Bogár Bence

• ...

Ötös, egyértelműen. Kiváló film, ami a végén ott hagy az érzelmeiddel kettesben. Habár a látottaknak vége, azokat elfelejteni szinte lehetetlen, így a Mű szerző nélkül eléri, hogy még jóval a megtekintés után is velünk maradjon az élmény. Ajánlott, főleg ha valaki már nagyon ki van ábrándulva a sok tucatkategóriás selejtből. 90%

Nézzétek, mert piszok zseniális! Nem is írok sokkal többet, aki teheti, be a moziba! Elképesztő, hogy mennyi műfaj határán mozog, s közben mégis kiváló minden egyes másodperce. Hollywood meg szégyellheti magát, mert a legtöbb idei dobásuk nagy csöndben elbújhat az Élősködők mellett! 95%

Egyszerre fájdalmas, szép és megható történet. Noah Baumbach új alkotása joggal lesz ott az év legjobbjai között. Nem gondoltam volna, hogy ilyen komoly témáról lehet ennyire zseniálisan beszélni a vásznon, de szerencsére tévedtem. A színészek is remekül játszottak. 90%

Na, első szavazó sem mostanában voltam... :D
Amúgy kellemes kis film, tetszett. Kicsit a régi Woody Allen-stílust hozza vissza, már amennyire én láttam. Pár abszurd szituáció, némi jól pergő dialógus, több fontos karakter - na meg ugye New York elmaradhatatlan szeretete. Egy 10 perccel lehetett volna akár hosszabb is, de így is elégedett vagyok, nagy kár lett volna örökre a fiók mélyén hagyni. A Chalamet gyerek és Elle Fanning voltak a legjobbak egyébként, de Jude Law sem volt semmi. Lehet, hogy egy csöppet megosztó lesz, de a mester kedvelőinek én ezt simán tudom javasolni egy kis délutáni mozizás erejéig. :)
A szinkron viszont borzasztó, sőt nem csak én láttam így. Persze ez nem a film hibája...

2019-11-28 00:06:09 The Wrestler (2008) / A pankrátor Bogár Bence (5) #178

Most néztem meg negyedszerre és negyedik alkalommal bőgtem bucira magam a végén. Hihetetlen ez a film. Annyi minden van benne, annyi mindent mond kb 100 perc alatt, hogy arra szavak is alig vannak. Ha Hollywood tökös lett volna, Rourke a köztudatban maradt volna ezután végleg, mert ez az ember megérdemli. Ha meg az akadémiában lett volna egy csepp tisztességes, Oscar-bácsi is jött volna.

2019-11-22 23:32:17 The Irishman (2019) / Az ír Bogár Bence (5) #19

Hú gyerekek... Nehéz erről még bármit is írni, rohadtul a hatása alatt vagyok. Legyen elég annyi, hogy nálam ez minden pontozási skálán maximumot érdemel. Scorsese ismét megcsinálta, legjobb munkái között érdemel helyet Az ír. Egyszerre hangulatos, szomorú, őszinte és fájdalmas maffiatabló. Három és fél óra, de egy percet nem vágtam volna ki. Az idei év legnagyobb teljesítménye számomra, a Volt egyszer egy Hollywood mellett. A legnagyobb legendák ismét bizonyítják, hogy ők az ászok, s mindig is azok maradnak. Be a moziba, de szaporán! Higyjétek el, ezt ott kell először látni, átélni, nem a Netflixen. Akiknek azért most kivételesen jár az elismerésem, hogy támogatták a filmet, amit a nagy stúdiók nem, hisz a végeredmény gyakorlatilag egy olyan alkotás lett, ami minden szempontból a mozitörténelem egyik megkerülhetetlen alapművévé válik majd. Én szóltam! ;) 100%

Nekem tetszett. Hangulatos, érdekes cselekménnyel bíró krimi, mindvégig nagy érdeklődéssel néztem. Az atmoszférája pedig tényleg szinte páratlan. Elsőfilmes rendezőtől ez elég szép teljesítmény, úgy gondolom. Kicsit rövidnek éreztem, ahogy a mellékkarakterek sem voltak olyan érdekesek, mint a főszereplő, de mindent összevetve a Valan bizony egy olyan magyar krimi, ami közben még egy kicsit neo-noir és skandináv elemekkel is bír. Tényleg érdekes, nem mindennapi alkotás volt: szerettem eléggé a hibái ellenére is. 75%

2019-11-18 22:30:24 Color Out of Space (2019) Bogár Bence (?) #2

Plusz egy, engem is érdekelne. :D

Nem volt ez rossz, igazából sokkal gyengébb filmre számítottam. Kellemes kis romkom, a giccsessége miatt pedig azért nem haragszom túlzottan, mert nyíltan fel meri vállalni. Teljesen jól elvoltam vele, amíg tartott, a karácsonyi lázban égő London hangulatos helyszín, ahogy a főszereplők sem játszottak rosszul. Szerintem sokkal jobban sikerült, mint a rendező előző két filmje, amiket nem túlzottan szívlelek. Nekem ez most egy baráti 70% lesz, áldják a jó szívemet, meg azt, hogy mikor tegnap láttam, félig másnapos/hullafáradt voltam, szóval amúgy sem volt kapacitásom mondjuk egy komolyabb művészfilmre. :D

Nagyon jó film! Mondom ezt én, akiról tudni lehet, hogy nem vagyok egy nagy kocsibolond, a különféle versenyzős adásokkal meg - ha nem is a világ végéig - de a szomszéd szobáig simán el lehet engem kergetni. :) De ez a mozi, kérem szépen, úgy pazar ahogy van: teljesen a hatása alá kerültem. Mangold bizonyítja, hogy lehet ezt így is, Damon és Bale pedig kiválóan játszanak. Lehet, hogy klisékből (is) építkezik, de mégis, minden elemében macsó, drámai, izgalmas és csupa szív alkotás született. Még egy kult-kategória is kinézhet neki a jövőben. Részemről bitangerős négyes. 85%

2019-11-11 23:09:35 Midway (2019) Bogár Bence (3) #5

Nem vagyok a rendező munkásságának nagy rajongója (habár A hazafi valamiért kifejezetten tetszett), sok szempontból pedig a Midway is illik az Emmerich-életműbe. A sok akció meg rombolásorgia nekem már néhol sok volt, így meglepő módon a film csendesebb részei jobban bejöttek, ahogy néhol a hangulat is eléggé el van találva. A színészek szerencsére sokat javítanak az összképen, Woody Harrelson vagy Patrick Wilson talán még akkor sem tudna rosszul játszani, ha fegyvert fognának a fejükhöz. A Midway soha nem lesz klasszikus, de egyszer mégis simán vállalható. 60%

