Bogár Bence

Miről/Kiről Oldal Írás Mikor
Once Upon a Time in... Hollywood
Volt egyszer egy... Hollywood
kritikairoda.blog.hu Volt egyszer egy Hollywood kritika
Tarantino 9. filmje, a Volt egyszer egy Hollywood igazi különlegesség: egyszerre szomorkás és vicces. Igazi moziélmény!
2019-08-16
Django Unchained
Django elszabadul
kritikairoda.blog.hu Django elszabadul kritika
A Django elszabadul véres, menő, határozottan kiváló mozi. Ja, Di Caprio meg egy őrült rabszolgatartót játszik benne!
2019-08-13
Inglourious Basterds
Becstelen brigantyk
kritikairoda.blog.hu Becstelen brigantyk kritika
A Becstelen brigantyk stílusos és hangulatos film, amin jócskán meglátszik Tarantino mozi iránti nagy szenvedélye.
2019-08-11
Grindhouse: Death Proof
Grindhouse: Halálbiztos
kritikairoda.blog.hu Grindhouse - Halálbiztos kritika
A Grindhouse- Halálbiztos nem az a Tarantino-film, amit a történetéért szeretünk, ugyanakkor igazi bűnös élvezet.
2019-08-10
Pulp Fiction
Ponyvaregény
kritikairoda.blog.hu Ponyvaregény kritika
A Ponyvaregény a '90-es évek egyik legemlékezetesebb filmje, Tarantino mester eddigi legnagyobb dobása. Kiváló remekmű!
2019-08-09
Jackie Brown

kritikairoda.blog.hu Jackie Brown kritika
A Jackie Brown Tarantino mester egyetlen regényadaptációja. Persze a saját, egyedi stílusával jócskán átitatva.
2019-08-09
Reservoir Dogs
Kutyaszorítóban
kritikairoda.blog.hu Kutyaszorítóban kritika
Quentin Tarantino első rendezése stílusos, izgalmas krimi-thriller. Kevesen kezdik karrierjüket ilyen profi filmmel!
2019-08-07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
Halálos iramban: Hobbs & Shaw
kritikairoda.blog.hu Halálos iramban: Hobbs és Shaw kritika
Az első Halálos iramban spin-off, a Hobbs és Shaw őrülten elszállt mozi, kis túlzással már egy elborult szuperhősfilm.
2019-08-05
Midsommar
Fehér éjszakák
kritikairoda.blog.hu Fehér éjszakák kritika
AriAster, az Örökség rendezője ismét nagyot alkotott: legújabb filmje egyszerre lélekgyilkos dráma és bizarr horror.
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
kritikairoda.blog.hu Valerian és az ezer bolygó városa kritika
Luc Besson filmje, a Valerian már csak a látvány és Cara Delevingne miatt is korrekt darab, de sok más erőssége nincs.
Anna

kritikairoda.blog.hu Anna kritika
Messze van már Luc Besson korai alkotásainak színvonala, de azért a mester nem felejtette el, hogyan kell szórakoztató filmet rendezni.
The Lion King
Az oroszlánkirály
kritikairoda.blog.hu Az oroszlánkirály kritika
Az új Oroszlánkirály tisztességes iparosmunka, de csúfosan alulmarad az 1994-es klasszikussal szemben.
2019-07-21
Hereditary
Örökség
kritikairoda.blog.hu Örökség kritika
Ari Aster rendező kiváló első filmjével alaposan felforgatta, újraértelmezte a horrorok világát.
2019-07-20
Stuber
Übergáz
kritikairoda.blog.hu Übergáz kritika
Az Übergáz vérbeli haverfilm: adott két kedvelhető főhős, pár menő duma és némi akció. Nagyon kellemes meglepetés!
2019-07-17
Escape Plan: The Extractors
Szupercella 3: Az ördögverem
kritikairoda.blog.hu Szupercella 3: Az ördögverem kritika
A Szupercella 3. részének egy pozitívuma van: elviselhetőbb, mint a nézhetetlen előző rész. De így is elég kínos film.
2019-07-13
Spider-Man: Far From Home
Pókember: Idegenben
kritikairoda.blog.hu Pókember: Idegenben kritika
Az Idegenben nagyon szuper Pókember-mozi: látványos, izgalmas, valamint nem utolsósorban hatalmas szíve-lelke van.
2019-07-10
Spider-Man: Homecoming
Pókember: Hazatérés
kritikairoda.blog.hu Pókember: Hazatérés kritika
Az Idegenben előtt nem árthat újranézni az előző részt, a Hazatérést sem, hisz a Marvel Moziverzum egyik legjobbja.
2019-07-04
Annabelle Comes Home
Annabelle 3.
kritikairoda.blog.hu Annabelle 3 kritika
Az Annabelle 3 egy John Hughes-féle tinifilm és egy horror szórakoztató keveréke. Nem, tényleg nem olvastad félre...
2019-07-01
Nightmare Cinema

