Bogár Bence

Tapasztalat: 1965 film
Regisztráció: 2016. október 13. (2 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Sziasztok, Bence vagyok.
Már egészen kis korom óta érdekelnek a filmek, de igazából úgy 2014-15 óta nézem őket igazán “kritikus” szemmel, s a mozikban is gyakori vendég vagyok.
Kedvenc műfajom a gengszterfilm, imádom Martin Scorsese összes rendezését egyúttal. Kedvenc filmem? Talán a Taxisofőr, habár az ugye nem gengszteres. De mindenki nézze meg, mert az nálam extra pont. Még ha elsőre úgy gondolod nem érdekel, nézd meg akkor is. Megéri ;)
Azt mondom, legyen egy filmnek értéke, mondanivalója. Vagy legalább minimum egy kevés értelme. Az agypusztító darabokat kerülöm, s csak és kizárólag vérre/trágárságra kihegyezett filmek sem az én világom. Sokkal fontosabb a hangulat, atmoszféra, vagy legalábbis a stílus.
Ja, és egyébként írok is a filmekről, https://kritikairoda.blog.hu/ Ha érdekelnek szerény kis írásaim, eszmecseréim, nyugodtan kattintsatok.
Oldalam a Facebookon is elérhetőhttps://m.facebook.com/aKritikairoda (ez kicsit reklám volt, de talán nem gond. ;) )
Egyébiránt sorozatokat is szeretem. Kedvencem az Odaát, The Walking Dead, Kaliforgia, Trónok harca mesternégyes talán. Hank Moody amúgy is nagy példaképem. (ne kérdezzétek miért, csalódnátok :D)
Néhanaptyán játszok is, egyébként a Witcher 3 a kedvenc, meg az Asassin's Creed több része is. Imádom a felfedezésre váró, nyitott világokat, amiket be lehet járni, fel lehet fedezni.
Ja, és olvasok is. Képregényt is, könyvet is, ahogy csak időm engedi. Mindegy szinte mit, csak legyen magával ragadó és igényes. Ezek nálam alapfeltételek.
Zene terén rock jöhet bármilyen mennyiségben, de kedvelem a jazz és blues muzsikát is. Ellenben a rap, meg a manapság menő zenék nagy részét nem kedvelem és kerülöm, ezekkel engem vallatni lehetne.
Valamint még kutyázok is, ha időm engedi.
Asszem, “dióhéjban” ennyi volna. :)

Rendezők: Christopher Nolan, David Lynch, Francis Ford Coppola, George Miller (II), Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anne Hathaway, Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emily Blunt, Emma Stone, Ewan McGregor, Felicity Jones, Gal Gadot, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Ryan Gosling, Tom Holland (X)
Műfajok: akciófilm, dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

5 2019-06-12 2,4
Beyond the Black Rainbow

5 2019-06-11 3,3
Men in Black 3
Men in Black - Sötét zsaruk 3.
4 2019-06-10 3,2
Men in Black II
Men in Black - Sötét zsaruk II.
2 2019-06-09 3,1

Pozitívak az első kritikák! A filmet zavarbaejtőnek, sokkolónak és semmi máshoz nem hasonlítható élménynek találtak a legtöbben. Úgy látszik, Ari Aster ismét kitett magáért. Metacritic 72, Rotten 100 (eddig).

