Bogár Bence

Regisztráció: 2016. október 13. (2 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Sziasztok, Bence vagyok.
Már egészen kis korom óta érdekelnek a filmek. De mondhatni, hogy akkor kezdtem el igazán nagyon filmeket nézni, mikor egyszer még 2013 végén betévedtem a 47 Ronin vetítésére a moziban. Előtte nem igaz (csak ritkábban) látogattam a filmszínházakat, azóta viszont rendszeres vendég vagyok a filmszínházakban.
Kedvenc műfajom a gengszterfilm, imádom Martin Scorsese összes rendezését egyúttal. Kedvenc filmem? Talán a Taxisofőr, habár az ugye nem gengszteres. Szóval mindenki nézze meg, mert az nálam extra pont. Ha meg nem érdekel, nézd meg akkor is. Megéri ;)
Azt mondom, legyen egy filmnek értéke, mondanivalója. Vagy legalább minimum egy kevés értelme. Az agypusztító darabokat kerülöm, s csak és kizárólag vérre/trágárságra kihegyezett filmek sem az én világom. Sokkal fontosabb a hangulat, atmoszféra, vagy legalábbis a stílus.
Ja, és egyébként írok is a filmekről, https://m.facebook.com/aKritikairoda Ha érdekelnek szerény kis írásaim, eszmecseréim, nyugodtan kattintsatok.
Oldalam a Facebookon is elérhetőhttps://m.facebook.com/aKritikairoda (ez kicsit reklám volt, de talán nem gond. ;) )
Egyébiránt sorozatokat is szeretem. Kedvencem az Odaát, The Walking Dead, Kaliforgia, Trónok harca mesternégyes talán. Hank Moody amúgy is nagy példaképem. (ne kérdezzétek miért, csalódnátok :D)
Néhanaptyán játszok is, egyébként a Witcher 3 a kedvenc, meg az Asassin's Creed több része is. Imádom a felfedezésre váró, nyitott világokat, amiket be lehet járni, fel lehet fedezni.
Ja, és olvasok is. Képregényt is, könyvet is, ahogy csak időm engedi. Mindegy szinte mit, csak legyen magával ragadó és igényes. Ezek nálam alapfeltételek.
Zene terén rock jöhet bármilyen mennyiségben, de kedvelem a jazz és blues muzsikát is. Ellenben a rap, meg a manapság menő zenék nagy részét nem kedvelem és kerülöm, ezekkel engem vallatni lehetne.
Valamint még kutyázok is, ha időm engedi.
Asszem, “dióhéjban” ennyi volna. :)

Rendezők: Christopher Nolan, David Lynch, Francis Ford Coppola, George Miller (II), Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anne Hathaway, Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emily Blunt, Emma Stone, Ewan McGregor, Felicity Jones, Gal Gadot, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Ryan Gosling, Tom Holland
Műfajok: akciófilm, dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

Beautiful Boy
Csodálatos fiú
5 2019-02-10 3,6

2019-02-18 07:46:48 [In Memoriam...] Bogár Bence #2409

Így van, nekem szimpatikus volt, én is úgy gondolom hogy nagyon rendes ember volt. Meg egy több mint kiváló színész. Nyugodjek békében.

2019-01-25 19:49:37 Rossz versek (2018) / Bad Poems Bogár Bence (5) #25

Nem azért, hanem mert végre itt egy kiváló hazai alkotás, amit jó lenne házimozin is a lehető legjobb minőségben újranézni. Amúgy meg ha a látványosság a szempont, akkor nem sok magyar film lesz kiadva BD-n, eddig se sok volt sajnos. Nem éppen a csilivili blockbusterek országa vagyunk.

2019-01-25 12:26:25 Rossz versek (2018) / Bad Poems Bogár Bence (5) #23

Nem látok rá ugyan sok esélyt, de én egy Blu-ray kiadásnak tudnék nagyon örülni. Ha van olyan magyar film, ami megérdemli, akkor az határozottan a Rossz versek.

Köszi. :)

Ehhez kell látni a zseniálisan nézhetetlen “alapművet”, vagy nem feltétlenül szükséges? :D

2019-01-20 13:18:57 Praying with Anger (1992) Bogár Bence (3) #2

Shyamalan első rendezése, annak nem is rossz, elég korrekt film lett. Sokáig elérhetetlen volt, de egy ideje már végig fent van már YouTube-on, ha valakit erdekekne hol kezdte a Hatodik érzék és a Sebezhetetlen direktora.

2019-01-09 18:19:12 Rossz versek (2018) / Bad Poems Bogár Bence (5) #19

Nahát, kegyetlenül meglepett ez a film. Egy kiváló tabló hazánkról, miközben tökéletesen egyensúlyozik dráma és abszurd humor határán. Be kell vallanom, a főszereplő karaktere több dologban is magamra emlékeztetett. Néha már olyan szinten, hogy azon én is meglepődtem. De lényeg a lényeg, egy kiváló film a Rossz versek. Jár neki az ötös, abszolút elismerésem.

2019-01-02 19:30:16 Aus dem Nichts (2017) / Sötétben Bogár Bence (5) #56

Erős és kőkemény dráma egy kiváló Diane Kruger alakítással. 10/9

2018-12-30 01:45:21 Suspiria (2018) / Sóhajok Bogár Bence (5) #37

Mivel már nem megyek idén moziba többet, ezért hivatalosan is kijelenthetem, hogy számomra ez az év filmje. Már több mint zseniális!

Nekem benne van az év 3 legjobb filmjében. Mondjuk az is igaz, hogy tényleg nagyon bírom Lynch munkásságát. Szerintem egy kimagaslóan eredeti és bátor film, öröm hogy még ilyenek is készülnek és nem csak a sok dühítő tucattermék. David Robert Mitchell munkáira nagyon oda fogok figyelni a jövőben, kifejezetten sokoldalú direktor véleményem szerint. A valami követ is elég jó film volt tőle, de ez még azon is túltesz, tényleg kiválóan elborult egy remekmű. :)