replay4

Regisztráció: 2016. március 3. (8 év)

Nem: ?

4 2017-03-07 3,9
Liza, a rókatündér
Liza the Fox-Fairy
3 2016-10-16 3,9
Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan
For Some Inexplicable Reason
5 2016-10-16 3,9

2018-12-11 17:00:34 Panelkapcsolat (1982) replay4 (5) #23

Zseniális film. Tarr Béla egyetlen jó filmje.

A rajzok nagyon kreatívak voltak, de sajnos nem jó értelemben. Az emberek nagyon aberráltak néznek ki, arra emlékeztetett amikor egyszer egy magyar börtönben készült rajzot láttam. Az illető a családját rajzolta le, az alakok mosolygósak voltak mégis nagyon ijesztő volt a kép, egyértelmű volt hogy az ember fejében valami nincs rendben. A film számomra ugyanilyen volt.
Egy 12 éves forma kisfiút kivittek a szülei kb. a második rémálomnál, amikor felállt, hátat fordított a vászonnak és befogta a füleit. Én minimum 18-as karikát adnék neki.
Arról nem is beszélve hogy túl hangos volt, többen is befogták a fülüket körülöttem, ami szerintem moziban nem egy tipikus dolog (Puskin, nagyterem). Biztos a rémálmok gyötrő hatásait akarták megjeleníteni, de nekem szimplán csak idegesítő és túlzó volt.
A történet érdekes volt, de semmi különös. A film érdeme a képi világ lehetne, amiben tényleg látszik a sok munka, de nekem sajnos nem jött be.

Engem magával ragadott, a végén a Live Aid koncert szinte ugyanaz volt mint az eredeti, és nagyon jól sikerült visszaadni. Örültem annak is, hogy itt fejezték be a filmet.
Zseniálisak az alakítások is.

Masszív film. Christian Bale karaktere a sebzett férfi, aki megy előre. Teszi a dolgát, még akkor is amikor minden, de minden körülmény ellene dolgozik és megnehezíti az életét. Baleset miatt börtönbe kerül, elhagyja élete nője, elveszti az öccsét. De helyt áll. Nem lesz pl. öngyilkos, hanem teszi amit tud. Amikor meg lehetősége van bosszút állni, nem érdekli mi lesz vele (minden bizonnyal börtön), de megteszi mert ezt kell tennie. Igazán férfias karakter, nem macsó, hanem igazi értelemben. Tehát a sztori nagyon jó, lassú film, de a színészek is kiválóak.

Nekem valahogy nem állt össze, és nem is tudom elmondani hogy miért. Technikailag profi volt, volt benne pár jó poén, volt egy történet, ami ment A-ból B-be, volt egy hangulata, stb. És mégsem tetszett. Talán túl sok volt az az 5 év amíg Ujj Mészáros Károly készítette ezt a filmet...

5-öst adtam, mert bár nem tökéletes, de ahhoz képest hogy vizsgafilm nem színész főszereplővel, nagyon jó volt. Tipikus magyar család, tipikus problémák: külföld, nem külföld; mit kezdjek az életemmel, stb. Hasonló mint a Moszkva tér, amit szerintem csak magyar emberként lehet megérteni, még inkább Budapestiként. A szülők nagyon jól játszottak. Az tetszik benne hogy nagyon jól ragadja meg ennek a generációnak az életét és problémáit, és szórakoztatóan adja elő.

2016-10-16 11:19:35 John Wick (2014) replay4 (3) #46

Jó kis akciófilm volt, bár számomra picit elrugaszkodott volt a történet, meg nem is volt benne semmi extra. Viszont egyszer nézhető és szórakoztató. Tetszettek benne a verekedés-koreográfiák, meg hogy nem tökölt, mindenkit lehetőség szerint azonnal fejbe lőtt. :)

2016-10-14 15:05:19 Demolition (2015) / Darabokban replay4 (4) #5

A karakterek viselkedése szerintem realista volt, és a színészek is hitelesen adták őket. Nagy kérdés hogy melyikünk hogy reagálna egy tragédia esetén. Nekem nagyon tetszett, hogy Gyllenhaal bár nem szerette annyira a feleségét, mégis átment egy gyász-perióduson. Mert együtt élni valakivel nagyon nagy hatást gyakorol az életünkre. Ezt a paradox dolgot szerintem nagyon valósághűen mutatták be, és emiatt tetszett a film.

2016-10-12 22:31:39 True Romance (1993) / Tiszta románc replay4 (5) #16

Szerintem zseniális film. Kicsit ponyva stílusú, de ebből már Tarantino stílust teremtett a Ponyvaregénnyel, és ez is a maga műfajában szerintem remek.
Patricia Arquette szerintem brillírozott. Pl. amikor mondja hogy "You're so cool" az szerintem olyan klassz! A Chrisopher Walken-es jelenet pedig géniusz.

2016-10-12 10:26:27 Sztalker (1979) / Stalker replay4 (2) #74

"szót nem ejtettem hollywoodról." -> tudom, bocs ezt nem neked címeztem, hanem csak úgy általánosságként írtam le.

előzmény: ryood (#71)