Edwest12

Regisztráció: 2016. október 28. (2 év, 8 hónap)

Rendezők: Brian De Palma, Clint Eastwood, David Lynch, Martin Scorsese
Színészek: Al Pacino, Ethan Hawke, Harry Dean Stanton, Jake Gyllenhaal, Robert De Niro, Sean Penn
Műfajok: dráma, háborús film, horror
Korszakok: '80-as évek, és persze a többi időszak is.

Születési év: 1982

4 2019-05-31 3,2
Ghostland
Ghostland - A rettegés háza
3 2019-05-29 2,9
È tornato Sabata... hai chiuso un'altra volta
Isten veled Sabata
2 2019-05-26 3,0

Nem rossz film, de amúgy semmi extra. Steven Seagal filmjeit eleve nem a csavaros sztoriért szeretjük, hanem a kendőzetlen brutalitásért, amiből itt is kapunk épp eleget. Belemehetnék színészi játék értékelésébe, meg hogy a szereplők mennyire sablonosak, vagy még azok sem nagyon, de minek? Azért amellett egyszerűen nem bírok szó nélkül elmenni, hogy a sztoriban jó nagy hézagok meg logikátlanságok vannak. Például a vuduzással nemigazán kezdenek semmit, csak úgy ott van. Az ember nemigazán tudja eldönteni, vajon volt-e a sztoriban valamilyen ezzel kapcsolatos misztikum, volt-e a "rút pofájúnak" bármilyen valós képessége...
Attól tartok, én már csak megmaradok a Törvényre törve és az Ölve vagy halva szereteténél, amiket még tizenévesen láttam, a többi Seagal filmet meg hanyagolom.

Míg az első egy kiváló western volt, addig ez inkább valami vásári komédia. Sajnálom, hogy Lee Van Cleef egy ilyenhez a nevét adta. A cselekmény zavaros, a dolgoknak nincs igazi tétje, mert gyilkos lövöldözés, vagy késdobálás helyett itt csúzlizás, fenéken billentés, pofonok vannak. Csintalankodás a csapszegekkel... néha azon sem lepődnék meg, ha a címszereplő odaszaladna a város főterén a főellenséghez, és hátulról lerántaná róla a gatyát. Egy Terence Hill és Bud Spencer filmben ez elmegy, itt nem igazán vette be a gyomrom.

2019-03-24 11:20:30 Wyatt Earp (1994) Edwest12 (3) #8

Gyerekkoromban igen sok western filmet néztem, jóleső nosztalgiával ülök le a mai napig egy-egy ismert, vagy számomra még ismeretlen darab elé. Épp ezért úgy vagyok a műfajjal, hogy egy westernt csak elrontani lehet, de azt több módon is. Számomra teljesen feleslegesnek tűnik a film első - most meg nem mondom milyen hosszú - része. Értem én a mögötte megbújó szándékot (ti. hogy felölelje Wyatt életét, és életének fontosabb eseményeit, helyszíneit), de szerintem töredezetté válik a cselekmény azáltal, hogy időnként ugrunk térben és időben. Nekem kicsit a sokat akar a szarka, de nem bírja a farka klasszikus esete. Mindez nem csak a történetvezetésnek, de a szereplők ábrázolásának, karakterük elmélyítésének is rovására ment. Ugyanakkor dicséretes, hogy többet akartak nyújtani, mint a tombstone-i konfliktus ábrázolása. Az utolsó jelenet nekem nem tetszett, kicsit szentimentálisnak, ugyanakkor jó ötletnek találtam, ahogy Wyatt mintegy reflektál az utókor által teremtett legendájára. Az meg talán csak engem zavart, hogy ilyen sok ismert színész volt. De komolyan: megy a film, és átfut az agyamon, hogy "na, itt jön Bill Pullman egy hatalmas álbajusszal". :D

Grindelwald erejére magyarázat lehet a bodzafa pálca.

előzmény: Bubu (#34)

2019-02-19 14:51:14 [Melyik filmen sírtál?] Edwest12 #60

Nekem is jó pár film van, amik képesek ilyen mélyen érinteni: The Straight Story; Ments meg, Uram!; Millió dolláros bébi; Gran Torino, A bajnok; Forrest Gump; Bakancslista; Szabadság, szerelem (Márai sorai abban a kontextusban nagyon fejbe verik az embert); Az ember, akit Ovénak hívnak; Elefántember; A zongorista.

2019-02-14 10:39:46 Crank (2006) / Crank - Felpörögve Edwest12 (3) #37

Nagyon gondolkoztam a két csillagon, de végül is volt pár jobb pillanat. Az nagyjából átjött, hogy milyen filmet akartak összehozni, de nekem valahogy hiányzott az élvezethez néhány olyan összekötő elem, amitől több lett volna zúzós/humoros (vagy annak szánt) jelenetek egymás után pakolásánál. Nem drámát vártam, meg mély lélekábrázolást, de a szereplők nagy része esetében még az is túlzás, ha kétdimenziósnak nevezem őket.

2019-02-06 13:36:05 Better Watch Out (2016) Edwest12 (3) #9

Jól elkészített film, de majdnem annyira felidegesített, mint az Eden Lake. Azért valami alternatív befejezést csinálhattak volna, hogy az ember levezesse a feszkót. :D

Hű, köszi az infót! Jó rég keresem ezt a filmet, csak én máshol próbálkoztam. :)

előzmény: dikalosz (#29)

A tartalom ebben a formában elég hibás. Inkább ezt javasolnám:

Charlie (Jesse Bradford), a félénk és idealista egyetemi hallgató még soha nem volt szerelmes, míg egy napon meg nem menti egy lány életét. A gyönyörű, ám megfoghatatlan Jordan (Elisha Cuthbert - 24) ezt követően fenekestül felforgatja a fiú életét. Ám ahogy halad az idő, Charlie egyre kevésbé bánja ezt...

2019-01-27 09:27:02 Hell Fest (2018) / Horror Park Edwest12 (3) #4

Teljesen jó ötlet egy olyan környezetbe helyezni egy slashert, ahol nyílt színen lehet gyilkolászni anélkül, hogy ezt bárki észrevenné. Mondjuk ilyet is láttunk már a Sikoly 2. elején. Maga a Horror Park, mint olyan ötlete eléggé idegesített, ami az egyéni problémám, viszont ez az értékelésemen is meglátszik. Egyszerűen nem tudok elmenni amellett, hogy rettenetesen irritált ez a közeg - még ha néhány tök jó horrormaszkot vagy bábut is láthattunk. Mindenképpen a film előnyére írható, hogy nem akar többnek látszani önmagánál. Nem akarja, hogy a néző agyaljon rajta, egyszerűen csak hátra kell dőlni, és élvezni. Azt mondjuk sajnáltam, hogy ha már slasher, két főszereplő halálát elintézték pár másodpercben. Oké, a csajszikát előtte már megdolgozta a guillotine-nal, de akkor is.