Bogár Bence

Tapasztalat: 2092 film
Regisztráció: 2016. október 13. (3 év)

Bemutatkozás

Sziasztok, Bence vagyok.
Már egészen kis korom óta érdekelnek a filmek, de igazából úgy 2015 óta nézem őket "kritikusabb" szemmel, s a mozikban is gyakori vendég vagyok. De komolyan, egyfajta második otthonom lett, szó szerint. :)
Kedvenc műfajom a gengszterfilm, imádom Martin Scorsese munkásságát egyúttal. Kedvenc filmem? Talán a Taxisofőr, nem lehet elégszer látni. Iszonyú nagy hatással volt rám.
Azt mondom, legyen egy filmnek értéke, mondanivalója. Vagy legalább minimum egy kevés értelme. Az agypusztító darabokat kerülöm, s csak és kizárólag vérre/trágárságra kihegyezett filmek sem az én világom. Sokkal fontosabb a hangulat, atmoszféra, vagy legalábbis a stílus. Persze néha jöhet egy-egy guilty pleasure, de azért azon belül is rendesen szelektálok, ha tehetem.
Ja, és egyébként írok is a filmekről, méghozzá itt.
Ha érdekelnek szerény kis írásaim, eszmecseréim, nyugodtan kattintsatok.
Oldalam a Facebookon is elérhető (ez kicsit reklám volt, de talán nem gond. ;) )
Egyébiránt sorozatokat is szeretem. Az Odaát, Breaking Bad, Kaliforgia, Trónok harca, Rectify mesterötös talán a favoritom. Hank Moody amúgy is nagy példaképem. (ne kérdezzétek miért, csalódnátok :D)
Nagyon vonz a keleti kultúra is, elsősorban a japán. Kedvelem az animek és mangak világát is. Amit nagyon ajánlok, mert kiválóak: Death Note, JoJo összes, Great Teacher Onizuka, Cowboy Bebop.
Néhanaptyán játszok is, egyébként a Witcher 3 a kedvenc, meg az Asassin's Creed több része is. Imádom a felfedezésre váró, nyitott világokat, amiket be lehet járni, fel lehet fedezni. Meg kedvelem a remek történettel bíró gameket, a multi sosem vonzott. A játékokra tulajdonképp interaktív filmként tekintek, ott is az erős narratív élményt és az összetett cselekményt preferálom.
Ja, és olvasok is. Képregényt, könyvet is, ahogy csak időm engedi. Mindegy szinte mit, csak legyen magával ragadó és igényes. Ezek nálam alapfeltételek.
Zene terén rock jöhet bármilyen mennyiségben, de kedvelem a jazz és blues muzsikát is. Ellenben a rap, meg a manapság menő zenék nagy részét nem kedvelem és kerülöm, ezekkel engem vallatni lehetne.
Valamint még kutyázok is, ha időm engedi.
Asszem, "dióhéjban” ennyi volna. Bocsánat, hogy kisregény lett belőle. :)

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, George Miller (II), Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anne Hathaway, Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emily Blunt, Emma Stone, Ewan McGregor, Felicity Jones, Gal Gadot, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Ryan Gosling, Tom Holland (X)
Műfajok: akciófilm, dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

In the Tall Grass
A magas fűben
3 2019-10-06 2,6
Valerie a týden divu
Valerie, és az ő csodákkal teli hete
3 2019-10-05 4,1

A klasszikus elsőnél egy kicsivel gyengébb, de a négyes még jár ennek is. Igazából, nem túlzottan rajongok a vígjátékokért, most viszont elég sokat röhögtem, működött az élmény. Néha már talán túlzottan is hülyeség, viszont kikapcsolódásnak teljesen megfelelt, illetve az sem utolsó dolog, hogy azért szellemiségében hű az elődhöz. Nem is beszélve arról, hogy a sok taplóság, vér és egyéb és nyalánkság mögött azért tényleg van neki szíve is. Woody Harrelson pedig itt (csak és kizárólag pozitív értelemben véve) egy akkorát állatkodott, hogy minden elismerésem neki. Nagy forma, annyi biztos. A buta, szőke liba karaktere nekem már túl sok volt, de ha a nagy egészet nézem, a Zombieland 2 egy jó folytatás, aminek érdemes legalább egy esélyt adnod, ha tetszett az első. 75%

