pasztellkék

Regisztráció: 2015. augusztus 13. (8 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

"There is no reason to know the time. We are timeless."

Rendezők: Christopher Nolan, Ethan Coen, Joel Coen, Richard Linklater, Sidney Lumet, Sofia Coppola
Színészek: Al Pacino, Benicio Del Toro, Bill Murray, Christian Bale, Edward Norton, Eva Green, James McAvoy, Mark Ruffalo, Oscar Isaac, Robert Downey Jr., Winona Ryder
Műfajok: dráma, fantasy, sci-fi, szerelmi történet, thriller, történelmi film

Gisaengchung
The Ballad of Buster Scruggs
Buster Scruggs balladája
5 2019-06-09 4,0

2016-06-20 14:07:17 [Tévésorozatok] pasztellkék #2715

Ez a videó egy kis betekintést nyújt, hogy hogyan is készült az epizód.

Nem divatból húzzák le ezt a filmet. Egyébként előtted már jó páran megfogalmazták, hogy miért is kettes az a kettes átlag.
Először is a CGI borzasztó, ezt nem kell indokolni, egyszerűen sok.
Azokat a jelenetek amikben ember és isten egymás mellett mutatkozik, szerintem rossz volt nézni, bénán nézett ki az egész.
Másodszor aki egy kicsit is ismeri vagy érdeklődik az egyiptomi mitológia iránt annak eléggé böki a szemét a történet. De még ha nem is foglalkozunk ezzel, akkor is egy hihetetlen sablonos, unalmas párbeszédekkel teli filmet látunk.
Harmadszorra pedig a színészek teljesen érdektelenek, a karakterek súlytalanok. Butler egyszerűen csak rossz. Nikolaj Coster-Waldau az egyetlen egy oka, hogy kettest adtam a filmre és nem rosszabbat. A filmhez képest egész jól játszik, bár lehet egy kicsit elfogult vagyok vele, elismerem. Engem az zavart, hogy a készítők egy kicsit sem törték magukat azon, hogy olyan színészeket válogassanak akik jobban bele illenek ebbe a világba. Most komolyan Bryan Brown mint egyiptomi isten? Picit felnevettem film közben. Legalább ezen ha már a poénok elég laposak voltak.
Igazából előttem is nagyjából ezeket hozták fel a film ellen, de gondoltam leírom ha esetleg azokat nem olvastad volna.

előzmény: Havierez (#14)

Minél többször látom annál zseniálisabb ez a film, ezért most már nem tudom megállni, hogy ne méltassam. Minden egyes újra nézésnél találok valami újabb apróságot ami megfog benne. Persze valóban nehezen emészthető film de azt ajánlom ha valakinek elsőre talán nem jött át vagy nem tetszett annyira, akkor érdemes adni neki egy második esélyt mert megéri.
A zene, a sztori, a mondanivaló frenetikus. A szereposztásról meg csak annyit, hogy szerintem 'best cast ever'. Cochrane, Ryder és Harrelson nagyszerűek. Robert Downey Jr. pedig egyszerűen fenomenális. És akkor végül elértünk Keanu Reeveshez, itt hosszan elemezgethetnénk, hogy ki szerint milyen színész ő pontosan, én mindig is szerettem. Szerintem teljesen alaptalanul rúgnak belé minden egyes szerepe után, igen nem ő a legjobb színész a világon de karizmatikus és eltud vinni egy filmet, ráadásul egy csomó színész van aki sokkal rosszabb nála és még díjjakra is jelölik őket. De ez csak a saját véleményem. Szerintem zseniális ebben a filmben ő is.
Lassan én is ott tartok ahol Mizi, hogy a kedvenc filmemnek mondhatom.

Hát nálam az Al Pacino - Brian De Palma páros nem tud hibázni.

2016-02-27 22:21:50 [Filmet keresek] pasztellkék #1943

Szerintem tényleg A kis hercegnő 1995-ös változata lehet amire gondolsz, a sztori teljesen stimmel (kivéve, hogy nem apácák vannak az árvaházba hanem rendes nevelők). Emlékeim szerint a fantasy elem pedig csak annyiban merül ki a filmben, hogy amikor a kis lány meséli a többieknek, hogy hol járt régebben az apukájával, akkor azt elképzelik mintha ők is ott lennének, talán valami maharadzsát is elképzelnek.

előzmény: Mizi (#1938)

2016-02-14 22:26:45 [Megérdemelte-e az Oscart...] pasztellkék #8866

Ki bizony, és akkor így végül:

Legjobb Férfi Főszereplő: Leonardo DiCaprio
Legjobb Női Főszereplő: Brie Larson
Legjobb Rendező: Alejandro G. Iñárritu
Legjobb Film: The Revenant

2016-02-14 21:16:24 [Megérdemelte-e az Oscart...] pasztellkék #8859

Kate Winslet a BAFTA-t is viszi

Úgy indultam neki, hogy akartam, hogy tetsszen de féltem tőle mert a politika nem igazán az én asztalom. Azért szerencsére nem csalódtam. Talán ennek az egyik oka az volt, hogy a lényeg az embereken volt akiken keresztül bemutatták a történteket. Az is tetszett, hogy sohasem billent a mérleg nyelve egyik félre sem, hagyták, hogy én magam döntsem el kivel értek egyet. A hős fogalma is elég képlékenyen jelent meg. Ki a hős? Volt egyáltalán hős? Aki az egyik félnek hős, az a másiknak antihős. Én legalábbis egyáltalán nem éreztem úgy, hogy Nick Wasicskot hősnek állították volna be, hiszen megmutatták, hogy ha kell ugyanolyan érdekember volt mint a többi politikus és ugyanúgy bármire képes volt a karrierje érdekében de mellette azt is megmutatták, hogy alapvetően jó szándék vezérelte és amikor kellett felismerte mi a helyes és kiállt a lakás építési ügyért. Hagyták, hogy magam döntsem el ki volt számomra a hős. A téma pedig nem könnyed, valószínűleg nem is mindenki számára érdekes szóval nehéz volt így megfogni, főleg, hogy a tárgyalásos jelenetek elég gyorsak voltak, nehezen lehetett követni őket, többször csak részletek voltak kiragadva belőlük. Nem a szórakoztatásra helyezték a hangsúlyt, a lényeg az érzelem kiváltás volt ami nálam sikerült. Nick Wasicsko öngyilkossága pedig keretbe foglalta a sztorit. És ez azért megadta a tragédia faktort is rendesen hozzá. A végén azt vettem észre, hogy utána is ezen pörög az agyam, megérte e az egész, kinek volt igaza, melyik oldalon álltam volna stb. Hiszen mindkét fél álláspontja érthető lehet.
Winona Ryder újra a régi, épp ahogy szeretem. Oscar Isaac pedig zseniális, megérdemelte a Golden Globe-ot, annyira árnyaltan tudta bemutatni a figurát, akit a politikai becsvágya teljesen felemészt. Az egyik percbe még bírod, másikba pedig megveted.
Eddig sem akartam de ezek után már biztos, hogy nem lépnék politikai pályára soha.

2016-01-20 23:35:54 [Megérdemelte-e az Oscart...] pasztellkék #8807

Szerintem Dano vitte a filmet meg hát eleve esélyesebb volt a díj szezonban, bár egyébként Cusack is tényleg jó volt de igazából a díjak alapján nem számíthattunk a jelölésére, ezért nem írtam őt.

előzmény: manuva (#8806)

2016-01-20 17:35:25 [Megérdemelte-e az Oscart...] pasztellkék #8802

Attól még, hogy van egy jó szám az 5 jelölt között, maga a mezőny szerintem gyenge.