gretaplaneta

Regisztráció: 2016. március 6. (5 év, 1 hónap)

Rendezők: Céline Sciamma, Ferzan Özpetek, Luca Guadagnino, Wes Anderson
Színészek: Annette Bening, Frances McDormand, Julianne Moore, Mark Ruffalo, Meryl Streep, Tilda Swinton, Timothée Chalamet
Műfajok: dokumentumfilm, dráma, életrajzi film, minisorozat

Nem: nő
Születési év: 1991
Lakhely: Budapest

Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

3 2021-04-07 3,9
Dysphoric: Fleeing Womanhood Like A House on Fire
Diszfória: Mint égő házból, menekülés a női létből
4 2021-04-06 ?
How to Train Your Dragon
Így neveld a sárkányodat
4 2021-04-04 4,1
Moxie
Moxie, avagy a vagány csajok visszavágnak
4 2021-03-25 3,1

3 2021-03-21 3,3
Allen v. Farrow
Allen kontra Farrow
4 2021-03-18 ?

Gyerekkorom egyik legkedvencebb filmje, most újra megnéztem és elképesztően élveztem.

Mert az elmúlt évtizedekben nem módszeres patriarchális agymosás zajlott a mozikban azzal, hogy mindig a férfiak az alfák? A nők meg lehettek mellettük szerelmesek, gondoskodók, baszhatók, butácskák, esetleg viccesek, ha kövérek. (Ja és nem mintha vége lenne ennek az időszaknak..)

Tök jól megfogtad, nekem kb egyedül emiatt volt szórakoztató a film, mert ennyire felcserélte az általában leosztott nemi szerepeket. Így már feltűnik, hogy milyen bosszantó a létezésük? Nahát! :D

előzmény: LibernyákBuborékPukkasztó (#7)

Ok, Owen Wilson nagyon jól játssza a naiv romantikus amerikait, és nem kérdéses, hogy ez volt Woody Allen szándéka a karakterrel, de én akkor is falra másztam tőle. Kínos volt nézni és nagyon elrontotta az élményt, hogy hiába voltak benne hiteles, szimpatikus karakterek itt-ott végig Wilson tökfelszínes nézőpontján cibált végig a film.

Nagyon hiányolom a Mapplethorpe: Look at the pictures doksit (http://www.imdb.com/title/tt5275838/), ma volt a bemutatója.

Gyönyörűen leképezi a társadalom működését, én imádtam, hogy képes ilyen érzékletesen, gyerekeknek beszélni a rasszizmusról, a kisebbség-többség kapcsolatáról, az előítéletek működéséről.