Hulla88

Regisztráció: 2016. augusztus 29. (1 év, 9 hónap)

Műfajok: dráma, horror, sci-fi, western

Születési év: 1989
Lakhely: Óbuda

Wildling

3 2018-06-03 3,0
In the Heart of the Sea
A tenger szívében
3 2018-05-29 3,3
The Man Who Knew Too Much
A férfi, aki túl sokat tudott
3 2018-05-28 3,7

4 2018-05-16 4,3
Todo modo

4 2018-05-15 4,2

2018-01-16 22:38:39 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Hulla88 #23369

Világos én sem vitatom, a légkör megváltoztatása viszont adott lenne (mindenesetre árnyaltabb) ha több nő írna véleményt. Minden véleménytől függetlenül nem mindegy, hogy nem megyek penetráns szagú szobába ami engem is megillet vagy bemegyek és kinyitom az ablakot.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

előzmény: dézi (#23367)

2018-01-16 22:24:53 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Hulla88 #23363

A téma miatt kérdem csak, Dézin kívül részt vesznek a vitában hölgyek vagy 20 férfi + 1 nő vitatja meg ezt a nem szempontjából is fontos kérdéskört?

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

2017-12-26 19:08:35 Thelma (2017) Hulla88 (4) #2

Szerintem pont, hogy a az egész szépen felépített kivitelezés hozta meg a végére a katarzist, na meg a drámát:
Felnövéstörténet egy női kriszutssal(Kelj föl és járj, a természetfeletti öröklődés alapból csak női ágon öröklődik bár lehet átugrik egy generációt, mint a cukorbetegség), emellett pedig a kőkemény, ókori mitológiát idéző dráma, amikor az egyénnek nincs hatalma az istenek (képességei) felett, megölhet vele akaratlanul bárkit (azok az álmok) de felhasználhatja csodás dolgokra is (felnövés és fejlődéstörténet) és a dráma: az apját nem mentheti meg, az időnek még ő sem parancsolhat, csak moira fonalai és csattanóként a lány szerelme, amit az apa felvetése ás alá, hogy a "happy end" igaziból csak egy érzelmi báb, akit a lány először tudattalan képességei sodornak karjába és ezt az apa, a főszereplő lány és a nézőkön kívül nem látható "metoo"-t mégis vállaló női krisztus (megint csak az ókor isteneinek emberi jellemvonásokkal felruházott esendősége). A kis vidéki család a körülmények miatt vallásba menekülése megint megérne egy misét, szerencsére nem domborították ki annyira, hogy a két szál elvegye egymás élét

2017-11-04 22:19:31 In This World (2002) / Ezen a világon Hulla88 (5) #1

A leíráshoz annyit tennék hozzá (mivel lényegében lefedi a filmet), hogy a film stílusa és a kamerakezelés miatt bele vagyunk dobva a sűrűbe, mintha Jamalal járnánk végig az utat. A film végére fel kell nekünk is tennünk a kérdést, hogy megérte-e elindulni a viszonylag biztonságos Pakisztánból egy jobb élet reményében az ismeretlenbe.

A bensőséges elbeszélőmód segít megérteni az indulás okait (1 dollár 1 napra, menekültként, jövőkép nélkül és a többi) és segít átérezni, hogy mit vállal az aki nekiindul az útnak és milyen problémákkal találkozik a cél felé vezető úton, már egyáltalán ha eléri a célt.

Nagyobb nézettségre számítottam az Arany medve miatt, na meg az elmúlt évek menekültválságát is közelebb hozza az emberhez. A főszereplők az amerikai bombázások elől menekültek, de a pakisztáni táborokban a mai napig vannak, akik még a szovjetek elől menekültek és várják a hazatérést, a szovjet,tálib,nemzetközi koalíció,isis pusztítás után. Az Indexen egyébként volt egy fasza cikk az Iránban élő afgánok helyzetéről.

A film vége amúgy sejteti, hogy Jamal beilleszkedése nem feltétlen lesz européer ...

2017-11-03 23:39:37 Court (2014) / A mumbai ítélet Hulla88 (5) #1

Erős kisrealista alkotás az indiai társadalmi és politikai helyzetről egy bírósági tárgyaláson keresztül. Stílusban dokumentarista de az ügyész,védőügyvéd, bíró bemutatásán keresztül személyes is, a legjobb kortárs román filmekhez tudnám hasonlítani. Témájában szintén a hozzánk közeli keletről ismerős (lehet gondolkodni, hogy még honnan..) korrupt állam és az ellenzék ellehetetlenítési és bezárási folyamatán van a lényeg és a remek színészek által előadott értelmiségi és nyomornegyedben élő ("hány éves? nem tudom. nagyjából? 30 körül") erre adott társadalmi reakciókról.

A rendező első filmje és idén lett még csak 30.

Szerintem pontosan összerakott kis film volt ez. Amit a God bless Americában túltotak, az itt persze éles kontúrokkal de a helyén működött.

A hírek, az apró helyzetek a modern zavaró közönyös világban és az arra adandó nem brutális (minden vér ellenére sem, mert a helyzet szülte) válasz.

Wood mellet a csajszi is hozta a remek formát, már csak a kinézete miatt is közel áll az emberhez ( természetesen szép) ráadásul a karakterek sem voltak túltolva, a párbeszédek és a reakciók is emberiek voltak. A világ minden szarsága mellet persze nem ennyire vészes, kevés volt a pozitív szereplő és a pozitívak is akár szociális, akár lelki elveszettségük helyzetéből adódóan nem általánosak de nyilván ez kellet a film történetének menetéhez.

Ami miatt nem tudnám megadni a kiváló pontozást, az ez továbbá, hogy a rendező kötődése miatt a Blue ruin drámaisága és a Cheap Thrills fekete humora nálam jobban működött.

Az alaptörténet nyilván egyszerűen hangzik de a folyamat bőven kiemeli az átlagból. Ha tudsz ennél jobb filmet hasonló témában, azonnal írd meg és pótolom.

2017-01-17 15:00:57 Revanche (2008) / Revans Hulla88 (5) #26

Tényleg zseniális film, apró pontosításként:

Szerintem nem egy követ, (le sem hajol semmiért) hanem a fegyverét dobja be a vízbe, ami a bankrablásnál még töltetlen volt, majd gondosan a belső bosszúval fokozódva a töltények is belekerülnek, hogy a nagy találkozó után a vízben süllyedjenek el.

A következőt kérném:

Magyar címe:

Köszöntem!

A következőt kérném:

Köszöntem.

Sziasztok!

Friedkin egyik első filmjét (Harold Pinter drámájából) nem találtam.

Köszöntem.