Fatupi

Phuu, ez de felháborító nagy blöff volt, ahogy próbált nagybetűs filmnek látszani; Brandon Cronenberg pedig szegényem próbál nagyon Kubrick/Lynch/Refn/Aster/Noé/Peele örököseként vagy kortársaként tündökölni.
A Végtelen víztükör a sikeres elevated horrorok és drámák eszköztárát használja rendkívül klisészerűen, van itt minden, antropológia, alkotói válsággal küszködő zs-kategóriás művészlélek, fehér emberek szektája, szexualitás, erotika, femme fatale, groteszk maszkok, egzotikus hallucinogén, egzisztenciális kérdések feszegetesére alkalmas sci-fi technológia, tobzódás a pszichedelikus neonfényekben, vágásokban és hangkeverésben. Mindezekből az elemekből nem lesz automatikusan nagy film, ha a rendező 0 önálló gondolatot tudott hozzátenni, vagy bármit kezdeni a film izgalmas alaphelyzetével (ami szintén nem túl eredeti 2023-ban). Nem nyújt semmivel többet a provokációnál és Mia Goth újabb szenzációsan eszelős alakításánál.

2023-10-28 23:25:42 Missing (2023) / Eltűnt Fatupi (4) #5

Valóban a koncepciója viszi a hátán a filmet, de olyan kegyetlenül jól kiaknázták az ebben rejlő lehetőségeket (pl. ahhoz kötődő fordulat, hogy nem az egész képernyőt látod), hogy még azt is elnézem neki, hogy újfent csak azért maradnak bekapcsolva kamerák, mert a történet megkívánja, de ez a műfaj sajátja, nehéz kikerülni.

Michael Myers hörög a filmben bäzmëg, szerencsétlenek egy kis változtatással, amivel "menősíteni" akarták a karaktert, teljesen kiherélték, elvették annak lényegét

2023-10-03 00:22:21 Blue Beetle (2023) / Kék Bogár Fatupi (2) #4

Ha ezt a filmet levetítik tokkal-vonóval, ugyanígy a mozikban 2007 tájékán, akár ma hatalmas klasszikusként is emlékezhetnénk rá a (cgi is tuti jobbnak tűnne), így azonban csak üveges szemekkel meredtem végig, azon morfondírozva, hogy vajon össze lehetne-e bütykölni más szuperhősmozik hasonszőrű jeleneteiből és dialógusaiból.

2023-09-27 10:02:51 Ahsoka (2023) Fatupi (3) #1

Filoni képességeivel komoly fenntartásaim vannak, és a 7. rész után már valószínű, hogy ezzel a sorozattal sem fog rámcáfolni.
(Amennyiben valaki értékelné, a Boba Fett könyve is fent van KT-n, idáig egy szavazattal.)

Fantasztikus film, és végre valahára mi is képesek vagyunk egy húsbavágó, rendszerkritikus filmet letenni az asztalra, mint pl. Románia vagy Irán. Két és fél óra, de egy gramm felesleges jelenet nincsen benne, a főszereplők lelkivilága, gondolatisága, motivációja kristálytisztán fel van vázolva, persze csak számunkra, mert a történet során a csőlátású szereplők kísérletet sem tesznek arra, hogy megértsék a másik felet, és ez a magja az egész nemzet tragédiájának. A félrenézés, az elhallgatás, a dédelgetett sérelmek és traumák.
Ami tetszett, az a "jojó-effektus" bemutatása az egyéni sérelmekből, bosszúvágyból egy szörnyet teremtettünk, amely azóta is pumpálja a mérget a szervezetünkbe, emiatt a pszichózisunk nőttön-nő, a szörnyet pedig ez táplálja tovább, ami miatt még mérgezőbbé válik.
Az egyén-társadalom-politika kölcsönhatása húzza le még mélyebbre ezt a szerencsétlen országot. A politika lehatolt egészen Ábelig, akiről az egész visszasugárzik a közélet szintjére, és mivel a kettészakadt országban a véleményeknek nincs közös metszete, bármely szikra hadrendbe állítja a két oldalt egymással szemben. Ezt legjobban a kokárdával lehet megmutatni, amely nemzeti szimbólumból a megosztottság egyik jelképe lett, a törésvonal olyan mélyre hatolt, hogy nincsenek többé közös fogalmak és jelentések.
És egyáltalán nem egy ellenzéki propagandafilmről van szó, a rendező ugyanolyan hétköznapi emberekként ábrázolja a rendszerbarát és rendszerellenző szereplőit.

2023-06-18 09:49:01 [Tévésorozatok] Fatupi #4339

Rossz értelemben?

előzmény: Umberto (#4338)

2023-04-24 16:11:33 [Általános fórum] Fatupi #9850

Ehhez pont nemrég volt emígyen szerencsém, szóval alátámaszthatom

2023-04-23 16:05:35 [Általános fórum] Fatupi #9838

Igen, az számomra is emlékezetes volt :D
Ebből a szempontból nézve az Annihilation, Evil Dead 2, Shining ami nagyon ütött számomra
Illetve tegnap néztem az Eraserhead-et, sajnáltam is, hogy nincs kéznél a zaza

előzmény: ryood (#9837)

2023-04-23 15:00:56 [Általános fórum] Fatupi #9836

Azért a Félelem és reszketésben elég kemény hallucinogéneket tolnak, ott nem épp a fű játssza a központi szerepet :D
Ínyenceknek tudom ajánlani az Evil Bong című gyöngyszemet

előzmény: fempolip (#9834)

A téglában imádtam, mint Jack Nicholson szinkronját

2023-03-03 00:10:54 [Tévésorozatok] Fatupi #4247

Egyébként az ilyen nagy világnézeti viták közepette rendre kimarad az az egyszerű tény, hogy maga az USA is sokkal diverzebb ország lett az elmúlt tíz évben, magyarán a fehérek aránya a 80-as évekig karcolta a 90%-ot, és csak a 2010-es években csúszott 70% alá a fehér latinok nélkül (amely kategóriából az ilyen nagyrészt európai génekkel rendelkező Jenna Ortegák is kieshetnek). Tehát értelemszerűen több fehér színész volt egy fehérebb országban, wow. Hollywood multikultibbá válása kéz a kézben jár az amerikai demográfiával, mivel bevételből élnek, és ehhez kell a helyi filippínók vagy az őslakosok, valamint a bővülő középosztályú afrikai és ázsiai országok pénze is.

2023-02-07 13:03:17 The Game (1997) / Játsz/ma Fatupi (4) #108

Kósza gondolat, ez a film olyan, mintha a Truman Shownak otthont adó stúdió kupolája fölött még 6-8 kupola lenne felépítve. Hősünk minduntalan azt hiszi, hogy elhagyta a játékteret, de újabb és újabb falakba ütközik. Nincs díszlet, csak színpad, amit nem lehet elhagyni. De itt a teremtő nem bent akarja tartani, hanem az ajtót megmutatva a szabadság illúzióját kínálja fel.

