necksprain

Tapasztalat: 2002 film
Regisztráció: 2016. január 27. (1 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

kill your boss. kill your boss. eat a hot dog oh ya. kill your boss. kill your boss. dont forget the ketchup.

eresz

Rendezők: Alejandro Jodorowsky, Alekszej Balabanov, Dario Argento, Emir Kusturica, Lucio Fulci, Marek Koterski, Mario Bava, Nicolas Winding Refn, Pier Paolo Pasolini
Műfajok: horror, krimi, szatíra, thriller, western
Országok: dél-koreai, holland, lengyel, mexikói, olasz

Születési év: 1992

Al final del túnel
Az alagút végén
4 2017-03-23 ?

2017-03-28 20:40:17 Cséplő Gyuri (1978) necksprain (4) #8

ó, köszönöm! figyelmetlen voltam, általában megnézem az érdekességeket.

2017-03-28 19:46:22 Vespa (2010) necksprain (1) #46

hűha.. szóval ha jól értelmezem a sztorit, a tizenéves srác kártyán(!) nyert egy szelvényt, majd felült a vonatra (az egyetlen dolog, amit kifizetett, ez becsülendő). odaérve a helyre kiskorú lévén nem adták oda neki a robogót, majd a random ismerős férfi segítségével próbált egy vétséget vagy bűncselekményt elkövetni, nem tudom melyikbe tartozik ez, biztosan valami okirattal való visszaélés kategória. mikor ez nem jött össze, simán ellopta a mocit, majd balesetet okozott, két autóban (egyik egy böhöm nagy BMW városi terepjáró) kár keletkezett. ezután elszeleltek. a végén a tolvajtól ellopták, ami amúgy sem volt az övé, majd rátukmáltak úgy ránézésre 15 ezer forintot. szerintem jól jött ki a dologból, ha ez a hatóságok fülébe jut, mehetett volna vissza a Budapest melletti Tököl településre egy-két évre.

2017-03-28 17:36:11 Cséplő Gyuri (1978) necksprain (4) #6

jaa, hülye vagyok, utánaolvasva látom, hogy ez full fikció. ja, mégsem teljesen. :D

előzmény: necksprain (#5)

2017-03-28 17:34:00 Cséplő Gyuri (1978) necksprain (4) #5

A talpraesett főszereplő sorsa együttérzést kelt, mert egy jobb sorsra érdemes cigányember társadalmi felemelkedésének, feltörekvésének a kudarcát meséli el.

én ezt nem így látom, az utolsó előtti jelenetben a "mi a terved, Gyurikám?"-ra a "Megyek vissza." a válasza, ami sejteti, hogy újra otthagyja a putrit. érdekelne, hogy mi lett a sorsa. 78-ban olyan 25-30 éves lehetett, akkor ma még nincs 70 éves, ha megélte.

2017-03-28 15:26:55 Fekete vonat (1970) necksprain (5) #4

zseniális!! szerintem a legerősebb jelenet az a végtelenül aranyos selypítős kissrác, akit ver az apja részegen, és olyan természetességgel mondja, hogy a szívem sajdul bele. de közben akkora szövegei vannak, hogy kiköhintettem a gépre a nyelet vizemet, pl eközben:

-(apád) mit csinál, mikor itthon van?
-elmegy a kocsmába, egy pohár sör beugrik, egy fél deci pályinka beugrik, egy szódavíz beugrik..

kösz Tenebra az ajánlást, nézem majd a többit is.

2017-03-28 12:37:02 Cigányok (1962) necksprain (2) #16

szerintem nagyon egyoldalúan mutatta be azt a közösséget. mind dolgozni és házat építeni, gyerekek esetében tanulni akaró és onnan kiszakadni vágyó embereknek, akik a társadalom áldozatai egytől-egyig. egyszer leplezi csak le valamelyest ezt a hamis képet, mikor az orvos kérdezi a szülőt, hogy jár-e iskolába a 8 éves gyerek, mire a szülő azt válaszolja nem. a miért nem?-re pedig nincs érdemleges válasza, az orvos "túl gyenge?" visszakérdezésére kapva-kap az alkalmon, és azt mondja "igen!". na itt kilógott a lóláb. illetve az elején vannak a képek bevágva a saját mocskukban fetrengő, pőre meztelen gyerekekről, míg a film többi részében úgy ki van suvickolva a putrijuk, hogy szerintem azt az egész stáb egy héten keresztül puceválta, hogy nézzen ki valahogy. el kellett volna még 5-10 perc szerintem is, de én megkérdeztem volna pl a tanárnőt, hogy azokból a gyerekekből, akik járnak iskolába, mennyi az, aki tényleg odateszi magát, mert nagyon cuki felolvastatni Petőfit, és értékelem, hogy nővérkék meg kallerok meg ilyenek akarnak lenni a gyerkőcök, de az arányok fontosak volnának. illetve a nyomorúságukra még rasegít egy kevésbé vidám daluk (nem értek hozzá, de biztosan nagyobb arányban vannak vidám nótáik), illetve azon már nem is csodálkoztam, hogy a temetés helyett nem mondjuk egy keresztelőt mutatnak. nekem ez így nagyon kevés, nagyon otromba mód az arcomba tolt szenvelgés.

az viszont a közös gyalázatunk, hogy 62 óta ez a helyzet gyakorlatilag semmit nem változott.

2017-03-26 14:51:01 Silence (2016) / Némaság necksprain (2) #40

ez engem is érdekelne, mert a végén az arc, akinél találnak keresztény cuccot, úgy megrémül, mintha akasztani vinnék, miközben a filmben végig majdhogynem humánusan bántak a(z európai) keresztényekkel. vagyis jóval humánusabban, mint pl a spanyolok kb a 19. század feléig bárkivel, aki nem katolikus olyan módon, ahogy azt az inkvizíció megkívánta.

2017-03-26 14:00:13 [A film vasúti emlékei] necksprain #75

gondolkoztam, hogy lenne- e értelme nyitni egy 'ereszek a filmtörténelemben' topikot, de mivel ez sem száguld, így lemondtam róla.

Freaks, Les Diaboliques, What Ever Happened to Baby Jane?, Eraserhead, Zeder, Dellamorte Dellamore, Kimyô na sâkasu (Strange Circus) és legyen mondjuk még a The Witch.

kezdjük azzal, hogy a negyvenes évekből nem láttam horrort kb, szégyen gyalázat. ez az én gyalázatom.

az elsőtől kezdve az utolsóig a felsoroltak között (30-as évektől a 2010-esekig, minden évtizedből egy-egy) szerintem zseniális filmek szerepelnek, amikben ha van is vér, az minimális. legtöbben nincs. az első néhánynál megnéztem, hogy láttad-e őket, de mivel nem osztályoztad, valószínűleg nem, tök ajánlom.

én telivágtam egy darab egyessel, ezért is válaszolok. ez egy áltrendi, vagy fasztudja, lehet, hogy trendi tipikus mielőtt-megdugod-a-csajt-megnézeted-vele,-hogy-hozzád-bújjon okádék, amiben annyi ész sincsen, mint a kibaszott a texasi láncfűrészes mészárlásban. félreértés ne essék, én nagyon bírom a mészárlást, imádom a gore-t és helyén kezelem az exploitationba hajló trash-t is, de hogy te ezt a filmet lealázókkal azonosítod a robbantsukfölnewyorkot kedvelőit, az baszdmeg nemár.

előzmény: Nordbright (#42)