Edwest12

Súly: 2017
Regisztráció: 2016. október 28. (2 év, 10 hónap)

Rendezők: Brian De Palma, Clint Eastwood, David Lynch, Martin Scorsese
Színészek: Al Pacino, Ethan Hawke, Harry Dean Stanton, Jake Gyllenhaal, Robert De Niro, Sean Penn
Műfajok: dráma, háborús film, horror
Korszakok: '80-as évek, és persze a többi időszak is.

Születési év: 1982

4 2019-08-31 ?
Fantastic Mr. Fox
A fantasztikus Róka úr
4 2019-08-30 4,3
Minden egér szereti a sajtot

4 2019-08-28 3,8
4 2019-08-26 3,6
Dagon
Dagon - Az elveszett sziget
2 2019-08-22 2,9

Én azt vallom, hogy sok esetben nem tesz jót az alapanyagnak, ha megpróbálnak eljutni a gyökerekig, mert azzal kinyírják a mítoszt. Arab muki a sivatagban: most komolyan ő tartja kézben a szálakat? Azt is nagy hibának tartom, ha egy jól felépített karakter, aki korábban lojalitásból kockázatot vállalt, hirtelen köpönyeget fordít, holott épp most került tárgyaló pozícióba. Az igazságosztó csaj egy ekkora kudarc után máshol írhatná a végrendeletét.
A harcok lassúbbak, ami nem csoda, hiszen akármit is mondanak, azért Keanu Reeves már nem mai fiú. A nagy John Wicket a filmben többször is simán megölhetnék, mégsem teszik. Ő meg amikor lehetősége van rá, simán végez az ellenfeleivel. Valahol elég kiábrándító, hogy a bérgyilkosok addig veretik magukat, míg sikerül meghalniuk végre.
Kellemes kis popcorn mozi, de ennyi.

2019-09-15 08:32:02 The Guest (2014) Edwest12 (4) #16

Minden hibája ellenére majdnem ötöst adtam. Csak a vége nagyon nem kellett volna! Nem hiszem, hogy a sztori megismételhető, folytatható lenne. Lehetni persze lehet, mindent lehet, csak minek.
Maga az alapsztori klisés, sokszor látott, mégis végig fenn tudta tartani az érdeklődésemet. A zenei aláfestés egyszerűen telitalálat. Ez a része állatira megy a rendezőnek. A You're Next-hez is nagyon sokat adott hozzá. Annyira hangulatossá teszi a jeleneteket, hogy az ember inkább magára haragszik, mikor átfut az agyán, miért van beüzemelve az a labirintus, ami elvileg csak most készül. Kellően kegyetlen, nincs finomkodás: ha valakinek meg kell halni, akkor az meg is hal, látványos haláltusa és hatásvadász monológok nélkül. És igen: az a jelenet a végén... Klassz film emlékezetes percekkel. Ennél rosszabbra is adtam már négyest.

2019-09-12 14:04:05 Seppuku (1962) / Harakiri Edwest12 (5) #39

A szamurájfilm, ami után az embernek valahogy nincs kedve elővenni egy másik szamurájfilmet. Na, nem mintha rossz lenne, épp ellenkezőleg: annyira jó, hogy nehéz hozzá mérni a többit. Van film, ami látványos harci jelenetekkel, van, ami nagyszerű történetvezetéssel, szegezi a fotelba a nézőt, ez viszont több szinten ad maradandó élményt. Talán a Délidőhöz tudnám hasonlítani, ahogy egyre fokozódik a feszültség, hogy aztán kicsúcsosodjon a végső leszámolásban. A Harakiri abba a kategóriába tartozik, amit csupa nagybetűvel FILMMŰVÉSZET-nek hívnak. Sokszor van, hogy egy-egy filmről már két nap múlva nem tud az ember semmit mondani, annyira nem ragadta meg benne semmi. A Harakirit meg a megtekintése után két hónappal is csak dicsérni tudom, még mindig a hatása alá tudok kerülni.

