Hulla88

Súly: 2006
Regisztráció: 2016. augusztus 29. (1 év, 3 hónap)

Műfajok: dráma, horror, sci-fi, western

Születési év: 1989

The Hurt Locker
A bombák földjén
2 2017-11-29 3,6

2017-11-04 22:19:31 In This World (2002) / Ezen a világon Hulla88 (5) #1

A leíráshoz annyit tennék hozzá (mivel lényegében lefedi a filmet), hogy a film stílusa és a kamerakezelés miatt bele vagyunk dobva a sűrűbe, mintha Jamalal járnánk végig az utat. A film végére fel kell nekünk is tennünk a kérdést, hogy megérte-e elindulni a viszonylag biztonságos Pakisztánból egy jobb élet reményében az ismeretlenbe.

A bensőséges elbeszélőmód segít megérteni az indulás okait (1 dollár 1 napra, menekültként, jövőkép nélkül és a többi) és segít átérezni, hogy mit vállal az aki nekiindul az útnak és milyen problémákkal találkozik a cél felé vezető úton, már egyáltalán ha eléri a célt.

Nagyobb nézettségre számítottam az Arany medve miatt, na meg az elmúlt évek menekültválságát is közelebb hozza az emberhez. A főszereplők az amerikai bombázások elől menekültek, de a pakisztáni táborokban a mai napig vannak, akik még a szovjetek elől menekültek és várják a hazatérést, a szovjet,tálib,nemzetközi koalíció,isis pusztítás után. Az Indexen egyébként volt egy fasza cikk az Iránban élő afgánok helyzetéről.

A film vége amúgy sejteti, hogy Jamal beilleszkedése nem feltétlen lesz européer ...

2017-11-03 23:39:37 Court (2014) / A mumbai ítélet Hulla88 (5) #1

Erős kisrealista alkotás az indiai társadalmi és politikai helyzetről egy bírósági tárgyaláson keresztül. Stílusban dokumentarista de az ügyész,védőügyvéd, bíró bemutatásán keresztül személyes is, a legjobb kortárs román filmekhez tudnám hasonlítani. Témájában szintén a hozzánk közeli keletről ismerős (lehet gondolkodni, hogy még honnan..) korrupt állam és az ellenzék ellehetetlenítési és bezárási folyamatán van a lényeg és a remek színészek által előadott értelmiségi és nyomornegyedben élő ("hány éves? nem tudom. nagyjából? 30 körül") erre adott társadalmi reakciókról.

A rendező első filmje és idén lett még csak 30.

Szerintem pontosan összerakott kis film volt ez. Amit a God bless Americában túltotak, az itt persze éles kontúrokkal de a helyén működött.

A hírek, az apró helyzetek a modern zavaró közönyös világban és az arra adandó nem brutális (minden vér ellenére sem, mert a helyzet szülte) válasz.

Wood mellet a csajszi is hozta a remek formát, már csak a kinézete miatt is közel áll az emberhez ( természetesen szép) ráadásul a karakterek sem voltak túltolva, a párbeszédek és a reakciók is emberiek voltak. A világ minden szarsága mellet persze nem ennyire vészes, kevés volt a pozitív szereplő és a pozitívak is akár szociális, akár lelki elveszettségük helyzetéből adódóan nem általánosak de nyilván ez kellet a film történetének menetéhez.

Ami miatt nem tudnám megadni a kiváló pontozást, az ez továbbá, hogy a rendező kötődése miatt a Blue ruin drámaisága és a Cheap Thrills fekete humora nálam jobban működött.

Az alaptörténet nyilván egyszerűen hangzik de a folyamat bőven kiemeli az átlagból. Ha tudsz ennél jobb filmet hasonló témában, azonnal írd meg és pótolom.

2017-01-17 15:00:57 Revanche (2008) / Revans Hulla88 (5) #26

Tényleg zseniális film, apró pontosításként:

Szerintem nem egy követ, (le sem hajol semmiért) hanem a fegyverét dobja be a vízbe, ami a bankrablásnál még töltetlen volt, majd gondosan a belső bosszúval fokozódva a töltények is belekerülnek, hogy a nagy találkozó után a vízben süllyedjenek el.

A következőt kérném:

Magyar címe:

Köszöntem!

A következőt kérném:

Köszöntem.

Sziasztok!

Friedkin egyik első filmjét (Harold Pinter drámájából) nem találtam.

Köszöntem.

Sziasztok!

A következő filmet nem találtam az oldalon:

Kösz!