Benny Bug

Regisztráció: 2016. október 13. (3 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

egy 20 éves mozibolond
törzshelyek: Fontana Hévíz & Agora Savaria
van egy blogom is, filmélményeimről szoktam írni, ha valakit érdekel: itt megtaláljátok
nemrég indítottam egy YouTube-csatornát is, minden egyes feliratkozást nagyon köszönök!
alapvetően mindenevő vagyok, de valamiért mostanában inkább a művészfilmek, illetve "kisebb" drámák vannak rám igazán hatással
legnagyobb kedvencem a Taxisofőr (ha tényleg csak egyet választhatok)

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emma Stone, Ewan McGregor, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Russell Crowe, Ryan Gosling
Műfajok: dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

The Intruder
A betolakodó
2 2020-08-06 2,4
The Spy Who Loved Me
A kém, aki szeretett engem
4 2020-08-03 3,8
The Burnt Orange Heresy
A hazugság színe
4 2020-08-02 ?

Készítettem egy videós Ghost of Tsushima-játéktesztet, hátha érdekel valakit, hogy sikerült szerintem az utolsó nagy PS4-exclusive game. :D

Valamelyik nap ránézek akkor. :)

előzmény: DevilTakeU (#8)

Csak az elsőt láttam, de ez is amúgy is előzmény, szóval szinte mindegy. Egész jól indult, volt pár korrekt rész benne, amolyan stabil hármas szinten. Aztán egyre rosszabb lesz, nem is beszélve a sótlan fináléról. Nem bántóan nézhetetlen, de elég felesleges film. Az elégséges azért stabilan megvan.
Ja, amúgy szőkén alig ismerni rá Marisa Tomei-re... :D
Lehet, hogy megnézem valamikor a középső 2 részt, hátha azok jobbak. Ha jól tudom, Frank Grillo is játszik bennük, őt meg bírom.

Végre egy vígjáték, ami nem fél kifejezetten mélyre ásni. Nagyon tetszett ez a fajta humor, miközben a drámai töltet is elég erős. Fura főhősével valamiért kifejezetten tudtam azonosulni, erre nem is számítottam. Ja, a hangulata is rendkívül jó. Első Apatow-filmem, de annyi garantált, hogy nem az utolsó. Erős négyes, bejövős volt rendesen.

2020-08-09 19:34:33 Made in Italy (2020) Benny Bug (4) #1

Kellemes dramedy, megfelelően eltalált arányokkal. Az olasz életérzés és a tartalomhoz illő zenék egyaránt jól sikerültek. Kicsit rövid, de szerethető mozi: a könnyednek látszó külső érzelmes és drámai belsőt takar. Liam Neeson most is nagyon adja, a fiával pedig van egy olyan erőteljes nagyjelentük, hogy már csak azért is megéri beülni rá.

2020-08-09 15:19:12 Moonraker (1979) / Holdkelte Benny Bug (2) #68

Ez már megint paródia-kategória. Vártam, hogy a végén Bond felébred és csak álmodta az egészet. :D Nos, ez a pillanat nem jött el. Viszont van itt tengernyi hülyeség, képtelenség. Aranypisztolyos férf-szint ez nálam, az eddigi egyik leggyengébb. Főgonosznak kapunk egy lathatatlan embert Drax-et, de ő is inkább nevetséges a céljaival együtt. Mindig örülök, ha láthatom Velencét és Lois Chiles is szemkápráztató, de ennyi. Ja, az utolsó fél óra a legkínosabb az egészben...
Bond már bizonyított, jöhet Vin Diesel és a tsalád...

2020-08-08 14:53:38 Visions (2015) Benny Bug (2) #2

Nem tudom, erre a filmre hogy voltak képesek rábólintani a fejesek. Bárminemű koncepció teljes hiánya, úgy értelmetlen és zavaros az egész, ahogy van. Okosnak akar látszani, de egyáltalán nem az, inkább egy totális blöff. Isla Fisher persze nem éppen egy csúnya jelenség, de az elégséges is csak miatta van meg. Nyugodt szívvel kihagyható.

A gettó-hangulatot egész korrekt mód adja át és talán még mondani is akar valamit. A gond csak az, hogy unalmas, sekélyes és nem sikerült megfelelő mértékben adagolni a hozzávalókat. Gyenge középszer, Frank Grillo rutinszerű alakítását kivéve semmi átlag feletti nincs benne. Három alá: nem vészes, de sokkal több is lehetett volna.

2020-08-06 14:48:06 Unfriended: Dark Web (2018) Benny Bug (3) #1

Az első fél óra dögunalom, nem csodálom, ha valaki emiatt idő előtt kinyomja. Ha viszont kibírtuk, utána elég jó lesz és a feszültséggel is korrekt módon játszik. Persze ha valakinek nem kenyere az, hogy végig egy számítógép képernyőjét látjuk, ne erre keresgéljen. Engem viszont érdekel a Dark Web-téma, főleg mióta láttam Paul Street videóit róla. Lehetett volna kegyetlenebb meg sokkolóbb a téma okán, de nálam így is korrekt kategória. A rossz Blumhouse-film nem itt kezdődik.

2020-08-06 03:19:07 The Intruder (2019) / A betolakodó Benny Bug (2) #1

Mi akart ez lenni? Drámának iszonyú sekélyes, a thriller műfaj összes arcpirító kliséjét felhasználja másfél óra alatt, pszichológiai töltete pedig gyakorlatilag nincs is. Olyan szinten rossz, hogy éppen csak nem okoz fizikai fájdalmat. Talán az egyest is megérdemelné, de Dennis Quaid ripacskodása miatt hajlok a kettő felé. Viszont így is messziről javasolt elkerülni!