2023-01-12 19:54:45 Babylon (2022) Fatupi (4) #9

Utólag vissza nézve a trailert, amaz nagyobb őrületet ígért, mint ami a filmben realizálódott. Az eleje annyira pörgős, annyira eszeveszett, hogy konkrétan sokkot kaptam (habár a címén kívül semmit nem tudtam a történetről, azon kívül, hogy milyen korban játszódik). A Wall Street farkasainak mulatozása emellett nyugdíjas találkozónak tűnik, egy-két jelenet aberráltsága miatt egy Sacha Baron Cohen-filmből sem lógott volna ki. Sokaknak nem fogja bevenni a gyomra, én élveztem, amellett, hogy nagyon érződött a rendezői szándék, hogy megmutassa a kontrasztot Hollywood két korszaka között. Chazelle rendezése végig elég didaktikus, és az első harmad után el is laposodik valamicskét, veszít a szédítő lendületéből. Számomra mégis nagy élmény volt, mert mikor működött, akkor nagyon, Pitt és Robbie frenetikusak voltak, és sokat tanultam egy korszakról, amiről semmi tudásom nem volt. A Coen-tesók és Tarantino után Chazelle-nek is meg van a maga Hollywood-filmje, habár utóbbi legenda (már csak a korából és tapasztalatából is adódóan) érettebben mesélt el egy hasonló történetet (ezúttal Pitt van di Caprio szerepében). Szóval minden érezhető igyekezet ellenére nem ez lesz a fiatal rendező magnum opusa, de veszettül szórakoztató egy film. Pár jelenete biztosan meg fog ragadni a kollektív tudatban.

A film olyan, mint a Black Mirror kései évadjainak egy gyengén sikerült része. Olivia Wilde semmi olyat nem mutatott, amit ne láttunk volna korábban. A "Republicantown" esztétikája viszont pofás volt.

Én imádom Horner és Elfman kissé gicces, szentimentális stílusvilágát, de Harry Potter és Star Wars fanatikusként egyértelműen John Williams a goat

2022-12-23 02:26:23 [Foci VB 2022] Fatupi #398

Például a háromszoros egyéni olimpiai bajnok Szilágyi Áron biztos nem tud 70 sportkocsit venni a pénzéből, illetve rengeteg olimpiai sportágban nincsen pénz, rengeteg olimpián nem szereplő sportágban pedig van, mivel azokat az emberek nézik a tévében. Nem minden élsportoló karrierje követhető végig Sky Sports és ESPN műsorán, és rengeteg profi sportág zajlik szórakoztatóipari körítés nélkül. Ez kiváltképp igaz az olimpiai sportágakra, amelyek közül sok csak négyévente kerül rivaldafénybe. Az a fényűzés, amire reflektáltál, jellemzően a nagyon jól fizető, szegényeket felkaroló (csapat)sportokban van jelen, tehát jellemzően foci, tengerentúlon kosárlabda, stb.

előzmény: Dangar (#387)

Zseniális a második évad is, habár tematikájában az első hozzám közelebb állt, de itt is nagyon szépen végigvezetett történetszálak vannak. Míg az első inkább egy társadalomkritikus, osztálykritikus vonalat vitt, addig ez az emberi lélek útvesztőjének zsigeri, nyirkos és árnyékos részeit tárja fel, ami nem függ szorosan össze a szereplők társadalmi státuszával, a luxushotel miliője inkább csak hátteréül szolgál az eseményeknek. Nemi szerepek, féltékenység, megcsalás, szex - a legtöbb ember életében szerepet játszó kérdéseket feszeget a sorozat. Mindezt baromi szórakoztatóan, Szicília festői szépségével.

2022-12-10 22:51:00 [Foci VB 2022] Fatupi #255

Soha nincs olyan vb, hogy minden esélyes csapat jó legyen. 2014-ben Portugália, Anglia, Olaszország és Spanyolország is búcsúzott a csoportkörben. Ha a döntőben Marokkó vagy Horvátország győzne, az tényleg különlegessé tenné a mostani tornát.

2022-12-06 19:14:47 [Foci VB 2022] Fatupi #187

Kinek legrosszabb, kinek legszebb :) az akkori spanyol kezdő megfelelt egy világválogatottnak, elképesztő focit játszottak

2022-11-29 13:14:26 [Foci VB 2022] Fatupi #116

Nem sokan, de vannak, pl Békéscsabának szudáni csatára van.

előzmény: paksiendre (#114)

2022-11-29 01:21:20 [Foci VB 2022] Fatupi #110

Épp ezért írtam korábban, hogy a szegények számára a foci a legmegérősebb sport. Egy nigériai kissrác, ha eljut a magyar NB2-ig, már sokkal jobb életszínvonalat teremtett magának, mint amire a saját országában a túlnyomó többség. De ő nem a szociális faktort emelte ki, hanem genetikai jellemvonásokról írt.

2022-11-29 00:02:23 [Foci VB 2022] Fatupi #108

Oké, tehát miért nincsenek fekete sakkvilágbajnokok? Ha ennek nem kulturális okai vannak, akkor te ezt hogyan látod?

előzmény: dikalosz (#102)

2022-11-28 18:14:16 [Foci VB 2022] Fatupi #101

Nekem az "allez les bleus allez" éneklésből nem úgy tűnik, hogy ezek a játékosok nagyon kötődnének a származási országaikhoz. Persze nem vagyok a téma szakertője, csak szeretem a focit, és nem látom annak jelét, hogy lenne bennük valami belső konfliktus. Szerintem annyira nincsenek is tisztában a múlttal, meg számukra már Franciaország a feketék országa is, ahol több milliós fekete közösség él, és így nehezebb rá elnyomóként tekinteni, amikor ők maguk is valamennyire részesülnek az ottani javakból. Meg sokan a szüleik révén is már kevert identitásúak, például ott van Mbappé, aki félig kameruni, félig algériai származású, tehát a franciaságától függetlenül se lenne egyértelmű az önmeghatározása. Főleg, hogy Kamerun felé nem is csak Franciaországnak van elszámolnivalója.

2022-11-28 17:14:41 [Foci VB 2022] Fatupi #99

De Franciaország nem visz semmifelé bármilyen versengést, mindenkinek joga van még akkor is Kamerunt vagy Szenegált választani, ha csak egy nagyszülője származik onnan, de Franciaországot választják, mert ott nőttek fel, ott lettek jó futballisták, ott vannak barátaik. Nem a bőrszín vagy a név határozza meg az ember identitását. Sőt, a jó afrikai válogatottak játékosai is csak abból a kényszerből választják az afrikai válogatottakat, mert az európaiba nem férnek be. Tehát tulajdonképpen az Európába irányuló bevándorlás az ő válogatottjaikat erősíti, vagy éppen Magyarországot, gondoljunk csak Orbanra vagy Styles-ra.
A franciákat sem védeni akarom, mert, ha a fekete lakosság nem lenne annyira szegény, értelemszerűen jobban kitárulkoznának egyéb lehetőségek az életben. De azt is megtehetnék, hogy senkit nem engednek be az országba.
Ezt a sakkos megjegyzést nem tudom nem ortó rasszizmusként értékelni, akkor fekete úszó meg azért nincsen, mert a feketék nem tudnak úszni? Ugye létezik ilyen sztereotípia is. Pedig az úszáshoz kell fizikum. Vagy a teniszütő és a hokiütő sem áll meg a kezükben?
Az utolsó bekezdésben még csabaga korábbi hozzászólására reagáltam.

előzmény: dikalosz (#97)

