Benny Bug

Regisztráció: 2016. október 13. (3 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

egy 20 éves mozibolond
törzshelyek: Fontana Hévíz & Agora Savaria
van egy blogom is, filmélményeimről szoktam írni, ha valakit érdekel: itt megtaláljátok
nemrég indítottam egy YouTube-csatornát is, minden egyes feliratkozást nagyon köszönök!
alapvetően mindenevő vagyok, de valamiért mostanában inkább a művészfilmek, illetve "kisebb" drámák vannak rám igazán hatással
legnagyobb kedvencem a Taxisofőr (ha tényleg csak egyet választhatok)

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emma Stone, Ewan McGregor, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Russell Crowe, Ryan Gosling
Műfajok: dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

3 2020-09-03 2,4
Palm Springs

4 2020-09-03 3,8

2020-09-18 21:42:59 Unhinged (2020) / Téboly Benny Bug (3) #2

Nem áll rá a kezem a negyesre, pedig egész jó volt. A nyugtalanító atmoszféra az egyszerű alapok ellenére is garantált. Talán még egy nagyon kevés társadalomkritika is szorult belé. A brutalitás mértéke is megfelelő: nem egy Fűrész, de nem is finomkodik. Valami kis plusz hiányzik belőle, Crowe karaktere nem túl jól felépített, inkább csak eszköz. Viszont maga a játéka, az nagyon fasza volt. Minden egyes rezdülése hidegrázós. Már csak miatta is tudom ajánlani, kár hogy a forgatókönyv és a story nem akar felnőni a kiváló alakításához.

A túlzott utálatot nem értem. Oké, messze van De Niro karrierjének csúcsatól, azonban szerintem bizonyított ő már eleget. Ez a film meg igazából se nem jó, se nem rossz. Vannak benne kedves és vicces pillanatok, csak sajnos jut bőven debil és kevésbé vicces rész is. De mégis, nem tudtam rá haragudni, nagyjából erre lehetett számítani, nem a következő Taxisofőrre.

Nem rossz, nem rossz. Timothy Dalton szimpatikus Bond, szerintem remek választás volt. Mellé egy kicsit emberközelibb, azonosulhatóbb is lett, de közben az akció és a kalandfilmes elemek sem szenvednek csorbát. Úgy érzem, remekül sikerült eltalálniuk ezúttal az arányokat. Kár, hogy a korábbi filmekben ez nem mindig sikerült.

2020-09-15 14:28:57 He Never Died (2015) Benny Bug (3) #6

Jó dolog, hogy új oldaláról mutat be egy unalom ismert témát, de engem személy szerint eléggé lefárasztott. Totálisan kiismerhetetlen, fura film, talán a hangulata volt inkább kiemelkedő. Viszont ha ezt kivesszük, nem sok minden marad. Meg lehet nézni, de második alkalom biztosan nem lesz belőle. :D

Nagyon erős dráma. Nem lett a történetből pátosz meg giccs, látszik hogy európai filmről van szó, szinte már dokumentarista jellegű néhol. A kicsit szürkes képi világ illik hozzá, hisz sokkal inkább a szívhez szól, mintsem a szemhez. Felvet jónéhány komoly témát, amiket kellőképp érett és szívfacsaró módon tálal. Eva Green pedig karrierje egyik legérzékenyebb alakítását nyújtja. Matt Dillon teljesítménye pedig megbízható most is. Kicsit előbb lezártam volna, nálam volt két nagyobb dramaturgiai csúcspont előtte, de ez csak az én meglátásom. Így is remek mozi, az ötösről sem sokkal csúszik le. Érzékenyebb lelkünk készüljenek fel, hogy egy kicsit ki lesz facsarva a szívük, mire véget ér.

Az első picit jobb volt, de ha azt láttad, már tudod mire számíthatsz most is. Elborult, elszállt horror-vígjáték: néha nagyon működik, máskor elég kínos. Kár, hogy Samara Weaving alig kapott szerepet, a sok klisé miatt meg főleg. A popkulturális utalások viszont tetszettek, majd minden 5 percben van egy. Nézhető film, egyszer, ha nincs más vagy szeretted az előzőt. Iparosmunka, de vállalható. :D

2020-09-11 18:40:06 Mulan (2020) Benny Bug (4) #1

Valahogy egészen szerettem. Nálam egy előszereplős Disney-remake mindig lutri, van ami bejön, van ami kevésbé. Az Oroszlánkirály és az Aladdin után kezdtem lemondani róluk, de ez most egész kellemes volt. Szép a képi világ, végig lekötött, ráadásul nem egy az egyben az eredeti szolgai másolata. Yifei Liu pedig telitalálat, sok filmben akarom még látni. Engem levett a lábamról. :D Persze közel sem egy kiváló film, de engem meggyőzött, soha rosszabbat. Nem értem a nagy utálatot.

2020-09-11 14:04:38 [Filmet keresek] Benny Bug #2812

Nem vagyok benne biztos, de lehet A bűn éjszakája negyedik része / The Purge 4
(Vagy valami hasonló a címe...)

előzmény: Tóth Klaudia (#2811)

Látszik, hogy egy kicsit modernizálni akarták a Bond-formulát, bár kicsit szerintem már öreg volt Roger Moore a szerephez. A nyolcvanes évek vibe továbbra is ott van, de így is csak erős közepes ez a rész. Messze van a legjobbaktól és a legrosszabbaktól egyaránt. Most már egyébként a mellékszereplők között is kezdenek megjelenni mai napig aktív színészek, lásd: Christopher Walken meg Dolph Lundgren. :D

Persze, őt egyébként is nagyon bírom. Valamelyik következő részben akkor ő lesz a befutó. :D

előzmény: Lady Ópium (#800)