Benny Bug

Regisztráció: 2016. október 13. (4 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

egy 21 éves mozibolond
törzshelyek: Fontana Hévíz & Agora Savaria
van egy blogom is, filmélményeimről szoktam írni, ha valakit érdekel: itt megtaláljátok
nemrég indítottam egy YouTube-csatornát is, minden egyes feliratkozást nagyon köszönök!
alapvetően mindenevő vagyok, de valamiért mostanában inkább a művészfilmek, illetve "kisebb" drámák vannak rám igazán hatással
legnagyobb kedvencem a Taxisofőr (ha tényleg csak egyet választhatok)

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emma Stone, Ewan McGregor, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Russell Crowe, Ryan Gosling
Műfajok: dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

5 2021-02-12 3,7
Alfie

3 2021-02-11 3,4
Heaven
A gyilkosok is a mennyországba mennek
4 2021-02-09 3,8
Malibu Hot Summer
Sizzle Beach, U.S.A
3 2021-02-09 ?

2021-02-25 11:06:18 Doomsday (2008) / Végítélet Benny Bug (3) #30

Hatalmas nagy trash, több jelenetet sem lehet kibírni röhögés nélkül. Nagyjából a poszt-apokaliptikus zsáner összes fontosabb filmjéből tolvajkodik, de nem is rejtegeti. Igazi guilty pleasure sok vérrel és annál kevesebb értelemmel. Komolyan semmiképp se tessék venni, úgy még szórakoztató is tud lenni.

2021-02-22 14:45:27 Triangle (2009) / Háromszög Benny Bug (3) #16

Egy adott hangulatot elég jól átad, de inkább csak erős hármas. Viszont semmiképp sem egy felesleges film, egyszer érdemes megnézni, vannak benne érdekes dolgok. Melissa George pedig igencsak kellemes a szemnek, sőt az alakítása sem volt rossz.

Elég erős társadalomkritikát fogalmaz meg, de thrillernek sem utolsó. De utaltam Rosamunda Pike karakterét, te jó ég! Kiváló alakítás, de többször is ökölbe szorult a kezem, pedig ilyen sem gyakran történik velem. Amúgy meg jól felépített, izgalmas-érdekes és egy percig sem erőltetett. Leszámítva persze az előző kommentben már említett PC-dolgokat, nem volt rájuk sok szükség, de szerencsére elég kis arányban van jelen. A vége lehetett volna zsigeribb, de így sem rossz az összkép, sőt. Ja, Peter Dinklage minden perce aranyat ér, de tényleg!

2021-02-15 16:42:30 Willy's Wonderland (2021) Benny Bug (3) #1

Inkább a Mandy elborult stílusát viszi tovább, de nem mer annyira cool és elvont lenni. Cage azért rendesen odateszi magát és a film legjobb pillanatai közé tartozik, mikor átkapcsol "rage"-üzemmódba, senkit és semmit nem kímélve. Az ilyen részek erősítik a guilty pleasure-faktort és egyben nagyon szórakoztatóak is, nem beszélve a retro érzést suggalló megoldásokról és atmoszféráról. A belemagyarázott, izzadtságszagú háttértörténet és a sajnos kötelezően jelen lévő, elszomorítóan klisés tinikarakterek lerontják a még így sem rossz összképet. Azért lehetett volna rosszabb is, plusz megvannak a maga pillanatai, na.

Sziasztok. Új videómat az X-Akták kedvelőinek figyelmébe ajánlanám, ugyanis olyan színészeket gyűjtöttem össze benne, akik azelőtt kaptak egy-egy epizódszerepet a sorozatban, mielőtt híresek lettek volna. :)

2021-02-14 01:17:32 Frontière(s) (2007) / Frontier(s) Benny Bug (2) #8

A rendezés helyenként annyira követhetetlen és rossz, hogy az valami borzasztó. A karakterek egysíkúak. Persze vér van dögivel és nem tagadom, 1-2 jobb jelenet tényleg akad benne, de az összképet tekintve nem sok mindent tud felmutatni. Hent, és gyakorlatilag semmi más. De még abban sem túl erős, nálam legalábbis nem. Felejthető, gyenge eresztés, pedig lett volna benne potenciál.

A történet nem bonyolult, gyakorlatilag A-ból B-be kategória. Viszont szép a képi világ és a tájak, a két főszereplő karakter pedig érdekes. A könyv is hasonló volt, nagyjából sikerült megteremteni annak hangulatát. Ami kevés akció meg, ami akad benne, jól rendezett és feszült is egyben. Innen is látszik, Greengrass ért hozzá. Tom Hanks remekül alakít, a kislányt játszó Helena Zengel is kellemes meglepetés. Nem hibátlan film, mégis szerethető.

2021-02-12 08:13:24 Saint Maud (2019) Benny Bug (5) #1

Ez elég erős volt... Ügyes szimbolikával átitatott art horror-dráma, ami az első pillanattól kezdve olyan nyomasztó hangulatot teremet, amit végig fenn is tud tartani. Hihetetlen, hogy ezt egy elsőfilmes rendező hozta össze, elképesztő teljesítmény. Persze akinek a zsáner nem kenyere, az nem fogja szeretni, de egyébként minden elemében profin összerakott, miközben hidegrázósan bátor témákhoz nyúl, a vége pedig elképesztően feszült és nem hoz feloldozást. Morfydd Clark pedig zseniális alakítást nyújt, érdemes lesz rá figyelni a jövőben. Nem hagyományos horror, pár szuggesztív jelenetre visszagondolva mégis ver a víz rendesen még most is. Megérdemeli az ötöst.

2021-02-11 17:35:16 Alfie (2004) Benny Bug (3) #3

Az első fél óra könnyedebb hangulata után egész érdekes dráma válik belőle. A főszereplő karakter valamilyen szinten Hank Moody “elődje” is lehetne. Kár, hogy a végére kicsit szétesik, de Jude Law szokás szerint erős alakítása itt is kompenzál. Hármas, de annak erős.

Elég komoly témákat boncolgat. Maga a történet elég egyszerű, viszont a színészi alakítások nagyon ott vannak. Cate Blanchett remekül
játszik most is. Kevés film van, ami az értelmeket ilyen finom, szép módon ábrázolná, miközben még mondania is van mit.