Edwest12

Regisztráció: 2016. október 28. (7 hónap, 4 hét)

Rendezők: Brian De Palma, Clint Eastwood, David Lynch, Martin Scorsese
Színészek: Al Pacino, Ethan Hawke, Harry Dean Stanton, Jake Gyllenhaal, Robert De Niro, Sean Penn
Műfajok: dráma, háborús film, horror
Korszakok: '80-as évek, és persze a többi időszak is.

Születési év: 1982

Arrival
Érkezés
3 2017-06-14 3,9

2017-06-22 19:40:16 Ninja (2009) / Nindzsa Edwest12 (3) #3

A történet azoktól a gyermekbetegségektől szenved, amitől az összes többi hasonló témájú filmben is: az alapkonfliktust gyorsan a képünkbe nyomják, minden különösebb magyarázat nélkül - bár olyan sok magyarázatot nem igényel, de valahogy mégis hiányérzete van az embernek. Ami engem nagyon zavart, hogy a főszereplő csaj ugyan magasan képzett harcos, ugyanakkor a játékidő nagy részében többnyire összeverve, megkötözve hever itt-ott. A főhős a tipikus amerikai sármos jófiú, aki naná, hogy a harci iskola legjobb növendéke lett. A titkos társaságra meg nem igazán értem, mi szükség volt a filmben, mert semmivel sincs több funkciójuk, mint ha csak sima rossz arcú bérencek lennének.
Mindent összevetve persze nem volt ez rossz. Annyit kell tőle elvárni, mint egy random Michael Dudikoff filmtől, és akkor nem lesz csalódás.

2017-06-20 11:06:54 Intruder (1989) / Bloodnight Edwest12 (4) #4

Igazán pozitív meglepetés volt ez a film számomra. Magam sem tudom, hol leltem rá a filmre, és azt gondoltam, nem is véletlenül, pedig akadnak ennél gyengébb, de ismertebb alkotások. Kétségtelen, hogy indokolatlanul sok időt fordítottak a szereplők bemutatására, főleg, hogy még így sem feltétlenül tudtam megkülönböztetni őket egymástól. :) Az ilyen filmeket - néhány minőségi kivételtől eltekintve - nem a történetéért szeretjük, így a látványos, és ötletesen megoldott hentelések felhúzták az értékelésemet négyesig. Mindenképp a film pozitívumai közé sorolnám, hogy egy ponton megpróbáltam megtippelni, kik halnak meg, és nem találtam el! :)

2017-06-14 17:30:34 Alien: Covenant (2017) Edwest12 (4) #181

Jaja: lehet nem kéne elolvasnom a hsz-okat, mert ártanak a lelki békémnek. :D

előzmény: purplerain (#179)

2017-06-14 11:24:54 Alien: Covenant (2017) Edwest12 (4) #178

Mikor kijöttem a moziból, azt gondoltam, hogy egy jó kis zúzást láttam, ami nyilván sem az első, sem a második filmhez nem fogható, de jól mulattam. Volt igazi alien, meg sok vér, stb. De ahogy múlik az idő, egyre több minden zavar. Pl. az itt többek által említett mítoszrombolás. Az alienek egy titokzatos faj, amit ugyanolyan marhaság a predatorok hivatalos vadásztrófeájává silányítani, mint egy magát istennek képzelő robot genetikai munkájának. Utóbbi talán még gázosabb... Az is igaz, hogy nem volt szimpatikus szereplő, olyan, akiért izgulhattunk volna. Dr. Shaw kinyírása meg legalább akkora öngól, mint mikor a harmadik rész elején meghal Hicks és Nute. Ha valaki sikeresen túlélt egy filmet, és amolyan főhőssé vált, akkor nem öljük meg egy legyintéssel, mert a néző ideges lesz. :) Én mindenképpen. Remélem, Noomi Rapace legalább kapott elég pénzt a "cameo"-ért. Személyes nyomorom, de nekem nagyon nem jön be az ötlet, hogy gyakorlatilag valamiféle mutálódott gombaspórából lett az emberi testben ilyen lény.

2017-06-06 12:25:32 Leprechaun: Origins (2014) Edwest12 (2) #1

Úgy látom, igen kevesen vagyunk, akik láttuk a filmet (4 fő). Még kevesebben, akiknek tetszett (0 fő). De arra az esetre, ha véletlenül erre járna valaki, aki tudja a választ: tulajdonképpen mi köze van ennek a filmnek az összes többihez? Annak idején érkeztek a hírek, hogy újracastingolták a koboldot, a neten fel is lelhető egy-egy kép egy kobold ruhás törpéről, aki csúnyán néz, de a filmben csak egy mindenféle emberi tulajdonságtól mentes szörny, valamiféle állat van, aki védi az aranyát, vagy mit csinál. Még az IMDb adatlapon is fenn van a kobold, de a filmben nem jelenik meg... Szóval teljesen értetlenül állok a dolog előtt...

