Fatupi

Regisztráció: 2016. március 5. (10 hónap, 2 hét)

Bemutatkozás

Kokainos Star Wars fan

Rendezők: Christopher Nolan, David Fincher, George Lucas, Ridley Scott, Stanley Kubrick
Színészek: Benedict Cumberbatch, Christoph Waltz, Emma Watson, Gary Oldman, Jack Nicholson, Jim Carrey, Margot Robbie, Michael Fassbender, Natalie Portman, Sigourney Weaver
Műfajok: dráma, sci-fi, szatíra, thriller
Korszakok: 70-es, 90-es évek

Transformers: Revenge of the Fallen
Transformers: A bukottak bosszúja
1 2016-12-26 2,6

2017-01-14 20:06:37 The Hateful Eight (2015) / Aljas nyolcas Fatupi (4) #107

Végre sikerült ezt is bepótolnom, és bár Tarantino nem tartozik a kedvenceim közé, de számomra a mai filmes felhozatalban nagyon üdítő élmény leülni az egyik filmje elé, egyszerűen jó nézni.
Most se csalódtam, (a Djangora egy kört ver) van itt minden ami miatt szeretjük a direktor urat, bár a vége felé már sok volt a belsőségből :D A film első, komótosabb fele jobban bejött, a csavart elsőre furcsának találtam, de utólag ez is a film egyik pozitívuma. Morricone zenéje és a látványvilág pedig egészen elvarázsolt.

+ Tim Rothnak utasításba adhatta Tarantino, hogy másolja le Waltz játékát a korábbi filmjeiből? A szinkronhang miatt néha el is felejtettem, hogy ki játssza Oswaldot.

Obi-wannak biztos le volt kötve minden ideje, mert a félőrült Maul-imitátor még ott is rátalált. :D Egyébként annyit még hozzátennék, hogy Palpi már az első rész történései közben felfigyelt Anakinra és a klónok támadásáig már a mentora volt. Szóval nem tudhatjuk, hogy évekig mivel fertőzte Anakin agyát.

Szerintem Anakin megváltozása nem Obi-wan sara, (bár ő is elég tapasztalatlanul kapott tanítványt) hanem a Jedik tanításai már nem váltak be egy 9 éves gyereknél (Windu is mondta, hogy túlkoros már), akinek már érzelmei vannak és kötődése más személyhez. Így gyakorlatilag 10 évig magában kellett tartania minden heves érzelmét, felindulását, szenvedélyét. (Ráadásul ő maga is sokkal "menőbb" dolognak képzelte a Jedi létet.) 19 évesen úgy, hogy ilyen körülmények között volt ennyi ideig, természetes, hogy ki volt éhezve egy Padmé társaságára (akit ráadásul már ismert is). A buckalakókon kitöltött bosszúja során pedig először érezte, hogy tele van erővel és energiával.

előzmény: o0o (#98)

Ebből nálam csak a két DC ami alulról kilóg (de főleg a szutyok Suicide Squad) a többi szerintem teljesen korrekt mozi

2016-12-27 21:18:43 [In Memoriam...] Fatupi #2071

Ezt nem hiszem el, annyi halálhírt olvashattunk idén, de még ez is... :( az Erő legyen a hercegnővel!

A "végső leszámolás" jól el lett túlozva, hacsak nincsenek gyilkos hajlamai Kevinnek

Nekem pont ez a távolságtartás, hidegség tetszett, ami a filmben volt. Át tudtam érezni, hogy ezek a karakterek bár hősiesen cselekednek, sosem válnak igazi hősökké, a scariffi pusztítás még az emlékeküket is maga alá temeti. Porszemek csak a galaxis krónikájában. Cassian és Jyn utolsó jelenete a filmben pedig nagyon szép volt, mellőzve minden hatásvadászatot.

Engem személy szerint a 6. rész űrcsatája már nem kötött le annyira, mint a Halálcsillagon és az Endoron történtek, hiszen ott úgy is tudtuk, hogy sikerül újra elpusztítani, nem volt súlya a történéseknek. (A 7. részben pedig már nagyon oda se figyeltem, a Han-Kylo-Rey-Finn négyes sokkal izgalmasabb volt.)

La La Land, Rogue One, Allied

2016-12-09 22:08:35 War for the Planet of the Apes (2017) Fatupi (?) #3

Az igaz, hogy eddig két film alatt nem sokat haladt előre a majmok uralma, annyival nem növekedtek a tétek, s ha ilyen lassan bontakozik ki az egész cselekménye, akkor három film nem elegendő a folyamat bemutatására. Így egy sorozatban szerencsésebb lett volna szerintem.
De ettől elvonatkoztatva az eddigi két filmmel tökéletesen még voltam elégedve, még ha ez esetben a cím nem helytálló.

előzmény: kaamir (#2)