redsovi

Regisztráció: 2015. október 21. (1 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

A filmes téma beindulása sajnos későn érkezett el hozzám, a felnőttkor tövében, egész pontosan. Ennek köszönhetően én nem láttam kiskoromban az olyan klasszikusokat, mint a SW-trilógia, az Alien, vagy éppen a Matrix. Csak így 18 felé érkezett el az idő, hogy ráálljak a témára. (A volt énektanár Inarritu filmjei megtették a hatásukat). Most ott tartok, hogy túl több ezer filmen, így is több ezer várja a megnézést, beleértve a nem maiakat, illetve amik folyamatosan jönnek ki a mozikból.
Semmi sem érdekelt még ennyire, mint maguk a filmek. Persze nem mindegyik, hiszen a vígjáték alapú förmedvényeket rühellem (kivéve a fekete komédiák). Komolyabb, velős drámák, amit x-edik megtekintésre is szétpaszíroznak, sötét, kegyetlen thrillerek, amik megfolytanak álmodban; főleg ezeket preferálom. Manapság persze már úgy ömlenek az átlag filmes ölébe a töménytelen ótvarságok, mint hígfos a csőtörés után.
Ez egy hosszú út, rengeteg a nézőpont, ezért sem behatárolható, hogy épp mi számít modern mesterműnek, valamint éppen mi lesz az, amiért csontig rágom a körmeimet. "Szép az, ami érdek nélkül tetszik."
Köszönet ChrisAdam-nek, hogy nem hagyott békén!
Szoktam irkálni alkalomadtán ide is: http://hessteg.com
Olykor még a blogomra is: http://vigyiztedmar.blog.hu

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Bong Joon-ho, Denis Villeneuve, Francis Ford Coppola, Martin Scorsese, Miyazaki Hayao, Paul Thomas Anderson, Peter Jackson, Sergio Leone, Stanley Kubrick, Terrence Malick
Színészek: Daniel Day-Lewis, Edward Norton, Emma Stone, Jack Nicholson, Jessica Chastain, Joaquin Phoenix, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Meryl Streep, Michael Shannon (V), Oscar Isaac, Robert De Niro, Rooney Mara, Tilda Swinton, Tom Hardy
Műfajok: dráma, sci-fi, thriller

Tremors 3: Back to Perfection
Tremors 3. - Ahová lépek, már megint szörny terem
1 2017-02-25 1,8

2017-02-26 00:35:12 [Tévésorozatok] redsovi #2927

Aztamocskos tyűha! Még épp fel kell dolgoznom az utóbbi évek egyik legerősebb és legcontentdúsabb pilotját. A Legion kétségkívül a szürrealista és szuperhőssorozatok mekkája. Az audiovizuális ingerek meg nem csak az agyat tornásztatják nonstop, még a lelket is terhelik. Nyomokban David Lynch, Wes Anderson, Kubrick, no meg Noah Hawley (Fargo S1-2-3), lévén, hogy ő felelős a sorozatért. Nem tudom utoljára mikor kellett ennyire kapkodnom a fejem a folyamatos mindfuckok és plottwistek után, de amit ezalatt az egy rész alatt nyújtani tudott, azt tanítani kéne. Más átlagseries ennek a talapzatát sem képes verdesni 4-5 évad során. Még pár nap biztos, mire teljesen képes leszek megemészteni, ezáltal egyáltalán nem tartom darasorozatnak. Ugye 8 rész, egy rész 1 chapter, így azért elég nagy teret és időt kaphat az (eddig sem hétköznapi és könnyen értelmezhető) eseményhalmaz. Vagy pár perc alatt megimádod, vagy kinyomod 2 perc után. Az FX az új Netflix? Méjbi. 10/9,5

2017-02-23 20:26:25 Black Mirror (2011) / Fekete tükör redsovi (5) #75

Nálam ez a "banyeg de kurvajó már" a tavaly nyári Lost maraton közepette és a 2015 december körüli Leftovers 2. évadi daránál valósult meg. Mint, mikor pofáncsapnak szeneslapáttal, neked meg még a gatyád is kormos lesz :D

előzmény: necksprain (#74)

2017-02-23 14:19:23 Black Mirror (2011) / Fekete tükör redsovi (5) #70

Nálam pont a Junipero volt a csúcs :D

2017-02-22 12:55:46 Bastille Day (2016) redsovi (?) #7

Sanszos, hogy pont az lesz a kakukktojás, de nem jó értelemben :D

2017-02-22 12:50:14 Bastille Day (2016) redsovi (?) #5

Így van, azért szobrot is érdemelt volna. Rengeteg emlékezetes alakítása volt az elmúlt években a kis képernyőn (pl. Luther, The Wire, Ultraviolet, hogy csak párat említsek). Idén pedig érkezik a Guerrilla c. politikai dráma tőle. Amúgy nekem a Star Trek-ben is bejött, mint fapados gonosz. Három nagy filmben is fog szerepelni idén (Molly's Game, The Dark Tower, The Mountain Between Us). Ebből szerintem legalább egyben nem kell csalódnunk majd.. :)

előzmény: Ragemarci (#4)

PTA és DDL legújabb mesterművét

2017-02-20 19:28:13 [Vapiti 2016] redsovi #71

Szerintem az enyémet tudod is :)

2017-02-19 22:09:16 [Tévésorozatok] redsovi #2922

Elég szubjektív a dolog, én speciel a Westworld-öt utólag lepontoztam. A Leftovers International Assassin epizódja, a Hannibal évadfináléi, és a Lost cliffhangerei szerintem le is festik a televíziós élmény teljes kihasználását. Persze rengeteg a közepes és vérszegény színvonalú modern sorozat, de azért akad pár átlagon felüli is.

2017-02-19 19:06:07 Logan (2017) / Logan - Farkas redsovi (?) #1

Zseniális gomb izzítva, remélem minden elvárásomat felül fogja múlni. Az eddigi kritikák alapján simán van rá esély :)

Kedvenc Tarantino, bármikor képes vagyok leülni elé, pedig láttam már vagy hatszor-hétszer. Zseniális casting, a színészi munka bitangul a helyén van, Waltz pedig Hans Landájával be is írta magát a történelem 50 legjobb alakítása közé. És hát... a forgatókönyv nálam vitt mindent, az miatt is adom rá a maximális pontszámot. Ez az ember egy zseni.