2022-11-28 13:52:30 [Foci VB 2022] Fatupi #96

Haha, nagyon frappáns, de nem arról szólt a kommentem, hogy a francia állam nem zsákmányolja ki a volt gyarmatokat a mai napig, mert ez nyilván nem igaz. De attól még a válogatottban szereplő játékosok a francia nemzet részei minden kétséget kizárólag. Nem attól lesz jó egy válogatott, mert feketék vannak benne, hanem mert az országuknak van versenysport-infrastruktúrája. Márpedig a te korábbi kommented azt sugallta, hogy a franciák kiválasztják a helyi szuperembereket, és viszik őket Párizsba focizni.
Én annó versenyszerűen vívtam, és az amerikai tőrválogatott tagjai 70%ban kelet-ázsiai származásúak voltak, és nem azért, mert szamuráj génjeik vannak, hanem mert ezt a kultúrát hozzák az őshazából. A feketék pedig értelemszerűen fociznak, és nem golfozni meg finndingizni szoktak Afrikában, ezért Európában sem ezeket a sportokat választják.
Plusz egy megjegyzés, nem csak gyarmatosítás miatt van sok külföldi származású egy válogatottban. Nincsen semmi jogosulatlan előnye annak, akinek gyarmatai voltak. Skandináv országokban is sok külföldi származású játékos. Az is igazságtalan?

előzmény: dikalosz (#89)

2022-11-28 00:25:59 [Foci VB 2022] Fatupi #88

A franciák nem válogatnak volt afrikai gyarmatokról, hanem vannak afrikaiak, akik Franciaországba mennek, ott a francia nagyvárosok külvárosaiban a már ott született kisgyereküket elviszik focizni (merthogy kínai diaszpóra is van a franciáknál, de kulturális okokból ők nem fociznak, az afrikaiak pedig imádják), mert olcsó sport, és sokat lehet vele keresni, és az afrikai-európaiakak ez egy kitörési lehetőség a nyomorból. Ezek a kissrácok a francia utánpótlás magas minőségének köszönhetően lehetnek klasszisok, és van francia identitásuk. Érdemes megnézni, hogyan ünnepelt a francia válogatott teli stadion előtt a vb győzelmük után, a nagyobbrészt afrikai származású focisták a főként fehérek előtt, akik büszke voltak a saját fiaikra, és együtt a saját országukra. Mellesleg megjegyzem, Jules Koundéban több francia vér van, mint a fehér Antoine Griezmannban vagy Theo Hernándezben.
De az őshonos franciák mellett a spanyolok, olaszok, portugálok, algériaiak, tunéziaiak, feketék, a francia szigetek lakói mind a francia nemzet részei, és évtizedek óta formálják a francia kultúrát, aminek része a filmművészet is.
Persze Franciaországban is vannak xenofóbok, nemrég a Nemzetgyűlésben akarta egy képviselő hazaküldeni származási kontinensére Franciaországban szüketett fekete képviselőtársát.

előzmény: dikalosz (#84)

2022-11-27 21:35:15 [Foci VB 2022] Fatupi #79

Az Irános megjegyzésemet nem ennek a fórumnak szántam. Csak általánosságban úgy érzem, hogy indokolatlanul vannak lenézve az Európán kívüli csapatok, holott egy Hakimi, Aguerd, En Nesyri, Ziyech nem a Szaharából jöttek, hanem topcsapatokból.

előzmény: shrek (#77)

2022-11-27 18:45:05 [Foci VB 2022] Fatupi #74

Szerintem nem tisztünk megítélni Magyarországról, hogy ki az igazi francia, és ki nem.
Elég lelombozó ebben a kommentszekcióban ilyen Vadhajtásokat alulról súroló hozzászólásokat látni.

2022-11-27 16:59:24 [Foci VB 2022] Fatupi #72

Marokkó nem éppen egy kiscsapat. Európai topligás játékosokkal álltak fel. A kiöregedő belgák egy de Bruyne-nel minőségibbek.
Mondjuk én azt sem értettem, hogy Irán győzelme miért volt meglepetés, de ez a szokott európai arrogancia valszeg.

előzmény: shrek (#71)

Kicsit reflektálva az eddigi hozzászólásokra:
Tudom Badelt hozzájárulását az első részhez, de alaovetően jobban szeretem a második és a harmadik rész albumát, sőt, a harmadik szerintem all time top 10 kategória nálam, Will&Elizabeth főtémája, Beckett halála, stb. Mindig libabőr.
Azzal is egyetértek, hogy az utóbbi időben elszürkült, és a pályája kezdeti szakaszán jobban szerettem, habár a Dűne minden hallgatásra egyre jobban tetszik, a kedvenc munkái nálam szinte mind 10 évnél korábbiak. És nekem is nagyon hiányzik a Kör, illetve a Kung fu Panda, ami szintén zseniális, még akkor is, ha John Powell is benne volt. Az Oogway Ascends örök klasszikus.

2022-09-01 02:02:26 Morbius (2022) Fatupi (1) #10

Ez a jelenet sem volt utolsó
Egyébként barátokkal mi is Milo táncát várjuk általában legjobban a filmben
One of the scenes of history

előzmény: BalaKovesi (#9)

Újranézve, szerintem ez a rész kicsit alulértékelt a többi Bosszúállók-film mellett, mondhatni elengedhetetlen darab.
Az egyetlen, ahol a csapat elejétől a végéig együtt van és a saga főszereplőinek a legtöbb közös momentuma van, itt láthatjuk őket összeszokott munkatársakként és egy baráti társaságként. Az első Bosszúállók a kezdetek, a Polgárháború már a széthullás.
A film elején lévő partin kívül nem emlékszem olyan pillanatra a sagában, ahol mindenki teljesen önfeledt és gondtalan, aztán persze Ultron gyorsan belerondít az idillbe.
Nem tudom, hogy a rengeteg egymásról nem is tudó karakter mellett hogyan lesz összerakva a Kang-dinasztia, mert az eredeti hatos között nagyon meg volt a kémia, most meg azt is nehéz látni, hogy kire/kikre helyeződik majd a fókusz, ráadásul a big sixnek volt két saját filmje, mielőtt rájuk eresztették volna a főbosst.
Az Igazság Ligája moziba került, és a Snyder-vágását összehasonlítva nekem egyértelmű, hogy az első két Bosszúállók sikeréhez nagyon kellett Whedon és az általa megteremtett csapatkohézió. A Snyder-féle Igazság Ligájából nagyon hiányoztak egyes kisebb, a barátságukat elmélyítő jelenetek Bruce és Diana között, akár a malter a téglák között.

Ez a film olyan mint a határidő előtt félkészen leadott házi feladat, aminek a második felét már a leadás előtti egy órában, kapkodva dobtak össze. Pedig amikor ez a film kijött, már volt precedens arra, hogy hogyan kell egy jó csapatfilmet megírni és megrendezni. Gyakorlatilag minden kidolgozatlan maradt, nincsenek jellemek, nincsen kohézió a négyes tagjai között, Ben Grimmnek még interakciója sem volt Reeden kívül senkivel. Cserébe kapunk közhelyeket puffogtató Storm aput, és egy utolsó 20 percre bedobott Doomot (teljesen wasted).
Nincsenek benne pusztító kringé dolgok, mint például az általam egy napja látott Macskanőben (ocsortány szuperhősfilm-túrát tartok), szimplán megmaradt egy halovány fingnak. Erőlködés hiányában befosni sem tudott, az inkább egy BvS-ről mondható el.

Egyébként a CGI kísérleti majom egy az egyben úgy nézett ki, mintha az egy évvel korábbi Majmok bolygója filmből ugrott volna elő.

A kretének történelemórája és a világháborús dráma nemigen fért meg egymás mellett. Előbbit jobban élveztem.

