Bogár Bence

Regisztráció: 2016. október 13. (2 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Sziasztok, Bence vagyok.
Már egészen kis korom óta érdekelnek a filmek. De mondhatni, hogy akkor kezdtem el igazán nagyon filmeket nézni, mikor egyszer még 2013 végén betévedtem a 47 Ronin vetítésére a moziban. Előtte nem igaz (csak ritkábban) látogattam a filmszínházakat, azóta viszont rendszeres vendég vagyok a moziban.
Kedvenc műfajom a gengszterfilm, imádom Martin Scorsese összes rendezését egyúttal. Kedvenc filmem? Talán a Taxisofőr, habár az ugye nem gengszteres. Szóval mindenki nézze meg, mert az nálam extra pont. Ha meg nem érdekel, nézd meg akkor is. Megéri ;)
Azt mondom, legyen egy filmnek értéke, mondanivalója. Vagy legalább minimum egy kevés értelme. Az agypusztító darabokat kerülöm, s csak és kizárólag vérre/trágárságra kihegyezett filmek sem az én világom. Sokkal fontosabb a hangulat, atmoszféra, vagy legalábbis a stílus.
Ja, és egyébként írok is a filmekről, https://kritikairoda.blog.hu/ Ha érdekelnek szerény kis írásaim, eszmecseréim, nyugodtan kattintsatok.
Oldalam a Facebookon is elérhetőhttps://m.facebook.com/aKritikairoda (ez kicsit reklám volt, de talán nem gond. ;) )
Egyébiránt sorozatokat is szeretem. Kedvencem az Odaát, The Walking Dead, Kaliforgia, Trónok harca mesternégyes talán. Hank Moody amúgy is nagy példaképem. (ne kérdezzétek miért, csalódnátok :D)
Néhanaptyán játszok is, egyébként a Witcher 3 a kedvenc, meg az Asassin's Creed több része is. Imádom a felfedezésre váró, nyitott világokat, amiket be lehet járni, fel lehet fedezni.
Ja, és olvasok is. Képregényt is, könyvet is, ahogy csak időm engedi. Mindegy szinte mit, csak legyen magával ragadó és igényes. Ezek nálam alapfeltételek.
Zene terén rock jöhet bármilyen mennyiségben, de kedvelem a jazz és blues muzsikát is. Ellenben a rap, meg a manapság menő zenék nagy részét nem kedvelem és kerülöm, ezekkel engem vallatni lehetne.
Valamint még kutyázok is, ha időm engedi.
Asszem, “dióhéjban” ennyi volna. :)

Rendezők: Christopher Nolan, David Lynch, Francis Ford Coppola, George Miller (II), Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anne Hathaway, Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emily Blunt, Emma Stone, Ewan McGregor, Felicity Jones, Gal Gadot, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Ryan Gosling, Tom Holland
Műfajok: akciófilm, dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

5 2019-04-10 3,6
Unicorn Store

2 2019-04-08 2,0

2019-04-19 14:01:34 Dragged Across Concrete (2018) Bogár Bence (5) #5

Igazán lassú folyású, régivágású és szikár élmény, két kiváló alakítással. Ha van olyan rendező, akire a jövőben nagyon oda kell figyelni, akkor az szerintem kétségtelenül S. Craig Zahler.
És ezt a fasza filmet nem merte bevállalni itthon egy forgalmazó sem? What a shame.

Szerintem itt hallható minden idők egyik legjobb filmzenéje. Egyszerűen varázslatos.

Oh, oké. Köszi a választ. :)

előzmény: Ragemarci (#2)

Engem csak az érdekelne, hogy ez a film akkor most része a The Conjuring-univerzumnak, vagy nem? Mert neten kb azt is lehet olvasni hogy igen meg azt is h nem...

2019-04-08 00:07:51 Unicorn Store (2017) Bogár Bence (2) #1

Gyenge sajnos eléggé. De nem leszek gonosz, kap egy kettest az aranyos unikornis miatt. :)

2019-04-05 20:39:23 The Beach Bum (2018) / Túltolva Bogár Bence (5) #3

Na sikerült kicsit előbb megnéznem, és... ez a film valami kegyetlen zseniális! Nem egy vígjáték, mint amiként el akarták adni, de nagyon ott van, tele maró gúnnyal és hedonizmussal. Harmony Korine ismét odatette magát, a hozzám hasonló, furán egyedi alkotásokat kedvelők szerintem nagyon is elégedettek lesznek vele. :) (Heten voltunk nézők egyébként...)

2019-03-28 19:54:21 The Beach Bum (2018) / Túltolva Bogár Bence (5) #2

Reménykedem benne, hogy igen. Nekem nagyon bejött a Spring Breakers, jóval többet adott, mint amire számítottam. De én erről csak 13-án tudok nyilatkozni, akkor nézem majd.

2019-03-23 16:45:22 Us (2019) / Mi Bogár Bence (4) #21

Nagyon erős, majdnem ötös kategóriás horror-thriller. A Tűnj el is tetszett, ez még egy picit annál is jobban. Nagyon komoly, sőt mélysége, szimbolikája is van neki bőven. Sokkal több, mint amire az előzetes alapján számítottam. Kellemes meglepetés. :)

Hát elég érdekes, kísérletező jellegű filmélmény, annyi biztos. Összességében a "jó" minősítést simán megérdemli, de tényleg csak nagyon erős idegzetűeknek ajánlanám. Kíváncsi lennék azért, hogy Lars von Trier innen nem-e inspirálódott, mikor A ház, amit Jack épített című filmjét készítette. :)

2019-03-10 19:12:31 Guerilla (2019) Bogár Bence (4) #3

Egy olyan magyar film, amit megéri moziban nézni. Tetszett, nagyon erős négyes jár neki. Sajnos kevesen voltunk nézők, összesen 12-en. De megéri a jegy árát teljes mértékben. :)