horvathm

Regisztráció: 2016. július 6. (7 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Software engineer from Budaörs

Rendezők: Clint Eastwood, Danny Boyle, Emir Kusturica, Francis Ford Coppola, Frank Darabont, Guy Ritchie, Ingmar Bergman, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Stanley Kubrick, Tim Burton
Színészek: Al Pacino, Anthony Hopkins, Brad Pitt, Grace Kelly, Hilary Swank, Jack Nicholson, Jean Reno, Leonardo DiCaprio, Liv Ullmann, Natalie Portman, Robin Williams, Tom Hanks, Tom Hardy
Műfajok: dráma, szatíra

Nem: nem publikus

Hack Your Health: The Secrets of Your Gut
Hozd magad formába: Az evés titkos tudománya
4 2024-05-03 ?
Deux jours, une nuit
Két nap, egy éjszaka
4 2024-04-27 3,8
Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

1 2024-03-03 3,4
Dune: Part Two
Dűne: Második rész
4 2024-03-02 4,1

Hát lehet igazad van. Most csak ezért nem fogom megkérdezni a chron beteg, IBS-es ismerőseimet (sajnos szakorvost nem ismerek személyesen), de még régebben fateromnak rákkutató kollégája mesélt erről dolgokat és finoman szólva is szkeptikus vagyok, hogy otthon DIY jelleggel otthon fognak kísérletezni. Meg lennék lepve, ha a gyakorlatban otthon így lehetne kísérletezni maguknak az embernek. Nem lesz belőle szalmonella, e.coli stb. fertőzés aztán kaphatod az antibiotikumot? Én főleg Schwab Richárd mostani szereplései során kerültem kapcsolatba a témával. Szerintem neki ezzel kapcsolatban csak az volt a parája, hogy olyan baktériumok is bejuthatnak, amik a polipképződést elősegítik. Meg azzal kapcsolatban is erősen szkeptikus vagyok, hogy a mikrobiom és a pszichés állapot között ilyen összefüggés lenne, mint ahogy a film sugallta. Elhiszem, hogy a bélrendszerből indul ki sok dolog és a kettő kapcslatban van, de itt is ez az árnyalatlanság, meg a hatásvadászat. Azon se lennék meglepve ha MOK, meg egyéb szakmai körökben azért még nem lenne ez az egész dolog széleskörűen elfogadva. Amennyiben így van, azt nem ártana jelezni.

előzmény: Yuriko-chan (#2)

Hát azért azt a transzplantációs részt nagyon távolságtartással kezelném. Kicsit mint egy ilyen self help könyv teljesen árnyalatlanul adja elő. Meg egyébként aktuális érdekes téma, de ez a Netflixes vibe rendkívül nyomasztó.

Krízishelyzetben derül ki, hogy ki milyen ember. Nagyon brutális és szorongató film kb. végig. Eddig úgy gondoltam, hogy elég nagy problémánk, hogy hagyjuk leszakadni a társadalomnak egy jelentős többségét és valahol itt is veszik el a szolidaritás. Ugyanakkor ez a film azért felvetette a gondolatot, hogy azért másik irányból is azért van egy piszok nagy adósság. Totálisan hiányzik a szolidaritás.

2020-09-11 00:23:34 Hab (2020) horvathm (?) #8

Ahogy nézem a Nemzeti filmintézet kb. 300M ft-al megtámogatta ezt a produkciót. Ez vajon fedezi a teljes költségeket, vagy lehet hinni az imdb budget rész alatt a 400M ft becsült költségnek?

7. Valószínűleg revision lesz a rövidítés (hardver, firmware konvenció)

előzmény: s912 (#25)

Szerintem már vagy 1 éve olvastam Györffy Miklós Bergman könyvét. Ennek a doksinak a hatására azt hiszem lassan itt az ideje újrakezdeni a filmekkel együtt.

2019-11-13 23:43:46 Durak (2014) / The Fool horvathm (4) #1

Kollégám orosz haverja ajánlotta. Szerintem jó kis film volt. Egy próbát mindenképpen érdemes tenni vele. Ahogy látom itthon még nem túl felkapott a mű. :) Maga a film egyébként nagyjából megfelelt az elképzeléseimnek, nem sok meglepetés ért benne, de valahogy ettől függetlenül élvezhető volt számomra. Úgy a technikai dolgoktól se dobtam el az agyamat, de azért jónak mondanám összességében.

2019-02-24 16:21:42 Dizájneren (2016) horvathm (4) #4

Érdekes volt, hogy Geri anyukája pontosan azt mondta el a neveléssel kapcsolatban, mint amit egy klinikai pszichológus könyvében olvastam.

2017-10-11 21:34:03 Life Cycles (2010) horvathm (5) #3

Talán az egyetlen ilyen film, ami a bringásokon kívül is élvezhető lehet.

Volt pár jelenet a San Francisco-i japánkertből :D Meglepett, hogy milyen emberségesek az amerikai katonák.