Reaper

Regisztráció: 2016. augusztus 27. (1 év)

Műfajok: horror, thriller

Gifted
A tehetség
4 2017-08-27 3,7

2017-09-24 22:02:11 The Calling (2014) / A hívás Reaper (2) #1

Nem volt vészes. Egész jó kis film. Semmi feszkó, csak lazaság. Olyan nyugodt az egész, hogy teljes lett a lelki békém a végére. :) A végéről jut eszembe: Melyik krumplinak jutott eszébe, hogy a végén a formaldehidbe áztatott gyerek feltámadjon?

Az szerintem enyhe túlzás volt, de a kellemes lelki nyugalmamat csak minimálisan rázta meg, egy mondat erejéig:

Ja, egy oszlófélben levő hulla visszatért a világra, ne basszatok már fel!

Ezen kívül jó volt, de ez miatt csak 2 pontyot kap ... :)

Gyakorlatilag leforgatták a Kocka 1-et újra. Kicserélték az idegesítő karaktereket még idegesítőbbekre, de a szerepük/jellemük ugyanaz maradt. Ritka fos volt mindenesetre.

2017-09-24 16:14:11 Cube (1997) / Kocka Reaper (3) #38

A film még tetszett is volna, ha a színészek nem lettek volna ilyen idegesítőek. A rendőr, meg az autista főképp.

2017-09-18 00:23:13 Oculus (2013) Reaper (4) #22

Egész korrekt kis film. :) Kicsit kesze-kusza, úgy ugrálunk az idővonalban, mint kurva a partnerein, de azért érthető. De Karen Gillan... atya úr isten, de szép az a nő!!! Mindenesetre egész vállalható kis alkotás, pár bakival. 2 nap múlva már nem is emlékszel rá, de esti mozinak bőven megteszi. :)

2017-09-10 22:21:04 Rings (2017) / Körök Reaper (3) #8

Egyszer simán nézhető. Bár újat igazából nem hoz, de szerintem jól illeszkedik az első részhez.

2017-09-09 20:30:39 Alien: Covenant (2017) Reaper (1) #197

Miért nem lehet az Alien a címéhez hű? A faszért kellett a Prometheus, meg ez a fogyatékos teremtéstörténeti szar? Miért nem lehetett úgy Alien filmet csinálni, hogy az is maradjon? Haragszok, utálom a filmet! Utálom a rendezőt, hogy szakadna rá egy mázsa kula!!! Az egyetlen dolog, ami megmenthetné a filmet, az a látvány, de azon kívül egy fillért nem ér. Régi Alien rajongó vagyok, de most már minden hitem elvesztettem. Sajnálom, szégyellem magam, hogy pénzt adtam ki erre! Gyűlölöm!!!!

2017-09-03 17:09:33 Blair Witch (2016) Reaper (1) #9

Annyira rossz volt... :( Alapból nem rajongok ezért a kézi kamerás cuccért, de ez még így is kritikán aluli volt. Most lett vége, azaz a háttérben még megy a stáblista, de már nem emlékszem egyik szereplőre sem. Meg úgy a filmre se. Rossz színészek, akik rosszul is játszanak. Elmebeteg hangok, vérlázítóan szar történettel. Nem mondom, hogy az első rész magasra tette volna a lécet, de még azt sem sikerült megugrani. De az, hogy már kb az első 20 perc után hányingerem lett a megvalósítástól, amire az éjszakai jelenetek még rá is tettek egy lapáttal, az már katasztrófa.

2017-09-03 12:08:16 Paranoia (2013) Reaper (2) #3

Az elején tetszett... a közepén már nem annyira. Sokat nevettem a megkaphatatlan tepsiarcú lányon, aki a film közepére "megkapódik", vagy nem tudom hogy mondjam. :D
Igazából nem is nem tetszett, hanem szabályosan utáltam. Olyan 1 órát néztem meg belőle, mire szomorúan konstatáltam, hogy egyetlen egy ötlet nincs benne, és már sanszosan nem is lesz, úgyhogy inkább megnézem a Krízispontot. :)
A film egyébként szerintem elég szar, ha eddig nem lett volna világos a kommentemből. :D

up: Mégis végignéztem, és még mindig ramaty a véleményem szerint. :D

2017-08-27 18:47:57 Power Rangers (2017) Reaper (4) #7

Nem értem a hőbörgés okát. Nyílván nem ti voltatok a célközönség. Szerettem régen is a latexcuccos bukósisakos tánckölyköket. Szórakoztató volt gyerekkoromban. Most felnőttként kellemes nosztalgiázás fogott el. Persze az én hibám, szeretem a látványfilmeket, és az egyszerűbb érthetőbb történetet. Nem érzem magam filmkritikusnak, és nem célom azzal villogni a világnak, hogy szerintem a francia művészfilmek zseniálisak, mert egytől-egyig utálom mindet. Az egész filmiparjukat ganédombnak tartom.
Ha filmet nézek, szórakozni szeretnék. Nem érdekel, ha egy film klisés, vagy ha a mindentudó kritikusok lealázzák. De emberek, a k.rva életbe már! Power Rangerst néztetek, és azon nyafogtok, hogy olyan volt, mint a Power Rangers régen! Akkor sem vette komolyan magát, és most sem. Habkönnyű szórakoztatásra készítették, és kiválóan be is tartja ezt. Látványában pedig egész kimagasló. Várom a folytatását!

2017-08-27 15:17:09 Get Out (2017) / Tűnj el! Reaper (3) #35

Számomra:

A film tanulsága számomra, hogy rámutasson a mindennapi rasszizmusra, és problémáira. Ha így ha úgy, de mindenképp különbözőnek tekintik a feketéket. Nincs egy olyan jelenet a filmben, ami nem ezzel foglalkozik foggal-körömmel. A feketék agymosása, és rabszolgasorba állítása, érzékeltetni velük társadalmi alávalóságukat (minden fehér gazdag a filmben, a fekete srácnak meg csak egy "tesója" van, és ő is csak a reptéren biztonsági őr). Úgy értettem az utolsó mondatot, hogy arra a tanulságra épül fel az egész film (végtelenül leegyszerűsítve), hogy a rasszizmus rossz! Ezzel szúrták el bántóan, mert annyi minden másra odafigyelhettek volna, ahelyett hogy az elejétől a végéig csak a feketék és fehérek konfliktusával foglalkozik.

előzmény: MicaHiro (#33)