Lacika83

Regisztráció: 2016. február 26. (3 év, 3 hónap)

Születési év: 1983

The Nun
Az apáca
2 2018-12-31 2,4

2019-05-26 16:44:54 The Mule (2018) / A csempész Lacika83 (4) #14

Gyerekkorom óta rajongok Clint papáért, és most sem okozott csalódást. Vannak filmjei amiket nem szeretek, de ez a jobbak közé tartozik. Látszik rajta is az idő vasfoga, de még mindig ő az ász a pakliban, közel a 90-hez is. Jó színészeket választott maga mellé, a történet is érdekes, bár a karaktere továbbra is a régivágású, morgós, fából faragott arcú vénember. Nekem nagyon tetszett.

2019-05-26 16:36:41 Venom (2018) Lacika83 (2) #30

Sem fimként, sem képregényadaptációként nem tudom komolyan venni. Értékelni még nehezebb, de kicsikart egy kettest. A történet unalmas, a szimbióta és Brock kapcsolata nekem túl volt tolva. Elég sokat vártam, mire megnéztem, de már tudom, miért ódzkodtam eme "Marvel-szerű" filmalkotástól.

Ez most nem sikerült...
A sztori harmatgyenge, akciójeleneteknek híján vagyunk (Jackie Chanhez képest meg pláne), és ráaggatták még a Police Story címet is.
Köze nincs a korábbi Rendőrsztorikhoz. Büntetés.

Fogott rajta az idő... Sosem szerettem a tengeralattjárós, meg repülős filmeket, és előbbit most sem kedveltem meg. Hiányzott belőle a feszültség, ami kicsit lendíthetett volna a tempón. Nekem nem jött át, lehet, hogy harminc éve ez jó filmnek számított, de ma már "rozsdásnak" érzem.

Köszönöm!

Milyen az a young adult film?

2018-12-05 20:35:20 Creed (2015) / Creed - Apollo fia Lacika83 (2) #30

Nehéz értékelni ezt a filmet. Sly megcsinálta a Rocky remake-jét, csak fekete főszereplővel. A történet már ismerős volt az eddigi Rocky-filmekből, a jól bevált recepten nem sokat változtattak. Számomra unalmas, klisés, gyenge eresztés, bár az első rész után mindegyik az volt. Az egyetlen pozitívum, hogy végre a bokszjelenetek is elfogadhatóak voltak.

2018-10-21 13:06:11 Gotti (2018) Lacika83 (2) #4

Sikerült ezt a filmet nagyjából pocsékul elkészíteni. Nem elég, hogy Gotti karaktere is felszínes, még Sammy Gravano szerepe is el lett hagyva, szinte teljesen. Két órába sűríteni negyven évet? Nem sikerült. De még ötöt sem. Ami tetszett, azok a hangfelvételek fontosságát kiemelő részek, mert azok valóban fontosak voltak a Gambino-családban, de Gravano feltörése, majd árulása annyira elsikkad, hogy kínszenvedés volt kivárni a végét. Ahogy lentebb Tenebra is elmítette, nem volt kidolgozva semmi, amiért megtudnánk, hogy miért is lett legenda egy maffiózóból. Említésre kerülnek dolgok, melyek aztán maradnak a homályban. Láttam már rosszabb filmet is, de elég ide a 2-es.

Erősen gondolkodtam a film nézése közben, hogy 2-es vagy 3-as legyen, de a végkifejlettel felkúszott 4-esig. Az valami zseniális! Amúgy számomra a film igencsak lassú és unalmas, de a végével lesz teljes a kép, így azért már nem olyan könnyű lehúzni. Tetszik, hogy a vége nem 'ellovagolok a boldogságba', és győznek a jók, hanem végre egy úgymond, negatív befejezés.

2018-10-14 14:58:55 Loving Pablo (2017) / Escobar Lacika83 (3) #6

Fele királyságomat egy Javier Bardemért! Tökéletesen hozza a figurát, és akkor itt is a vége. Nincsa bajom Cruz asszonysággal, de itt valami égbekiáltóan irritáló számomra. A narrációtól falnak tudnék szaladni, eszement dolognak tartom ebben a filmben (is). Ráadásul, mint lentebb írták, a nagy szerelem valóban nem volt kihangsúlyozva, az csak úgy van. Adsz, és kapsz. Kapsz tőlem ajcsi-ajcsikat, kapsz tőlem egy bőröndnyi pénzt, kapsz tőlem 'la pistolát', cserébe kérem a tested, a munkád, és úgy kb. az egész életed. Valahogy kiforratlan az egész. Persze, egy sorozatban nagyobb potenciál rejlik, könnyebb tízórányi filmben bemutatni mindent, mint kettőben, de a végeredmény így is hiányos lett. Mindenből kapunk egy kicsit (kicsi amor, kicsi muerte ) de egyikből sem eleget. Akit érdekel Pablo Escobar, az úgyis tudja mik történtek Kolumbiában, de véleményem szerint ez a film több kérdést vet fel, mint amennyire választ ad. Kár érte, pedig nagyon vártam.