Charlie O'Brian

Regisztráció: 2015. október 28. (3 év, 3 hónap)

Nem: ?

3 2018-02-26 3,5
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
Star Wars III. rész: A Sith-ek bosszúja
4 2017-12-21 3,8

Az első harminc perc alapján a legrosszabbak közül való, amit láttam.

Jóindulattal hármas, szigorúan véve kettes. Szerintem sokan túl magas elvárásokat támasztottak a film iránt. Ez egy amolyan "elmegyünk a plázába és megnézzük a parás filmet" mozi. Nekem tetszett a történet, már persze a körülményekhez mérten. A tucat horrorhoz képest még ötletes és csavaros is. Persze van itt logikai hiba is jócskán: a teleportálódott mutánsok hogyan és mikor másztak le a kampóról? A kampón friss vér volt, de eme lények eleve néha spontán teleportálnak, akkor mi a fenéért nem teleportálták le magukat a kampókról? Vagy lejöttek a kampóról, de visszamentek rá néha összevérezni, mert nekik jólesett? :) Hogy a fenébe bírta ki a kamera és főleg az akksija több évtizedig a támaszponton? Teljes indukció alapján sztem végtelen sok kamerának kéne keletkeznie a film sztorija szerint... azokat gyűjtötték az oroszok pl egy külön szobában? ;) Néha jó megnézni egy ilyen közepesen butus parás filmet. A feszültséget sztem néhol túltolták. Például az elején világos, hogy a szitu nagyon para aztán ezt tucatnyi elemmel fölturbózzák...

Nagy jóindulattal négyes, szigorúbb önmagam szerint tisztes hármas. Egy szórakoztató sci-fi, jó szórakozás megnézni egyszer.
Szerintem mi magyarok nem teljesen értjük ennek a "lelki" hátterét, a film kapcsán baromi fontos, hogy a Pearl Harbor elég sokat jelenthet az amerikaiaknak, gondolom én. És óriási "elégtétel" lenne, ha 40 évvel modernebb technikával elsöpörnék a támadást úgy ahogy van, kihasználva a modern technikát.
Valid dilemmának tartom, hogy vagy beavatkoznak és ezzel megakadályozzák ezt a támadást, de akkor belenyúlnak a történelem folyamába, méghozza nagyon-nagyon durván, vagy ölbe tett kézzel nézik végig, ahogy zajlik a történelem és sok honfitársuk kb. a szemük láttára veszti életét, holott meg tudnák akadályozni az egészet. Mit tegyen hát egy amerikai hajó kapitánya akkor? Én nem avatkoznék be, de ettől a dilemma nagyonis jó ötlet és valós.
Az időutazásos paradoxonok a poros nyomába nem érnek a többi időutazós filmnek, időutazás szempontjából kimondottan konzervatív a film.
Látványos film, aki szereti a repülőket és a nagy hajókat, annak kötelező! ;)

Jócskán emlékeztet a "Philadelphia experiment" (Végzetes kísérlet (?)) címűre, de utóbbi gyengébb kivitelezés, pedig abból nagy film lehetett volna.

Nem tudtam végignézni egyelőre... Az első 40 perc borzalmas. Színészi játék borzalom, teljesen hiteltelen és logikátlan, végtelenül ostoba minden válasz, de minden egyes cselekvés is! Ember el nem hiszi, hogy lennének így viselkedő emberek ebben a világban...
Annyira meg nem szórakoztató, hogy viccesen rossz legyen.

