noresz02

• ...

Kifejezetten hangulatos kis film, a zene is jól passzol hozzá. Hangulatfüggő, de nálam elég jól betalált.

egyedül a szakállas nőből volt kicsit sok

Sziasztok!
Ezt nem találom az adatbázisban:

pedig egész kajálható kis found footage horror.

Hát ez olyan DannyTrejo-s volt a javából.

Nagyon kellemes habkönnyű, igazi francia vígjáték a javából. Talán a főszereplő lehetett volna kicsit "középkorúbb", dehát tudjuk a galloknál ez erősen eltolódott fölfelé.

2018-05-08 21:49:12 Ily korban szabadon (2016) noresz02 (4) #1

Nagyon sokat tanulhat mindenki a filmben megszólaltatott emberektől (kivéve egyet, amelyik szerintem túlzásba vitte kicsit a sok érzékszervével) természetről, Istenről, tiszteletről, igazságról és még sok értékes dologról.
Itt megnézhető:

2018-05-08 08:34:56 The Bachelors (2017) / Agglegények noresz02 (5) #2

Furcsa, de rá kellett nyomnom az ötöst. Nagyon hasít a hangulat végig, hiába a hagyományos klisés történetvezetés a nagyszerű szereplők miatt ez egy pillanatig sem zavart. A cselekmény mindkét szála szerethető és a soundtrack pedig pöpecül válogatott. Ebben a stílusban az amcsik verhetetlenek.

Habkönnyű, közhelyekkel telitűzdelt kis filmecske, az "élet nehéz" és "mindig kergesd az álmaidat", "soha ne add fel" vonalon mozogva, mégis szerethető és szórakoztató. Egyszeri könnyed kikapcsolódásra ajánlott.

2018-03-31 17:32:52 Colossal (2016) / A kolosszus noresz02 (2) #7

Én úgy láttam producerként is benne volt Anne Hathaway, ezek szerint egy kis plusz pénzt akar keresni, de nagyon rossz érzékkel nyúlt a dolgokhoz. Túl a zeniten is - a cipész maradjon a kaptafánál.

előzmény: bambula (#3)

Lassú folyású drámaiaskodó, noir-kodó üres vontatott történet. A színészek jól hozzák a karaktereket, főleg Patrick Wilson, és ez felfelé húzza az osztályzatot közepesre.

Ütős hangulat képi-zenei világban, közben a legegyszerűbb dolgokról szól egy jóval érthetőbb, őszintébb és egyszerűbb korban mint a mai. Csak sodródni kell a filmmel, nem szabad keresgélni benne a töténetet, ezt a rendezői igyekezett nyomatékosítani is a szétszabdalt cselekménnyel. Hangulatok képek villanások, ez egy erős ötös.
(Greta Gerwig-et eddig nem bírtam, most törlesztett picit)

2018-03-29 18:55:25 Aftermath (2017) / Utóhatás noresz02 (2) #12

Hát sajnos már az is sokat elárul a filmről hogyaztmondja dráma és svájcinégert a főszereplő. Hát ez valahogy nagyon nem passzol össze. Baltával se lehetne az öreg harcosnak rendes érzelmeket faragni az arcára. Kár volt belefogni ebbe, gyengécskére sikerült nagyon.

2018-03-29 10:32:20 Accident Man (2018) / Hullagyáros noresz02 (2) #3

Az angol munkásosztály napi betevője a sör mellé.

2018-03-19 14:10:40 Alibi.com (2017) noresz02 (4) #5

Könnyed szórakozás francia módra, nem a szokásos szétkoptatott arcokkal a főszerepben. A poénok a maguk egyszerű módján ülnek, jó kis kikapcsolódás.

Nagyon átlagos középszerű kis mesécske, mintha visszautaztam volna 15 évet az időben. Ma már sokkal több eredetiség, egyediség, ötlet, humor, trendiség kell egy jó meséhez. Összetákolni valamit a túlasövényenjégkorszakéstársaiból már unalmas tud lenni. Kegyelmhármas.

Kritikán aluli siralmas erőlködés.