kritikairoda.blog.hu Nightmare Cinema kritika
Hatásos horror-antológia, öt vérfagyasztó rövid történettel. A mozigépész szerepében MickeyRourke!
2019-06-28
Yesterday

kritikairoda.blog.hu Yesterday kritika
Egyedi ötlet Danny Boyle filmjének alapja, amit az Igazából szerelem forgatókönyvírójával közösen készítettek el.
2019-06-28
I Am the Night

kritikairoda.blog.hu Én vagyok az éjszaka sorozatkritika
Az Én vagyok az éjszaka hiánypótló sorozat lehetett volna, azonban nem tudott megfelelni a túlzottan magas elvárásoknak.
2019-06-20
Rocketman

kritikairoda.blog.hu Rocketman kritika
A Rocketman egyszerre szabadszájú musical és őszinte vallomás: Elton John aligha kaphatott volna ennél méltóbb filmet!
Men in Black: International
Men in Black - Sötét zsaruk a Föld körül
kritikairoda.blog.hu Men in Black- Sötét zsaruk a Föld körül kritika
Nem a történet a legerősebb pontja, de a főszereplő páros miatt mégis szerethető, jó néznivaló az új Men in Black mozi.
High Life
Csillagok határán
kritikairoda.blog.hu Csillagok határán kritika
Claire Denis filmje széles műfaji skálán mozgó, rendkívül összetett darab. Robert Pattinson még sosem volt ilyen kiváló.
Dark Phoenix
X-Men: Sötét Főnix
kritikairoda.blog.hu X-Men: Sötét Főnix kritika
A Sötét Főnix korrekt, tisztességes X-Men mozi. Hibái ellenére nagyon szórakoztató, valamint meglepően sötét hagvételű.
2019-06-10
Chernobyl
Csernobil
kritikairoda.blog.hu Csernobil sorozatkritika
Mindenképp nézzétek meg az HBO új minisorozatát, a Csernobilt, hisz egyértelműen az év egyik legfontosabb alkotása.
2019-06-10
Domino
Dominó
kritikairoda.blog.hu Dominó kritika
A Dominó korrekt és nézhető film ugyan, de nagyon messze van a rendezőlegenda Brian De Palma legjobb munkáitól.
2019-06-03
Godzilla: King of the Monsters
Godzilla II.: A szörnyek királya
kritikairoda.blog.hu Godzilla II.: A szörnyek királya kritika
Az új Godzilla nem lesz az év legokosabb filmje, de a remek látvány és az egyedi szörnyek miatt megér egy megtekintést.
2019-06-01
Aladdin

