kajaktej

Regisztráció: 2015. október 27. (2 év, 6 hónap)

Születési év: 1988

3 2018-05-17 3,4
Le locataire
A bérlő
4 2018-05-16 4,3

Estére kerestem valamit, amikor megláttam ezt a hozzászólást. Megfogott az ajánló és a leírás is, meg is néztem hát a filmet. És milyen jól tettem! Rég volt rám bármi ilyen nagy hatással. Ez a film tényleg csodálatos. Köszönöm! :) Az ilyen ajánlók miatt szeretek ide járni. :)

előzmény: mimóza (#13)

2018-04-27 10:05:25 [horror] kajaktej #44

A bűn lélektana c. Trier filmet ismered? Az is egyfajta pszichothriller, a sztori önmagában nem félelmetes, de ahogy bekattan a főszereplő, az tényleg ijesztő (meg a film képi világa is elég nyomasztó)

A nevető ablakos házat már régóta meg akarom nézni, de nem tudom honnan lehetne beszerezni. :(

előzmény: dikalosz (#43)

2018-04-27 01:46:53 [horror] kajaktej #42

Köszi az ajánlásokat! Sokat nem láttam az említettek közül, lesz mit bepótolni :)

Az érdekes téma, hogy gyerekként ki mitől félt. Én a "Lusti lidérces álma" című résztől féltem a Hupikék törpikékben :DDD Mondjuk az még felnőttként is para egy kicsit. Egy álom-démon vadászik a törpökre, lélektani horror gyerekeknek :DD

dikalosz: Érdekes, hogy Welles-től a Touch of Evil-t mondtad, az egy nagyon jó film, de nekem biztos nem jutna eszembe egy ilyen listában. :) Vannak benne félelmetes részek, amikor a nő meglátja a hullát, de inkább a főszereplő karaktere a félelmetes. Vagy erre gondoltál? :)

Amúgy én azt hiszem, hogy leginkább az ismeretlentől félek, főleg ha valami művészi szürrealizmusba van csomagolva. Lynch meg Trier nagyon tudja ezt, de kíváncsi lennék, van-e más hozzájuk hasonló.

2018-04-24 12:51:47 [horror] kajaktej #29

Sziasztok!

Nektek melyik volt a legfélelmetesebb film, amit valaha láttatok? :) És miért?

Lehet zsánerfilm is, thriller, horror, vagy "művészfilm", csak azért írtam a horror kategóriába, mert ezt érzem legközelebb állónak. :)

Sziasztok!

Nem találtam a KT adatbázisban a következő filmet: http://www.imdb.com/title/tt7278178

Ez egy animációs rövidfilm folytatása, az első film már fentvan itt a KT-n: https://kritikustomeg.org/film/64611/world-of-tomorrow-2015 , de ez a második még nincs.

Ma rakták fel a vimeo-ra, ki lehet kölcsönözni, én most néztem meg, szívesen "bepontoznám", nagyon jó film.

Köszi előre is!

A forgatókönyv egy regényen alapszik, nem? Nem olvastam a regényt, de gondolom, hogy abban azért jobban ki van bontva az elefántkirályos mese, a film alapján nekem nem sikerült megfejtenem minden párhuzamot.

2017-12-03 00:24:25 Kimi no na wa. (2016) / Mi a neved? kajaktej (5) #5

Nagyon tetszett, de a végén nekem nem volt világos, hogy miért menekülnek meg a városka lakói? A hangosbeszélős evakuálós tervük nem sikerült, és ha jól emlékszem, utána a lány megpróbálta meggyőzni az apját, mire az felszólította a lakosságot, hogy mindenki maradjon a helyén, amíg kivizsgálják az ügyet. A végén mégis túlélték a becsapódást. Ez amiatt volt, mert az üstökös a várostól messzebb csapódott be és mivel mindenki a városban maradt, nem mentek oda megnézni az üstököst, ezért épségben megúszták? Ez a rész nekem nem volt világos, de lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé. :)

Köszi!!! :)

Hol láttad??? Mióta keresem már, csak kínai felirattal sikerült megszereznem. :'( Még a film Indiegogós crowdfunding oldalán is panaszkodnak, hogy nincs még angol felirat se.

2017-11-12 23:54:41 Grave (2016) / Nyers kajaktej (3) #16

Na végre valahára megnéztem. Nem horror egyáltalán, egyetlen ijesztős rész volt benne, de szerencsére azon sem ijedtem meg. Érdekes film, mert az egyetemi közösségek visszásságait, az ártatlanság elvesztését mutatja meg, de egyetértek Tenebrával, hogy a mondanivalót elég jól hazavágja a film utolsó jelenete, ami egy nagy fordulat, csattanó akar lenni, de szerintem csak egy "gagyi horror" utóízt kölcsönöz az amúgy elég nyers filmnek. :)