2018-03-11 13:47:58 Leatherface (2017) / Bőrpofa noresz02 (2) #5

Még kettesnek is csengécske, összetákolt baromság. Nem értem hogy kerülhet ilyen a mozikba?! Régi VHS videotékás mellényúlásaimat idézi.

2018-03-11 10:36:22 Dizájneren (2016) noresz02 (3) #1

Értelmes emberek értelmetlen, veszett flash-hajszolása. A téma aktuális és forró, a megvalósításban semmi különleges, hacsak nem veszem annak a srácok megtalálását.

Egész film alatt Viggo Mortensen Captain Fantastic-ja ugrott be és nálam ilyenkor már elveszti a film a legnagyobb erejét - az eredetiségét. Ennek ellenére is megér egy négyest, a mostani felhozatalban mindenképpen kiemelkedő és mindenki nagyot játszik benne.

Elég jó kis szösszenet. Csodálkoztam magamon, hogy tetszik, miközben néztem. Jól írták lentebb; egy slasherbe oltott limonádé. yeee.

2018-02-11 14:04:00 Brazilok (2017) noresz02 (2) #11

+1 osztályzat mert magyar.
A 2000-es évek filmgyártásra emlékeztetett az egész, még a Hernádi Juci meg a Kern Andris kellett volna bele.

Megint egy ír film, ami telitalálat. Kicsit gyengébb ötös mint a "A Date for Mad Mary" néhol kicsit szirupos ömlengős és enyhén klisés, de összességében egy szépen fényképezett, remek zenékkel fűszerezett érzelmekkel teli egyenes mély film egy fiatal lány érzéseiről.

Nagyon ajánlós, odavág a hangulat, a téma és annak feldolgozása is. Ha nem is pont ebben a formában, de sokan átmentünk ezen - felelőtlen lázadó korszak vége, nincs már miért küzdeni a világ ellen, érdemesebb megtalálni benne a helyünket. Engem nagyon elkapott, remek kis film.

Gyalázat, majdnem beadtam a válókeresetet, amiért a feleségem leültetett ez elé.

2018-02-04 21:38:16 Bacalaureat (2016) / Érettségi noresz02 (3) #9

Ezek az ömlengő hozzászólások, mintha csak valami másik filmről szólnának. Egy sima közepes, néhol már majdnem untam. Nyilván aki Romániában él(t), annak többet mond, de ez minden náció filmjére igaz. Olvasom, hogy rendszerkritikus is a film - ettől a haver-koma-sógorkodástól? Ez is mintha inkább csak nosztalgiaelem lenne, mint nálunk a Kádár korszakot kifigurázó sok-sok filmben.

2018-01-14 21:36:51 Shot Caller (2017) / A góré noresz02 (3) #7

Nekem kicsit összecsapott, ha börtönfilmnek nézem. Ha gengszterfilmnek, annak meg kevés. Mintha nem tudta volna a rendező melyiken is legyen a hangsúly. Ha mindkettőre akarta helyezni, az meg nem sült el jól.

2018-01-14 17:02:30 Jungle (2017) / Dzsungel noresz02 (4) #8

Jó kis túlélőfilm, sőt tulajdonképpen ebben a kategóriában topon van. Ami hiányzik belőle, hogy jó film legyen, az gyakorlatilag minden ilyen típusú filmből kompletten hiányzik. Lehetetlen igazán feszültre hangolni, akárki játszhatja a főszerepet.

Szerintem az alap geg az a dél-virginia-i suttyóság négyzetre emelve, és vastagon megszórva ezen emberek apró-csepró kis mindennapi életével, amire egy amerikai ráismerhet és összekacsinthat a mellette ülővel, de nálunk ez nem jön át. Mint ahogy náluk se nagyon lenne slussz poén egy kelet-magyarországi zsákfaluban játszódó kocsmafilm. Ezt leszámítva -vagy ezzel együtt- nagyon élvezhető kis filmecske volt remek hangulattal, jó poénokkal, tuti karakterekkel.

A jó kezdés után kifolyt McGregor kezéből a film, mintha átment volna valamiféle nyomozós thrillerbe, minden mélységét elveszítette. Ő és Jennifer Connelly nagyon jól játszottak, mégsem tudtam elmerülni a filmben, pedig benne volt a lehetőség. Ez a kihagyott ziccer a vége felé már idegesítővé is vált számomra. Kicsit kár érte, de mindenképpen megér egy megtekintést.

