offerus

Regisztráció: 2016. november 30. (6 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

"Mindegy mit mondunk magunkról az számít mit mond rólunk a KT"

Profil a rendelkezésre álló adatok alapján:

Saját bevallása szerint férfi, született 1964-ben, lakik Budapesten. 2016 decembere óta rendszeres látogatója az oldalnak. Kb. évi 200 filmet osztályoz. Egy bejegyzésben utalt rá, hogy a rendszeres filmnézést 2012 körül kezdte. Ezt a sebességet feltételezve jelenleg kb. 1800-1900 filmnél járhat. A taggá válása előtti filmeket jellemzően nem osztályozza. Érdeklődése sokrétű, bár úgy tűnik, hogy jobban szereti a szerzői filmeket, mint a közönségfilmeket (saját szóhasználatában bekapcsolódós, illetve kikapcsolódós filmek). Eddigi tagsága első felében hallgatott, csak osztályzataiból lehetett tudni, hogy létezik (a törzstagságot így is kiérdemelte). 2019 júliusa óta írogat is, értékeli egy-egy filmjét. A kommentelés szabályait betartja, de a kereteit igyekszik tágítani. Sejthető, hogy az imdb-n szocializálódott, az oldalra való hivatkozások, a kommentek ott szokásos hosszúsága erre utalnak. Igyekszik a kommentjeit személyessé tenni, de hasznosnak gondolt külső információkat is szeret beilleszteni (ezeknek a forrására korrekten hivatkozik). A korszakokat tekintve horizontja a filmművészet bő évszázados története. Ízlésében még az európai filmek dominálnak, második helyen az amerikai kontinens filmjei, de egyre több keleti film kerül érdeklődése fókuszába. Osztályzatai valamivel engedékenyebbek a KT átlagánál. Inkább kedvet szeret csinálni másoknak a neki tetsző filmekhez, mint elvenni a kedvet a neki nem tetszőktől. Ha hozzászól az oldal működéséhez, azt igyekszik konstruktívan tenni. A filmek forrásait illetően a régi iskolát követi: elsősorban lemezeket gyűjt (emiatt valószínűleg nem is nagyon engedheti meg, hogy neki nem tetsző filmek kerüljenek a gyűjteményébe, a beszerzés, szállítás, tárolás nem olcsó). Néha így is sikerül mellényúlnia. Offline filmes irodalmat is olvas. Anyanyelvén kívül ért még angolul. Nem szakmabeli, a lelkes amatőrök közé tartozik. Ez meglátszik időnként a filmes szakkifejezések bizonytalan használatában. Alapvetően ártalmatlan.

Jelentés lezárva 2021.11.01.

The Wonder
A csoda
4 2023-01-22 3,4

2023-02-01 20:25:10 [Ajánlj egy dokumentumfilmet] offerus #56

Január 29-től február 12-ig BDIF 2023 online, 38 kölcsönözhető filmmel.

Emlékeztetőül, Ugor jóvoltából a filmek többsége megtalálható BIDF 2023 kulcsszó alatt

Sziasztok,

Ezt és ezt össze lehetne kötni.
(ugyanannak a regénynek az adaptációi)

2023-02-01 13:52:10 [JÁTÉK] offerus #52019

8. Tűzoltó utca 25.

2023-01-29 19:13:52 [JÁTÉK] offerus #51953

7. Körhinta?

A törődés filmje

„Annyit beszél, amennyit kell. Több ilyen kellene.” – hangzik el a filmben. Nem tudom, hogy az írek általában milyenek, de ebben a filmben senki se beszél túl sokat, nem csak a főszereplő kislány. Annál többet mondanak a gesztusok – legyenek finomak, vagy durvák, az arcok, a tárgyi és a természeti környezet. Megmutatják a diszharmóniát és a harmóniát, amely körül vehet egy gyereket. És hogy igazából milyen kevés elég ahhoz, hogy az egyikből átlépjünk a másikba. Egy jó szó, egy mosoly, egy aprócska ajándék, vagy egyszerűen csak hagyni, hogy a másik része lehessen a mindennapjainknak.

Ez a csendes film zajos sikert aratott az írek körében. A visszajelzések alapján nagyon beletalált az „írség” lényegébe. Nem csak az eddig legnagyobb bevételt produkáló hazai film lett, de első alkalommal jutott be a legjobb külföldi filmek szűkített listájára is az idei Oscar versenyen.

Én pedig csendben örültem az első ír nyelven hallott filmnek. Több ilyen kellene…

Azért voltunk néhányan, akik nem felejtették el, csak nem elegen.

előzmény: shrek (#13)

2023-01-25 12:21:30 [JÁTÉK] offerus #51908

10. A vihar kapujában?

És olyan jó, hogy a kérdés megjelenésének felfedezésének napján a nap filmje Aki Kaurismäki egyik filmje. Ők ketten nagy haverok, közös projektekkel.

előzmény: offerus (#3)

Amikor a Halott emberig eljutottam, határoztam el, hogy minden játékfilmjét meg fogom nézni. Nem vagyok messze ettől. Jelenségként is kedvelem.

2023-01-22 22:42:45 [JÁTÉK] offerus #51885

10. Kárhozat?