Bogár Bence

Tapasztalat: 2036 film
Regisztráció: 2016. október 13. (2 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Sziasztok, Bence vagyok.
Már egészen kis korom óta érdekelnek a filmek, de igazából úgy 2014-15 óta nézem őket igazán “kritikus” szemmel, s a mozikban is gyakori vendég vagyok.
Kedvenc műfajom a gengszterfilm, imádom Martin Scorsese összes rendezését egyúttal. Kedvenc filmem? Talán a Taxisofőr, habár az ugye nem gengszteres. De mindenki nézze meg, mert az nálam extra pont. Még ha elsőre úgy gondolod nem érdekel, nézd meg akkor is. Megéri ;)
Azt mondom, legyen egy filmnek értéke, mondanivalója. Vagy legalább minimum egy kevés értelme. Az agypusztító darabokat kerülöm, s csak és kizárólag vérre/trágárságra kihegyezett filmek sem az én világom. Sokkal fontosabb a hangulat, atmoszféra, vagy legalábbis a stílus.
Ja, és egyébként írok is a filmekről, https://kritikairoda.blog.hu/ Ha érdekelnek szerény kis írásaim, eszmecseréim, nyugodtan kattintsatok.
Oldalam a Facebookon is elérhetőhttps://m.facebook.com/aKritikairoda (ez kicsit reklám volt, de talán nem gond. ;) )
Egyébiránt sorozatokat is szeretem. Kedvencem az Odaát, The Walking Dead, Kaliforgia, Trónok harca mesternégyes talán. Hank Moody amúgy is nagy példaképem. (ne kérdezzétek miért, csalódnátok :D)
Néhanaptyán játszok is, egyébként a Witcher 3 a kedvenc, meg az Asassin's Creed több része is. Imádom a felfedezésre váró, nyitott világokat, amiket be lehet járni, fel lehet fedezni.
Ja, és olvasok is. Képregényt is, könyvet is, ahogy csak időm engedi. Mindegy szinte mit, csak legyen magával ragadó és igényes. Ezek nálam alapfeltételek.
Zene terén rock jöhet bármilyen mennyiségben, de kedvelem a jazz és blues muzsikát is. Ellenben a rap, meg a manapság menő zenék nagy részét nem kedvelem és kerülöm, ezekkel engem vallatni lehetne.
Valamint még kutyázok is, ha időm engedi.
Asszem, “dióhéjban” ennyi volna. :)

Rendezők: Christopher Nolan, David Lynch, Francis Ford Coppola, George Miller (II), Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anne Hathaway, Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emily Blunt, Emma Stone, Ewan McGregor, Felicity Jones, Gal Gadot, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Ryan Gosling, Tom Holland (X)
Műfajok: akciófilm, dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

Vampyr - Der Traum des Allan Grey
Vámpír
3 2019-08-19 4,1

2019-08-25 02:26:49 Black Gold (2011) Bogár Bence (?) #1

Üdv mindenkinek! Volna egy apró észrevételem a film kapcsán: ebben nem szerepel Mickey Rourke, hibásan van a szereplők közé sorolva. A rendező később újravágta és további jelenetekkel egészítette ki a filmet, majd új címet kapott (Black November). Na, Rourke abban szerepel, de ebben a "pre-alfa" változatban nem. Ha valaki tudja, törölje a szereplők közül, köszi. :)

Nagyon érdekes fekete komédia. Bohókás, fura karakterekkel van tele, sokszor mégis meglepően komoly dolgokról mesél. Elborult és egyedi alkotás, fogyasztását minden ínyencnek kérdés nélkül tudom ajánlani. A legjobban talán a befejezés tetszett, kiválóan oldották meg. Mads Mikkelsen pedig korunk egyik legjobb (európai) színésze, szerintem őt egyszerűen képtelenség nem kedvelni. 80%

2019-08-23 03:09:23 King Kong (1933) Bogár Bence (5) #60

Kiváló film! Végre pótoltam egy újabb arcpirítóan nagy elmaradásomat, megnézve ezt a remek, időtálló gyöngyszemet. Igazi élmény volt, lekötött végig. Milyen érdekes, hogy jobban tetszett a látványvilága, mint a legtöbb mai csili-vili blockbusteré, jó volt látni, honnan is "indult" az egész. Akkoriban meg tényleg csúcskategória lehetett. A magam részéről csak ajánlani tudom, egyértelműen a legjobb Kong-film nálam. 90%

Én is reménykedem abban hogy megoldják valahogy. Végül a James Gunn ügynek is pozitív vége lett, hátha itt is változnak még a dolgok. Mert ez így gyakorlatilag sz@r a Marvelnak és a Sonynak is. Előbbi elég nagy bajban lesz szvsz Póki nélkül, utóbbi pedig jól fel fog sülni, ha megint ezt az önálló univerzumépítést akarják erőltetni. Mert láthatóan nem megy nekik, erről már megbizonyosodhattunk az évek során...

előzmény: BalaKovesi (#17)

Nem egy Dühöngő bika vagy Creed, sőt gyakorlatilag a műfaj összes kliséjét végigzongorázza szép sorjában. Azért a hangulata megmenti, meg Robert De Niro is remekül játszott - olyannyira, hogy a főszereplő Edgar Ramirez is szinte háttérbe szorul, ha mindketten a képernyőn vannak. 60%

Aha, de én ezt nen hiszem el. Azt mondjak hogy Feigenek nincs ideje rá a sok karakter mellett? Hisz mennyit harcolt azért, hogy végre náluk legyen Pókfej, aztán majd éppen ő lesz az, aki ilyen könnyen elengedi? Legközelebb hazudhat a a Sony valami hihetőbbet is...
Persze ez csak az én véleményem, az igazságot meg mi úgysem fogjuk megtudni, úgy gondolom.

Fantasztikus... :( Szinte biztosra veszem, hogy a Sony akadékoskodott megint. Gondolom a Venom anyagi sikerétől elszállt az agyuk, aztán azt hiszik, bármit megtehetnek. Csak szerintem meg nagyot tévednek, a Csodálatos Pokember utáni univerzumépítésük is elvérzett annak rendje és módja szerint. Hagyni kéne Pókit oda tartozni, ahova való, az MCU-ba. Ez így nagyon nem lesz jó, van egy olyan érzésem határozottan...

előzmény: BalaKovesi (#11)

Szerintem úgy istenigazából csak egy kisebb rétegnek üt nagyot ez a mozi, eléggé rétegfilm. Ez állhat a háttérben. Számomra viszont például akkora ötös, hogy Tarantino legjobbjának tartom a Ponyvaregény mellett.

Nekem meg a film minden egyes perce, mozzanata 10/10. Pedig ritkán adok ennyire magas értékelést bármire is... :)

előzmény: erahurka (#30)

Scorsese egy zseni! Elképesztő, hogy egy viszonylag egyszerű cselekményt is mennyire fel tud dobni stílussal, hangulattal és érdekesen fura karaktereivel. Nem is beszélve a kiváló színészekről, Kris Kristofferson például iszonyú menő volt, de remekelt Ellen Burstyn is. A kis Jodie Foster vagy Harvey Keitel se semmi azért...
Számomra megér egy nagyon erős négyest! 85%