Mintha Warren Beatty -remélem nem- utolsó nagy dobása akart volna lenni a film - főszerep, rendezés, producer, meg még ki tudja mi más. Volt egy kis megfoghatatlan hangulat benne, és a karakter jól állt Beatty-nek, sőt másra se lehet nagyon panasz, mégsem ér többet egy átlagos közepesnél.

Az akciójelenetek kellemesen pörgősek voltak és nem voltan totál szétCGIzve. Kissé laposan indul, majdnem bealvásig sodródtam, aztán a második fele rendesen beindul és viszi a filmet. Viszont a humor a filmben felháborítóan sz@r, szinte fáj néhol. Tudjátok, mikor elkezd az egyik egy szar poént, a másik ráfűz egy még szarabb és erőltetettebbet, és amikor már kezded azt hinni, hogy megmenekültél - az alkotók rápakolnak még egy sluszpoént.

2018-01-02 19:09:41 À fond (2016) / Totál gáz noresz02 (2) #1

Azért nem egyes, mert van bőven még lejjebb, de erősen alulmúlták magukat a franciák ezzel. Biztos túl nagy volt a macedón benyomás.

2017-12-31 14:39:34 Kincsem (2017) noresz02 (4) #32

Jó volt, csak nem szabad tőle mást várni, mint aminek szánták. Ne keressük a történelmi hűséget, engem kicsit a francia korabeli kalandfilmekre emlékeztetett és ez jó. Kellően korhű volt a helyszínek, jelmezek terén, színészek megtették amit lehetett.

2017-12-30 18:33:07 Rings (2017) / Körök noresz02 (2) #10

Ha nem lenne a 2002-es Kör folytatása, egy harmatos hármas lett volna, így viszont félcelés az egész, amiben egy mindenki által látott remek film agyba égett jeleneteit próbálják visszaadni nevetségesen. Tisztára mint az Ideglelésnél.

2017-12-28 15:07:01 Grave (2016) / Nyers noresz02 (4) #18

Jó kis zsigeri film alapvető emberi ösztönökről, Garance Marillier nagyon tutkó volt benne. Majdnem ötös, de volt pár mellényúlás, illetve felesleges átvétel a kaptafa horror eszköztárakból. Mindenkinek ajánlós.

2017-12-27 14:00:54 Patriots Day (2016) / A hazafiak napja noresz02 (3) #10

Amikor Mark Wahlberg a pickup platóján megfejti a terrorizmus lélektanát és az arra való helyes választ a kikapcsolás szélére sodródtam. Amúgy egy átlagos amerikai pátoszfilm egész nézhető volt.

2017-12-25 11:28:38 Miles Ahead (2015) noresz02 (2) #1

Nem vagyok jazz rajongó, így nehéz összképet alkotni az egésztől, de azt azért láttam, hogy ez egy gyenge életrajzi filmre sikeredett. A cselekmény két párhuzamos idősíkja folyamatosan egymást gyengíti, és a végére nálam totális érdektelenségbe fulladt. Jazz rajongóknak biztos más hangulatba emeli a filmet a zene, nekem nem segített.

2017-12-24 11:15:11 Mean Dreams (2016) / Hiú ábrándok noresz02 (3) #1

Nagyon jól megkomponált fojtott hangulatú, képi világú film, remek zenékkel, de sajnos néhol a cselekmény összecsapott és elnagyolt, ezzel belerántja a filmet a középszerűségbe.

Kellemes kis darab, egyszeri nézésre mindenképpen ajánlott. A történet faék és összelopkodott, de ezt már a címéből és a plakátjáról le lehet venni, ha valaki nem akarja engedje el. Rosario Dawson jó színésznő lévén hozza amit lehet, viszont nagyon kellemes meglepetés volt Katherine Heigl, aki talán most próbál kitörni a magának épített skatulyából (ami inkább acélkalitka), és néhol kifejezetten szórakoztató volt a próbálkozás.

