Benny Bug

• ...

Röviden és tömören: számomra minden pontozási rendszerben maximumot ér, az év filmje a Druk mellett. Skandináv barátaink nagyon tudnak valamit. Ilyen fokú műfaj és stíluskavalkádot esetleg csak az ázsiai cuccokban lehet látni, no de az elképesztő az egészben, hogy rendezőnk mennyire jól bánik velük, no meg a karakterekkel is. Mindenki flúgos, mindenki a saját traumájával küzd és közben csak szeretetre, megértésre vágyik. Egy kevés akció, nagyfokú szatíra, némi tragikomédia, emberi sorsdrámák, van itt minden, méghozzá arányosan tálalva. Sírni fogsz, aztán nevetni, meg jön hozzá pár gyomros. Nem vígjáték, mégis régen nevetett ennyire egyöntetűen közönség moziban. Fekete humor a javából, néha nem is tudtam, illik-e így reagálni az adott részre, de hogy hatással volt az egész közönségre, az letagadhatatlan. Mads Mikkelsen újabb lépést tett a halhatatlanság irányába. Amit ez az ember filmről filmre művel, az nagybetűs színészet. Mennyivel kevesebb volna nélküle a mozi világa, te atyaég... Meg az összes színésztársa nélkül is, ugyanis mindenki kiváló alakítást nyújtott. Ja, mellé még a szokásos bosszú témakörét is alaposan felforgatja, miközben arra is érdemes figyelni, mit akar üzenni általa. Mert akar, nagyon is sokat. Nem ragozom én ezt itt tovább, nekem ilyen egy nagybetűs film.

Nem akarok ebbe nagyon belemenni, de undorodom mindenfajta politikai rendszertől, ami abban látja saját fennmaradásának biztosítékát, hogy közben elnyomja és eltörli a művészet erejét. Ez nem járható út, mélyen megvetendő, mert a művészetnek éppen a cenzúramentesség és saját magunk megtalálása és önmagunk kifejezése adja az elemi erejét és lényegét. Fabricius Gábor első nagyjátékfilmje, az Eltörölni Frankot tökéletesen világít rá erre a tényre - mindeközben pedig telis-tele van haraggal, gyűlölettel, átjárja az egész játékidőt. Megidézi Orwell 1984-ét, diktatúra ennyire szürke, lehangoló és reménytelen "no tomorrow" érzetet régóta nem árasztott magából. Ebben a világban csak apró foszlányai vannak a szabadságnak, boldogság talán soha nem is létezett, csak a mindezek mögött megbúvó "kirakat", amiről ugyan mindenki tudta, hogy mit is rejt saját álarca mögött, a mindennapokat mégis a hallgatás és a félelem konstans jelenléte uralta. Erős rendezői kezdés, határozott vízió Az eltörölni Frankot. Ki meri mondani amit gondol, a befejezés pedig sejthető mivolta ellenére garantáltan veled fog maradni egy darabig.

2021-10-14 20:51:17 Külön falka (2021) / Wild Roots Benny Bug (4) #7

Teljesen ledöbbentem azon, hogy a film úgy képes játszani a legapróbb érzelmekkel, hogy közben egy pillanatig sem válik giccses cukormázzá vagy erőltetett hülyeséggé. Kis Hajni rendesen merített az artfilmek szabadságából és sajátos stílusából, azonban arra is figyelt, hogy a végeredményt ne ez határozza meg, a Külön falka ugyanis mindenkinek tartogat pár szívmelengető és szívfájdító pillanatot egyaránt. Az apa-lánya kapcsolat igen valószerűen és finoman van ábrázolva, a cselekmény pedig nagyon ügyesen világít rá a szeretet és a valahova tartozás legalapvetőbb fontosságára. Mindeközben pedig nem tudtam nem arra gondolni, hogy ez a "falka" megérdemel minden szeretetet és nagyon könnyen megkedveltem a két főszereplőt -ebben természetesen a vaskosan erős színészi játék, valamint a rendkívül jól, stílusosan és mindig kontextusba illően felhasznált zenék is nagyon sokat dobtak. Kis Hajni személyében pedig egy újabb ígéretes rendezőnk van, első nagyjátékfilmnek ugyanis a Külön falka annyira profi, szívhez szóló és természetes élmény, hogy azt még a több évtized tapasztalattal bíró profik is simán megirigyelhetik. Erős négyes.

2021-10-14 20:45:33 Shorta (2020) / Csapdában Benny Bug (3) #1

Nagyon a "skandináv Kiképzés" akart lenni és tulajdonképpen vannak erős elemei. Az alapsztori, miszerint két zsaru (az egyik agresszív, forrong benne a düh erősen rasszista, a másik inkább az igazságot szolgálná és kerülné a felesleges kalamajkát) csapdába kerül a város egyik legveszélyesebb negyedében, miközben zavargások törnek ki - nem is hangzik rosszul, ugye? A Csapdában legnagyobb erőssége, hogy pár fontos társadalmi kérdésben igenis van mit mondania, ráadásul kellő határozottsággal tudja előadni azt. A rendezés aprólékos, sok benne a feszültség - emiatt akár a francia Gyűlölet, vagy A nyomorultak új, modern korba áthelyezett feldolgozása is könnyen a néző eszébe juthat. A Csapdában sokáig meggyőző és izgalmas, a végére azonban akarva-akaratlanul is dróton kezdi rángatni fontosabb szereplőit, ahol minden úgy történik, hogy azáltal a forgatókönyvnek kényelmesebb legyen és egyszerűbben tudja elvarrni az egyes szálakat. Ez a fajta biztonsági játék nem áll jól neki, így a végére sajnos elfogyott a lendület - ez kellett volna ahhoz, hogy igazán fajsúlyos, jó filmélménnyé váljon, az átlagból azért valamennyire így is ki tud emelkedni. A következő Kiképzést azonban tényleg ne itt keressük...

Kicsit Craig-féle Bond best of válogatás, egyben méltó hattyúdal. Számomra valamiért Connery mellett egyértelműen ő a kedvenc a szerepben, az egész korszak közel áll hozzám, hiába voltak gyengébb filmek is benne. A Nincs idő meghalni szépen zárja le azt az időszakot, minden megvan benne, ami csak kell: grandiózus, hosszú a játékidő. Kapunk jól festő akciózást (az eleje nagyon menő, az üldözés meg az erdős kergetőzés egyaránt). A végére már nem tud újat mutatni, az utolsó harmada elnyújtott, a vége viszont meglepően bátor és szívbemarkoló. Nagyon megosztó epizód lesz, többször is bátran húz valami váratlan és megdöbbentő dolgot, de ez a laza bizonytalanság csak izgalmasabbá tette a narratívát. Fukunaga láthatóan fontosnak tartotta a karaktereit is, Léa Seydoux figuráját például sokkalta jobban árnyalják, címszereplőnk is megkapja a maga drámáját, amit szépen építettek fel már egészen a Casino Royale óta. Rami Malek remek színész, de sajna főgonoszként nem kapott sok lehetőséget és a figurája sem annyira árnyalt. Az, hogy a karakternek így is akad jelenléte a vásznon, csakis Malek színészi képességeinek köszönhető és nem a forgatókönyv ezen részének. Mindenesetre a Bond 25 ambiciózus, így is erősen karakterközpontú, meglepően érzelmes lezárása egy nagyon fontos, emberibb Bond-érának. Kíváncsi vagyok, mit hoz a jövő, de nálam ezt az időszakot elég nehéz lesz felülmúlni. Ja, Billie Eilish főcimdala meg az intro iszonyúan jó, Ana De Armas pedig hiába szerepel keveset, de az garantáltan emlékezetes és a legjobb pillanatok közé sorolandó. Szóval jó volt ez, erősen jó, de az örök személyes all time kedvencem továbbra is a Casino Royale.

Nem nagyon emlékszem arra, hogy PG-13 as film kapott itthon bármikor is 18-as karikát...
Ejj, mekkora lesz itt a csalódás, aki tényleg bekajálja, hogy ez egy kemény, korhatáros, "Vérontós" film lesz, aztán a kamera meg majd szégyenlősen elfordul, mikor történne is valami. És nem, ezzel nem azt mondom, hogy borítékolhatóan rossz a film (nyilván nem láttam még, adjuk meg legalább az esélyt), de ez csúnya átverés vagy nagyon rosszul pozicionált marketing. Főleg, hogy az előzetes nem is ígér horrorisztikusabb élményt, hisz lépten-nyomon poénkodással van tele. Erre tessék, 18-as kör.... :D

2021-09-30 16:08:23 Death of Me (2020) / Halálom napja Benny Bug (2) #1

Akár lehetett volna valami ígéretes is belőle, azonban a helyszín adta lehetőségeket és az érdekes alapfelütést nagyjából semmi módon nem használja ki. Nem tud megijeszteni, feszültséget teremteni vagy legalább a figyelmet huzamosabb ideig fenntartani. Nem több ez az ezredik A vesszőből font ember klónnál, ami pedig a legnagyobb probléma, hogy meg sem próbálja ezt tagadni, vagy eredeti(bb) utakat találni magának. Maggie Q legalább az összegányolt forgatókönyv ellenére is próbálkozik, Luke Hemsworth-nek viszont nem biztos, hogy erőltetnie kéne a színészkedést. Ötlettelen, fásult és teljes egészében kihagyható kategória, erre tényleg ne pazaroljátok az időtöket.

Ügyes, ötletes, helyenként horrorba hajló dráma az elengedés fontosságáról. Aki tiszta zsánerfilmet és állandó rettegést vagy jumpscare-fesztet vár tőle, meg se nézze. Kifinomultan, lassan telepszik rá az atmoszféra a képsorokra, az a bizonyos szőnyeg pedig bármikor kicsúszhat a láb alól - még akkor is, ha úgy éreznénk, végre fellélegezhetünk egy kicsit. Nincs arcunkba ugró "gonosz, vicsorgó szellembácsi/néni", viszont nagyon ötletesen bánik a hanghatásokkal, amik tovább borzolják a néző idegeit. A feliratos formátumnak köszönhetően ez pedig még jobban átjön, ezért örülök, hogy ilyen formában került mozikba. Valamilyen szinten ragaszkodik a saját szabályrendszeréhez és a vége erősen megosztó lesz (ahogy az egész film), ugyanakkor szépen foglalja keretbe az addigi eseményeket és érdekes válaszokat kínál - persze nem mindenre, de ez nem is az a film, amitől elvártam volna, jobb volt így. Ja, Rebecca Hall! Sajnálom, hogy nem keresik gyakrabban főszereppel, mert itt gyakorlatilag egymaga viszi a hátán az egészet. De nem is akárhogy, számomra simán karrierje egyik legjobb alakítása volt, ügyesen árnyalta a szerepet és megtalálta a megfelelő egyensúlyt. Remek film, érdemes megnézni, de nem az a "tipikus horror", tulajdonképpen éppen ezért lett kiemelkedő.

Füst Milán regényének ismeretében mondhatom, hogy Enyedi Ildikó méltóképpen adaptálta azt a nagyvászonra. Pedig nem volt egyszerű dolga, hisz gyakorlatilag hiába zajlanak az események, inkább tekinthető az egész egyfajta belső utazásnak. A férfi szemszögéből ismerhetjük meg egy házasság minden pillanatát, legyen az őrjítően szenvedélyes, fájdalmasan rideg, szomorúan elutasító vagy éppen végletekig féltékenységre sarkalló. Érzelmeket, gondolatokat, élethelyzeteket és vívódásokat láthatunk megelevenedni egy különös se veled- se nélküled kapcsolaton keresztül. A korrajz ügyesen megteremtett, ízléses és kreatív rendezői elképzelésekről tanúskodik - a lényeg, például az emberi jellemek, a szív legmélyén megbúvó apró érzelmek azonban nem változtak az elmúlt évtizedek alatt sem. Ebben a filmben szép komótosan minden érzelem ott van, amivel életünk során csak találkozhatunk, pillanatok amiket megélhettünk, no meg azok amiket valamiért elszalasztottunk. Nem lennék jó párkapcsolati tanácsadó, de úgy gondolom, a férfi főszereplő jellemábrázolása kifejezetten hiteles. Olyan ez a film, mint egy jó zene: hallgatjuk a sorokat (vagyis itt a dialógusokat), és közben akarva-akaratlanul azt vesszük észre, hogy a látottak saját életünkre, megélt, elszenvedett, mámorosan bódító pillanatainkra is reflektálni tudnak. Ez a film rólunk szól, aki pedig érzett ilyet már életében, az biztosan találhat értékes kapcsolódási pontokat, fontos pillanatokat egyaránt. Nem értem a Gijs Naber alakítását kritizáló szinte összes ítészt, számomra kellőképpen meggyőző és hiteles volt, a regényt olvasva pedig hasonlóképp képzeltem el Störr kapitány alakját. Léa Seyoux pedig maga a sejtelmes, tűnékeny, éteri, szinte megfoghatatlan csoda, akinek jelenléte minden pillanatában átvilágítja a vásznat és földöntúli hangulattal tölti meg azt. Sőt, ha már itt tartunk: nem értem a rendkívül hűvös nemzetközi fogadtatást sem (nem szoktam ezzel jönni, nem is igazán tartom túl relevánsnak, de a Rotten Tomatoes pontszám ezúttal tényleg egy ostoba, rossz vicc például). Persze kell neki időt adni, nem is indul rögtön az elején be, türelmet is rendesen követel. De látva a végeredményt, nagyon megérte. Majdnem ötös, egyelőre négyes fölé. Nagyon szerettem.

