ArmaGedeon

Regisztráció: 2015. december 19. (8 év, 2 hónap)

Nem: ?

The House That Jack Built
A ház, amit Jack épített
3 2019-02-09 3,7

2023-12-20 21:44:16 27 (2023) ArmaGedeon (?) #5

Ti hol láttátok? A párom ismerősének a filmje, szóval ha sehol nem lelelem meg (legalábbis eddig nem sikerült, no, és hát a címe sem egy kereső-biztos, na), akkor max. kipuhatolózom tőle, de hátha Nektek van valami forrásotok, ahol megtekinthető.

Köszi előre is!

2022-10-14 17:28:21 Vesper (2022) ArmaGedeon (?) #2

Szerintem életemben ez az első litván film, amit láttam, és ha nem is érzem tökéletesnek (főként a kissé elkapkodott finálé miatt, és az előttem szóló olvtárs fejtegetéseivel is egyetértve), de nagyon kellemes meglepetés volt. Már csak az a kérdésem, hogy ez miért is sci-fi? Mindenhol annak írják - szóval lehet, hogy én vagyok a hülye -, de nálam ez szimpla fantasy (valamint még dráma, utópiamozi, kalandfilm), sci-fi azonban semmiképp. Jellemzően a Star Wars esetén vannak/voltak ordas nagy viták, hogy az fantasy vagy sci-fi, és miután a tudományhoz vajmi kevés köze van, ezért aztán inkább az űropera címkében egyezett ki a filmszakma. Én a Vesperben sem sok tudományosságot vélek felfedezni, azok a dolgok, események, amelyeket megmutat, és a távoli jövőnkben TALÁN előfordulhatnak, azok száma pedig igencsak elenyésző. Na, de nem akarok skatulya-náci lenni, csupán értetlenül állok a sci-fi besorolás előtt. Még a rendezőnő is annak nevezi saját művét, szóval tényleg lehetséges, hogy én vagyok a tökfej. ;)

Az a vágatlan, de úgy tudod leellenőrizni, hogy az eleje intróval indul, a végén pedig lemegy a stáblista. A megcsonkított azonnal az első jelenettel kezdődik, és a fináléból is lemaradt pár perc. Nevetségesnek tartom. De a vágatlan változathoz nem találtam sem olasz, sem angol, sem magyar feliratot.

előzmény: Korben (#24)

Szeretném megnézni a filmet, de a neten kétféle verzió kering: az egyikből hiányzik az első 2 perc, és a végéből is kb. ennyi, a másik teljesnek tűnik. Nekem már az is mindegy, hogy angol vagy olasz szinkronos (ez is megér egy misét amúgy), a lényeg, hogyha valakinek megvan a "vágatlan" változat, és az ahhoz passzoló angol vagy magyar felirat, annak megköszönném, ha jelezné. Nagy blama az egyébként, hogy a fináléból szépen levágtak még kb. másfél percet!

2020-12-30 00:54:19 Tékasztorik (2017) ArmaGedeon (1) #17

Martin Csaba azt találta mondani a Dobogó kövek megjelenésekor, hogy ő aztán nem kíván beállni az igénytelen hazai filmtrendek sorába, így aztán mindenféle szponzorálás nélkül készít filmet. A Tékasztorikba csak belekukkantottam (hatott a finom Cabernet Savignon, és bátor lettem, na), természetesen nem néztem végig, és miután kellőképp kiégtem, csak annyit mondok, hogy a rendező úr úgy szúrta tökön magát a korábbi fennhéjazó kijelentésével, hogy ihaj! Ehhez a kiábrándítóan silány foshalmazhoz képest bármelyik középszerű Barátok közt-epizód maga a bergmani magasművészet! Nem is értem, Csuja Imre mit látott ebben az egész katasztrófában, hogy az arcát adta hozzá. A főhősnőnket pedig rossz nézni: arról nem tehet, hogy köze nincs a színészetnek nevezett szakmáról, de ezt a fancsali, búvalbaszott ábrázatot akkor sem bámulnám sokáig, ha fizetnének érte. Hál' istennek, ingyé' volt... Minek szépítsem, ez egy értékelhetetlen roncsfilm, ne légy barom, mint én, és ne is szagolj bele - ördögöt lehet űzni vele. (Az IMDb-n 5,9-en áll 635 darab szavazattal. Hmm, nagy a baráti kör, mi, Csabi?)