Talán nem több, mint egy hosszúra nyúlt "utóirat", de annak szinte hibátlan. Úgy hiszem, életem legnagyobb sorozatélménye volt anno a Breaking Bad 3 évvel ezelőtt, így nagyon örültem annak, hogy újra átélhettem a legendás széria hangulatát és esszenciáját. Jesse Pinkman egy kifejezetten méltó lezárást kapott, Aaron Paul pedig nagyon is remekelt a szerepben. A dialógusokat én is kiemelném, ahogy a feszültség megteremtése is kiválóan megy Vince Gilligan rendezőnek. Minősége alapján simán mehetett volna nagyvászonra is. Breaking Bad fanatikusoknak természetesen kihagyhatatlan. 85%

2019-10-10 19:59:00 Gemini Man (2019) Bogár Bence (3) #1

Nem is volt rossz. Persze semmi extra, de legalább addig elvoltam vele, amíg tartott. Technikai erődemonstrációnak jó, mert látványos és izgalmas, meg az akció során is egész egyedi megoldásokkal él. Ang Lee korrektül rendezett, ahogy Will Smith sem okoz csalódást. Azért persze egyikük sem fogja ezt a mozit karrierje csúcsaként emlegetni, hisz a forgatókönyv, a történet és a karakterek nem éppen a legerősebb lábakon állnak - bár ami utóbbit illeti, legalább próbálkoztak, még ha csak klisék segítségével is tették ezt. A Gemini Man se több, se kevesebb mint egy tisztességes, szórakoztató akciófilm. 65%

Vannak ennél sokkal rosszabb és jobb King-adaptációk egyaránt. A hangulata tetszett, voltak benne érdekes megoldások, de azért szerintem hosszabb volt a kelleténél, a lendület nem mondható, hogy a végéig kitartott volna. Ha van Netflix-előfizetésed, akkor azért egyszer megéri. Ja, meg Patrick Wilson is jól nyomta, mint általában mindig. 65%

Takashi Miike beteg, de nagyon. Elképesztően brutális egy film, egy igazi keleti gyöngyszem. Alapvetően érdekes a cselekménye is, a megvalósítása illetve hangulata pedig tényleg minden, csak éppen nem átlagos. Erős idegzetűeknek ajánlom, főleg ha valaki már rendesen unja a tucatfilmeket. 80%

2019-10-03 22:44:01 Joker (2019) Bogár Bence (5) #9

Ötös, de még mekkora! Az év legjobb nem Scorsese által rendezett Scorsese-filmje. :) Az egész nagyjából úgy tökéletes, ahogy van: a depresszív, de ugyanakkor realisztikusnak mondható hangvétel és hangulat, az R-besorolás (nem öncélú, de kellett), illetve az egész, ahogy bemutatják egy ismert figura "megszületését". Szerintem simán lesz még ebből hivatkozási alap, sőt a filmtörténelemben is fontos szerepe lehet. Joaquin Phoenix meg... annyiszor leírtam már, hogy zseni a csávó, hogy úgyis tudjátok már. :D De lényeg a lényeg: ha ezért sem kap majd Oscart, akkor menjen szépen csöndben majd az Akadémia a búsba. Nézzétek meg: semmi más nem kell hozzá, csak nyitottság. De olyan élményt ad, ami garantáltan megmarad. Nálam mindenképp ott van az idei top 5-ben, méghozzá kérdés nélkül. 95%
Amúgy egy csávó itt beöltözve jött nézni. Már csak a zöld haj hiányzott, minden más megvolt: lila szerelés, zakó, nadrág, nyakkendő, satöbbi. Nem semmi... :D

2019-10-02 21:57:16 Prospect (2018) / A lelőhely Bogár Bence (?) #5

Kimaradt eddig még. Ha lesz Szombathelyen, akkor egye fene, nem sajnálom rá azt az egy Mátyást. :)

előzmény: Ragemarci (#4)

Szép és megható film, drukkolok neki, hogy minél többen megismerjék. Az tetszett benne a legjobban, hogy csak elmesél egy szomorkás, megható történetet, nem akar semmit a néző arcába nyomni. Hatásos és értékes darab, nagyon örülök neki, hogy még mindig készülnek ilyen stílusú magyar filmek is a sok tucatszemét korában. Kifejezetten ajánlott! 85%

2019-10-02 21:20:54 Prospect (2018) / A lelőhely Bogár Bence (?) #3

Szóval október 17 a hivatalos magyar bemutató dátuma, viszont az HBO Go-n már nézhető? Hát ez nagyon komoly... :D

2019-09-30 17:55:17 Joker (2019) Bogár Bence (5) #4

Ebből sem lesz szerdai elővetítés sehol. Miért is nem lepődöm meg?