2021-09-23 22:24:49 Prisoners of the Ghostland (2021) Benny Bug (4) #3

Nicolas Cage, aki az elmúlt években a borzasztó B-kategóriás moslékok mellett a független filmekben azért némi megváltásra lelt és karrierjét is biztosabb vizekre evezte, ezúttal a botrányos alkotásairól híres-hírhedt, megosztó Sion Sono japán rendezővel fogott össze. A végeredmény? Garantálható, hogy nagyjából a két véglet esete: vagy tetszik az a kreatív zűrzavar, ami a szemed előtt percről percre licitálja túl önmagát, vagy fél óra után eleged lesz az egészből. A Prisoners of the Ghostland gyakorlatilag egy japán művészfilm, amit valahogy ismertebb szereplőgárdával töltöttek meg. Ennek ellenére a végletekig elvont és nagyon igényli a figyelmet. Az előzetes trash-beütése nyomokban is alig köszön vissza, helyette kaptunk egy elborult történetet a múlt traumáiról, a feldolgozásról és a tetteink elfogadásának fontosságáról. Meg persze egy főszereplőt, aki kapott egy csinos kis bőrkabátot, ami bizony robbanik, ha éppen úgy hozza a helyzet. Világa egyszerre idézi a jelen, múlt és jövő vívmányait, a western-kultúra keveredik a szamurájfilmekkel, mindehhez jön még nem is kevés poszt-apokaliptikus hatás. Vizuálisan egy kusza gyönyör az egész, meg olyan különc stílusa van, meg annyira sz@rik mindennemű előzetesen támasztott elvárásra, hogy nem tudtam nem élvezni. Nagyon sokak gyomrát fogja megfeküdni, ezért inkább nem is ajánlom, kivéve ha valaki szereti a rendező stílusát/eddigi életművét meg Cage barátunk újhullámos, elborultabb filmjeit. Más esetben inkább engedd el, mert nem éppen egy közönségbarát mozi. Szabadszelleműek se feltétlenül toljanak előtte semmit, mert ez a film gyakorlatilag maga a tudatmódosító szer. :D

2021-09-23 21:26:49 The Protégé (2021) / A védenc Benny Bug (3) #1

Női akcióhős, aki lever mindenkit is... Annyi, de annyi ilyet láttunk csak az elmúlt pár évben is, hogy emiatt annyira nem hozott lázba A védenc. A szereposztás viszont már annál jobban bejövős volt, úgyhogy egy próbát mégis adtam neki. Meg is lepődtem, mert az eleje meglepően erősen indul - épp azért, mer nem a non-stop akciót nyomatja, hanem kicsit betekintést enged a főhősnő életébe. Semmi szokatlan, klisé ez is rendesen, de a hasonló jelleg produkciók sokszor meg sem próbálkoznak hasonlóval, tehát mégis örömmel fogadtam. Az akciójelenetek szintén hozzák a kötelezőt, jól néznek ki és egészen dinamikusak. A rendezéssel szintúgy nincs probléma, az egyik személyes kedvenc Bond-filmemet (Casino Royale) dirigáló Martin Campbell láthatóan ért ezekhez a dolgokhoz. A háromnegyedéig még talán egy gyenge négyesben is benne lettem volna. Mert hiába, hogy nagy vonalakban ugyanazt hozta témán belül, mint a többiek, mégis képes volt azt ízletesebben és ízlésesebben tálalni. Aztán az utolsó részében szépen összeomlik az egész, így hiába épített fel addig egész ügyesen dolgokat, addigra kis túlzással kártyavárként omlik össze. A rendkívül ismerős, erőltetett lezárás sem segített rajta. Maggie Q egyébként remek volt: nem vesztett a szépségéből, miközben kemény, kegyetlen és neki még be is tudom kajálni, hogy egy ilyen halálos gyilkológép. Samuel L. Jackson is hozza a kötelezőt, meg az ikonikus röhögését, színészileg a legnagyobbat azonban Michael Keaton megy - nem kapott túl összetett szerepet, de van akkora színész, hogy ki tudott belőle hozni mindent, ami lehetséges. Nem volt tehát ez rossz film, csak a végére váratlanul összeomlik az addig is inkább bitangerős közepes színvonala. Azért a hármas így is simán megvan neki, rosszabbra/jellegtelenebbre számítottam.

Rendkívül komótos, hagyja hogy egyedül maradj az érzéseiddel közben és ezáltal a saját konklúziódat vond le a cselekményből. Külön tetszett, hogy nem akarta a magyarokat hősnek beállítani. Mellőz mindenfajta pátoszt, ami például a hasonló (amerikai) produkciókra jellemző. A Természetes fény legalább annyira belső utazás, mint dráma, durván látványos akciójeleneteket azonban feleslegesen várnánk tőle. Nem is volt rájuk szükség. Nagyon-nagyon tetszett a képi világ és az ügyes, már-már intim közelségbe betekintést engedő rendezés egyaránt. Még csak véletlenül sem merném mindenki számára ajánlani, nem az a "tipikus" háborús cucc, inkább annak hatásait vizsgálja, hogy az miképp befolyásolja az átlagemberek, no meg persze az abban részt vevők lelki világát. Finoman sejtet, nem mond mindent, magadnak kell sodródnod velük (meg az árral) ahhoz, hogy igazán erős élményt kapj általa. Nagyon profi munka, erős négyes kategória.
És ezzel egy újabb egy újabb pipa a "filmek, amiket egymagamban néztem az egész moziban" listán... :D

2021-09-19 01:32:13 Kate (2021) Benny Bug (3) #6

A sokadik egy kaptafára felépített "női bérgyilkosos" film, ezúttal némi Crank-utánérzéssel. A történet kiszámítható és többségében nem is túl érdekes, a karakterek jellemábárzolása sem mutat túl a megszokott kliséken. Tényleg nincs benne egy valódi pillanat, ami meglepetést tudna okozni. A Japán által biztosított helyszín azonban már-már cyberpunk vibe-ot ad és képi világában is ügyesen köszön vissza az ország elvont, ám számomra nagyon vonzó és sokszínű stílusa. A nem megszokott, japán zeneválasztás tovább növeli a különc hangulatot, ezúttal azonban egyértelműen a film előnyére vált azok használata. A produckió igazi sztárja természetesen Mary Elizabeth Winstead, aki a lelkét is kijátssza nem túl összetett, de legalább menőre vett karakter bőrében. Woody Harrelson laza rutinból lehozta az egészet, őt azonban még ilyen körülmények között is bármikor szívesen látom. Ja, elég brutális módon folyik az adok-kapok, akadnak durvább momentumok, tehát legalább nem akarták gyerekeknek eladni azt, ami abszolút nem nekik szól alapjáraton. Szóval nem rossz film a Kate, Netflixes mércével pedig főleg nem. Egyszer tök okés, de sajnos fájóan semmi igazi plusz tartalom/érték nincs benne, ami kicsikét is kiemelné a többiek közül.

2021-09-18 20:12:50 Yogen (2004) / Előérzet Benny Bug (3) #2

Nem eléggé feszült és emlékezetes ahhoz, hogy igazán jó film lehessen. A helyenként bizonytalan színészi játék és a számtalan üresjárat sincs eppen segítségre. Hatásos jelenetek így is találhatók benne, az összkép azonban a gyenge közepes kategória fölé sajnos nem tud menni. Megnézhető, de nem nehéz jobbat találni nála.

2021-09-16 23:15:01 Prisoners of the Ghostland (2021) Benny Bug (4) #2

Leírásnak mehet:
Egy hírhedt bűnözőnek (Nicolas Cage) meg kell törnie egy ördögi átkot ahhoz, hogy megmentsen egy elrabolt lányt, akinek rejtélyes körülmények között veszett nyoma.

2021-09-14 23:49:34 Hasadék (2021) / Ravine Benny Bug (4) #4

Az elején kicsit túlzottan visszafogott történetmesélés és pár apróság ellenére a Hasadék olyan film lett, amit tulajdonképpen bármelyik rendező boldogan elfogadhatna első nagyjátékfilmjének. Szépen felépített, szomorú-komor hangulattal bőven átitatott, keserű dráma, ahol egyik karakter sem igazán fekete vagy fehér. Tudom, sokszor ellövik ezt, de itt kérdés nélkül igaz is volt a filmre. Meglepően realisztikus, ebben a "világban" mindenki a saját boldogulását keresi, miközben nem rest bárkin átgázolni ahhoz, hogy ezt elérhesse. A fordulatok szépen illeszkednek, a karakterek esendősége, érzelmei pedig a viszonylag rövid játékidő ellenére gond nélkül átjönnek. Fontos, érzékeny témákat is taglal, miközben végig azt éreztem, hogy a szűkös költségvetés ellenére nemzetközi színvonalú munkát látok a vásznon. Az utolsó harmadban előtérbe kerülő finom szimbolizmus és a visszafogott képek, valamint a remek, alapos színészi alakításk szintén nagy erősségei a Hasadéknak. Kicsit a Valan jutott eszembe, csak itt több a dráma és kevesebb a krimi/bűnügy. Viszont a csontig hatoló, rideg setting itt is, ott is alap. Kellemes meglepetés, még sok ilyen magyar film jöhet, várom őket nagy szeretettel.

Az Vaksötét az egyik kedvencem az elmúlt évek horrorterméséből. Kíváncsi voltam, de persze sejtettem, hogy annak sikerét nem lehet megismételni. Igazam lett, habár a folytatás nem rossz vagy idegesítő kategória - csak éppen van egy elődje, ami mindent jobban csinál nála. A történet alapvetően érdekes volna, de az elég fura dolog, hogy itt a Vak embert gyakorlatilag jófiúnak akarták beállítani. Ha nem vagyok tisztában az előzményekkel, akkor simán elhiszem, hogy egy múltja által sújtott, ám alapvetően rendes ember, no meg egy igazi állatbarát :) Viszont láttam az elsőt, így ezt kerek perec kijelentem: nem vagyok hajlandó bekajálni, hiába dicséretes dolog, hogy megpróbálták a főszereplő jellemét tovább árnyalni. A hangulata viszont legtöbbször rendben van, brutális leszámolásból sem lett kevesebb, a fő csavar pedig még az elődnél is felkavaróbb és gyomorforgatóbb lett. Stephen Lang mindent megtett, ő a film valódi lelke. Ez a casting bizony már 5 éve is tökéletes volt, meg az is maradt mindmáig. Nem rossz tehát a Vaksötét 2 azért - nem hoz szégyent az elsőre, ugyanakkor méltó utódja sem igazán lett annak.

Érdekes alapfelütéssel indul, de fájdalmas módon nem tart sehová. Végig vártam, hogy majd történik valami érdekes benne, ami miatt azt mondhatom, egy átlagos színvonalat azért hoz, de sajnos előbb gördült le a stáblista. Nyugodt szívvel kihagyható, fájóan jellegtelen és érdektelen film. Három részletben sikerült végére érnem - vagy talán még keveset is mondtam.

2021-09-05 00:23:15 Demonic (2015) Benny Bug (2) #2

Fájdalmasan együgyű horror, ami azzal akar kitűnni a tömegből, hogy van benne egy found footage és egy nyomozós szál is. Egyik esetében sem lett kihasználva azonban szinte semmi, mivel atmoszférateremtés nincs, normális karakterek nincsenek, de még a cselekmény is igen halovány, amin a végére odaerőltetett csavar sem sokat segít, hisz addigra kérdés nélkül sokszorosan unalomba fullad. Frank Grillo jó arc, vele itt sem volt gond, minden más azonban jó esetben is feledhető a Demonic kapcsán. Mondanám, hogy egyszernézős tucathorror, de sajnos azt a színvonalat sem képes teljesíteni.

