Fatupi

Regisztráció: 2016. március 5. (7 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Kokainos Star Wars fan.
Kritizátor

Rendezők: Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, David Lynch, Denis Villeneuve, George Lucas, Stanley Kubrick
Színészek: Al Pacino, Christoph Waltz, Florence Pugh, Gary Oldman, Jack Nicholson, Jim Carrey, Joe Pesci, John Cleese, Léa Seydoux, Marlon Brando, Mia Goth, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michael Palin, Natalie Portman, Sigourney Weaver, Willem Dafoe
Műfajok: dráma, sci-fi, szatíra, thriller
Országok: amerikai, dél-koreai, francia

4 2024-02-07 4,2
The Killing of a Sacred Deer
Egy szent szarvas meggyilkolása
3 2024-02-06 3,5

Phuu, ez de felháborító nagy blöff volt, ahogy próbált nagybetűs filmnek látszani; Brandon Cronenberg pedig szegényem próbál nagyon Kubrick/Lynch/Refn/Aster/Noé/Peele örököseként vagy kortársaként tündökölni.
A Végtelen víztükör a sikeres elevated horrorok és drámák eszköztárát használja rendkívül klisészerűen, van itt minden, antropológia, alkotói válsággal küszködő zs-kategóriás művészlélek, fehér emberek szektája, szexualitás, erotika, femme fatale, groteszk maszkok, egzotikus hallucinogén, egzisztenciális kérdések feszegetesére alkalmas sci-fi technológia, tobzódás a pszichedelikus neonfényekben, vágásokban és hangkeverésben. Mindezekből az elemekből nem lesz automatikusan nagy film, ha a rendező 0 önálló gondolatot tudott hozzátenni, vagy bármit kezdeni a film izgalmas alaphelyzetével (ami szintén nem túl eredeti 2023-ban). Nem nyújt semmivel többet a provokációnál és Mia Goth újabb szenzációsan eszelős alakításánál.

2023-10-28 23:25:42 Missing (2023) / Eltűnt Fatupi (4) #5

Valóban a koncepciója viszi a hátán a filmet, de olyan kegyetlenül jól kiaknázták az ebben rejlő lehetőségeket (pl. ahhoz kötődő fordulat, hogy nem az egész képernyőt látod), hogy még azt is elnézem neki, hogy újfent csak azért maradnak bekapcsolva kamerák, mert a történet megkívánja, de ez a műfaj sajátja, nehéz kikerülni.

Michael Myers hörög a filmben bäzmëg, szerencsétlenek egy kis változtatással, amivel "menősíteni" akarták a karaktert, teljesen kiherélték, elvették annak lényegét

2023-10-03 00:22:21 Blue Beetle (2023) / Kék Bogár Fatupi (2) #4

Ha ezt a filmet levetítik tokkal-vonóval, ugyanígy a mozikban 2007 tájékán, akár ma hatalmas klasszikusként is emlékezhetnénk rá a (cgi is tuti jobbnak tűnne), így azonban csak üveges szemekkel meredtem végig, azon morfondírozva, hogy vajon össze lehetne-e bütykölni más szuperhősmozik hasonszőrű jeleneteiből és dialógusaiból.

2023-09-27 10:02:51 Ahsoka (2023) Fatupi (3) #1

Filoni képességeivel komoly fenntartásaim vannak, és a 7. rész után már valószínű, hogy ezzel a sorozattal sem fog rámcáfolni.
(Amennyiben valaki értékelné, a Boba Fett könyve is fent van KT-n, idáig egy szavazattal.)

Fantasztikus film, és végre valahára mi is képesek vagyunk egy húsbavágó, rendszerkritikus filmet letenni az asztalra, mint pl. Románia vagy Irán. Két és fél óra, de egy gramm felesleges jelenet nincsen benne, a főszereplők lelkivilága, gondolatisága, motivációja kristálytisztán fel van vázolva, persze csak számunkra, mert a történet során a csőlátású szereplők kísérletet sem tesznek arra, hogy megértsék a másik felet, és ez a magja az egész nemzet tragédiájának. A félrenézés, az elhallgatás, a dédelgetett sérelmek és traumák.
Ami tetszett, az a "jojó-effektus" bemutatása az egyéni sérelmekből, bosszúvágyból egy szörnyet teremtettünk, amely azóta is pumpálja a mérget a szervezetünkbe, emiatt a pszichózisunk nőttön-nő, a szörnyet pedig ez táplálja tovább, ami miatt még mérgezőbbé válik.
Az egyén-társadalom-politika kölcsönhatása húzza le még mélyebbre ezt a szerencsétlen országot. A politika lehatolt egészen Ábelig, akiről az egész visszasugárzik a közélet szintjére, és mivel a kettészakadt országban a véleményeknek nincs közös metszete, bármely szikra hadrendbe állítja a két oldalt egymással szemben. Ezt legjobban a kokárdával lehet megmutatni, amely nemzeti szimbólumból a megosztottság egyik jelképe lett, a törésvonal olyan mélyre hatolt, hogy nincsenek többé közös fogalmak és jelentések.
És egyáltalán nem egy ellenzéki propagandafilmről van szó, a rendező ugyanolyan hétköznapi emberekként ábrázolja a rendszerbarát és rendszerellenző szereplőit.

2023-06-18 09:49:01 [Tévésorozatok] Fatupi #4339

Rossz értelemben?

előzmény: Umberto (#4338)

2023-04-24 16:11:33 [Általános fórum] Fatupi #9850

Ehhez pont nemrég volt emígyen szerencsém, szóval alátámaszthatom

2023-04-23 16:05:35 [Általános fórum] Fatupi #9838

Igen, az számomra is emlékezetes volt :D
Ebből a szempontból nézve az Annihilation, Evil Dead 2, Shining ami nagyon ütött számomra
Illetve tegnap néztem az Eraserhead-et, sajnáltam is, hogy nincs kéznél a zaza

2023-04-23 15:00:56 [Általános fórum] Fatupi #9836

Azért a Félelem és reszketésben elég kemény hallucinogéneket tolnak, ott nem épp a fű játssza a központi szerepet :D
Ínyenceknek tudom ajánlani az Evil Bong című gyöngyszemet

előzmény: fempolip (#9834)