Edwest12

Regisztráció: 2016. október 28. (2 év, 6 hónap)

Rendezők: Brian De Palma, Clint Eastwood, David Lynch, Martin Scorsese
Színészek: Al Pacino, Ethan Hawke, Harry Dean Stanton, Jake Gyllenhaal, Robert De Niro, Sean Penn
Műfajok: dráma, háborús film, horror
Korszakok: '80-as évek, és persze a többi időszak is.

Születési év: 1982

Escape Room
Végtelen útvesztő
2 2019-04-26 2,9

2019-03-24 11:20:30 Wyatt Earp (1994) Edwest12 (3) #8

Gyerekkoromban igen sok western filmet néztem, jóleső nosztalgiával ülök le a mai napig egy-egy ismert, vagy számomra még ismeretlen darab elé. Épp ezért úgy vagyok a műfajjal, hogy egy westernt csak elrontani lehet, de azt több módon is. Számomra teljesen feleslegesnek tűnik a film első - most meg nem mondom milyen hosszú - része. Értem én a mögötte megbújó szándékot (ti. hogy felölelje Wyatt életét, és életének fontosabb eseményeit, helyszíneit), de szerintem töredezetté válik a cselekmény azáltal, hogy időnként ugrunk térben és időben. Nekem kicsit a sokat akar a szarka, de nem bírja a farka klasszikus esete. Mindez nem csak a történetvezetésnek, de a szereplők ábrázolásának, karakterük elmélyítésének is rovására ment. Ugyanakkor dicséretes, hogy többet akartak nyújtani, mint a tombstone-i konfliktus ábrázolása. Az utolsó jelenet nekem nem tetszett, kicsit szentimentálisnak, ugyanakkor jó ötletnek találtam, ahogy Wyatt mintegy reflektál az utókor által teremtett legendájára. Az meg talán csak engem zavart, hogy ilyen sok ismert színész volt. De komolyan: megy a film, és átfut az agyamon, hogy "na, itt jön Bill Pullman egy hatalmas álbajusszal". :D

Grindelwald erejére magyarázat lehet a bodzafa pálca.

előzmény: Bubu (#34)

2019-02-19 14:51:14 [Melyik filmen sírtál?] Edwest12 #60

Nekem is jó pár film van, amik képesek ilyen mélyen érinteni: The Straight Story; Ments meg, Uram!; Millió dolláros bébi; Gran Torino, A bajnok; Forrest Gump; Bakancslista; Szabadság, szerelem (Márai sorai abban a kontextusban nagyon fejbe verik az embert); Az ember, akit Ovénak hívnak; Elefántember; A zongorista.

2019-02-14 10:39:46 Crank (2006) / Crank - Felpörögve Edwest12 (3) #37

Nagyon gondolkoztam a két csillagon, de végül is volt pár jobb pillanat. Az nagyjából átjött, hogy milyen filmet akartak összehozni, de nekem valahogy hiányzott az élvezethez néhány olyan összekötő elem, amitől több lett volna zúzós/humoros (vagy annak szánt) jelenetek egymás után pakolásánál. Nem drámát vártam, meg mély lélekábrázolást, de a szereplők nagy része esetében még az is túlzás, ha kétdimenziósnak nevezem őket.

2019-02-06 13:36:05 Better Watch Out (2016) Edwest12 (3) #9

Jól elkészített film, de majdnem annyira felidegesített, mint az Eden Lake. Azért valami alternatív befejezést csinálhattak volna, hogy az ember levezesse a feszkót. :D

Hű, köszi az infót! Jó rég keresem ezt a filmet, csak én máshol próbálkoztam. :)

előzmény: dikalosz (#29)

A tartalom ebben a formában elég hibás. Inkább ezt javasolnám:

Charlie (Jesse Bradford), a félénk és idealista egyetemi hallgató még soha nem volt szerelmes, míg egy napon meg nem menti egy lány életét. A gyönyörű, ám megfoghatatlan Jordan (Elisha Cuthbert - 24) ezt követően fenekestül felforgatja a fiú életét. Ám ahogy halad az idő, Charlie egyre kevésbé bánja ezt...