2021-09-04 18:17:21 Beckett (2021) Benny Bug (3) #2

Denzel fiacskája remek színész és simán megvan a lehetőség számára, hogy közel akkora karriert fusson be, mint a fater. Minden más sajnos nem több, mint a jól bevált paranoid-thriller recept, konkrét újítás vagy meglepetés nélkül. Inkább mondanám hangulatosnak, mintsem kifejezetten izgalmasnak. Nem volt túlzottan realisztikus, hiába volt a cél az, hogy bemutassák, egy átlagember mit cselekedne, ha ilyen rázós szituációba keveredik. Ahhoz képest a végére már-már kezdő szuperhőst megszégyenítő módon kezd a rosszarcok nyomába eredni, mikor pár nappal előtte tök átlagos ember volt. Magasból autókra ugrálás, mindent túlél, stb.. Nem kellett volna ilyenekkel teletömni a végét. :D Egyszer nézhető, Netflix-mércével nézve vállalható, mozijegyet nem feltétlenül érne. Egy Alicia Vikander kaliberű színésznőt viszont hatalmas pocsékolás egy ilyen 15 perces szerepre tartogatni...

Felépítését tekintve a szokásos Marvel-eredettörténet, a formulát azonban ezúttal megbolondították cseppet a harcművészeti filmek stílusával, no meg a keleti kultúrával és mondakörrel. Mivel utóbbiak nekem alapból nagyon bejönnek, ezért a Shang-Chi sem indult hátrányból és tulajdonképpen még érdekes is nézni, ahogy a Marvel elkezdett jobban kísérletezgetni a negyedik fázisban. Nagy meglepetés senkit nem fog érni, Simu Liu azonban meglepően jól hozza a címszereplőt, a főgonosz pedig határozottan érdekes figura lett. Középtájon eléggé döcögős lett, az utolsó harmadában azonban visszatért a lendület. Mindent összevetve láttám már jobb és sokkal rosszabb MCU-filmeket egyaránt, ami azt jelenti, hogy nálam a négyes kategóriában megvan a helye. Jól néz ki, vicces és a főbb karakterek sem voltak rosszak - blockbuster mércével simán élvezetes cucc volt ez.

2021-09-04 01:34:22 Malignant (2021) / Eleven kór Benny Bug (5) #1

Nem rossz a magyar cím, de az eredeti - a Malignant nagyjából annyit tessz: rosszindulatú - pontosan leírja azt az élményt, amit a film jelent. Az eleven kór egy nagyon gonosz cucc. Csodálkozom azon, hogy nem a Netflixen kötött ki, hogy ezt be mert vállalni egy nagyobb stúdió. Ennek a filmnek élő, dobogó és teljes egészében rothadó szíve van. Wan úgy játszik az egyes stíluselemekkel, hogy mindből kapjunk egy keveset, de egyikbe se lehessen a végeredményt egyértelműen besorolni. Slasher? Giallo? Szörnyfilm? Kísértetházas cucc? Pszichológiai alámerülés egy sérült személy tudatába? Talán mindegyik, végső soron azonban teljes egészében egyik sem. Egy összetartó kapocs van, méghozzá a rendkívül ügyesen adagolt, fullasztó atmoszféra. Képi világában kicsit az első Fűrész lepusztult reménytelenségét adja kicsit, a történet pedig okos. Nagyon okos. Kellően elmebeteg és brutál, öncélúnak mégsem éreztem. A fordulatok úgy illeszkednek, hogy közben nem érződnek erőltetettnek és habár nem mindent magyaráz meg teljesen, más szempontból nem tudok belekötni az Eleven kórba. Lassú, kimért. Fokozatosan adagolja az adagolnivalót. Közben pedig folyamatosan áll össze az a bizonyos kép. Nem lesz benne köszönet. Wan nem hazudott, amikor olyan rendezőket emlegetett inspiráció-forrásként, mint Argento vagy De Palma. Nem vagyok gyenge idegzetű ember. 10-ből 9 és fél horror nem tudja ezt tenni velem, hiába adok rá magas pontszámot. Fog forogni az a bizonyos fej. Soha nem hagyta el káromkodás a számát horror alatt a mozi sötétjében. Nos, mindenre van egy első alkalom. Mást mondjuk nem zavartam vele, mert tök egyedül voltam az egész teremben, de az élmény megvolt. Túlságosan is. Mennyi mindent tudnék még írni, például Annabelle Wallis remek alakításáról, pedig neki se volt éppen könnyű dolga...Mindenesetre, ez a film apró késszúrások sorozata a gyomorba. Egy nyolc napon túl gyógyuló lelki sérülés. Nem vagy normális, kedves James Wan. Tutira nem. Mindazonáltal nagyon kérlek, ilyet rendezz még a jövőben is. A zsánernek nagy szüksége volna rá. Pár szegmens még most is tisztán, elevenen előttem van és nem fogom játszani a keménylegényt, a hideg futkos tőle a hátamon, ha csak rágondolok. Gyenge idegzetűek, jószándékból mondom, de tényleg kerüljétek el.

2021-08-27 01:38:31 Candyman (2021) / Kampókéz Benny Bug (4) #2

Az 1992-es Kampókez alapvetően egy érdekes horror. Nem minden elemében öregedett jól, de ettől még nagyrészt működik, köszönhetően a hangulatának no meg Tony Todd erőteljes jelenlétének. Az új változatot ugyan "spirituális sequel"-ként reklámozták, azonban nagyban az előzőre épül, csak a gagyi, mozikat elkerülő folytatásokról nem vesz tudomást. Épp úgy, mint pár éve a Halloween esetében. No, mint az az értékelésemből leszűrhető, az új változat jól sikerült, nekem tetszett. A 18-as karika ellenére nem szabad egy szokásos slasher-horrort várni, amiben 5 percenként 10 áldozatot intéz el a gonosz "cukrosbácsi". Ilyen téren is jelen van a kreativitás, szerencsére R-rated a javából (máshogy nem működhetett volna), azonban a mészárlás többször is off-screen zajlik, nem fordul át eszetlen csonkítás-parádéba. A horror műfajában újonc rendezőnk inkább az atmoszférateremtésre helyezi a hangsúlyt, néhány esetben a fényképezést meg a képeket látva egyből beütött a művészfilmes art-vibe. A rövid játékidő dacára lassan indul be, inkább nyomasztó és -jó értelemben véve- kellemetlen élmény, mintsem ijesztő, ez azonban így volt jól. A forgatókönyvírói és produceri feladatokat ellátó Jordan Peele neve garancia arra, hogy a film sok téren (például rasszizmus, rendőri túlkapás, stb.) egyértelmű állást foglal. Helyenként elég erőteljes, de nem annyira, hogy az élmény kárára váljon. Jó hír: akit pedig simán a horror-faktor vonz a filmben, az a néző is megtalálja benne a számítását. Már ha szereti a lassú, urban legend-feelinggel vastagon átitatott történeteket, ami tulajdonképpen az előzőleg már így-úgy megismert legendát sem fél itt-ott teljesen új elemekkel bővíteni és más színben feltüntetni. Lehet, hogy ezért meg leszek dobálva cukorkákkal, de nekem emiatt is jobban bejött, mint az első. A finálé sem volt rossz, meg egyébként is akadt benne kreatív megoldás bőven, így gond nélkül belefér a négyes kategória. Kellemes meglepetés a javából, mer más utakat járni, miközben mégsem tiszteletlen az "alapanyaggal" szemben. Az elsőt azért tényleg javasolt megsasolni előtte, úgy lesz igazán érthető és teljes a kép.

A film szó szerint mindent feláldoz a stílus és az akció oltárán. Előbbiek azért szerencsére működnek, azaz a Lőpor turmix kellően véres és valamilyen szinten a John Wick-párhuzam elkerülhetetlen, pluszban a rendezés, a zenék és a fényképezés is dicséretet érdemel. Legjobb pillanatai éppen ezért azok, amikor izomból hagyja magát sodródni az árral és közben megpróbál annyira kreatívan brutális, túltolt és humorosan elszállt lenni, amennyire az csak lehetséges. Nagy szerencse, hogy ebben tehetséges színésznők is segítségére vannak, Karen Gillan például remek választás volt. Karakterépítés és esetlen drámázás terén nem a legélesebb kés a fiókban, R-rated akciófilmként viszont hozza azt, ami elegendő egy laza, vibe-os hétvégi estéhez. Egyébként meg láttunk már ezer rosszabbat és jobbat egyaránt.

Ez az első "Város/ I Love You"-antológia, amit megnéztem, így a többihez nem tudom viszonyítani. Nem tudott egységes minőséget megütni ez a 10 rövid kis történetecske, volt köztük kreatív, gondolatébresztő is, de sajnos nem maradhattak ki a klisés, agyzsibbasztó részek sem. Egy tízes skálán szinte minden volt 3 és 9 pont között, jellemzően inkább az első felében voltak a jobb cuccok, a végére eléggé kifulladt a formula. A kedvenc a Mickey Rourke-féle sztori volt, ami kicsit fura annak tudatában, hogy Berlinhez nagyjából semmi köze, bárhol játszódhatott volna a világon Ez a kis sztori mégis vitt magával, nem is volt feleslegesen túlnyújtva, miközben arról is adott egy újabb halovány reménysugarat, hogy Rourke igenis több annál, mint hogy állandóan B-kategóriás szennyek sablonos főgonoszát játssza - még karrierje ezen szakaszában is. A film egésze pedig nálam jóindulattal közepes kategória.

2021-08-22 01:13:24 Reminiscence (2021) / Új múlt Benny Bug (4) #1

Néhány dialógus annyira életszerű, hogy akár valamelyen képeslapról is kerülhetett volna a filmbe (értsd: semennyire) és az egyes fordulatok sem szolgáltatnak sok meglepetést. A film íve ha nem is teljes egészében, de nagyrészt kiszámítható. Ugyanakkor mégis gond nélkül vágom rá a négyest, mert olyan jó, hogy a mai világban mozikba mernek küldeni egy filmet, ami nem franchise/valamilyen cinematic univerzum, se nem reboot/remake, egyszerűen megáll a saját lábán, nem is rosszul. Érdekes a jövőképe, ugyanakkor ez leginkább csak jól kinéző díszlet, mert az Új múlt valódi arca szerencsére nem tehetséges kockák CGI-munkájával teletömött üres látványgiccs, hanem színészeire támaszkodó, helyenként erősen gondolatébresztő neo-noir sci-fi beütéssel. Olyan ritka vendég ez a műfaj manapság a vásznon - de még streamingen is-, hogy hiába megy végig annak főbb elemein kiszámíthatóan, mégis őszintén jó szívvel tudtam élvezni azt. Mert szépen fényképezett, tud mit mondani, miközben megmarad blockbuster-nek, mégsem az agysorvasztó, hanem sokkal inkább a jobb arányokkal rendelkező fajtából. Hugh Jackman telitalálat a kiégett, ugyanakkor mélyen belül érző karaktere bőrében, Rebecca Fergusson pedig tökéletes femme fatale, hisz egyszerre csábító, törékeny és végtelenül elragadó. Ha nagyon szigorúan értékelném, erős hármas mondanék, viszont a mai sztenderdek ismeretében üdítően jólesett egy ilyen kicsit oldschool cucc, hogy nem tudok - és nem is nagyon akarok - négy alá menni. Messze nem mestermű, ugyanakkor tagadhatatlan hogy kellemesen meg tudott lepni.

Nem akarom századszorra leírni azt, amit kb 10 éve mindannyian tudunk. Bruce Willis kiégett és magasról tesz mindarra, amit színészként hosszú évek alatt felépített. Próbáltam versenyezni vele a film közben, hogy melyikünk tud jobban “i don’t care”módban nézni, de az öreg Bruce ebben már verhetetlen. Megan Fox pedig továbbra is egy élő biodíszlet, színészileg azonban nulla. Egyedül Emil Hirsch-et sajnálom, mert ő még ebben a rakat tudjukmiben is igyekszik és jól akar játszani. Ő mindent megtett. A többiek meg valószínűleg a semminél is kevesebbet. Ott volt a lehetőség egy korrekt thriller leforgatására, de a zenéjén kívül minden félrement. Unalmas, fáradt és fájóan érdektelen. Nagyon True Detective akart lenni, azonban még annak paródiája is alig lehetne.

