kajaktej

Több filmet angol felirattal. Ha mást nem, legalább a magyar filmeket angol felirattal.

Külföldi barátnőmmel nemrég voltunk Budapesten, sikerült elcsípnünk a Zanoxot angol felirattal a művészben, de amikor keresgéltem, meglepett, hogy mennyire ritka ez otthon. Szerencsére sikerült megnéznünk, tetszett is neki a film :)

Én anyagilag támogatnám azokat a mozikat, amik angol felirattal adnak magyar filmeket, mert így legalább a külföldiekkel is meg lehetne ismertetni, illetve terjeszteni a magyar kultúrát.

Sziasztok, tudtok nekem segíteni? Aki látta ezt a filmet, azoktól kérdezném, mennyit és mennyire gyorsan beszélnek benne? Most fogják adni angol felirattal a művészben, és épp Budapesten vagyunk, érdekelne, hogy megéri-e bevinnem egy filmek iránt érdeklődő külföldit vagy nagyon nehéz lenne gyorsan olvasni a pörgős dialógusokat? :)

És tényleg. Köszi ! :)

Amúgy aki németül keresné, annak itt van: https://www.zdf.de/dokumentation/zdfinfo-doku/ungarn-propaganda-gegen-pressefreiheit-100.html

előzmény: hhgygy (#13)

Lehet, hogy Svájcból nem működik (én ott vagyok)... Pedig elvileg a ZDF Svájcban is elérhetővé tette. Passz.

előzmény: sKaOsz (#8)

Nem viccből kérdeztem. Többen írták máshol is, hogy nem elérhető, ezek szerint lehet, hogy csak egyesek nem látják? Nem tudom mitől függ. Nekem azt írja:

"A videó ZDF tulajdonában álló anyagot tartalmaz, aki/amely szerzői jogi okok miatt letiltotta a videót az országodban"

A ZDF oldalán megtaláltam, de német "szinkronnal".

előzmény: hhgygy (#7)

Nem tudja valaki, hogy hol elérhető a film magyarul? Csak németül találtam meg.

2022-03-18 01:43:34 Adams æbler (2005) / Ádám almái kajaktej (5) #123

Ez kicsit off-topik lesz itt, de ezt most láttam, és egyből ez a film ugrott be róla: https://youtu.be/Wq63npAMdNQ
De amíg az Ádám almái inkább pozitív végkicsengésű, ez inkább szívszorító :(

2022-01-01 04:03:45 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! kajaktej (3) #19

Szerintem is el van túlozva, bizonyos dolgok a valóságban meg épp az ellenkezői lennének. A film elején az okozza az első sokkot, hogy a média tudomást se akar venni az aprócska tényről, hogy egy üstökös elpusztítja a bolygót. A valóságban a média pont hogy sokszor a világvégét jósolja még az olyan meteoritoknál is, amik több millió kilométernyire haladnak el a Föld mellett.

Az amerikai elnökasszony nem akarja elveszíteni a félidős választásokat, ezért először nem is foglalkozik az egésszel. A valóságban pont, hogy ilyen hírekkel lehet igazán tematizálni a közvéleményt.

Hogy a többit ne is említsem...

2021-08-21 20:37:03 [Tévésorozatok] kajaktej #3972

Vannak itt esetleg olyanok, akik nézték a Tuca és Bertie c. sorozatot? Nemrég ért véget a 2. évad.

2021-06-03 13:34:27 Sisyphus (1974) kajaktej (5) #6

Nagyon tetszett az elemzésed!

Számomra nyomasztó a film vége. Nem mutatják, hogy a busz csomagtartójából pontosan hova lép ki a főhős, de hallani, ahogy süvít a szél, látjuk a vakító fehérséget, szóval feltehetően nincsenek épületek, az örök fagy birodalmába érkeztünk. Szerintem ezzel azt üzenik, hogy a fogyasztói társadalom kényelmes börtönén kívül nincs semmi.

2021-04-03 01:22:42 3:24 PM (2020) kajaktej (2) #5

Nekem is közben ez volt az érzésem, hogy ez annyira komplex téma, hogy egy percben nem lehet ennek a mélységeit átadni. Aztán mégis voltak kellemes meglepetések.

A munkahelyemen nőnap alkalmából nemrég szerveztek előadásokat a női kollégáknak, ismert, sikeres női vezetőkkel, vendégelőadókkal. Beszélt Christine Lagarde is egyenjogúság témában, a kolléganőm meghallgatta. Mondta, hogy főleg a kvóták szerepéről és a pink taxról volt szó (arról, hogy a nőkre célzott termékek drágábbak). Ehhez képest érdemes összevetni, hogy a fejlődő országokban hol tart az egyenjogúság helyzete... Kicsit mások a hangsúlyok azért. Ezzel persze nem relativizálni akarom az európai viszonyokat, csak Svájcban azért szerintem kifejezetten jó a nők helyzete még úgy is, hogy ez elég konzervatív ország, és a nők a szavazati jogot is csak 1971-ben kapták meg.

2021-04-03 00:59:28 3:24 PM (2020) kajaktej (2) #3

Ja, a komment csak ennek a konkrét filmnek szólt, amúgy jó kis válogatás volt. :)

2021-04-02 23:38:09 #FreeTheNipples (2020) kajaktej (2) #1

Hát ha a készítők kicsit utánanéztek volna, hogy hogy működnek ezek az algoritmusok, akkor rájöttek volna, hogy a kisfilm-ötletük eléggé demagóg. :D

2021-04-02 23:34:52 3:24 PM (2020) kajaktej (2) #1

"15:24 az az időpont, amitől kezdve a nőknek már nem fizetnek ugyanannyit Svájcban, mint férfi kollégáiknak."

Svájcban élek, itt dolgozom, kolléganőm business analyst, neki ugyanannyi az órabére, mint nekem (mi a kollégákkal eléggé nyíltan meg szoktuk ezeket beszélni, mivel kb mindenki ugyanannyit keres a csapatban). Szóval mi ez a 15:24? Legalább valami forrást odabiggyeszthettek volna, hogy mi akar ez lenni.

2021-03-25 22:51:29 [Szoktál mobilon filmet nézni?] kajaktej #26

A kivetítő képes a sötét tónusú filmek normális visszaadására? Eddig amikor valakinél projektoron filmeztünk, mindig fakónak éreztem a színeket.

2021-03-24 13:09:16 Hannah Cohen's Holy Communion (2012) kajaktej (5) #5

Nagyon cuki :)

2021-03-24 12:08:29 [Melyik a kedvenc sitcomod?] kajaktej #31

Egyébként ami még nincs a listán, de nagyon tetszett: Sick Note. Fekete humor, egy olyan megbízhatatlan srácról szól, akit az idióta orvosa véletlenül rákkal félrediagnosztizál, aztán ennek meg egy másik véletlennek köszönhetően kb. előléptetik a munkahelyén, ahelyett hogy kirúgnák.
Mikor a dokija bevallja neki, hogy benézte, a srác inkább lepaktál a dokival, hogy közösen eljátsszák a beteget. A doki hatalmas forma benne :D

Netflixes ez is.

2021-03-24 12:00:47 [Melyik a kedvenc sitcomod?] kajaktej #30

Én most nézem az Arrested Developmentet, és egyszerűen zseniális. :D
Kár, hogy alig ismerik.

Úgy tudom, a Bojack Horseman alkotóit (ami szintén nagyszerű sorozat, bár szerintem sem sitcom) ez is inspirálta, meg ugye a Bojack hangját adó Will Arnett az egyik legviccesebb karakter ebben a sorozatban is.

Minden rész pörög, egyszerre 5 dolog történik, de mindig találkoznak a párhuzamosan futó szálak, amik nagyon abszurd jeleneteket eredményeznek. A foreshadowing, a későbbi cselekményelemek felvezetése, sejtetése több részen keresztül itt is megtalálható. Úgy, mint a Bojack, ebben is sok a nyelvi humor, emiatt a poénok nagy részét talán nem is tudják lefordítani (én angolul néztem). Az első három évad pedig valamilyen szinten politikai szatíraként is felfogható. ​De ami a legjobb, a narrátor. Nem sok narrátoros sorozatot láttam eddig, de nagyon feldobja a történetmesélést. Főleg, ahogy a narrátor "felesel" a szereplőkkel, vagy ahogy pár mondatban bemutatja az egyes szereplők múltját. Néha olyan, mint valami abszurd videokollázs. :D

Miközben nézem, azon gondolkodom, nálunk Magyarországon miért nincs ilyen? Nincs filmes tapasztalatom, de ilyen formabontó eszközökkel szerintem simán lehetne csinálni egy hasonlóan szórakoztató sorozatot hatalmas költségvetés nélkül :)

2020-07-18 10:44:14 [Általános fórum] kajaktej #8607

"Almás lepény, oké?" :D

előzmény: mimóza (#8606)

2020-07-17 19:30:50 [Általános fórum] kajaktej #8605

Egy férfi kifőz egy adag tésztát. :D

2020-05-04 01:25:21 [In Memoriam...] kajaktej #2613

Sokkoló volt ezt olvasni, még úgy is, hogy pár éve már olvastam arról, hogy Szilágyi István fia verte az apját. De erre nincsenek szavak, rettenetes...

Isten nyugosztalja.

2020-03-29 15:07:22 [Tévésorozatok] kajaktej #3790

Mondjuk annyiból challenging így nézni :D, hogy előfordul, hogy meg kell állítanom, mert nem értek valamit. Épp most kezdtem el nézni a negyedik évadot, egyből volt egy ilyen szóvicc, hogy "campaign will begin in earnest", amire rá kellett gugliznom, hogy értsem mit jelent :D Persze Mr. Peanutbutter félreérti, és azt hiszi, hogy Earnest egy város... Earnest, California :D

Hát ötletem sincs, hogy az ilyeneket hogy lehetne lefordítani. Szerintem max úgy, hogy teljesen átírják, és kitalálnak helyette egy másik szójátékot, esetleg egy magyar helységnévvel.