Nem lehet (nem lehetett) annyira zseniális, mint Kubrick klasszikusa, de mégis hozza azt, amit vártam tőle. A ragyogás egész méltó folytatást kapott, amit - gondolom nem meglepő - nagyon jó érzés leírni. Ewan McGregor remekel, ahogy Rebecca Ferguson is, az atmoszférája meg kifejezetten hideglelős. Érti a dolgát ez a Mike Flanagan gyerek, így a végeredmény nagyon jó. Lehet, hogy az utolsó kb fél óra színtiszta fanservice, de ha még az is ilyen tisztelettudó, izgalmas és nem majmoló, akkor felőlem oké, áldásom rá. Kellemes meglepetés, érdemes megsasolni! :) 85%

2019-11-02 01:17:09 Eli (2019) Bogár Bence (1) #5

Még Netflixes mércével nézve is hatalmas förmedvény. Nagyon rég nem adtam ekkora nyugalommal karót, esélye sem volt jobbra. 20%

Vegyes érzéseim vannak, bár alapvetően tényleg a legjobb az első két klasszikus után. Persze olyan magasan nem volt az a léc, de hát na, ezt tudtuk eddig is. :D Az akció nagyon tetszett, meg akkor a legerősebb az egész, mikor a nosztalgiára épít. Bevallom, nekem az új karakterek nem voltak olyan erősek, mint Schwarzi és Linda Hamilton - kb bármeddig elnézném, ahogy ezek ketten osztják az áldást, ezért is érthetetlen számomra, hogy előbbi miert maradt ki teljesen az első feléből Egyébként tisztességes, korrekt akciózás az egész, de nem sokkal több. Nem a franchise megváltója, de a sötét végzetet sem hozza el számára. Ha az egész olyan lett volna, mint a végén a nagy leszámolás, akkor négyest is érne, így marad egy erős hármas. 70%

Van az úgy, hogy Soderberghnek nagyon nem megy. Ez a film ennek ékes példája, nagy nevek ide vagy oda. Mondjuk azért Gary Oldman jó volt most is, ami felhozza egy erős kettesre. De egyébként eléggé kihagyható kategóriás az egész. 45%

2019-10-21 19:26:14 Prospect (2018) / A lelőhely Bogár Bence (4) #6

Nah, csak sikerült moziban elkapni, s azt mondom, meg is érte a jegy árát. Kellemesen kreatív kisköltségvetésű sci-fi, ami kifejezetten egyedi képi világgal, illetve remek hangulattal bír. Pedro Pascal alakítása is tetszett. Simán ajánlott kategória, meg egyben nagy bizonyítéka annak is, hogy nem kell egy jó sci-fi mozira rákölteni a világ összes pénzét. 80%

A klasszikus elsőnél egy kicsivel gyengébb, de a négyes még jár ennek is. Igazából, nem túlzottan rajongok a vígjátékokért, most viszont elég sokat röhögtem, működött az élmény. Néha már talán túlzottan is hülyeség, viszont kikapcsolódásnak teljesen megfelelt, illetve az sem utolsó dolog, hogy azért szellemiségében hű az elődhöz. Nem is beszélve arról, hogy a sok taplóság, vér és egyéb és nyalánkság mögött azért tényleg van neki szíve is. Woody Harrelson pedig itt (csak és kizárólag pozitív értelemben véve) egy akkorát állatkodott, hogy minden elismerésem neki. Nagy forma, annyi biztos. A buta, szőke liba karaktere nekem már túl sok volt, de ha a nagy egészet nézem, a Zombieland 2 egy jó folytatás, aminek érdemes legalább egy esélyt adnod, ha tetszett az első. 75%

Talán nem több, mint egy hosszúra nyúlt "utóirat", de annak szinte hibátlan. Úgy hiszem, életem legnagyobb sorozatélménye volt anno a Breaking Bad 3 évvel ezelőtt, így nagyon örültem annak, hogy újra átélhettem a legendás széria hangulatát és esszenciáját. Jesse Pinkman egy kifejezetten méltó lezárást kapott, Aaron Paul pedig nagyon is remekelt a szerepben. A dialógusokat én is kiemelném, ahogy a feszültség megteremtése is kiválóan megy Vince Gilligan rendezőnek. Minősége alapján simán mehetett volna nagyvászonra is. Breaking Bad fanatikusoknak természetesen kihagyhatatlan. 85%

2019-10-10 19:59:00 Gemini Man (2019) Bogár Bence (3) #1

Nem is volt rossz. Persze semmi extra, de legalább addig elvoltam vele, amíg tartott. Technikai erődemonstrációnak jó, mert látványos és izgalmas, meg az akció során is egész egyedi megoldásokkal él. Ang Lee korrektül rendezett, ahogy Will Smith sem okoz csalódást. Azért persze egyikük sem fogja ezt a mozit karrierje csúcsaként emlegetni, hisz a forgatókönyv, a történet és a karakterek nem éppen a legerősebb lábakon állnak - bár ami utóbbit illeti, legalább próbálkoztak, még ha csak klisék segítségével is tették ezt. A Gemini Man se több, se kevesebb mint egy tisztességes, szórakoztató akciófilm. 65%

Vannak ennél sokkal rosszabb és jobb King-adaptációk egyaránt. A hangulata tetszett, voltak benne érdekes megoldások, de azért szerintem hosszabb volt a kelleténél, a lendület nem mondható, hogy a végéig kitartott volna. Ha van Netflix-előfizetésed, akkor azért egyszer megéri. Ja, meg Patrick Wilson is jól nyomta, mint általában mindig. 65%

Takashi Miike beteg, de nagyon. Elképesztően brutális egy film, egy igazi keleti gyöngyszem. Alapvetően érdekes a cselekménye is, a megvalósítása illetve hangulata pedig tényleg minden, csak éppen nem átlagos. Erős idegzetűeknek ajánlom, főleg ha valaki már rendesen unja a tucatfilmeket. 80%

2019-10-03 22:44:01 Joker (2019) Bogár Bence (5) #9

Ötös, de még mekkora! Az év legjobb nem Scorsese által rendezett Scorsese-filmje. :) Az egész nagyjából úgy tökéletes, ahogy van: a depresszív, de ugyanakkor realisztikusnak mondható hangvétel és hangulat, az R-besorolás (nem öncélú, de kellett), illetve az egész, ahogy bemutatják egy ismert figura "megszületését". Szerintem simán lesz még ebből hivatkozási alap, sőt a filmtörténelemben is fontos szerepe lehet. Joaquin Phoenix meg... annyiszor leírtam már, hogy zseni a csávó, hogy úgyis tudjátok már. :D De lényeg a lényeg: ha ezért sem kap majd Oscart, akkor menjen szépen csöndben majd az Akadémia a búsba. Nézzétek meg: semmi más nem kell hozzá, csak nyitottság. De olyan élményt ad, ami garantáltan megmarad. Nálam mindenképp ott van az idei top 5-ben, méghozzá kérdés nélkül. 95%
Amúgy egy csávó itt beöltözve jött nézni. Már csak a zöld haj hiányzott, minden más megvolt: lila szerelés, zakó, nadrág, nyakkendő, satöbbi. Nem semmi... :D