2021-08-12 23:06:48 Free Guy (2021) Benny Bug (4) #2

Nem tudtam, mire számítsak tőle, azonban elég hamar meggyőzött a létjogosultságáról. A gaming hosszú évek óta közel áll a szívemhez és számos remek pillanatot köszönhetek neki (még ha nem is tetszik, amerre a videojátékipar az utóbbi években tart), az pedig biztos, hogy a Free Guy ezernyi kikacsintást, kisebb-nagyobb utalást, easter egg-et tartalmaz, így aki hozzám hasonlóan gyakran fog kontrollert vagy billentyűzet+egér kombót a kezébe, szinte garantáltan jól fog szórakozni. Nem ás mélyre, lehetne sokkal bátrabb, ambiciózusabb, ugyanakkor mégis szívvel-lélekkel készült, szélsebesen jópofa moziélmény. Üt a látvány, nem hagy időt üresjáratoknak, nem idegesít fel hülyeségekkel és a színészgárda is nagyon szimpatikus. Ryan Reynolds most is jól hozza, amihez ért (avagy a szerethető, csupaszív balekot), Jodie Comer pedig hatalmas meglepetés volt és simán benne van a pakliban, hogy kis idő múlva ő lesz az a színésznő, akiről mindenki beszélni fog. Laza, stílusos és nem fél önreflexív lenni, így kész vagyok elnézni azt is, hogy a második fele azért már nem annyira acélos és profin összerakott, mint az eleje. Látom a hibáit, ugyanakkor nem tudtam nem szeretni és jóleső két órát adott, így gond nélkül belefér a négyes kategóriába. Ja, Taika Waititi most is bitang szórakoztató volt, de ez úgysem meglepő. :)

Az év egyik legélvezetesebb filmje. Mindent lazán tud, amit sótlan elődje nagy erőlködés árán sem volt képes hozni. Lám, ez történik ha egy kreatív alkotó szabad kezet kap. James Gunn megcsinálta, méghozzá nem is akárhogyan. Látva Az öngyilkos osztagot, azért vagyok szomorú, mert rádöbbenek, mennyi lehetőség volna a képregényfilmekben, amit akarva-akaratlanul sem használnak ki. Laza, humoros és döbbenetesen pimasz, miközben valamennyit megtart a DC-re részben jellemző sötétebb hangvételből is. Senki nincs biztonságban, a nézőtéren azonban mindenki jól szórakozik. R-rated, amit maximálisan - meg még azon túl is -kihasznál: történnek a válogatott durvaságok, jönnek a (jó értelemben vett) WTF-momentumok, mégsem érződik öncélúnak vagy hatásvadásznak. Ez az osztag elsősorban a műfaj megszokott és unalmasan bejáratott kliséit késztette öngyilkosságra, de nem is akárhogyan. Nincs konkrét főszereplő, meg itt mindenki mentálisan sérült, őrült vagy elmebeteg, mégis elérték, hogy a legtöbbjükkel tudjak szimpatizálni. Ja, közben még a klasszikus háborús filmek stílusával is nyakon önti az egészet. A végéből lehetett volna nyesni itt-ott, ugyanakkor a négyesem nem "kegyelem"-kategória. Újranézés után akár feljebb is mehet. Nézzétek, csak ajánlani tudom, mert ugyan nem akar többet, mint szórakoztatni, de azt annyira prímán meg nagy szívvel csinálja, hogy legszívesebben megsimogatnám a vásznat utána. Vérbeli menőség. Az év egyik legfaszább guilty pleasure-élménye.

Vámpír vs gépeltérítők vonalon támad a Netflix új filmje és gyengeségei ellenére nem is sikerült rosszul. Sajnos gyökereit nem igazán tudja letagadni, ergo nem több egy ügyesen megvalósított, finomkodást hírből sem ismerő B-filmnél. Maga a drámai vonal ennek ellenére sem rossz, csak kicsit kevés. Feleslegesen túlnyújtott jelenetek sajnos akadnak szép számmal, az elejéből és végéből gond nélkül lehetett volna vágni itt-ott. Ami közte van, az már sokkal jobb és az érdeklődést is ügyesebben tartja fent. Annak mindenesetre örültem, hogy a vámpírt se romantikus hősnek, se halhatatlan szörnyetegnek nem ábrázolja, amiért nem tudok elég hálás lenni. Igazán nagy név nincs (A szökésből ismert Dominic Purcell is csak mellékszereplő), mindazonáltal a Vérvörös égbolt korrekt, vérbő és brutálisan explicit pillanatokat nyújt - ha képesek vagyunk túlélni a lapos kezdést és befejezést, még jól is szórakozhatunk rajta.

2021-08-02 21:47:17 Old (2021) / Idő Benny Bug (3) #5

A dialógusok sajnos a felnőtt karakterekre is ugyanúgy vonatkoznak. Amúgy nem akarok feleslegesen spoilerezni, de a gyerekek abszolút nem gyerekként viselkednek, ami a párbeszédeken is meglátszik. Ezeket nem lehet nem észrevenni a film közben sajnos.

előzmény: Ubul (#4)

2021-08-01 15:42:19 The Unholy (2021) / Gonosz csoda Benny Bug (3) #1

A Gonosz csoda legnagyobb problémája, hogy horrornak akarták eladni. Ez egy misztikus, természetfeletti nyomozós thriller, némi horrorelemmel. Sajnos tapasztalatlan rendezőnk szokásos jumpscare-fesztivállá akarta silányítani az amúgy meglehetősen érdekfeszítő alapfelütést. A jó hír: csak módjával sikerült neki. Erősebb alkotói kézjegyekkel, magasabb korhatárral és határozottabb elképzelésekkel a film simán jó lehetett volna, a túlzott savazást viszont annyira nem értem. Oké, szépen elpuffogtatja a műfaj összes kliséjét (némelyiket többször is), a CGI pedig baromi ronda és feleslegesen túltolt, a hangulattal azonban nem volt gond, a fényképezés pedig szintén jól sikerült. A Gonosz csoda legnagyobb szerencséje, hogy főszereplőnek megnyerte Jeffrey Dean Morgan-t, ami már úgy alapból félsiker, lévén a színész nem szenved hiányt karizmából. A magyar szinkron sajnos nagyon azon van, hogy ennek legapróbb nyomát is eltüntesse, ez azonban nem a film hibája. Tipikus egyszernézős cucc, viszont ezer meg egy rosszabba láttam nála. Nem volt vészes.

2021-08-01 15:34:07 Old (2021) / Idő Benny Bug (3) #2

Elég ambiciózus film és tagadhatatlanul vannak benne remek ötletek, kicsikét mégis beletört Shyamalan bicskája. Miközben néztem, két dolog jutott eszembe: egyrészt, olyan gáz filmeket talán soha nem csinál már, mint Az utolsó léghajlító, másrészt viszont a Sebezhetetlen vagy A hatodik érzék minősége is elég távolinak tűnik. Nagyjából valahol középen helyezném el az életműben: a feszültséget példásan fenn tudja tartani, a PG-13 szinte fel se tűnt és pár groteszk jelenet így is jutott bele. A mondanivaló érthető és világos, még túlzóan szájbarágósnak sem érződött. A vége viszont nem eléggé markáns, valamin nagyobb "durranást" vártam, ugyanakkor a fiatal színészek játéka sokat hozzáadott. Lefőképp Alex Wolff és Thomasin McKenzie emelkedik ki, akik az egész filmet egyben tartották. Kár, hogy a körítés módjával is alig mer felérni hozzájuk.
Ja, a dialógusok azok tényleg borzasztóak. Lehet, hogy a magyar fordítás is közrejátszott, de párszor nem is akartam hinni a fülemnek...

Nagyon unalmasan és tucatmód indul, a feléig nem több egyszerű Midsommar-koppintásnál, konkrétan pár dolog szinte egy az egyben át lett emelve. Aztán a végén villant egy csavar-féleséget, ami tulajdonképpen nem is volt rossz, ahhoz azonban túl későn érkezik, hogy a film igazán jó legyen tőle. Maga az ötlet tetszetős, ilyen formában nem is számítottam rá, előtte azonban kevés okot lehet felhozni a megnézése mellett. Önreflexív pillanataiban van lehetőség és kraft, azonban ezen a téren sem használ ki minden lehetőséget.

2021-07-30 02:05:00 Jungle Cruise (2021) / Dzsungeltúra Benny Bug (3) #1

Lendületes, szerethető és valamennyi szíve is van, A Karib-tenger kalózai méltó utódja azonban biztosan nem lesz belőle. Ahhoz nem elég markáns, valami nagyon hiányzik belőle. Ezer meg egy hasonló filmből lett összeollózva, nincs egy valóban kiemelkedő momentum benne. Azt is hozzá kell tennem, hogy egy erős közepes szintet végig hoz, nincsenek benne kiemelkedően kínos vagy szégyenteljes dologok sem. A film nagy szerencséje, hogy A szikla és Emily Blunt egyaránt elemében van, végtelenül szerethető párosuk így sokmindent kompenzál és az egyszeri szórakozást is garantálja. Maradandó élménynek még jóindulattal sem nevezhető, ameddig tart, addig viszont leköti a figyelmet és elfeledteti a külvilágot. Az "oké/elmegy" kategória iskolapéldája.

2021-07-28 21:58:51 Freaky (2020) Benny Bug (4) #5

Úgy indul, mint bármelyik átlagos slasher, a testcserét követően azonban iszonyúan magára talál és a lendület többé-kevésbé egészen a végéig kitart. A szokásos elemeket egy kis horror-vígjáték vonallal feldobva a Freaky tényleg képes volt egy kis új színt vinni a stílusba, egy igazi non-stop szórakoztató agymenés az egész - méghozzá kérdés nélkül a jobb fajtából. Két okból is sokkalta jobban tetszett, mint a Boldog halálnapot: egyrészt, végre bevállalták a magasabb korhatárt, amit a film minden téren előnyére is fordít. Másrészt Vince Vaughn alakítása nagyon szórakoztató és hiába hajlik bőven ripacsba, képtelen voltam nem jóízűen röhögni rajta. Kathryn Newton szintén nagyon meggyőző, mindig bírtam a csajt, szép karrier előtt áll, ha így folytatja. Nem örökbecsű műremek, mindazonáltal pofátlanul szórakoztató és jól összerakott zsánermix, habozás nélkül adom rá a négyest.

Messze a második a trilógia legsikerültebb darabja. Ennek inkább az első fele a jó, ameddig valóban megpróbál hangulatot építeni. Valószínűleg a The Witch atmoszférája lebeghetett a készítők szeme előtt, olyan magasságokba azonban még legjobb pillanataiban sem jut a film, ugyanakkor próbálkozik erősen, amit nem lehet elvitatni tőle. A második fele sajna nem több, mint egyszerű konklúzió az első részhez, természetesen nem kihagyva a szokásosan unalmas happy end-et A színészi játék nem túl erős, így három film után eléggé kifulladt nálam ez a recept. Vicces a rendező nyilatkozata, hogy el tudna képzelni egy filmes univerzumot ebből. Azért ennél acélosabb színvonal kellene ahhoz, mert egyedül a második rész tetszett igazán, a többi tipik szódával elmegy-színvonal.

2021-07-25 15:58:45 The Ice Road (2021) / Jeges pokol Benny Bug (3) #5

Nehezen lehetne bármiféle eredetiséggel vádolni, viszont ha egyszeri kikapcsolódást keresel a mozi sötétjében és kedveled a Liam Neeson hasonló jellegű filmjeit, akkor simán elleszel vele. Valóban a színész korábbi filmjeiből lett összeollózva a cselekmény (egy kis Dermesztő hajsza itt, egy kis Fehér pokol ott, egy kis Elrabolva amott, stb), azonban meglehetősen könnyen csúszik és túlzott baromságokkal vagy idegesítő dolgokkal sincs teletömve. Láthatóan Neeson viszi a prímet, tény hogy sokadszorra játszik hasonló karaktert, valahogy neki mindig be tudom kajálni, hiába tudom, hogy láttam ezt már párszor előtte. Persze én nagyon kedvelem őt, úgyhogy ez is állhat a dolog mögött, mindazonáltal ha már járművekkel való akciózás, a rohadt béna CGI ellenére is bármikor szívesebben nézném újra, mint a Halálos iramban 9-et. Ez a film legalább tudja magáról, hogy mi és még csak véletlenül sem akar 2,5 órában lefárasztani. Messze nem maradandó élmény, viszont az agyamra sem ment nettó 10 perc után, úgyhogy nálam a hármas kategóriát bőven eléri.

Nem vagyok képben G.I. Joe-témában, az előzetes azonban nem tűnt rossznak, gondoltam akkor miért ne? Tulajdonképpen nem is csalódtam, egy chilles akciófilm az egész. Története csak vázként van jelen, a forgatókönyv sem acélos, Henry Golding viszont meglepően ügyesen áll helyt Kígyószem szerepében, megvan benne a karizma hozzá. A másik dolog, hogy a keleti kultúra mindig is vonzott, ez a harcművészeti-yakuzás-Japános vonal tehát mondhatni elég közel áll hozzám alapjáraton is. Nagyon kiszámítható persze, gyakorlatilag egy tipikus blockbuster, de legalább a trailer sem akart hazudni. Nem fogok hazudni: simán elvoltam vele, nem éreztem elnyújtottnak, az agyamat sem szívta le mint például egy Halálos iramban 9, jó megoldások is akadtak hellyel-közzel, úgyhogy nincs okom nem megadni rá a hármast. Mi több, nem is gyenge hármas, teljesen rendben volt ez a film.
Azért az csúnya dolog, hogy Samara Weaving jó ha 5-10 percet szerepel az egészben...