2020-03-29 12:07:13 [Tévésorozatok] kajaktej #3787

Én most kezdtem el nézni, angol nyelven nézem angol felirattal (külföldi netflixben csak ez van), szóval a szinkron nem tudom milyen, de vannak benne szójátékok, ötletem sincs, hogy ezt hogy lehet visszaadni magyarul, gondolom sehogy. :(

Viszont valaki írta, hogy csak a második évadra találja meg a hangját a sorozat. Én nem tudom végül mire fut majd ki az egész, mert eddig még csak az első 3 évadot daráltam le, de a 3. évad szerintem már hangulatában is sokkal komolyabb, kevesebb a random idétlenkedés, és ebben az évadban volt olyan rész, ami tényleg megérintett (a 3. évad 4. része egy kis csoda). Az első (vagy talán az első két) évad alapján ezt nem gondoltam volna.

előzmény: ArmaGedeon (#3786)

2020-03-28 00:27:38 [Általános fórum] kajaktej #8377

Kedves Ugor!

Ugyan én nem vagyok annyira aktív itt a KT-n, mint mások, de nagyon szeretem olvasni a hozzászólásaidat :) Bár nem ismerjük egymást, de csatlakoznék a többiekhez: Isten éltessen, boldog szülinapot, még jó sokat! :)

2020-03-08 18:06:09 Az ötödik pecsét (1976) kajaktej (5) #157

Szerintem azt mutatja meg, hogy a szépnek meg a jónak a nevében is el lehet követni galád dolgokat, ha a személyes sértettség találkozik valamiféle küldetéstudattal, és esetleg emellé még sikerül is bemagyaráznod magadnak, hogy amit teszel, az nem is rossz, mert a magasabbrendű jó érdekében teszed. Hitler is művésznek készült, ha jól tudom, benne is volt valamiféle személyes sértettség a világgal szemben. Akár ilyen párhuzamot is bele lehet látni, bár lehet, hogy ez már erőltetett.

előzmény: wildcoyote25 (#156)

2020-03-08 17:50:23 [Általános fórum] kajaktej #8282

Hát kinek mi az undorító, ez azért egyénfüggő is. :)

Vannak olyan jelenetek benne, amit sokan undorítónak találnak képileg, de ezeken én annyira nem akadtam fenn. Inkább a nyomasztó atmoszférája miatt, meg a kicsit mondjuk úgy, "beteges" sztorija miatt éreztem undorítónak, de persze lehet, hogy másokra teljesen más hatással lesz.

előzmény: elzablues (#8281)

2020-03-08 17:09:06 [Általános fórum] kajaktej #8280

Nekem az Oldboy volt ilyen, szerintem nagyon "undorító" film, bár nyilván ez volt a cél, és a maga nemében zseniális, de még egyszer biztos nem nézném meg. :D Max ha nagyon meg akarnám nézetni valakivel, de ritkán szoktam ajánlgatni. :D

előzmény: elzablues (#8277)

2020-02-25 20:20:55 Joker (2019) kajaktej (4) #308

Mindenkinek más a fontos, nem? Ő is ezt írta :)

előzmény: Mizi (#307)

2020-02-15 13:35:12 Jojo Rabbit (2019) / Jojo Nyuszi kajaktej (1) #22

Igazából senkinek nem akartam elvenni a kedvét a filmtől, mert ha önmagában nézed, nem annyira rossz (nem nézhetetlen, én is végignéztem), de inkább bátorítanék mindenkit, hogy olvassa el a könyvet, mert teljesen más élményt ad.

előzmény: Avednay (#21)

2020-02-13 01:25:47 Jojo Rabbit (2019) / Jojo Nyuszi kajaktej (1) #19

Igen, valószínűleg ez lehetett a koncepció. És azt is megértem, hogy ez sok embernek tetszik, mert hát a pozitív dolgok tök jók, meg minden.

Lehet velem van a baj, mert szerintem hamis dolog úgy életigenlő filmet forgatni, ha a hadirokkant főszereplőd nem a karját veszíti el meg a fél arcát, hanem csak a szeme alatt bibis egy kicsit. Ezek az emberek nem éheznek, Elsa nem bujkál a sötétben, nem lesz depressziós, nincs öngyilkossági kísérlete, igazából az anyuka halálán kívül semmilyen következménye nincs semminek, a háború is csak afféle díszlet, mintha cserkészek játszanának. Az anyuka halála szerintem meg is töri a filmet, mert egyrészt minden felvezetés nélkül történik, másrészt nem hagynak rá időt sem, hogy feldolgozd (vagy megmutatni, hogy a főszereplő hogy dolgozza fel az anyja halálát). Vajon eszébe jutott a filmbeli Jojónak, hogy hogy temethetné el az anyját? De persze értem én, hogy miért nem látunk egy, a halott anyja után keservesen bőgő gyereket sem a filmben, mert nyilván tartani kellett magukat a dramedy kereteihez.

Szerintem ezért olcsó ez a forgatókönyv meg ez a rendezés, mert csak úgy tud pozitív végkicsengésű lenni, hogy minden fájdalmas és csúnya dolgot elrejt, és ha a kedves néző figyelme szépen el van terelve mindenről, ami igazán felkavarhatná, akkor gyorsan le is zárják a már-már kínossá váló történetet egy felszabadult tánccal.

2020-02-12 01:18:32 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11466

Így is lehet nézni :)

előzmény: caulfield (#11465)

2020-02-12 01:10:05 Jojo Rabbit (2019) / Jojo Nyuszi kajaktej (1) #17

Nem azért írtam, mert ne lehetne szeretni a filmet :) Örülök, ha neked tetszett!

A filmmel összehasonlítva a könyvnek számomra az volt az érdeme, hogy nagyon jól tudta a főszereplő szemén keresztül láttatni a dolgokat. E/1 személyben íródott, és a történet elején, amikor Johannes átitatódik a náci eszmékkel, azt teljesen át lehet érezni - kicsit bepillantást nyerhet az ember abba, hogy miért követte annak idején annyi ember Hitlert. Ebből a szempontból kicsit a Breaking Badhez tudom hasonlítani, ott is végigkövettük egy ember átalakulását lépésről lépésre, minden lépés "logikus" a maga módján, lélektanilag a helyén van, mégis tudod, hogy a főszereplő morálisan egyre mélyebbre süllyed, de közben valahol együttérzel vele. Ezért inkább én egy nagyon torz, beteges birtokláson alapuló szerelmi történetként olvastam, nem horrorként, de persze egyfajta lélektani horror is. Sokszor A lepkegyűjtőre emlékeztetett, meg mivel a regény a világháborús Bécsben játszódik, beugrott Natascha Kampusch és Priklopil története is.

Egyébként az jutott eszembe, hogy igazából Waititi "ellen-adaptációt" írt.
A film cselekménye sok szempontból az ellentéte az adaptált könyvnek.

A legérdekesebb ellentét a film címében van. A filmbeli Jojo egy nyuszit se bír megölni.
Ez a könyvben így nézett ki:

"Az egyik feladat abból állt, hogy egy ólnyi kacsának kellett puszta kézzel kitekerni a nyakát. Nem volt könnyű, mert amint elhúztuk a reteszt, bizakodva rontottak nekünk, és úgy hápogtak, mintha pontosan értenünk kellene, mit akarnak. Az egyik kacsát tucatnyi kiskacsa követte, és őket is meg kellett ölnünk. Ez valahogy olyan volt, mintha azt várnák tőlünk, hogy öljük meg a gyerekkorunkat. Ha egy fiú sírt a feladat elvégzése után, azt úgy kigúnyolták, hogy senki se kívánt volna a helyében lenni. Evett már, ugye, szárnyast, ahogy mindenki más, és ízlett neki a kacsasült, miután más megdolgozott azért, hogy a tányérjára kerüljön, nemde? Akkor hát ez a srác csak egy mihaszna álszent pityergő! Van még valaki hozzá hasonló? Jelentkezzen! Agyam zugában ököllel csépeltem a zongorát, amin sose tanultam meg játszani. Talán ez segített abban, hogy ne halljam az aprócska csontok roppanását.
Kippi ezután nekem szegezte a kérdést, hogy ha őt kellene megölnöm a Führerért, megtenném-e. Ránéztem meghitten ismerős arcára, és tudtam, nem lennék rá képes, és ő sem lenne képes megölni engem. De mindketten egyetértettünk abban, hogy ez nincs rendjén - gyengék vagyunk, és ezen változtatnunk kell. Egy vezető meg is mondta nekünk, hogy elméletileg tudnunk kell úgy nekicsapni egy csecsemő fejét a falnak, hogy ne érezzünk semmit. Az érzések az emberiség legveszedelmesebb ellenségei. Mindenekelőtt az érzéseket kellett kiirtanunk, ha jobb emberekké akartunk válni."

Ami pedig a fehér nyulat illeti:

"A mai napig Németország viseli a háborúért a bűntudatot; de az az igazság, hogy mi voltunk a fenevad hátsó lába, nem pedig a fehér nyúl a szájában. Egy másik népszerű vicc így szólt: Miért olyan erős Ausztria? Mert elhiteti a világgal, hogy Beethoven osztrák volt, Hitler pedig német."

Nem tudom, ez a film mit akar elhitetni. Nekem kicsit olyan érzésem volt, mintha azt akarná elhitetni, hogy a cuki, kedves kisfiunkból sosem lesz lélektelen gyilkológép, vagy a szüleit feljelenteni képes fanatikus. Mert a filmbeli kisfiú valójában ártatlan, neki még Hitler is csak egy játékos jóbarát. Ez akár még egy szép üzenet is lehetne, de sajnos nekem nagyon hamisan cseng...