kritikairoda.blog.hu Aladdin kritika
Az új, élőszereplős Aladdin hagyományosabb remake-nek tekinthető, ugyanakkor hibái ellenére sem volt kár elkészíteni.
Dronningen
Szívek királynője
kritikairoda.blog.hu Szívek királynője kritika
Alig pár évvel A vadászat című remekmű után a dánok ismét egy mesteri, tabudöngető és meghökkentő drámát készítettek.
The Hole in the Ground
A gyermek
kritikairoda.blog.hu A gyermek kritika
Meglepő, de nem egy újabb pocsék kisgyerekes horror: a fantáziátlan magyar cím pedig egy feszült, bőr alá kúszó élményt rejt.
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
John Wick: 3. felvonás: Parabellum
kritikairoda.blog.hu John Wick: 3. felvonás - Parabellum kritika
A John Wick 3. része hozza az előzőek színvonalát: intenzív és stílusos mozi, ami saját mitológiáját is tovább bővíti.
2019-05-20
Gunpowder
Lőpor
kritikairoda.blog.hu Lőpor sorozatkritika
Az HBO minisorozata a lőpor-összeesküvés nevű történelmi eseményről szól, főszerepben mindenki kedvenc Havas uraságával.
2019-05-20
Nattevagten
Éjféli játszma
kritikairoda.blog.hu Éjféli játszma kriitka
Jaime Lannister, azaz Nikolaj Coster-Waldau első filmszerepe az izgalmas és feszült thriller, az Éjféli játszma volt.
2019-05-12
Pokémon Detective Pikachu
Pokémon: Pikachu, a detektív
kritikairoda.blog.hu Pokémon-Pikachu, a detektív kritika
Mi az eredmény, ha adott egy ifjúsági kalandmozi, amit összekeverünk a Szárnyas fejvadász-filmek látványvilágával, valamint a Deadpool nagyfokú humorbombájával? A válasz: Pokémon-Pikachu, a detektív!
2019-05-10
Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile
Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány
kritikairoda.blog.hu Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány kritika
Nem éppen sokkoló vagy veszett, de Zac Efron kétségkívül hatalmasat játszik a sorozatgyilkos Ted Bundy szerepében.
2019-05-06
Lords of Chaos
A sötétség gyermekei
kritikairoda.blog.hu A sötétség gyermekei kritika
Polgárpukkasztó és vad film a híres-hírhedt banda megalakulásáról és korai éveiről. Nem rossz, de nem is az igazi.
2019-05-06
Arctic
Sarkvidék
kritikairoda.blog.hu Sarkvidék kritika
A Sarkvidék egy hiteles, végig izgalmas és gyönyrűen fényképezett túlélőthriller. Mads Mikkelsen alakítása minden dicséretet megérdemel.
2019-04-30
Avengers: Endgame
Bosszúállók: Végjáték
kritikairoda.blog.hu Bosszúállók: Végjáték kritika
A Végjáték egy több mint 10 éve tartó korszak méltó lezárása. Grandiózus kaland, meglepően erős drámai töltettel.
2019-04-26
The Silence

kritikairoda.blog.hu The Silence kritika
Egy újabb csalódás a Netflix-től, akik fél éven belül már a második gyenge Hang nélkül-koppintást követték el.
2019-04-24
The Curse of La Llorona
A gyászoló asszony átka
kritikairoda.blog.hu A gyászoló asszony átka kritika
Ostoba, ötlettelen horror,ami csak silány jumpscare-eket nyomat a néző arcába. Bajban a Démonok között-univerzum?
2019-04-24
Dragged Across Concrete

kritikairoda.blog.hu Dragged Across Concrete kritika
Igazán lassú folyású, régivágású és szikár élmény, két kiváló alakítással.
2019-04-20
Climax
Eksztázis
kritikairoda.blog.hu Eksztázis kritika
Gaspar Noé új, provakatív látomása nem csak a film karaktereit, de a nézőket is az őrület határán túlra vezeti.
Hellboy

kritikairoda.blog.hu Hellboy kritika
Az új Hellboy nem veheti fel a versenyt a Del Toro-féle filmek ellen, azonban bűnös élvezetnek egész szórakoztató. David Harbour pedig pokolian jó a főszerepben!
Mary Shelley
Mary Shelley - Frankenstein születése
kritikairoda.blog.hu Mary Shelley kritika
Korrekt, de nem túl mély életrajzi film, plusz egy csodálatos Elle Fanning alakítás.
Pet Sematary
Kedvencek temetője
kritikairoda.blog.hu Kedvencek temetője kritika
Az új Kedvencek temetője a jobb King-adaptációk közé tartozik: igényesen elkészített, hangulatos pszichológiai horror.
The Highwaymen

kritikairoda.blog.hu The Highwaymen kritika
Kevin Costner és Woody Harrelson ered Bonnie és Clyde nyomába a Netflix új filmjében.
Unicorn Store

kritikairoda.blog.hu Unicorn Store kritika
Vigyázat, Brie Larson rendezői debütálásával szinte vallatni lehet! Hatalmas csalódás lett.
Shazam!

