gretaplaneta

Regisztráció: 2016. március 6. (5 év, 4 hónap)

Rendezők: Céline Sciamma, Ferzan Özpetek, Luca Guadagnino, Wes Anderson
Színészek: Annette Bening, Frances McDormand, Julianne Moore, Mark Ruffalo, Meryl Streep, Tilda Swinton, Timothée Chalamet
Műfajok: dokumentumfilm, dráma, életrajzi film, minisorozat

Nem: nő

Scarface
A sebhelyesarcú
3 2021-05-17 4,4
If Beale Street Could Talk
Ha a Beale utca mesélni tudna
4 2021-05-17 3,0
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Legendás állatok és megfigyelésük
4 2021-05-09 3,3

Gyerekkorom egyik legkedvencebb filmje, most újra megnéztem és elképesztően élveztem.

Mert az elmúlt évtizedekben nem módszeres patriarchális agymosás zajlott a mozikban azzal, hogy mindig a férfiak az alfák? A nők meg lehettek mellettük szerelmesek, gondoskodók, baszhatók, butácskák, esetleg viccesek, ha kövérek. (Ja és nem mintha vége lenne ennek az időszaknak..)

Tök jól megfogtad, nekem kb egyedül emiatt volt szórakoztató a film, mert ennyire felcserélte az általában leosztott nemi szerepeket. Így már feltűnik, hogy milyen bosszantó a létezésük? Nahát! :D

előzmény: LibernyákBuborékPukkasztó (#7)

Ok, Owen Wilson nagyon jól játssza a naiv romantikus amerikait, és nem kérdéses, hogy ez volt Woody Allen szándéka a karakterrel, de én akkor is falra másztam tőle. Kínos volt nézni és nagyon elrontotta az élményt, hogy hiába voltak benne hiteles, szimpatikus karakterek itt-ott végig Wilson tökfelszínes nézőpontján cibált végig a film.

Nagyon hiányolom a Mapplethorpe: Look at the pictures doksit (http://www.imdb.com/title/tt5275838/), ma volt a bemutatója.

Gyönyörűen leképezi a társadalom működését, én imádtam, hogy képes ilyen érzékletesen, gyerekeknek beszélni a rasszizmusról, a kisebbség-többség kapcsolatáról, az előítéletek működéséről.