2017-06-05 08:05:04 Life (2017) / Élet Edwest12 (5) #9

Nagy erénye a filmnek, hogy ténylegesen képes volt feszültséget teremteni. Sokban hasonlított a megvalósítás az Alienhez, de én nem éreztem ezt koppintásnak. Vagy ha az volt, akkor minőségi; bár minden koppintás ilyen élvezetes lenne! Amit én nagyon hiányoltam, az a színészi játék. Mindenki tette a dolgát, mondta, amit kell, de igazából nem volt senkinek sem karaktere. Voltak igazán horrorisztikus jelenetek (például mikor a lény csendben eszegette a néger fickó lábát). Mindent összevetve talán mégsem érdemelne öt csillagot, csak négyet, de annyira aránytalannak érzem a lepontozást, hogy maradjon csak meg az öt csillag!

Nem állítom, hogy nem mosolyodtam el néha, vagy hogy kimondottan szenvedtem volna, miközben néztem. Ugyanakkor ez sajnos tényleg nem volt jó. Mondanám, hogy néhány sör elfogyasztása után ajánlott a megtekintése, de most őszintén: részegen sem kötelező az igénytelenség! Ennél sok jobb film van ebben műfajban. Talán velem van a baj, de én azért igényelném, hogy egy filmben legalább kicsit tudjak valakivel szimpatizálni, de itt nem volt erre alkalmas szereplő. Mindenki kretén volt. Egy klasszikus idézettel üzennék a készítőknek, hátha megszívlelik, és a jövőben tető alá hoznak valami igényesebb darabot: " Sose szabad fullba nyomni a kretént!". Ez nem csak karakterekre, de teljes filmekre is igaz. Talán még igazabb. :)

2017-05-26 19:10:23 Basket Case 2 (1990) Edwest12 (2) #1

Nagyon hezitáltam az egy csillagon, de végül nem akartam én lenni az eddigi legszigorúbb ítésze a filmnek. :) Tulajdonképpen az első sem volt a kedvencem, de értékeltem benne az ötletet. Itt maga az alapfelállás egy hülyeség szerintem, a megvalósítás meg... Én szeretem a '80-as éveket, mai napig megdobban a szívem, ha egy-egy horrorfilm készítői veszik a fáradságot, hogy ne CGI-vel oldjanak meg mindent, hanem fogadnak egy ügyes kezű maszkmestert. De amit itt elkövettek maszkok terén, azt nehezen lehet szavakkal leírni. A karikafejű, az orgonasíp fogsorú és az arcán vagy hat orrot viselő szörnyszülött nálam leverte a biztosítékot. Ja, és a többi is.
Nem tudom, a készítők viccesnek szánták-e a filmet (az IMDb-n vígjátéknak is van jelölve), mindenesetre én nem találtam benne nyomát humornak. A lezárás igencsak magában hordozza, hogy lesz folytatás, és mi, szerencsétlen utókor már tudjuk is, hogy valóban lett, egészen hamar. A trailer alapján egészen agyzsibbasztó lesz az is. Nem tudom, mi ez a perverzió, ami most úrrá lett rajtam, de még az is lehet, hogy megnézem. :)

Háromszor olvastam a könyvet, és még így is tudott újat mondani számomra a film. Már ezért megérdemli az öt csillagot.

2017-04-25 08:59:08 Class of 1999 (1990) / Kiborgtanárok Edwest12 (1) #3

Már majdnem két csillagot adtam, de végül rájöttem, hogy nincs a filmben értékelhető momentum. Persze én végigszenvedtem, már nem tudom miért, de többször gondoltam rá, hogy az élet rövid ahhoz, hogy ilyesmit nézzünk. Ittasan, trashkedvelő haverokkal még jó élmény is lehet, bár akkor inkább egy asylum marhaságot választ az ember valami mega/giga ragadozóval, esetleg azok keresztezésével (pl. Piranhaconda, Sharktopus, stb. :D) Trashfan kritikájához nehéz hozzátenni bármit is. Mondjuk mindenképp kiemelendő, mikor a tesitanárbácsi átlényegül és felidézi a Terminátor egy híres pillanatát. A cél egyértelműen a koppintás volt, nem pedig, hogy tiszteletüket tegyék egy nagynevű "előd" előtt.