Benny Bug

Regisztráció: 2016. október 13. (4 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

egy 21 éves mozibolond
törzshelyek: Fontana Hévíz & Agora Savaria
van egy blogom is, filmélményeimről szoktam írni, ha valakit érdekel: itt megtaláljátok
nemrég indítottam egy YouTube-csatornát is, minden egyes feliratkozást nagyon köszönök!
alapvetően mindenevő vagyok, de valamiért mostanában inkább a művészfilmek, illetve "kisebb" drámák vannak rám igazán hatással
legnagyobb kedvencem a Taxisofőr (ha tényleg csak egyet választhatok)

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emma Stone, Ewan McGregor, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Russell Crowe, Ryan Gosling
Műfajok: dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

News of the World
A kapitány küldetése
4 2021-02-12 3,3

2021-03-07 16:56:18 Contraband (2012) / Csempészek Benny Bug (3) #19

Tipikus “oké”-kategóriás film, kiszámítható és meglepetést nem okoz. Pár jobb jelenet van, valamint Wahlberg és Foster úr sem volt rossz, a kihagyhatatlan kategóriából azért messze van. Egyszer nézős, Kormákur rendezett már ennél sokkal jobbat is.

2021-03-06 00:03:57 The Void (2016) Benny Bug (4) #4

Bőven kellemes meglepetés. Azon kevés film egyike, ami sikeresen idézi meg Lovecraft mester írásainak szellemiségét és hangulatát. A végére kicsit túlmagyarázzák, mindazonáltal kellemesen borzongató, megdolgozott a magasabb korhatárért és kifejezetten egyben van. Sokkal jobb, mint amit például az IMDb értékelése suggall. ;)

Szórakoztató kis film, ami épp annyira veszi magát komolyan, amennyire még jól áll neki. Nekem kifejezetten tetszik Peter Jackson A gyűrűk ura-trilógia előtti arca is, hiába teljesen más. Michael J. Fox pedig itt sem okoz csalódást.

2021-03-01 14:43:14 Bite (2015) Benny Bug (2) #1

Elég undorító és gusztustalan, de sokkal többet nem tud. Nincs jól felépítve, nem működik az atmoszféra és a színészek sincsenek a helyzet magaslatán. Néha úgy tűnik, mintha lenne benne 1-2 jobb ötlet, de nem sikerült azokat korrekt módon megvalósítani.

2021-02-25 11:06:18 Doomsday (2008) / Végítélet Benny Bug (3) #30

Hatalmas nagy trash, több jelenetet sem lehet kibírni röhögés nélkül. Nagyjából a poszt-apokaliptikus zsáner összes fontosabb filmjéből tolvajkodik, de nem is rejtegeti. Igazi guilty pleasure sok vérrel és annál kevesebb értelemmel. Komolyan semmiképp se tessék venni, úgy még szórakoztató is tud lenni.

2021-02-22 14:45:27 Triangle (2009) / Háromszög Benny Bug (3) #16

Egy adott hangulatot elég jól átad, de inkább csak erős hármas. Viszont semmiképp sem egy felesleges film, egyszer érdemes megnézni, vannak benne érdekes dolgok. Melissa George pedig igencsak kellemes a szemnek, sőt az alakítása sem volt rossz.

Elég erős társadalomkritikát fogalmaz meg, de thrillernek sem utolsó. De utaltam Rosamunda Pike karakterét, te jó ég! Kiváló alakítás, de többször is ökölbe szorult a kezem, pedig ilyen sem gyakran történik velem. Amúgy meg jól felépített, izgalmas-érdekes és egy percig sem erőltetett. Leszámítva persze az előző kommentben már említett PC-dolgokat, nem volt rájuk sok szükség, de szerencsére elég kis arányban van jelen. A vége lehetett volna zsigeribb, de így sem rossz az összkép, sőt. Ja, Peter Dinklage minden perce aranyat ér, de tényleg!

2021-02-15 16:42:30 Willy's Wonderland (2021) Benny Bug (3) #1

Inkább a Mandy elborult stílusát viszi tovább, de nem mer annyira cool és elvont lenni. Cage azért rendesen odateszi magát és a film legjobb pillanatai közé tartozik, mikor átkapcsol "rage"-üzemmódba, senkit és semmit nem kímélve. Az ilyen részek erősítik a guilty pleasure-faktort és egyben nagyon szórakoztatóak is, nem beszélve a retro érzést suggalló megoldásokról és atmoszféráról. A belemagyarázott, izzadtságszagú háttértörténet és a sajnos kötelezően jelen lévő, elszomorítóan klisés tinikarakterek lerontják a még így sem rossz összképet. Azért lehetett volna rosszabb is, plusz megvannak a maga pillanatai, na.

Sziasztok. Új videómat az X-Akták kedvelőinek figyelmébe ajánlanám, ugyanis olyan színészeket gyűjtöttem össze benne, akik azelőtt kaptak egy-egy epizódszerepet a sorozatban, mielőtt híresek lettek volna. :)

2021-02-14 01:17:32 Frontière(s) (2007) / Frontier(s) Benny Bug (2) #8

A rendezés helyenként annyira követhetetlen és rossz, hogy az valami borzasztó. A karakterek egysíkúak. Persze vér van dögivel és nem tagadom, 1-2 jobb jelenet tényleg akad benne, de az összképet tekintve nem sok mindent tud felmutatni. Hent, és gyakorlatilag semmi más. De még abban sem túl erős, nálam legalábbis nem. Felejthető, gyenge eresztés, pedig lett volna benne potenciál.