kajaktej

Regisztráció: 2015. október 27. (2 év, 9 hónap)

Születési év: 1988

Pénznyelő
4 2018-06-07 3,6
Indul a bakterház

3 2018-06-07 4,3

Világbéke nincs, de azért globálisan javuló tendenciát mutatunk szerintem, érdemes megnézni ezt az animált infografikát, akit érdekel - belinkelem a végét: link

Ami a Hullaégetőt illeti, én csak a könyvet olvastam, de én is "hálás" vagyok, hogy legalább a fejlett országok valamennyire tanultak ezekből a szörnyűségekből. Egy világháború ma már a globalizáció miatt sem lenne érdeke senkinek.

Estére kerestem valamit, amikor megláttam ezt a hozzászólást. Megfogott az ajánló és a leírás is, meg is néztem hát a filmet. És milyen jól tettem! Rég volt rám bármi ilyen nagy hatással. Ez a film tényleg csodálatos. Köszönöm! :) Az ilyen ajánlók miatt szeretek ide járni. :)

előzmény: mimóza (#13)

2018-04-27 10:05:25 [horror] kajaktej #44

A bűn lélektana c. Trier filmet ismered? Az is egyfajta pszichothriller, a sztori önmagában nem félelmetes, de ahogy bekattan a főszereplő, az tényleg ijesztő (meg a film képi világa is elég nyomasztó)

A nevető ablakos házat már régóta meg akarom nézni, de nem tudom honnan lehetne beszerezni. :(

előzmény: dikalosz (#43)

2018-04-27 01:46:53 [horror] kajaktej #42

Köszi az ajánlásokat! Sokat nem láttam az említettek közül, lesz mit bepótolni :)

Az érdekes téma, hogy gyerekként ki mitől félt. Én a "Lusti lidérces álma" című résztől féltem a Hupikék törpikékben :DDD Mondjuk az még felnőttként is para egy kicsit. Egy álom-démon vadászik a törpökre, lélektani horror gyerekeknek :DD

dikalosz: Érdekes, hogy Welles-től a Touch of Evil-t mondtad, az egy nagyon jó film, de nekem biztos nem jutna eszembe egy ilyen listában. :) Vannak benne félelmetes részek, amikor a nő meglátja a hullát, de inkább a főszereplő karaktere a félelmetes. Vagy erre gondoltál? :)

Amúgy én azt hiszem, hogy leginkább az ismeretlentől félek, főleg ha valami művészi szürrealizmusba van csomagolva. Lynch meg Trier nagyon tudja ezt, de kíváncsi lennék, van-e más hozzájuk hasonló.

2018-04-24 12:51:47 [horror] kajaktej #29

Sziasztok!

Nektek melyik volt a legfélelmetesebb film, amit valaha láttatok? :) És miért?

Lehet zsánerfilm is, thriller, horror, vagy "művészfilm", csak azért írtam a horror kategóriába, mert ezt érzem legközelebb állónak. :)

Sziasztok!

Nem találtam a KT adatbázisban a következő filmet: http://www.imdb.com/title/tt7278178

Ez egy animációs rövidfilm folytatása, az első film már fentvan itt a KT-n: https://kritikustomeg.org/film/64611/world-of-tomorrow-2015 , de ez a második még nincs.

Ma rakták fel a vimeo-ra, ki lehet kölcsönözni, én most néztem meg, szívesen "bepontoznám", nagyon jó film.

Köszi előre is!

A forgatókönyv egy regényen alapszik, nem? Nem olvastam a regényt, de gondolom, hogy abban azért jobban ki van bontva az elefántkirályos mese, a film alapján nekem nem sikerült megfejtenem minden párhuzamot.

2017-12-03 00:24:25 Kimi no na wa. (2016) / Mi a neved? kajaktej (5) #5

Nagyon tetszett, de a végén nekem nem volt világos, hogy miért menekülnek meg a városka lakói? A hangosbeszélős evakuálós tervük nem sikerült, és ha jól emlékszem, utána a lány megpróbálta meggyőzni az apját, mire az felszólította a lakosságot, hogy mindenki maradjon a helyén, amíg kivizsgálják az ügyet. A végén mégis túlélték a becsapódást. Ez amiatt volt, mert az üstökös a várostól messzebb csapódott be és mivel mindenki a városban maradt, nem mentek oda megnézni az üstököst, ezért épségben megúszták? Ez a rész nekem nem volt világos, de lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé. :)

Köszi!!! :)

Hol láttad??? Mióta keresem már, csak kínai felirattal sikerült megszereznem. :'( Még a film Indiegogós crowdfunding oldalán is panaszkodnak, hogy nincs még angol felirat se.