palevala

Regisztráció: 2017. január 6. (7 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Egyes filmekre adott pontszámok az adott lelkiállapotomat is tükröződik. Egy-egy többször nézhető film újabb és újabb érzéseket, mondanivalót generálhatnak. Imádom a filmet elvonatkoztatni, absztrahálni, olykor magyarázatot adnak az életemre vetítve. Pláne ha jó az időzítés.

Műfajok: kalandfilm, sci-fi, szatíra, thriller

Nem: nő

The Pursuit of Happyness
A boldogság nyomában
3 2022-01-20 3,8

2022-01-29 22:26:03 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! palevala (5) #50

A más nézőpontok ütköztetése, a biodiverzitás épít, előrevisz. A covid kampány kifuttatásával már bőszen készítik elő a klímaváltozás megfélelmítő erején alapuló kontrollt a humanoid vegetáció felett. A kép nem hamis. A média torz tükrén nem látni a nyomorító, kizsákmonyoló hatalom valós szándékát.
Jégkorszakok, felmelegedések váltogatták eddig is a földtörténetében egymást. Nem trendi kimondani, de nem a mi léptékünk az, ami ezt mérvadóan befolyásolja. A hatalmi elit piszkít bele mocskosul. És ezt is sugallja a film.
"Kellünk nekik" hogy konteonak degradálva a vegetáció tovább éltesse őket.

előzmény: caulfield (#49)

2022-01-18 10:47:53 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! palevala (5) #46

az aktuális társadalomkritika vitathatatlan ereje mellett a filmben számos értékes üzenetet találtam.
a zenei betétek vérpezsdítőek voltak, melyek egy pofonszerű vágással értek sok esetben véget, nehogy má' jól érezd magad, Ember!! "Te is meg fogsz halni"
a bagatell, értéktelen dolgok hangsúlya, az emberi kicsinyesség hatalmi fölényben való megnyilvánulása, az azon való őrlődés.
A filmes/média elit önkritkája is erősen jelen van, a párbeszédek sarkítják az élvhajhász életet, mely a kaja pia szex gyógyszerek és egy kis giccses kultúra keretei közt rothad, felszínes röhögcsélés szánalmas poénok mentén.
az utolsó vacsora élménye a velőmig ért, a könnyem folyt, annyira átadták az elfolytott csalódás érzését, a remény hal meg utoljára pillanatát. a képszakadások erősítették bennem a lélegzet megszűnést a vég pillanatát. Fájt. Még ha a szeretet próbált is jelen lenni az asztalnál, akkor is hatalmas volt a veszteség. egy halotti tor volt. ahol vissza emlékeztünk, hogy igazából "nekünk mindenünk megvolt"
A zárójelenet erőltett volt de kell a poén a népnek, melyet a stáblista után felugró utolsó képsor koronázott csak meg igazán a maga idiotizmusával. bégessetek tovább ha tetszett a poén...

2020-04-04 08:39:03 The Island (2005) / A sziget palevala (5) #22

2020 árnyékában a film újraértelmezése:
A nem kívánatos egyedről el kell hitetni a többiekkel, hogy fertőzött, megfenyegetni őket, ha érintkeznek vele karanténba kerülnek, így az könnyen kiiktatható.

2020-03-21 06:55:59 Good Boys (2019) / Jó srácok palevala (4) #10

Először a 9éves fiammal kezdtem el nézni, mert azt hittem olyan kis cuki elsőszerelmes családi film lesz. Hamar rájöttem, hogy ez azért másra hegyez.
Aztán most ebben a hipochonder zombi időben jól esett egy kicsit tényleg betegnek lenni. Őszintén tudtam röhögni olyan trágár szövegeken, melyek felnőtt szájából döglött poénok lettek volna, de egy 12 évestől kellően nem odaillő volt ahhoz, hogy nevetni tudjak rajta. A szexsegédeszközök folyamatos jelenléte szintentartotta a betegséget végig.
Szeretném ha megcáfolna egy érzelem gazdagabb férfiember, de azt gondolom, hogy egy 12 éves fiúnak nem lehet a vonzalma a lányok iránt ennyire emelkedett lelki szinten. :P

Dobott nálam egy pontot a a záró jelenetsor riporterének kétségbeesett figyelemfelkeltése. köztünk vannak a lelketlenek, a lélek nélküliek. és még az is lehet, (de nem biztos), hogy nem e világiak, egy rosszul sikerült teremtés selejtjei.
a gyilkolások képi megjelenése kicsit több volt, mint amit a gyomrom bevenni képes, ez az én "gyengeségem".
viszont az anya váltása, ahogy nekem mindig a kicsi fiam maradszból a gyerekét vasdarabbal leszúrni készülő gyilkossá torzul szerintem nem összeegyeztethető.

szokásom a stáblistát is elolvasni és a ....berg, ...baum, ....field -ek olvasása után világosodtam meg, hogy ahol a információs és anyagi tőke felhalmozódik ott, nem nehéz a jövőbe látni és befolyásolni azt, mondjuk olyan oltások befecskendezésével, melyek aktiválásával könnyedén kiiktatható minden rendszerellenes, különvéleménnyel rendelkező tényező, legyen az zongorista, buszsofőr, vagy csak egy egyszerű szakács. itt egy kicsit túlcsavartak rajta, hogy kevésbé legyen egyértelmű. De még az is lehet, hogy a hold árnyékos oldala sem véletlenül a címadó, értse az aki tud olvasni a sorok közt.

2019-01-08 13:57:18 Pandorum (2009) palevala (4) #40

A spojlerezés döcög . A 39-est törölni akartam, de ezek szerint nem jött össze.

előzmény: palevala (#39)

2019-01-08 13:53:25 Pandorum (2009) palevala (4) #39

a bezártság és a reményvesztésből eredő tudathasadást teljesen jól ábrázolta, a flashek, a villanásszerű emlékképek, a valóságtól elrugaszkodott hallucinációk átadták számomra az érzést. Már rohadtul szabadulni akartam erről a nyomorult helyről. A mutációk az alkalmazkodást segítő szérum miatt és a közel egy ezredév eltelte miatt magyarázatra leltek, noha a lények ábrázolása nem fokozta a film nézhetőségét. ezen a boldog vég némileg enyhített.

2019-01-06 18:20:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] palevala #24314

Áthelyezve a(z) Pandorum topikból.

2018-08-24 11:03:44 Every Day (2018) / Nap nap után palevala (5) #3

Magamon is meglepődtem. Alapvetően ez a film egy "egyszerű" szerelmes történet. Az értékelésem a filmes ízlésembe abszolút nem passzol bele.
Ami miatt mégis 5öst adtam, hogy át tudta adni egy befogadható köntösbe azt az élményt, amit úgy gondolom (mostmár) nem csak én éltem át. Évek óta próbáltam magamban megfogalmazni azt a napot, amikor úgy ébredtem, hogy magamban át kellett pörgetnem, hogy kik ezek az emberek körülöttem?... ki vagyok?... hogy kerültem ide?...Azon a napon döbbentem rá, hogy az életem egy ajándék, milyen szerencsés vagyok. - és nem szedtem be semmit :)
Az filmben az apa szerepe is utalt arra, hogy ez nem egy egyedi történet, hanem a valóság egy arca. kifejezetten tetszett, hogy azt is bemutatta, hogy ezt a vallás bűvkörében élők hogyan élik meg.
Én úgy könyveltem el, hogy angyali látogatás volt. :)
Mindenesetre, ha az ember minden napját képes úgy megélni, ha csak egy napra kapja meg azt az esélyt, akkor sokkal gazdagabban tölti ki azt.