Edwest12

Tapasztalat: 1930 film
Súly: 1980
Regisztráció: 2016. október 28. (5 év, 6 hónap)

Rendezők: Brian De Palma, Clint Eastwood, David Lynch, Martin Scorsese
Színészek: Al Pacino, Ethan Hawke, Harry Dean Stanton, Jake Gyllenhaal, Mifune Toshirô, Robert De Niro, Sean Penn, Stanley Tucci
Műfajok: dráma, háborús film, horror
Korszakok: '80-as évek, és persze a többi időszak is.

Születési év: 1982

3 2022-03-14 3,3
The Requin

2 2022-03-08 ?

2022-05-05 13:54:27 Doctor Sleep (2019) / Álom doktor Edwest12 (4) #31

Vannak történetek, amiket ha egyszer lezártak, és jól zártak le, akkor nem érdemes új fejezetet nyitni. Igen, el lehet töprengeni rajta, vajon Danny Torrance hogyan éli tovább az életét, milyen lesz, ha felnő. Ahogy persze érdekes lehet, hogy mi van a többi emberrel, aki képes "ragyogni". Én nem olvastam a Ragyogást, így persze nem tudhatom, mennyire volt benne a folytatás lehetősége. Kingnek volt még mondanivalója, hát megírta. Szerintem kár volt. Mégpedig azért, mert a Ragyogást nem lehet folytatni, annak ott és úgy vége van. Nekem vesszőparipám, hogy bizonyos filmekkel amúgy nem lenne semmi baj, ha nem valami folytatásaként próbálnák eladni, hanem magában. Ennek a filmnek is megadtam a négy csillagot, mert amúgy nem rossz. Az Álom doktorral nem csak az a bajom, hogy felesleges(nek tartom), hanem mert bagatelizálja és túlmagyarázza mindazt, ami a Ragyogásban jól működött.
Hibának tartom, hogy nem figyeltek az "a kevesebb néha több" elvére. Felesleges, és valahol hibás döntés volt egy egész energiavámpír szektát behozni a történetbe: persze, más és más képességekkel rendelkeznek, de igazából nem jött ki, hogy mindenkinek lenne valami kimondott funkciója a csapatból. Innentől pedig meg lehet kérdezni, miért lett ennyi tag, ahelyett, hogy táplálékként végezték volna. És amúgy az is szükségtelen volt, hogy mindenki fűbe harapjon. Simán elszéledhettek volna a vezetőik pusztulása után. Így most behoztak több olyan nagy hatalommal, emberfeletti képességgel bíró egyedet, akik aztán hullottak, mint a legyek.

Bullock és Tatum közt én sem éreztem a kémiát. Sőt, nekem kellemetlen volt, ahogy nyilvánvaló volt, mire fogják kifuttatni kettejük kapcsolatát, holott 16 év van a két színész közt. Radcliffe valóban jó volt, és ami jó jel lehet számára, az az, hogy őt látva nem az mocorgott a fejemben, hogy "Jé, ott a Harry Potter!". Lassan, de biztosan kitör ebből a skatulyából, ami jó, és amúgy tényleg jó színész szerintem.
Maga a film, kb. azt adta, amit vártam tőle: könnyed szórakozást, egy-egy jobban eltalált poént, és kb. ennyit. Amit mindenképp kiemelnék, mint pozitívumot, hogy nem primkó, altesti humorral próbálták megvenni a nézőket.

2022-03-14 21:01:30 Encanto (2021) Edwest12 (3) #2

Kicsit túltolták a dalok mennyiségét sajnos, ráadásul nem is sikerült egyetlen maradandó dalt sem alkotni a meséhez.
Jópofa történet, de sajnos a nem is rövid játékidő ellenére nem sikerült igazán elmélyíteni a karaktereket, és maga történetvezetés is elég hézagos. Nincsenek igazán megmagyarázva a dolgok, ami a gyerekek számára talán nem olyan zavaró, de tekintettel lehetnének a felnőttekre is, akik ott ülnek a gyerekeik mellett a nézőtéren. Sajnos ez most inkább egyszer nézősre sikerült.

2022-03-08 07:19:05 The Requin (2022) Edwest12 (2) #3

Valahol nagy átverésnek érzem, hogy egy nagy, csúnya cápával hirdetik a filmet, hiszen nagyon sokat kell várni rá, hogy egyáltalán megjelenjen. És akkor felvetődik a kérdés, vajon mitől lehet cápás horrornak - jelen esetben thrillernek - nevezni egy filmet. És ha ez nem az, akkor mi? Ha kivesszük belőle ezt a részt, van-e létjogosultsága a filmnek? Az a ciki, hogy szerintem nincs sok. Színészi játékról tényleg nem nagyon lehet beszélni. Kifejezetten idegesítő, hogy legalább háromszor eljátsszák, hogy a férj már meghalt, aztán valahogy mindig kiderül, hogy csak aludt. Kész megkönnyebbülés, mikor végre szétkapják, bár még így is be tudtak tenni egy jelenetet, mikor azt hiszed, hogy talán visszatért, de szerencsére nem. Mikor meg a homokon ténfereg szegény nő a ködben, visszafojtott lélegzettel vártam, hogy kilép a ködből Jézus, kézen fogja, és viszi a Paradicsomba. Tényleg elméláztam, hogy mindezt a csaj partra vetve, vagy egy cápa gyomrában álmodja...

