D0ndraper

Regisztráció: 2016. július 25. (1 év, 5 hónap)

Rendezők: David Lynch, Martin Scorsese, Nicolas Winding Refn, Stanley Kubrick
Színészek: Clint Eastwood, Jack Nicholson, Robert De Niro
Műfajok: dráma, musical, western
Országok: magyar
Korszakok: 40-es évek, 80-as évek.

Születési év: 1998

4 2016-11-05 4,0
Inception
Eredet
3 2016-11-05 4,2

Ennél a filmnél részletekbemenőbben, bonyolultabban összerakottabb filmet még életemben nem láttam.

Az egész filmben annyi történik, hogy Tom Cruise betép, meghallgatja a felesége mondanivalóját, elfekszik sértődötten aludni, és mindenféle hülyeséget álmodik. Mert attól a résztől kezdve egészen a végég minden álom. Gondoljunk csak arra, amit a két "könnyűvérű hölgy" mond mindenki kedvenc Szcientológusának: Oda mennek, ahol a szivárvány véget ér.Innentől kezdve a film tele van szivárvánnyal: A színek, a diszletek egytől egyig a szivárvány színeiben tündökölnek. A párbeszédek nagyon furcsák. Persze hogy azok, hisz ez csak álom! Valaki csak úgy eltűnik, mindenféle mozgatórugó nélkül történnek az események, amik teljesen váratlan és szürreális fordulatokat vesznek. És a legárulkudóbb jel mind közül: A jelmez bolt (Szivárvány, már megint.) háttere. Amikor kijönnek Tom-ék az étteremből a háttérben láthatunk egy nagy "Dinner" táblát. Beszáll a taxiba és elhajt a jelmez boltig taxival. A jelmez bolt hátterében ott van ugyanaz a "Dinner" tábla. Cruise taxiba szállt és átment az út túloldalára, mivel az álomlogika érvényesül. És akkor még bele sem mentünk a nevek elemzésébe (Alice, aki szinte mindig a tükörbe néz), a 4 leírt szerelem a 4 filmben megjelenő nővel. A legalulértékeltebb mestermű a film történetében.

2016-10-04 19:28:59 La dolce vita (1960) / Az édes élet D0ndraper (5) #29

Kedves BonnyJohnny! Köszönöm, hogy megosztottad éretlmezésedet a film végéről! Bár a filmet kedvencemnek tartom, sajnos volt benne egy-két jelenet amit nem sikerült megfejtenem/megértenem. Így viszont már teljes kerek egészet alkot a film számomra, és még jobb érzés nézni! Köszönöm!
Végezetül csak annyit, hogy bár én is ezzel az értelmezéssel értek egyet (most már), ha ez egy rémálom, az utolsó képsor miért nem Marcello arcát veszi? Egyébként, hála egy egykori osztálytársamnak, aki folyton az álom/szellem világgal kapcsolatos dolgokkal foglalkozott (fúú, de utáltam is vele beszélni), szóval ő magyarázta el, hogy ha álmodban kiáltani akarsz, de nem tudsz, vagy épp futni/mozogni akarsz, de nem bírsz, az azt jelenti, hogy a jelenlegi környezetedben nem érzed jól magad. És ez tökéletsen meg állja a helyét a filmértelmezésében!

Mint a legtöbb ember, én is egy "Drive 2"-őt vártam ettől a filmtől. Kb a 10. perc után jöttem rá, hogy ez valami más lesz, mint a rendező előző munkája (a rendező teljes filmográfiájának megtekintése után jöttem rá, hogy igazából a Drive volt "más"). A látvány, a megvilágítás, a beállítások, engem teljesen lenyűgöztek. Bár szeretem a szimbolikát a filmben, de én csak pár cikk elolvasása után jöttem rá, hogy ebben volt más is a színeken túl. Számomra ez egy neo-western volt, vadnyugat helyett a távol-keleten. Ha szereted Alejandro Jodorowsky munkásságát, nem nagyon lehet mellé lőni, de ezt inkább azoknak tudom ajánlani akik a filmMŰVÉSZET iránt vonzódnak, nem pedig a filmipar iránt. Egyébként egy nagyon egyedülálló darab Hollywood palletáján, és ha este leülsz egyedül a sötétben a TV elé megnézni, biztos bevonz a látványvilága. 4/5

2016-08-11 14:14:28 Drive (2011) / Drive - Gázt! D0ndraper (5) #270

Az egyetlen egy film, amit képes vagyok havonta 7x megnézni, és semmit nem veszít a varázsából. A hangulat egyszerűen felülmúlhatatlan, megismételhetetlen. A történet maga pedig egy igazi Grimm mese (aki tudja mi a vége az még jobban érti, hogy miért). És ha már vége. Bár olvastam a rendező interjúját, melyben elárulja, hogy A végén Driver túléli, és mint a Grimm mesék hősei, újabb kalandok után néz. Az én értelmezésem szerint, Driver a "végső csatában a gonosszal" meghal. Nem pont egyből utána,de tudja, hogy itt a vége, és tudja, hogy elfog vérezni. És végül így, élete utolsó óráiban azt teszi aminek mindig is élt, amit mindig is szeretett: Vezet. Egyszóval Gyönyörű film. Nem nagyon szoktam új filmeket nézni, de ezt tényleg vétek kihagyni, mert ez a film biztosan nem fog hidegen hagyni. Lehet utálod majd, lehet imádod majd, de biztos, hogy nem lesz "semmilyen".