kajaktej

Regisztráció: 2015. október 27. (3 év, 8 hónap)

Születési év: 1988

Avengers: Infinity War
Bosszúállók: Végtelen háború
3 2019-05-02 3,9
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Pókember: Irány a Pókverzum!
4 2019-05-02 4,2

2019-06-21 19:32:03 Van egy határ (2017) kajaktej (4) #4

Spoiler

előzmény: dittike (#3)

2018-12-27 02:28:01 Bird Box (2018) / Madarak a dobozban kajaktej (4) #12

Az alapjául szolgáló könyvet már vagy 3 éve olvastam és már akkor láttam a neten, hogy tervezik filmre vinni. Kár volt eddig húzniuk az időt, mert így, hogy a Quiet Place hamarabb kijött, megelőzve ezt a filmet az "érzékszervi horror" újszerűségével, ezért most ezt a filmet hasonlítja mindenki a Quiet Place-hez, pedig ez a film egy sokkal kevésbé ellentmondásos történetet mutat be. Susanne Bier inkább a cselekmény drámai vonalát emeli ki, ami a végeredményt szerintem csak érdekesebbé teszi, de a Quiet Place után persze gondolom mindenki sok feszültségkeltést vár egy ilyen filmtől (ez esetben hiába, mert horror az itt nem sok van).
Elképzelésem sincs, hogy lehetett volna a "vak" jeleneteket nagyon eredeti módon megcsinálni, de ha sikerült volna, akkor most nem azon gondolkodnék, hogy mi hiányzott itt a félelemkeltésből, ami a regényben viszont megvolt. A filmet szerintem lehúzza még a vége, az túl optimista és már-már nyálas, kapkodós befejezés lett. A könyvben a menedék sem egy volt vakok intézete, hanem a menedék lakói önként vállalták a vakságot, hogy túléljék a katasztrófát. Egy kis különbség azért. :D
Szóval a könyv persze jobb, de azért ez a film sem rossz.

2018-08-26 22:54:52 [Tévésorozatok] kajaktej #3318

Valaki nézte a The Durrells című sorozatot? A neten túlnyomóan pozitívak a vélemények róla, én két évadot végigszenvedtem. Csak én nem értem, hogy mit lehet ezen ennyire szeretni? Teljesen más, mint a könyvek, ráadásul ha önálló alkotásként nézem, csak még rosszabb véleménnyel vagyok róla. Bennem van a hiba?

2018-08-26 09:55:50 [Általános fórum] kajaktej #7622

Az biztos, hogy egy beszélgetés nem fog sokakat érdekelni a Youtubeon, de a való életben lehet. Én tök szívesen elmennék egy ilyen beszélgetős alkalomra, főleg ha a "közönség" is be van vonva valahogy, vagy lehet egymással is beszélgetni. Bár lehet, hogy vannak ilyen filmklubok, csak én nem tudok róla. :)

2018-08-25 10:05:30 [Általános fórum] kajaktej #7605

Szerintem a beszélgetős anyagokat jóval kisebb munka megcsinálni, csak pár ember kell hozzá, meg egy jó téma.

Bár ez élőben, személyesen még jobb. Ha lenne ilyen KT-s filmklub, biztos eljárnék. :)

előzmény: budaik (#7587)

2018-08-25 09:59:41 [Általános fórum] kajaktej #7603

Igen, tényleg rengeteg munka van vele, inkább csak arra irányult a válaszom, hogy szerintem meg lehetne csinálni. De én se csinálok semmi ilyesmit, szóval megértem, ha mások sem érzik a nagy motivációt. :D

2018-08-25 01:26:20 [Általános fórum] kajaktej #7599

Ha a Puzsér-féle A hét mesterlövésze c. rádióműsor is meg tudott élni annyi adást, akkor szerintem megfelelő minőség esetén az ilyen témájú videós tartalom is előbb-utóbb megtalálná a maga közönségét, ha nem is százezres nézettségek mellett, de pár ezer feliratkozót szerintem simán el lehetne érni vele. Megélni önmagában ebből szerintem sem lehetne, az igaz.

Minőségi Youtube-csatornára és pozitív minőségbeli változásra tényleg jó példa a VSauce. Anno pukizós Super Mario videókkal meg internetes trash-sel indult hobbi meg poéncélból, mostanra meg egész kincsesbányája lett a szórakoztató tudományos ismeretterjesztő videóknak.

Nyilván az ilyen videók szükségszerűen felületesek, de arra jók, hogy felkeltsék az érdeklődést, és ha jobban érdekel a téma, akkor beleáshatod magad mélyebben is. Ha a Banach-Tarski paradoxont lehetséges laikusoknak is izgalmas formában megfogni, akkor pont a sokkal emberközelibb témákról szóló filmművészeti alkotásokat ne lehetne úgy tálalni, hogy az érdekes és elgondolkodtató legyen?

2018-08-24 16:25:36 [Általános fórum] kajaktej #7583

Ha lenne egy KT-s youtube-csatorna, akkor feliratkoznék :P

előzmény: budaik (#7582)

2018-08-24 16:14:49 [Általános fórum] kajaktej #7581

"másrészt századennyi embert sem mozgatna meg"

Szerintem ha jól csinálják meg, akkor igen. Ott van pl. a fizika, matek, filozófia. Nem túl érdekes témák az emberek többségének, a VSauce nevű csatorna / csatornák viszont nagy népszerűségnek örvendenek.

előzmény: SentryD (#7580)

2018-08-24 15:32:02 [Általános fórum] kajaktej #7579

Szerintem a Youtube elbírna egy igényes csatornát, ami különlegesebb, klasszikus és/vagy kevésbé ismert régebbi filmeket (vagy akár mostani "művészfilmeket") népszerűsítene érdekes, gondolatébresztő módon, kicsit lazán, kicsit humoros stílusban.

Lehet, hogy már most is van ilyen, csak én nem ismerem?

Ha nagyobb filmes műveltségem meg több időm lenne, talán még bele is kezdenék. :D