Bogár Bence

Regisztráció: 2016. október 13. (3 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

csak egy 19 éves mozibolond
törzshelyek: Fontana Hévíz & Agora Savaria
kedvenc film: Taxisofőr
van egy honlapom is, filmélményeimről szoktam írni, ha valakit érdekel: itt megtaláljátok
alapvetően filmek terén mindenevő vagyok, de valamiért mostanában inkább a művészfilmek, illetve "kisebb" drámák vannak rám igazán hatással
ja, egyébként nézzetek animét, mert egy kiváló, sokak által félreértett, illetve alulértékelt műfaj
szeretek olvasni is, kedvenc szerző: Stephen King
néha szoktam rajzolni, bár elég béna vagyok benne
instagram: geekbug
asszem ennyi lett volna, ha dumálni akarsz vagy kérdésed van, keress bátran
na Ciaossu!

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, George Miller (II), Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emily Blunt, Emma Stone, Ewan McGregor, Gal Gadot, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Ryan Gosling, Tom Holland (X)
Műfajok: akciófilm, dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

4 2020-02-13 4,6
London Fields
Londoni pálya
3 2020-02-08 2,3
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
Ragadozó madarak (és egy bizonyos Harley Quinn csodasztikus felszabadulása)
4 2020-02-06 2,9
2 2020-01-31 2,4
1917

4 2020-01-29 3,9

2020-02-18 15:54:05 The Farewell (2019) / A búcsú Bogár Bence (4) #3

Egyszerre léleksimogató és mégis nagyon szomorú film, ami olyan dolgokat mond, melyeket sokan már elfelejtettek: hogy néha a kisebb dolgok az igazán fontosak, amiket annyira alapnak tartunk, hogy már csak a hiánya tűnik fel. Érzelmileg több mint hatásos alkotás, különleges zenéi aláfestéssel mond el egy univerzális történetet. Awkwafina pedig tényleg remek alakítást nyújtott.

2020-02-12 11:51:36 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Bogár Bence #24558

(Igazából azt sem tudom, hogy jó helyre írom-e ezt. Ha nem, akkor bocsi...)

Van egy dolog, ami már egy ideje nem hagy nyugodni, illetve nem tudom mit kezdjek a szituációval. Az az igazság, hogy teljesen őszintén még senkivel nem beszéltem róla, mert félek hogy nem értenék meg. Teljes a tanácstalanság... Esetleg valakinek lenne kedve beszélni velem privátban, mert már tényleg nem tudom mit csináljak. Szerintem az itteni közösség van annyira jófej és rendes, hogy fel merjem vetni a dolgot. Jól esne némi tanács az élet ingoványos útvesztőjében...

Őrült, csöppet túltolt, színes-szagos DC-adaptáció. Mondjuk azt elismerem, hogy elég szórakoztató, illetve jól adja át Harley Quinn kattant karakterét, aki már a képregényekben is épp ilyen volt. Margot Robbie felszabadult játékát öröm nézni, Ewan McGregor meg szó szerint parádés, számomra a film fénypontja volt. Persze a történet nem túl erős, a karakterek sem túl összetettek, bűnös elvégeznek mégis bőven megfelelt. Gyenge négyes, nincs szívem kevesebbet adni valahogy. :)

Igen, a jelenlegi Rottenes pontszámon én is eléggé meglepődtem. Mondjuk én már csak Robbie meg McGregor miatt is megnéztem volna mindenképp. Na, a többi meg majd holnap kiderül. :D Mondjuk az több mint fura, hogy itt három jegy van összesen eddig a holnapi előadásra foglalva, míg a Suicide Squad még egy héttel a bemutató után is majd teltházzal ment... :O

Guy Ritchie visszatért ahhoz a stílushoz, ami a legjobban áll neki. Nagyon rendben van az egész: menő dumák, fordulatos történet, érdekesen zizi, de mégis szerethetően balek karakterek, illetve nagybetűs hangulat. Számomra simán többször nézős kategória, szvsz Ritchie legjobbja a Blöff mellett. Amint lehet, megveszem Blu-rayen is, piszok jól szórakoztam!

Greta Gerwig saját módján álmodta vászonra a közismert, több mint 100 éves történetet. Örülök neki, hogy nem egy újabb sablonos, feminista "kiáltvány" lett belőle, sikerült elkerülniük a kínos közhelyeket, így a végeredmény egy nagyon szép moziélmény, melyet bárkinek ajánlok 9 és 99 éves kor között. Nem kell ahhoz kisasszonynak lenni, hogy a szívedbe zárd ezt a filmet. :)

2020-01-29 20:03:54 1917 (2019) Bogár Bence (4) #33

Technikailag abszolút mérföldkő, ilyen szempontból tényleg nem lehet hibát találni benne. Úgy keltették életre az első világégés poklát, hogy az valami elképesztő. Némely jelenet van olyan feszült, hogy azt bármely horror megirigyelhetné. Ugyanakkor vannak benne lassabb és melankolikus részek is, sőt mi több: azok is működnek. Igen, a cselekmény tényleg csak annyi, hogy “A-ból B-be”, de mégis, hatalmas élmény volt számomra. Nem ötös, de négyesnek határozottan erős.

2020-01-27 22:28:47 Jojo Rabbit (2019) / Jojo Nyuszi Bogár Bence (5) #5

Röviden és tömören: Taika Waititi akkor ölelést érdemelne ezért a moziért, amekkora csak lehetséges. Nézzétek, mert igazi film, igazi élmény. Ha tehetném, most azonnal újra beülnék rá.
Egyébként egyetértek, Rockwell minimum egy Oscar-jelölést megérdemelt volna az itteni alakításáért.

Eastwood neve szerencsére most is garancia a minőségre. Hihetetlen, hogy közel a 90-hez is ilyen tempóban készíti a filmeket, ráadásul a Richard Jewell balladája jól is sikerült: feszült, alapos és remekül megrendezett-megírt mozi, pazar színészi alakításokkal. Sam Rockwell hatalmasat játszott, ahogy Kathy Bates is.

Ha valakit esetleg érdekelne, eredeti nyelven már megtalálható a "tékában", remek minőségben. Félreértés ne essék, nem vagyok egy nagy híve a kalózkodásnak, sőt sok eredeti filmem is van, de ebben az esetben nincs más mód eddig. Tekintve, hogy a kedves forgalmazó az utolsó pillanatban törölte a bemutatót, illetve egy pár szavas válaszra sem méltattak, mikor megkérdeztem, hogy most akkor mi is a helyzet. Pedig mentem volna moziba premiernapon, de ha nem, hát nem. Szóval akit érdekel, megtalálhatja már. Gondolom lettünk volna páran, akik vásznon szerették volna látni, csak hát... Már nagyon kíváncsi vagyok rá, csak előbb befejezem a könyvet. Az egyébként elég jó, tudom ajánlani.