2020-02-11 23:21:47 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11464

Szerintem mindkét kategóriában a filmek versenyeznek, nem a produrecerek, meg az országok...

előzmény: caulfield (#11459)

2020-02-11 23:18:56 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11463

Ja így már értem a gondolatmenetet, köszi. :)

Abban igazad van, hogy ugyanazt a minőségi jellemzőt (egy adott film "legjobb"-volta, bármit is jelentsen ez) értékelnek mindkét kategóriában. Viszont a következtetéseddel már nem értek egyet, mármint, hogy emiatt kéne kizárni a legjobb film-kategóriában is indulókat, vagy esetleg egyesíteni a két kategóriát.

Az utóbbi amúgy jól hangzik, de nem oldja meg az alapproblémát, hogy a filmekre szavazó zsűri nagyrésze szerintem meg se nézi a feliratos filmek többségét, mert azok feliratosak. Ahogy egy "művészfilmet" vagy egy "unalmas" drámát se biztos, hogy végignézi mindenki, aki aztán majd leszavaz teszemazt egy amcsi háborús filmre. Mert hogy amaz "vontatott", vagy túl "elvont".

Ezen nem segítene az sem, ha csak egy "legjobb film" kategória lenne, és ott indulna mindenki. Sőt, szerintem csak rontana az egészen. Mert egyrészt akkor már közvetlenül mehetne a felháborodás, hogy na tessék, az amcsik már megint leszavazták a legjobb filmet, csak mert feliratos. És biztos vagyok abban is, hogy a Saul fia se nyert volna a Spotlight ellen, vagy a Mefisztó a Tűzszekerek ellen. Így legalább minden évben van egy legjobb nemzetközi film, aminek lehet örülni. A filmakadémiájuk meg diplomatikusan a legjobb filmnek való jelöléssel (vagyis annak hiányával) jelzi finoman, hogy nem tartják odavalónak ("jónak"?) az angolul nem beszélő filmeket. Persze én is jobban örülnék, ha egy kategória lenne, és ugyanúgy kezelnék a külföldi filmeket is, mint a sajátjaikat, de azért azt is meg tudom érteni, hogy miért nincs így. :)

2020-02-11 21:36:41 Jojo Rabbit (2019) / Jojo Nyuszi kajaktej (1) #15

Nemrég olvastam a könyvet, abban így volt (egy kis könyves spoiler következik, ha el szeretnéd olvasni a regényt, akkor ne olvasd el amit itt írok, de lehet, hogy érdekes az összehasonlítás azoknak, akik csak a filmet látták):

Ute 12 éves kora előtt halt meg cukorbetegségben (Johannes nővérét a könyvben nem Ingének, hanem Uténak hívták), mert elfelejtette inzulinozni magát, ami miatt a szüleit gyötörte a bűntudat. Ute hegedűn játszott és átjárt hozzá a barátnője, akivel együtt gyakoroltak. Miután Johannes felfedezi, hogy a házukban egy zsidó lány (egy ellenség) bújkál, majdnem leszúrja, de aztán később beszélgetnek (megtetszik neki a lány) és rájön, hogy a lány ismerte Utét, ő volt a nővére barátnője, aki emlékszik is a kis Johannesre abból az időből. Többek közt ezért sem tud Elsa az akkor már talán 17 vagy 18 éves Johannesre felnőtt férfiként tekinteni.

Ami az apa karakterét illeti, a filmben talán pár szót szólnak róla, hogy az olasz fronton harcolt, meg hogy áruló.

A könyvben elég sokat szerepelt. Johannes gyerekkorában rendszeresen konfrontálódott a gyerekkel ideológiai kérdésekben. Vitáztak pl. arról, hogy létezik-e Isten, akiben az iskolában, meg a Jungvolkban náci nevelésben részesülő Johannes természetesen nem hitt. Az anyjuk rendszeresen csitította az egyébként békeszerető apát, hogy ne nagyon mondjon ellent a gyereknek, mert bajuk lehet belőle nekik is, meg a gyereknek is, ha az iskolában rájönnek. Úgyhogy egy idő után már csak ráhagyták a dolgokat, és érzelmileg elhidegültek Johannestől. Idővel a srác a Jungvolkból átkerült a Hitlerjugendbe, akkor már a szülők is tudták, hogy a fiuk simán feljelentette volna őket, ha megtudja, hogy a zsidókat segítik. (Emiatt igazából örültek, ha a fiuk épp nem volt otthon, mert behívták valamilyen szolgálatra). Persze ennek ellenére szerették, főleg miután egy bombatámadásban a srácnak leszakadt a fél feje és elveszítette az egyik karját, szóval hadirokkantként már csak behívókat tudott kézbesíteni.

Az apjának volt egy gyára, ahol valószínűleg a zsidókat segítette, mert elég ritkán volt otthon (ez a könyvből nem derült ki egyértelműen). Egyszer csak nem látták többet, az anyja falazott, hogy sokat dolgozik, de később, miután Johannes anyja is eltűnt, kiderült, hogy munkatáborba vitték. Az anyját később felakasztották, az apját a háború után egy ideig várták vissza, de aztán kiderült, hogy meghalt a munkatáborban.

Ute hegedűjét Johannes akkor próbálta meg eladni, mikor már a házból is eladtak mindent, Johannest hadirokkantként sehová sem vették fel dolgozni, Elsa viszont még évekig ott raboskodott vele testileg-lelkileg megnyomorítva, mert a fiú nem mondta meg neki, hogy elvesztették a háborút.

2020-02-10 22:32:06 Gisaengchung (2019) / Élősködők kajaktej (5) #64

Szerintem a családnál keresett fizetésükből már tudtak volna félretenni. Az egyik jelenetben a családapa mond valami olyasmit, hogy ha összerakják az ott megkeresett pénzt, az már szép summa (nyilván nekik az) Azért az anya egy "ügynökségen keresztül" dolgozott ott teljes munkaidőben, az apa láthatóan teljes munkaidős sofőrként lett alkalmazva, a lányukat mint egyetemet végzett (vagy egyetemen tanító) exkluzív terápiás guruként fizették, valószínűleg a srác angolóráiért kaphatott a legkevesebb pénzt.

Ez is egyébként elgondolkodtató, mert ugyebár a film elején nagyon nem erőltetik meg magukat a munkával. A wifit lopják, a sofőrök éttermébe is csak potyázni járnak, a dobozolást is ímmel-ámmal csinálják, valószínűleg belefásultan. (Bár asszem a gyerekek még lelkesen mutogatták a telefonjukon, hogy mi a hatékony módja a dobozhajtogatásnak)

Sajnos ez az életben is megvan, sokaknál azt látom (barátok illetve rokonok), hogy sokan annyira demotiválónak érzik az átlagos munkákért kapott alacsony fizetést, hogy nem is nagyon törik magukat, hogy azon az úton majd elérnek valamit. És akkor már inkább élnek egy kicsit kényelmesebben, "lustábban". Egy ismerősöm is kb havonta 150-200 ezer forintot összehoz ügyeskedéssel, full feketén persze. Előtte dolgozott minimálbéren, de akkor nem volt annyi ideje a "seftelésre". Most több ideje van, viszont nem kap fizut. Mondtam neki, hogy ha dolgozna mellette, talán több pénzt tudna keresni, de azt mondta, hogy azért nem éri meg, hogy havi 40-50ezerrel többet tudjon spórolni. Így is 40 évig kéne spórolnia egy saját lakásra...

Gondolom a filmbeli család is így volt vele. Szóval szerintem jól bemutatja a film, hogy az alacsony bérek elvehetik az emberek kedvét a munkától, viszont a vissza nem térő lehetőségek meg a kreativitásra meg dörzsöltségre motiválják az azzal élni akaró embereket. A film szerintem csak görbe tükröt tart az elé a rendszer elé, ami a "sima" munkát nem díjazza, ezzel a szegényeket dörzsölt csalásokra motiválja.

előzmény: Bubu (#62)

2020-02-10 22:09:15 Gisaengchung (2019) / Élősködők kajaktej (5) #63

Ez nekem se tűnt fel :)

előzmény: SoZi (#61)

2020-02-10 21:07:35 Gisaengchung (2019) / Élősködők kajaktej (5) #60

Annyit tennék hozzá, hogy pl. a munkaerő-közvetítésről meg a marketingről is szól egy kicsit a film. (Vagyis bele lehet látni)

Az anyjukat úgy ajánlják be a családnál, hogy egy exkluzív munkaerő-közvetítő céget imitálnak. Manapság szerintem rohadt sok az olyan cég, ami valahogy megpróbálja magát exkluzívnak / trendinek / startupnak meg hasonlónak beállítani, és ebből kifolyólag dolgozik magasabb árakon. Az anyjuk tehát ugyanúgy takaríthatna egy plázában éhbérért mint egy gazdag családnál, csak ha egy ügyes gerillamarketinggel (jó, ez a filmben már inkább csalás, de értitek a lényeget) el tudják hitetni a családdal, hogy ők valami "exkluzívat", kiemelkedőt kapnak a pénzükért, akkor máris többszörös órabéren dolgozik. A munkaerő-közvetítő cég meg azért is nagy ötlet, mert minden ilyen ügynökség eleve magasabb óradíjat számláz, szóval az anya a filmben elkövetetett csalásukkal kerülhet csak "versenyelőnybe" egy máshol takarító szakmabelivel szemben.

Az amúgy nekem is feltűnt, hogy

"A másik, hogy az árvíz után kinyalva, tökéletes külsővel és ruhában jelennek meg a partin. Hát ezt vajon hogy csinálták?"