2022-03-06 13:28:45 Great White (2021) / A nagy fehér Edwest12 (3) #6

Köszi, erről a filmről még nem is hallottam. Na, majd megnézem! ;) Bár a jelenlegi 2 db "nézhetetlen" értékelést látva már nem is érzem magam annyira eltökéltnek. :D

előzmény: Joeker81 (#5)

Sajnos nagyon untam. Lehet, ha jobban emlékszem az első részre, akkor egy kicsit jobb benyomást tesz rám, de már azt is annyira unalmasnak találtam, hogy alig maradt meg belőle valami. Képregényrajongóként kevés szuperhős film jött be igazán, mivel zavarnak azok az átírások, csúsztatások, amik persze szükségszerűen megtörténnek egy filmre vitel esetén. De azért ott is vannak jobb, élvezhetőbb darabok, amik sikeresen ragadnak meg valamit. Jó a forgatókönyv, és/vagy van legalább egy olyan színész benne, aki elviszi a hátán a produkciót. Sajnos ez nem volt olyan.

2022-03-01 12:36:33 Jaws (1975) / A cápa Edwest12 (5) #126

Gyanítom, nem fog velem mindenki egyetérteni, de dacára, hogy az eredeti a mai napig a legjobb a témában, én el bírnék viselni egy Cápa remaket. Olyat, ami nem csak meg akarja ismételni az eredetit jobb technikai feltételekkel, hanem kezdenének is valamit az alapanyaggal. (Példának hozhatnám fel a Holtak hajnalát, aminek újragondolásából egész klassz film kerekedett.) Mert születnek ugyan cápás filmek időről időre, de valahogy kevés tudja megütni a mércét.

2022-03-01 12:33:02 Great White (2021) / A nagy fehér Edwest12 (3) #4

Cápásfilmbuzi vagyok, ezért nem felesleges. :D De amúgy meg szerintem tökéletesen egyetértünk.

előzmény: Joeker81 (#3)

2022-02-21 13:25:55 Scream (2022) / Sikoly Edwest12 (4) #9

Elgondolkodtam az 5 csillagon, na de azt azért mégse! Ebből is látszik, mennyire híján vagyunk mi, rajongók egy jó kis klasszikus hangvételű slasher-nek.
Adott ez a 2022-es folytatás, ami kiparodizálja azt az 1996-os Sikolyt, ami maga is parodizálta a műfajt (mindemellett pedig műfajilag is nem, hogy megállta a helyét, de meg is újította a slashert). Végig az volt az érzésem, mintha az öreg rókák sem vennék komolyan az egészet. Folyamatosak a kikacsintások, az első részt megidéző beállítások és párbeszédek. Kedvenc beszólásom az volt, mikor valamelyik szereplő a nyolcadik Döfés filmet nézve azt mondja: "Az ötödik résszel véget ért a sorozat", és hát mi épp az ötödik részt nézzük. Nem kell különösebben vájtfülűnek lenni ahhoz, hogy tudjuk, az üzenet nekünk szól.
Tetszett, hogy nem finomkodtak a gyilkosságokkal, kellően brutálisan oldották meg őket.
Azzal sajnos egyet kell értsek, hogy a vérfrissítés vérszegényre sikeredett, hiszen az új szereplők valahogy nagyon gyengék lettek, nulla karakterrel. De ne legyünk szigorúak, azért az első részben olyan nevek ténferegtek a fontosabb szerepekben, mint Drew Barrymoore, Rose McGowan vagy Matthew Lillard... talán őket láttam a legtöbb jónak mondható filmben.
Bevallom, Skeet Ulrich szerepeltetése nekem nem jött be, leszámítva egy jelenetet, ami kifejezetten jóra sikeredett. A gyilkosok indítéka is hagyott kívánnivalót maga után, de mit lehet tenni: így az ötödik részig már mindenki mostohatesója, nagynénije, nagybácsija és szomszédja elő lett citálva, akárcsak a lelkes pszichopata filmbuzik, szóval nem lett volna könnyű újat mondani.
Biztos lesznek fanyalgók, de szerintem egy jó kis film lett, kifejezetten élveztem!