Ez egy teljességgel súlytalan film, ahol az érdektelenebbnél érdektelenebb jelenetek követik egymást, merthogy történetről ez esetben nem beszélhetünk. A készítők nyilván látták a 2012-es End Of Watch c. remeklést, mégsem lestek el onnan semmit, maximum a csúnya beszédet. Bár abban sokkal több a trágárság, mégis minden momentumának súlya van, itt pedig az unalmas és jelentéktelen etapok jönnek és mennek, aztán egyszer csak vége. Nyomot nem hagyott. A szteroidos köcsögzsaru perceken át tartó szónoklata a film - egyik - komoly mélypontja: olyan szinten semmitmondó, hogy az már művészet, nem sok kellett, hogy bealudjak rajt'. És kicsit rímel is az egész filmre, amely csak egy hajszállal jobb a nézhetetlen kategóriánál. (Az IMDb jelenlegi 6.5-ös értékelését nem tudom mire vélni, amikor ennél sokkal jobb filmek kapnak sokkal kevesebbet, de hát min is csodálkozom, ugye?)

2020-12-28 11:53:32 Warlock (1989) ArmaGedeon (1) #3

Tegnap újranézve: rettentően gyenge fércmunka, amelynek minden pillanata olyan banális, hogy az már fáj, nem beszélve a effektekről, ami már '89-ben is gagyinak számított (azok a röhejes villámcsóvák és repkedések egyszerűen vállalhatatlanok voltak már akkoriban is!). Mind az esetleges, bukdácsoló történetvezetés (?), mind az ostoba dialógusok, mind az egyáltalán nem humoros vicceskedések roppant bazáriak, és nem, a nosztalgia jótékony fátyla sem menti meg a filmet a nézhetetlentől. Nekem ugyan sikerült, de ezt tudjuk be a kitartásomnak és a mazochizmusomnak. Izgulni sincs miért: pl. amikor főhősnőnk a csúnya, gonosz varázslat hatására megöregszik, egyszerűen csak futva utoléri a vonatot (na, persze), megszerzi a karkötőt, és a következő vágásnál már újra csini húszéves. Ennyi. Fantasy ide vagy oda, itt annyira semminek nincs tétje, hogy az bámulatos. A "thriller" és "horror" címkét pedig senki komolyan ne vegye, egyik sem passzintható hozzá, nem is értem. A "komédia" viszont annál inkább - nem mintha vicces lenne... A Warlock nemhogy rosszul öregedett tehát, de sosem volt jó film, legfeljebb gyerekként tűnt annak, ami nekünk elnézhető, Steve Minernek már semmiképp. 2/10

Most nézem a 2017-es Cold Skint, és látok némi párhuzamot a két film között, de nem csupán a világítótoronyt illetően.

2020-04-13 21:59:38 [Filmet keresek] ArmaGedeon #2721

Tudtok ajánlani olyan régebben vagy mostanában készült dokumentumfilmeket, amelyek a Budapest/Magyar/Balaton retróhoz hasonlóan mutatják be a '80-as, '90-es évek Budapestjét és/vagy Magyarországát korabeli, eredeti felvételekkel?

2020-03-29 10:54:28 [Tévésorozatok] ArmaGedeon #3786

Ezzel én is "tartoztam" magamnak, rögvest meg is néztem az S01E1-et angolul, magyar felirattal, viszont félig olvasva nem az igazi az élmény, úgy érzem. A hazai szinkron amúgy mennyire adja vissza a fanyar szójátékokat, csípős humort? Abba csak belepörgettem, ezért nem tudok róla nyilatkozni. Szinte soha semmit nem nézek szinkronnal, e téren ordas nagy sznob vagyok, de itt talán nem vesz el belőle a magyar hang. ;)

Egy epizód után még nem mondanék sommás véleményt, mert ugyan tetszetős a humora, a görbe tükör és miegymás, egyelőre azonban nem rántott be annyira, ahogy korábban más is megjegyezte. Lehet, sokan ezért nem adnak neki esélyt...