Meglepő, hogy mennyivel jobban összerakott, mint az első. Még az üresjárataival együtt is szórakoztatóbb, jobban horrornak érződik, ügyesebben használja ki a műfaj adta lehetőségeket és Sadie Sink személyében még némi színészi tehetség is tetten érhető, amiből az első nagyon hiányt szenvedett. Ezzel együtt is elég kiszámítható, a vágóollót is sűrűbben lehetett volna használni, a gyenge négyes kategóriába azonban belefér. Ja, meg a zenék, most is teltitalálat az összes!

2021-07-19 15:34:12 Pig (2021) / Disznó Benny Bug (5) #1

Nic Cage barátunk végre megint odatette magát. A Pig nem egy John Wick-utánzat és központi témájának sem a bosszút teszi meg, hiába akad hasonlóság az alapcselekményben. Egy lassú sodrású, átélhető drámát kapunk, felesleges sallangok és hülyeségek nélkül. Szépen fényképezett, jól megrendezett, miközben nagyon is van mit mondania. Nem is keveset. Cage pedig ismételten bizonyította, hogy képes ő zseniális színészi teljesítményt nyújtani - hatalmas karakterfejlődésen megy keresztül ebben a szűk másfél órában. A Pig minden elemében egyszerű, minimalista dráma, ugyanakkor tanítani lehetne, hogy mennyire profi és megalapozott minden egyes pillanatában. Tőlem megérdemli az ötöst, Cage ezen oldalát nagyon szívesen látnám többször is a jövőben.

Nagyon látszik rajta, hogy az alap nem egy "kemény" horror, így hiába turbózták fel véresebb és kegyetlenebb részekkel, a végeredmény így is furának hat. Mintha nem tudná eldönteni, hogy horror vagy vígjáték akar lenni, így kicsit jutott belőle mindkettőből - de egyikből sem elegendő, összeállni pedig nagyon nem akar. Tulajdonképpen egy soft-Sikoly az egész, némi tiniflmes beütéssel. A kisvárosi hangulat, pár jobb popkulturális utalás, valamint a remek zeneválasztás Fear of the Dark, yeahh! mindazonáltal feldobja az összképet, a hibákat azonban nem javítja ki. Kíváncsi vagyok, a maradék kettő milyen lesz.
Ja, a színészek sem voltak a helyzet magaslatán. Nem igazán rossz, de senkit nem tudnék jó szívvel kiemelni. Az meg mi már, hogy épp Maya Hawke-ot kell kinyírni az első 10 percben? Messze a legjobb (színész)nő, az egész stábból, úgyhogy nagy kár érte...

2021-07-17 18:31:00 Loki (2021) Benny Bug (4) #2

Loki közkedvelt figura, Tom Hiddleston-nál pedig senki nem tudná jobban hozni a karaktert. Ekkora előnyből indulva nem is akkora meglepetés, hogy a sorozat jól sikerült. Rendesen megkavarja az állóvizet az egész MCU-ban, miközben érdekes új irányt is kijelöl számára. Az atmoszféra néhány ponton már-már a Brazil című klasszikus mozit juttatta eszembe, a cselekmény pedig kellőképpen dinamikus ahhoz, hogy az érdeklődésünk ne lankadjon. A már méltatott Hiddleston mellett Sylvie szerepében Sophia Di Martino is meglepően pimasz alakítást nyújt. Ja, meg Owen Wilson is kellemes meglepetés, ezúttal ugyanis tényleg nem a tőle megszokott karaktert láthatjuk tőle - ez pedig csak és kizárólag jól áll neki. Mindent összevetve a Loki egészen bátor és merész sorozat, ugyanakkor nem lehet azzal vádolni, hogy egy-egy pillanatában ne félne "ihletet meríteni" innen-onnan. Azonban számomra ezzel együtt is a legjobb Disney+-os Marvel sorozat, a végén látható óriási cliffhanger pedig nem teszi kérdésessé: érkezik majd a második évad. Ha pedig hozza ezt a szintet, akkor nagy szeretettel várom!

Az eredeti Halálos kitérőn szenvedtem rendesen, így nem is bánom, hogy mertek eltávolodni tőle. Más kérdés, hogy ez a próbálkozás is csak hajszálnyival jobb. Pedig jól indul a két szálon futó cselekménnyel és valamennyire még az érdeklődést is fenn tudta tartani. A végére viszont akkora észveszejtő baromság lett belőle, hogy ezt a hármast is csak a jó szívemnek és az általam igen gyengének tartott eredeti film minőségének köszönheti. A színészek sem voltak éppen a helyzet magaslatán. Harmatgyenge hármas.

Rendkívül emberi és életszagú, végtelenül szerethető kis mozi. Egy amerikai rendező - vezesse bármilyen jószándék - ezt a témát nem tudta volna giccs nélkül vászonra vinni, Lee Isaac Chung azonban képes volt rá. Helyenként szomorkás, helyenként életigenlő és reményteli történet, nagyon szép, letisztult képi világgal. Tökéletes példája annak, hogy nem kell mindent túlbonyolítani, mert egyszerű tálalás mögött is rejtőzhet igazi kincset érő, fontos filmélmény. A humor nagyon különös és bájos, engem ezen része is megvett kilóra. A színészi alakításokat is csak dicsérni tudom, de tényleg mindenkit. Nem volt gyengébb láncszem. Tudom, hogy több hónap kimaradt, eddig azonban toronymagasan a Minari az idei év legjobb moziélménye nálam. Nagyon szép film, szerettem. Nem sajnálom tőle az ötöst. Nem bánnám, ha több hasonló alkotás jutna el a hazai vásznakra is.
(Mondjuk igény sajnos annyira nem lehet rá. Én például családdal mentem, hármunkon kívül azonban senki más nem volt...)

2021-07-12 00:43:39 Black Widow (2021) / Fekete Özvegy Benny Bug (4) #2

Több okból is a jobb MCU-szólófilmek közé sorolnám. Mintha a Marvel kicsikét változtatni szeretne a jól bevált, már kicsit unalmas formulán: nagyon erősen kezd, nagyjából egy amerikai indei-film benyomását kelti. Van idő karakterépítésre, a műfajhoz képest a jellemek kibontása is rendben van. Feszültség terén az eddigiek közül maximum A tél katonája veheti fel vele a versenyt. Komolyabb szuperképesség nélküli főhősnő, intenzív összecsapások, mindez pedig egy hidegháborús thrillerbe/kémfilmbe csomagolva. Scarlett Johansson rutinból lehozza, az igazi rivaldafény leginkább a mindig kiváló Florence Pugh és a mindig szerethető (ezúttal pedig kifejezetten vicces) David Harbour köré összpontosul. A végére sajnos előjön a szokásos megalomán májkölbéjeskedés, az utolsó harmada feleslegesen túlnyújtott. Amikor viszont földhözragadtabb és feszültebb, akkor nagyon tudtam szeretni - szerencsére bőven voltak benne ilyen szegmensek. A Fekete Özvegy nem egy hibátlan film, ugyanakkor mégis éreztem mögötte szívet meg némi szándékot az újításra, persze szigorúan a műfaj keretein belül. Nekem ennyi ezúttal bőven elég volt egy négyeshez.

2021-07-11 01:18:56 The Nest (2020) / A fészek Benny Bug (4) #1

Jude Law elképesztően zseniális színész. Amit itt is játszott, az a színészet magasiskolája. Félelmetesen jó volt. Maga a film pedig szintén érdekes dráma, ugyanakkor nem éppen egy könnyed élmény, kellhet hozzá nyitottság a nem éppen megszokott mozik iránt. Témái ugyanakkor érdekfeszítőek, sok érdekes dolog kerül terítékre. Rendezőnk nagyon értett a feszült atmoszféra megteremtéséhez is: hiába dráma javából A fészek, néhol már-már thrillerbe hajlik, annyira nyugtalanító. Remek film, a szó hagyományos értelmében azonban cseppet sem szórakoztató. Ha tudod kezelni a lelki terrort és érdekel egy remek színészi alakításokkal tarkított dráma (Carrie Coon is nagyot ment), akkor csak ajánlani tudom.
(Vajon mit szívhatott a forgalmazó, mikor az előzeteshez odaírta a romantikus műfajt? :D)

Szerintem nem vesztettél vele semmit. :)

előzmény: KicsiPeti (#7)

Fú. Szavak nincsenek arra, mennyire fárasztó A holnap háborúja. Nem tudom, hány részletben sikerült a végére érnem, de hogy 3-4 volt, annyi bizonyos. Pedig nincs ellenemre egy szórakoztató, agyatlan popcornfilm, de ez most nagyon nem talált be. Ki volt az az elmeháborodott, aki jó ötletnek tartotta ezt a játékidőt? Logikai baki is akad szép számmal. Ezekre alapvetően annyira nem zavarnak, itt azonban sokka-sokkal több volt az elviselhető mennyiségnél. A legjobban mégsem itt vérzik el nálam: lehet egy agyatlan akciófilm jó kis guilty pleasure, de ahhoz szükségeltetik hangulat és stílus is. Na, azoknak nyomát sem véltem felfedezni. Szerencsétlen film annyira jellegtelen és tucat, hogy már nekem fájt. Fárasztó, agyzsibbasztó, felesleges. J.K. Simmons egy jelentében több stílus van, mint az egész 140 perces borzalomban. A látvány jó, ennyi érdemet azért ne vegyünk el tőle. Egy kettesre elég is, többre nem. Jó szívvel tudom ajánlani a film kihagyását. Már 20 éve is cink lett volna...

2021-07-04 01:52:58 Last Shift (2014) Benny Bug (3) #2

Nem kimondottan egy jól sikerült film, annyit azonban mindenképp díjazok, hogy a szokásos jumpscare-áradat helyett igyekeztek atmoszférát építeni. Maradjunk annyiban, hogy felemás sikerrel, de legalább a szándék megvolt ténylegesen. A semminél az is több. A horror műfajban nálam ez egy betonerős közepesre elég. A hatásosabb jeleneteket sajnos ellensúlyozza a nem túl eredeti, feleslegesen csűrt-csavart lezárás és a hozzáértés hiánya. A főszereplő csaj ugyanakkor egész szimpatikus volt.

2021-07-02 23:00:32 Nobody (2021) / Senki Benny Bug (4) #20

Élvezet nézni, hogy minden ismerős manír ellenére mennyire egyben van és milyen ügyesen használja ki a műfaj adta lehetőségeket. Maga az alaptörténet persze nem túl eredeti, egyfajta John Wick - A védelmező szerelemgyerek, egy kevés gúnyos humorbombával. Viszont az egészet belengő hangulat, a vászonról szinte lerobbanó stílus, valamint a jó zeneválasztás mind bizonyítja, hogy a Senki igenis tud meglepetést okozni. Mindeközben pedig véres, erőszakos és abszolút nem szégyenlősködik a kamera, nem fordul el a véresebb részeknél. Bob Odenkirk-et régóta nagyon kedvelem, a dráma és komédia után pedig most már nyilvánvaló: az akciófilm is nyerő terep neki. Hatalmasat megy, kemény berzerker módban tolja végig és minden pillanatban látszik rajta hogy szívügye volt a projekt és az arra való készülést komolyan is vette. Azért az menő, hogy jó darabig nem csináltak belőle félistent és ő is kapott rendesen a bunyókban. A végére persze már nem annyira, de hát kevés film hibátlan, ugyebár. A buszos rész egyenesen isteni egyébként, profin rendezett-vezényelt és koreográfia is csillagos ötös. Jó kis film a Senki: semmi rendhagyó nincs benne, minden ismerős eleme ellenére mégis üde élmény, éltem rendesem. Nem vállalja túl, csak annyira veszi magát komolyan, amennyire kell. Viszont amit ígért, azt az élményt hozta bőven. Odenkirk for president!

Nagyon sok minden akar lenni ez a film, legjobban talán a "skandináv Harcosok klubja" címre pályázik, legalábbis nekem egyből az ugrott be, miközben néztem. A nyomasztó hangulatot eltalálta a rendező, a cselekmény felépítése azonban nem az igazi. Vannak mozik, amiknek jól áll a sok elvarratlan szál, a néző fantáziájára bízott dolgok és a túltolt misztikum- jelenlegi alanyunkat jó szívvel nem sorolnám ebbe a kategóriába, pedig szemmel láthatóan rendelkezik igencsak pozitív tulajdonságokkal és próbálkozik szorgos diák módjára, mégsem tudott igazán átütő vagy emlékezetes élményt szolgáltatni. Egyébként nem rossz, arról szó sincs, csak sokkal több is lehetett volna.

