ArmaGedeon

Regisztráció: 2015. december 19. (6 év, 1 hónap)

Nem: ?

The House That Jack Built
A ház, amit Jack épített
3 2019-02-09 3,7

2020-12-30 00:54:19 Tékasztorik (2017) ArmaGedeon (1) #17

Martin Csaba azt találta mondani a Dobogó kövek megjelenésekor, hogy ő aztán nem kíván beállni az igénytelen hazai filmtrendek sorába, így aztán mindenféle szponzorálás nélkül készít filmet. A Tékasztorikba csak belekukkantottam (hatott a finom Cabernet Savignon, és bátor lettem, na), természetesen nem néztem végig, és miután kellőképp kiégtem, csak annyit mondok, hogy a rendező úr úgy szúrta tökön magát a korábbi fennhéjazó kijelentésével, hogy ihaj! Ehhez a kiábrándítóan silány foshalmazhoz képest bármelyik középszerű Barátok közt-epizód maga a bergmani magasművészet! Nem is értem, Csuja Imre mit látott ebben az egész katasztrófában, hogy az arcát adta hozzá. A főhősnőnket pedig rossz nézni: arról nem tehet, hogy köze nincs a színészetnek nevezett szakmáról, de ezt a fancsali, búvalbaszott ábrázatot akkor sem bámulnám sokáig, ha fizetnének érte. Hál' istennek, ingyé' volt... Minek szépítsem, ez egy értékelhetetlen roncsfilm, ne légy barom, mint én, és ne is szagolj bele - ördögöt lehet űzni vele. (Az IMDb-n 5,9-en áll 635 darab szavazattal. Hmm, nagy a baráti kör, mi, Csabi?)

Ez egy teljességgel súlytalan film, ahol az érdektelenebbnél érdektelenebb jelenetek követik egymást, merthogy történetről ez esetben nem beszélhetünk. A készítők nyilván látták a 2012-es End Of Watch c. remeklést, mégsem lestek el onnan semmit, maximum a csúnya beszédet. Bár abban sokkal több a trágárság, mégis minden momentumának súlya van, itt pedig az unalmas és jelentéktelen etapok jönnek és mennek, aztán egyszer csak vége. Nyomot nem hagyott. A szteroidos köcsögzsaru perceken át tartó szónoklata a film - egyik - komoly mélypontja: olyan szinten semmitmondó, hogy az már művészet, nem sok kellett, hogy bealudjak rajt'. És kicsit rímel is az egész filmre, amely csak egy hajszállal jobb a nézhetetlen kategóriánál. (Az IMDb jelenlegi 6.5-ös értékelését nem tudom mire vélni, amikor ennél sokkal jobb filmek kapnak sokkal kevesebbet, de hát min is csodálkozom, ugye?)

2020-12-28 11:53:32 Warlock (1989) ArmaGedeon (1) #3

Tegnap újranézve: rettentően gyenge fércmunka, amelynek minden pillanata olyan banális, hogy az már fáj, nem beszélve a effektekről, ami már '89-ben is gagyinak számított (azok a röhejes villámcsóvák és repkedések egyszerűen vállalhatatlanok voltak már akkoriban is!). Mind az esetleges, bukdácsoló történetvezetés (?), mind az ostoba dialógusok, mind az egyáltalán nem humoros vicceskedések roppant bazáriak, és nem, a nosztalgia jótékony fátyla sem menti meg a filmet a nézhetetlentől. Nekem ugyan sikerült, de ezt tudjuk be a kitartásomnak és a mazochizmusomnak. Izgulni sincs miért: pl. amikor főhősnőnk a csúnya, gonosz varázslat hatására megöregszik, egyszerűen csak futva utoléri a vonatot (na, persze), megszerzi a karkötőt, és a következő vágásnál már újra csini húszéves. Ennyi. Fantasy ide vagy oda, itt annyira semminek nincs tétje, hogy az bámulatos. A "thriller" és "horror" címkét pedig senki komolyan ne vegye, egyik sem passzintható hozzá, nem is értem. A "komédia" viszont annál inkább - nem mintha vicces lenne... A Warlock nemhogy rosszul öregedett tehát, de sosem volt jó film, legfeljebb gyerekként tűnt annak, ami nekünk elnézhető, Steve Minernek már semmiképp. 2/10

Most nézem a 2017-es Cold Skint, és látok némi párhuzamot a két film között, de nem csupán a világítótoronyt illetően.

2020-04-13 21:59:38 [Filmet keresek] ArmaGedeon #2721

Tudtok ajánlani olyan régebben vagy mostanában készült dokumentumfilmeket, amelyek a Budapest/Magyar/Balaton retróhoz hasonlóan mutatják be a '80-as, '90-es évek Budapestjét és/vagy Magyarországát korabeli, eredeti felvételekkel?

2020-03-29 10:54:28 [Tévésorozatok] ArmaGedeon #3786

Ezzel én is "tartoztam" magamnak, rögvest meg is néztem az S01E1-et angolul, magyar felirattal, viszont félig olvasva nem az igazi az élmény, úgy érzem. A hazai szinkron amúgy mennyire adja vissza a fanyar szójátékokat, csípős humort? Abba csak belepörgettem, ezért nem tudok róla nyilatkozni. Szinte soha semmit nem nézek szinkronnal, e téren ordas nagy sznob vagyok, de itt talán nem vesz el belőle a magyar hang. ;)

Egy epizód után még nem mondanék sommás véleményt, mert ugyan tetszetős a humora, a görbe tükör és miegymás, egyelőre azonban nem rántott be annyira, ahogy korábban más is megjegyezte. Lehet, sokan ezért nem adnak neki esélyt...

2020-03-23 16:59:47 [Filmet keresek] ArmaGedeon #2694

Megmutattam neki az előzetest, ez esélyes (mert nem a Masters Of Horror-epizód az), de 100%-ig nem biztos benne. Mindenesetre köszi Nektek, most úgyis jobban ráérünk, szerintem megnézzük valamelyik este, mivel még ezt én sem láttam.

előzmény: Sterbend (#2693)

2020-03-23 16:08:16 [Filmet keresek] ArmaGedeon #2691

A párom mesélt egy filmről, de nem jöttünk rá, hogy melyik is lehet az. Annyit tudtunk összegereblyézni, hogy

- kb. 20 éve látta (más kérdés, hogy mikor készült)
- horrorról van szó
- egy hagyományos (?) patkány az őrületbe kergeti a lakót, és szinte kiröhögi annak megtébolyodását.

Tudom, ez így édeskevés, de hátha van olyan filmőrült, akinek a fejében egy komplett IMDb-katalógus fut éjjel-nappal... :)

2020-03-22 19:12:45 [Tévésorozatok] ArmaGedeon #3781

Egyetértek, remek darab! Az Aranyélet teljes stábjával végignézetném, hogy bizony így is lehet! ;)

2020-03-22 19:11:14 [Tévésorozatok] ArmaGedeon #3780

Köszi, erről még csak nem is hallottam, de rögvest bepakoltam a megnézendők közé.

Mondjuk az alacsony IMDb-értékelés kicsit aggasztó: jelenleg 5,4-es osztályzaton áll, ami egy filmnél még nem vészes, de sorozatnál édeskevés. A Rottenen viszont jobban szeretik...

előzmény: Kempesbaba (#3777)