Viszont a Disney számító gyávasága ugyanúgy megmutatkozik itt is, mint a Star Warsnál. Természetesen nem láttuk Wanda szemében kihunyni a fényt, hisz így akármikor visszarángathatják a sztoriba, ha a rajongók felháborodnak a halálán. És ez a multiverzumos formula k*rva jó lehetőségeket rejt arra is, hogy az esetleges halála után is kifacsarják az utolsó petákot is egy népszerű karakterből, lásd Loki. No meg, hogy leteszteljék John Krasinskit Mr Fantasztikusként, hogy zöld utat kap-e a rajongóktól. Ha nem, úgysincs tétje, hisz egy másik világban élő alteregóról van szó. Megspórolják a fókuszcsoportot, mocskosul zseniális, és határtalanok a lehetőségek. Kérdés, hogy az MCU mikor szakad magába.

Utólag remek ötlet volt mostanában megnézni az Evil Dead-szériát, mert fele ennyire nem értékeltem volna Raimi őrült humorát, és igen, az öncélú találó kifejezés. Emelkett a filmélményen is javított, hogy inkább Raimi-filmként néztem rá, mint az MCU sokadik epizódjaként, mert úgy kétségtelenül kevésbé működik.

Mindenesetre üdítő élmény volt egy kultikus rendező össze nem téveszthető kézjegyét rajta érezni egy menetrendszerinti Marvel-zúzdán. A második stáblista utáni jelenet pedig a legjobb volt valaha, konkrétan visítva röhögtem.

Azóta ehhez hozzá lehetne csapni egy Nolan-Zimmer párost is :P (TDK, Inception, Interstellar, Tenet)
De új a Coogler - Göransson is, ami szintén pazar (Creed, Black Panther) - mindkét esetben Michael B. Jordannek vannak jó zenei témái
Ami pedig itt is szerepelhetne már, az a Cameron - Horner, a Titanic és az Avatar is ritka szép, meg volt előtte egy Aliens is
Scott - Streitenfeld azóta kiegészült a Prometheusszal, ami abban is elüt a franchise többi részétől, hogy a zene sokkal hangsúlyosabb

Nekem meg pont, hogy még jobban felértékelődött az eredeti Mátrix ezzel az általam eddig nem ismert jelentésréteggel, szóval köszi a linket az ordenáré transzfób kijelentések ellenére is.

előzmény: simijohnny (#44)

Ez a franchise is az utolsó részre esett szét legjobban, mint a Star Wars, ráadásul a trilógia színvonala is egy-egy szinttel gyengébb - a Világuralomhoz képest még az első Jurassic World is egy remekmű, de alapjáraton is egy biztos kézzel végigvitt iparosmunka. De igazság szerint még egy, a Jurassic Park 3-féle könnyed, síkegyszerű kalandfilmet is szívesebben néznék, mint egy ilyen őskáoszt, ahol minden jelenet egy a korábbi filmekből kiollózott jelenet fáradt, kiherélt változata, és amiben vörös szőnyeges felvonulást tartanak az új dinófajták. Ami egyrészt szuper, hisz én is örülök, ha korábban mozivásznon még nem látott kedvenceimet pipálgathatom ki, másrészt hamar önmaga paródiájába fordul át a film, mikor minden bokorból (zéró feszültségteremtéssel) az őskor egy újabb sztárja teszi futó tiszteletét, meg-megakasztva a cselekmény folyását.

Egyértelműen a volt magyar válogatott Vadócz Krisztián utazásait a világ körül. Pályafutása során megfordult már Spanyolországban, Hollandiában, Svájcban, Franciaországban, Dániában, Skóciában, Indiában, Ausztráliában, Hongkongban, jelenleg Uruguayban keresi a kenyerét. Egy észak-amerikai és afrikai kaland hiányzik még ahhoz, hogy minden kontinens pipa legyen mozgalmas karrierjében.

2022-06-08 14:22:09 Obi-Wan Kenobi (2022) Fatupi (3) #19

Negyedik részt megtekintve nekem végképp elszállt a lelkesedésem, és már leginkább frusztrál az egész. Mikor jött a hír, hogy 6 epizódos lesz a sorozat, örültem, mert gondoltam, hogy kapunk 6 feszes, sallangmentes, 45 perces részt, mellőzve a Mandalóri 3/4-ét kitévő bugyuta fillereket. 4 rész, 2 gyerekrablás, 2 gyerekmentés, erre a mérlegre még Din Djarin is elégedetten csettintene, körmömet lerágtam, hogy vajon ezúttal sikerülni fog-e a mentőexpedíció.
De látványosan nem tudnak ezzel a 6 résszel se kezdeni semmi érdemlegeset, ez a negyedik rész úgy felesleges, ahogy van, ráadásul olyan méretes f@szságokat enged meg magának (folyamatosan), hogy még Filoni sorozatain edződve is kivert a víz tőle.
Nincs pajzsa az inkvizítorok erődjének, MERT ÚGYSEM TÁMADJA MEG SENKI. ERRE A VÉGÉN MEGTÁMADJÁK. Érted, csak úgy behatol a légtérbe pár lázadó hajó, hogy ripityára lőhesse a Birodalom egyik legfontosabb létesítményét. Konkrétan tálcán kínálják a kalandoroknak, hogy rúgja seggbe az összes inkvizítort, aki olyan retardált, hogy egy ilyen helyen tengesse a mindennapjait. De ez még semmi a háborús veterán, egykori Jedi Tanács-tag Kenobi tábornok embercsempészési kísérletéhez képest, amivel elértük a mélypontot, ennél hülyébbre már nem tudják venni a nézőket. De még sorolni lehetne a fájdalmas ökörségeket.
Az érzelmi tetőpontnak szánt jelenetek össze vannak csapva és sz*rul vannak vágva, pedig ott volt a lehetőség McGregor előtt, hogy villantson valamit.
Több évadnyi Star Wars-kontentet néztem végig a bujkáló lázadókat kereső gonosz birodalmiakról, akik rendre megtalálják őket, de aztán kicsúsznak a kezeik közül, valamint gonosz birodalmiakról, akik gyerekeket rabolnak, de aztán kicsúsznak a kezeik közül a támaszpontra beszökő, folyosókon osonó főhősnek hála. Most ezt kapjuk csőstül, de egy Obi-wan sorozattól azért többet vártam, mondhatni ez volt az utolsó reményem.
Ránézve a premiernaptárra, fosásig fogjuk kapni a Disney SW-tartalmat, de ha ennyi effortot tesznek bele, mint az eddigi akármelyikbe, akkor ugyanolyan tét nélküli, unalmas, olcsónak kinéző, fillerekkel felpuffasztott, lagymatag gagyi jön.

2022-05-30 09:16:14 [Tévésorozatok] Fatupi #4088

Sőt, nemcsak, hogy arra a filmre utal, de még egy plusz ajándékkal is meglep a negyedik részben, hogy szemernyi kétség ne legyen

előzmény: fempolip (#4087)

2022-05-27 14:09:18 Obi-Wan Kenobi (2022) Fatupi (3) #2

Számomra ez a két epizód nagyon üdítő volt a Filoni-Favreau páros fan service-tengerei és side quest-hegyei után, szóval hálát rebegek a Disney-nek, hogy a Star Wars messiásait ezúttal kihagyták a buliból
Végre kiderült, hogy egy SW-sorozatnak lehet kicsit bonyolultabb narratívája, mint egy huszadrangú videójátéknak vagy a Mélytengeri mentőcsapatnak (mindennap segítünk a bajban-típusú gyereksori, csak mandalóriak helyett vízalatti állatokkal, kishúgom nézte)

2022-05-26 18:35:09 [In Memoriam...] Fatupi #3025

Ray Liotta 67 éves korában elhunyt

2022-05-01 16:48:39 365 Days: This Day (2022) / 365 nap: Ma Fatupi (1) #3

Valami olyan imádnivalóan kringé ez a film, hogy széles mosollyal vágtam rá a karót. Guilty pleasure-nek, napszemüvegreklámnak, egy szicíliai utazási iroda promóanyagának és pornóparódiának is elsőrangú, a tökéletesen tehetségtelen címlapfiúknak (Taylor Lautner Twilight-beli alakítása jócskán felértékelődött, és még ő is többet viselt ruházatot deréktol felfelé) és -lányoknak, a pusztító párbeszédeknek és kamerabeállításoknak, a kimerítően aprólékos jellemrajzoknak köszönhetően. Mindenkinek ajánlom. A Nachot alakító "színész" olyan éteri módon tenyérbemászó ábrázatú gigachad, hogy émelygésemben tömeggyilkosságot akartam elkövetni.