2019-10-02 21:57:16 Prospect (2018) / A lelőhely Bogár Bence (4) #5

Kimaradt eddig még. Ha lesz Szombathelyen, akkor egye fene, nem sajnálom rá azt az egy Mátyást. :)

előzmény: Ragemarci (#4)

Szép és megható film, drukkolok neki, hogy minél többen megismerjék. Az tetszett benne a legjobban, hogy csak elmesél egy szomorkás, megható történetet, nem akar semmit a néző arcába nyomni. Hatásos és értékes darab, nagyon örülök neki, hogy még mindig készülnek ilyen stílusú magyar filmek is a sok tucatszemét korában. Kifejezetten ajánlott! 85%

2019-10-02 21:20:54 Prospect (2018) / A lelőhely Bogár Bence (4) #3

Szóval október 17 a hivatalos magyar bemutató dátuma, viszont az HBO Go-n már nézhető? Hát ez nagyon komoly... :D

2019-09-30 17:55:17 Joker (2019) Bogár Bence (5) #4

Ebből sem lesz szerdai elővetítés sehol. Miért is nem lepődöm meg?

Alapvetően egy erős közepes alkotás, amin azonban mégis javít valamennyit az egészen érdekes téma, illetve Chris Evans elég jó alakítása. 60%

Basszus, ez hatalmas volt. :D

Igazsag szerint egészen jó volt. Semmi nagy újdonság, de számomra működött coming of age drámaként, sőt a hosszú játékidő ellenére végig lekötött. Érdekes történet volt alapvetően, bár könyvben valószínűleg még jobb, majd elolvasom valamikor. A színészek jók voltak, főleg Baby Driver és Finn Wolfhard. Egy négyeskéhez ennyi nekem elég, annak meg főleg örülök hogy felirattal adják. 70%

Azt én is tudnám értékelni. ;)

előzmény: whiteman 01 (#8)

Tény, hogy messze nem hibátlan film, de abszolút nem érdemelte meg azt a savazást, amit sok kritikustól kapott. Egy korrekt lezárás (mert azért remélem, tényleg az), egy kicsit melankolikusabb stílusban. Persze tudtam előre, hogy nem az Elrabolva-beütésű story lesz a lényeg, így is lett. Az viszont tetszett benne, hogy ez szerintem messze Rambo legszemélyesebb "bevetése". Persze van benn jócskán klisé, a dialógusok tényleg nem az igaziak, de mégis, számomra ez bőven megfelelt egy hétfő esti kis akciómozinak. Sly továbbra is remek a szerepben, a végső nagy leszámolás pedig, hiába veti el csöppet a sulykot, egészen menő és adrenalindús. Talán túlságosan is. Csodát nem kell tőle várni, de a régivágású akciók kedvelőinek egy megtekintést simán megérhet. A végén a régebbi részekből való bevágások pedig nálam ütöttek, finoman szólva is arcon b@szott egy csöppet a nosztalgia. Basszus, voltam vagy 14, mikor az elsőt láttam, még a mamával. Ahh, memories... :) Nálam ez egy erős hármas, vagyis jóindulatú 70%.
Köszönöm szépen a Savaria mozinak, hogy ingyen megtekinthettem. Tényleg hálás vagyok érte. (Röviden a story: szóltam nekik, hogy nem működik a jegyfoglaló appjuk, amiért kaptam egy szabadon választható ingyen mozit. Persze nem azért írtam nekik, nem vártam érte semmit, de tisztességből és jófejségből jár nekik a csillagos ötös!)

Október 31-től a hazai mozikban is látható lesz a film rendezői változata, magyar felirattal. Az információ hivatalos, a forgalmazó írta ki a Facebook oldalára. Bár, gondolom még kevesebb helyen vetítik majd, mint a “sima” verziót...

Nofene, akkor mégsem marad örökre dobozban. Én örülök neki, meg fogom nézni. Köszi az információt. :)

előzmény: whiteman 01 (#4)

2019-09-22 15:21:19 Yesterday (2019) Bogár Bence (4) #17

Nahát, azt hittem én vagyok az egyetlen animés itt a KT-n... :)

előzmény: von Schatu (#16)

2019-09-22 13:20:19 Repulsion (1965) / Iszonyat Bogár Bence (4) #43

Igazán jó film, nyomasztó és "beteges" atmoszférával, egyre jobban megismerve az őrület határait innen és túl. A fekete-fehér, nagyon különleges képi világ még ezen felül is adott neki egy kis pluszt. Catherine Deneuve kiválóan játszott, abszolút jár neki minden elismerésem. Ugyanakkor, ha a Rosemary's baby ötös, akkor ez nálam sajnos nem lehet az. Úgy gondolom, Polanski már ebben a filmben is azt a "formulát" használja, de igazából ott járatta csúcsra. De azért egy betonbiztos négyes, pszchothriller kedvelőknek kérdés nélkül tudom ajánlani. 85%

Nagyon csodálkozom azon, hogy én adom az első ötöst, de hát valakinek ezt is el kell kezdenie. Akkor én leszek az... :D
Ez a film ugyanis simán megérdemli. Abszolút az a sci-fi, ami nem a giccses látvánnyal és végtelen akcióval akar lenyűgözni, hanem azzal, hogy okos, gondolatébresztő. Gyönyörűszép, letisztult képi világgal, igazán egyedi atmoszferaval és egy jócskán filozofikus cselekménnyel bír. Ilyen szempontból nagyon nem a mai ember filmje, sajnos előre látom, hogy a legtöbben nem fogjak nagyra értékelni. Tényleg hasonlít az Apokalipszis mostra és a 2001-re is, de eszembe jutott a nézése közben Az élet fája (amúgy is eléggé “Malickos” mozi), de még a Blade Runner 2049 is. Ha nem tudom, ki rendezi, lehet kérdés nélkül rávágom, hogy Villeneuve. Legalább annyira művészfilm, mint blockbuster, szerintem pazarul találták meg az arany középutat. Kiváló rendezéssel, James Gray eddigi legjobbja szerintem. Pitt meg mekkorát játszik már! Erősen az ő éve az idei. Érzelmek széles skáláját mutatja meg nekünk, nem is akárhogyan. A műfajban nagyon ritka egy ilyen erős mozielmeny, ami inkább személyes utazás és karakterportré egyszerre. Okos, visszafogott, a gondolkodó sci-fi kedvelő filmje. Számomra kérdés nélkül zseniális. Annyira boldog vagyok, hogy a sok tucattermék között még manapság is lehet ilyen gyöngyszemekre bukkanni. Köszönöm mindenkinek, aki részt vett az elkészítésében! Számomra ott van 2019 legjobbjai között, sőt biztos vagyok benne, hogy évek múlva sem fog eltűnni a süllyesztőben, amíg lesz egy igényes közönség, ami értékelni fogja. 90%

