Hulla88

Regisztráció: 2016. augusztus 29. (4 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Hajrá Vasas, hajrá Angyalföld!

Műfajok: dráma, film noir, horror, western

Születési év: 1989

Korczak

5 2021-06-12 3,8
Legato

5 2021-06-10 4,2
La ilusión viaja en tranvía
Az ábrándok villamosra szállnak
Classe tous risques
Veszélyes súlycsoport
5 2021-06-07 4,3

2021-05-07 17:23:38 Punk (2019) Hulla88 (?) #6

Egy ilyen szövegközpontú műfajban, amely a legtöbb esetben politikus is, az angol nyelv elterjedtsége miatt nyilván az angol nyelven éneklő bandák lesznek a közérthetőbbek és mivel ezen országok világhatalmak, minden probléma, amire reflektálnak világprobléma is, így logikus, hogy nem egy periférikus ország együttesének, periférikus nyelvén adott periférikus reakciója lesz a legismertebb.

Ettől független aki odafigyel a stílusra, főleg, ha innen Kelet-közép Európából nézem a dolgokat, annak a lengyel Dezerter, a szlovák Zona A, a szerb Pekinska patka abszolúte kult státusz, hogy a CPg-t, ETA-t, stb. stb. stb. ne is említsem. (A Germs amúgy szerintem, bőven nem annyira ismert mint a másik két általad említett zenekar.)

2021-05-07 16:11:34 Punk (2019) Hulla88 (?) #3

Nem egészen értem a kérdést, az számítana jelentősnek amit Bostontól Tokióig "mindenki" ismer vagy amely lokálisan, zsáner szintjén, az underground szintjén nevet szerzett magának? Mert ha az előbbi a kritérium, az már nem is egészen punk, ha az utóbbi, akkor meg van szarásig.

2021-04-21 13:00:33 [Kritikus kód] Hulla88 #2160

"A Hasonlók menüpont sajnos már egy jó ideje nem frissül: többször is úgy túlterhelte a szervert, hogy muszáj volt leállítanom, amíg nem tudom átírni. Jelenleg egy szerverköltöztetés zajlik, utána fogok tudni újra fejlesztéssel foglalkozni, ezek közül az egyik terv az pont ennek a rendberakása."

Friss idézet Cucutól.

előzmény: Xuja (#2159)

2021-03-31 22:25:45 Tystnaden (1963) / A csend Hulla88 (5) #29

Tomside véleményével értek egyet leginkább. Sokféle érzelemről beszéltetek amúgy a kommunikáció hiányának okaként, de egy eddig kimaradt amit ki is mondanak a filmben. Amikor Johan bábozik, Ester megkérdezi tőle, hogy mit mondott Casper (az egyik báb), Johan pedig ezt válaszolja: "Nem tudom, furcsa nyelven beszél, azért mert fél."

A legönreflexívebb (így írják?) film amit valaha láttam.

2021-02-12 14:53:16 [Ha brit humor, akkor... ?] Hulla88 #4

Brexit.

Igen, valóban, alapból a keményebb thriller vonal burjánzása szerintem mind a spanyoloknál, mind a koreaiaknál rontja is a minőséget, ez a film viszont kicsit más tészta, nem is a minőség miatt. Itt jobban dominálnak az egyéni sorsok és a dráma, bár nem láttam az összes filmet amit írtál, az itteni ápoló korántsem a vérszomjas kategória, ez annál sokkalta szofisztikáltabb.

A szokásos évi spanyol gyomorrúgás, amely viszonylag egyszerű kerettörténete miatt nálam nem érhet klasszikussá, de a kivételes színészi játék, az ügyesen mozgatott karakterek és amiatt, hogy érzelmileg közel tudsz kerülni a szereplőkhöz eléggé megcibálja a lelked.
Szerintem Paco Plaza eddigi legjobbja, jó, hogy kicsit otthagyta a horror szcénát, jöhetnek zombik, szállhat meg démon, de az ember mégiscsak embernek farkasa.

2020-11-28 18:48:28 Kilenc hónap (1976) Hulla88 (3) #5

Gyakorta érzem férfi rendezők keze alatt, hogy nem írnak rendes női karaktereket. Itt (és ez az eddig általam látott korai M. M. filmekre is jellemző) a normálisan megírt férfi karakterek hiányoznak és így mind a forgatókönyv, mind a színészvezetés, mind a szereplők egymáshoz való viszonya félrebillenti az, amúgy fontos témát és egyedi látószöget.

Monori Lili nagy kedvencem de itt sokszor olyan erőltetetten hangsúlyoz, mintha könyvből olvasná.

A film plakátja viszont öt pontos, simán lehetne egy horror vagy egy faja kis black metal borító is.

A Közöny és a Bűn és bűnhődés kettős parafrázisa.