2019-09-09 11:40:06 Grease (1978) / Pomádé Edwest12 (4) #33

Nem rossz! Nekem a The Grudge - Az átok volt ilyen talán két héttel (de annyira álmos lettem tőle, hogy tulajdonképpen nem emlékszem), illetve a Ghost. Ez utóbbi egy több éves projektem, és még nem értem a végére. Izgatottan várom a befejezést. :D

Hogy ne csak OFF legyen:
Ezt a filmet a bátyám úgy foglalta össze, hogy van egy lány, aki az elején még nem fejti magát, a végén meg már nagyon festi magát. És milyen jól látja a helyzetet!
A sztori igen vékony, viszont nem is ezért szeretjük, hanem a dalok meg a táncikálás miatt. Anélkül, hogy szegény Stockard Channing-ot bántani akarnám, azért elég lehangoló volt őt 34 évesen gimis szerepben látni.

Csak ironizáltam. :)
Amúgy persze, benne van a pakliban az is, hogy igazuk van. Sajnos az előző feldolgozásnak is a második fele gyengébb volt. Én nagyon élveztem a 2017-es első részt, és számomra az utóbbi idők egyik legjobb horrorja volt. Az általam olvasott kritikában (szándékosan nem írom, hol olvastam) az bosszantott fel, hogy olyasmit kér számon a filmen, ami valószínűleg nem is volt célja. Tudomásul kell venni, hogy egy horror több módon közelítheti meg a témát: van, ami ijesztő akar lenni, és van, ami nyomasztó. Vagy mindkettő. Én például mostanság nem szeretem az olyan horrorfilmeket, amik teljesen levisznek az életről. Ezért sem szántam rá magam az Anyám!-ra, az új Suspiriára vagy akár az Örökségre.

Bocs, ez kicsit OFF volt!

Már meg is kezdődött a fanyalgás, hogy mennyire nem sikerült a második felvonás, meg különben is, az első is tök rossz volt, és ők ezt már akkor is megmondták, és vissza is lehet keresni, hogy ők már akkor is azt mondták. :P

2019-09-03 08:32:37 [Kritikus kód] Edwest12 #2088

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan válik valaki törzstaggá, mi ennek a feltétele?

(frissítés: Rá is leltem offerus kiemelései közt. Tehát titkos. :))

2019-08-31 21:29:40 Posse (1975) / Lázadás a prérin Edwest12 (4) #1

Meglepően jó kis western, ami nem szűkölködik lövöldözésben, de mégsem ez a legnagyobb értéke, hanem az, ahogy halad előre a cselekmény, és a néző egyre inkább átértékeli magában a szereplőket. A történet végkimenetele pedig zseniális. Kirk Douglas ismét bebizonyítja, hogy méltán vált színészlegendává. Ráadásul ezt a filmet rendezőként is jegyzi.

2019-08-28 10:11:40 Minden egér szereti a sajtot (1981) Edwest12 (4) #1

Gyerekkorom egyik meghatározó meséje. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy leginkább magnókazettán hallgattuk rongyosra a belőle készült hangjátékot, de a bábfilm is nagyon bájosan sikerült. Igazi színészlegendák kölcsönözték a hangjukat a szereplőknek, úgyhogy az "alakításokra" egy rossz szót nem lehet szólni. Amolyan bábfilmbe oltott Rómeó és Júlia, persze talán nem túl nagy spoiler, ha elárulom, a szerelmes egér fiatalok végül nem végeznek magukkal. Nem túl hivalkodóan megtanít az elfogadásra, finom humorral ábrázolja a "munkásosztálybeli" és az "arisztokrata" (polgári) egércsaládot. Jó szórakozás lehet azon felnőttek számára is, akik fogékonyak ezekre a régi magyar mesékre.

2019-08-27 08:50:08 Summer of 84 (2018) / '84 nyara Edwest12 (4) #17

Egy film, ami az utolsó 20 perc körül válik horrorfilmmé. Oké, akad benne feszültség hamarabb is, de azért elég csendesen folydogálnak az események. Ugyanakkor ha az ember jobban belegondol, talán ártott volna a történet ívének, ha előbb találnak egy hullát, ha mutatják valamelyik áldozat megölését. Ezzel a filmmel nem egy szokásos tinislashert akartak alkotni, hanem valami mást. Az már ízlés kérdése, hogy én például egy jól megcsinált tinislashert jobb eséllyel néznék újra, mint ezt.
Voltak itt ötletelgetések, hát én is feldobok egyet. :) Az mennyire beteg lett volna, ha a két srác lemegy a pincébe, és a szőke csaj holttestét találják ott, mint friss áldozatot. Szerintem nagyon ütött volna.