Annyira jólesően fájdalmas ez a film, hogy kételkedem, hogy bárki is komolyan gondolta volna. Vagy csak az olasz hím és a szláv nőstény szexuális életének kibontakozása önmagában olyan közönségcsalogató portéka, hogy ennél jobban felesleges lett volna elmerülni a filmkészítés nemes hagyományaiban.

Ezért kell már napokkal ezelőtt szűrni a közösségi médiát, fiókok, oldalak lenémítása, pókemberes videókra rányomni, hogy nem érdekel, stb. ;)
Mintha egy eljövendő zombiapokalipszisre készülnél fel, ajtót-ablakot beszögelni
Nekem még szüzek maradtak a füleim

előzmény: BalaKovesi (#2)

Maya Hawke karaktere ugyanazért halt meg, amiért előtte több száz évig rengeteg ember: Sarah Fier időnként megátkoz valakit, aki vérfürdőt rendez Shadyside-ban. A lány csak rosszkor volt rossz helyen, mint az látható volt, a gyilkos nem válogatott az áldozatokban. Persze a kövi részek el fogják magyarázni, hogy ez pontosan hogy történik, és lesz csavar, de ez az első rész alapján is logikusan működik.

előzmény: Ubul (#10)

2021-11-21 00:20:27 Eternals (2021) / Örökkévalók Fatupi (4) #7

Már hogyne tett volna hozzá semmit a filmhez, a csapat tagjait válaszút elé állították az eljövendő apokaliptikus események, és ehhez mindegyiküknek be kellett (volna) mutatni a motivációit, a vívódásait. Phaisztosz esetében a családja miatt a napnál is világosabb volt, melyik lehetséges jövőképet preferálja.

előzmény: Ehun69 (#6)

Én nem értem mi történt az emberiséggel, de a sokadik olyan hozzászólásba botlok, miszerint nyomába sem ér az első résznek (???)

2021-05-12 11:05:23 Benedetta (2021) Fatupi (4) #1

Ez a film nyerheti meg legközelebb a Pekingi Filmfesztivál rangos Síró majom-díját.

2021-04-26 02:05:50 [Megérdemelte-e az Oscart...] Fatupi #11541

Épp az imént fejeztem be a Fathert, és teljesen a hatása alatt vagyok. Nem láttam Chadwick Boseman filmjét, ezért kérdezem, hogy tényleg neki kell idén kapnia? Mert Hopkins valami frenetikusan jó...

Ugye minden pornó valami kis alibi történettel kezdődik, mivel a nagy durranást valahogy elő kell készíteni, de a műre senki sem erről a részéről fog emlékezni.

Összességében pozitív a mérleg, de a cselekmény váza ugyanaz, ennélfogva azér' sokkal jobb semmiképp sem lehetett a film (de jóval letisztultabb és par dolog most esett le, hogy miért úgy volt). Egy nagyon kibővített verziója az eredetinek (persze kiírtva belőle Whedon kezenyomát), hálistennek mégsem éreztem a 4 órát, le tudott kötni, guilty pleasure-ként élveztem is, ahogy Snyder többi filmjét.
Lehetne Cyborg cutnak is hívni, mert ő és Flash leginkább a film nyertesei, különösképp előzőhöz sokat tett hozzá a film, de persze Zack Snyder az Zack Snyder, jól megírt karaktereket és jellemfejlődést ne várjon az ember (Aquaman volt a legszürkébb). Rühelltem Whedon giccses stílusát, ahogy a Liga tagjaiból seperc alatt, teljesen hiteltelenül nagybetűs tschaládot rittyentett, ahogy Wonder Woman szerelmetes pillantásokkal vizslatta a földön hancúrozó Superman & Cyborg duót. Ugyanakkor nagyon merev és gépies lett a film azáltal, hogy Snyder minden könnyedebb momentumot kigyomlált a filmből, még ha egynéhány nem is működött - pl WW és Batman közös pillanatait szerettem az eredetiben. Több humánum, több interakció, kevesebb zúzda.
Steppenwolfra kár is szót pazarolni, egy előzőnél jobban kinéző CGI-monstrum (unpopular opinion: Darkseid kinézete viszont vérfagyasztó), habár hasonlókat egy óvodás szokott zsírkrétával rajzolni, mikor próbálja megijeszteni a csoporttársait a világ legijesztőbb szörnyével. A végső leszámolás ellenben sokkal jobban tetszett, igazi csapatmunka volt, ami nem csak Superman megjelenésének köszönhetően lett hazai. A vizionárius rendező a végén azért beintett mindenkinek, egy "nesztek, ezt nem kapjátok meg sosem"-felkiáltással. E kapcsán az az érzésem, hogy szánt szándékkal gerjeszti tovább a feszkót, tele is van már az internet az új hashtagekkel.

+ képarány - idegesítő
++ WW jeleneteinél felcsendülő zene - idegesítőbb
(Elfmant baszogatták? Ilyen szar score-t még nem hallottam, az olykor egy az egyben Zimmertől átvett témáktól eltekintve)
+++ Steppenwolf szinkronja - legidegesítőbb, mintha egy szkafanderből beszélne végig, érdemes eredeti nyelven nézni

2020-12-11 01:36:38 [Hamarosan a mozikban!] Fatupi #6485

Én akkor látom értelmét egy újabb lázadós sorozatnak, hogyha követik azt az irányt, amit Cassian reprezentált a RO-ban, tehát a jó és rossz közötti határ elmosódását. Ha a lázadókat nem idealizált jófiúkként mutatja be, hanem mint terroristákat, akik szentül hiszik, hogy a nagyobb jó érdekében cselekednek, és hajlandóak mocsokba dugni a kezüket érte. Én ezt a vonalat szerettem a filmben.
Mellesleg a Disney által ránk zúdított Star Wars-sorozatözönből engem a Bad Batch érdekel leginkább, mindig is az érdekelt, hogy a RotS eseményei után a Köztársaság hogyan lényegül át galaktikus diktatúrává, hogyan változik ettől az élet, a "kisember" mit érzékel belőle.

előzmény: BalaKovesi (#6484)

Csontig hatoló dráma, talán utoljára az Utoya volt rám ilyen hatással. Egy szír család kálváriájának egy napján keresztül ad betekintést a polgárháború mindennapjainak eseményeibe. Szinte tapintható a feszültség, permanens fegyverropogás, robbanások, a baj bármikor és bárhonnan érkezhet. A film keretes szerkezettel operál, és a végére válik világossá, mit jelent a lakás viszonylagos biztonsága a külvilág vadnyugati háborgásában. Ám ez ellen még a szilárd falak sem jelentenek biztos menedéket.
Ökölbe szorul a kezem, mikor arra gondolok, egyes dögevők kajánul lakmároznak a szegény, háborús övezetből érkezők tragikus helyzetéből.