Igazán igényes, lassú tempójú (a szó legpozitívabb értelmében), különleges hangulattal bíró dráma. Érdekesen ábrázolja a kort, amiben játszódik, csodálatos képi világgal. A cselekmény talán kicsit egyszerű, mégis képes sok témát érdekesen ábrázolni. A színészek remekül játszanak, mindenképp kiemelendő Joaquin Phoenix: néhol már Robert De Niro ‘70-es, ‘80-as évekbeli (azaz a legjobb) alakításai jutottak róla eszembe. Zseni ez az ember, na. A filmek meg összességében egy nagyon erős négyes jár, különlegességre vágyóknak kérdés nélkül tudom javasolni. 85%

2019-09-18 21:49:15 Two Lovers (2008) / Két szerető Bogár Bence (4) #9

Pazar film, egy igazán visszafogott, de éppen ezért működőképes dráma. Érdekes karakterekkel és történettel, jól megírva és rendezve, nem más az egész, mint egy falatka keserűség - de ritka igényesen tálalva, annyi biztos. Joaquin Phoenix meg egy zseni, itt is akkorát játszik, hogy ezt már bátran merem színészetnek nevezni. Hab a tortán, hogy a lezárás is emlékezetes, váratlan és nem mindennapian keserű, ráadásul a giccset is elkerülték mindvégig. Így kell ezt, kérem szépen! 80%

Nem rossz, de azért közel sem rendelkezik olyan jellegzetes atmoszférával, mint mondjuk a rendező előző filmje. Érdekes témái vannak, meg bőven nézhető is, de a cselekményből és a karakterekből is erősen hiányzik valami plusz, ami miatt jók, emlékezetesek lehetnének. Egy megtekintést így is megérhet, legalább Marky Mark és Leaf Phoenix elég jól játszott. 60%

James Gray ezen alkotásán látszik, hogy egy rendezői karrier első darabja, de egyébként viszont kifejezetten jól sikerült. Vaskos, könyörtelen hangulat uralkodik az egészen, mindvégig. Nem is beszélve az egyszerű, de annál komolyabb és realisztikusabb történetről, ami szerencsére jócskán kerüli a giccset vagy éppen a happy endet. Tim Roth alakítását is dicsérni tudom, sőt ekkorikban még Furlongnak is simán kinézett egy komoly jövőbeni mozis karrier. Kár, hogy nem lett így. Maga a film viszont elég jó darab, bár az is tény, hogy nem is ettől fog bárkinek visszajönni az életkedve. :D 75%

2019-09-15 14:24:20 Us (2019) / Mi Bogár Bence (4) #49

Használd a spoiler gombot. Épp azért van ott. Nem biztos, hogy mindenki látta már a filmet. :)

előzmény: Alyr (#48)

2019-09-13 10:55:02 The Fanatic (2019) Bogár Bence (1) #1

Te atyaúristen, ez eme évtized The Room-ja... Nem hiszem el, hogy ezt bárki is egy pillanatig komolyan tudta gondolni. Leszámítva Travoltát. Hogy őszinte legyek, sajnálom őt. Több van benne, minthogy ilyen szuperszemetekben játsszon, nem is értem, miért vállalta. Tényleg azt hihette, ez lehet a nagy visszatérése, ennyire nem tud különbséget tenni jó és rossz között, vagy már tényleg csak ilyen vackokkal keresik meg szegényt? A rendezés jellegtelen, unalmas. A történet egy vicc, röhej, de cseppet sem pozitív értelemben. Ennél még egy WC-pucoló is jobb dialógusokat tudna írni két műszak között, komolyan. Pedig az látszik, hogy Travolta próbálkozik, de hiába, olyan szánalmas karaktert írtak neki, amiből egy színészisten sem tudna jó, vagy legalább elfogadható filmet kreálni. A befejezés meg megint egy akkora WTF-pillanat volt, hogy csak na. Itt minden és mindenki fullba nyomja a kretént, de nem is akárhogyan. Messziről kerüljétek el ezt a filmet. Fred Durst zenei munkásságát nem ismerem, de inkább húzzon vissza zenélni Rob Zombieval együtt, mert láthatólag a rendezés nem megy nekik. De nincs ezzel baj, nem lehet mindenki mindenben jó, nem tragédia. Csak a film az. Esetleg alkoholos befolyásoltság esetén lehet szórakoztatóbb, nem tudom, de nem is fogok vele próbát tenni. Szégyenteljesen nagy és szánalmas trash, több szót nem is érdemel. Igazából még ennyit sem... 25%

2019-09-12 22:48:26 Curtiz (2018) Bogár Bence (4) #18

Meglepően jó volt. Csodálkozom egyébként azon, hogy nem dolgozta fel ezt a témát még Hollywood, legalább öt nagy név szerepeltetésével. Remek alkotást a Curtiz, abszolút kellemes csalódás, nagyjából minden benne van, ami kell egy életrajzi moziba. Pazar, noiros atmoszféra, természetesen fekete-fehérben, iszonyú hangulatos zenék és képi világ, valamint a színészek is kitettek magukért. Tényleg hasonlít annyiban a Volt egyszer egy Hollywoodra, hogy itt is látszik az alkotókon a múlt és a mozi nagy szeretete, igényes megidézése. Bár kicsit lehetett volna hosszabb, nagyjából két órás, mindent nézve viszont elégedett vagyok, nem is kicsit. Eszembe jutott az Anthony Hopkins főszereplésével készült Hitchcock életrajzi film a nézése közben, de ha belegondolok, a Curtiz van olyan jó, mint az. Végre egy újabb minőségi sikerült magyar film a mozikban, ráadásul elsőfilmes rendezőtől. Casablanca és a noir-stílus kedvelőinek nagyon is ajánlott csemege! 80%
Hárman voltunk, pedig ma van a premier. Mondjuk sejtettem, hogy nem vonz tömegeket...

