kajaktej

Regisztráció: 2015. október 27. (6 év, 6 hónap)

Születési év: 1988

4 2021-11-29 4,1
Old
Idő
2 2021-09-14 2,7
Legkisebb film a legnagyobb magyarról, avagy, ha nincs kéz, nincs csoki

4 2021-09-08 3,7
Blood Red Sky
Vérvörös égbolt
2 2021-07-30 2,6

És tényleg. Köszi ! :)

Amúgy aki németül keresné, annak itt van: https://www.zdf.de/dokumentation/zdfinfo-doku/ungarn-propaganda-gegen-pressefreiheit-100.html

előzmény: hhgygy (#13)

Lehet, hogy Svájcból nem működik (én ott vagyok)... Pedig elvileg a ZDF Svájcban is elérhetővé tette. Passz.

előzmény: sKaOsz (#8)

Nem viccből kérdeztem. Többen írták máshol is, hogy nem elérhető, ezek szerint lehet, hogy csak egyesek nem látják? Nem tudom mitől függ. Nekem azt írja:

"A videó ZDF tulajdonában álló anyagot tartalmaz, aki/amely szerzői jogi okok miatt letiltotta a videót az országodban"

A ZDF oldalán megtaláltam, de német "szinkronnal".

előzmény: hhgygy (#7)

Nem tudja valaki, hogy hol elérhető a film magyarul? Csak németül találtam meg.

2022-03-18 01:43:34 Adams æbler (2005) / Ádám almái kajaktej (5) #123

Ez kicsit off-topik lesz itt, de ezt most láttam, és egyből ez a film ugrott be róla: https://youtu.be/Wq63npAMdNQ
De amíg az Ádám almái inkább pozitív végkicsengésű, ez inkább szívszorító :(

2022-01-01 04:03:45 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! kajaktej (3) #19

Szerintem is el van túlozva, bizonyos dolgok a valóságban meg épp az ellenkezői lennének. A film elején az okozza az első sokkot, hogy a média tudomást se akar venni az aprócska tényről, hogy egy üstökös elpusztítja a bolygót. A valóságban a média pont hogy sokszor a világvégét jósolja még az olyan meteoritoknál is, amik több millió kilométernyire haladnak el a Föld mellett.

Az amerikai elnökasszony nem akarja elveszíteni a félidős választásokat, ezért először nem is foglalkozik az egésszel. A valóságban pont, hogy ilyen hírekkel lehet igazán tematizálni a közvéleményt.

Hogy a többit ne is említsem...

2021-08-21 20:37:03 [Tévésorozatok] kajaktej #3972

Vannak itt esetleg olyanok, akik nézték a Tuca és Bertie c. sorozatot? Nemrég ért véget a 2. évad.

2021-06-03 13:34:27 Sisyphus (1974) kajaktej (5) #6

Nagyon tetszett az elemzésed!

Számomra nyomasztó a film vége. Nem mutatják, hogy a busz csomagtartójából pontosan hova lép ki a főhős, de hallani, ahogy süvít a szél, látjuk a vakító fehérséget, szóval feltehetően nincsenek épületek, az örök fagy birodalmába érkeztünk. Szerintem ezzel azt üzenik, hogy a fogyasztói társadalom kényelmes börtönén kívül nincs semmi.

2021-04-03 01:22:42 3:24 PM (2020) kajaktej (2) #5

Nekem is közben ez volt az érzésem, hogy ez annyira komplex téma, hogy egy percben nem lehet ennek a mélységeit átadni. Aztán mégis voltak kellemes meglepetések.

A munkahelyemen nőnap alkalmából nemrég szerveztek előadásokat a női kollégáknak, ismert, sikeres női vezetőkkel, vendégelőadókkal. Beszélt Christine Lagarde is egyenjogúság témában, a kolléganőm meghallgatta. Mondta, hogy főleg a kvóták szerepéről és a pink taxról volt szó (arról, hogy a nőkre célzott termékek drágábbak). Ehhez képest érdemes összevetni, hogy a fejlődő országokban hol tart az egyenjogúság helyzete... Kicsit mások a hangsúlyok azért. Ezzel persze nem relativizálni akarom az európai viszonyokat, csak Svájcban azért szerintem kifejezetten jó a nők helyzete még úgy is, hogy ez elég konzervatív ország, és a nők a szavazati jogot is csak 1971-ben kapták meg.