Fatupi

Regisztráció: 2016. március 5. (1 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Kokainos Star Wars fan

Rendezők: Christopher Nolan, David Fincher, George Lucas, Ridley Scott, Stanley Kubrick
Színészek: Benedict Cumberbatch, Christoph Waltz, Emma Watson, Gary Oldman, Jack Nicholson, Jim Carrey, Margot Robbie, Michael Fassbender, Michael Keaton, Natalie Portman, Sigourney Weaver
Műfajok: dráma, sci-fi, szatíra, thriller
Korszakok: 70-es, 90-es évek

The Princess and the Goblin
A hercegnő és a kobold
4 2017-04-06 3,9

2017-04-16 16:53:16 The Blue Planet (2001) / A kék bolygó Fatupi (5) #1

Fél gyermekkoromat jelenti a sorozat (Attenborough összes filmjét szerettem), még úgy is döntöttem anno, hogy tengerbiológus leszek. A kedvenc epizódom a mélytengerekben játszódó rész, elképesztő élőlények rejtőzkődnek a mélységekben, amelyeket Attenborough előtt nem tudtak így megmutatni nekünk. Nem kérdés az osztályzat...

Nagyon sajnálom, hogy egy ilyen nagyszabású projektből ennyit sikerült kihozni. Gyakorlatilag a látványon kívül (ami tényleg lélegzetelállító és grandiózus), nincs értékelhető aspektusa a filmnek, nem is értem, miért vagyok ilyen vajszívű vele. Talán mert a végét egészen élveztem... Kár, hogy rendes felvezetést nem kapott.

Egy 2 és fél órás játékidőt ennél jobban is kihasználhattak volna, Mózes/Ramszesz gyerekkorát például, a testvéri viszonyukat, gyakorlatilag levegőben lógott a film eleje. A karakterek totál felszínesek lettek, jellemfejlődés, motivációk, karakterdráma nuku. A közepe felé pedig egyre érdektelenebbé és unalmasabbá vált az egész. Edgerton sem tetszett Ramszeszként, olyan bamba fapofával sikerült végigjátszania... Bale jó (bár a filmbeli Mózes egyáltalán nem volt szimpatikus), a csapások jól néznek ki, a zene is tetszett. Negatívumként még egyes mellékkarakterek kihasználatlanságát lehet felhozni, pl Mendelsohn, Weaver.
Összességében egy gyenge hármast tud felmutatni nálam.

Na, ez remek volt, egy darab szörnnyel marad le az ötösről végül. Nagyon kár az elnyújtott befejezésért, a szabadulás után egy kis rácsodálkozás elég lett volna, és az utána következő kocsiba pattanós villámlós mindfuck tökéletes lezárása lett volna a sztorinak. Ennek ellenére a thriller része ami a film nagy részét kiteszi nálam nagyon betalált, szeretem az ilyen típusú filmeket, melyek nulláról indulva, folyamatosan gyarapítják a tudásunkat a filmbéli világról. John Goodman fantasztikusan játszik, a csajt még nem láttam más filmben, kicsit a fiatal Sigourney-ra emlékeztetett (bár lehet csak a kinézete miatt). Összességében egy erős 4-es, de súlyos klausztrofóbiában szenvedőknek semmiképpen sem ajánlanám.

Köszi, mindenképp utánanézek ☺

előzmény: Bubu (#24)

Hát nehéz megszólalni, nálam már most az év filmje... Teljesen szimpla történet, de hihetetlenül erős, depresszív atmoszférával és ez a melankolikus hangulat is nagyon bejött. Casey Affleck pedig telitalálat a szerepre, nélküle nem ütött volna ekkorát. (Nem tudom van-e egyáltalán szinkron a filmhez, de ezt mindenképpen eredeti hangon kell látni.) Talán azért is tetszett ennyire, mert teljesen azonosulni tudtam ezzel a világot, az embereket ignoráló, magába forduló figurával. Mikor felfedi a karakter tragédiáját a film, az volt számomra az érzelmi tetőpont, megkönnyeztem, pedig nem vagyok az a sírós fajta.
100%, a Roommal karöltve az utóbbi évek legerősebb alkotása.

2017-02-10 16:18:11 Creed (2015) / Creed - Apollo fia Fatupi (4) #27

Nekem ez az első Rocky-filmem, szóval annyit nem nyomott a latban a karaktere, ennek ellenére kellemes csalódás volt a film (a kötelező sablonok ellenére), rendkívül intenzív élményt nyújtott, Stallone és Jordan is remekül játszottak. Meghozta a kedvem az eredeti szériához. :)

Hát nem semmi ez a piros szín, kíváncsi vagyok, hogy elmennek-e odáig, hogy a beúszó felirat is ilyen lesz a filmben.

2017-01-14 20:06:37 The Hateful Eight (2015) / Aljas nyolcas Fatupi (4) #107

Végre sikerült ezt is bepótolnom, és bár Tarantino nem tartozik a kedvenceim közé, de számomra a mai filmes felhozatalban nagyon üdítő élmény leülni az egyik filmje elé, egyszerűen jó nézni.
Most se csalódtam, (a Djangora egy kört ver) van itt minden ami miatt szeretjük a direktor urat, bár a vége felé már sok volt a belsőségből :D A film első, komótosabb fele jobban bejött, a csavart elsőre furcsának találtam, de utólag ez is a film egyik pozitívuma. Morricone zenéje és a látványvilág pedig egészen elvarázsolt.

+ Tim Rothnak utasításba adhatta Tarantino, hogy másolja le Waltz játékát a korábbi filmjeiből? A szinkronhang miatt néha el is felejtettem, hogy ki játssza Oswaldot.