lenny

Regisztráció: 2016. december 15. (7 év, 4 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve

5 2024-01-03 3,9
Father Stu
Stuart atya / Stu atya
2 2023-12-13 3,5

Rossz és még káros is szerintem

2023-01-08 13:31:15 The Menu (2022) / A menü lenny (3) #18

Nem volt rossz, de láttam már jobbat is ebben a témában.
Nálam A szomorúság háromszöge > Fehér lótusz > A menü

2022-08-21 20:36:20 Locke (2013) / Locke - Nincs visszaút lenny (5) #48

Nekem ez a film újranézve ugyanúgy tetszett, mint elsőre, pedig ritkán nézek újra filmeket, és még ritkábban szokott újranézve tetszeni.

2022-04-29 00:23:10 The Last Duel (2021) / Az utolsó párbaj lenny (4) #15

Nekem tetszett ez a film, bár láttam már jobban sikerült mutassunk meg egy történetet több szempontból filmet. A középső fejezetet nem értem. Jacques verziójában is megerőszakolja a Marguerite-et , amit igazából be is vall utána, de közben meg haláláig tagadja? Értem én, hogy nem akartak összezavarni senkit a készítők, hogy erőszakolás történt, de így meg kicsit inkonzisztens a történet szerintem.

2022-03-13 21:34:42 The Batman (2022) / Batman lenny (2) #37

Kezdem a jóval. Szerintem ez a noir hangulat zseniális! A fények, a fényképezés, a zene mind mind szuper. Nekem tetszett, hogy kicsit realistább Batman-t kaptam, bár néha lehetett volna realistább. Én örültem volna, ha néha eltörik, megreped a páncélja, vérzik a karja vagy a lába. Tetszett, hogy Batman nyomoz végre. És ennyi.
Összességében viszont nem tetszett ez a film, de legfőképp azért nem, mert kihagyott ziccernek éreztem végig. Egyik nagy baja a három órás játékidő, ami tele van üresjáratokkal. Nekem az első momentum, ami nem tetszett a filmben, hogy végig azt narrálja a film, hogy a Batman hírhedt és félnek tőle, de ehhez képest pl. a rosszfiúk a metróban nem féltek tőle, szóval nálam ez rögtön ledobta a filmet a vászonról. A nagy bevonulásokat a sötétből inkább éreztem egy paródiának, ahogy nehézkesen bevánszorog a bunyóba fém csattogások közepette. A szerelmi szálat meg hagyjuk. Olyan volt, mintha utólag mondták volna a producerek, hogy kellene bele romantika, ezért leforgattak pár jelenetet, amit csókkal fejeztek be. Robert Pattinson szerintem alakított párszor nagyot, de ez nem az a film. Remélem újragondolják a koncepciót a Pingvin sorozat előtt.
Sokan fikázzák a Batman begins Nolan-től, de ez a film tényleg jobb lenne?!

2022-01-09 22:00:34 V síti (2020) / Csapda a neten lenny (4) #20

Lehet csak én vagyok így ezzel vagy műveletlen vagyok, de én kicsit több kommentárt igényeltem volna, hogy miket is látunk pszichológiai, esetleg jogi értelmezésben. Pl mikor szakértőt meginterjúvolnak. Mindenesetre elborzasztott a film.

2020-08-11 23:22:47 Vertigo (1958) / Szédülés lenny (3) #148

Én is nagy szeretem Hitchcock filmjeit, de nekem nem állt össze ez a film, úgy mint a Psycho vagy a Hátsó ablak.
Az én értelmezésemben a főhős úgy beleszeret bele a nőbe, hogy nem is ismeri, csak egy idealizált képet lát róla. Aztán ennek a képnek lesz a megszállottja, és már minden nőben Madeleine-t keresi. Judy, aki Madeleine-t játssza az átverésben, se elég jó Johnny-nak. A rendező szerintem elég elegánsan bemutatta a rózsaszín köd árnyoldalát.

Vannak szebb pillanatai: nekem tetszett a hangulata a filmnek. Misztikus volt elég sokáig, de a végére nekem elég középszerű lett.
Azt mióta kell dicsőíteni, hogy egy áldozat önbíráskodóvá válik?! Lehet velem van a baj, de nekem ez a rész kifejezetten nem tetszett. Én minden karaktertől messze éreztem magam, és igazából inkább nem volt szimpatikus a főhősnő, akivel szimpatizálnom kellett volna.

2019-12-26 15:09:07 Den skyldige (2018) / A bűnös lenny (4) #51

Én kb egy éve láttam ezt a filmet, és most elkezdtem újranézni, de másodjára már egyáltalán nem volt meg ugyanaz a bája a filmnek. De először nagyon tetszett.

Tetszett, de nekem néhol túlságosan művészi akart lenni a film.