Mathio

Regisztráció: 2017. január 8. (11 hónap, 1 hét)

Nem: ?

Close Encounters of the Third Kind
Harmadik típusú találkozások
2 2017-01-08 3,7

2017-03-18 22:48:24 The White King (2016) / A fehér király Mathio (2) #14

Jöttem lecsekkolni, hogy ideírták e elegen, hogy mennyire nem jó ez a film vagy nekem is jeleznem kell.

Ne nézd meg, nem fog jól esni.

Azért néztem meg ezt a filmet, mert érdekelt, hogy Zsigmond Vilmos milyen operatőr volt.
Az operatőri munkában tényleg voltak érdekes és ügyes megoldások, de filmként semennyire nem állja meg a helyét, sőt.
Spielbergtől egyébként sem voltam soha elájulva, de ez a film tényleg olyan, mintha egy meggondolatlan tini írta volna: a karakterek és a motivációjuk teljesen kidolgozatlan, egy pillanatig sem akarok velük együtt érezni. A történet is tele van óriási bakikkal, a vége is nevetséges, igazából úgy az egész.
Csak ilyen félspoileres apróságok: miért égett meg az arcuk? ez miért fontos? miért kezdtek el a feltünedezni az ufók a lakosság előtt? mit csináltak? miért vitték el a srácot? miért csak ilyen rövid időre? a "kiválasztottak" miért lettek azok, miért pont ők? miért ilyen kidolgozatlan, hogy mi játszódik le a kiválasztottakban, miért a helyszínt próbálják rekonstruálni mindenképpen, teljesen idióta módon? mi ez a dallamkommunikáció?? komolyan a hat hangjeggyel és a lejátszás tempójával lehet jelezni az idegeneknek, hogy "nyithatjátok az ajtót!" és tényleg elég ennyit beszélni velük?
és a legfontosabb: hol van az a jel, ami alapján a "kutatócsoport" biztosra veszi, hogy nincs támadó szándéka az idegeneknek? mit méregetek a többi kutató? mi a csapat saját célja a találkozással??

na jó, abbahagytam, sokáig lehetne még sorolni miért értelmetlen ez a film, az égvilágon semmit nem adott hozzá az életemhez.
Lehet én vagyok túl fiatal (27) és nem veszi be a gyomrom a hetvenes éveket.