Benny Bug

Regisztráció: 2016. október 13. (3 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

egy 20 éves mozibolond
törzshelyek: Fontana Hévíz & Agora Savaria
van egy blogom is, filmélményeimről szoktam írni, ha valakit érdekel: itt megtaláljátok
nemrég indítottam egy YouTube-csatornát is, minden egyes feliratkozást nagyon köszönök!
alapvetően mindenevő vagyok, de valamiért mostanában inkább a művészfilmek, illetve "kisebb" drámák vannak rám igazán hatással
legnagyobb kedvencem a Taxisofőr (ha tényleg csak egyet választhatok)

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emma Stone, Ewan McGregor, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Russell Crowe, Ryan Gosling
Műfajok: dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

2 2020-05-21 1,4
Sztalker
Stalker
4 2020-05-20 4,4

Meglepően jó film. A rideg atmoszféra hamar beránt, miközben egy kicsit megidéződik Michael Mann klasszikusa, a Szemtől szemben is. Középtájon kicsit megtörik a dinamika, viszont kárpótol érte a kifejezetten jól sikerült, váratlan lezárás. A színészek jók: Depardieu és Auteuil is remek alakítást nyújt - utóbbi egyébként nem is kicsit hasonlít De Nirora. A zenét még mindenképp kiemelném, minden esetben épp passzol az akutális történésekhez, sokszor pedig meglepően szomorkás és melankolikus. De egy szónak is száz a vége, ajánlom ezt a filmet, kifejezetten kellemes meglepetés. Bőven megérte azt az 500 ft-ot, amibe a Blu-ray került. :)

2020-05-31 16:12:19 Dr. No (1962) Benny Bug (3) #46

Ezek után kíváncsian várom a következő részt. :D
Egyébként igen, Connery tényleg nagyon meggyőző Bond, tetszett az alakítása. :)

2020-05-31 15:37:34 Dr. No (1962) Benny Bug (3) #43

Okés, mindenképpen. Lehet, hogy egy nagy Bond-rangsorolós videót is készítek a YouTube-csatornámra. :)

előzmény: Kempesbaba (#42)

2020-05-31 15:00:36 Dr. No (1962) Benny Bug (3) #41

Mindenképp tervezem megnézni az összes részt. Egy darabig el is leszek vele, ha heti egyet nézek. :)

2020-05-31 13:24:36 Dr. No (1962) Benny Bug (3) #39

Eddig szégyenszemre csak a Craig-féle Bondokat láttam, így most a 25 bemutatója előtt végignézem az elmaradásaimat. A terv szerint heti egy részt nézek, úgy bőven végzek is időben, mire az új mozikba kerül.
Egy kicsit vontatott volt. Nem azt mondom, hogy unalmas, mert nem gondolom úgy, de azért lehetett volna valamivel mozgalmasabb, eseménydúsabb. Félreértés ne essék, nem a Halálos iramban 37-szerű cuccokat tartom etalonnak, csak hogy tisztázzam már az elején. :D Mindenesetre, a hangulat adva vagyon, illetve Connery is remek Bond, a korhoz viszonyítva pedig a látvánnyal sincs probléma. Erős hármas, kíváncsi vagyok a következőre.

Néhol egészen humoros meg ötletes, nem tudom másnak feltűnt-e, de szerintem volt egy kis Wes Andersonos beütése is, dacára annak, hogy a Coen-tesók filmje. :D Az ő életművük tele van kiváló mozikkal, ez egy csöppet ki is lóg, mivel az ő mércéjükhöz képest inkább csak egy hármas föle szint. Több abszurditás, illetve emlékezetesebb jelenetek kellettek volna, de azért így is kellemes az összkép, csak éppen semmi több. Tom Hanks és J.K. Simmons alakítása viszont nagyon szórakoztató. :)

Új videomban 5 sokkoló filmet gyűjtöttem össze, amin rosszul lettek a nézők. Gyertek, nézzétek, ha felkeltette a téma az érdeklődéseteket, már nem sok kell az 5K megtekintéshez. :)
PS: Igen, nincs benne a Szerb film vagy a Cannibal Holocaust, sem Az emberi szálábú-filmek, mert ezek botrányairól a legtöbb ember hallott, így inkább olyan eseteket választottam, amiről nem biztos, hogy mindneki tud.
Ha tetszik és feliratkoztok, azt megköszönöm. Lesznek még ilyen listák, meg filmajánlók, hasonló jellegű dolgokra tessék számítani. Annyi a lényeg, hogy igyekszem egyedi, érdekes tartalmat hozni, nem más csatornáról másolni. Köszi a figyelmet! :)

Ha a rendező és Sly jó 30 évvel ezelőtt készítik el, akkor az sem volna kizárt, hogy mára klasszikussá válik. Így viszont nem több egy félig sikerült nosztalgiavonatnál, aminek megvannak a maga pillanatai, néha a hangulata is elkap, viszont sok esetben klisés, kiszámítható, amolyan tipikus se íze-se bűze kategóriás. A végén van egy egészen menő kis leszámolás, kár hogy magát a filmet sok helyütt rendesen hazavágja a nem éppen igényes vágás. A közepes alja azért megvan, hárem alá. :)

2020-05-21 22:37:03 Deadfall (1993) / Gyilkos kábulat Benny Bug (2) #2

Ékes bizonyítéka annak, hogy a Coppola-családon belül sem mindenkinek való a rendezői szék. Sebaj, legalább kéznél volt a szintén "rokony" Nicolas Cage, aki szórakoztató módon nyomja fullba a ripacskodást, így megvan a gyenge kettes.

2020-05-19 23:23:16 Creep (2014) Benny Bug (4) #8

Nem szeretem a found footage műfajt, de ez nagyon jól össze van rakva. Megvan a dinamikája, lendületes, miközben mégis egészen borzongató és rászolgál a horror jelzőre - pedig szó szerint bagóból forgattàk - de szerencsére nem abból all az egész, hogy rángatják a kamerát meg eszeveszetten futnak valami természetfeletti fenyegetés elől. Nem, ide elég két karakter, mégis működik. Ezt már szeretem, sőt mi több, bátran ajánlom.