redsovi

Regisztráció: 2015. október 21. (1 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

21 éves egyetemista pöcsköszörű.
A filmes téma beindulása sajnos későn érkezett el hozzám, a felnőttkor tövében, egész pontosan. Ennek köszönhetően nem láttam kiskoromban az olyan klasszikusokat, mint a SW-trilógia, az Alien, vagy éppen a Matrix. Csak 18 felé érkezett el az idő, hogy ráálljak a témára. (Az énektanár Inarritu filmjei megtették a hatásukat). Most ott tartok, hogy túl több ezer filmen, így is több ezer várja a megnézést, beleértve a nem maiakat, illetve amik folyamatosan jönnek ki a mozikból.
Semmi sem érdekelt még ennyire, mint maguk a filmek. Persze nem mindegyik, hiszen a vígjáték alapú förmedvények nagy részét rühellem. Komolyabb, velős drámák, amit x-edik megtekintésre is szétpaszíroznak, sötét, kegyetlen thrillerek, amik megfolytanak álmodban; főleg ezeket preferálom. Manapság persze már úgy ömlenek az átlag filmes ölébe a töménytelen ótvarságok, mint hígfos a csőtörés után.
Ez egy hosszú út, rengeteg a nézőpont, ezért sem behatárolható, hogy épp mi számít modern mesterműnek, valamint éppen mi lesz az, amiért csontig rágom a körmeimet. "Szép az, ami érdek nélkül tetszik."
Köszönet ChrisAdam-nek, hogy nem hagyott békén!
Szabadidőmben amúgy (nyilván) filmeket darálok, sorozatokat függök, novellákat, elbeszéléseket, verseket írogatok, főleg offline kockulok, könyveket bújok, nagyritkán zenélgetek, meg persze zenét hallgatok.
Szoktam irkálni alkalomadtán ide: http://hessteg.com
Olykor még a blogomra is: http://vigyiztedmar.blog.hu
Kedvenc zenekarok: Téveszme, King Gizzard & The Lizard Wizard, The Growlers, Subscribe, Képzelt Város, Pixies, Mac DeMarco, Dope Calypso, The Black Keys, Pink Floyd, Joy Division, Toundra, Nirvana, Between The Buried And Me, Thy Catafalque, God Is An Astronaut, makrohang, Architects, Pantera
Kedvenc játékok: Resident Evil 4, The Witcher 3, Dragon Age Origins, Dishonored, TES 5: Skyrim, Bioshock, Bioshock Infinite, Batman: Arkham City
Kedvenc írók: HP Lovecraft, Christopher Paolini, Mark Lawrence, Andrzej Sapkowski, George RR Martin, Isaac Asimov, JRR Tolkien, Philip K Dick, Kosztolányi Dezső, Babits Mihály, Márai Sándor
Alkotói blogom
instagram
MOLY.hu

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Bong Joon-ho, Clint Eastwood, Denis Villeneuve, Francis Ford Coppola, Martin Scorsese, Miyazaki Hayao, Na Hong-jin, Paul Thomas Anderson, Peter Jackson, Sergio Leone, Stanley Kubrick, Terrence Malick
Színészek: Al Pacino, Daniel Day-Lewis, David Tennant, Edward Norton, Emma Stone, Eva Green, Gael García Bernal, Jack Nicholson, Jessica Chastain, Joaquin Phoenix, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Meryl Streep, Michael Shannon (V), Oscar Isaac, Robert De Niro, Rooney Mara, Tilda Swinton, Tom Hardy
Műfajok: dráma, sci-fi, thriller

Az utolsó boszorkányvadász
2 2017-03-25 2,6
Last Days in the Desert

4 2017-03-25 2,8
Police Academy: Mission to Moscow
A rendőrakadémia Moszkvában
1 2017-03-25 2,1
Police Academy 6: City Under Siege
Rendőrakadémia 6.: Az ostromlott város
2 2017-03-25 2,3
Police Academy 5 - Assignment: Miami Beach
Rendőrakadémia 5.: Irány Miami Beach!
2 2017-03-25 2,5
Police Academy 4 - Citizens on Patrol
Rendőrakadémia 4.: Civil osztag
2 2017-03-25 2,7