2017-12-23 14:35:40 The Promise (2016) / Az ígéret noresz02 (3) #3

A legapróbb részletekig odafigyeltek arra, hogy korhű legyen a látvány, akár vaddisznó CGI-zés árán is. A cselekmény közben meg egy picit összeszakadt, hiába próbálták megtámogatni remek színészekkel. Tökéletesen megértem az alkotók indíttatását, emléket akartak állítani, figyelmet akartak felhívni - mindezt monumentálisan. De ez a történetvezetés kárára ment.

A több szálon futó, aztán összeérő történetek régi filmes eszköz, és ennél sokkal jobban is megoldották már ezt. Nagyon sokszor túldramatizált, illetve a különböző kényes témákhoz botkezűen nyúl. Nem volt nagy szám

2017-12-21 14:44:59 Rough Night (2017) / Csajok hajnalig noresz02 (2) #9

Meg azért mert lassan de biztosan kezd hasonlítani Hillary Clintonra, ahogy korosodik. (és ez nem dicséret)

Alig merem leírni, de nekem tetszett. Giga akciójelenetek, és sok helyen önirónikus felütések. A többi úgyis csak töltelék, meg átvezetés. Akinek ilyen kell, az tuti megkapja.

Először azt hittem, hogy az ármány és intrika teszi majd izgalmassá - nem tette.
Aztán azt hittem a szerelmi vívódás, gyötrődés művészi kibontása teszi majd izgalmassá - nem tette.
Semmi nem tette izgalmassá, középszerű.

Feszes, nagyon jó hangulatú, kellő pillanatokban fanyar humorral megfelelően adagolt könnyed szórakozás, kategóriájának legtetején helyezkedik el. A zeneválasztások már-már Tarantino-i szinten vannak. Kikapcsolt, lelazított.

2017-12-10 14:44:11 The Hatton Garden Job (2016) noresz02 (1) #1

Az ilyen típusú filmnek Angliában mindig is megvolt a célközönsége, had ne kelljen pontosan meghatároznom az IQ szintjüket, de valahol a 70-es szint körül, susogós fila joggingban hétvégente kocsma azután szétverni egymást a meccs előtt és után (néha közben is). Ebből a kategóriából néha még gyöngyszemek is születnek, de ez egy posvány "Last Vegas" csak az legalább vicces akart lenni, ez meg sajnos komoly. Mint nálunk 10-15 évvel ezelőtt a Kern-Koltay-Hernádi filmalkotások, úgy látszik mindenhol megvannak a "húzónevek".

2017-12-03 21:54:08 Julieta (2016) noresz02 (2) #11

Pfffffff ez nagyon gyenge volt, az öreg Almodóvár is túl van már a pályája zenitjén.

Matthew McConaughey Free state of Jones c. filmje jutott eszembe róla. Ez is nagyon fontos témát dolgoz fel, de nagyon silány az eszközrendszere, több helyen ordítóan színpadias, ordít róla az olcsó megrendezettség. Kár érte, a jó színészgárda sem tudja kihúzni a mocsárból, sőt ránézésre sokuk vergődött csak a szerepben.

2017-12-02 21:48:01 Jour J (2017) / Oltári baki noresz02 (3) #2

Aki tudja mit várhat egy mai francia vígjátéktól, az nyugodtan punnyadjon le elé, mert nem fog csalódni. Habkönnyű kikapcsolódás stresszes napokra.

Persze ismerjük a film alapszituációját már "valahonnan", de ennél a filmnél ez nem hátrány. A szájbarágós jelzőt ebben a esetben a letisztultra cserélném, érzékeny témában pendít meg remekül húrokat. Nem kell ebbe többet látni, mint ami.

2017-11-26 21:45:44 Denial (2016) / Tagadás noresz02 (1) #1

Nagyon gyenge, szinte már idegesítő darab a holokausztperekről szóló filmek sorából. Még idegesítőbb, ha ez valóban megtörtént Angliában, nem hiszem el, hogy embereknek nincs jobb dolguk annál, hogy 30 X napon keresztül pereskedjenek egy teljesen értelmetlen hülyeségről.

Nagyon gyenguszka minden fronton. Harmatos a sztori, akadozik a cselekmény, a szereplők unalmasak (nekem már-már ellenszenvesek), kicsit olyan volt, mintha mi akartuk volna megcsinálni a bérgyilkos a szomszédom magyar remake-jét.