2019-09-12 00:21:21 The Birds (1963) / Madarak Bogár Bence (4) #137

Nagyon jóféle film, nem csalódtam benne. Hitchcock-mester neve amúgy is garancia a minőségre a legtöbb esetben. Okos darab, lassan építi fel az egyre feszültebb és nyugtalanítóbb atmoszférát, felvet pár érdekes kérdést is, miközben végig izgalmas marad. Nem annyira kiváló, mint mondjuk egy Psycho, de határozottan igényes és különleges film, remekül megrendezve, s úgy gondolom, nem kopott meg a fénye az idők során. 80%

Megnéztem másodjára is, de teljes egészében ugyanazt tudnám írni, mint amit már megtettem a #13-as kommentben.
Kérdés nélküli 10/10 tehát másodszorra is, ez a mozi gyakorlatilag egy ünnep a legnagyobb filmőrülteknek. Nem most randiztam utoljára '69 Hollywoodjával, az is biztos... :) Ha tehetitek, főleg ha valakinek kimaradt, még van lehetőség nagyvásznon átélni eme majd 3 órányi csodát.
No de mára ennyi, megyek leülök a fotelbe, iszom egy Coca Colát és közben hallgatok egy kis Neil Diamondot. :D

Nemrég értem haza a moziból. Nagyon kíváncsi voltam a filmre. Pár hozzászólással lejjebb is írtam, hogy még nem láttam ezelőtt (hiába na, sajnos van egypár nagy klasszikus amit még pótolnom kell), amikor pedig hallottam, hogy újra lesz mozikban, úgy döntöttem, hogy akkor rögtön vásznon ejtem meg vele az első alkalmat. :)
... De garantáltan nem az utolsót! Ez a mozi ugyanis zseniális, kérem szépen. De kérdés nélkül, Coppola egyik legnagyobb alkotása. Egy pokoli utazás, ami nem fogja vissza magát, bemutatja az igazi arcát a háborúnak, kendőzetlenül naturalisztikus helyenként. A történet íve, felépítése is több mint érdekes, nem is beszélve a kiváló hanghatásokról, a pazar zeneválasztásról és az egész film nagyon különleges hangulatáról. Teljes mértékben megértem, hogy miért klasszikus, hatalmas erejű alkotás, nem is beszélve a kiváló színészi alakításokról. Mindenki kellően odateszi magát igazából: Martin Sheen, Fishburne, Dennis Hopper, Harrison Ford és Robert Duvall is természetesen. Ami meg Brandot illeti, te atyaég, zseniális volt! Amikor jelen volt, abszolút uralta a vásznat, az meg külön érdekes, hogy sokszor nem is lehet látni az arcát: ez ad az egésznek egy még sejtelmesebb hangulatot. (Egyébként azt olvastam, azért volt, mert megígérte hogy addigra lefogy, de nem sikerült neki, aztán később már megbánta hogy nem jött neki össze. :D) Tehát annyi biztos, hogy egy kiváló, maradandó filmélmény az Apokalipszis most. Három óra, de minden perce aranyat ér. Ne halogassátok addig a megnézését, mint én, mesteri darab! 95%
Egyébként 11-en voltunk nézők, bejött egy pár (?) is, a csaj nagyjából a felénél kiment, de a csávó bent maradt és végignézte. Én sem mentem volna ki a helyében... :D

2019-09-10 09:51:38 [Általános fórum] Bogár Bence #8025

Én is így vagyok vele! Az meg egy vicc volna, ha mondjuk ő előbb kapna Oscart mint egy Joaquin Phoenix péládul... nem is mondok semmit inkább. :D

2019-09-09 00:15:17 Blair Witch (2016) Bogár Bence (3) #11

Az első Blair Witch nem tartozik a kedvenceim köze, pedig sokan alaphorrornak tartják, a második pedig olyan szinten szánalmas, hogy nagyjából neki találták ki az egyes osztályzatot. Ez a legújabb viszont nem is annyira rossz igazából. Az első fele csak kliséket és némi mítoszépítést, a többi része azonban jóval izgalmasabb dolgokat ígér. Adam Wingard sem tudott csodát alkotni ebből az alapanyagból, de ez a film teljesen korrekt. Kár a logikai bakikért és sablonokért, mert egyébként az utolsó 20 perc elég jó nyomasztás és feszültségkektés terén is. Semmi extra, de mégis (szerintem) ez a legvállalhatóbb Blair Witch-film. 60%

Épp most játszom az új Blair Witch játékot PC-n, gondoltam akkor bepótolom a folytatásokat is, mert még nem láttam őket. Az első film se épp a kedvencem, de ez minden szempontból alulmúlja. Szerintem ott van minden idők legrosszabb horror-folytatása között. Unalmas, feszültséget hírből sem ismerő cselekmény, tucatfigurák akikkel még csak véletlenül sem lehet azonosulni, rossz, videoklipszerű rendezés, a bárgyúság határát felülről karcoló dialógusok. Végignéztem ugyan, de ez minden szempontból karó, de akkora, hogy azzal bármelyik vampírt meg lehetne ölni... 20%
Azért a harmadikkal is teszek egy próbát, kiváncsi vagyok Adam Wingard mit hozott ki belőle.

Azt a hozzászólásomat már nem engedi módosítani, de köszi, akkor már erről is tudok. :)

(Az elején véletlen linkre nyomtam a spoiler helyet. Elnézést érte, de ezeket ahogy látom nem lehet módosítani, ezért ahol kell odaírtam nagy betűkkel, hogy SPOILER! Bocsi...)
Az első nekem is jobban tetszett egy kicsivel, de azért erről a második fejezetről is úgy gondolom, hogy remekül sikerült. A hangulat pazar, szerencsére most sem visszafogott PG-13-as horrorról van szó - megjegyezném, hogy annyira ez sem ijesztő, viszont bátrabb mint az első, valamint számomra meglepően bizarr és groteszk volt helyenként. Néha már-már "japánosan". :D Annak örültem, hogy most is jutott idő az emberibb és drámaibb pillanatokra, nem csak a feszültségkeltés megy ezerrel. Ezek azok a dolgok, amik miatt sokkal több ez, mint egyszerű horrorfilm. A színészek remekül játszottak: Bill Hader majdnem ellopja a showt, de a legjobb szerintem James McAvoy és Jessica Chastain volt. Kiválóak voltak, annyi biztos. Sőt, Skarsgard is nagyon érzi a bohóc szerepét, bár kaphatott volna kicsit több játékidőt is. Nekem a lezárás, meg az utolsó pár perc nagyon bejött: lehet, hogy valaki giccsesnek tartja, de nekem épp így tetszett. Meglepő, hogy egy pillanatig sem éreztem soknak a majd 3 órás játékidőt, elrepült számomra elég hamar. 80%
Na és akkor most...
Személyes kifakadás KEZDETE
Nem akarom elhinni. Ennyi hülyével utoljára az Örökség vetítésén voltam egy teremben. Engem ez bánt, mert ezek a mocskos alakok nem tisztelik a mozit és a filmet, a többi nézőt meg főleg nem. Leszögezném, egy nagyon nyugodt ember vagyok, akit iszonyú nehezen lehet felhúzni, de ezeknek az embereknek most sikerült...
Az oké, ha a viccesebb részeknél nevetnek, de itt állandóan ez volt, nyerítettek mint a lovak. Hangosan csámcsogtak, a chipes meg egyéb zacskókat direkt nagyon hangosan zörgették, hogy még csak véletlenül se tudjuk élvezni teljes valójában a filmet. Végigkommentálták az egészet, talán nem volt 4-5 (!) percnyi idő a majd 3 órás film alatt, amíg ne lett volna beszéd. Volt, aki minden egyes káromkodásnál felröhögött, meg az összes horror-jelenetnél is. Talán én is többet mobilozok néha a kelleténél, de a moziban soha- ezek meg itt nyomatták full fényerővel egy csomó ideig. Arról nem is beszélve, hogy a terem egy időben szisszent fel az elején a, [SPOILER! a két meleg csokjánál SPOILER vége] jöttek a kommentek, hogy "bazmeg", "én nem erre fizettem", stb... Én sem mondom, hogy az a rész feltétlen kellett, de basszus, ennyi felháboródás úgy két másodperc miatt? Ne már, emberek. Akkor ne nézzetek oda, aztán cső. A legalja viszont az volt, mikor az egyik bunkó tirpák elröhögte magát, mikor [SPOILER! Az elején a faszi megütötte Beverlyt SPOILER vége] Mégis ki az az embertelen állat, aki azon röhög, [SPOILER! hogy egy férfi megüt egy nála gyengébb nőt SPOILER vége] A föld alá süllyedtem volna a helyében szégyenemben...
Azért vagyok igazából ezek miatt ilyen szomorú, mert az én korosztályom/generációm csinálta csak, ami elég szomorú számomra. Tényleg itt tartunk? Egy olyan moziban történt ez, amelyik abszolút a kedvencem, mindig igényes nézők gyűlnek ott össze, de most mintha egy másik világból jöttek volna... Egyszer az ilyen úgy megérdemelnének egy méretes sallert attól, aki nézni és élvezni akarná a filmet...
A végén össze is néztem a mögöttem ülő csajjal, aki szintén elég ideges volt ezek miatt a mocskok miatt. Jó hangosan meg is jegyeztem, hogy ennyi ökörrel rég nem voltam egy moziteremben...
Az összes KT-s tagnak kívánom, hogy jobb körülmények közt tudja megnézni ezt a filmet, mert egyébként szerintem egy jó alkotás.
Személyes kifakadás VÉGE