2020-06-23 15:20:12 Cinderella (2015) / Hamupipőke Fatupi (4) #13

Voltak ázsiaiak és indiaiak is a nemesek, illetve a parasztok között. Személy szerint engem még a SW-ben sem zavart különösebben a különböző rasszok arányának patikamérlegen való kiszámítása a teljesen idegen körítés révén, de ez a film egy 17. századi francia mesének az újrafeldolgozása, európai környezettel, rangokkal, kastélyokkal, kosztümökkel stb. Szerintem senki panaszkodhatott volna joggal a diverzitás hiányára. Ez így kicsit anakronisztikus.
Nem igazán tudom miért, talán csak más hangulatban néztem, de sokkal jobban élveztem, mint a hasonszőrű élőszereplős Disney-rebootokat. Itt működött, amit hozzátoldottak a történethez, a gonosz mostoha jelleme is életszerűbb lett, de a mesebeli bája sem csorbult a történetnek. Cate Blanchett lubickolt a negatív szerepben, pazar ötlet volt őt becastingolni.

előzmény: Mizi (#9)

2020-06-20 01:52:39 Gemini Man (2019) Fatupi (3) #8

Bevallom, kicsit meglágyította a szívem, hogyan hízeleg a film a fővárosunknak.
Maga a film teljesen súlytalan élmény.

Most, hogy megint lesokkolt a 66-os parancs szívesen megnézném a Sitheket moziban

2020-03-23 23:28:45 Contagion (2011) / Fertőzés Fatupi (2) #36

Igazi alapfilm lehetett volna, de hiába a sok nézőpont, csak a felszínt kapargatja. A sok neves színész beszorult a statisztaszerepbe.
A záró képsor viszont igazán erőteljes.

Fehérorosz bajnokság még üzemel (Bátyka országával nem szarozhat holmi vírus), talán valami sportcsatorna megveszi a közvetítési jogokat. A BATE rosszul kezdett, de valószínűleg csont nélkül húzza be ezt a szezont is. De azért hajrá Vityebszk!
Nekem nincs túl sok változás egyetemistaként, órák híján tanulni is több idő áll rendelkezésre.

előzmény: Kempesbaba (#29)

2020-01-13 15:54:39 [Megérdemelte-e az Oscart...] Fatupi #11290

Azt már tavaly is igazságtalannak éreztem a Róma kapcsán, hogy hogyan lehet, hogy az Élősködők két legjobb film kategóriában is érdekelt?
Kicsit olyan szájíze van így a dolognak, mintha a legjobb film egy magasabb nívójú díj lenne, és ha elég jó egy idegennyelvű, akkor megmérettethet a topligában. Holott, ezek egymást kizáró jelölések kellene, hogy legyenek, ráadásul fent áll minimálisan az esély a duplázásra. Javítsatok ki, ha rosszul látom.

Rey elvitte őket a szigetről, a Last Jedi végén mutatják, hogy bent vannak a Falconon egy rekeszben.
Szerintem inkább az a röhej, hogy a szerencsétlen Abrams visszahozta egyszer Anakin fénykardját, hogy a Bespinen isten se találta volna meg (létezik, hogy ennél is arra számított, hogy majd Rian jól megmagyarázza neki?), másodszor meg csakazértisbasszameg módon, miután kettészakadt a Supremacy fedélzetén.

előzmény: Corso666 (#167)

Ami még nem lett megemlítve, és hatalmas filmélmény volt számomra, az a Manchester by the Sea, meg szóba jöhet a Florida Project

Hogy aztán az Uralkodó visszasündörögjön egy világot meghágó haderővel. :)
Egyébként sem volt 30 az a 30 év, mert Abrams jóvoltából már az Első Rend flottája is odateleportálódott. Viszont a sith-ek vérvonalának véget vetett, legalábbis eddig úgy tudtuk.

előzmény: Dangar (#157)

2019-12-29 00:05:08 [Tévésorozatok] Fatupi #3742

Olyan, mint egy sorozattá duzzasztott film, de gondolom be kellett valamit dobni a Disney+ indulásához. Egyénként tök ártalmatlan, elszórakoztat, elenyésző története van, de bízom benne, hogy a második évadra előrukkolnak valami részeken átívelő, összefüggő történettel.
Amiatt kicsit csalódás, hogy ebbe az irányba vitték a sztorit, és nem bírták ki, hogy baby Yoda révén az Erő (ezúttal egy szinte öntudatlan csecsemő tesz túl mindenkin, lásd erőgyógyítás - mostantól ez lesz az irány?), Gideon moff révén pedig valami fénykardozás ne kerüljön a történetbe. Jobb lett volna szimplán egy fejvadászos sztorit kikerekíteni, de hát ez van, ettől még kiváncsi vagyok, merre tovább.
Bevezetésnek összességében megfelelt, a második évadra azért ennyi nem lesz már elég.

Nem spoiler. Ian McDiarmid bejelentette, hogy benne lesz a filmben, előzetesben is hallani a hangját, plakáton szerepel, nyilatkoztak róla az alkotók, imdb-n ott a kredit, kritikák is nyíltan leírták, hogy él és virul, ha ott sem kezelik úgy, nem értem, itt miért kellene. Ráadásul nem telik el egy perc, és a film telibe belevágja az arcodba, hogy mi a szitu.

előzmény: caulfield (#148)

Szerintem (sajnos) a VIII. rész megítélése még mindig rosszabb, mint ennek. Legalábbis döbbenten tapasztaltam, hogy nagyon sokan a trilógia legjobbjának tartják, vagy azt mondják, hogy a VIII. miatt nem lehetett jó ez a befejező rész. Szóval valamennyire célba ért a Disney megalkuvása.

előzmény: SoZi (#125)

Nem ezen van a hangsúly, hanem hogy az aprólékos tervezéstól eljutottunk az ad hoc shitstormig. Persze, utólag majd jól kidolgoznak mindent, de akkor is érezhető, hogy ez az egész Palpatine-szál egy utólag beletoldozott valami, ami fittyet hány a logikára, értelmetlenné teszi a 6. rész áldozatát, és még Palpatine karakterének is ad egy gyomrost, aki végtelenül cringe Végső Rendről hadovál, meg egész flottákat semmisít meg a két kezével.

előzmény: caulfield (#103)

Nem csak simán rossz ez a film, de csúnyán megerőszakolja az egész Star Wars világát, annak komplexitását. Sajnos a Disney jóvoltából már Kánon, de annak idején a kettő szabálya abból a felismerésből fakadt, hogy a rengeteg sith mester, lovag, sötét harcos stb. sosem fogja legyőzni a Köztársaságot és a jediket, mert képtelenek a tartós együttműködésre, folyton elárulták, legyilkolták egymást, és mikor a Sötét Testvériségben ténylegesen megpróbáltak valami egységet kovácsolni, már nem szolgálta őket úgy a sötét oldal ereje. Darth Bane felismerte, hogy két sith, egy mester és egy tanitvány szövetsége szükséges ahhoz, hogy nem háború árán, mert úgy sosem győzhetik le a jediket, hanem konspiráció, ármánykodás és a háttérből való irányítás árán fognak egyszer győzedelmeskedni.
Ugye ennek a vérvonalnak a része Palpatine, aki egy élet munkája révén, politikai machinációk által végre beleülhetett a császár bársonyszékébe, és lassan elkezdte kiépíteni a birodalmi apparátust. Ez természetesen nem ment egyik pillanatról a másikra, de a Birodalom hatalmas erőforrásokkal rendelkezett, az a rengeteg csillagromboló, a Halálcsillag nem a semmiből keletkeztek, és a Birodalmi Akadémiák sem.
Ugye azt már '83-ban tudták az emberek, mi lett ennek a vége.
A lényeg az, hogy ez a világ soha nem volt ennyire alpári, ilyen mértékig OSTOBA, és érthetően nem túl reális, ha császárunk CSAK ÚGY FELTÁMAD, f*sz tudja hogyan, szerez ÉSZREVÉTLENÜL egy ordenáré több ezer csillagrombolót számláló hadsereget, teljes legénységgel, és (ennél a pillanatnál ki kellett volna mennem a moziból) mindegyik fel van szerelve egy bolygószétb*szó lézerrel. (Majd ugye jól szétlövünk minden bolygót, aztán a semmi közepén ülünk a babérjainkon.) Mert ez így működik kérem szépen, a világ háta mögött csillagrombolók teremnek a semmiből, ennyire tét nélküli soha nem volt a Star Wars. Honnan van erre elegendő erőforrás? Ha tényleg ennyire egyszerű átvenni a galaxis feletti irányítást, az nevetségessé tesz mindent, amin az elmúlt x évben Palpa ügyködött. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, mekkora böszmeség ez a film.

