Benny Bug

Regisztráció: 2016. október 13. (3 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

egy 20 éves mozibolond
törzshelyek: Fontana Hévíz & Agora Savaria
van egy blogom is, filmélményeimről szoktam írni, ha valakit érdekel: itt megtaláljátok
nemrég indítottam egy YouTube-csatornát is, minden egyes feliratkozást nagyon köszönök!
alapvetően mindenevő vagyok, de valamiért mostanában inkább a művészfilmek, illetve "kisebb" drámák vannak rám igazán hatással
legnagyobb kedvencem a Taxisofőr (ha tényleg csak egyet választhatok)

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emma Stone, Ewan McGregor, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Russell Crowe, Ryan Gosling
Műfajok: dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

3 2020-06-18 3,3
Gone
Elveszett
2 2020-06-17 2,9

My bad, abban is a Sir van, ennek nem néztem utána olyan részletesen előtte, bocs critixx, ez most el lett nézve. Ha nem írod akkor fel sem tűnik, amíg odáig el nem jutok. :D

Filmek, amiket sosem fogsz látni, avagy legújabb videómban olyan filmekből válogattam nektek párat, amiket ugyan leforgattak, de mi, nézők azóta sem láthattunk belőle semmit, örökre a fiók mélyen ragadtak. Van még pár ezeken kívül is, így az sem kizárt, hogy készítek majd hozzá egy második részt. Köszönöm, ha megnézitek, mindnekinek jó szórakozást hozzá és remélem tetszeni fog! :)

Én úgy tudtam, az nem tartozik bele a Bond-kánonba. A Bond 25 is úgy jön csak ki, ha azt nem számoljuk hozzájuk. (Persze sz@r vagyok matekból, szóval ki tudja... :D)
csabaga: A héten sort kerítek a következő részre is, aztán utána írom majd róla a véleményem. :)

A Connery-éra hivatalos utolsó filmje dinamikusabb, mint pl az előző, a főcímdal nagyon szuper és a Japános szál behozása is érdekes húzás volt. Viszont itt már tényleg több a hülyeség a kelletnénél, néha tényleg már-már paródia beütése volt. Egynek elment, szórakoztató, azt aláírom, de a Bond-sorozaton belül semmiképp nem egy többször nézős kategória.

Kicsit érdekes dolog valóban, hogy senki nem beszél a filmben, csak a két főszereplő. Voltak benne egyébként nagyon jó és ötletes, humoros dialógusok is, de a kelleténél többször vált idegesítőve vagy repetitívvé sajnos. Nagyon felemás az összkép, de Keanu és Winona szerencsére most is hozzák az elvárható formát.

Hupsz, véletlenül feltölttem szereplőnek Bruce Campbell-t, de már ott volt előtte is, benéztem ezúttal, így most duplán látszik. IMDB-n uncredited volt mellette, de akkor ezek szerint ezt már korábban észrevette és beírta valaki. Sry érte, gondoltam szólok, hátha lehet még korrigálni. :)

Unalmas, sablonos és nélkülöz bármiféle stílust. Nem sok értelme volt az elkészültének sajnos. Keanu Reeves miatt megadom a kettest, mert amit lehetett, azt ő megtette, de attól ez a film még úgy hótgyenge, ahogy van.

2020-06-26 02:29:59 Paranoia (2013) Benny Bug (3) #5

Nem igazán akar összeállni, pedig felvetődik rengeteg érdekes dolog, a történet számos lehetőséget kínált volna. Ez így sótlan, kevés és nélkülöz bármiféle egyedi stílust - belegondolni se merek, mekkora filmet rendezne ebből egy David Fincher-kaliberű direktor. De a Doktor szöszi rendezőjétől már ez is előrelépés... :P Ford (aki egyébként sztem iszonyú fura így kopaszon) és Oldman viszont jó formájukat hozzák most is, így legyen hármas. De attól még az ezernyi kihagyott lehetőség filmje.

2020-06-23 12:59:20 You Should Have Left (2020) Benny Bug (3) #2

Az első fél órában sikerül ellőni a műfaj összes kliséjét, de valamiért végig érdekelt, hogy mi itt a "nagy rejtély" meg hogy mi lesz a végkifejlet. Nos, sok mindent nem magyaráznak meg, több benne a zavarosság a kelleténél, viszont akad szerencsére pár feszültebb és jobban sikerült szekvencia is. Felemás az összkép tehát rendesen, viszont nem igazán van jumpscare, ezért pedig nem győzök köszönetet mondnai. Nem mintha annyira félnék tőlük, csak már az a bizonyos micsodám is tele van a jelenséggel, értitek. :D Kevin Bacon egészen jó volt, Seyfreid kisasszonynál pedig már látott a történelem sok kevésbé míves biódíszletet is. Tisztességes hármas nálam: se több, se kevesebb.

2020-06-23 01:23:03 You Should Have Left (2020) Benny Bug (3) #1

Leírásnak mehet:
Az egykori bankár (Kevin Bacon) fiatal feleségével (Amanda Seyfried) és hatéves lányával nyaralni megy egy elhagyatott vidéki házba, ahol azonban nem minden annyira békés és csendes, mint amilyennek elsőre látszik.