Ildiko123

Regisztráció: 2016. március 1. (8 év)

Nem: ?

5 2017-03-01 4,6
Gods of Egypt
Egyiptom istenei
5 2016-03-01 2,1

Ez a legnagyobb kedvencem... IMÁDOM!
Szeretem a történetet, a szereplőket, a film zenéjét és a kosztümöket. Gyönyörűen van fényképezve...
Egy háborús film, ami pont arról szól, hogy egy kis jóindulattal, milyen könnyen lehetne béke mindenhol.

Nekem továbbra is nagy kedvencem ez a film... immár sokadszorra nézve is :)

Imádom! :) egyszerűen szuper!
A mitológiai vonal nem teljesen pontos itt-ott, ez tény, de a történet eszmei mondanivalója még így is tökéletesen átjön a filmben. Jól ismerem az egyiptomi mitológiát. És nem mondom, hogy a történet hibátlan, de mégis élvezhető és szórakoztató a történet.

A történet érdekes és szórakoztató, a látvány pazar.
Egy fantasy mesét látunk, de a történet jóval több ennél mégis. Igazi emberi spirituális jellemfejlődéseket láthatunk a történetben.

Seth mindenen átgázoló hatalomvágya és a hatalomtól való megrészegülése az igazi elbukást példázza, Horus vesztett helyzetéből önnön erejével és találékonyságával felemelkedése, mások segítése, a közös érdekek segítése és előbbre helyezése az önös céloknál, igazi pozitív jellemfejlődés.

Seth és Horus harca a társadalmi fejlődés azon pontja, mikor a régi rend összecsap az újjal... a törzsi öröklési vonal a szeniorátus (a legidősebb férfirokon öröklése) és az első szülött öröklési joga a primogenitúra. (Erre a mi történelmünkben is van ékes példa).

Szóval engem sokkal jobban szórakoztatott, mint a Star Wars új része.. azt untam, de ezt nem.