2019-09-05 17:13:23 Mother! (2017) / Anyám! Bogár Bence (5) #80

Off:
Hasonló az új Suspiria, az Örökség és a Midsommar is. Ha eddig kimaradt valamelyik, bátran tudom ajánlani. :)

előzmény: mimóza (#79)

2019-09-03 18:42:26 Curtiz (2018) Bogár Bence (4) #12

Ez nagyon durva. És ezek végezték el a filmszakot? Akkor nem csodálkozom azon, hogy ott tartanak a magyar filmek, ahol. Tisztelet a kivételnek. Vannak, de sajnos nagyon kevesen...

2019-09-03 18:16:00 Curtiz (2018) Bogár Bence (4) #10

Te jó ég... egy ilyet én úgy kirúgnék onnan hogy a lába nem érné a földet! (És akkor még nagyon, nagyon enyhén fogalmaztam...)

Jah, igazad van, épp most néztem. Mondjuk én annyira nem adok például sok ötöst, a (számomra) igazi remekműveket illetem csak vele, dehát az ő dolga végülis. :)

előzmény: kaamir (#6)

Remek film, mind a mai napig fenn tudja tartani a feszült és nyugtalanító atmoszférát. Bár cselekménye egyszerűnek tűnhet, valójában több van a dolog mögött, mint amire először gondoltam. Az egyszerre bizarr és gúnyos zene pedig egyszerűen telitalálat. Az "arcleválasztó"-műtétes jelenet pedig nagyon, nagyon beteg és sokkoló. Brrr... Szerintem ez a film remekül öregedett, hatásos élmény napjainkban is bőven. Valami hiányzik a zseniálishoz, de határozottan jó és különleges kis filmes csemege. 80%

És így ötös? Hát oké... Vagy már olyan szinten sz@r kategória, hogy zseniális? :P

előzmény: dittike (#3)

A Végső vágás elnevezésű változata lesz a filmnek. Ennek játékideje 184 perc körülbelül, szóval felülről súrolja a három órát. :)

előzmény: Ragemarci (#124)

Na erre nagyon kíváncsi leszek! Szégyen, de nekem eddig még kimaradt ez a film, így egyből nagyvásznon fogom pótolni jövő hét kedden. Már alig várom. :)

2019-09-01 18:50:03 It (2017) / Az Bogár Bence (5) #92

Szerintem azért van benne horror is. Csak az emberek furcsán néznek, mert közben hatalmas szíve is van. Elsőre furcsa párosítás, de működik. Határozottan működik.
Hisz az egész “Krajcaros” bohóc felfogható a gyerekkori félelmek és szorongások megtestesítőjének, amit csak úgy győzhetnek le, ha összefognak. Legalább annyira coming of age mozi is, mint horror. Hiába, King mester tud olyan karaktereket alkotni, akikkel könnyű szimpatizálni. S azzal, hogy nem csak buta slasher figurák a főszereplők, máris egy (vagy több) egészen új dimenziót nyit meg a mozi értelmezésként
Habár inkább úgy fogalmaznék, hogy ez a film horror IS részben, de annál sokkal több is egyben. :)

Okés, köszönöm. :)

előzmény: hollyaudreyanne (#4)

Ezt a sorozat előtt/után érdemes nézni? Vagy tökmindegy?

Jó hónap lesz, négy film is simán moziban nezős: Az 2, Ad Astra, Rambo V és Az aranypinty.
Illetve megemlíteném még ellenpéldaként A Wall Street pillangóit - akkor sem nézném meg, ha fizetnének érte.

7 kritika alapján 91 pont a Metacriticen, azt a mindenit! Tudom, hogy ez mehet lejjebb, de akkor is nagyon jó kezdés. Lehet, hogy 2019 Brad Pitt éve?

Persze, egyértelmű. Csak nem hagyhattam ezt ki... :D

Brad Pitt iszonyú menő volt ebben a filmben, de ha az a kérdés, hogy ki tetszett a legjobban, akkor egyértelműen Patricia Arquette. Mellesleg gyönyörű volt. :)

Ebből a történetből Scorsese, De Palma vagy Coppola egy zseniális filmet hozott volna össze. Nem mondható ez el az elsőfilmes Andrea Berloffról, ugyanakkor szerintem mégsem olyan rossz ez a mozi, mint a híre. A legnagyobb gond vele, hogy a történet az elején kapkod, erősen montázsszerű, a végére meg a sok erőltetett fordulattal átvált nehezen komolyan vehető kategóriába. Ugyanakkor az atmoszféra pazarul idézi meg a ‘70-es évek véget, helyén van minden, legyen az kocsi, mocskos utcasarok, bolt vagy ruha. A zeneválasztás nekem nagyon bejött még. Örült a Supernatural rajongó szívem a Carry On My Wayward Sonnál. :) Vertigo-filmként (mert igen, ez az) persze nem éri el a Watchmen vagy a V for Vendetta színvonalát, de még mindig jobb, mint mondjuk a Vesztesek bosszúja. Mindent összevetve nem kiemelkedő, de nézhető és korrekt próbálkozásnak tartom A bűn királynőit, egynek simán rendben volt. Elizabeth Mosst pedig minél több filmbe! :) Ja, Melissa McCarthy pedig tényleg színészkedik, ráadásul egész jól. Tehetne így többször is... 60%

Alapvetően jóféle gengsztermozi, remek alakításokkal. Coppola két legjobb maffiaeposzához (Godfather 1-2 of course) nem érhet fel, de egyébként ügyes kis film: szépen rendezett, nagyon hangulatos, remek színészekkel. A korhangulatot pazarul adja át. Kicsit hosszúnak éreztem, lehetett volna valahol vágni belőle, de egyébként jó alkotás, érdemes megnézni. 75%

2019-08-28 14:35:04 The Irishman (2019) / Az ír Bogár Bence (5) #6

A film játékideje nem kevesebb, mint három és fél óra. Ez már valami, alig várom!