De szerintem egyértelmű. Elmentek gyorsan egy üzletbe venni valami alkalomhoz illő ruhát. Én legalábbis ezt tenném, ha az állásom / megélhetésem függne tőle, gyorsan a félretett pénzemből vennék egy normális ruhát, hogy ne rúgjanak ki.

előzmény: Bubu (#59)

2020-02-10 20:48:58 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11440

De miért ne indulhasson mindkettőben? Nem értem a gondolatmenetet. Miért igazságtalan a mostani rendszer?

Szerintem az teljesen logikus, hogy egy film megnyerheti a Legjobb film díját is, meg a Legjobb idegen nyelvű film díját is. Mivel a Legjobb filmbe nevezhető idegen nyelvű film is, de az idegen nyelvűekben meg amerikai (vagy angol nyelvű) filmek nem indulnak. Szóval két különböző halmazból választják ki a legjobbat.

Tegyük fel, hogy US1, US2, US3 és K1, K2 filmek (három amerikai és két idegen nyelvű) versenyeznek a legjobb filmért, és K1, K2, K3, K4 a legjobb idegen nyelvű filmért. :D

Akkor ha K1 vagy K2 nyeri a legjobb filmet, akkor ugyanennek kell elvinnie a legjobb idegen nyelvű filmért járó díjat is. Ha a legjobb filmet amerikai film nyeri, akkor elvileg bármelyik film nyerheti a legjobb idegen nyelvű film díját, de ha nem K1 vagy K2 nyeri, akkor felvetődik a kérdés, hogy a nyertest miért nem jelölték.

Szóval az, hogy általában külföldi filmet nem jelölnek legjobb film díjára, amögött a jelölési folyamatnak az a tulajdonsága áll, hogy az Oscarnál a külföldi filmeket nem tartják olyan jónak/figyelemre vagy a díjra méltónak, hogy jelöljék őket - magyarul egy külföldi film az Oscaron hátrányból indul. Ami nyilván európaiként baromság, mert az európai filmek sokszor sokkal jobbak, mint az amerikai kasszasikerek (főleg manapság), de hát ez ilyen.

Viszont ezt úgy orvosolni, hogy a legjobb díjért is versenybe szálló (értelemszerűen a legjobb) külföldi filmet kizárni abból a kategóriából, amit egyébként simán megnyerne, az szerintem büntetés.

Ez kicsit olyan lenne, mintha az úszó vb-n megúszott szintidővel egyből be lehetne jutni az olimpiai döntőbe. De ha oda be akarsz jutni, akkor kizárunk a vb-ről. :D

2020-02-10 08:01:23 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11411

De hogy a Jojo rabbit nyerte a Best adapted screenplayt. Az a Worst adapted screenplay ever :D

2020-02-10 07:59:01 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11410

Jó, hogy hallgattam rátok és nem fogadtam :D
Így most örülhetek a Parasite sikerének :P

előzmény: Adam Taylor (#11363)

2020-02-09 17:56:59 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11368

Szerintem annyira nem elvont, viszont egyrészt ázsiai, másrészt a gazdagság-szegénység szembeállításáról szól, és nem tudom, hogy a hollywoodi csillogásban élő szavazók mennyire fogékonyak erre (szerintem nem).

előzmény: Xaos (#11365)

2020-02-09 17:53:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11367

Ó, akkor valamit benéztem :D

előzmény: Leslie (#11366)

2020-02-09 17:48:55 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11364

Dokumentumfilmekben sajnos nem vagyok otthon. Melyikre gondolsz? :)

előzmény: Adam Taylor (#11363)

2020-02-09 17:29:03 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11362

Csak azért kérdeztem, mert a Bwinen 1.45 az odds, ha arra tippelsz, hogy a Parasite nem nyer 3-nál több Oscart. :D Én úgy ítéltem, hogy ez kvázi biztos, hiszen tudtommal még soha nem nyert külföldi film 4 Oscart. De most, hogy belegondolok, nem biztos... a franc se tudja :D

6 kategóriában jelölték:

- Best picture
- Best director
+ Best foreign language film
+ Best original screenplay
- Best production design
- Best film editing

Ebből a Best foreign language filmet tuti elviszi, meg a Best original screenplayt is valószínűleg.
A Best picture-re szerintem nem ezt fogják megszavazni, mert külföldi. A Best director meg a Best picture általában összefügg, szóval akkor a Best directort is bukja valószínűleg.

Marad a Best production design és a Best film editing (vágás). A vágásban a Bwin oddsai alapján a Ford v. Ferrari egy picikét talán esélyesebb (1.9 vs 2.15), viszont a Best production design kategóriában a Parasite kicsit esélytelennek tűnik (4.5 odds vs 1.6 ami a Once upon a time in Hollywood értékelése szerintük). És mondjuk annak ellenére, hogy a Parasite szerintem zseniális, a Production design terén talán annyira nem volt kiemelkedő, mint mondjuk a Tarantino-film.

Szóval akkor ez alapján, szerintem elég esélytelen, hogy nyerjen legalább 4-et.

előzmény: Vektor (#11359)

2020-02-09 11:15:20 [Megérdemelte-e az Oscart...] kajaktej #11357

Szerintetek van reális esély rá, hogy az Élősködők 3-nál több Oscart nyerjen? 6 kategóriában jelölték.

A fogyasztók igazi félrevezetése, hogy emiatt a film miatt hittem azt egész gyerekkoromban, hogy a filmben amit esznek tengeri herkentyűt, azt langusztának hívják... közben pedig az a homár. :D

Gondolom a "Homár reggelire" (Aragosta a colazione) egy vígjáték magyar címeként nem hangzott olyan jól, ezért keresztelték át langusztára, hátha a magyar nézőknek nem tűnik fel...

2020-02-08 15:51:02 Jojo Rabbit (2019) / Jojo Nyuszi kajaktej (1) #9

Based upon the book "Caging Skies" by Christine Leunens.

Best adapted screenplay... No comment.

Egy kiherélt könyvadaptáció Hollywoodból, nem is emlékszem ennyire gyalázatos filmfeldolgozásra A Végtelen Történet óta, bár ez még sajnos azon is túltesz.

Pedig amúgy nem szokásom az irodalmi alapanyagokhoz mérni dolgokat, ha egy film önmagában is megállja a helyét, akkor úgy vagyok vele, hogy felesleges az összehasonlítás. Nem vagyok az a típus sem, aki amiatt panaszkodik, hogy "ez a könyvben jobban ki volt fejtve", vagy "azt máshogy képzeltem", és hasonlók. Nyilván a film is más médium, meg a könyv is.

De az, hogy egy ilyen mélyen felkavaró, az emberi lélek legsötétebb bugyrait és a háború poklát feltáró, történelmileg/ pszichológiailag/játékelméletileg is pontos, a Stockholm-szindrómát, kisebbségi komplexusokat, birtoklásvágyat, depressziót, szabadságot, hazugságot és más egyetemes témákat boncolgató szerelmi drámából ezt, e.z.t., EZT?! tudták kihozni, az megbocsáthatatlan.

Kedves Taika Waititi, fogtál egy zseniális regényt, és kidobtál belőle mindent, ami ért valamit, mindent ami nehéz téma, mindent ami kicsit is megfekszi a 21. század popcorn-zabáló nézőközönségének a gyomrát, és nekiálltál retró gobelinek meg Wes Anderson-i nippek között hipszter Hitlerként ripacskodni meg cuki gyerekekkel nyuszikázni. Nincs az a vicceskedés, ami jóvátenné ezt. Karó.

2020-01-19 23:13:29 Gisaengchung (2019) / Élősködők kajaktej (5) #47

Először úgy gondoltam, hogy a vége túl van írva, azt hittem, hogy a vérfürdő után lesz vége, majd azt, hogy az édesapa morze-üzenetével ér véget a film, majd azt, hogy a zárókép az lesz, amikor a fia megveszi a házat, de akkor már kicsit húztam a szám, hogy ez így nekem sok, túl van bonyolítva, csak hogy egy felejthető happy end legyen a vége. És akkor az utolsó kép idézőjelbe teszi a fiú tervét, hiszen valójában csak álmodozik arról, hogy a terve sikerrel jár, és egy nap majd megveheti azt a házat...

2019-12-15 23:36:00 [Tévésorozatok] kajaktej #3737

Szerintem most gyorsabb volt a tempó, mint szokott. A második évadban 9 rész telik el, amíg a Hooli ejti a vádakat a Pied Piper ellen, és az csak egy per. Most meg Gavin az egyik részben még keménykedik, a következő részben meg már megvásárolják az egész Hoolit, azt a gigacéget, amivel előtte 5 évadon keresztül hadakoztak. Ráadásul nekem olyan volt, mintha úgy kezdtek volna bele szálakba és úgy vezettek volna be új szereplőket, mintha lett volna idejük kifejteni. Maximo Reyez a chilei milliárdos? Semmi szerepe nem volt. A kongresszusi meghallgatásnak se lett sok folytatása. Gwart szerintem úgy volt felvezetve, mint valami zseni (hiszen Jared nyilván látott benne valamit, amit mi nem), ráadásul ott volt a látens szerelmi (?) szál Jared és Gwart között, egyikből se lett semmi (Mondjuk utóbbit nem biztos, hogy bánom :D)
Gabe karaktere...hát nem tudom. :D A wearable chair egy poénnak elment, de igazából a valóságban senki nem visel ilyet, nem tudom ezzel mit akartak kifigurázni.
A HR-es csaj szívatja Gilfoyle-t meg már volt a korábbi évadokban, pl. amikor Jared vezeti be a scrumot, aztán azon kapják magukat a srácok, hogy egymással versenyeznek, meg pakolgatják a taskokat a boardon. :D Ami nekem tetszett ebből az évadból, hogy kicsit foglalkoztak a feminizmussal is, de igazából az se lett kibontva. Az utolsó rész zseniális lett, de amúgy mintha csak fel lett volna írva nekik, hogy miket kell kipipálni, Zuckerberg pipa, 3. világbeli diktátorok pipa, feminizmus pipa, adatkezelés, "tech etika" pipa, azt csókolom. :D

Amit még sajnáltam, hogy Erlichet nem hozták vissza egy jelenet erejéig. Úgy lett volna az igazi. Szerintem a Silicon Valley vele volt igazán jó.

