Fatupi

Regisztráció: 2016. március 5. (4 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Kokainos Star Wars fan.
Kritizátor

Rendezők: Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, George Lucas, Stanley Kubrick
Színészek: Adèle Exarchopoulos, Benedict Cumberbatch, Christoph Waltz, Gary Oldman, Jack Nicholson, Jim Carrey, Julia Roberts, Margot Robbie, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michael Palin, Natalie Portman, Sigourney Weaver, Willem Dafoe
Műfajok: dráma, sci-fi, szatíra, thriller
Korszakok: 70-es, 90-es évek

3 2020-04-26 3,1
True Romance
Tiszta románc
5 2020-04-23 4,2
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
Ragadozó madarak (és egy bizonyos Harley Quinn csodasztikus felszabadulása)
2 2020-04-01 2,6

2 2020-02-19 2,4
Gisaengchung
Élősködők
5 2020-02-08 4,3

Most, hogy megint lesokkolt a 66-os parancs szívesen megnézném a Sitheket moziban

2020-03-23 23:28:45 Contagion (2011) / Fertőzés Fatupi (2) #36

Igazi alapfilm lehetett volna, de hiába a sok nézőpont, csak a felszínt kapargatja. A sok neves színész beszorult a statisztaszerepbe.
A záró képsor viszont igazán erőteljes.

Fehérorosz bajnokság még üzemel (Bátyka országával nem szarozhat holmi vírus), talán valami sportcsatorna megveszi a közvetítési jogokat. A BATE rosszul kezdett, de valószínűleg csont nélkül húzza be ezt a szezont is. De azért hajrá Vityebszk!
Nekem nincs túl sok változás egyetemistaként, órák híján tanulni is több idő áll rendelkezésre.

előzmény: Kempesbaba (#30)

2020-01-13 15:54:39 [Megérdemelte-e az Oscart...] Fatupi #11290

Azt már tavaly is igazságtalannak éreztem a Róma kapcsán, hogy hogyan lehet, hogy az Élősködők két legjobb film kategóriában is érdekelt?
Kicsit olyan szájíze van így a dolognak, mintha a legjobb film egy magasabb nívójú díj lenne, és ha elég jó egy idegennyelvű, akkor megmérettethet a topligában. Holott, ezek egymást kizáró jelölések kellene, hogy legyenek, ráadásul fent áll minimálisan az esély a duplázásra. Javítsatok ki, ha rosszul látom.

Rey elvitte őket a szigetről, a Last Jedi végén mutatják, hogy bent vannak a Falconon egy rekeszben.
Szerintem inkább az a röhej, hogy a szerencsétlen Abrams visszahozta egyszer Anakin fénykardját, hogy a Bespinen isten se találta volna meg (létezik, hogy ennél is arra számított, hogy majd Rian jól megmagyarázza neki?), másodszor meg csakazértisbasszameg módon, miután kettészakadt a Supremacy fedélzetén.

előzmény: Corso666 (#167)

Ami még nem lett megemlítve, és hatalmas filmélmény volt számomra, az a Manchester by the Sea, meg szóba jöhet a Florida Project

Hogy aztán az Uralkodó visszasündörögjön egy világot meghágó haderővel. :)
Egyébként sem volt 30 az a 30 év, mert Abrams jóvoltából már az Első Rend flottája is odateleportálódott. Viszont a sith-ek vérvonalának véget vetett, legalábbis eddig úgy tudtuk.

előzmény: Dangar (#157)

2019-12-29 00:05:08 [Tévésorozatok] Fatupi #3742

Olyan, mint egy sorozattá duzzasztott film, de gondolom be kellett valamit dobni a Disney+ indulásához. Egyénként tök ártalmatlan, elszórakoztat, elenyésző története van, de bízom benne, hogy a második évadra előrukkolnak valami részeken átívelő, összefüggő történettel.
Amiatt kicsit csalódás, hogy ebbe az irányba vitték a sztorit, és nem bírták ki, hogy baby Yoda révén az Erő (ezúttal egy szinte öntudatlan csecsemő tesz túl mindenkin, lásd erőgyógyítás - mostantól ez lesz az irány?), Gideon moff révén pedig valami fénykardozás ne kerüljön a történetbe. Jobb lett volna szimplán egy fejvadászos sztorit kikerekíteni, de hát ez van, ettől még kiváncsi vagyok, merre tovább.
Bevezetésnek összességében megfelelt, a második évadra azért ennyi nem lesz már elég.

Nem spoiler. Ian McDiarmid bejelentette, hogy benne lesz a filmben, előzetesben is hallani a hangját, plakáton szerepel, nyilatkoztak róla az alkotók, imdb-n ott a kredit, kritikák is nyíltan leírták, hogy él és virul, ha ott sem kezelik úgy, nem értem, itt miért kellene. Ráadásul nem telik el egy perc, és a film telibe belevágja az arcodba, hogy mi a szitu.

előzmény: caulfield (#148)

Szerintem (sajnos) a VIII. rész megítélése még mindig rosszabb, mint ennek. Legalábbis döbbenten tapasztaltam, hogy nagyon sokan a trilógia legjobbjának tartják, vagy azt mondják, hogy a VIII. miatt nem lehetett jó ez a befejező rész. Szóval valamennyire célba ért a Disney megalkuvása.

előzmény: SoZi (#125)