Benny Bug

Regisztráció: 2016. október 13. (4 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

egy 20 éves mozibolond
törzshelyek: Fontana Hévíz & Agora Savaria
van egy blogom is, filmélményeimről szoktam írni, ha valakit érdekel: itt megtaláljátok
nemrég indítottam egy YouTube-csatornát is, minden egyes feliratkozást nagyon köszönök!
alapvetően mindenevő vagyok, de valamiért mostanában inkább a művészfilmek, illetve "kisebb" drámák vannak rám igazán hatással
legnagyobb kedvencem a Taxisofőr (ha tényleg csak egyet választhatok)

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Francis Ford Coppola, Guy Ritchie, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Quentin Tarantino, Sergio Leone, Steven Spielberg
Színészek: Anya Taylor-Joy, Brad Pitt, Brie Larson, Charlie Hunnam, David Duchovny, Emma Stone, Ewan McGregor, James McAvoy, Jared Leto, Javier Bardem, Jessica Chastain, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michelle Williams, Mickey Rourke, Robert De Niro, Russell Crowe, Ryan Gosling
Műfajok: dráma, kalandfilm, történelmi film
Országok: amerikai, magyar, olasz

2 2020-11-21 3,0
The Third Day
A harmadik nap
4 2020-11-14 ?

Én is olvastam, nagyon szórakoztató élmény volt. Konkrétan el is hiszi, hogy ő egy nagyon jó rendező. :D

előzmény: Xuja (#37)

Még csak azt sem mondhatom, hogy azt hittem, jobb lesz. Uwe Boll neve garancia valamire, ugyebár... talán csak látni akartam, hol a gödör alja. Jó mélyen. Józan állapotban senki számára nem ajánlom... Tudom, hogy szerepvállalásait nézve Christian Slater nem egy Daniel Day-Lewis, de tényleg csak ennyire tartaná magát?

2020-11-30 15:11:36 FearDotCom (2002) / Félelem.com Benny Bug (2) #8

Rossz sajnos, pedig nem kellett volna annak lennie. Az elején átjön a nyomasztó hangulat, de hamar elveszítettem az érdeklődést. Unalmas történetvezetés, sablon cselekmény, képernyőre hányt klisék. Az egész mögött semmi koncepció. Pedig kívülről rendben lenne. Stephen Dorff, Natasha McElhone, Udo Kier... ennyi jól csengő nevet elpazarolni a semmire már-már művészet...

Pár napja véget ért az Odaát: én ezzel a videóval búcsúzom a sorozattól, amiben egy kicsit az utolsó évadról van szó, plusz röviden elmodnom saját történetem a sorozattal kapcsolatban. :)

Peter Berg és Mark Wahlberg szinte összenőttek: ez már a negyedik közös projektjük. A nagyon erős (A túlélő, Mélytengeri pokol) színvonaltól a nagyon gyengéig (22 mérföld) terjedt a skála, a Spenser pedig szépen belövi magát a kettő köze. Mintha két filmet néztem volna: párszor hiteltelen paródia lesz az egyébként egész korrekt, noiros beütésű történetből. A Boston-hangulat nagyon átjön, a főszereplő nem rossz karakter, Wahlberg is teszi a dolgát becsülettel. Emlékezetes mozi mégsem lesz a végeredmény, de egy fárasztó nap után be lehet vállalni. A véget látva szinte biztosra vehető a folytatás, ha kicsit összekapják magukat addig a készítők, akkor nem bánom.

2020-11-26 20:57:02 Buddy Games (2020) Benny Bug (2) #1

Az a tipikus tahó amerikai vígjáték, amitől óva intek mindenkit. Jobb esetében unalmas, legtöbbször inkább fájóan kínos. Jensen Ackles cameo-ja jó volt, Olivia Munn pedig igazán kellemes kategória... bár nem a színészi alakítása miatt. Minden más említésre sem méltó.

2020-11-25 14:51:44 Girl (2020) Benny Bug (4) #1

Elvárások nélkül kezdtem bele, de baromi nagy meglepetés ért. Ez egy jó film. Története csavarosabb, mint elsőre látszik, a neo-noir műfaj eszköztárával is ügyesen játszik. Van neki egy markáns, szinte tapintható hangulata, amiben közrejátszik a hatásos zene és a letisztult képi világ is. Talán ez az első film, amiben Bella Thorne abszolút nem idegesítő, sőt egész hiteles. Mickey Rourke pedig rutinból lehozza, mégis jólesik leírni: régóta nem volt ilyen jó. Egyszer mindenképp érdemes! Az 5 alatti IMDb értékelés pedig egy vicc...

Vannak itt Silent Hill rajongók? :D
Belekezdtem egy videósorozatba, amiben a játék főbb részeit mutatom be - meglepve tapasztaltam, hogy eléggé kevesen ismerik, szóval úgy gondoltam, miért ne. Hátha kedvet kap hozzá minél több ember. Kiváló pszichológiai története miatt nem csak gamerek számára ajánlott, sőt!
Az első részben: Silent Hill
Nézzétek, ha pedig kíváncsiak vagytok a folytatásra, jelezzétek nyugodtan. Köszönöm, hogy elolvastad! :)

Erős hármas, majdnem négyes. Kicsit sokat markolna: egyszerre felvet egy csomó érdekes morális kérdést, miközben feszült, vérgőzös thriller is akar lenni - utóbbi azért sokkal jobban megy neki. Viszont nem tagadom, hamar eltelt ez a bő 80 perc, érdekes volt. Michael Rooker kaphatott volna kicsivel több szerepet.

Sokszor fárasztó és túlságosan klisés, viszont megvolt a maga szerethetősége. Nem kihagyhatatlan kategória, inkább akkor érdemes, ha bírod a karaktereket. Egyszer elvoltam vele, Keanu Reeves viszont elég szórakoztató most is. :)