Bogár Bence

Regisztráció: 2016. október 13. (2 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Sziasztok, Bence vagyok.
Már egészen kis korom óta érdekelnek a filmek. De mondhatni, hogy akkor kezdtem el igazán nagyon filmeket nézni, mikor egyszer még 2013 végén betévedtem a 47 Ronin vetítésére a moziban. Előtte nem igaz (csak ritkábban) látogattam a filmszínházakat, azóta viszont rendszeres vendég vagyok a multiplexekben.
Kedvenc műfajom a gengszterfilm, imádom Martin Scorsese összes rendezését egyúttal. Kedvenc filmem? Talán a Taxisofőr, habár az ugye nem gengszteres. Szóval mindenki nézze meg, mert az nálam extra pont. Ha meg nem érdekel, nézd meg akkor is. Megéri ;)
Azt mondom, legyen egy filmnek értéke, mondanivalója. Vagy legalább minimum egy kevés értelme. Az agypusztító darabokat kerülöm, s csak és kizárólag vérre/trágárságra kihegyezett filmek sem az én világom. Sokkal fontosabb a hangulat, atmoszféra, vagy legalábbis a stílus.
Ja, és egyébként írok is a filmekről, http://criticsoffice.gportal.hu/ Ha érdekelnek szerény kis írásaim, eszmecseréim, nyugodtan kattintsatok. Premiernapi kritikákat sajnos nem tudok hozni, de igyekszem 1-2 nap késéssel megnézni amit szeretnék.
Oldalam a Facebookonis elérhetőhttps://www.facebook.com/criticsoffice/ (ez kicsit reklám volt, de talán nem gond. ;) )
Írok továbbá a Cinemániás oldalára is néha-néha, tehát ha ott találkoztál már a nevemmel, az nem a véletlen műve.
Egyébiránt sorozatokat is szeretem. Kedvencem az Odaát, The Walking Dead, Kaliforgia, Trónok harca mesternégyes talán. Hank Moody amúgy is nagy példaképem. (ne kérdezzétek miért, csalódnátok :D)
Néhanaptyán játszok is, egyébként a Witcher 3 a kedvenc, meg az Asassin's Creed több része is. Imádom a felfedezésre váró, nyitott világokat, amiket be lehet járni, fel lehet fedezni.
Ja, és olvasok is. Képregényt is, könyvet is, ahogy csak időm engedi. Mindegy szinte mit, csak legyen magával ragadó és igényes. Ezek nálam alapfeltételek.
Zene terén rock jöhet bármilyen mennyiségben, de kedvelem a jazz és blues muzsikát is. Ellenben a rap, meg a manapság menő zenék nagy részét nem kedvelem és kerülöm, ezekkel engem vallatni lehetne.
Valamint még kutyázok is, ha időm engedi.
Ha még esetleg eme regény után valaki még szeretne kérdésekkel zaklatni, áldásom rá. Válaszolok, s legjobb tudásom szerint nem harapok. ;)

Rendezők: Christopher Nolan, David Lynch, Francis Ford Coppola, George Miller (II), Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anne Hathaway, Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emily Blunt, Emma Stone, Ewan McGregor, Felicity Jones, Gal Gadot, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Mia Wasikowska, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Ryan Gosling, Tom Holland
Műfajok: akciófilm, dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

3 2018-12-04 3,2
She's So Lovely
Életem szerelme
3 2018-12-03 3,2

Nekem benne van az év 3 legjobb filmjében. Mondjuk az is igaz, hogy tényleg nagyon bírom Lynch munkásságát. Szerintem egy kimagaslóan eredeti és bátor film, öröm hogy még ilyenek is készülnek és nem csak a sok dühítő tucattermék. David Robert Mitchell munkáira nagyon oda fogok figyelni a jövőben, kifejezetten sokoldalú direktor véleményem szerint. A valami követ is elég jó film volt tőle, de ez még azon is túltesz, tényleg kiválóan elborult egy remekmű. :)

2018-10-30 14:11:25 Da Sweet Blood of Jesus (2014) Bogár Bence (2) #1

Ez meg mi akart lenni? Csak Rami Malek miatt nem egyes. Egy Spike Lee filmtől sokkal többet várnék.

Egymagamban néztem végig a több mint 100 fős teremben. :O
Egyébként imádtam a filmet, kiváló volt. Műfajában szerintem eddig az idei legjobb.

2018-10-26 18:09:48 Halloween (2018) Bogár Bence (4) #12

Várjunk srácok és lányok, itt is van stáblista utáni jelenet?
Csak mert vasárnap nézem a filmet és akkor nem hagyom inkább el a mozit idő előtt. :)

2018-10-26 13:22:28 Suspiria (1977) / Sóhajok Bogár Bence (5) #58

Szerintem meg a legjobb filmje.

PTA egy zseniális rendező szerintem... Nagyon tudom értékelni, ha valaki egyedi filmeket készít és nem a sablonokat nyomatja a biztos pénz érdekében. PTA pedig köszöni, nem áll be a tucatfilmesek sorába. S ez így van jól.

2018-10-08 23:28:56 Boyhood (2014) / Sráckor Bogár Bence (5) #101

Eme film nem más, mint majd 3 óra zsenialitás. 5/5, 10/10, 100/100. Sokszor meg fogom még nézni.

Emberek, hogy az életbe lehet az, hogy én adom rá az első zseniálisat? Ez a film egy mestermű!

Hát szerintem meg rohadt jó lett. Szórakoztató és brutális, kellett is már egy kis vérfrissítés. Shane Black a király. :)

Köszi. ;)