2021-07-01 18:52:01 Censor (2021) / A cenzor Benny Bug (4) #1

Érdekfeszítő, jól megcsinált film volt. Kicsit tisztelettel adózik a VHS-korszak iránt. Manapság már elképzelhetetlen, hogy valaki például csak így jusson hozzá ahhoz a filmhez, amit apu-anyu tilt (ha már egyszer a cenzorok nem bannolták egyből :D ). Kreatív megoldásokkal él, magát az alapcselekményt is ügyesen építi fel, tartalmaz egy keveset az adott korhangulatból is, miközben nyugtalanító horrornak sem volt rossz. A végére totál elborult agymenés lesz, mindazonáltal bőven a jobb fajtából. Biztos vagyok benne, hogy a zsáner kedvelői közül sem fogja mindenki szeretni, ugyanakkor van annyira különös trip, hogy egy megtekintést tudjak ajánlani.

2021-06-26 01:00:57 F9 (2021) / Halálos iramban 9. Benny Bug (2) #3

Ez a franchise nagyon elfáradt. Pedig én még elvoltam az előző részekkel is, minden baromság ellenére nem haragudtam rájuk, mert tudtam rajtuk szórakozni. Volt, amelyik még kifejezetten tetszett is. Nos, ezúttal nem jött össze. Szegény Vin Diesel eléggé belefásult a szerepbe, a fordulatokkal teletömött alibi-történet nevetséges, az akciójelenetek pedig hiába akarják emelni megint a tétet, ezúttal csak szolid ásítozást váltottak ki belőlem. A flashback-szcénák érdekesebbek és Michael Rooker vászon töltött két percével együtt mentik a menthetőt - mindez azonban nagyon kevés. Ráadásul több mint két órában? Na ne szórakozzanak már... Hatalmas nagy hülyeség, pár jobb pillanattal és rengeteg agyzsibbasztással. Tessék felkészülni: le fog fárasztani, nem is kicsit. Pedig én többé-kevésbé tényleg ki voltam békülve az eddigi részekkel, de ez most gyenge eresztés lett. Majd elfelejtettem: Charlize Theron haja, te jó ég...
Ja, Statham meg Johnson hiánya eléggé tetten érhető volt. Ott tartok, hogy a Hobbs & Shaw folytatását sokkal jobban várom, mint a tizedik részt.

Margaret Qualley alakítása egyszerűen imádnivaló. Nagy karrier áll előtte, ha így folytatja. Öröm nézni kezdéstől stáblistáig, jobb főszereplőt nem is találhattak volna. Van egyfajta megfoghatatlan kisugárzása, nem tud nem ragyogni. Sigourney Weaver pedig csak természetes, hogy most sem okoz csalódást. A cselekmény is rendben van: könnyed, de nem súlytalan, közben érint pár fontosabb/komolyabb témát is, a hangulata is tetszetős volt. A sok CGI-akcióorgia korában nagyon jól tud esni egy ilyen - a szó lehető legpozitívabb értelmében- egyszerű és kedves kis filmecske, nagy szívvel. Úgy, ahogy azt kell. Szerettem.

Krasinski az előd színvonalához méltó folytatást készített és továbbra is rendkívül jól ért a feszült alaphangulat megteremtéséhez. Az egész tulajdonképpen egy nyugtalanító másfél órás horror-feszt, a műfaj jól ismert, ugyanakkor jobb elemeinek felhasználásával, plusz Emily Blunt és Cillian Murphy is remek alakítást nyújt. A szörnyeket a kelleténél kicsit többször mutatja meg, pedig a legerősebb pillanatok épp azok, amikor nem tudjuk, mi történik a következő pillanatban, honnan éri fenyegetés a főszereplőket. A már megismert világ kinyílt ugyan egy kicsit, összességében azonban sikeresen hozza annak hangulatát és szellemiségét. Sok horror -folytatás már nem tud akkorát szólni, mint az első rész, Krasinski és csapata most azonban szerencsére rácáfolt erre. Ha szeretted az elsőt, nagy valószínűséggel ezt is komálni fogod.

Pontosan annyit tud, mint az előző rész. Retro-köntösbe csavart, elszállt B-film, tripla A-kategóriás színészgárdával. Könnyed nyári élményként elmegy a mozi sötétjében, de pár nap múlva tényleg szinte semmire nem fogsz emlékezni belőle. Karakterei továbbra is karikatúrák, főleg a főgonosz. A stáb szemmel láthatóan élvezték a forgatást és színészkedés helyett inkább ökörködtek egyet, más kérdés hogy egy ilyen filmet amúgy sem lehet ép ésszel komolyan venni. Van benne Halálos iramban-mozikat majmoló akciójelenet is, na az például nem tetszett, felesleges volt. Reynolds és Jackson adok-kapok szócsatái és a buddy-feeling többé-kevésbé továbbra is megvan, Salma Hayek szerepét pedig karakterépítés hiányában egyértelműen a művésznő "adottságai" köré helyezték - és ebből maga a film sem csinál titkot. Elmegy kategóriás marhaság, kategóriáján belül azonban közel nem a legrosszabb.

2021-06-18 01:24:09 Nomadland (2020) / A nomádok földje Benny Bug (4) #21

A filmnek nincs konkrét A-ból B-be tartó cselekménye, egyszerűen életképek sokaságával mesél nekünk egy szívfacsaró, mégis giccsmentes történetet. Majdhogynem dokumentumfilm-érzete volt, a kamera csak forgott, de közben mintha nem színészeket láttam volna, hanem azt, ahogy zajlik az élet, a maga kendőzetlen valójában. Zseniális húzás hogy valódi nomádokat is láthatunk -akik nem színészek, hanem maguk is így élnek. Lassú, borongós meditatív utazás a Nomádok földje, ami kevés szóval is rengeteget tud mondani. Frances McDormand pedig hatalmasat megy. Az all time kedvenc marad tőle a Három óriásplakát, de nincs sokkal lemaradva jelen filmünk sem. A gyönyörűszép, letisztult képi világ és a határozott, magabiztos rendezés miatt mindenképp ajánlom nagyvásznon megnézni, ha még van rá lehetőségetek. Gondolkodtam kicsit ugyan négy és öt között, de inkább utóbbi felé hajlok - megérintett, magával ragadott, nagyon is sokat adott. Remélem, Zhao ragaszkodik kézjegyeihez az Örökkévalók forgatása során is és nem hagyja, hogy alkotói vízióját romba döntse a profitéhség és a megfelelni akarás.

Kate Winslet nem hiába az egyik kedvenc színésznőm. Hiteles, élettel teli, átélhető minden egyes rezdülése. Fantasztikus alakítást nyújt. A kisvárosi atmoszféra ábrázolása szintén eltalált, ahogy maga a nyomozós szál is érdekes, bár szerintem messze nem a sorozat legerősebb oldala volt. Mindent összevetve azonban képernyő elé szegezett, nagy igénnyel elkészített és abszolút javasolt kategóriába tartozik. Az ötödik rész pedig számomra "tízpertízes" kategória. Ha szereted a lassan építkező, átélhető drámával átitatott nyomozós thrillereket - vagy tetszett mondjuk az Éles tárgyak -, akkor jó szívvel tudom ajánlani. Hozza az elvárható HBO-minőséget, erős négyes.

2021-06-16 13:28:43 Night Walk (2019) Benny Bug (2) #1

Lehetséges, hogy ötlet szintjén volt értelme, de ebből nagyon kevés látszik a kész filmen. Papírszagú, erőltetett dialógusok, nevetséges cselekmény és összességében annyira bűzlik az olcsóságtól, hogy az már fáj - pedig én nagyon szeretem a kisköltétségvetésű filmeket, ahol bármi egyéb ötlettel, alkotói vízióval dobják azt fel, de itt erre láthatóan még szándék se volt. Egyedül Mickey Rourke pár jelenete ér valamit (talán jó 5 perc játékideje van), aki még így, jócskán túl fénykorán is messze az egyetlen ember, aki színészileg bármit is tud nyújtani. Ömlesztett DVD 100-200 ft-os kupacba való "műalkotás", katasztrófaturisták előnyben.
Kicsit azért elgondolkoztam, hogy vajon létezik olyan film, amit Eric Roberts nem vállal el? :D

2021-06-15 00:44:16 Black Box (2020) / Fekete doboz Benny Bug (1) #1

Rém unalmas és ötlettelen Memento-utánérzés. Megmondanám, hogy hány részletben sikerült végignéznem, de őszintén szólva egy idő után nem számoltam. Lehet, hogy akart valamit mondani, de ez most nagyon nem működött így. A saját érdekedben nézz bármi mást a Prime Video kínálatában...

Nem örülök neki, hogy Wan átadta a rendezést, ráadásul épp annak az embernek, aki a Gyászoló asszony átkát dirigálta? Úgy látom, Michael Chaves valamennyit fejlődött azóta, vagy csak komolyabban vette a feladatát. Ennek ellenére is elmarad az előző két rész színvonalától, amiket nagyon kedvelek. Maga a történet pedig legalább annyira érdekes, mint előzőekben, illetve végre el is mert távolodni kicsit a kísértetházas tematikától és új dolgokat hoz be. Hiába van ugyanakkor hangulata, hiába imádnivaló Patrick Wilson és Vera Farmiga továbbra is a Warren-házaspár szerepében, a Démonok között 3 egy dologban bukik el: a félelemkeltésben. Lehet, hogy csak én néztem sok horrort az évek során, mindenesetre nem igazán sikerült megijednem vagy rettegnem. Az első két rész sem találta fel a spanyolviaszt, mégis tökéletesen tudta felépíteni az ijesztegetéseket és épp jókor használta őket. Ilyen szempontból a harmadik rész sajnos messze mögöttük kullog. Ugyanakkor egy stabil hármast nekem így is megér, a The Conjuring 1-2 és az Annabelle 2 után negyedik helyen rangsorolnám ebben a rémuniverzumban. Nem utáltam, a rossz számomra nem itt kezdődik, de több helyütt is kihagyott lehetőség, hiába a fentebb már taglalt erények. Remélem azért a negyedik rész esetében másnak Wan fenntartva az a bizonyos rendezői szék.

Simán az elmúlt évek legjobb Jason Statham-filmje. Itt tényleg elhittem, hogy ő maga a legyőzhetetlen egyszemélyes hadsereg, miközben mégsem lett belőle szuperhős vagy halhatatlan. Kellett hozzá Ritchie is, aki ezúttal sem él megszokott rendezői kézjegyeivel, viszont olyan szikár, kőkemény, jól megrendezett slowburn akció-thriller ez, hogy annyira nem is hiányoltam. Mint említettem, nem éppen "gájricsis" film, viszont inkább csináljon ezer ilyet, mint még egy csili-vili, de belül üres és lélektelen Aladdint. Logikailag persze bele lehet kötni nem is egy helyen, de most inkább nem teszem. Fasza film, minden téren megdolgozott a négyesért. Komáltam, na.

Míves, igényesen elkészített életrajzi film, közel mégsem tudott túlzottan kerülni hozzám. Szépen mondja fel a leckét, de semmi olyan nincs benne, ami igazán a műfajban megszokott színvonal felé emelné. Ez bőven elég is volna egy erős hármashoz, amit csak és kizárólag Michelle Williams zseniális alakítása tornászott eggyel feljebb. Fogalmam sincs, milyen volt Marilyn Monroe valójában, de neki azt is készséggel elhiszem, hogy minden rezdülése, apró manírja pontosan ilyen volt, amilyennek itt láthatjuk tőle. Ez bizony színészet volt a javából, egyúttal csillagos ötös alakítás.

