Fatupi

Regisztráció: 2016. március 5. (2 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

kokainos Star Wars fan

Rendezők: Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, George Lucas, Stanley Kubrick
Színészek: Benedict Cumberbatch, Christoph Waltz, Emma Watson, Gary Oldman, Jack Nicholson, Jim Carrey, Julia Roberts, Margot Robbie, Michael Fassbender, Michael Keaton, Natalie Portman, Sigourney Weaver
Műfajok: dráma, sci-fi, szatíra, thriller
Korszakok: 70-es, 90-es évek

4 2018-06-21 3,5
Jason Bourne

3 2018-06-21 3,0

2018-06-29 21:54:43 [Foci VB 2018] Fatupi #98

Szerintem a négy dél-amerikai csapat közül három továbbjut (Brazília, Uruguay, Kolumbia/Argentína).

A most futó angol-belga meccsről valami jópofa komédia, ahol egymással versengve próbálják elkerülni a győzelmet.

2018-06-28 15:03:18 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon Fatupi (4) #20

A vége számomra is egy kicsit lehúzta, de ezzel együtt annyira átélhető, annyira emberi az egész közeg, a szereplői szerethetőek, szinte egyik jelenete sem mesterkélt - teszem azt Simon képzelgései, vagy amikor coming out-ol a szülei előtt, vagy a húga reakciója, de még az a pillanat is több ízben, amikor megérkezik az iskola elé, és nem tudja, mi fogadja majd őt - minden úgy történik, ahogy annak lennie kell. Hiánypótló film és alapmű a korosztályomnak a témában.
Majdnem ötös.

Ana kocsit vezet. Ana magánrepülőzik. Ana hajón kefél.

Hogyan tudták két óráig húzni a semmit? Na, ez a nem semmi!
Viszont elismerésem a film score-jának, ennyi ugyanolyan nyálas számot bejátszani két perces szünetekkel...

Ezért jó filmeket nézni, ismét valamivel jobban megismertem kicsiny világunkat egy másik látószögből.

Nálam ez a film a "két szék közül pad alá" tipikus esete. Egyszerűen túl sok mindent akartak a filmbe belegyömöszölni: Heydrich életének fontosabb mozzanatait, amin keresztül némileg megismerhetjük az ő karakterét; a két merénylőt és drámájukat; a merénylet morális hátterét, hatását és következményét; illetve magát a merénylet elkövetését és annak kitervelését. Sajnos számomra nem volt olyan komponense a filmnek, ami maradéktalanul jól működött volna. A szereplőket nem sikerült hozzánk közel hozni, így a drámai végkifejlet is elég mesterkéltre és hatásvadászra sikeredett, és nem is értem miért kellett ilyen irányba elvinni a filmet.

Ha már így töprengünk ezen, én Luke trottyos alsógatyóját se láttam tovaszállni

előzmény: HejjaX (#299)

2018-01-16 23:33:49 The Emoji Movie (2017) / Az Emoji-film Fatupi (?) #4

A szaúdi filmkritikusok egyértelműen az elmúlt évtizedek legjobbjának tartják.

De látom, már leírták előttem :D