Benny Bug

Regisztráció: 2016. október 13. (4 év)

Bemutatkozás

egy 20 éves mozibolond
törzshelyek: Fontana Hévíz & Agora Savaria
van egy blogom is, filmélményeimről szoktam írni, ha valakit érdekel: itt megtaláljátok
nemrég indítottam egy YouTube-csatornát is, minden egyes feliratkozást nagyon köszönök!
alapvetően mindenevő vagyok, de valamiért mostanában inkább a művészfilmek, illetve "kisebb" drámák vannak rám igazán hatással
legnagyobb kedvencem a Taxisofőr (ha tényleg csak egyet választhatok)

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emma Stone, Ewan McGregor, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Russell Crowe, Ryan Gosling
Műfajok: dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

2 2020-09-28 ?
Greenland
Greenland - Az utolsó menedék
3 2020-09-25 2,9
Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time
4 2020-09-24 4,0
Licence to Kill
James Bond, a magányos ügynök
3 2020-09-23 3,4

A Spy kifejezetten bejövős volt. No, akkor adok neki majd egy esélyt. :)

előzmény: elzablues (#810)

Huh, ez kínos. Nem tudom hogy lett 5 az a 10. Sosem voltam jó matekból, de na... Köszi! :)
A Női szervek egyébként kimaradt nekem eddig. Valahogy soha nem tudtam rávenni magam. Érdemes? :D

előzmény: elzablues (#807)

Új videóm:
5 menő filmes haverpáros
Összegyűjtöttem pár menő filmes haverpárost, mivel ők egyértelműen nem elég öregek még ehhez a sz@rhoz. :D
(Figyelem!!! Nem toplista!)

Egyébként R-besorolást kapott, bár tény, hogy nagyon nem látszik rajta. :D

előzmény: lizardking (#22)

Korrekt némafilm, a történetmesélése is megfelel a kor színvonalának, sőt. A zenék jók és alapvetően a hangulat elviszi a hátán. Valamiért mégsem tudok rá jobbat adni, pedig alapvetően egy próbát simán megér, ha érdekel ennek a korszaknak a termése. Az egész bő negyed óra csak.

2020-10-11 03:19:09 GoldenEye (1995) / Aranyszem Benny Bug (4) #39

Meglepően remek Bond-film. Inkább a Dalton korszak hangulatát hozza, azt viszont egészen jól. Dinamikus, az akicójelenetek elég menők és a stílusosság is megvan ezúttal. Brosnan alakításával meg voltam elégedve, kíváncsi vagyok a többi moziban hogy muzsikál majd. Ja, majd elfelejtettem: Sean Bean. :D

Rendben, de azért ne szidj majd, ha nem jön be. Viszont ha Liam eddigi hasonló filmjei tetszettek, akkor szerintem ez is fog. :)

előzmény: Avednay (#2)

Ahogy nézem, a többieknek nem volt annyira bejövős, mint nekem. Teljesen őszintén: nekem Liam utóbbi 10 évben készült akció-thriller filmjei azt jelentik, mint amit sokaknak Schwarzenegger, Stallone mozijai a ‘80-as évekből. Csak én akkor voltam tizenéves, amikor ezek kijöttek. Tudom, messze esnek a hibátlantól, mégis számtalan kellemes emlék fűz hozzájuk. Számomra remek bűnös élvezetek. Ebbe a sorba pedig tökéletesen illik a Becsületes tolvaj is. Kicsit lassú kezdés, de közben igazi ‘90-es évek vibe. Nem vert át a trailer, azt adta, amit ígért. Kellemes szórakozást, másfél órát, ami tökéletesen leköt. Persze láttunk már nem egy ilyet, mégis vállalom: én ezt szerettem. Mert van kiállása és dinamikája, miközben szimpatikus is. Az akció teljesen korrekt, a főszereplő minden klisé ellenére is szerethető, miközben ott van benne egy kis humor is, annak ellenére, hogy alapvetően nem egy vicceskedős film. Liam Neeson... sok ilyen moziban játszott az Elrabolva óta, mégis, szinte gyermeki lelkesedéssel várom az újabbat. Karizmatikus, mégis emberi színész, nem bírom nem kedvelni. Talán kicsit sokat látok ebbe a filmbe, de nem érdekel. Visszahozza azt az érzést, amikor 14 évesen nem volt annál királyabb dolog, mint beülni Liam új zúzására suli után. Nekem ő az, aki sokatoknak Sly vagy Schwarzi. Az meg csak a bónusz, hogy közben drámai szerepekben is legalább ennyire jó.
Bocs, ez most ilyen szentimentális vallomás lett, ne utáljátok érte annyira, biztos nektek is van ilyen színész/film... :D

Nem vagyok benne teljes egészében biztos, hogy most mit is láttam tulajdonképpen, de annyi számomra bizonyos, hogy kurv@ zseniális volt. Szerintem nincs olyan néző, aki elsőre felfogná az egészet, kicsit olyan, mint egy költemény vagy dalszöveg: sok téma kerül terítékre, a befogadó nem tudja pontosan, mit is akart a "költő", így a látottakat akarva-akaratlanul is saját életével, tapasztalataival veti össze. Márpedig itt bőven van mit. Elvont, kissé trip-szerű már-már David Lynch-kategóriás utazásra hív Kaufman, így nem csodálkozom azon, hogy ennyire megosztó. Lehet szeretni, vagy szívből utálni. Blöff, vagy az év filmje? Lehet, hogy egyszerre mindkettő, számomra azonban inkább utóbbi. Rég volt film, ami ennyi mindent megmozgatott bennem bő két óra alatt, miközben megvan az atmoszféra, szép a vizualitás, a színészek pedig remekelnek. Toni Collette mekkorát ment már megint, te atyaég! Ha jobban belegondolok, épp ez volna a filmek célja: hogy gondolatot ébresszen, megmozgasson, adjon valamit, amit korábban ilyen formában még nem adott senki. Hogy a művész úgy fejezhesse ki magát, ahogy akarja, ahogy azt ő a legjobbnak gondolja, ne úgy, hogy minél több embernek akarjon szolga módra megfelelni. Jár az ötös.

Elkezdték a Van Gogh dokumentumfilmet játszani, úgy kellett lemenni szólni valakinek, hogy itt valami nem stimmel. :D Aztán mondtak jól van, lehet lemenni a kisterembe, mert mégis ott lesz a vetítés.
A film viszont nagyon remek. Sokszor dialógusok nélkül is tökéletes betekintést enged Van Gogh világába, szép képekkel, érdekes gondolatokkal társítva. A művészek élete sosem volt egyszerű, érdekes látni, hogy sajnos ő is csak élete vége után kapta meg az őt megillető figyelmet. Willem Dafoe pedig tényleg elképesztő volt, viszi a hatan a filmet, bravúrosan. Az, hogy még mindig nincs Oscarja, szerintem nem őt minősíti, hanem az Akadémiát.