camelot

Regisztráció: 2016. január 31. (1 év, 9 hónap)

Korszakok: A sematizms és a némafilmek korszaka

Születési év: 1982

Kauas pilvet karkaavat
Gomolygó felhők
5 2017-03-08 4,2

2017-08-06 23:25:19 A falu rossza (1916) camelot (?) #1

Ha valakinek megvan, kérem ossza meg, valahol a neten. Tudom hogy 1996-ban és 1997-ben leadta a Duna TV.

2017-05-18 22:12:08 Ütközet békében (1952) camelot (3) #1

Ingadozok az "oké/elmegy" és a "rossz" értékelés között. Meg kell hagyni hogy elég unalmas film. A propaganda a szokásosnál talán egy kicsit erősebb, de nem kirívóbb mint a korszak többi filmjében. Viszont feltűnően több benne a tinci-tánci és éneklős jelenet, gondolom valamivel ki kellett tölteni a percidőt, ha már történettel nem tudták. Igaz, van benne látványos rész is, de attól még nem lesz jó, mivel az is csak a propaganda része. Lehetne a címe, akár az is hogy "Jaj de jó a néphadseregben... igaz 3 évet fog ott rohadni az ember de akkor is jaj de jó!" Ami miatt viszont érdekes lehet megnézni, hogy ebben a filmben tűnik fel először Márkus László. A színészek játékára sem lehet panasz. Pl. Szirtes vagy Pécsi, hitelesen hozzák a karakterüket, akárcsak mint a Város alatt-ban, pedig ott teljesen más személyiségeket kellett megformálniuk. Amit még ellehet mondani, hogy ebben a filmben nincs ellenség, tehát se burzsuj, se szabotőr, stb. Ebben az Első fecskék című filmet idézi, mivel ott se volt senki aki ellen harcolni kellett, kivéve egyik-másik pozitív karakter "elmaradott" személyisége. Tehát ez a sematikus filmeken belül, szinte kizárólag a jellemfejlődés témájába tartozó darab.
UI: Akinek esetleg megvan a Tűzkeresztség című film, az kérem vegye fel velem a kapcsolatot, szeretném megnézni és átmásolni. Illetve a Felszabadult föld is érdekelne, amit ugyan láttam már, de nincsen meg.

2017-05-07 21:03:52 [Filmet keresek] camelot #2135

Sziasztok. Keresek egy távol keleti karatés (kung-fu?) filmet. Nekünk még A Shaolin templom kincse címen volt beírva a kazis füzetbe, de ilyen címen nem találok filmet a neten. A sztoriból annyi maradt meg, hogy a gonosz harcosnak a keze ha elérte az ellenfelet, akkor fekete tenyérnyomot hagyott és az olyan erős ütésnek számított hogy bele is halt a másik fél.

Kérnék egy lapot nyitni a következő filmnek.

2017-04-14 16:52:25 A föld (1955) camelot (4) #7

http://videa.hu/videok/film-animacio/a-fold-1955-gyula-szabo-vilmos-MlKqsePrIKcKmqwX alábbi link már nem él, de itt elérhető.

2017-04-11 19:30:16 [Általános fórum] camelot #6922

Sziasztok. Egyszerűen nem értek embereket. Írok nekik üzenetet, normális stílusban segítséget kérek, látom hogy belépnek az oldalra és aktívak, de senki nem képes válaszolni. Kivéve egy aki egyszer válaszolt, utána már ő sem. Felteszem itt is a kérdést, hátha valaki tud segíteni. Megvannak-e ezek a filmek valakinek, vagy akár csak egy is közülük:

Ütközet békében 90p
Tűzkeresztség 99p
A város alatt 90p
Felszabadult föld 102p
Az élet hídja
Csapj az asztalra!
Vidám verseny
Tiszta ház, egészséges család

Ezek mind 1950-1955 között magyar filmek. Aki tud segíteni, kérem írjon, akár itt a fórumban, akár személyesen nekem, privát üzenetben.

2017-04-06 22:38:54 A harag napja (1953) camelot (3) #1

Ugye a filmet 1953-ban mutatták be, de nem sokkal később, le is került a műsorról, hogy két évvel később, újra moziba kerüljön, de már megtoldva, úgy hogy Rákosi koma is ki legyen domborítva. Aki megnézi a filmet, az láthatja, hogy baromira kirí, hogy hol is van a betoldás :D

2017-04-06 22:28:38 Nyugati övezet (1951) camelot (4) #4

Ha én adnék, műfaji besorolást, azt mondanám, hogy kommunista krimi. Még azt is mondanám, hogy a maga "kategóriájában" jó film. Csak aztán ott van a tudat, hogy a valóságban, mi is volt a történelmi háttere az egésznek.

2017-04-06 22:22:19 Szabóné (1949) camelot (3) #1

Érezhetően prototípusa még csak a későbbi sematikus filmeknek. Az egész film, inkább a "rendrakásra" helyezi a hangsúlyt, az országban, a gyárban, mint a fejekben. Az ellenségkép se olyan határozott még mint a többiben. Az olyan nagy nevek, mint pl. Görbe János vagy Szirtes Ádám, inkább csak mellékszereplők. Görbének, talán ha egy-két mondata van az egész filmben. A történet és a film maga, szerintem kicsit unalmas is, de mint olyan filmet, amit sehol nem adnak és sehol nincs fent a neten, egyszer mindenképpen érdemes megnézni.

2017-03-14 15:51:34 Költözik a hivatal! (1954) camelot (4) #1

Jópofa vígjáték, a kor hasonló filmjeihez képest, nem véltem felfedezni benne propagandát sem. Érdemes megnézni, annak aki hozzájut.