camelot

Regisztráció: 2016. január 31. (1 év)

Korszakok: Rákosi korszak és a néma filmek korszaka

Születési év: 1982

5 2016-12-21 4,5
A város alatt

5 2016-11-22 ?

2017-02-17 12:51:41 Batman (1943) camelot (?) #1

A korához képest, nem is rossz. Egyébként csinálom a magyar feliratot hozzá, eddig 5 rész van kész. Akit érdekel, az a Indavideo-n megtalálja.

2017-02-10 21:03:25 [Általános fórum] camelot #6879

Sziasztok. Pár éve még írt az oldalra egy tractorking nevű felhasználó. Kérdésem tudtok-e róla valamit, ne adj isten az elérhetőségét? Bár ez utóbbi egy elég naiv felvetés csupán.

2016-12-21 22:33:58 A tizedes meg a többiek (1965) camelot (5) #17

Pontosítanám az érdekességek fülnél idézett wikipedia információt a "sínen vagyunk" mondat kapcsán. A hivatkozott elnémított mondat, nem akkor hangzik el amikor Sinkovits mondja a sínen vagyunk-ot, hanem egy képpel utána, amikor Darvas mondja ironikusan. Ott valóban látható hogy Szabó Gyulának mozog a szája és mond valamit csak nincs hang. Ekkor Sinkovits még felé is fordul, tehát reagál.

2016-12-19 12:03:58 [Filmet keresek] camelot #2082

Sziasztok, ezúttal konkrét filmeket keresek:
Szabóné
A bűvös szék
Tiszta ház, egészséges család
A város alatt
Felszabadult föld

Ezek mind a 40-es, de inkább az 50-es években készült magyar filmek. Úgy sejtem h a Filmmúzeumon leadhatták ezeket, de talán az MTV-n is. Keresem azokat az embereket akik ezeket v ezek közül akárcsak egyet is, rögzítettek vhs kazettára. Szeretném átmásolni és/vagy digitalizálni ezen filmeket (megoldható nálam), de akár meg is venném a kazettát a tulajdonostól. Ha nem szívesen adnátok kölcsön egy ismeretlennek az anyagot, akkor a másolás idejére vendégül látom a tulajdonost (budapesti vagyok) és ahogy végzett a magnó, már adom is vissza a kazit. A két utolsót egy belső vetítésen láttam a Mandánál idén, fényképeztem és videóztam is közben amennyit tudtam (videára kitettem amit sikerült), de szeretném ha nekem is meglennének ezek a filmek teljes egészében (mandától nem lehet megvenni). Ha valakinek netán gépen van ezek közül bármelyik, kérem töltse fel valahová v küldje el nekem v írja ki dvd-re. Akár meg is veszem. Minden megoldás érdekel.
camelot_a@indamail.hu

2016-12-18 21:52:43 [Filmet keresek] camelot #2081

Mindent bevallok, nem jutott eszembe

előzmény: PG (#2080)

2016-12-17 23:59:27 [Filmet keresek] camelot #2079

ez lesz, köszi :) újra bebizonyosodott h a wikipedia, hát hogy is mondjam... nincs a helyzet magaslatán

előzmény: napola (#2078)

2016-12-16 14:49:40 [Filmet keresek] camelot #2077

Sziasztok, újfent egy filmet keresek. Még talán a 90-es években láttam az mtv-n. Magyar film. A sztorija kb annyi h magyarország belesodródott a délszláv háborúba és egy fiktív jövőben játszódik. Egyetlen jelenete maradt meg a fejemben, ahogy Hollósi Frigyes talán vmi humorista félét játszik és azzal poénkodik h az utolsó kapcsolja le a villanyt. Katonák ezen besértődnek és megverik v elviszik. Átnéztem a Hollósi filmjeit, de ilyesmit nem találtam köztük, pedig nekem nagyon úgy rémlik h ő volt az. Annyi biztos h nem főszereplő volt.

2016-12-16 14:44:46 [Filmet keresek] camelot #2076

Igen ez az, köszi :)

előzmény: Kalevala (#2064)

2016-11-25 12:13:09 [Filmet keresek] camelot #2063

Sziasztok. Keresek egy filmet amit 2012-ben forgattak Magyarországon. Svájci vagy svájci-magyar koprodukció volt, a történet pedig egy cigány lányról szól és az ő hányattatásairól, megpróbáltatásairól. Magyarul, Örvények és Folyók címen ment a forgatás, de lehet ez csak munkacím volt.

2016-11-22 19:04:54 A város alatt (1953) camelot (5) #5

Szerintem szuper ez a film. Rengeteg külső helyszín (mai szemmel külön érdekes), sok olyan kamera beállítás, ahol a régi nagy színészek egyszerre látszanak. A karakterek és jellemábrázolások hitelesek, életszerűek. Például Sinkovits Imre, mint zsebtolvaj vagy mint Pongrácz Imre aki a kétes nemi indíttatású fodrászból lett metró építőt alakítja. Dialógusok, monológok is jelentősen eltérnek a korabeli filmektől és valóban humoros beszólások is vannak. Ezekre direkt nem hozok példát, ne lőjem le a "poént". Akit érdekel a korszak az mindenképpen nézze meg, de annak is javaslom megtekintésre aki csak szimplán egy jó filmet akar látni. :)