Reaper

Regisztráció: 2016. augusztus 27. (9 hónap)

Műfajok: horror, thriller

The Horsemen
Az apokalipszis lovasai
3 2017-03-26 2,9

2017-05-27 22:58:50 The Veil (2016) Reaper (1) #2

Ennek a filmnek konkrétan semmi értelme nincs. A történet még maga érdekes is le(het)ne, de a megvalósítás, és az elmesélés... unalom! Ez a baltafejű szőke csaj volt mindennek a legalja. Ha a jövőben kérdezik, le fogom tagadni, hogy láttam... :D

Mindig szerettem a szériát, de azt kell mondanom, hogy ebben a részben csalódtam. Egy-két jó pillanata van, mondjuk a Neil deGrasse Tyson menyét nagy poén volt... :) Csak talán túl sok már a szereplő, és senkire nem volt elég idő, illetve egy szálat sem lehetett megfelelően kidolgozni, így csak történnek a dolgok egymás után, aztán stáblista. A motkányt meg már szabályosan sajnáltam, már nem tudtam nevetni rajta a végén.

2017-05-14 03:51:27 The Forest (2016) / Sötét erdő Reaper (2) #5

Ez nem volt túl jó, és a végén szinte semmit nem zár le. Annyi nyitott kérdés maradt a végére, hogy az ember győzi kapkodni a fejét, hogy mire mi a magyarázat. Mintha béreltek volna egy írót, aki elkészítette a forgatókönyv első felét, de aztán lejárt a szerződése, és elment volna világgá, így a portásnak kellett befejeznie a sztorit.

2017-05-06 23:27:40 Her (2013) / A nő Reaper (5) #113

A film alatt annyi kérdés kavargott a fejemben, annyi mindent "felébresztett" bennem, hogy azt felsorolni is hosszú lenne. És ez így is maradt, nagyon elgondolkoztat a film. Nagyon rég láttam ennyire egyedi szemléletű romantikus alkotást. Semmi kifacsart, semmi abszurd, és ez a jövő már nincs is olyan messze.

Csak egy kis off. Már kb. jövőre meg lehet vásárolni olyan szexrobotokat, akik megszólalásig hasonlítanak egy valódi emberre, és még beszélgetni is tudnak. Ha ilyen gyorsan eljutottunk eddig, nem kizárt, hogy pár év múlva mindannyiunknak meglesz a maga "virtuális barátja".

Egész korrekt film, az eleje nagyon üt, de a vége felé kifullad, ellaposodik, és összecsapottnak hat.
És valamit segítsetek megérteni: Amikor meghal a csaj, miért nem szólongatja a fiút, vagy köszön, vagy valami. Csak tök csöndben randalírozik ott lenn... valószerűtlen.

paksiendre kérdésére, a vége lehetett volna jobb. Mondjuk megtalálnak valamilyen medált, vagy elátkozott tárgyat a lány testében, és elpusztítják, ezzel megszüntetve azt az energiát, ami életben tartja a hullát. Vagy keresnek egy rituálét, hogy mivel lehet végezni vele, nemtom.

Ez a film zseniális. Annyira szeretem az ilyen csavaros, fordulatos sztorikat. A kép is nagyon jó, a színészek is jól játszanak, és a sztori... hatalmas volt. :)

Egy percre nem unatkoztam, jól játszik a film, hogy ne tudjuk eldönteni, kinek az oldalára álljunk. Hogy az italozó nő áldozat, vagy a bajok okozója. Azon is jól egyensúlyozik, hogy ne tudjuk ki a tettes. Á, felesleges ömlengeni, nagyon jó a film. :)

2017-04-19 20:33:06 Stay (2005) / Maradj! Reaper (2) #38

A film... hát nem jó... meg nem is rossz. Valahogy úgy érzem, mintha túl sokat akart volna markolni, és végül minden kicsúszott volna a kezéből. A kamerakezelés és a vágás parádésan szar, plusz hogy minden percben vagy szellemképes, vagy 30 féle effektből válogatnak rá, az már felteszi az i-re a pontot. Talán még a hangok semmilyensége, amit fel lehet hozni. Végig unatkoztam a film alatt, és a végén a nagy Húú percekben csak azt néztem, mennyi van még hátra, mikor indulhatok dolgomra. Sam nadrágviselete meg... hogy öltöztették azt a szerencsétlen embert? Siralmas

2017-04-14 16:53:31 Moana (2016) / Vaiana Reaper (5) #7

Jajj, annyira édes mese... olyan jó ilyeneket nézni. :) A kép egyszerűen lenyűgöző, és a történet is aranyos. A csirke pedig vitte a prímet :)

Nem tudtam, hogy ennyire tudok unatkozni egy film alatt... :D

2017-03-19 15:46:43 Chained (2012) / Láncra verve Reaper (2) #4

A film az elején egész jó volt, bár nagyon negatív, nyomasztó a képi világ már akkor is. A zene is passzol a film hangulatához. Lehetett volna jobb is a történet, így elég lapos volt, és a film közepe táján már nagyon feltűnt, hogy Rabbit jelleme semmit nem fejlődött. Mondjuk ez a film végéig ki is tart. A végére már szabályosan untam a folyamatos depresszív hangulatot, már nem izgultam a srácért, csak bámultam némán magam elé, és reménykedtem, hogy a végére biztos kapok valamit. A film lehúzott, és talán azt tudom mondani, hogy azért a záráskor kaptam még egy lapát kakit a nyakamba, szerintem nagyon rosszul lett vége.

Összességében nagyon unalmas a film, már-már klausztrofóbiás lettem a végére az ici-pici helyszínektől.

Egyáltalán nem javasolnám senkinek, csak olyanoknak, akik valami beteges oknál fogva szeretnek komolyan depresszívek lenni szórakozás gyanánt! :)