Fatupi

Regisztráció: 2016. március 5. (5 év)

Bemutatkozás

Kokainos Star Wars fan.
Kritizátor

Rendezők: Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, George Lucas, Stanley Kubrick
Színészek: Adèle Exarchopoulos, Benedict Cumberbatch, Christoph Waltz, Gary Oldman, Jack Nicholson, Jim Carrey, Julia Roberts, Margot Robbie, Michael Fassbender, Michael Keaton, Michael Palin, Natalie Portman, Sigourney Weaver, Willem Dafoe
Műfajok: dráma, sci-fi, szatíra, thriller
Korszakok: 70-es, 90-es évek

The Trial of the Chicago 7
A chicagói 7-ek tárgyalása
4 2021-02-02 4,2

2020-12-11 01:36:38 [Hamarosan a mozikban!] Fatupi #6485

Én akkor látom értelmét egy újabb lázadós sorozatnak, hogyha követik azt az irányt, amit Cassian reprezentált a RO-ban, tehát a jó és rossz közötti határ elmosódását. Ha a lázadókat nem idealizált jófiúkként mutatja be, hanem mint terroristákat, akik szentül hiszik, hogy a nagyobb jó érdekében cselekednek, és hajlandóak mocsokba dugni a kezüket érte. Én ezt a vonalat szerettem a filmben.
Mellesleg a Disney által ránk zúdított Star Wars-sorozatözönből engem a Bad Batch érdekel leginkább, mindig is az érdekelt, hogy a RotS eseményei után a Köztársaság hogyan lényegül át galaktikus diktatúrává, hogyan változik ettől az élet, a "kisember" mit érzékel belőle.

előzmény: BalaKovesi (#6484)

Csontig hatoló dráma, talán utoljára az Utoya volt rám ilyen hatással. Egy szír család kálváriájának egy napján keresztül ad betekintést a polgárháború mindennapjainak eseményeibe. Szinte tapintható a feszültség, permanens fegyverropogás, robbanások, a baj bármikor és bárhonnan érkezhet. A film keretes szerkezettel operál, és a végére válik világossá, mit jelent a lakás viszonylagos biztonsága a külvilág vadnyugati háborgásában. Ám ez ellen még a szilárd falak sem jelentenek biztos menedéket.
Ökölbe szorul a kezem, mikor arra gondolok, egyes dögevők kajánul lakmároznak a szegény, háborús övezetből érkezők tragikus helyzetéből.

2020-06-23 15:20:12 Cinderella (2015) / Hamupipőke Fatupi (4) #13

Voltak ázsiaiak és indiaiak is a nemesek, illetve a parasztok között. Személy szerint engem még a SW-ben sem zavart különösebben a különböző rasszok arányának patikamérlegen való kiszámítása a teljesen idegen körítés révén, de ez a film egy 17. századi francia mesének az újrafeldolgozása, európai környezettel, rangokkal, kastélyokkal, kosztümökkel stb. Szerintem senki panaszkodhatott volna joggal a diverzitás hiányára. Ez így kicsit anakronisztikus.
Nem igazán tudom miért, talán csak más hangulatban néztem, de sokkal jobban élveztem, mint a hasonszőrű élőszereplős Disney-rebootokat. Itt működött, amit hozzátoldottak a történethez, a gonosz mostoha jelleme is életszerűbb lett, de a mesebeli bája sem csorbult a történetnek. Cate Blanchett lubickolt a negatív szerepben, pazar ötlet volt őt becastingolni.

előzmény: Mizi (#9)

2020-06-20 01:52:39 Gemini Man (2019) Fatupi (3) #8

Bevallom, kicsit meglágyította a szívem, hogyan hízeleg a film a fővárosunknak.
Maga a film teljesen súlytalan élmény.

Most, hogy megint lesokkolt a 66-os parancs szívesen megnézném a Sitheket moziban

2020-03-23 23:28:45 Contagion (2011) / Fertőzés Fatupi (2) #36

Igazi alapfilm lehetett volna, de hiába a sok nézőpont, csak a felszínt kapargatja. A sok neves színész beszorult a statisztaszerepbe.
A záró képsor viszont igazán erőteljes.

Fehérorosz bajnokság még üzemel (Bátyka országával nem szarozhat holmi vírus), talán valami sportcsatorna megveszi a közvetítési jogokat. A BATE rosszul kezdett, de valószínűleg csont nélkül húzza be ezt a szezont is. De azért hajrá Vityebszk!
Nekem nincs túl sok változás egyetemistaként, órák híján tanulni is több idő áll rendelkezésre.

előzmény: Kempesbaba (#30)

2020-01-13 15:54:39 [Megérdemelte-e az Oscart...] Fatupi #11290

Azt már tavaly is igazságtalannak éreztem a Róma kapcsán, hogy hogyan lehet, hogy az Élősködők két legjobb film kategóriában is érdekelt?
Kicsit olyan szájíze van így a dolognak, mintha a legjobb film egy magasabb nívójú díj lenne, és ha elég jó egy idegennyelvű, akkor megmérettethet a topligában. Holott, ezek egymást kizáró jelölések kellene, hogy legyenek, ráadásul fent áll minimálisan az esély a duplázásra. Javítsatok ki, ha rosszul látom.

Rey elvitte őket a szigetről, a Last Jedi végén mutatják, hogy bent vannak a Falconon egy rekeszben.
Szerintem inkább az a röhej, hogy a szerencsétlen Abrams visszahozta egyszer Anakin fénykardját, hogy a Bespinen isten se találta volna meg (létezik, hogy ennél is arra számított, hogy majd Rian jól megmagyarázza neki?), másodszor meg csakazértisbasszameg módon, miután kettészakadt a Supremacy fedélzetén.

előzmény: Corso666 (#167)

Ami még nem lett megemlítve, és hatalmas filmélmény volt számomra, az a Manchester by the Sea, meg szóba jöhet a Florida Project