Bogár Bence

Regisztráció: 2016. október 13. (3 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Sziasztok, Bence vagyok.
Már egészen kis korom óta érdekelnek a filmek, de igazából úgy 2015 óta nézem őket "kritikusabb" szemmel, s a mozikban is gyakori vendég vagyok. De komolyan, egyfajta második otthonom lett, szó szerint. :)
Kedvenc műfajom a gengszterfilm, imádom Martin Scorsese munkásságát egyúttal. Kedvenc filmem? Talán a Taxisofőr, nem lehet elégszer látni. Iszonyú nagy hatással volt rám.
Azt mondom, legyen egy filmnek értéke, mondanivalója. Vagy legalább minimum egy kevés értelme. Az agypusztító darabokat kerülöm, s csak és kizárólag vérre/trágárságra kihegyezett filmek sem az én világom. Sokkal fontosabb a hangulat, atmoszféra, vagy legalábbis a stílus. Persze néha jöhet egy-egy guilty pleasure, de azért azon belül is rendesen szelektálok, ha tehetem.
Ja, és egyébként írok is a filmekről, méghozzá itt.
Ha érdekelnek szerény kis írásaim, eszmecseréim, nyugodtan kattintsatok.
Oldalam a Facebookon is elérhető (ez kicsit reklám volt, de talán nem gond. ;) )
Egyébiránt sorozatokat is szeretem. Az Odaát, Breaking Bad, Kaliforgia, Trónok harca, Rectify mesterötös talán a favoritom. Hank Moody amúgy is nagy példaképem. (ne kérdezzétek miért, csalódnátok :D)
Nagyon vonz a keleti kultúra is, elsősorban a japán. Kedvelem az animek és mangak világát is. Amit nagyon ajánlok, mert kiválóak: Death Note, JoJo összes, Great Teacher Onizuka, Cowboy Bebop.
Néhanaptyán játszok is, egyébként a Witcher 3 a kedvenc, meg az Asassin's Creed több része is. Imádom a felfedezésre váró, nyitott világokat, amiket be lehet járni, fel lehet fedezni. Meg kedvelem a remek történettel bíró gameket, a multi sosem vonzott. A játékokra tulajdonképp interaktív filmként tekintek, ott is az erős narratív élményt és az összetett cselekményt preferálom.
Ja, és olvasok is. Képregényt, könyvet is, ahogy csak időm engedi. Mindegy szinte mit, csak legyen magával ragadó és igényes. Ezek nálam alapfeltételek.
Zene terén rock jöhet bármilyen mennyiségben, de kedvelem a jazz és blues muzsikát is. Ellenben a rap, meg a manapság menő zenék nagy részét nem kedvelem és kerülöm, ezekkel engem vallatni lehetne.
Valamint még kutyázok is, ha időm engedi.
Asszem, "dióhéjban” ennyi volna. Bocsánat, hogy kisregény lett belőle. :)

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, George Miller (II), Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anne Hathaway, Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emily Blunt, Emma Stone, Ewan McGregor, Felicity Jones, Gal Gadot, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Ryan Gosling, Tom Holland (X)
Műfajok: akciófilm, dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

Házassági történet
5 2019-12-02 4,4
Blacula

2 2019-12-02 2,7

Semmilyen szempontból nem találja fel a spanyolviaszt, mégis meglepően jó mozi. Gönyörűszép képi világ, különleges és hangulatos atmoszféra, érdekes story, szimpatikusan ábrázolt karakterek no meg némi feszültség. Eddie Redmayne és Felicity Jones pedig természetesen remek párost alkotnak a vásznon. Működik, minden egyszerűsége ellenére is. Vagyis lehet, hogy sokkal inkább azért. Nagyon kellemes meglepetés! 80%

Ötös, egyértelműen. Kiváló film, ami a végén ott hagy az érzelmeiddel kettesben. Habár a látottaknak vége, azokat elfelejteni szinte lehetetlen, így a Mű szerző nélkül eléri, hogy még jóval a megtekintés után is velünk maradjon az élmény. Ajánlott, főleg ha valaki már nagyon ki van ábrándulva a sok tucatkategóriás selejtből. 90%

Nézzétek, mert piszok zseniális! Nem is írok sokkal többet, aki teheti, be a moziba! Elképesztő, hogy mennyi műfaj határán mozog, s közben mégis kiváló minden egyes másodperce. Hollywood meg szégyellheti magát, mert a legtöbb idei dobásuk nagy csöndben elbújhat az Élősködők mellett! 95%

