Fatupi

Regisztráció: 2016. március 5. (3 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Kokainos Star Wars fan.
Kritizátor

Rendezők: Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, George Lucas, Stanley Kubrick
Színészek: Adèle Exarchopoulos, Benedict Cumberbatch, Christoph Waltz, Gary Oldman, Jack Nicholson, Jim Carrey, Julia Roberts, Margot Robbie, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michael Palin, Natalie Portman, Sigourney Weaver, Willem Dafoe
Műfajok: dráma, sci-fi, szatíra, thriller
Korszakok: 70-es, 90-es évek

The Favourite
A kedvenc
4 2019-10-27 3,8

2019-10-20 18:10:18 The Purge (2013) / A bűn éjszakája Fatupi (1) #24

Úgy érzem, tanultam valamit. Ezidáig elgondolkoztam a filmben ábrázolt rituálé létjogosultságán, de a film rávilágított, hogy azért ez mégse jó, na.
Komolyra fordítva, nevetséges agyszülemény ez, és jócskán felkúrta az agyam, de már alattam kifejtették, miért baromság a film gondolatisága. Mindenesetre van 364 nap, hogy mindenki elhagyja az országot, aki nem egy szociopata/pszichopata vérengző vadállat.

2019-10-10 00:43:26 Sucker Punch (2011) / Álomháború Fatupi (1) #128

Zack Snyder szellemi kivetülése.
Ha a többi filmjéből elveszed, amit más adott hozzá, ezt kapod: egy ormótlan, rikító-dübörgő, fémízű felhőt.

Úgy látom ezek közül egy-két szennyet te magad is láttál, de ahogy nézem, az elmúlt évek kritikailag elismert filmjei kevésbé keltették fel az érdeklődésed. Ez valami mazochista hajlam? Vagy nem szeretnéd, ha valami lerombolná a mai filmekről a fejedben felépített narratívát?
Gyanítom ez egy elég sokszor kitárgyalt téma lehet a fórumon, de az, hogy mire voltak kiváncsiak legtöbben a moziban, nem azonos azzal, ami a legtöbb embernek tetszett. Én is többnyire látványfilmeket nézek moziban, ugyanakkor nem sokat tennék be a top 10-es listámba közülük. Csak, hogy védjem az ostoba népet.

Szerintem meg lazán alulmúlja az Apokalipszist, fáradt, erőltetett, ötlettelen, teljesen kiheréli a Főnix-mítoszt (a Last Stand is jobban adta elő a dolgot ennél), Magneto és Xavier meg már önmaga paródiája. A konfliktusok a semmiben oldódnak fel. A Days of Future Past csúcsra járatta a sorozatot, az Apokalipszisre már nem maradt szufla, de az még Singerrel a fedélzeten még úgy ahogy szerethető volt. A Dark Phoenix szomorú búcsú, de egész másképpen, mint az Endgame volt.

2019-08-27 23:25:22 [Általános fórum] Fatupi #8012

THC-3PO, avagy Creepio

előzmény: Raul (#8010)

2019-08-13 23:55:35 [Általános fórum] Fatupi #8003

Ez egyre jobb, mert kishúgom épp most annál a résznél fejezte be az olvasást, és ment aludni :D

Nem tudom mikor láttam utoljára ennyire érdektelen, unalmas, összecsapott, fásult filmet, amiben a léleknek a szikrája sem pislákol. Nem mintha alapjáraton az Alice Csodaországban, Óz, a hatalmas, Narnia és Pán Péter-feldolgozások után lett volna bármi létjogosultsága ennek a filmnek. Pedig nem mintha közülük bármelyik is olyan hatalmas eresztés lett volna, de a Diótörő még ezekhez képest sincs fasorban se.
Keira Knightley-ra meg nincs találó kifejezés a magyar nyelv eszköztárában.

2019-07-10 19:39:45 Anna (2019) Fatupi (3) #3

Nem vagyok én se álszent, azért szemrevaló gyévocska ez. :D (Bár egy pöppet olyan, mint a Valerianban azok a fura lények a tengerparton)
Talán ez a baj, hogy ez az egyetlen eleme a filmnek, ami úgy érdekel, mert amúgy ez az ismertető a film alatt egészen röhejes. :D

előzmény: BalaKovesi (#2)

2019-07-10 12:15:26 Anna (2019) Fatupi (3) #1

Amondó vagyok minden hónapban válasszanak egy 50 kilós modellcsajt a szupertitokzatos orosz füstös Gizi szerepére, hadd élvezkedjenek a kanok a moziban. Bár bevallom, az én hitvallásom, hogy aki a bohócot szeretné polírozni, maradjon otthon, kapcsolja be az inkognitómódot, és mehet a haddelhadd.

Előre is elnézést kérek, ha Besson papának mégis valami pazar koncepció született meg a fejében, és nem csak a reggeli merevedése eredményezte eme művet.