Nehezen indul be, de megéri kivárni, végül kerekedik belőle egy enyhén humoros romantikus film igazi francia módra. Először viszolyogtam a párhuzamtól, amit a magyar cím által Pierre Richard-on keresztül keltettek, de ez a fickó annyira szimpatikusan öregedett meg, hogy nem lehet nem szeretni. A fiatal férfi főszereplő egyenarcú, majdnem idegesítő fazon, a többiek szódával elmentek.

Egyszer bőven nézhető tipikusnak mondható francia újhullámos vígjáték. Könnyed kis limonádé, melyhez ha megfelelő hangulatot csatolunk és tudjuk mit várjunk, akkor egész jól szórakozhatunk a legvégéig.

Uh micsoda kommentek. Öreg rókák morognak és kicsontoznak itt egy olyan filmet, amit felesleges és ezzel esetleg eltántorítanak a véleményükkel másokat a film megtekintésétől, pedig... Akkor álljon itt egy ellenvélemény. A legjobb tini-romantikus filmek közé tartozik, a női főszereplő Amandla Stenberg elbűvölő és üdítően színes játékával. Ellentétben a sajnos kicsit lapos Nick Robinson-al akiről először azt hittem, hogy David Beckham fia. Hát a tehetsége kb. ott van. A zene fergeteges, az átvezetők, grafikák mind-mind nagyon ötletesek, a helyszín és alapszitu pedig tökéletes ötvözete annak, hogy egy csúcsra járatott, kihegyezett penge romantikus film születhessen belőle, sőt még a csavar is meglepő kissé. Fiataloknak erősen ajánlott, középkorúaknak (like me) jó kis könnyed lélekzuhany, nem kell ezt túlgondolni.

2017-11-19 18:08:21 Certain Women (2016) / Egyes nők noresz02 (2) #5

A harmadik rész jól el volt találva, a többi viszont totál nulla. Sajnos túlságosan művészieskedő, közben cselekmény nulla, nincs mire ráépíteni a filmet. A célt, amit el akart érni, azt értettem, csak az utat nem, amit választott.

Nagyon friss, ötletes, kilóg a sorból, és legfőképpen humoros. Nagyon élveztem, és ha most lennék gyerek, biztos nagy rajongója is lennék a történetnek.

2017-11-18 15:02:53 Bleed for This (2016) / Vasakarat noresz02 (4) #3

Jó kis boxfilm Miles Teller és Aaron Eckhart is remekelt a szerepében. A sérülést követő szakaszban kicsit megtörik az íve a filmnek, de meglepetésre ismét erőre kap a cselekmény és visszahozza magát egy erős négyesre.

Tipikusan túlgondolt film, az alkotók próbáltak minél több csavart préselni bele, de ettől csak még kiszámíthatóbbá vált. Banderas még mindig penge, de egy ilyen filmet ő sem tud elvinni a vállán.

2017-10-17 21:33:52 Wilson (2017) noresz02 (2) #3

Remek történetvezetés, kihegyezve Woody Harrelson karakterére -aki mindent ki is hozott belőle- de sajnos olyan szinten erőltetett végig a humor, hogy többször a kikapcsolás szélére sodródtam közben. Az alapötlet és a keretbe foglalt történet nagyszerű, de a megvalósítás egyenesen pocsék.

Nagyon belterjes, nagyon öncélú film, nagyon ritkán néhány megfelelően elkapott hangulatos pillanattal.

2017-10-03 09:48:47 Snatched (2017) / Ó, anyám! noresz02 (3) #5

Csatlakozom a többiekhez, nem annyira szar vígjáték ez. Amy Schumer ezt az egy karaktert tudja csak, de ezt tényleg jól csinálja. Goldie Hawn színészi játékáról már nem tudunk nyilatkozni, mert a botoxtól és a plasztikától már nincs mimikája.

2017-09-27 21:42:53 The House (2017) / A szerencse háza noresz02 (1) #1

Elértük a bili legalját. Innen már nincs lejjebb.

Nagyon sajnálom, hogy a spanyol remake-et láttam hamarabb, sokat elvett így az élvezeti értékéből. Sokkal érettebb és komplexebb utódjánál, és nagyon eredeti, a szó legszorosabb értelmében.