Amúgy srácok.. Ez vát? :D

Hát.. nem hiszem, hogy megérjük Batfleck elninjásodását, max. egy épkézláb Batman filmben. Mondjuk arra jó ez az évenkénti DC-s szuperhősösdi, hogy felüljek a nosztalgiavonatra és újra kipörgessem a zseniális Arkham szériát :D

Felsírtam :D Nem tudom felfogni, miért bizakodnak még ennyien ezek után is. A "DC fanok" folyamatos ürességbe áramló érveléseitől meg már komolyan herótot kapok. ("..rva anyád te Snyder-utáló! A BvS is mestermű volt.."--meg hasonlók--) Batman amúgy kurvára bejön, csak itt véget is ér a tetszési indexem Snyder új vizuális mesterművével kapcsolatban :D

Azt hiszem eutanázia helyett meg is van az új módszer. És elég csak a trailer felét megnézni... :D

2017-03-14 16:53:06 Silence (2016) / Némaság redsovi (5) #12

Modern Scorsese eposz. És talán a mester legmegosztóbb filmje is karrierje során. Mindenesetre én imádtam (ezt is) :)

2017-03-09 20:08:06 King Kong (2005) redsovi (5) #55

Újra is nézem, ha már itt van az új Kong film. Ezt a szörnyfilmek mesterművének tartom, és jóllehet láttam már vagy 5x-6x, de eddig sem találtam unalmasnak :D

előzmény: Leo_Stotch (#51)

2017-03-09 11:10:55 [Általános fórum] redsovi #6912

Édes istenem... Már előre látom, hogy az átlag filmes ismerőseim posztolják, hogy ezt nézik éppen és mennyire kurva jó :D

2017-03-09 11:08:08 Logan (2017) / Logan - Farkas redsovi (5) #28

Túl jó lett a korábbiakhoz képest, plusz Jackman és Stewart szívüket-lelküket beleadták az egészbe. Ilyet még egy átlag indie drámában sem nagyon látni, nemhogy szuperhősmoziban.

2017-03-07 00:39:44 Egy átlagos megbízatás (2015) redsovi (3) #6

Ecsém, ez is jó rég történt... A hullám azóta is várja a kikért csapoltat :D

2017-03-06 18:55:38 Logan (2017) / Logan - Farkas redsovi (5) #20

A Dark Knight, valamint a DK Rises után a legjobb képregényalapú film. Mondjuk ahhoz képest, hogy eléggé blockbusternek számít, tömve van indie és roadwestern elemekkel. Fröcsög a vér, végtagok repkednek, ahogy azt eddigre már meg kellett volna szoknunk, de mostanra nőtt be a fejük lágya. Nem csak méltó búcsú a szerepre már ráégett Jackman-től, de egy olyan önmagában is teljesen korrekt drámát (!!!) tettek le az asztalra, hogy még a kemények is megkönnyeznek egy-két jelenet alatt. Nem tudom mi történt a Marvelesekkel (ha már Fox/Marvel, a Deadpool sehol sincs a Logan-hez képest, sem megvalósításban, sem a karakter összetettségében), de elkezdtek időtálló és ritkaságszámba menő minőséget gyártani. Összességében pedig a már megszokhatott kritikai jelzővel tudnám illetni: "Amit Eastwood művelt a western műfajjal az Unforgiven megrendezésével, azt kézbesítette Mangold a modern képregényerának a Logan-nel." Csak azt sajnálom, hogy a trilógia harmadik része ütötte meg azt a színvonalat, amilyet eddig is érdemelt volna a Wolverine franchise. Valóságszerűen keserű és kegyetlenül szórakoztató (gondolok itt az eyecandy hentelésre, mert amúgy piszok komolyan veszi magát a film). Bőven több, mint jó. A remek és a zseniális közé lőném be. Instant Bluray vétel. 10/9