"Azért ez nem ilyen egyszerű, szóval nem muszáj rögtön beraknod a "pszichopata" kategóriába:)"

Jaj, nem így értettem. :D Amúgy akkor magamat is bele kéne raknom ebbe a kategóriába, mert én is azt vártam, hogy benne lesz a végén a gyilkosság.

Inkább úgy értettem, hogy elég erőszakos a világunk, valószínűleg mindig is ilyen volt, csak most a film eszközeivel ezt egyre jobban, látványosabban és hihetőbben lehet vizualizálni. Tarantino ráadásul szerintem pont arról lett híres, hogy laza, humoros, de közben meg betegesen erőszakos filmeket csinál. Kicsit olyan, mintha a vagány, macsó erőszakorgiáival kinevetné a halált. De ez csak addig működik szerintem, amíg fikció keretein belül történik, de a Sharon Tate-sztori már nem az. Tényleg azt akarjuk látni, ahogy Sharon Tate-et "tarantinósan" meggyilkolják? Jó, mondjuk biztos meg tudta volna csinálni úgy is, hogy az sokkoló és elborzasztó legyen, de az meg már nem "tarantinós" - és arra meg gondolom bárki más is képes lett volna, és annak inkább az lett volna az üzenete, hogy "lám milyen erőszakos, beteg világ ez".

Ez a befejezés viszont szerintem más érzéseket vált ki. Sharon Tate tovább él Tarantino szívében, és talán így már kicsit a miénkben is. Én a film után rákerestem, hogy ki ő, youtubeon láttam vele interjúrészletet, korabeli videókat. Persze nem lettem Sharon Tate-rajongó, hiszen még mindig nem láttam egy filmjét se, de a Volt egyszer egy Hollywood legalább kicsit élővé varázsolta számomra azt a szerencsétlen nőt, akiről eddig csak annyit tudtam, hogy "a Polanksi felesége volt és terhesen megölték". Ez azért elég szörnyű, ha valakire így emlékeznek, de hála ennek a filmnek, ez azért egy kicsit megváltozott, még ha csak 3 óra erejéig is.

2019-12-15 02:15:50 [Tévésorozatok] kajaktej #3735

Én is féltem tőle, mert a színvonal az utolsó előtti évadban számomra nem volt az igazi, szerintem már túl sokat járatták a Pied Pipert a startup-hullámvasúton ahhoz, hogy komolyan vehetőek legyenek azok a válságok, amiken keresztülmentek - az ember egy idő után megunja, hogy mindig jön valami trükk, amivel kimenthetik magukat. Az utolsó évadban is vannak ilyen deus ex machinák, de nem ez a fő bajom vele, hanem, hogy sok kimondottan gyenge mellékszál van, a poénok nem ülnek, az évad eseményei össze vannak csapva (a Pied Piper csak úgy megveszi a Hoolit egy rész leforgása alatt?), egy új, de a sorozat egyben leggyengébb karakterét pedig csak azért szerepeltették, hogy a végén hozzáférést adjon a srácoknak egy szerverhez. Az utolsó résznél éreztem azt, hogy az írók is odatették magukat, az valóban jól meg volt írva, csinálva. Tetszett, hogy formabontó a stílusa, bár azért Erlich visszajöhetett volna egy jelenet erejéig

Nekem pont ez volt a legjobb ebben a filmben. Bár nem szoktam nagyon utánaolvasni a filmeknek, azért erről tudtam, hogy a Sharon Tate-gyilkosságokról fog szólni, és hogy jobban képben legyek, még el is olvastam a gyilkosságokról szóló Wikipedia-cikket. A filmről meg tudtam, hogy jó hosszú, de úgy elrepült az idő, hogy nem érzékeltem, hogy a film végénél járunk, így amikor kiírták, hogy vége, csak néztem ki a fejemből, hogy tényleg ennyi volt? Szóval engem teljesen meghökkentett, mert tényleg átverés, de örülök, hogy így bedőltem neki, mert így nekem jobban átjött az üzenet. Biztos, hogy arra vagyunk kárhoztatva, hogy újból és újból rekonstruáljuk a múlt traumáit? (már ha az ember filmet akar forgatni egy megtörtént tragédia alapján) Vagy pedig a művészetnek megvan a hatalma, hogy újraírja az eseményeket? Bemutatni, hogy mi is lehetett volna. Amúgy meg valahol szerintem a közönségnek is görbe tükröt mutatott ezzel. Biztos vagyok benne, hogy a legtöbben olyan elvárásokkal ültek be a moziba, hogy lássák, hogy Tarantino milyen brutalitással vagy éppen fekete humorral ábrázolja majd a film végén a mészárlást. Persze a várt végkifejlet elmarad, a közönségnek pedig hiányérzete támad. Van azért abban valami szomorú, ha a közönség egy terhes nő meggyilkolásának a rekonstrukcióját szeretné végignézni.

2019-11-13 01:19:11 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr kajaktej (5) #115

Ez a komment megelőzte a korát :o)

előzmény: morcosmedve (#102)

2019-09-01 11:49:32 Suna no onna (1964) / A homok asszonya kajaktej (5) #21

Na megnéztem a végét még egyszer, mert elbizonytalanodtam. Nem figyeltem volna? :)

Úgy ér véget a film, hogy megpróbálhatna elszökni, mert ezúttal ott a létre az orra előtt, de nem megy, azt is csak képzeli, hogy a tengerparton sétál. Aztán odamegy a vödörhöz, és a szinkronos verzióban ezt mondja:

"Most már nincs miért sietnem. Kezemben a retúrjegy. Úgy használom fel, ahogy akarom. Akkor és oda utazom, amikor és ahova tetszik. Ráadásul égek a vágytól, hogy beszámolhassak valakinek az én pompás vízgyűjtő berendezésemről. Bár erről a témáról a falu lakóinál hálásabb hallgatóságot máshol aligha remélhetek. Ha nem ma, hát holnap. De okvetlenül el kell mondanom nekik. És hogy mikor szököm meg, erről még bőven lesz időm gondolkozni."

Ehhez képest a felirat:

"Ráérek, nem kell sietni. Bár szívesen beszélnék valakivel a víztartályról. Jobb lenne ha szólnék a falusiaknak. Biztos, hogy végül elmondom valakinek. Ha nem ma, majd holnap."

Szerintem ez egy kulcsmondat: "Bár erről a témáról a falu lakóinál hálásabb hallgatóságot máshol aligha remélhetek."

Ugyan miért érdekli, hogy a falu primitív és barbár lakói mit gondolnak az ő találmányáról?

Szerintem az történt, hogy legbelül tudja ő is, hogy onnan nem tud megszökni, mert abból a lyukból még kijönni sem egyszerű, és bár egyszer sikerült neki, de a falusiak így is túlerőben vannak, ő pedig nem ismeri a terepet (korábbi szökése is emiatt nem sikerült, és szerintem épp emiatt akart kimenni sétálni a tengerpartra korábban, hogy szépen lassan felmérje a terepet - de ez sem jött össze). A vízhiány leküzdése nem oldja meg ezeket - ha nem a vízzel, akkor a kajával továbbra is tudják zsarolni a falusiak, szóval ez a víztartály nem megoldás.

De a főszereplő mégis úgy tesz, mintha megoldás lenne, mintha ezzel meglenne a kulcs a meneküléshez, és innentől már ő dönti el, hogy mikor megy és meddig marad. Szerintem egyszerűen csak feladta, hogy folyamatosan a szabadulásért küzdjön, csak ezt nem akarja beismerni magának. Amíg ott volt vele a nő, addig legalább nem volt egyedül, de így hogy tudja, hogy a nőt valószínűleg sosem látja viszont (tuti, hogy nem kórházba vitték...), feladja a próbálkozást, inkább fel sem mászik a létrán, mert tudja, hogy a homokdűnéken nem jutna túl élve. Nem akar újból kudarcot vallani a szökéssel, inkább elhiteti magával, hogy ő már teljesen szabad, azt csinál amit akar.

2019-08-30 20:05:13 Suna no onna (1964) / A homok asszonya kajaktej (5) #19

Szerintem nem a víz hiánya miatt nem tudott meglépni, hanem mert a falusiak túlerőben voltak, ráadásul a dűnéket sem ismerte. Volt egy jelenet, amikor megszökött, és menekülés közben majdnem elsüllyedt a futóhomokban, ezután úgy kiabált segítségért. Bár én a felirat rossz minősége miatt végül a szinkronos változatot néztem, abban a végén azt mondja a főszereplő, hogy valakinek el kell mesélnie a felfedezését, és a falusiaknál jobb hallgatóságot úgysem találna erre. De a felirat nálam sokszor elég mást mutatott a szinkronhoz képest, úgyhogy kételyeim vannak a különböző változatokat illetően. :D Jaj, ráadásul a szinkron nem fedte le az egész filmet, szóval elképzelhető, hogyha anno le is adták ezt a TV-ben, akkor kivágtak belőle bizonyos részeket, így az is lehet, hogy a menekülős rész is kimaradt valakinél, attól függően, melyik verziót látta.