Tisztességes iparosmunka, de nem ájultam ki tőle. Nekem nagyon nem jött át a klasszikus krimi panelek és az újkori thriller elemek vegyítése, nem jól keveredett a kettő.

2017-09-23 11:49:28 Jasper Jones (2017) noresz02 (4) #1

Egy újabb ausztrál gyöngyszem, korrekt szereplőgárdával, remek kisvárosi hangulattal (persze az ehhez kapcsolatos szokásos elemekkel együtt) egy megfelelően rejtélyes történet körítésnek. "Coming of age" film a 14 évesek vs. hormonok küzdelem nagyszerűen ábrázolt. Megfelelő hangulati állapotban az ötös is befért volna neki.

2017-09-22 15:18:55 À bras ouverts (2017) / Romazuri noresz02 (1) #1

Ha valakit zavar a folyamatos "migráncsozás" kukkantson kicsit be a másik oldalra is. Liberális népnevelés libatömővel.

2017-09-20 21:43:37 Kút (2016) / Well / Primal noresz02 (4) #22

Erős négyes, újra egy remek magyar film. Kitűnő a hangulata, jók a karakterek és a színészek némelyike is (Trokán Nóra forever!) Néhol visszaköszön egy-egy bevett klisé, de simán elnéztem ezt neki.

2017-09-17 17:29:27 Personal Shopper (2016) / A stylist noresz02 (2) #3

Céltalan művészieskedés, és egy pocsék Kristen Steward. Minden leírtak az előttem szólók.

Nagyon szórakoztató, látványos, kellemes zenékkel, megérdemli az ötöst. De apu, a végén miért táncolt két bácsi egymással? Ennyire f***ul tolni a képünkbe, komolyan nem hiszem el....

Ez a film csak a témája miatt lett anyagi bukás. Ha Ritchie valami szuperhősös faszságba tolná bele a tehetségét csúcsokat döntögetne vele. Egyébként a lehúzások ellenére egy remek hangulatú, király zenével kísért vagánykodás az egész. A színészek is jól hozzák, Jude Law nagyot menetelt végig!

2017-09-09 11:27:59 The Boss Baby (2017) / Bébi úr noresz02 (4) #6

Szép, ötletes, jól adagolt humorral, tökéletes egyensúlyban van a gyerek-szülő tartalom, mindenki számára élvezhető, nem sokkal maradt le nálam az ötösről.

Kevés ennél rosszabb filmet láttam életemben. Amikor századszorra is felmegy a hegyre telefonálni úgy, hogy az egész kocsikázást és HALÓ-zást végigköveti a film, már kapartam az arcom. Nem volt ebben semmi lecsendesedés, vagy hangulat.

2017-09-06 21:41:05 The Change-Up (2011) / Testcsere noresz02 (3) #10

Egyszer nézős, kicsit fáradtan még vicces is néhol.

2017-09-06 21:35:37 Blair Witch (2016) noresz02 (3) #10

Nem volt ez olyan rossz. Nekem aki az első részt annyira szerettem, tudott egy kis nosztalgiával vegyített flasbacket adni. Eszembe jutott a bekussolt moziterem 18 évvel ezelőtt, még a popcornt sem merte senki a szájához emelni, a végefőcímnél pedig ülve maradt mindenki. Utána pár hónapig szürkület után akkor sem mentem volna erdőbe, ha fizetnek érte.

2017-09-03 22:24:57 Get Out (2017) / Tűnj el! noresz02 (3) #40

Majdnem kettes. Úgy érzem új irányt vett hollywood a thrillerek terén, és ez nagyon zsákutca. Oké, hogy szinte megszűnt a jumpscare és próbálják a feszültséget folyamatosan fenntartani, de ez akkor működne ha a katarzis mindezek végén robbanna és nem pukkangatna. Mintha a "A Cure for Wellness"-t láttam volna másik köntösben. Szépen fényképezett már-már szép, de üres bugyuta film. Halálra unom magam közben, hogy a végén kiderüljön a semmi. A thriller műfaja nem erre lett kitalálva, hiába elcsépelt, de azért járunk moziba, hogy befossunk.