Ez nekem is eszembe jutott, hogy valami MC Hawer szám még elférne a filmben, sajnos így elég boomer lett

előzmény: Havierez (#87)

Gyalázat.
Képtelen vagyok felocsúdni a döbbenetből. Az a baj, hogy már a beúszó, sárga felirat alatt elvesztett a film. Két barátommal néztem, egyedül én olvastam előtte kritikákat, ők minden prekoncepció nélkül szedték atomjaira a filmet. Bődületes sületlenségek, megalománia, a néhány jó momentum is elveszett a hatalmas kapkodásban. Olyan érzés a filmet nézni, mint amikor egy hatalmas centrifuga csapkod neki az oldalainak szüntelenül.
Ennek a filmnek az ismeretében az előző 8 film minden hibája eltörpül. Mondjuk, azok filmek voltak, ezt az izét valaki forgatókönyvírás címszó alatt beginázva, bekokózva okádta össze egy este alatt.
Fohászkodom, hogy Lucas ne dobja fel a talpát a közeljövőben.

A kritikák és vélemények olvasása közben azért igencsak megmosolyogtató, hogy az egyik legutóbb kiadott special look azt sújkolta, hogy ők egy nagy család, megteremtik a régi hangulatot, mindenki szeret mindenkit, magyarán jól felszopták magukat, és a trilógiájuk felsőbbrendűségének teljes tudatában, pökhendi módon egy darab képet nem vágták be Lucas előzményeiből, mert ugye az a pokol bugyraiba való, mindenki utálja, fúj (nem mintha ott nem lehetett volna poénkodós, nevetős forgatási videókat találni).
Valószínűleg elég gány hangulatom lesz, ha tényleg olyan a film, aminek itt sokan leírják, ugyanakkor nem bánnám, ha a Disney kapna végre egy sistergős pofont azért a biztonsági játékért és profitmaximalizálásért, amit többnyire előad az utóbbi időben.

Ezt, hogy Lucas mit hozott ki a saját világából, mire érted? Maga az előzmény sztorija teljesen rendben volt, inkább az olyan dolgokon csúszott el, mint az Anakin - Padmé kapcsolat ábrázolásának émelyítő szirupossága és életszerűtlensége és a gunganes ökörködés. A III. rész miatt pedig semmi szégyenkeznivalója nincs, a legjobbak között van. De hogy mit hozott ki a világból? Gyakorlatilag megtriplázta azt az univerzumot, aminek '77-ben letette az alapjait. Basszus, magának a geonosisi nyelvnek és kultúrának a kitalálásába több fantázia szorult, mint az egész ébredő erőbe. Vagy ahogy a dagadt kéjenc Orn Free Taa szenátor pózol a főkancellár irodájában, és fizikailag megtestesíti a köztársaság erodálását. (Csak két marginális példa)
Valószínűleg Lucas sem hozott volna ki többet ennyi idő alatt, de ő nem is ugrott volna neki vérszemet kapott Dagobert bácsi módjára az új trilógiának, mint ahogy azt korábban sem tette.

előzmény: TomPowell (#42)

2019-12-07 00:00:26 Hellboy (2019) Fatupi (2) #15

Simán el tudom képzelni, hogy valakinél működik ez a fékezhetetlen tesztoszteron-hurrikán és prosztó trash-vonal, de speciel én a felénél eluntam magam, pedig egy-két jelenet agyamentsége tényleg szórakoztató volt (máshol meg hányinger kerülgetett). Csak kár, hogy láttam már idén, hogy a Perlman-féle verzió mennyire egy szerethető behemót, ez pedig szimplán egy türhő paraszt benyomását keltette, ráadásul a folytonos hentelés nem adott túl sok mozgásteret a karakternek (ahogy másnak sem).

2019-12-01 15:40:16 [Tévésorozatok] Fatupi #3728

A Klónok háborúja sorozat 2. évadában volt egy teljesen ugyanilyen rész egyébként.. Egyelőre úgy tűnik, ez is olyan mozaikszerű, mint a Filoni-féle animációs szériák.

2019-12-01 02:11:20 The Irishman (2019) / Az ír Fatupi (5) #28

Istenem, sokáig "csak" egy újabb Scorsese-féle gengszterparadét láttam, de az utolsó fél-háromnegyed óra olyan eszményien szép volt, hogy nem tudok erre nem maximumot adni. Nem bánnám, ha ez egy búcsúfilm lenne részéről.

2019-11-21 01:49:14 [Tévésorozatok] Fatupi #3714

Ezt a fan service dolgot én nem igazán értem (pedig több kritika előhozta), azért az SW az évtizedek alatt komplett univerzum lett, számtalan visszatérő fajjal, akik benépesítik a világot (jawák, twi'lekek, vukik, rodiánok, zabrakok, stb.). Ez a normalitás. Star Treknek se hánytorgatjuk fel gondolom, ha egy romulán elsétál a háttérben. Az inkább furcsa, ahogy a sequel ezeket mellőzte a túl sok emberi szereplő javára.

2019-10-20 18:10:18 The Purge (2013) / A bűn éjszakája Fatupi (1) #24

Úgy érzem, tanultam valamit. Ezidáig elgondolkoztam a filmben ábrázolt rituálé létjogosultságán, de a film rávilágított, hogy azért ez mégse jó, na.
Komolyra fordítva, nevetséges agyszülemény ez, és jócskán felkúrta az agyam, de már alattam kifejtették, miért baromság a film gondolatisága. Mindenesetre van 364 nap, hogy mindenki elhagyja az országot, aki nem egy szociopata/pszichopata vérengző vadállat.

2019-10-10 00:43:26 Sucker Punch (2011) / Álomháború Fatupi (1) #127

Zack Snyder szellemi kivetülése.
Ha a többi filmjéből elveszed, amit más adott hozzá, ezt kapod: egy ormótlan, rikító-dübörgő, fémízű felhőt.

Úgy látom ezek közül egy-két szennyet te magad is láttál, de ahogy nézem, az elmúlt évek kritikailag elismert filmjei kevésbé keltették fel az érdeklődésed. Ez valami mazochista hajlam? Vagy nem szeretnéd, ha valami lerombolná a mai filmekről a fejedben felépített narratívát?
Gyanítom ez egy elég sokszor kitárgyalt téma lehet a fórumon, de az, hogy mire voltak kiváncsiak legtöbben a moziban, nem azonos azzal, ami a legtöbb embernek tetszett. Én is többnyire látványfilmeket nézek moziban, ugyanakkor nem sokat tennék be a top 10-es listámba közülük. Csak, hogy védjem az ostoba népet.