Egyszerre fájdalmas, szép és megható történet. Noah Baumbach új alkotása joggal lesz ott az év legjobbjai között. Nem gondoltam volna, hogy ilyen komoly témáról lehet ennyire zseniálisan beszélni a vásznon, de szerencsére tévedtem. A színészek is remekül játszottak. 90%

Na, első szavazó sem mostanában voltam... :D
Amúgy kellemes kis film, tetszett. Kicsit a régi Woody Allen-stílust hozza vissza, már amennyire én láttam. Pár abszurd szituáció, némi jól pergő dialógus, több fontos karakter - na meg ugye New York elmaradhatatlan szeretete. Egy 10 perccel lehetett volna akár hosszabb is, de így is elégedett vagyok, nagy kár lett volna örökre a fiók mélyén hagyni. A Chalamet gyerek és Elle Fanning voltak a legjobbak egyébként, de Jude Law sem volt semmi. Lehet, hogy egy csöppet megosztó lesz, de a mester kedvelőinek én ezt simán tudom javasolni egy kis délutáni mozizás erejéig. :)
A szinkron viszont borzasztó, sőt nem csak én láttam így. Persze ez nem a film hibája...

2019-11-28 00:06:09 The Wrestler (2008) / A pankrátor Bogár Bence (5) #178

Most néztem meg negyedszerre és negyedik alkalommal bőgtem bucira magam a végén. Hihetetlen ez a film. Annyi minden van benne, annyi mindent mond kb 100 perc alatt, hogy arra szavak is alig vannak. Ha Hollywood tökös lett volna, Rourke a köztudatban maradt volna ezután végleg, mert ez az ember megérdemli. Ha meg az akadémiában lett volna egy csepp tisztességes, Oscar-bácsi is jött volna.

2019-11-22 23:32:17 The Irishman (2019) / Az ír Bogár Bence (5) #19

Hú gyerekek... Nehéz erről még bármit is írni, rohadtul a hatása alatt vagyok. Legyen elég annyi, hogy nálam ez minden pontozási skálán maximumot érdemel. Scorsese ismét megcsinálta, legjobb munkái között érdemel helyet Az ír. Egyszerre hangulatos, szomorú, őszinte és fájdalmas maffiatabló. Három és fél óra, de egy percet nem vágtam volna ki. Az idei év legnagyobb teljesítménye számomra, a Volt egyszer egy Hollywood mellett. A legnagyobb legendák ismét bizonyítják, hogy ők az ászok, s mindig is azok maradnak. Be a moziba, de szaporán! Higyjétek el, ezt ott kell először látni, átélni, nem a Netflixen. Akiknek azért most kivételesen jár az elismerésem, hogy támogatták a filmet, amit a nagy stúdiók nem, hisz a végeredmény gyakorlatilag egy olyan alkotás lett, ami minden szempontból a mozitörténelem egyik megkerülhetetlen alapművévé válik majd. Én szóltam! ;) 100%

Nekem tetszett. Hangulatos, érdekes cselekménnyel bíró krimi, mindvégig nagy érdeklődéssel néztem. Az atmoszférája pedig tényleg szinte páratlan. Elsőfilmes rendezőtől ez elég szép teljesítmény, úgy gondolom. Kicsit rövidnek éreztem, ahogy a mellékkarakterek sem voltak olyan érdekesek, mint a főszereplő, de mindent összevetve a Valan bizony egy olyan magyar krimi, ami közben még egy kicsit neo-noir és skandináv elemekkel is bír. Tényleg érdekes, nem mindennapi alkotás volt: szerettem eléggé a hibái ellenére is. 75%

2019-11-18 22:30:24 Color Out of Space (2019) Bogár Bence (?) #2

Plusz egy, engem is érdekelne. :D

Nem volt ez rossz, igazából sokkal gyengébb filmre számítottam. Kellemes kis romkom, a giccsessége miatt pedig azért nem haragszom túlzottan, mert nyíltan fel meri vállalni. Teljesen jól elvoltam vele, amíg tartott, a karácsonyi lázban égő London hangulatos helyszín, ahogy a főszereplők sem játszottak rosszul. Szerintem sokkal jobban sikerült, mint a rendező előző két filmje, amiket nem túlzottan szívlelek. Nekem ez most egy baráti 70% lesz, áldják a jó szívemet, meg azt, hogy mikor tegnap láttam, félig másnapos/hullafáradt voltam, szóval amúgy sem volt kapacitásom mondjuk egy komolyabb művészfilmre. :D