Bogár Bence

Regisztráció: 2016. október 13. (1 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Sziasztok, Bence vagyok.
Már egészen kis korom óta érdekelnek a filmek. De mondhatni, hogy akkor kezdtem el igazán nagyon filmeket nézni, mikor egyszer még 2013 végén betévedtem a 47 Ronin vetítésére a moziban. Előtte nem igaz (csak ritkábban) látogattam a filmszínházakat, azóta viszont rendszeres vendég vagyok a multiplexekben. Tavaly 29 filmet lestem meg nagyvásznon, remélem idén ez a személyes rekordom is megdől.
Kedvenc műfajom a gengszterfilm, imádom Martin Scorsese összes rendezését egyúttal. Kedvenc filmem? Talán a Taxisofőr, habár az ugye nem gengszteres. Szóval mindenki nézze meg, mert az nálam extra pont. Ha meg nem érdekel, nézd meg akkor is. Megéri ;)
Azt mondom, legyen egy filmnek értéke, mondanivalója. Vagy legalább minimum egy kevés értelme. Az agypusztító darabokat kerülöm, s csak és kizárólag vérre/trágárságra kihegyezett filmek sem az én világom. Sokkal fontosabb a hangulat, atmoszféra, vagy legalábbis a stílus.
Ja, és egyébként írok is a filmekről, http://criticsoffice.gportal.hu/ Ha érdekelnek szerény kis írásaim, eszmecseréim, nyugodtan kattintsatok. Premier kritikákat sajnos nem tudok hozni (mivel a sajtóvetítés ugye Pesten van), de igyekszem 1-2 nap késéssel megnézni amit szeretnék.
Oldalam a Facebookonis elérhetőhttps://www.facebook.com/criticsoffice/ (ez kicsit reklám volt, de talán nem gond. ;) )
Írok továbbá a Hessteg és a Cinemániás oldalára is néha-néha, tehát ha ott találkoztál már a nevemmel, az nem a véletlen műve.
Egyébiránt sorozatokat is szeretem. Kedvencem az Odaát, The Walking Dead, Kaliforgia, Trónok harca mesternégyes talán. Hank Moody amúgy is nagy példaképem. (ne kérdezzétek miért, csalódnátok :D)
Néhanaptyán játszok is, egyébként a Witcher 3 a kedvenc, meg az Asassin's Creed több része is. Imádom a felfedezésre váró, nyitott világokat, amiket be lehet járni, fel lehet fedezni.
Ja, és olvasok is. Képregényt is, könyvet is, ahogy csak időm engedi. Mindegy szinte mit, csak legyen magával ragadó és igényes. Ezek nálam alapfeltételek.
Zene terén rock jöhet bármilyen mennyiségben, de kedvelem a jazz és blues muzsikát is. Ellenben a rap, meg a manapság menő zenék nagy részét nem kedvelem és kerülöm, ezekkel engem vallatni lehetne.
Valamint még kutyázok is, ha időm engedi. (S Hank módjára próbálom szerény kis életemet egyenesben tartani :D)
Ha még esetleg eme regény után valaki még szeretne kérdésekkel zaklatni, áldásom rá. Válaszolok, s legjobb tudásom szerint nem harapok. ;)

Rendezők: Christopher Nolan, David Lynch, Francis Ford Coppola, George Miller (II), Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anne Hathaway, Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emily Blunt, Emma Stone, Ewan McGregor, Felicity Jones, Gal Gadot, Jared Leto, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Mia Wasikowska, Michael Keaton, Michelle Williams, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Ryan Gosling, Tom Holland
Műfajok: akciófilm, dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

Detour
Gyilkos kitérő
3 2018-01-12 3,2

2018-01-14 23:44:21 The Wrestler (2008) / A pankrátor Bogár Bence (5) #176

Ez most szíven ütött. A vége is lenyűgöző, megható, de minden giccs nélkül. Aronofsky egy rendezőzseni, Mickey Rourke pedig talán élete alakítását nyújta. Holnap lehet írok róla egy kritikát. Mestermű.

Nagyon, nagyon meg fogja osztani az embereket, de ez számomra most nagyon betalált, egyértelmű ötös az ítéletem. Zseniális, groteszk, hidegrázós élmény.

Ez nekem mindenképp moziban nézős lesz.
A rendező előző filmje tetszett, szeretem az elgondolkodtató témájú alkotásokat.
Ebből premiernapi megtekintés lesz. :)

Jelen, 17 vagyok. És büszkén vállalom hogy zseniálisan adtam rá. Mert az is ;)

2017-11-26 21:46:15 Power Rangers (2017) Bogár Bence (3) #11

Nem értem miért szidták annyian. A világot nem váltja meg, de teljesen nézhető. Egy esetleges folytatás sem lenne rossz.

Mozikban nem játsszák valószínűleg nálunk, angolul már nézhető mivel Amerikában is netes premiert kapott (nem netflix)

Hát, ez aztán alá van értékelve. Nem csak itt, de szinte mindenhol.
Pedig teljesen jó független film.

2017-11-03 22:14:32 Suburbicon (2017) Bogár Bence (4) #3

Nem láttam a filmet, de nekem is feltűnt hogy a fenébe van 5 alatt IMDb-n.
Rosszabbul áll ott mint az új Transformers. Pedig az nem létezik hogy annál is rosszabb. Legalábbis remélem hogy nem.

2017-10-24 21:24:38 Song to Song (2017) Bogár Bence (4) #3

Gyerekik ez a film hogy kapott ilyen kevés marketinget ekkora nevekkel? :O
Nálunk még a mozik se adták.

Én is erre gondoltam, csak azért csodálkoztam rajta, mert 1-2 magyar oldalon már a kritika is régóta fenn van róla.