Szerintem meg lazán alulmúlja az Apokalipszist, fáradt, erőltetett, ötlettelen, teljesen kiheréli a Főnix-mítoszt (a Last Stand is jobban adta elő a dolgot ennél), Magneto és Xavier meg már önmaga paródiája. A konfliktusok a semmiben oldódnak fel. A Days of Future Past csúcsra járatta a sorozatot, az Apokalipszisre már nem maradt szufla, de az még Singerrel a fedélzeten még úgy ahogy szerethető volt. A Dark Phoenix szomorú búcsú, de egész másképpen, mint az Endgame volt.

2019-08-27 23:25:22 [Általános fórum] Fatupi #8012

THC-3PO, avagy Creepio

előzmény: Raul (#8010)

2019-08-13 23:55:35 [Általános fórum] Fatupi #8003

Ez egyre jobb, mert kishúgom épp most annál a résznél fejezte be az olvasást, és ment aludni :D

Nem tudom mikor láttam utoljára ennyire érdektelen, unalmas, összecsapott, fásult filmet, amiben a léleknek a szikrája sem pislákol. Nem mintha alapjáraton az Alice Csodaországban, Óz, a hatalmas, Narnia és Pán Péter-feldolgozások után lett volna bármi létjogosultsága ennek a filmnek. Pedig nem mintha közülük bármelyik is olyan hatalmas eresztés lett volna, de a Diótörő még ezekhez képest sincs fasorban se.
Keira Knightley-ra meg nincs találó kifejezés a magyar nyelv eszköztárában.

2019-07-10 19:39:45 Anna (2019) Fatupi (3) #3

Nem vagyok én se álszent, azért szemrevaló gyévocska ez. :D (Bár egy pöppet olyan, mint a Valerianban azok a fura lények a tengerparton)
Talán ez a baj, hogy ez az egyetlen eleme a filmnek, ami úgy érdekel, mert amúgy ez az ismertető a film alatt egészen röhejes. :D

előzmény: BalaKovesi (#2)

2019-07-10 12:15:26 Anna (2019) Fatupi (3) #1

Amondó vagyok minden hónapban válasszanak egy 50 kilós modellcsajt a szupertitokzatos orosz füstös Gizi szerepére, hadd élvezkedjenek a kanok a moziban. Bár bevallom, az én hitvallásom, hogy aki a bohócot szeretné polírozni, maradjon otthon, kapcsolja be az inkognitómódot, és mehet a haddelhadd.

Előre is elnézést kérek, ha Besson papának mégis valami pazar koncepció született meg a fejében, és nem csak a reggeli merevedése eredményezte eme művet.

2019-05-16 00:24:10 Glass (2019) / Üveg Fatupi (2) #53

Nagy akarásnak nyögés a vége - sajnos, pedig szurkoltam neki, érezhetően Shyamalan a szívét-lelkét beletette a filmbe.

Mikor befejeztem a filmet, nekem is ez járt a fejemben. Nyilván tizenéveseknél szignifikáns a különbség öt év távlatából, és a Far From Home előzeteséből látszik, hogy a többi osztálytársa is ugyanúgy néz ki.
Szerintem egyszerűen erre nem figyeltek.

Egyébként én szerencsétlen csóri Űrlordot sajnáltam meg. Meghalt az anyja, mert az apja megölte, aztán ő ölte meg az apját, a szerelmét megöli az apja, erre mikor mindenki visszakap mindenkit, kiderül, hogy az a Gamora, akit ő szeretett, nem támadt fel. Azért ez elég kegyetlen húzás, az emberek meg szanaszét röhögték magukat rajta.

előzmény: BalaKovesi (#73)

Hát igen... Én is nagyon szurkoltam, hogy máshogy oldják meg, mert onnantól kezdve, ha egy világba behozzák az időutazás lehetőségét, minden esemény tét nélkülivé válik. (Nagy sajnálatomra a SW világában is már kánon.)
Még ezzel az alternatív idősíkos megoldással se lett teljesen megoldva, ahogy írtad. Innentől kezdve, ha meghal a macskád, átugrasz a szomszéd idősíkba ellopni magadtól. Aztán egyszer tőled lopják el. :D Ilyenkor lehet J. K. Rowling otromba trükkjét alkalmazni, amikor a Főnix Rendjében elpusztította az összes időnyerőt.

előzmény: kwzatz (#53)

2019-04-23 01:16:10 Hellboy (2004) / Pokolfajzat Fatupi (4) #24

Egyértelműen Ron Perlman, és az általa megformált Hellboy-figura az, ami miatt 4-est adok erre a filmre. Roppantúl szerethető, és nem egy behemót tuskó, mint amire (a képregény ismerete nélkül) előzetesen taksáltam, hanem egy nagydumás, néhol faragatlan és lobbanékony, de ennek ellenére szelíd, érzelmes és rokonszenves karakter, akiben még a megfelelni vágyó, vagy éppen duzzogó gyermeki énje is ott lapul.
Maga a sztori kissé gyenge lábakon áll, de így is szórakoztató az egész.

Régebben voltam Alföldön madarászni, és az én (zalai) szemszögemből az maga volt a Kánaán :D Persze a természeti környezet (például a Kis-Balaton) itt is mesés, de ott olyan madárfajokat láttam, amikből erre egy darab sincs.

előzmény: necksprain (#3)

2019-04-13 22:20:33 [Hamarosan a mozikban!] Fatupi #6396

Endgame + Rise of Skywalker... ennyi zsetontól már aranylövést lehet kapni, amit ezek összeszednek

2019-03-27 08:03:58 Pappa pia (2017) Fatupi (1) #91

Pappa pia: Salvation, Pappa pia: Resurrection, Pappa pia: Reloaded, Pappa pia: Legacy

2019-03-19 21:58:31 Aquaman (2018) Fatupi (3) #18

Igazi szórakoztató, bárgyú, bugyuta, behemót egy böszmeség ez, olyan fajta, amire nem tudok haragudni. Kaland, látvány, szerelem, Atlantisz, Szicília, tenger gyümölcsei, mi kell még?

2019-03-09 19:48:14 Pappa pia (2017) Fatupi (1) #83

A Klárika jól megkapta a magáét!

A nagy durranás előtt kifáradni látszik a Marvel-gépezet? Én vagyok az, akinek a legtöbb MCU-film tetszett eddig, de ez most csalódás volt, pedig csak a stabil átlagot vártam tőle. Nem ismerem a képregényeket, de nekem Carol Danvers egy elég súlytalan, papírmasé karakternek tűnik, bődületes zúzási rátával. Nem vagyok vele kibékülve, hogy a Végjáték előtt bedobnak egy eddig teljesen ismeretlen szereplőt jolly jokerként, akit ez a félig-eredetfilm b@szott bemutatni. Nem is tudta velem a film annyira megszerettetni, hogy a stáblista utánit nagy hűha-pillanatként éljem meg.

Korrektül felmondott házi feladat, de nem sok egyéni látásmód szorult belé. Az erős momentumok nem a film érdemei. Hogy hogyan jutott legjobb film jelölésig, gyanítom, hogy bedobták nézőcsaliként.

Azért ha már bohemian rhapsody, igazán meghallgattam volna egyben a végén, ha nem is a Live Aid alatt, de minimum egy stáblista kinézhezett volna.