2017-08-20 19:57:03 Gifted (2017) / A tehetség noresz02 (2) #4

Ötszereplős TV film, hallmark chanel színvonalon. Nagy csalódás.

2017-08-01 14:22:54 Life (2017) / Élet noresz02 (3) #31

Kissé bugyuta, erősen kiszámítható és sablonos. Ma már ennél sokkal több kell egy erős filmhez, így viszont csak az egyszer nézhetőek táborát gyarapítja.

2017-07-27 09:15:12 As Cool as I Am (2013) / Menőkor noresz02 (5) #1

Nagyon erős karakterábrázolás, remek színészi alakítások és egy szétesőben lévő család története ahol az apa, anya és a lány drámája között csak kapkodtam a fejem hova nézzek. Megint egy nagyon ütős tini-film, ami közben egy komoly családi dráma. Sarah Bolger és Claire Danes iszonyatosan nagyot alakítanak.

Többszöri nekifutásra sikerült csak végignéznem, annyira elnagyolt, pont nem a lényeges elemekre koncentráló kalandfilmnek készült nem kalandfilm.

2017-07-27 09:02:33 The Shack (2017) / A viskó noresz02 (3) #1

Úgy indul, mint egy 5 csillagos thriller, eztán a második részére egy giccses néhol megmosolyogtatóan csiricsáré cukorszirupos vallási film lesz belőle. Kár érte még így is közepes.

Alig több mint egy hete néztem, de már alig emlékszem rá, hogy véleményt írjak. Erőltetett alaptörténet és karakterek, innen-onnan ismerős jelenetek. Azért senkit nem akarok elriasztani tőle, egyszer nézhető ha nem vagyunk éppen túl álmosak.

2017-07-27 08:51:23 Metro Manila (2013) noresz02 (4) #6

Ha már az Anthropoid-nál taglaltuk egy kicsit, itt is folytatnám. Nekem itt is nagy bajok vannak az akciójelenetekkel és maga az ellopott pénzes doboz története is nagyon egyszerű és kiszámítható. Viszont ellensúlyozza ezt család élethelyzetének a karcosan realisztikus bemutatása, a szereplők remekül hozzák a figurát, profi alakítás (főleg ha tényleg amatőrök). Szinte belesüllyedtem a filmmel a manilai mocsárba, kár hogy nem erre lett kihegyezve végig a film.

2017-07-26 11:37:13 Anthropoid (2016) noresz02 (2) #14

Hát a templomi fináléban sok helyen sántít pl. a pince katakombát a németek elkezdik feltölteni vízzel az utcáról 2 nyíláson keresztül, ahelyett hogy teleszórnák gránáttal, mint ahogy később már próbálják is, persze akkor sem onnan, hanem a templomból lemenve feleslegesen nagy emberáldozatok árán. Rövid idő múlva már derékig ér a víz a két csordogáló tömlő révén, ahelyett hogy elfolyna a katakombarendszerben. Feláll a főhős kilökdösni a tömlőket a nyílásból, szinte a kezét is kidugja, de egy német sem foglalkozik vele, inkább pakolják vissza még egyszer. De sorolhatnám még tovább. Ha ez tényleg így történt a valóságban akkor visszavonom a béna jelzőt, de félek tőle hogy csak a drámát és a feszültséget akarták fokozni a vízzel elárasztott pincével

2017-07-18 10:41:21 Anthropoid (2016) noresz02 (2) #12

Nagyon gyenge. A felvezető-átvezető részek unalmasak és érdektelenek, az akciójelenetek pedig nevetségesen bénák.

Kötelezően megnézetném minden tinivel az iskolában. A fiatalok nyelvén szépen és érthetően adagolva a bullying-ről, érzelmekről, barátságról, családról, átvezetésnek pedig nagyon kellemes, hangulatos soundtrack-al.

Számomra majdnem nézhetetlen volt, pedig még előnnyel is indult mert dél-koreai. Semmi újat nem tudott hozni, mint romantikus történet, kiüresedett, közhelyes jelenetek egy másik kultúra ízlésének megfelelően tálalva.

