josibaba

Regisztráció: 2015. augusztus 17. (4 év)

Nem: ?

5 2019-01-30 3,8
Swimming with Men
Férfiak fecskében
4 2019-01-17 ?
Tous les matins du monde
Minden reggel

Hunt for the Wilderpeople
Vademberek hajszája
5 2018-01-29 4,1

2019-01-30 14:26:06 Maudie (2016) josibaba (5) #2

Nem tudom, hány év házasságban eltöltött idő kell ahhoz, hogy ez a tűpontos és létfontosságú üzenet átmenjen. Engem mindenesetre eltalált.

2018-03-04 14:01:26 Frantz (2016) josibaba (5) #15

Köszönöm szépen.

2018-03-04 13:31:46 Frantz (2016) josibaba (5) #13

Segítség!!!
Hiába nyomtam meg a spoiler gombot, az én gépemen látszott is, nem takarja ki a szöveget? Lehet ezen utólag segíteni?
Elnézést kérek!!!

2018-03-04 13:28:15 Frantz (2016) josibaba (5) #12

Ja, és még valami...
A Monet kép: számomra ez is egyértelműen azt szimbolizálja, hogy azzal is követhetünk el öngyilkosságot, ha folyamatosan megöljük a szívünk legmélyebb vágyait azzal, hogy nem kockáztatunk, sem az érzelmeinkben, sem kapcsolatainkban. Frantz szüleinek és Annának életet adott a bizalom, az ingyenes szeretet adása, a másik ember bátor felvállalása, vagy éppen a megbocsájtás, Adrián pedig azzal, hogy nem mert kockáztatni, élete során újra és újra lemondott arról, hogy éljen.

2018-03-04 13:06:22 Frantz (2016) josibaba (5) #11

Sok mindent elmondtatok már a filmről, azt nem ismételném.
Ami engem még megérintett, az ennek a francia fiúnak a karaktere, a gyengesége.
Spoiler
(Azt a mély lelkiismeret furdalást, ami Adrian-t később egészen Németországig űzte, szerintem nemcsak a másik életének a kioltása (Istenem, háborúban mennyire más is ennek a szónak a lélektana), hanem az értelmetlensége, és talán elhamarkodottsága okozta a lelkében. Ott, a lövészárokban pontosan érezte, hogy az a gyermeki ártatlansággal rátekintő német fiú ugyanúgy retteg, mint ő, kérdésekkel és az életéért való könyörgéssel a tekintetében… Miért nem kockáztatott Adrián? Miért nem tette fel a kezét? Vagy szólalt meg németül, hogy „Ezt ne tegyük”? Miért lőtt azonnal? (Mielőtt a férfiak most rácsapnának a klaviatúrára és leszednék a fejemet, hogy a háborúban ez nem így történik, hadd fejezzem be a gondolatot.) Amikor Frantz szülei és menyasszonya előtt először egy kitalált történettel indít, és csak fokozatosan tudja összeszedni a bátorságát, ugyanezt a belső, lelki bizonytalanságot érzem nála. És szinte kiszámítható volt, hogy Anna látogatásakor is a „szív gyávaságával” fogadja a lány felkínált szerelmét. Itt is inkább „ő lőtt először”. Nem kockáztatott. Nem mert kockáztatni (most éppen az anyja jóindulatának elveszítését), pedig ott állt előtte a másik, fegyvertelenül, kitárulkozva.
Vagyis hogy szimmetria ide vagy oda, az összes többi szereplőnél éreztem ezt a már-már szürreális, katartikus bátorságot a humanizmus, a megbocsátás, a kiengesztelődés jegyében és érdekében, ez a francia fiúnak nem sikerült. Sem a lövészárokban, sem Németországban, sem pedig a legeslegmélyebben: a szívében. )

Csodálatos, visszafogott, sallangmentes alkotás a hétköznapok szakralitásáról.
Alapmű.

Az egyik legszebb film, amit valaha láttam, önátadásról, szeretetről, az élet értelméről.

2017-04-30 20:48:24 Nyfes (2004) / Menyasszonyok josibaba (5) #1

Gyöngyszem: köszönet és hála érte verdeleth-nek, hogy ajánlotta.
Balladai képek, mélységek és érzések, csodaszép film.
A hajó gyomrában összegyűlt 700 menyasszony képe felejthetetlen...