2019-06-19 13:45:05 Holy Motors (2012) Bogár Bence (1) #65

Hát jó, mondjuk hogy ez az egy. :D

2019-06-19 01:24:39 Holy Motors (2012) Bogár Bence (1) #63

Jaj, jaj, jaj... Holy rosseb... Nem tudom, hogy mit láttam. Nem szabad keresni benne az értelmet, talán nem is lehet. De ez most nekem nagyon nem jött be. Bolond vagyok, hogy végignéztem, de igazából vártam arra, hogy legalább egy értékelhető pillanata lesz. Hát, nem igazán volt. S még mielőtt azt hinnétek, hogy a Michael Bay vagy Roland Emmerich féle akcióorgiákat bírom, hát ez közel sincs így. Imádom a művészfilmet, ami elgondolkoztat, kitolja a határokat, sokkol, meglep, vagy valami. Még csak nem is a történet a legfontosabb, ha a hangulat vagy karakterei elviszik a hátán. De ez két óra tömény kínszenvedés. Nem akart összeállni egy kerek egésszé, sőt külön-külön sem működik. Egyedi szerzői alkotást akartam látni, de csak végtelen mennyiségű értelmezhetetlen katyvaszt kaptam: története zavaros, tanulságot nem találtam benne, karakterei lényegtelenek, atmoszférája gyengécske. Ez bizony egy határozott egyes, el sem gondolkoztam a jobb értékelésen. Kerüljétek, mint mókus az erdőtüzet. :)

2019-06-18 03:04:52 Frances Ha (2012) Bogár Bence (4) #19

Kifejezetten érdekes filmélmény. Tökéletesen bemutatja, hogyan alakul a huszonéves generáció útkeresése, vagy éppen életstílusa. Persze a főhősnő közel sem egy átlagos figura, asszem főleg ezért kedveltem őt. Érdekesen volt, hogyan mutatták be az egyik napról a másikra élés stílusát, meg kell mondjam, azért ennek is megvan a maga hamisítatlan romantikája. Van az egésznek egyfajta "vudielenes" stílusa, az meg főleg tetszett, hogy végig fekete-fehér a film, ugyanis szerintem remek hangulatot adott az egésznek. Greta Gerwig elképesztően remek színésznő, nagyon érezte a szerepet, meg őt bírom egyébként is. Hát lehet nem kedvelni a Lady Bird rendezőjét? :)

2019-06-17 13:47:47 Rubber (2010) Bogár Bence (1) #17

Nem terveztem. :D

előzmény: oscarmániás (#16)

2019-06-17 02:27:36 Rubber (2010) Bogár Bence (1) #15

Nem akarom elhinni, hogy ezt az emberiség ellen elkövetett bűntettet nem maradt örökre a dobozban. Az egész annyiból áll, hogy egy gumiabroncs ámokfutásba kezd. Ki lehetett volna ebből hozni egy guilty pleasure szintű valamit, de nem. Az egész úgy, ahogy van értelmetlen. Ennél még a falat bámulni is kreatívabb dolog. Már bánom, hogy nem nyomtam ki a francba pár perc után, mert számomra tényleg kimeríti a nézhetetlen kategóriát. Akkora szemét, hogy ennél nagyobbat talán az Asylum stúdió vagy Uwe Boll sem tudna gyártani... Karó, kérdés nélkül. Hogy ezeken felül még miért? "Csak mert."

2019-06-17 00:25:37 Unhinged (2018) Bogár Bence (?) #1

Ha valaki tudja, vegye ki a szereplők közül Mickey Rourkeot. Mégsem fog szerepelni a filmben, erről a színész imdb adatlapján is meggyőződhettek. Köszi!

Ehh... Az első fél óra még tetszett is, de ami utána jött, az már nem annyira. Lehetett volna ebből egy érdekes pszichológiai művet kihozni, de ez abszolút nem sikerült. Sőt, még csak bűnös élvezetnek sem elég, hisz a film sok helyütt csak a felszínt kapargatja, nincs mélysége. Az utolsó 30-40 perc már nem több, mint gagyi és sablonos, B-kategóriás horror, rosszul előadva. Josh Brolin azért már akkoriban is elég jó színész volt, meg Kevin Bacon sem éppen rossz (már ha nem láthatatlan), de ettől még ez egy nagy csalódás, kihagyott lehetőség. A rendezőtől pedig főleg kevés ennyi.

Nofene, erről nem is tudtam. Érdekes dolgok ezek. :)

Éppen azt hozta, amit vártam tőle. Egy kellemes mozi, ami nem vállal lehetetlen dolgokat, de amit igen, azt készséggel meg is tartja. Kis akció, jópofa dumák, egy szimpatikus főszereplő duó. Meg Liam Neeson, hát lehet őt nem bírni? Az első résszel szemben persze alulmarad, de fényévekkel jobb a szégyenteljes másodiknál, nagyjából a harmadik résszel van egy színvonalon. Igazi nyári blockbuster, de a jobb fajtából.