redsovi

Regisztráció: 2015. október 21. (8 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

21 éves egyetemista pöcsköszörű.
A filmes téma beindulása sajnos későn érkezett el hozzám, a felnőttkor tövében, egész pontosan. Ennek köszönhetően nem láttam kiskoromban az olyan klasszikusokat, mint a SW-trilógia, az Alien, vagy éppen a Matrix. Csak 18 felé érkezett el az idő, hogy ráálljak a témára. (Az énektanár Inarritu filmjei megtették a hatásukat). Most ott tartok, hogy túl több ezer filmen, így is több ezer várja a megnézést, beleértve a nem maiakat, illetve amik folyamatosan jönnek ki a mozikból.
Semmi sem érdekelt még ennyire, mint maguk a filmek. Persze nem mindegyik, hiszen a vígjáték alapú förmedvények nagy részét rühellem. Komolyabb, velős drámák, amit x-edik megtekintésre is szétpaszíroznak, sötét, kegyetlen thrillerek, amik megfolytanak álmodban; főleg ezeket preferálom. Manapság persze már úgy ömlenek az átlag filmes ölébe a töménytelen ótvarságok, mint hígfos a csőtörés után.
Ez egy hosszú út, rengeteg a nézőpont, ezért sem behatárolható, hogy épp mi számít modern mesterműnek, valamint éppen mi lesz az, amiért csontig rágom a körmeimet. "Szép az, ami érdek nélkül tetszik."
Köszönet ChrisAdam-nek, hogy nem hagyott békén!
Szabadidőmben amúgy (nyilván) filmeket darálok, sorozatokat függök, novellákat, elbeszéléseket, verseket írogatok, főleg offline kockulok, könyveket bújok, nagyritkán zenélgetek, meg persze zenét hallgatok.
Szoktam irkálni alkalomadtán ide: http://hessteg.com
Olykor még a blogomra is: http://vigyiztedmar.blog.hu
Kedvenc zenekarok: Téveszme, King Gizzard & The Lizard Wizard, The Growlers, Subscribe, Képzelt Város, Pixies, Mac DeMarco, Dope Calypso, The Black Keys, Pink Floyd, Joy Division, Toundra, Nirvana, Between The Buried And Me, Thy Catafalque, God Is An Astronaut, makrohang, Architects, Pantera
Kedvenc játékok: Resident Evil 4, The Witcher 3, Dragon Age Origins, Dishonored, TES 5: Skyrim, Bioshock, Bioshock Infinite, Batman: Arkham City
Kedvenc írók: HP Lovecraft, Christopher Paolini, Mark Lawrence, Andrzej Sapkowski, George RR Martin, Isaac Asimov, JRR Tolkien, Philip K Dick, Kosztolányi Dezső, Babits Mihály, Márai Sándor
Alkotói blogom
instagram
MOLY.hu

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Bong Joon-ho, Clint Eastwood, Denis Villeneuve, Francis Ford Coppola, Martin Scorsese, Miyazaki Hayao, Na Hong-jin, Paul Thomas Anderson, Peter Jackson, Sergio Leone, Stanley Kubrick, Terrence Malick
Színészek: Al Pacino, Daniel Day-Lewis, David Tennant (I), Edward Norton, Emma Stone, Eva Green, Gael García Bernal, Jack Nicholson, Jessica Chastain, Joaquin Phoenix, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Meryl Streep, Michael Shannon (V), Oscar Isaac, Robert De Niro, Rooney Mara, Tilda Swinton, Tom Hardy
Műfajok: dráma, sci-fi, thriller

A torinói ló
The Turin Horse
5 2017-03-25 4,0

2017-05-10 13:48:04 Alien (1979) / A nyolcadik utas: a halál redsovi (5) #170

Ja, ez szektás dolog. Mint ahogy manapság elbaszni a legnagyobb reményekkel várt sequeleket is. Értesítem Black Phillip-et is gyorsba

2017-05-10 07:39:11 Alien (1979) / A nyolcadik utas: a halál redsovi (5) #164

Na ehhez viszonyítva iszonyú gyenge lesz a Covenant, még így látatlanban is

2017-05-07 19:50:40 The Room (2003) redsovi (5) #13

I did not hit her! :(

2017-04-23 02:40:48 The Shining (1980) / Ragyogás redsovi (5) #183

De tudja, hogy ez is mestermű legalább :D

Amúgy srácok.. Ez vát? :D

Hát.. nem hiszem, hogy megérjük Batfleck elninjásodását, max. egy épkézláb Batman filmben. Mondjuk arra jó ez az évenkénti DC-s szuperhősösdi, hogy felüljek a nosztalgiavonatra és újra kipörgessem a zseniális Arkham szériát :D

Felsírtam :D Nem tudom felfogni, miért bizakodnak még ennyien ezek után is. A "DC fanok" folyamatos ürességbe áramló érveléseitől meg már komolyan herótot kapok. ("..rva anyád te Snyder-utáló! A BvS is mestermű volt.."--meg hasonlók--) Batman amúgy kurvára bejön, csak itt véget is ér a tetszési indexem Snyder új vizuális mesterművével kapcsolatban :D

Azt hiszem eutanázia helyett meg is van az új módszer. És elég csak a trailer felét megnézni... :D

2017-03-14 16:53:06 Silence (2016) / Némaság redsovi (5) #12

Modern Scorsese eposz. És talán a mester legmegosztóbb filmje is karrierje során. Mindenesetre én imádtam (ezt is) :)

2017-03-09 20:08:06 King Kong (2005) redsovi (5) #55

Újra is nézem, ha már itt van az új Kong film. Ezt a szörnyfilmek mesterművének tartom, és jóllehet láttam már vagy 5x-6x, de eddig sem találtam unalmasnak :D

előzmény: Leo_Stotch (#51)