2019-08-30 18:49:43 Suna no onna (1964) / A homok asszonya kajaktej (5) #17

"a gödör mélyén találta meg azt, amit a szerinte "szabad világban" hajszolt"

Na várj, szerinted megtalálta?

előzmény: mimóza (#16)

2019-08-30 00:58:37 Suna no onna (1964) / A homok asszonya kajaktej (5) #15

Egyrészről köszönöm, mert a dicsérő szavaid nyomán néztem meg ezt a filmet, másrészről viszont aki ez alapján a komment alapján nézi meg, azt lehet, hogy meglepetésként éri majd, hogy ez a "Csoda" valójában egy szörnyű rémálom, az "örökzöld üzenet" pedig legnagyobb optimizmussal nézve is olyasmi, hogy az életünk egy reménytelen lapátolás egy gödör mélyén :D

De persze értem én, hogy értetted, a filmnek tényleg ma is érvényes, súlyos mondanivalója van, ráadásul több mindent is bele lehet látni, én allegorikus szinten időnként még a saját életem szűrőjén át is néztem, de gondolom a szimbólumok egyszerűsége és a téma absztraktsága miatt talán nem csak én vagyok így ezzel.

A film végkicsengésével nem értek egyet, de gondolom nem is ezért van. Részemről ment egy ötös szavazat. :)

előzmény: mimóza (#12)

"És bizony vannak szülők, akik nem tudják, hogy egy gyereknek életet adni, az igen komoly felelősség (is)."

Sajnos minél nagyobb a nyomor meg a létbizonytalanság, annál nagyobb a születésszám...

2019-06-21 19:32:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kajaktej #24527

Spoiler

Áthelyezve a(z) Van egy határ topikból.

előzmény: dittike (#3)

2018-12-27 02:28:01 Bird Box (2018) / Madarak a dobozban kajaktej (4) #12

Az alapjául szolgáló könyvet már vagy 3 éve olvastam és már akkor láttam a neten, hogy tervezik filmre vinni. Kár volt eddig húzniuk az időt, mert így, hogy a Quiet Place hamarabb kijött, megelőzve ezt a filmet az "érzékszervi horror" újszerűségével, ezért most ezt a filmet hasonlítja mindenki a Quiet Place-hez, pedig ez a film egy sokkal kevésbé ellentmondásos történetet mutat be. Susanne Bier inkább a cselekmény drámai vonalát emeli ki, ami a végeredményt szerintem csak érdekesebbé teszi, de a Quiet Place után persze gondolom mindenki sok feszültségkeltést vár egy ilyen filmtől (ez esetben hiába, mert horror az itt nem sok van).
Elképzelésem sincs, hogy lehetett volna a "vak" jeleneteket nagyon eredeti módon megcsinálni, de ha sikerült volna, akkor most nem azon gondolkodnék, hogy mi hiányzott itt a félelemkeltésből, ami a regényben viszont megvolt. A filmet szerintem lehúzza még a vége, az túl optimista és már-már nyálas, kapkodós befejezés lett. A könyvben a menedék sem egy volt vakok intézete, hanem a menedék lakói önként vállalták a vakságot, hogy túléljék a katasztrófát. Egy kis különbség azért. :D
Szóval a könyv persze jobb, de azért ez a film sem rossz.

2018-08-26 22:54:52 [Tévésorozatok] kajaktej #3318

Valaki nézte a The Durrells című sorozatot? A neten túlnyomóan pozitívak a vélemények róla, én két évadot végigszenvedtem. Csak én nem értem, hogy mit lehet ezen ennyire szeretni? Teljesen más, mint a könyvek, ráadásul ha önálló alkotásként nézem, csak még rosszabb véleménnyel vagyok róla. Bennem van a hiba?

2018-08-26 09:55:50 [Általános fórum] kajaktej #7622

Az biztos, hogy egy beszélgetés nem fog sokakat érdekelni a Youtubeon, de a való életben lehet. Én tök szívesen elmennék egy ilyen beszélgetős alkalomra, főleg ha a "közönség" is be van vonva valahogy, vagy lehet egymással is beszélgetni. Bár lehet, hogy vannak ilyen filmklubok, csak én nem tudok róla. :)

2018-08-25 10:05:30 [Általános fórum] kajaktej #7605

Szerintem a beszélgetős anyagokat jóval kisebb munka megcsinálni, csak pár ember kell hozzá, meg egy jó téma.

Bár ez élőben, személyesen még jobb. Ha lenne ilyen KT-s filmklub, biztos eljárnék. :)

előzmény: budaik (#7587)

2018-08-25 09:59:41 [Általános fórum] kajaktej #7603

Igen, tényleg rengeteg munka van vele, inkább csak arra irányult a válaszom, hogy szerintem meg lehetne csinálni. De én se csinálok semmi ilyesmit, szóval megértem, ha mások sem érzik a nagy motivációt. :D

2018-08-25 01:26:20 [Általános fórum] kajaktej #7599

Ha a Puzsér-féle A hét mesterlövésze c. rádióműsor is meg tudott élni annyi adást, akkor szerintem megfelelő minőség esetén az ilyen témájú videós tartalom is előbb-utóbb megtalálná a maga közönségét, ha nem is százezres nézettségek mellett, de pár ezer feliratkozót szerintem simán el lehetne érni vele. Megélni önmagában ebből szerintem sem lehetne, az igaz.

Minőségi Youtube-csatornára és pozitív minőségbeli változásra tényleg jó példa a VSauce. Anno pukizós Super Mario videókkal meg internetes trash-sel indult hobbi meg poéncélból, mostanra meg egész kincsesbányája lett a szórakoztató tudományos ismeretterjesztő videóknak.

Nyilván az ilyen videók szükségszerűen felületesek, de arra jók, hogy felkeltsék az érdeklődést, és ha jobban érdekel a téma, akkor beleáshatod magad mélyebben is. Ha a Banach-Tarski paradoxont lehetséges laikusoknak is izgalmas formában megfogni, akkor pont a sokkal emberközelibb témákról szóló filmművészeti alkotásokat ne lehetne úgy tálalni, hogy az érdekes és elgondolkodtató legyen?

2018-08-24 16:25:36 [Általános fórum] kajaktej #7583

Ha lenne egy KT-s youtube-csatorna, akkor feliratkoznék :P

előzmény: budaik (#7582)

2018-08-24 16:14:49 [Általános fórum] kajaktej #7581

"másrészt századennyi embert sem mozgatna meg"

Szerintem ha jól csinálják meg, akkor igen. Ott van pl. a fizika, matek, filozófia. Nem túl érdekes témák az emberek többségének, a VSauce nevű csatorna / csatornák viszont nagy népszerűségnek örvendenek.

előzmény: SentryD (#7580)

2018-08-24 15:32:02 [Általános fórum] kajaktej #7579

Szerintem a Youtube elbírna egy igényes csatornát, ami különlegesebb, klasszikus és/vagy kevésbé ismert régebbi filmeket (vagy akár mostani "művészfilmeket") népszerűsítene érdekes, gondolatébresztő módon, kicsit lazán, kicsit humoros stílusban.

Lehet, hogy már most is van ilyen, csak én nem ismerem?

Ha nagyobb filmes műveltségem meg több időm lenne, talán még bele is kezdenék. :D

Világbéke nincs, de azért globálisan javuló tendenciát mutatunk szerintem, érdemes megnézni ezt az animált infografikát, akit érdekel - belinkelem a végét: link

Ami a Hullaégetőt illeti, én csak a könyvet olvastam, de én is "hálás" vagyok, hogy legalább a fejlett országok valamennyire tanultak ezekből a szörnyűségekből. Egy világháború ma már a globalizáció miatt sem lenne érdeke senkinek.

Estére kerestem valamit, amikor megláttam ezt a hozzászólást. Megfogott az ajánló és a leírás is, meg is néztem hát a filmet. És milyen jól tettem! Rég volt rám bármi ilyen nagy hatással. Ez a film tényleg csodálatos. Köszönöm! :) Az ilyen ajánlók miatt szeretek ide járni. :)

előzmény: mimóza (#13)

2018-04-27 10:05:25 [horror] kajaktej #44

A bűn lélektana c. Trier filmet ismered? Az is egyfajta pszichothriller, a sztori önmagában nem félelmetes, de ahogy bekattan a főszereplő, az tényleg ijesztő (meg a film képi világa is elég nyomasztó)

A nevető ablakos házat már régóta meg akarom nézni, de nem tudom honnan lehetne beszerezni. :(

előzmény: dikalosz (#43)

2018-04-27 01:46:53 [horror] kajaktej #42

Köszi az ajánlásokat! Sokat nem láttam az említettek közül, lesz mit bepótolni :)

Az érdekes téma, hogy gyerekként ki mitől félt. Én a "Lusti lidérces álma" című résztől féltem a Hupikék törpikékben :DDD Mondjuk az még felnőttként is para egy kicsit. Egy álom-démon vadászik a törpökre, lélektani horror gyerekeknek :DD

dikalosz: Érdekes, hogy Welles-től a Touch of Evil-t mondtad, az egy nagyon jó film, de nekem biztos nem jutna eszembe egy ilyen listában. :) Vannak benne félelmetes részek, amikor a nő meglátja a hullát, de inkább a főszereplő karaktere a félelmetes. Vagy erre gondoltál? :)

Amúgy én azt hiszem, hogy leginkább az ismeretlentől félek, főleg ha valami művészi szürrealizmusba van csomagolva. Lynch meg Trier nagyon tudja ezt, de kíváncsi lennék, van-e más hozzájuk hasonló.

2018-04-24 12:51:47 [horror] kajaktej #29

Sziasztok!

Nektek melyik volt a legfélelmetesebb film, amit valaha láttatok? :) És miért?

Lehet zsánerfilm is, thriller, horror, vagy "művészfilm", csak azért írtam a horror kategóriába, mert ezt érzem legközelebb állónak. :)

Sziasztok!