kritikairoda.blog.hu Shazam! kritika
Meglepően jól sikerült az új DC film, mely humoros és nagyon szerethető is. Zachary Levi tökéletes választás volt a főszerepre.
The Beach Bum
Túltolva
kritikairoda.blog.hu Túltolva kritika
Matthew McConaughey füves költőt játszik Harmony Korine új, öntörvényűen zseniális filmjében.
2019-04-06
Dumbo
Dumbó
kritikairoda.blog.hu Dumbó kritika
Tim Burton újra mesél: legújabb rendezése egy szerethető,csöppet sötét hangvételű és megható történet.
2019-04-05
Ben Is Back
Egy fiú hazatér
kritikairoda.blog.hu Egy fiú hazatér kritika
Lucas Hedges és Julia Roberts is nagyot játszik Peter Hedges új drámájában.
2019-04-05
The Sisters Brothers
Testvérlövészek
kritikairoda.blog.hu Testvérlövészek kritika
Jacques Audiard rendező pazar, egyedi westernfilmet készített a gyarlóságról és az álmok széthullásáról.
Keepers
Az eltűntek
kritikairoda.blog.hu Az eltűntek kritika
Végre egy valóban jól sikerült Gerard Butler film: Az eltűntek egyszerre hangulatos és nyomasztó alkotás.
February
The Blackcoat's Daughter
kritikairoda.blog.hu The Blackcoat's Daughter (February) kritika
Méltatlanul mellőzött, atmoszférikus és csontighatolóan hidegrázós horror.
Us
Mi
kritikairoda.blog.hu Mi kritika
Meglepően igényes, egyszerre humoros és torokszorítóan feszült, okosan fordulatos horror. Jordan Peele új filmje nem semMI!
2019-03-24
Colette

kritikairoda.blog.hu Colette kritika
Lehet, hogy nem lesz halhatatlan klasszikus, de az tény, hogy a Budapesten forgott Colette érdekes és kellemes élmény.
2019-03-23
Captive State
Elrabolt világ
kritikairoda.blog.hu Elrabolt világ kritika
Az év egyik legjobb sci-fi filmje lehetett volna, de sajnos összerogyott a klisék súlya alatt. Az Elrabolt világ csalódás a javából.
2019-03-23
Triple Frontier

kritikairoda.blog.hu Triple Frontier kritika
Igazi macsó akciófilm a Netflix új sztárparádés alkotása, ami ugyan újdonságot nem hoz a zsánerbe, azonban nagyon is jó kikapcsolódás.
2019-03-17
Guerilla

kritikairoda.blog.hu Guerilla kritika
Jó dolog, hogy még mindig vannak remek magyar filmek, amiket megéri moziban átélni. A Guerilla is egyike ezeknek.
Overlord

kritikairoda.blog.hu Overlord kritika
Amikor a háborús kalandfilm találkozik a horrorral. Vajon jó szórakozást nyújt eme mozi, ami az előzetes híresztelésekkel ellentétben nem a Cloverfield-univerzum tagja?
Captain Marvel
Marvel Kapitány
kritikairoda.blog.hu Marvel Kapitány kritika
Szerethető és nosztalgikus Marvel-kaland, amiben amiben a rajongók nem fognak csalódni. Brie Larson csodálatos, Samuel L. Jackson megfiatalodott, a macska meg majdnem ellpja a show-t... :)
Upgrade
Upgrade – Javított verzió
kritikairoda.blog.hu Upgrade kritika
Szórakoztató és stílusos cyberpunk akciófilm, amiben Logan Marshall-Green is remekel.
2019-03-09
Cold Pursuit
Dermesztő hajsza
kritikairoda.blog.hu Dermesztő hajsza kritika
Van az úgy, hogy egy reamke a közelébe sem ér az eredetinek. De szerencsére nem most! Liam Neeson legújabb bosszúhadjárata az akció mellett fekete humorból sem szűkölködik.
2019-03-08