2019-01-27 09:27:02 Hell Fest (2018) / Horror Park Edwest12 (3) #4

Teljesen jó ötlet egy olyan környezetbe helyezni egy slashert, ahol nyílt színen lehet gyilkolászni anélkül, hogy ezt bárki észrevenné. Mondjuk ilyet is láttunk már a Sikoly 2. elején. Maga a Horror Park, mint olyan ötlete eléggé idegesített, ami az egyéni problémám, viszont ez az értékelésemen is meglátszik. Egyszerűen nem tudok elmenni amellett, hogy rettenetesen irritált ez a közeg - még ha néhány tök jó horrormaszkot vagy bábut is láthattunk. Mindenképpen a film előnyére írható, hogy nem akar többnek látszani önmagánál. Nem akarja, hogy a néző agyaljon rajta, egyszerűen csak hátra kell dőlni, és élvezni. Azt mondjuk sajnáltam, hogy ha már slasher, két főszereplő halálát elintézték pár másodpercben. Oké, a csajszikát előtte már megdolgozta a guillotine-nal, de akkor is.

2019-01-25 11:28:19 Dragonslayer (1981) / Sárkányölő Edwest12 (3) #9

Én most láttam először, ezért nem lágyítja meg az értékelésemet holmi jóleső nosztalgiázás. :) Ahogy írták már előttem, kifejezetten nyomasztó darab. Én mondjuk nyomasztóan rossz minőségben is tudtam megtekinteni... A trükkök felett sajnos eléggé eljárt az idő. Igen, a giga-mega-mindenféle felállásban keresztezett ragadozó lények főszereplésével gyártott filmek trükkjeit így is veri, de nem is az az etalon. Az a bizonyos horrorisztikus jelenet engem is meglepett. Semmiképpen nem egy klisékkel megpakolt sárkányos fantasy; itt bárki áldozatul eshet. A történet viszont nekem egy kicsit kidolgozatlannak tűnt. A film igazi értékét valóban az a bátorság szolgáltatja, ahogy ábrázol, kritizál és képes feláldozni egy-egy szereplőt még úgy is, hogy ettől nem lesz olyan meseszerű, mint ahogy az ember azt egy ilyen filmtől várná.

2019-01-21 18:19:06 Leprechaun Returns (2018) Edwest12 (3) #1

Úgy tűnik, a filmgyárak kezdik felismerni, hogy remake=gáz, folytatás=menő (vagy legalábbis "ha nincs is új ötletünk, de legalább nem annyira gáz"). Az új Halloweenhez hasonlóan az új Leprechaun is zárójelbe teszi az összes folytatást (bár ezek eleve nem függtek össze egymással, amennyire emlékszem), és az első rész folytatásának tekinthető. Még a kissé együgyű Ozziet is visszahozzák, akit ugyanaz a Mark Holton kelt életre, aki az első részben is játszotta a szerepet. A Jennifer Aniston által játszott karakter nem tér vissza, csak az unokája. Nemigazán hiszem, hogy megkeresték a művésznőt a folytatás ötletével... :D
Számomra igazán örömteli, hogy egy olyan igazi B kategóriás horrort is készek voltak leporolni, mint a Leprechaun. Persze semmi sem tökéletes, így a film megtekintése közben is elég vegyes érzelmek keringtek bennem.
Az aranyáért minden rosszra képes kobold figurája menthetetlenül összeforrt Warwick Davis-szel, így az őt helyettesítő Linden Porco eleve nehéz helyzetből indul, hiszen bármit is tesz, aki szereti az A gyilkos kobold filmeket, az jó eséllyel csalódott lesz. Amúgy nem nyújt rossz alakítást.
Ez a film érezhetően véresebb az elődeinél, ami érthető, hiszen igencsak megemelkedett a közönség ingerküszöbe az elmúlt huszonöt évben. Talán éppen ebből adódik a film legzavaróbb tényezője, ti. hogy megtartotta az elődök humoros, kevésbé komolyan vehető jellegét, ugyanakkor néhol próbáltak ráerősíteni a horrorisztikus hangulatra. Az ember kicsit bajban van, a homogénnek nem mondható hangulat miatt.
Mint írtam, számomra nagy öröm, hogy elkészült a film, ugyanakkor sajnos elég felejthetőre sikerült.
A Rémálom az Elm utcában első részének egy emblematikus jelenetére való utalás azért megdobogtatta a szívem. :)