ArmaGedeon

Regisztráció: 2015. december 19. (4 év, 2 hónap)

Nem: ?

Gone Girl
Holtodiglan
4 2018-09-27 4,1

2020-02-01 23:45:24 Sátántangó (1994) ArmaGedeon (?) #67

Köszi, akkor vélhetően tényleg ez az oka, megnyugodtam. Gondolkodom a BD-verzió beszerzésén is, ha már lúd-alapon.

előzmény: manuva (#65)

2020-01-31 00:36:30 Sátántangó (1994) ArmaGedeon (?) #63

A korábban itthon is kapható, Mokép-féle DVD 422 perc, de több helyen - pl. az IMDb-n, a Blu-ray.com-on is - 450 perc van feltüntetve. Téves infó vagy tényleg két vágott/vágatlan verzió fut? Előre is köszönöm!

2019-12-21 19:43:03 Kichiku dai enkai (1997) / Kichiku ArmaGedeon (1) #1

A minap tekintettem meg ezt a "remekművet". Aztán gondoltam, benézek ide, írt-e róla valaki véleményt; csak egy "zseniális" osztályzatot látok, és csak fogom a fejem - már ha nem irónia akart lenni. Nincs kedvem hosszas elemzést kanyartani ehhez a filmhez, mert olyan rettenetesen gyenge darab, hogy semmiféle energiabefektetést nem érdemel. Gondolom, művészfilmesnek szánt, de totálisan semmitmondó képek, "operatőri munka", ostoba és értelmezhetetlen dialógusok, nulla, azaz NULLA forgatókönyv, története pedig szintén nincs neki, ahogy feszültségkeltése sem, olyannyira izgalmas, csak mint egy átlagos Szomszédok-epizód. Egyedül a maszkmesterek kaphatnak némi dicséretet a gore miatt, bár maguk a gyilokjelenetek is olyan röhejesen esetlenek, mintha pár gimnazista összeállna, és sörözés közben leforgatnának egy "horrorfilmet". Aki teheti, messzire kerülje ezt a szemetet! (Én sem néztem végig, a feléig bírtam, aztán csak úgy beletekergettem, majd egy határozott delete.)

2019-12-21 01:16:34 Color Out of Space (2019) ArmaGedeon (?) #5

És azt tudja valaki, hogy mikor lesz megtekinthető máshol is?

2019-11-12 17:57:44 [Tévésorozatok] ArmaGedeon #3699

Köszönöm az ajánlásokat, ezeknek kb. a felét láttam/belenéztem, és tényleg a nagyrészük jó. A Harper Island mondjuk roppant gyenge tini-limonádé szerintem, és annak idején a Dead Set-tel sem tudtam mit kezdeni, e lehet, ennek adok még egy esélyt.

2019-11-12 17:54:37 [Tévésorozatok] ArmaGedeon #3698

Anno már láttam a Broadchurch-öt, most újranéztem - egyelőre - az első évadot; semmit nem veszített az erejéből, még mindig zseniális nyomasztás - 9,5/10. (Az S02-S03-hoz még nem volt szerencsém, azokról megosztóbb véleményeket olvastam, leginkább a 2.-ról.)

A Barry-t és a Mr. Inbetweent kivégeztem, merthogy egészen hasonszőrű sorozatok, egynek elmennek, de szerintem jövőre már nem fogok emlékezni rájuk, számomra csupán ujjgyakorlatok, semmi extra: 6/10-esek.

A Jordskott és a Zone Blanche 1. évadokat pedig párhuzamosan tolom, mindkettőnek a felénél járok, és nagyon meggyőzőek, főleg az utóbbi azzal az erős Twin Peaks-jellegű misztikumával. A Channel Zero S01 kínszenvedése után felüdülés ez a kettő. Jordskott: 7/10; Z. B.: 8/10 Ezek után felkészül a When They See - miután nagyon jó véleményeket hallottam róla.

(A Marianne-t meg ideiglenesen félretettem, irritált a sok erőltetett, idióta jump scare, ennek ellenére nem vészes, hátha egyszer újra kedvet kapok hozzá.)

2019-11-04 19:47:39 [Tévésorozatok] ArmaGedeon #3696

Channel Zero: valami komoly horror-nyomasztásra fájt a fogam, erre megnéztem az első évadot. Kb. a 3-4. rész környékén kezdett egyre jobban fárasztani, untatni mind a történet/forgatókönyv üressége, sehova-sem-tartása, mind a főszereplő semmitmondó karaktere, és az őt megszemélyesítő Paul Schneider irritálóan jellegtelen, egydimenziós, Steven Seagal-mélységű "játéka". A finálé pedig olyan szinten nem hatott rám, hogy nem is igazán emlékszem, mi az isten a lényeg az egészben. Pedig jól indult, és lehet, csak az történt, hogy nem én vagyok a célközönsége, szóval senkit nem beszélnék le róla, mert egyébként profin kivitelezett sorozat némi adrenalinfokozó jelenettel, ám számomra ennyi, nem több. "Hallmark-Twin Peaks". 5/10

Ui.: remélem, a többi évad jobb ennél.
Ui. 2.: míg alig győzzük a jobbnál jobb dráma-, krimi- vagy vígjátéksorozatok dömpingjét, addig horrorból eleve sokkal kevesebbet készítenek, ennek törvényszerűsége pedig az, hogy e zsánerben igazán minőségi szériákra csak elvétve bukkan az ember - nagy sajnálatomra.
Ui. 3.: a francia Marianne jobbnak tűnik az első 2 rész után, hátha...

2019-10-02 00:01:42 [Mi legyen a KT szlogenje?] ArmaGedeon #81

Na, ez jó! :)

A 4 régi variáció mind borzasztó, nem is értem, hogy jöhettek szóba egyáltalán. Amúgy a 2 kedvenc reklámszlogenem ugyan 1000 éves, de a mai napig frappánsak:

- "Így irtunk mi!" (rovarirtó)
- "Szállunk rendelkezésére" (Malév)

előzmény: Doc (#80)

2019-10-01 12:53:12 [Mi legyen a KT szlogenje?] ArmaGedeon #76

Kritikus Tömeg - "Tömeg. Ízlés"

2019-09-25 16:37:20 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák ArmaGedeon (?) #67

Áhá, szóval ha valakit zavar az, hogy egyesek nem tartják tiszteletben mások szórakozását, az sznob? Szerintem olvass utána a kifejezés jelentésének, a Google ebben jó partner. (Az esetek többségében hanghatás nélküli grimaszolgatás, illetve a zacskócsörgés/mobilozás/beszélgetés pedig szerinted egyenértékű súlyozású a nyugalom megzavarását illetően? Hm.)

Amúgy a film épp ma került ki a webes óceán tajtékos habjaira, csak jelzem azoknak, akiket érint. Ha pedig tetszeni fog, én leszek az első, aki megveszi eredeti BluRay-en. Mert szoktam ám olyat is csinálni, hangozzék bármennyire is hihetetlennek. :)

előzmény: pelu (#66)