Dezsmant

Regisztráció: 2016. szeptember 14. (7 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Szeretem a filmeket, zenét, sportot, szórakozást.

Rendezők: Brian De Palma, Christopher Nolan, Clint Eastwood, David Zucker, Francis Ford Coppola, Frank Darabont, John Woo, Luc Besson, Martin Scorsese, Michael Bay, Michael Mann, Quentin Tarantino, Ridley Scott, Sergio Leone, Steven Spielberg, Tony Scott
Színészek: Anthony Hopkins, Arnold Schwarzenegger, Brad Pitt, Bruce Willis, Christoph Waltz, Clint Eastwood, Denzel Washington, Dolph Lundgren, Eddie Murphy, Gene Hackman, Jason Statham, Jean Reno, Jean-Claude Van Damme, Leonardo DiCaprio, Nicolas Cage, Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Sean Connery, Sylvester Stallone
Műfajok: akciófilm, dráma, horror, krimi, thriller, vígjáték, western

Születési év: 1987

Knives Out
Tőrbe ejtve
4 2023-11-04 4,1

2020-04-11 17:30:50 El hoyo (2019) / A platform Dezsmant (5) #13

Nagyon jó film, végre csináltak egy nem megszokott sémájú filmet, végig izgalmas volt, néhol meghökkentő és azért nem gyengén van társadalmi mondani valója, főleg, hogy az ember ne csak saját magára gondoljon hanem törődjön másokkal is, ne pazaroljon, tudja mi az, hogy beosztani, pont mint az életben egyszer lent egyszer fent

2020-02-03 19:27:10 1917 (2019) Dezsmant (4) #51

Amennyire be volt zengve, hogy milyen jó film lesz, hát nem ütött akkorát. Mint háborús film is jobbat vártam, de mivel dráma is egyben így egész jó volt azért is mert a kamera végigkövette az eseményt a főszereplővel és látványilag is jó volt.

Ez a film igencsak csalódás volt, pedig be volt zengve, hogy mekkora jó film lesz, csak Brad Pitt és Tommy Lee Jones miatt adtam 3-ast a filmre és nem 1-est mint a gravitáció című filmre. A film második fele borzalmasan unalmas, próbálták utánozni a csillagok között-et de nem jött össze. Ha nincs saját ötlet hanem utánzat film készül akkor szar lesz és hát valljuk be hogy nem egy Nolan szintű a rendező készítette filmet.

A második része után ami egy trágya volt, ahhoz képest ez egész jól sikerült, bár a címéből fakadóan sokkal jobban el tudtam volna képzelni egy a föld alatti sziklás üregben kialakított börtönt és akkor legalább mind3 részében egy totálisan más börtönnel szembesültünk volna. A verekedések jók voltak benne és azért Dave Bautista is feldobta a filmet.

2019-12-02 23:08:49 The Irishman (2019) / Az ír Dezsmant (5) #29

Ismét egy zseniális filmet rendezett Scorsese, eseménydússága végett nem is tűnik annyira hosszúnak, örültem, hogy sok hasonlóság van közte és a nagymenők között ami szintén egy másik kedvenc film, a vége kissé megrázó, de így volt jó. A karakterek megfiatalítása is egész jól sikerült, viszont a mozdulatokon tényleg lehet látni, hogy nem annyi idősek. Amúgy mind a négy főszereplő zseniálisat alakít.

2019-10-13 14:39:05 Joker (2019) Dezsmant (5) #133

Megadtam neki az ötöst még ha gyengén is, viszont nagyon jól fel lett építve, hogy honnan indult és mért vált Jokerré. Ez is mint a Volt egyszer egy Hollywood lassan indul be és utána válik izgalmassá. Durva, kissé megrázó, fordulatos és van társadalmi mondani valója is, így tudnám jellemezni.

Szerintem teljesen jó lett mivel 2 kötetes maga a könyv is előfordulhat, hogy változik a történés is, viszont izgalmasabb volt mint az első rész, jók voltak az első részben lévő visszaemlékezések, továbbá a bohóc eredete is. Az 1990-es verzió unalmas volt 3 órában összecsapták az egészet azért a mostani 2 rész jóval kidolgozottabb volt.

Most néztem meg harmadszorra moziban, hát egyszerűen zseniális alkotás! Emellett a film mellett ugyanúgy kiállok mint a halálbiztos mellett amit még maga Tarantino is megkérdőjelezett, hogy a leggyengébb alkotása, holott nem így van, érveltem amellett, hogy az akkori tinik stb, most nem fogom felvázolni el lehet külön olvasni, de ugyanez a helyzet ezzel az alkotással is. Nagyon jól kidolgozta bemutatta a 60as évek Hollywoodját, nagyon jól és részletesen kidolgozta a szálakat, a kaszkadőrt, a színészt, a szekta tagot, Sharone Tate és Roman Polanski vonalát, és nagyon jól a saját képére formálta mint minden eddigi filmjét, lásd a Becstelen Brigantykot...Minden haveromnak tetszett, jó volt az első alkalomnál, hogy két fiatal csaj kijött és leszarozták, hát Tarantino filmet ne nézzen meg senki úgy hogy nem látta a főbb alkotásait mert akkor persze, hogy nem fogja érteni és nem tud majd vele azonosulni, nem annyira bonyolult átvenni a gondolatmenetét...
Az alkotás elképesztő, főleg úgy, hogy a legtöbb filmjével ellentétben nem hullik el véresen több tucat ember.

Hát borzalmasan unalmas és vontatott egy film volt végig, ennél csak a galaktikus útikalauz stopposoknak című film volt szarabb minden nevesebb filmjére 5-öst adtam mert rohadt jó rendező Ridley, de ez valahogy nem igazán sikerült, az új sokkal jobb.

Teljesen jó film, csak azért adtam 4-est mert a katasztrófarész nem volt eléggé kidolgozva a legtöbb filmnek azért a háromnegyed részét kiteszi ez a rész, itt viszont nem kicsit kiszámítható volt és túl gyorsan megtaláltak és hoztak ki mindenkit, bőven ki lehetett volna hozni 2 és fél órát belőle mint a legtöbb katasztrófafilmből.