2017-06-05 14:30:13 Se, jie (2007) / Ellenséges vágyak noresz02 (4) #26

Jól összerakott, nagyon szépen kifuttatott, kidolgozott jelenetek egymás után, csak kapkodtam a fejem az ismerős témák teljesen más módon való megközelítésén. Új utakra visz, mint minden jó ázsiai film, más szemmel és felfogással kell nézni és ez a kezdetben kényelmetlen szituáció egy idő után roppant élvezetessé válik.

Maga a történet nem egy gordiuszi csomó, de én az első pillanattól kezdve nem ezen éreztem a hangsúlyt, hanem a drámán. Emily Blunt egyszerűen zseniális, de tisztességesen helytálltak a többiek is. Nagyon komoly érzelmi töréseket fejt ki, szépen egybefűzve.

2017-06-04 16:14:43 Feketerigó (2015) / Blackbird noresz02 (3) #9

Faszányos zenék vannak benne itt-ott, a Márkot játszó csávó elég hiteles, bár szerintem ő nem is játszik, hanem ilyen. Az átkötő monológok gyengék, az üzenetek csak döcögősen jönnek át. Kettes, plusz jár 1 osztályzat mert magyar. Hajrá.

Az ilyen témájú filmekre mindig adódik költségvetés, a kérdés csak az, hogyan költik el. Ebben az esetben szörnyen sikerült. Színpadias, erőltetett, művi, az érzelmekkel bénán operáló tömegdarab lett belőle.

2017-05-31 09:49:59 Candy (2006) noresz02 (5) #17

A junkie filmek alfája és omegája, mert mindenki számára könnyen befogadható, nem rétegfilm. Mindenki ki tudja belőle venni ami neki kell (lásd Rituska-szerelem, apa-lánya viszony) közben pedig végigvezet egy olyan 200-al száguldó kálvárián, aminek csak az lehet a megoldása, hogy kiszakítják magukból a másikat, hiszen egymásnak voltak a kábítószerei.

Jó volt, de az anya fogyibogyós szála kilógott az egészből, mintha másik filmet néztem volna.

Megint egy Oscarra készített tematikus film, ezúttal a fekete elnyomás témájában, de most nem jött össze neki. Túlságosan steril és szájbarágós, néhol kifejezetten kilóg a filmből a téma hangsúlyozása. A NASA-s részek nagyon érdekesre sikerültek, de ahogy hazaértek a hölgyek, rögtön átlag alá esett a színvonal.

2017-05-26 10:28:08 A Patch of Fog (2015) / Ködfolt noresz02 (1) #1

Nagyon gyenge összetákolt-lopkodott gyenguska történet gyenge színészekkel, egyértelműen elvett az életemből 92 percet.

Nagyon gyenge giccses első rész után menti meg egy picit a filmet a második fele. Omar Sy-nek nem állt jól ez a szerep, sőt néhol már pojácának tűnt benne. Nem a tiszta francia vonal, emiatt le-föl rángatta a tetszésindexemet.

2017-05-22 14:57:21 Braqueurs (2015) / Rablók noresz02 (4) #1

Nagyon szikár, ütős kis akciódráma. Full hiteles arcok és igazi sorsok fordulnak ki a cselekményből, a főszereplőkkel együtt húzott be engem is történet egyre mélyebbre, csak kapkodtam a fejem.

Nagyon vicces, nagyon szerelmes, lázadós, reménytelen tinifilm, tűéles ciki szituációkkal, a hormonok által szétcsavart kamaszok agyáról.

2017-05-22 14:49:28 Bound (1996) / Fülledtség noresz02 (4) #10

Csak a film végi osztályozásnál tudtam meg hogy a Wachowski tesók filmje és így állt össze a teljes kép. Korai stílusjegyek brutál atmoszféra remek színészi játék. Lemoshatatlan róla a 90-es évek azóta viccessé vált pora, de fölfelé kilóg az akkori filmek közül.

A "Mommy" után kötelezővé tettem magamnak a rendező minden filmjének megtekintését. Nem csalódtam ebben sem, számomra eddig sosem látott formában bontja ki a családi kapcsolatokat, érzelmi szálakat és az ezekhez társított képi világ is lenyűgöző. Nekem kicsit sok volt az üresjárat és lassú a tempó, de ez csak szőrszálhasogatás a részemről.

• ...