A kettes alatti átlagot látva lelkiekben már a legrosszabbra készültem. Nagyon szeretem az első Fűrészt, 2-3 elment, négyet még megnéztem, de utána kiszálltam, mert már nagyon kezdett süllyedni a színvonal. Tudom nagyjából, mi történt utána, több részletet is láttam belőlük itt-ott, illetve a legutóbbi részt teljes egészében meg is néztem - a gödör legalja volt, nem kellett volna. Mondanom sem kell, elvárások nélkül ültem be rá. Magam is meglepődtem, de egy hármast nekem megér. Végre el mertek távolodni attól, amit egész eddig nyomtak megállás nélkül. Végre egy Fűrész-film Tobin Bell nélkül. A félreértések elkerülése végett, semmi bajom vele, mindazonáltal éppen ideje volt új vizekre evezni. Chris Rock és csapata egy klisékből építkező, jól ismert zsarudráma-thriller hibridet készített, nyomokban egy kis horrorral. Talán a brutalitás is kevesebb, ahogy a csapdák is, amik persze most sem nyújtanak kellemes látványt. Nincs a végén akkora "csattanó", mint megszoktuk, egyszerűbb a történet, meglepetést nehezen okozhatna. A nagyvárosi atmoszféra mégis hozzá tudott adni egy keveset, ami nagy szó, mert én az első rész után egyik rész hangulatát sem tudnám igazán pozitívan kiemelni. Annak pedig örülök, hogy Chris Rock kacsintgat a komolyabb (értsd: nem vígjáték) szerepek felé is. Azért tegyük hozzá, hogy ő az Adam Sandler és haverjai gittegylet egyik visszatérő tagja, szóval ezek után nem tudom nem értékelni, hogy próbál kilépni abból a skatulyából, ami szinte egész eddigi karrierjét jellemezte. Samuel L. Jackson-t pedig személy szerint bármiben szívesen nézem, bár bőven kaphatott volna nagyobb szerepet. A vége annyira nem ütött, nem is a fordulat hiánya miatt, hanem mert gyakorlatilag a folytatásnak ágyaz meg, ami tuti lesz, ha pénzügyileg nyereséges lesz a film Mindent összevetve azonban az alapötlet tetszett, a megvalósítás viszont felemás. Fűrész-mércével nézve nálam megér egy betonbiztos közepest. Legalább a szándék megvolt.
Tudom, hogy senkit nem érdekel, de egyébként ha már Saw-reboot, én tuti csináltam volna egy régivágású, iszonyú feszült, lassan építkező, noir-ba hajló slowburn thrillert egy rutinos "vén róka" zsaru és egy kegyetlen sorozatgyilkos macska-egér harcáról. Lett volna a végén szigorúan egy "csapda" maximum. Persze innen könnyű osztani az észt, ezzel is tisztában vagyok. :D

Volt egyszer egy Hollywood-utánérzés, kevésbé értő kezek által elkészítve. A három színészlegenda ennél ötletesebb forgatókönyvet és rendezést érdemelt volna. Az atmoszféra helyenként megkapó, a múltidézése korrekt és van pár jóleső név, filmcím, utalás, stb ha valaki képben van a korszakkal kapcsolatban. Kicsit öreges, kicsit kiszámítható, de megvoltak a pillanatai. Kedves kis semmiség, mindazonáltal George Gallo finoman szólva sem egy Tarantino. Az elvárásokat alacsonyra helyezve el lehet rajta szórakozni, de sokáig garantáltan nem fogunk rá emlékezni.

Volt neki egy nagyon markáns hangulata, érdekes feldolgozása az egyébként közismert történetnek. Oz Perkins előző filmjei szintén elvontabb cuccok voltak, ezen a nyomvonalon halad a Gretel & Hansel is, habár inkább nevezném egyfajta sötétebb rémmesének. A remek atmoszférán túl a rendező jóféle képi világot álmodott meg. Nyomasztó, hozzáértéssel elkészített film, gyerekek számára természetesen nem ajánlott. Ahogy látom, IMDb-n nem nagyon szeretik, meg itt se igazán. Szerintem bőven érdemel egy esélyt, főleg ha bírod a letisztult képi világgal bíró, sötét rémtörténeteket. Netflixen is elérhető.

Felemás dráma, ami egyúttal egy európai film remake-je. Évekig nem tudtak forgalmazót találni, végül a Blumhouse csapott le rá, akik horrorként próbálták marketingelni. Helyenként érint érdekes dolgokat és az is egy nagyon központi téma, hogy meddig képes egy szülő védeni a gyermekét, tudatában annak, hogy valójában bűnös Leginkább a színészi alakításokat emelném ki - Joey King meglepően jól nyomta, illetve Peter Sarsgaard-nak is megvannak a maga pillanatai az aggodó apa szerepében. A többi inkább marad a tisztességes próbálkozás kategóriában. A nagy "csattanó" a végén gáz volt, nálam iszonyúan félrement. Sokkal jobb lett volna a film nélküle, hiába szánták nagyon meglepőnek.

2021-06-01 00:57:57 Nocturne (2020) / Noktürn Benny Bug (3) #2

A rendező le sem tagadhatná, hogy a Suspiria adott neki némi ihletet. Tulajdonképpen annak modernebb feldolgozásának is beillene, csak itt táncakadémia helyett zenesuli van, meg nem annyira szuggesztív, plusz a zenei része is kevésébé emlékezetes. Tudom, nem annyira tisztességes Argento klasszikusával összehasonlítani, de akarva-akartatlanul is ott lyukadok ki, hogy a Nocturne egy korrekt, helyenként nagyon is átgondolt utánérzés, de arra már nem túlzottan képes, hogy a saját lábán is megálljon. Ez még így is egy erősebb hármas, vannak jó gondolatai és működőképes jelenetei, tehát semmiképp sem egy vállalhatatlan szemét. A szokásos tini-problémák persze ide is kellettek, csak az a gond vele, hogy ezek egyértelműen a leggyengébb részei és itt esik legnagyobbat hasra a sok sablon között. Egyébként rendben volt, kicsit nagyobb odafigyeléssel viszont sokkal több rejlett volna benne.

2021-06-01 00:53:45 Saw IV (2007) / Fűrész IV. Benny Bug (2) #31

Nagyon elfáradt már ez az egész. Ugyanazt zongorázza végig, amit az előző három. Helyenként undorító, de ezek a jelenetek is inkább csak azért vannak benne, mert megtehették, hogy beleteszik. Jigsaw múltjának bemutatása még érdekes is lehetne, de ez nem elég ahhoz, hogy akár egy másfél órás filmre elegendő legyen. Ha nem folytatják a hármas után, akkor korrekt trilógiaként maradna meg bennem, egy nagyon klassz első résszel. De mi lesz itt még annyi részig, van egy olyan érzésem, hogy nagy részben csak időhúzás+ undorító gusztustalankodás kombó...

Nem láttam a rendező előző filmjét, a Sztálin halálát, de mostmár nagyon kíváncsi vagyok rá. Annyit tennék hozzá, hogy a könyvet sem olvastam, így fogalmam sincs, miben másabb tónusát, stílusát tekintve. Viszont az is biztos, hogy elég jól szórakoztam. Tetszett a szatirikus megközelítés, az egészen poénos helyzetkomikumok, a "nem százas" karakterek és az egész őrült, de szerethető elbeszélésmódja. Egy bő másfél órás játékidő jobban feküdt volna neki, mert a végére azért már kicsit sok lett a jóból, mindent összevetve azonban szerettem. Ja, meg iszonyú jó a szereposztás is, ráadásul senki nem nyújt gyenge alakítást vagy lóg ki a sorból. Hugh Laurie külön kiemelendő, zseni a csávó, mégha csak mellékszerepben is. :)

2021-05-30 23:52:36 Tom and Jerry (2021) / Tom és Jerry Benny Bug (2) #1

Kár volt megvárni vele a mozibemutatót. Fantáziátlan, fárasztó film a javából. A poénok nagyon gyengék, ezerszer látott dolgok, inkább ízléstelenek, mintsem kicsit is viccesek. Reméltem, hogy legalább valami lesz benne a rajzfilmsorozat szerethetőségéből. Nos, tévedni emberi dolog. Ti ne járjatok úgy mint és még csak véletlenül se nézzétek meg, főleg ne moziban. Az állatok animációja tetszett, illetve Chloe Grace Morezt sem éppen egy ronda látvány, de ennyi bőven nem elég ahhoz, hogy bárkinek tudjam ajánlani ezt a förmedvényt.

2021-05-30 01:23:48 Falling (2020) / Zuhanás Benny Bug (4) #1

Viggo Mortensen szívét-lelkét beleadta a filmbe. Nemcsak ő az egyik főszereplő, de mellette rendezte és a zenét is neki köszönhetjük. Alakítása pedig kifinomult, aprolékos és rendkívül alapos. Ugyanez igaz Lance Henriksen-re is, aki nagyon régóta nem volt látható ennyire minőségi alkotásban. Személyes, átélhető és életszerű cselekmény: apa-fiú ellentétek, demencia, homofóbia, a megbocsájáts témaköre mind sorra kerül. Helyenként szívszorító, helyenként szimplán "csak" szomorú, de minden szempontból tisztelttel és alázattal elkészített dráma. Nagyon tetszett és mindenkit bátorítanék rá, hogy váltson rá jegyet, ha kicsit is érdekli a téma vagy kedveli a benne játszó színészeket. Nagyon örülök neki, hogy itthon is bemutatták, mert az ilyen filmek nagyonis vászonra valók.
Ja, és jó volt már végre mozizni egyet. Napra pontosan hét hónap telt el az előző alkalom óta. Mondjuk ez az értékelést nem befolyásolja, minden körülmény között megilleti a négyes. Csak mégis jó volt leírni hogy moziban voltam, végre. :)

2021-05-25 15:02:54 Homunculus (2021) Benny Bug (2) #3

Netflixen ebben a kategóriában kerestem, mikor összefutottam vele. Plusz a rendező eddigi munkáinak nagy része is horror. Az eredeti mangasorozat is az volt.

előzmény: Ubul (#2)

Aranyos, teljesen szerethető film. Alapvetően romantikus történet, de nem az a visszataszítóan giccses és nyálas fajta, inkább visszafogott és a korhangulatot is remekül sikerült megidézni. A végére kicsit veszít erejéből, mindazonáltal megéri a négyest, kedveltem. Egyszerű, de annál nagyobb szíve van. Pattinson már itt is erősen bizonyította, hogy remek színész és van számára élet a csillogó vámpír után, Christoph Waltz pedig mesteri ezúttal is.

2021-05-24 23:32:10 Homunculus (2021) Benny Bug (2) #1

Felületes, katasztrofálisan érdektelen film. Horrornak egy nagy nulla, drámának nem elég mély, helyette viszont rettentően unalmas. Az eredeti mangasorozat minden bizonnyal csak jobb lehet, bár nem ismerem. Mindenesetre, ebből maximum akkor lehetett volna nagyobb katasztrófa, ha esetleg az amerikai készítik az adaptációt...

Elképesztően zavaros, sehova nem tartó film. Az első fele alapján még egy langyos hármasnak el is menne, de ami utána következett, attól nekem égett a képem a készítők helyett. A színészeket sajnálom, mert az alakításokkal semmi probléma nincs. Minden mással viszont annál több. Nagyon különleges művészfilm akart lenni - na, ez az ami abszolút nem sikerült. Helyette lett olcsó, művészieskedő és rendkívül fárasztó. Javasolt nagy ívben elkerülni.

Hatalmas nagy trash, B-film a javából. Ezzel teljes mértékben tisztában is van, amikor pedig nem akar ennél többnek lenni, az nagyon szórakoztató pillanatokat eredményez. Elég, ha elereszti a gyeplőt és hagyja, hogy a pusztítás és a káosz töltse be a képernyőt. Snyder DC-s filmjeivel ellentétben abszolút nem "komolykodó", inkább laza, emelett nincs benne filmművészeti értek, sem logika. A dráma nem igazán megy neki, illetve az utolsó 20-30 perc elég szenvedős, ebben egy nagyon szórakoztató két óra rejlett inkább. Ugyanakkor nem mondom, hogy megbántam a megnézését. Hatalmas nagy marhaság, de abból mindenképpen a jobb fajta. Az értékelésem ezúttal annak tudható be, hogy nagyon is jól szórakoztam, egy ilyen jellegű film esetében más nem volt szempont ezúttal. Aki nem szereti az ilyesmit, tényleg messziről kerülje el!

Miután megnéztem, alig tértem magamhoz. Nagyon sajánlom, hogy a film úgy fog eltűnni a mezőnyben, hogy alig páran látták. Tökéletesen megírt-megrendezett, szívszorító és átélhető dráma a kisember szemszögéből. Semmi sallang, csak a realisztikus, átélhető mindennapok pokla egy megtört, családját egyben tartani igyekvő férfi nézőpontján keresztül. Mesteri, 80 perc alatt többet mond, mint sok két órás film. Minden téren ötöst ér számomra, a vége felé pedig van egy jelenet, amikor a főszereplővel együtt nálam is eltörött a mécses. Még most is rosszul érzem magam, ha a film azon részére gondolok. Apropó, Clayne Crawford! Amit itt alakít, az bátran tenné ki az ablakba egy csúcsformában lévő De Niro vagy Pacino is. Mindig kedveltem őt, de ilyen mély, átélhető alakítást korábban nem láttam tőle. Nincs körülütte hype, pedig ha lenne, akkor ez az alakítás simán megérdemlene legalább egy jelölést valamelyik rangosabb díjátadón. Nézzétek, éljétek át, hagyjátok, hogy hatással legyen rátok és a maga szomorúságával együtt varázsoljon el a film különös, depresszív hangulata. Nálam kétségkívül az idei év legerősebb filmje eddig. Valamikor újra tervezem majd nézni, de valószínű nem mostanában, mert előbb még kell hozzá erőt gyűjtenem. Nem is keveset.