Erős közepes időutazós sci-fi. Elég jó nők vannak benne. Ahhoz képest, hogy főhősünk egy igazi "átlagjózsi" (sörhas, se nem okos, se nem gazdag), az élet ezen területén hihetetlen mázlista. XD
Látom elég megosztó a film, én remekül szórakoztam rajta, de egyik végletet sem mondom a filmről.
Tényleg valahol irritáló főhősünk ostobasága, pontosabban néhol ostoba, néhol egészen okos.
Miért kell bántalmaznia az időgép kezelőjét? Az időgép kezelője nagy nagy segítséget adott neki. Ráadásul az időgép kezelője meg is ölhetné Hectort, hagyhatná a tartályban megfulladni pl... Általában is, aki kezeli a gépet az úgy szivatja Hectort, ahogy akarja...
Végképp nem értem az ilyen filmekben, hogy minek sietnek, minek kapkodnak, hát IDŐgépük van. :) Leülhetnek, alaposan átgondolhatják, átrághatják, hogy hogy lehet legjobban elsimitani az egészet. Attól függően, hogy hogyan értelmezzük az időutazást, attól függően esetleg lehet végtelen javítási lehetőségük is, jó itt nem...

2018-07-24 15:58:48 Gwoemul (2006) / A gazdatest Charlie O'Brian (2) #24

Mire gondolt a költő? -Ez jut eszembe róla.
Az első felében egy röhejes horror vígjátékot látunk, jó poénokkal, majd felénél váratlan tragikus húzás. De akkor miért a poénok az elején? Káosz az egész.
Félúton meghal a nagypapa, itt van egy fordulat, de hogy ennek mi a célja, az érthetetlen. Most akkor ez mégis komoly kéne legyen? Ilyen kezdetekkel? Most akkor sajnálni kell az áldozatokat? Aztán ott van a szörny, amiről sokáig nem tudni, hogy tényleg bántja-e az embereket. Mekkora fordulat lett volna, ha kiderül, hogy nem bánt igazából, de nem, mert aztán sorban megöli az áldozatait és csontokat okád.
Nekem nem jött át, hogy mi a fészkes fenét akarhattak az alkotók.

2018-02-26 15:24:46 Top Secret! (1984) Charlie O'Brian (4) #22

Nem vagyok meglepve, eléggé megosztó film. Szerintem pl. közel zsneiális. Egészen elképesztő marhaságokat hordtak itt össze. Szvsz. jó pár felejthetetlen abszurd poén van benne, ami legendássá vált!

2018-02-26 15:18:57 The Aviator (2004) / Aviátor Charlie O'Brian (3) #61

Teljesen közepesnek tartom. Ha az ember szeret repülőket látni, akkor kellemes szórakozás lehet, de mélyen közepes.
Nem olvastam el minden véleményt, de engem nagyon zavar a filmből üvöltő műszaki analfabétizmus.
Épeszűen nem lehet repülőgépet úgy "tervezni", ahogy a főhősünk teszi, az annál sokkal sokkal komolyabb tudomány. Igaz lesz is "eredménye". XD
Másrészt ez a film is erősíti azt a népszerű tévképzetet, hogy ha a gép motorja leáll, akkor az rögvest úgy zuhan le, akár egy darab kő. Ez körülbelül a Balu kapitányt idézi a fizikai valósághoz való viszonyában! :D

Így van, azt a jelenetet vagy le se kellett volna forgatni, vagy Leának meg kellett volna halnia ott, akkor, úgy. Ebben a formában ez a jelenet csak annak az ékes bizonyítéka, hogy ebben a filmben semminek nincs súlya, bármi lehetséges. A gyakorlatilag biztos halált is túl lehet élni, ezáltal elejét veszik annak, hogy bárkiért egy kicsit is izguljunk...

Gyenge közepes. Engem egyedül az bosszant, hogy ebből a filmből viszonylag kevés módosítással lehetett volna "erős közepes, akár jó" filmet kihozni.
Túl sok a poén. Nem rosszak nem mondom, de éppen a viszonylagos komolyságot ölik meg.
Pl az elején ez a párbeszéd az x-szárnyú és a csillagormboló között szánalmas, egy valamire való főgonosz élből lelőtte volna picsába a csillagrombolóból... :)
Minden idők legszánalmasabb star-wars főgonoszait láthatjuk. Szolgalelkű Béna Bélákat.