Lacika83

Regisztráció: 2016. február 26. (2 év, 11 hónap)

Születési év: 1983

Se7en
Hetedik
5 2018-12-28 4,6

Ez most nem sikerült...
A sztori harmatgyenge, akciójeleneteknek híján vagyunk (Jackie Chanhez képest meg pláne), és ráaggatták még a Police Story címet is.
Köze nincs a korábbi Rendőrsztorikhoz. Büntetés.

Fogott rajta az idő... Sosem szerettem a tengeralattjárós, meg repülős filmeket, és előbbit most sem kedveltem meg. Hiányzott belőle a feszültség, ami kicsit lendíthetett volna a tempón. Nekem nem jött át, lehet, hogy harminc éve ez jó filmnek számított, de ma már "rozsdásnak" érzem.

Köszönöm!

Milyen az a young adult film?

2018-12-05 20:35:20 Creed (2015) / Creed - Apollo fia Lacika83 (2) #30

Nehéz értékelni ezt a filmet. Sly megcsinálta a Rocky remake-jét, csak fekete főszereplővel. A történet már ismerős volt az eddigi Rocky-filmekből, a jól bevált recepten nem sokat változtattak. Számomra unalmas, klisés, gyenge eresztés, bár az első rész után mindegyik az volt. Az egyetlen pozitívum, hogy végre a bokszjelenetek is elfogadhatóak voltak.

2018-10-21 13:06:11 Gotti (2018) Lacika83 (2) #4

Sikerült ezt a filmet nagyjából pocsékul elkészíteni. Nem elég, hogy Gotti karaktere is felszínes, még Sammy Gravano szerepe is el lett hagyva, szinte teljesen. Két órába sűríteni negyven évet? Nem sikerült. De még ötöt sem. Ami tetszett, azok a hangfelvételek fontosságát kiemelő részek, mert azok valóban fontosak voltak a Gambino-családban, de Gravano feltörése, majd árulása annyira elsikkad, hogy kínszenvedés volt kivárni a végét. Ahogy lentebb Tenebra is elmítette, nem volt kidolgozva semmi, amiért megtudnánk, hogy miért is lett legenda egy maffiózóból. Említésre kerülnek dolgok, melyek aztán maradnak a homályban. Láttam már rosszabb filmet is, de elég ide a 2-es.

Erősen gondolkodtam a film nézése közben, hogy 2-es vagy 3-as legyen, de a végkifejlettel felkúszott 4-esig. Az valami zseniális! Amúgy számomra a film igencsak lassú és unalmas, de a végével lesz teljes a kép, így azért már nem olyan könnyű lehúzni. Tetszik, hogy a vége nem 'ellovagolok a boldogságba', és győznek a jók, hanem végre egy úgymond, negatív befejezés.

2018-10-14 14:58:55 Loving Pablo (2017) / Escobar Lacika83 (3) #6

Fele királyságomat egy Javier Bardemért! Tökéletesen hozza a figurát, és akkor itt is a vége. Nincsa bajom Cruz asszonysággal, de itt valami égbekiáltóan irritáló számomra. A narrációtól falnak tudnék szaladni, eszement dolognak tartom ebben a filmben (is). Ráadásul, mint lentebb írták, a nagy szerelem valóban nem volt kihangsúlyozva, az csak úgy van. Adsz, és kapsz. Kapsz tőlem ajcsi-ajcsikat, kapsz tőlem egy bőröndnyi pénzt, kapsz tőlem 'la pistolát', cserébe kérem a tested, a munkád, és úgy kb. az egész életed. Valahogy kiforratlan az egész. Persze, egy sorozatban nagyobb potenciál rejlik, könnyebb tízórányi filmben bemutatni mindent, mint kettőben, de a végeredmény így is hiányos lett. Mindenből kapunk egy kicsit (kicsi amor, kicsi muerte ) de egyikből sem eleget. Akit érdekel Pablo Escobar, az úgyis tudja mik történtek Kolumbiában, de véleményem szerint ez a film több kérdést vet fel, mint amennyire választ ad. Kár érte, pedig nagyon vártam.

Attól függetlenül, hogy tetszett - az első részt valósággal imádom - , nem nagyon tudom hova rakni a Soldadót. Sok hasonlóság van a két rész között, de most nem éreztem azt a feszültséget, amit a Sicario keltett bennem anno. Van itt Szomália meg terrorizmus (miért is?), migránstenger Mexikóból, meg bosszú mindhalálig. Apropó, nem úgy volt, hogy Alejandro bosszút állt a Sicario végén? Azt hittem az már le van zárva, erre kiderül, hogy a kivégzett kokainbáró felett áll egy másik kokainbáró, most azt is meg kell ölni, mert így csak a félbosszú volt meg. What? Ami még zavart, hogy a Sicario végén egy békésen vacsorázó családot simán eltesz Alejandro láb alól, de a még bűnösebb, még gyilkosabb, még családírtóbb, még kokainbáróbb kokainbáró lányát már nem óhajtja megölni, inkább megvédi. Szíve nőtt a zsoldosnak... Egy szó mint száz, nálam sok ponton ütközik logikailag a Soldado, és a Sicario. Akciófilmnek nem rossz, de ismerve az előzményeket, erősen gyengusz.

Valószínűleg nem ő jelentkezett ügynöknek. És igen, ezért is gondolom, hogy jó filmet lehetne csinálni róla. Jelentenie kellett, de mint utólag kiderült, terhelő vallomást senkire nem tett, ám mindez csak az edzői pályája után derült ki. A szememben nem lett kevesebb, mai napig őt tartom a legjobbnak, aki a Ferencváros padján ült, én rajta nőttem fel, nekem ő AZ edző. Biztos, hogy volt egy belső vívódása a csapattársakkal, a jelentésekkel szemben, miközben a kommunisták zsarolták,fenyegették. Valószínűleg sejtette, hogy örökre nem marad titokban a dolog, sokan el is fordultak tőle, miután Varga Zoli nyilvánosságra hozta a dolgokat. Novák Dezső is tudta milyen lent, milyen fent, és milyen szar középen is lenni. Nem sértésből írtam a nevét.