Nem találtam a KT adatbázisban a következő filmet: http://www.imdb.com/title/tt7278178

Ez egy animációs rövidfilm folytatása, az első film már fentvan itt a KT-n: https://kritikustomeg.org/film/64611/world-of-tomorrow-2015 , de ez a második még nincs.

Ma rakták fel a vimeo-ra, ki lehet kölcsönözni, én most néztem meg, szívesen "bepontoznám", nagyon jó film.

Köszi előre is!

A forgatókönyv egy regényen alapszik, nem? Nem olvastam a regényt, de gondolom, hogy abban azért jobban ki van bontva az elefántkirályos mese, a film alapján nekem nem sikerült megfejtenem minden párhuzamot.

2017-12-03 00:24:25 Kimi no na wa. (2016) / Mi a neved? kajaktej (5) #5

Nagyon tetszett, de a végén nekem nem volt világos, hogy miért menekülnek meg a városka lakói? A hangosbeszélős evakuálós tervük nem sikerült, és ha jól emlékszem, utána a lány megpróbálta meggyőzni az apját, mire az felszólította a lakosságot, hogy mindenki maradjon a helyén, amíg kivizsgálják az ügyet. A végén mégis túlélték a becsapódást. Ez amiatt volt, mert az üstökös a várostól messzebb csapódott be és mivel mindenki a városban maradt, nem mentek oda megnézni az üstököst, ezért épségben megúszták? Ez a rész nekem nem volt világos, de lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé. :)

Köszi!!! :)

Hol láttad??? Mióta keresem már, csak kínai felirattal sikerült megszereznem. :'( Még a film Indiegogós crowdfunding oldalán is panaszkodnak, hogy nincs még angol felirat se.

2017-11-12 23:54:41 Grave (2016) / Nyers kajaktej (3) #16

Na végre valahára megnéztem. Nem horror egyáltalán, egyetlen ijesztős rész volt benne, de szerencsére azon sem ijedtem meg. Érdekes film, mert az egyetemi közösségek visszásságait, az ártatlanság elvesztését mutatja meg, de egyetértek Tenebrával, hogy a mondanivalót elég jól hazavágja a film utolsó jelenete, ami egy nagy fordulat, csattanó akar lenni, de szerintem csak egy "gagyi horror" utóízt kölcsönöz az amúgy elég nyers filmnek. :)

2017-09-06 02:48:53 [Tévésorozatok] kajaktej #3120

Most az utolsó rész megnézése után most már biztos vagyok benne: nekem hatalmas csalódás a Twin Peaks 3. évada. Szerintem ez már messze van a zseniálistól sajnos.

2017-08-31 11:29:21 [Tévésorozatok] kajaktej #3107

Ki mit vár a Twin Peaks utolsó részétől?

Being Solomon? :D

Én szeretem a hagyományos, nem 3D-s rajzfilmeket, de ez kicsit furán néz ki, plusz van benne egy vicceskedő róka Csőre Gábor hangján... kis Vuk 2? :D

2017-08-23 18:40:41 [Tévésorozatok] kajaktej #3099

Tényleg szép rész volt. Vajon Dougie felébred végre? :)

előzmény: dikalosz (#3091)

Azért Milla Jovovich se egy pankrátor alkat, az Ötödik elemben mégis leveri a szörnyeket. :D Ilyen erővel minden hasonló film hiteltelen. :) Én inkább úgy gondolom, az ilyen jelenetek mindig az eyecandy-faktor miatt vannak bent, arra meg tök jók. Nekem bejött a csajszi.

előzmény: Zoliz (#18)

Ez igaz, de nem is erre gondoltam azalatt, hogy jó ötlet. Ugyanez a problematika megvan a Star Trek holodecken is vagy a Tomorrowland/Holnapolisz c. filmben, amikor azt a medált birizgálják. Meg biztos van még csomó ilyen film, most ez a kettő ugrik be.
Ami nekem tetszett az az, hogy ebben a filmben egy másik dimenzióban nem valami szörnyekkel teli labirintus, vagy titkos laboratórium, esetleg valami más hasonló dolog van, hanem egy... bazár :) Turistákkal, idegenvezetővel, meg megvásárolható kacatokkal. Szerintem ez a vicces benne. :) És az akciójelenet meg jól volt összevágva, hogy bár nekem is eszembe jutott amit írsz, nekem nem volt olyan szinten zavaró, hogy nagyon lerontsa az összképet.

előzmény: Nordbright (#17)

2017-08-09 15:38:14 [Tévésorozatok] kajaktej #3071

Margaret Lanterman/Log Lady a szerep neve volt, a színésznőt Catherine E. Coulson-nak hívták.

előzmény: Mizi (#3068)

2017-08-09 15:33:06 [Kritikus kód] kajaktej #1947

Hm, szerintem nem lenne olyan vészes. A műfajok így is fixek, nem kellene beírni, ki lenne listázva mind. Lenne mondjuk 5 "pontod" (vagy 3, vagy akármennyi), amit szétoszthatsz közöttük, az max 5 db kattintás filmenként. A jelenlegi információ (az, hogy egy film "akciófilm, dráma, háborús film" egyszerre) nem veszne el, mert alapból 1-ről indulnának a súlyok.
Persze nem biztos, hogy egyáltalán el lehet dönteni mondjuk egy Star Warsnál, hogy hány százalékban akció, sci-fi, vagy hanyadrészt kalandfilm, de egy ilyen közösségi funkcióban pont az lenne a jó, hogy nem egyvalaki dönti el, hanem ha sokan használják a funkciót, akkor a közösség "beárazná" a filmet. :) Ami még mindig lehet, hogy pontatlan, de nagyságrendileg azért jelezne valamit a filmről. (És kereshető is lenne)

De jó kérdés, hogy tényleg használnák-e ezt az emberek, hogy a filmre szavazás után pár kattintással még hozzájáruljanak a műfaji infók finomításához is, vagy sem. Én használnám, de ez csak én vagyok. :)

Mondjuk ha a filmes hozzászólások mellett lehetne látni, hogy az illető hány ponttal szavazott az adott filmre és hogy szerinte milyen műfajú a film, akkor ez lehet, hogy beindítaná az emberek "fantáziáját".

Pl. megosztó filmeknél, mondjuk egy Nagyításnál érdekes és vicces lenne látni, hogy az egyes hozzászólók mennyire tartják szatírának, mennyire drámának, mennyire thrillernek :) Néha lehet, hogy vitaindító is lenne, ha látod, mások mennyire másképp ítélik meg az adott filmet.

2017-08-08 13:04:28 [Tévésorozatok] kajaktej #3063

Szerintem nem azért lett Audrey karaktere ilyen, mert a femme fatale-lal szeretne leszámolni Lynch. A femme fatale több női szereplőre is ráhúzható, inkább ideiglenes póz volt a Twin Peaksben. Pl. Audrey mikor elkezd táncolni a Double R-ben, akkor eléggé zakkant femme fatale-nak tűnik, máskor meg védelemre szoruló kislányként viselkedik, Donna néha rózsaszín ködben élő szerelmes lány, néha meg úgy megy be a börtönbe James-hez mint egy romlott nőszemély. Josie is sokszor veszélyes, de amikor nem áll jól a szénája, akkor a sheriffet óvja magától, szóval valószínűleg szerette is.

Audrey-ra visszatérve, Lynch célja szerintem a bálványdöntögetés. Cooper minden idők egyik legszimpatikusabb főhőse, erre fogyatékost csinált belőle. Audrey vonzó, dögös csajszi volt, 25 évvel ezelőtt az utolsó részben eljátszották, hogy felrobbant, nemrég kiderült, hogy mégsem, de egy idegroncs feleség lett, aki már azt se tudja, hol van a bár? Vagy pedig nem is feleség, hanem pszichiátriai gondozott és csak az ő szemén keresztül látjuk a világot. Akárhogy is, Lynch "ráment" a régi kedvenc szereplőkre és mindnek egy kicsit nyomorba döntötte a karakterét. :D Kivéve talán Lucy és Andy, akik viszont még debilebbek lettek, mint voltak.

előzmény: agymosott09 (#3058)

2017-08-08 12:41:36 [Tévésorozatok] kajaktej #3062

Szerintem Leo motivációival nincs gond.
Shelley-t akkor is meg akarta ölni, amikor felgyújtotta a malmot, utána pedig megsérült az agya, és igaz hogy kómában volt, de valószínűleg éber volt, és látta, hogy a felesége az orra előtt hancúrozott a szeretőjével, stb. Szerintem ebbe a helyzetbe bele volt kódolva, hogy egyszer csak valamennyire magához tér, bekattan nála valami és utolsó erejével elkezd bosszút állni. Csak aztán az elmebeteg Windom Earle-lel töltött idő után valószínűleg felértékelődött benne a szadizmus fogalma és nem akarta, hogy a felesége ennek a pszichopatának a kezére jusson. Én ezt úgy értelmezem, hogy akkor még volt benne valami emberi érzés, ami kicsit komplexebbé is tette az egyébként elég egyszerű karakterét.