Köszönöm! :D Az meglehet, az első két klasszikus rész idejében még gondolat se voltam. Jó egyébként, hogy vannak itt is akik ismerik/szeretik a Resident Evil-t. :)

Halihó!
Aki szeret játszani, minden bizonnyal hallott már a Resident Evil-sorozatról. Nemrég kijött legújabb része, a Village. Hatalmas hype övezte a megjelenést, ebben a videóban pedig arról osztom meg tapasztalataimat, hogy is sikerült a Capcom horrorjátéka. Jó szórakozást! :D
Ui: A játéksorozatot, kérlek amennyiben nem ismeritek, semmiképp se ítéljétek el a borzalmas filmadaptációk miatt. Köszönőviszonyban nincs a kettő egymással. :)

2021-05-17 01:15:09 Oxygène (2021) / Oxigén Benny Bug (4) #2

Aja immáron másodszor okoz meglepetést! Az aligátoros filmjét illetően sem reménykedtem abban, hogy tetszeni fog, aztán kellemes csalódás ért. Ahogy most is. Úgy látszik, a rendezőnek fekszik a kevés helyszínen zajló, klausztrofób feszültségkeltés. Az Oxigén is nagyon szépen adagolja a rejtélyeket, fokozatosan tudunk meg egyre többet, az eseményeknek pedig ténylegesen van értelme. Jól felépített és megírt film, ami ugyan nem abba az irányba megy, amerre előzetesen számítottam, mindazonáltal nagyon is tetszett. Egyszerű alapötlet, hozzáértő kezek által megvalósítva. Mélanie Laurent pedig természetesen most sem tud csalódást okozni.

Helyenként vicces és merész, máskor unalomba fulladó politikai szatíra. David Gordon Green bőven rendezett már jobb filmet, de nem volt komolyabb problémám vele. Sandra Bullock felemás volt, akárcsak a film, Billy Bob Thornton alakításával viszont ezúttal is elégedett voltam. Zoe Kazan pedig jöhet bármilyen filmben. :D
Párszáz forintért futottam bele a Blu-ray változatba, annyit gond nélkül megért.

A Lány a vonaton jutott róla eszembe, annál azonban kicsivel jobban tetszett. Erősen látszik, hogy az "inspiráció" Hitchcock-mestertől jött. Papíron minden benne van, ami egy ilyen klausztrofób thrillert naggyá tud tenni: feszültségkeltés, bizonytalanság érzete, satöbbi. Mégis, a végére válik igazából érdekessé, az odáig megtett út inkább csak a szokásos. Ez nem egy rossz film, de ekkora nevekkel kicsit többet vártam. Amy Adams azonban immáron sokadszorra parádés, nincs olyan szerep, amivel ne boldogulna. Gary Oldman szintén jó lenne, de annyira keveset szerepel, hogy csak fogtam a fejem. Mindenképp több játékidőt adtam volna neki. Ja, egyébként azt olvastam, hogy az első tesztvetítések után változtatni kellett a filmen, mert sok néző nem tudta követni az eseményeket. Nem mondom, hogy most akkor petíciózzunk egy esetleges "Wright-cut"-ért, de elgondolkoztam rajta: nem lehetséges, hogy az eredetileg elképzelt változat jobban működött, csak le kellett butítani/egyszerűsíteni, hogy nagyobb tömeget szólítson meg?

2021-05-14 02:02:55 Broken City (2013) / Megtört város Benny Bug (3) #7

Két filmet kaptam egyszerre. Bitang jól indul, kis neo-noir, lassú történetvezetés, sötét és reménytelen. Olyan cucc, ami manapság már nem igazán készül, de a megjelenése idejében sem már. Nagyon-nagyon örültem, hogy találtam egy újabb rejtett gyöngyszemet. Aztán a második felében egymást követik az inkoherens történések, karakteridegen cselekedetek, merül alá abba a klisés mocsárba, amibe nagyon nem kellene. Russell Crowe azonban kétségkívül most is nagyot megy, számomra Marky Mark sem okozott csalódást.
Az első fele erős négyes, a második fele ketteske. A hármas kijön végeredményben, nem egy rossz film, de mégis csalódtam kicsit. Mekkora cucc lett volna már ez, ha nem kezd félúton mélyrepülésbe...

A vígjáték nem igazán az én műfajom, az Ananász expressz azonban szórakoztató élménynek bizonyult. Néha nem tudja magáról, hogy most akció legyen inkább vagy komédia, de leszámítva ezen pillanatokat, az élmény ütős. Nagyon elborult, kicsit hangulatfilm, komolyanvehetetlen is, de nálam épp ebben rejlett a bája. Megértem, ha valaki a háta közepére sem kívánja, nálam valamiért betalált. James Franco nagyon menő volt. :D

Túlzottan nem ismerem Tom Clamcy-világát, pedig érdekesnek tűnik. Filmek közül is csak a 2014-es Árnyékügynök volt meg, de nem igazán jött be. Sollima kézjegyei néhol felismerhetők, mindazonáltal tud ő ennél sokkal többet is. Oké, hogy hozott anyagból dolgozott, de Tye Sheridan színvonalát én ebben abszolút nem láttam, kicsit sem. Az akciójelenetek egész jól sikerültek és összességében rendben van, mint akciófilm. A stáblista utáni jelenet - a mai trendek majmolása mellett - erősen utal valamire, ami akár jól is sülhet el. Kiderül, lesz-e folytatás. Ennél a tisztességes kategóriánál egy kicsit többet várok tőle, ha esetleg megvalósul.

2021-05-05 20:45:44 Predestination (2014) / Időhurok Benny Bug (4) #50

Nagyon izgalmas időhurok-tematikájú történet, ami sorra adagolja a fordulatokat, ám cserébe a nézőnek ott kell lennie fejben. A dialógusok igencsak kreatívak, Ethan Hawke pedig most is kiváló alakítást nyújt, ahogy Sarah Snook szintén. Kellemes meglepetés volt, nagyon összetett és ötletes film, sokkal több figyelmet érdemelne. Erős négyes.

Amanda Seyfried abszolút nem rossz színésznő, a Mank után ismét kellemes meglepetést okoz. Sajnos a magát gótikus történetnek tartó film az utolsó harmadában kap csak erőre, addig megszokott kliséket adagol csak. Horrornak abszolút nem nevezhető, thrillernek is langyos, inkább dráma, mélyre ásni viszont nem tud, vagy nem is nagyon akar. A helyenként szép képi világ, valamint egy nagyon ötletes megoldás miatt nem tudtam rá haragudni, tipikusan az az egyszer megnézős, vállalható Netflix-film kategória.

2021-05-04 17:06:17 Take Back (2021) Benny Bug (2) #1

Iszonyú rossz film, a készítőknek valószínűleg semmi ötletük nem volt. Bevonni a thrilleres cselekménybe a harcművészeti dolgokat nem vállalhatatlan ötlet, de a megvalósítás annyira gyenge, hogy az már fáj. Ritmustalan, érdektelen, gyengén megírt film, ami közben még olyan színészeket is elpocsékol, mint Mickey Rourke, James Russo vagy Michael Jai White. “Aligkettes” kategória...

Míg a WandaVision erősen kezdett és a végére kicsit unalomba fulladt, addig ez a sorozat inkább egy állandó színvonalat tart, kisebb-nagyobb kilengésekkel. A látványra nincs panasz, hozza azt a Marvel-szintet, amit a mozis produkciók kapcsán is megszokhattunk. A történet sok meglepetést nem tartogat, de az utalások tetszetősek és azt is lehetett sejteni, hova fut ki az egész. Sólyom sem rossz karakter, de szerintem Bucky, avagy Winter Soldier sokkal összetettebb és menőbb figura, akár külön filmet is érdemelne. A Buddy-movie feeling többnyire átjön, nagyjából a Marvel saját képére formált Halálos fegyvere a sorozat. Tipikusan hozza azt, amit a téma rajongói elvárnak egy 6 részes minitől, újoncok és a szuperhős-tematikát hátuk közepére sem kívánó nézők ne próbálkozzanak vele, felesleges. Személy szerint jól szórakoztam, maradok a második évadra is. Állítólag lesz.

Sokszor mondják azt egy film kapcsán, hogy könnyű azonosulni a főszereplővel. Szinte klisébe hajlik számtalanszor elpuffogtatni ezt a kijelentést, most azonban éppen így éreztem. Bő 10 hónapja kezdtem el gitározni és valami olyat adott, amit előtte soha, semmi. Nem tudom szavakba önteni, de remélem lesz, aki érti. No, megmondva az őszintét, fogalmam sincs, hogy reagálnék, ha hasonló problémám lenne, mint itt a főszereplőnek. Pedig az én játékomért nem rajong egy stabil (néző)közönségg maximum az ősök és a szomszédok fogják a fejüket, ha késő este kezdek neki, mégis nehéz volna feldolgozni. Finoman, mégis erőteljesen árnyalja a témát. Riz Ahmed simán karrierje legjobb alakításában remekel, megérdmelt volt a jelölés. Ha ezen az úton marad, lesz ő még Oscar-díjas színész. Valamiért a film nálam így is lemarad az ötösről, de betonerős négyes, újranézés esetén mehet felfelé is. Mindenképp ajánlom mindenkinek, akkor is, ha valaki soha nem fogott a kezében hangszert. Kivételes élmény, kellett is pár nap az élmény feldolgozsára.
A történet pedig egyébként Derek Cianfrance nevéhez kötődik, akit remélem hogy nem csak én tartok nagyra olyan munkái után, mint a Blue Valentine, Ez minden, amit tudok, stb...

Sziasztok,
Épp az Oscar előtti délutánon tudtam megnézni a "The Father" című filmet, ami meghozta a második díjat Sir Anthony Hopkins-nak. Legújabb videómban erről a filmről beszélek egy keveset, illetve ajánlom figyelmetekbe. Köszönöm, ha megnézitek! :)

2021-04-25 23:14:17 The Father (2020) / Az apa Benny Bug (4) #18

Anthony Hopkins alakítása minden létező skálán maximális pontot érdemel. A film pedig szívszaggató portréja egy fontos és szomorú témának. Nyerjen bármelyik kategóriában, a díj már rossz helyen nem lesz. Nem könnyű, de annál kiválóan alkotás.

Sziasztok! :D
Ma az új Mortal Kombat-filmről dumálok egy kicsit friss videómban.
Fontos megjegyeznem, hogy az alapjául szolgáló játékokat nem igazán ismerem, eddig egy résszel játszottam nagyon keveset, szóval ez abszolút egy laikus szemmel készített kis ajánló.
Köszönöm, ha megnézitek. :)

2021-04-23 14:20:10 Viena and the Fantomes (2016) Benny Bug (3) #1

Elég zavaros film, nem képes megtalálni a saját hangját. Kicsit ebbe-abba is belekap, de nehéz megfogalmazni, hogy tulajdonképpen miről is szól. A hármas a kétségkívül szimpatikus szereposztás miatt jár, hisz a színészek próbálkoztak rendesen, illetve helyenként a hangulat sem volt rossz. Mindenesetre, ebben tényleg sokkal több volt, főleg ilyen nevekkel...
!!! A film hivatalosan 2020-as és nem 2016-os, ahogy itt látható. Aki tudja, kérem írja át. Egyébként még kb hat évvel ezelőtt forgatták, mégis csak tavaly lett bemutatva...

Majd igyekszem mindenképp kevésbé hadarni, a következő videókban. :)

Köszönöm szépen az észrevételt, Ugor. Örülök hogy így látod. Szerintem ez arra vezethető vissza, hogy nem igazán kedvelem ezeket a “ki ha nem én” kategóriás nagyképű videósokat, így ezen formátumban is igyekszem önmagam adni.
A hadarás teljesen jogos észrevétel, sajnos néha becsúszik, de dolgozom rajta. :)

Sziasztok!
Én is megnéztem Thomas Vinterberg & Mads Mikkelsen új filmjét - Még egy kört mindenkinek - ha pedig érdekel a róla szóló videóm, akkor katt ide és meg tudjátok nézni. Annyit már most elárulnék, hogy rég nem láttam ennyire tökéletes filmet. Sok szeretettel várok mindenkit, akit érdekel a téma. :)

Sajnálom, hogy nem nagyvásznon láthattam először. Színtiszta zsenialitás elejétől végéig. A Vinterberg - Mikkelsen páros A vadászat után ismét nem tudott hibázni. A Még egy kört mindenkinek egyszerre szomorkás, melankolikus, elgondolkodtató és életigenlő alkotás. A történet remek lehetőséget kínál a főszereplők összetett jellemének ábrázolására és kibontására, amit kiváló rendezés és a klisék kerülése tesz egészen különleges élménnyé. Mads Mikkelsen hogy nem lett jelölve legjobb színész kategóriában? Hát van ezeknek szemük? És ha van, akkor miért nem használják arra, hogy lássanak? Elképesztő színészi teljesítmény, az utolsó pár perc pedig maga a tökéletesség. Abban benne van minden, ami miatt imádom a mozgóképek világát. Tökéletes lezárás egy tökéletes filmnek. Akkora ötös, hogy már inkább hatos.
Csak nyissanak ki a mozik újra, gondolkodás nélkül beülök rá, amint lehet.

• ...