2019-08-28 00:59:25 Gattaca (1997) Bogár Bence (4) #31

Igényes sci-fi. Nagyon örülök annak, hogy nem az akciót állítja a középpontba, a Gattaca ugyanis egy lassú folyású, melankolikus és egyben kiváló hangulattal megáldott dráma. Az egész atmoszférája tetszetős és egyedi, a zenék is kiválóak és igazodnak az alkotás stílusához. Szerintem a tanulsága az, hogy ragaszkodjunk az álmainkhoz és céljainkhoz, akármennyire nehéz is lehet helyenként. Lehet, hogy ez első olvasatra sablonos mondanivalónak tűnik, de a film olyan érzékenyen és profin ábrázolja, hogy egy rossz szavam sem lehet. A színészek is remekelnek. Bár középtájt szerintem egy kicsit leült, de mindent egybevetve a Gattaca egy érzékeny, okos, erősen gondolatébresztő mozi. 85%

Nem meglepő, az Öböl Misi volt az egyik producer, ha jól tudom. XD

2019-08-26 20:49:51 Ready or Not (2019) / Aki bújt Bogár Bence (4) #1

No kérem szépen, szerintem ez a film jó volt. Nem hibátlan vagy zseniális, de határozottan megérte a jegy árát. Szerencsére hamar belecsapnak a lecsóba, így nem válik unalmassá. Még jó, hogy nem feltétlenül kell a látottakat túl komolyan venni, ez egy elborult és éjsötét szatíra horror elemekkel. Lehet, hogy használ sablonokat is, viszont nem bántó mértékben. A finálé meg iszonyú beteg lett, de igazából épp azért tetszett. Remek érzékkel is küldték mozikba, így a műfaj kedvelői számára korrekt szomjoltó lehet a Midsommar után, de még az AZ 2 előtt. Samara Weaving meg hivatalosan is az év sikolykirálynője és Carry White-ja egy személyben. :D Elborult és elég véres szórakozás ez. 75%

HBO Go és Netflix.

2019-08-26 13:49:51 Jacob's Ladder (2019) Bogár Bence (?) #2

Nem láttam a filmet, csak a trailert, de ennek mi értelme volt? Az eredeti nem olyan régi film, illetve tavaly néztem újra, szerény véleményem szerint abszolút kiállta az idő próbáját, zseniális mind a mai napig.
Egyébként az Angyalszívből is készül a remake, ha jól tudom. De minek?

2019-08-25 02:26:49 Black Gold (2011) Bogár Bence (?) #1

Üdv mindenkinek! Volna egy apró észrevételem a film kapcsán: ebben nem szerepel Mickey Rourke, hibásan van a szereplők közé sorolva. A rendező később újravágta és további jelenetekkel egészítette ki a filmet, majd új címet kapott (Black November). Na, Rourke abban szerepel, de ebben a "pre-alfa" változatban nem. Ha valaki tudja, törölje a szereplők közül, köszi. :)

Nagyon érdekes fekete komédia. Bohókás, fura karakterekkel van tele, sokszor mégis meglepően komoly dolgokról mesél. Elborult és egyedi alkotás, fogyasztását minden ínyencnek kérdés nélkül tudom ajánlani. A legjobban talán a befejezés tetszett, kiválóan oldották meg. Mads Mikkelsen pedig korunk egyik legjobb (európai) színésze, szerintem őt egyszerűen képtelenség nem kedvelni. 80%

2019-08-23 03:09:23 King Kong (1933) Bogár Bence (5) #60

Kiváló film! Végre pótoltam egy újabb arcpirítóan nagy elmaradásomat, megnézve ezt a remek, időtálló gyöngyszemet. Igazi élmény volt, lekötött végig. Milyen érdekes, hogy jobban tetszett a látványvilága, mint a legtöbb mai csili-vili blockbusteré, jó volt látni, honnan is "indult" az egész. Akkoriban meg tényleg csúcskategória lehetett. A magam részéről csak ajánlani tudom, egyértelműen a legjobb Kong-film nálam. 90%

Én is reménykedem abban hogy megoldják valahogy. Végül a James Gunn ügynek is pozitív vége lett, hátha itt is változnak még a dolgok. Mert ez így gyakorlatilag sz@r a Marvelnak és a Sonynak is. Előbbi elég nagy bajban lesz szvsz Póki nélkül, utóbbi pedig jól fel fog sülni, ha megint ezt az önálló univerzumépítést akarják erőltetni. Mert láthatóan nem megy nekik, erről már megbizonyosodhattunk az évek során...

előzmény: BalaKovesi (#17)

Nem egy Dühöngő bika vagy Creed, sőt gyakorlatilag a műfaj összes kliséjét végigzongorázza szép sorjában. Azért a hangulata megmenti, meg Robert De Niro is remekül játszott - olyannyira, hogy a főszereplő Edgar Ramirez is szinte háttérbe szorul, ha mindketten a képernyőn vannak. 60%

Aha, de én ezt nen hiszem el. Azt mondjak hogy Feigenek nincs ideje rá a sok karakter mellett? Hisz mennyit harcolt azért, hogy végre náluk legyen Pókfej, aztán majd éppen ő lesz az, aki ilyen könnyen elengedi? Legközelebb hazudhat a a Sony valami hihetőbbet is...
Persze ez csak az én véleményem, az igazságot meg mi úgysem fogjuk megtudni, úgy gondolom.

Fantasztikus... :( Szinte biztosra veszem, hogy a Sony akadékoskodott megint. Gondolom a Venom anyagi sikerétől elszállt az agyuk, aztán azt hiszik, bármit megtehetnek. Csak szerintem meg nagyot tévednek, a Csodálatos Pokember utáni univerzumépítésük is elvérzett annak rendje és módja szerint. Hagyni kéne Pókit oda tartozni, ahova való, az MCU-ba. Ez így nagyon nem lesz jó, van egy olyan érzésem határozottan...

előzmény: BalaKovesi (#11)

Szerintem úgy istenigazából csak egy kisebb rétegnek üt nagyot ez a mozi, eléggé rétegfilm. Ez állhat a háttérben. Számomra viszont például akkora ötös, hogy Tarantino legjobbjának tartom a Ponyvaregény mellett.