A Packardok hozzáállása viszont tényleg amatőr. :D

De érdekes, hogy mennyire lehúzzák a 2. évadot. Leland haláláig szerintem van ugyanolyan jó, mint az 1., utána pedig tényleg több a szappanoperás szál meg az egész kicsit erőltetett, de még így is nagyon színvonalas szerintem. Én is nemrég néztem újra, de azt hiszem 4-5 rész volt csak, ami kicsit leült, az utolsó két rész megint nagyon izgalmas, művészi és sokkoló. :)

Az új évad viszont nekem egyre inkább kezd leereszteni. Eleinte még lelkes voltam, aztán inkább kivártam, most a vége felé már inkább szomorú vagyok. A történet sajnos nem halad sehova. Hova lett az a feszes cselekményvezetés, ami a korábbi évadokra jellemző volt? Most olyan, mintha ezzel az új évaddal nem is egy történetet akarnának elmesélni, mintha a cselekmény csak valami szükséges rossz lenne, amivel el lehet adni a percekig történő kávézgatást, vagy azt, ahogy a szereplők egy fotelben ülnek, néha kimennek, majd visszajönnek, néznek maguk elé. Esetleg a sepregetést a bárban...

előzmény: desmond (#3061)

2017-08-03 01:19:43 [Tévésorozatok] kajaktej #3043

Neked mi tetszik a Dougie-féle szálban? :)

előzmény: Mizi (#3042)

Én se értem, hogy húzhatták le ennyire. Bár kicsit kiszámítható, de fontos témát dolgoz fel. Münchausen by proxy.

2017-08-01 00:03:59 [Kritikus kód] kajaktej #1940

Sziasztok!

Ide lehet inspirációként ötleteket írni az esetleges későbbi fejlesztésekhez? :)

Szerintem hasznos lenne, ha a műfajok rendszere kicsit kifejezőbb lenne a jelenleginél. Sokszor szoktam innen ötleteket meríteni, hogy mit nézzek, de gyakran csak az van meg, hogy milyen műfajú filmet néznék, ami passzol az aktuális hangulatomhoz. Most viszont elég nehéz itt műfajra keresni (vagy csak én nem csinálom jól :)), mert ha pl. a top filmeket megszűröm arra hogy zenés film, akkor az Amadeus meg a Van, aki forrón szereti vezeti a listát, vagy a legjobb fantasy filmek a Halálsoron, A hetedik pecsét vagy Az élet csodaszép. Mondjuk értem ezt a koncepciót, hiszen mindben vannak fantasy illetve zenés elemek, csak nem feltétlen az dominál.

A műfaji keveredést lehet, hogy egy súlyozásos rendszerrel lehetne jól modellezni. Ahol a Van, aki forrón szereti lehetne mondjuk 60%-ban vígjáték, 20%-ban szerelmi történet, 15%-ban krimi és 5%-ban zenés film.

Persze ezt meghatározni önkényesen nem is feltétlen lehet, mert sokan mást tartanak fontosabbnak, másrészt meg egy ember nem tud végigmenni az összes filmen és beírogatni, hogy szerinte milyen, mert ahhoz mindent meg kéne nézni. De ha közösségivé tennénk, akkor ez megoldódna, és az adott film iránt érdeklődő emberek be tudnák pontozni, hogy őszerintük mennyire jellemzőek az egyes kategóriák, műfajok az adott filmre. Például úgy, hogy mindenki egy adott filmhez, ha osztályozta, szétoszthatna 10 pontot a különböző műfajok között, egy műfajra akár több pontot is adva. És onnantól, hogy összegyűlik egy-egy filmre kellő számú szavazat, onnantól már könnyebb lenne keresni is. Pl. dramedy-kre lehetne úgy keresni, hogy minden olyan film, ahol >40% dráma és >40% vígjáték. De nem csak ez, könnyen kereshetővé válnának a legjobb horror-vígjátékok, a teljesen kevert műfajú film antológiák, stb.

Aztán lehet, hogy túlbonyolítom, mindenesetre én látnám hasznát egy ilyen rendszernek. :)

Féltem beülni rá, mert Luc Besson ide vagy oda, a trailerek alapján nagyon egy újabb Galaxis őrzői/Jupiter felemelkedése/Avatar keveréknek tűnt. De én kellemesen csalódtam, egy egész szórakoztató sci-fi kalandfilm.

Tetszett a világ bemutatása. Az ötlet, hogy a nagy bazár egy másik dimenzióban van, a turista csoportok, vagy a "távirányítással" vezérelt őr, a pillangókkal "horgászó" lények, a "memóriaevő" medúza, az alakváltó örömlány, vagy a szörnyek emberi skalpot "frissen", citrommal fogyasztó királya ötletes, vicces jeleneteket eredményeztek. Ami összességében elég jól leplezte azt, hogy maga a történet nem egy ördöglakat. :D

2017-07-15 23:41:53 A Másoló (2016) / The Copyist kajaktej (2) #6

A forma tényleg ötletes, bár ezt a poént egyszer lehet elsütni. Szerintem sokkal érdekesebb lett volna, ha nem a szex a téma, hanem mondjuk valami gazdasági bűncselekmény és a fénymásolt dokumentumok jellegéből lehetett volna következtetni a cselekményre. :)

2017-07-15 22:10:20 Daddy's Home (2015) / Megjött apuci! kajaktej (1) #6

Vállalható? Bájos vígjáték?? Családbarát, kellemes délutáni családi film?!?

Úristen, biztos, hogy ugyanazt néztük?

Nézzük már meg, hogy miről is szól ez!

A főszereplő egy pipogya, férfiatlan, de a maga módján kedves nevelőapa, akinek a filmben egyre nagyobb és undorítóbb megaláztatásokon kell keresztülmennie, mert megjelenik a színen az "ex", aki el akarja venni tőle a családját. A családja meg ahelyett, hogy kiállna mellette, beszáll Will Ferrell alázásába.

Értem én, hogy vígjáték, meg hogy el vannak túlozva a dolgok, de könyörgöm! Ez egy olyan torz család, ahol az anyának csak arra kell a férj, hogy legyen ki fuvarozza a gyerekeket. Azokat az elkényeztetett kis piócákat, akikben semmi emberi érzés nincs, akik már-már kívánják a nevelőapjuk halálát, és pacsiznak ha leáll a szívverése, mert az olyan jó játék. Ebben az abszurdban a "szerető" feleség a férj potenciaproblémáit az exe meg mindenféle random suttyók előtt tárgyalja ki, és ezen nekem nevetnem kéne. Külön gratulálok az íróknak, amiért a gyerekeknek már idejében kimossák az agyát azzal, hogy a szexben a méret a lényeg, meg hogy az impotencián röhögni kell. Egyáltalán, mit keres egy PG-13-as besorolású, vagy egyáltalán bármilyen családi filmben a heregolyó szó?!

De a legszánalmasabb az, ahogy a film a végén feloldja a fő konfliktust. Nem oldja fel. Főhősünk úgy kapja vissza a családját, hogy az ex megunja, hogy a kocsival terelőbóják közt kell haladni. És amikor így beköszöntene a Hatalmas Családi Tragédia, mert az elkényeztetett kislánynak nem lesz ott az apja a bálon, mert van egy halvány esély rá, hogy hősünknek végre megszólaljon az önérzete és azt mondja, hogy nem, ha eddig nem kellett, akkor erre sem fog beugrani, még hagyja, hogy az ex ingyenélő suttyó haverja még leszólja, hogy ő nem Igazi Apa. A forgatókönyvírók meg gondolom érezték, hogy ez azért nem az igazi,
valamivel meg kell happy endesíteni ezt a kafkai rémálmot, és így a film végére még beleírtak egy műbalhét, amivel a rosszfiú Wahlbergből jófiút csinálhattak, hisz egy táncjelenet úgyis mindent megszépít.

És mi a történet tanulsága? Hogy röhögjünk egy szánalmas, pipogya emberen? Hogy egy igazi apának a családja meg a társadalom összes megaláztatását tűrnie kell? Vagy hogy izomagyú sportkocsis hülyegyerekeknek áll a világ?

Ez nekem abszolút nem volt bájos, inkább irtó kínos. A családi filmnek meg szerintem pont az ellentéte. Ez családellenes film.

Aki kedves családi filmet szeretne nézni, százszor inkább nézze a We Bought a Zoo vagy a Hunt for the Wilderpeople c. filmeket, mint ezt a szemetet.

ui.: látom, készül a folytatása... gratulálok, Hollywood.

2017-07-01 23:19:23 [Tévésorozatok] kajaktej #3032

Laura elég ellentmondásos figura. Mivel az egész karaktert arra építették, hogy tele van titkokkal, a nyomozás során meg mindig kellett valamit csepegtetni a nézőknek, ezért egyre több tulajdonsággal ruházták fel, volt a mindenkinek segítő, idős néniknek kaját szállító ideál, szépségkirálynő, másrészről drogos, szadomazos csaj, aki megfordult a bordélyházban, ezenkívül titkos szeretőt tartó, furcsa álmai meg problémái miatt pszichiáterhez járó lány, akit a Tűz jöjj velem végén megvált egy angyal. Most meg kiderülne, hogy ő is egy angyal, aki céllal lett teremtve? Szerintem is kicsit erőltetett magyarázat.

előzmény: Edwest12 (#3027)

2017-07-01 23:05:39 [Tévésorozatok] kajaktej #3031

Ez a 8. rész tényleg zseniális volt, bár a zombihorroros jelenetek nekem rontottak az összképen. Viszont szerintem olyan, mintha egy teljesen különálló rövidfilmet néznék, nem egy részt a harmadik évadból. Akár hosszú mozifilmként, akár sorozatként nézem, ez szerintem nem jó jel.

előzmény: dikalosz (#3029)

2017-07-01 23:01:51 [Tévésorozatok] kajaktej #3030

Bizonyos szempontból meg szerintem ad a nézői elvárásokra. Pl. a Dougie-s szál szerintem azért van benne, mert régi Twin Peaks-es hagyományokat követve most is kell valami fogyatékos vagy besérült karakter (előző évadokban Johnny Horne, Leland, Ben Horne, Nadine, vagy a tehetetlen Leo..lehet kihagytam valakit). Az, hogy most az előző évadok vérprofi FBI ügynökét játszatja ebben a szerepben, őszerinte hatalmas poén, és hát biztos a nézők is élvezik majd az abszurd humort.