Nekem meg a film minden egyes perce, mozzanata 10/10. Pedig ritkán adok ennyire magas értékelést bármire is... :)

előzmény: erahurka (#30)

Scorsese egy zseni! Elképesztő, hogy egy viszonylag egyszerű cselekményt is mennyire fel tud dobni stílussal, hangulattal és érdekesen fura karaktereivel. Nem is beszélve a kiváló színészekről, Kris Kristofferson például iszonyú menő volt, de remekelt Ellen Burstyn is. A kis Jodie Foster vagy Harvey Keitel se semmi azért...
Számomra megér egy nagyon erős négyest! 85%

Jah én is, de úgy értettem, hogy az egész teremben én voltam az egyedüli néző. :)

előzmény: bromi (#3)

Egész kellemes kis életrajzi dráma. Nagyjából azt hozza, amit el lehet tőle várni. Két érdekes főhősnő, remek képi világ, korrekt hangulat. Amúgy is eléggé kedvelem az ilyen jellegű alkotásokat egyébként. Elizabeth Debicki pedig véleményem szerint iszonyú jó volt, le a kalappal előtte, ez már valami.
Alapvetően erős hármas-gyenge négyes határán áll, de most jószívű leszek, megkapja a jobb osztályzatot.
Életem negyedik filmje volt amúgy, amit egymagamban néztem végig a moziban. :D (Savaria mozi)

2019-08-17 01:43:08 [In Memoriam...] Bogár Bence #2478

Elhunyt Peter Fonda. Még most is alig hiszem el. Emlékszem, hogy amikor először láttam a Szelíd motorosokat bő két éve, 17 éves fejjel arra gondoltam, hogy szinte nem is volt menőbb fickó annak idején, mint ő, Jack Nicholson meg Dennis Hopper. Fonda akkor "motorozta" be magát végleg a szívembe, s egyben a kedvenc színészeim közé. Nyugodjék békében!

Ötös fölé! Minden benne van, amit imádok a mozi világában, de természetesen Tarantino módra. Ez egy szerelmeslevél, amit igazi lelkesedéssel, szívvel és örömmel alkottak meg. Ilyen hangulat, stílus garantáltan nem terem minden sarkon. Ne a szokásos Taraninót várjotok most, ezt hozzátenném: a mester most új stílusát mutatja meg nekünk, a Volt egyszer egy Hollywood ugyanis őszinte, melankolikus. Imádtam, ahogy a történetszálak összeértek, ilyet tényleg csak QT tud alkotni. Tökéletesen ötvözik az egyes műfajokat: alapvetően dráma, mindazonáltal sokat röhögtem is rajta, volt benne egy kis nyomasztás is. Igazi műfaji koktél, de ilyen ízeset talán még az életben nem kóstoltam. Iszonyú menő, hogy nagyjából fél Hollywood beugrott játszani a filmbe, a rövid felbukkanásoknak is nagyon örültem. Di Caprio, Pitt meg Robbie pedig kiválóak voltak, kérdés nélkül. Látszik, hogy a direktor minden szeretét beleadta, ilyen egy igazi mozi. Nézzétek meg, de tényleg. Ráértek utána megköszönni.
Csak a formalitás miatt: 5/5, 10/10, 100/100.
A mester legjobbja a Ponyvaregény mellett, számomra legalábbis! Az igazi filmvarázs valahol itt kezdődik... Egy igazi moziőrülttől igazi moziőrülteknek!

Csak azért néztem meg, mert mégis az első film, amiben Leo játszott. Hát, el van nézve neki, mert azóta joggal lett generációjának egyik legjobbja, de attól ez még egy nulla. Dehát végülis mindenkinek el kell valahol kezdeni... :D

2019-08-13 20:47:36 [Általános fórum] Bogár Bence #8001

Wow, micsoda jósképességek, ez már nem semmi! A Roxfortban még nem ajánlották fel, hogy taníts Jóslástant? Trelawney profeszzor csomagolhat... :D

előzmény: Danesz99 (#8000)

Rossz versek! Imádtam azt a filmet. De egyébként a Guerilla is minőségi alkotás. Az Apró meséket pedig még be kell pótolnom, az sajnos moziban kimaradt.

Nagyon kellemes, ötletes film. Jól működik benne a humor, de alatta igazi emberi érzések és titkok lappanganak. Pazar az egész dinamikája, tényleg érdekes helyzetek vannak benne, a címe pedig nagyon ötletes. A színészek is remekül játszottak, tehetséges gárdát szedtek össze.

Na, jó volt ez, méltó a sorozat színvonalához. Egyszerre folytatás és lezárás, de egyik tekintetben sem okoz csalódást. Ugyanaz a mocskos, kegyetlen és kiválóan ábrázolt világ tért vissza, amit a szériában már megismertem. Az utolsó jelenet pedig iszonyú erős: megható, de mégis hozza azt a zsigeri vadságot, amit az egész széria képviselt.

Biztos volt már két éve mikor láttam, de úgy emlékszem hogy nekem is tetszett. Sok szánalmas film kapott nála ezerszer jobb értékeléseket.

előzmény: Fyfike (#4)

Csak angol feliratot találtam hozzá, én is úgy néztem.

előzmény: Korben (#4)

2019-08-10 16:47:32 [Általános fórum] Bogár Bence #7997

Már ha egyáltalán lesz CC-ben vidéken feliratos vetítés. Abban sem vagyok biztos sajnos. De remélhetőleg lesz.

Igazán érdekes, eredeti film. Le sem tagadhatná, hogy a szabad szellem időszakában született, ugyanakkor sok szempontból meg is haladja korát. Nagyon különleges témákat boncolgat, mindvégig igényesen. Mondjuk én vígjátéknak abszolút nem mondanám, inkább dramedy. Egy nagyon erős négyest adok neki, valami még kellett volna az ötöshöz, de nézzétek meg, mert szvsz megéri, mindenképpen. A színészek is remekeltek, különösen Natalie Wood.

Sablonos, minden eredetiséget nélkülőző mozi, de legalább a zenék tetszettek. Sharon Tate pedig tényleg nagyon egyedi kisugárzással rendelkezett, volt benne valami megfoghatatlanul különleges.
Egyébként meg, a Volt egyszer egy Hollywood második előzetesében Margot Robbie eme film plakátja előtt pózol, meg van is a trailerben egy részlet innen. :D

Nem sok jót vártam tőle, de annyira nem is volt vészes. Azt hittem, nagyon kínos lesz, ahhoz képest egynek elment. Persze vannak benne baromságok azért. Az egész egy szegény ember Odaát- Ash VS Evil Dead hibridje tulajdonképpen. Bevallom őszintén, bűnös élvezet kategóriában megér ez egy hármast, minden gyengesége ellenére is egész szórakoztató. Dolph Lundgren vállalható B-filmjei köze tartozik szerintem.

• ...