Havierez

Regisztráció: 2015. július 28. (2 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Deme Gergő vagyok jelenleg 23 éves és imádom a filmeket! Kiskoromban kezdődött ez a szerelmem amikor is folyton 60-as 70-es évekbeli NDK-s és olasz kalandfilmek mentek a tévében na meg a jugoszláv Winnetou filmek. A 90-es években mikor ezeket adták a tévében már akkor beleszerelmesedtem a mozi világába. Aztán a 2000-es években már érettebben válogattam a jobbnál jobb filmek közül. Itt már nem a mennyiségi mozinézésre mentem rá a hangsúly egyre inkább eltolódott a minőség felé. Elég sokszor látogattam meg a mozit és nagyon sok jó alkotást nagyvásznon tekintettem meg. Például Star Wars filmeket, Toy Story 3, Nauszika szél harcosai és még sorolhatnám.

Az utóbbi években kedvencemmé lettek a drámák. Nagyon megható filmeket nézek és nagyon értékes alkotások ezek. Csillagainkban a hiba, vagy a Most jó című alkotások ilyen jellegűek. Ajánlom őket.

Rendezők: Akira Kurosawa, Miyazaki Hayao, Ridley Scott, Steven Spielberg
Színészek: Brad Pitt, Chris Hemsworth, Luke Evans, Matt Damon
Műfajok: anime, dráma, fantasy, horror
Országok: amerikai, angol, francia, japán, olasz
Korszakok: 80-as, 90-es és 2000-es évek. 2010-es évek

4 2018-05-25 3,5
The Evil Dead
Gonosz halott
4 2018-05-23 3,9

Nekem bejött ez a gótikus hangvételű film. Az alaptörténet gyengeségeit kiegyensúlyozta Tim Burton nagyszerű rendezése és Johnny Depp lehengerlő játéka a vámpír szerepében. Bár itt a kategóriáknál írják hogy vígjáték de nem tudom hogy ez a film miben vicces. Nekem inkább horrorisztikusnak, fantasy jellegűnek tűnik mintsem vígjátéknak.

Unalmas és vontatott viszont nyomokban izgalmas akciójelenteket és humort tartalmazó alkotás! Samuel L. Jackson és Ryan Reynolds színészi játéka megmentette ezt a filmet! Összességében nem annyira rossz bár nem tudom hogy a végtelenül buta alapsztoriból hogy lehetett volna ennél is többet kihozni.

Jobban sikerült mint az első Evil dead film szerintem. Humorosabb, összetettebb és izgalmasabb lett! Ritkának tartom hogy valaminek a folytatását, második részét többre értékeljem mint az elsőt!

A fő probléma az inkább hogy nagyon unalmas lett a Solo! Én speciel elaludtam rajta egy óra után és a film végén ébresztettek fel. Nem csodálom hogy nem tetszik sokaknak és inkább más filmet néznek meg a pénzükből mert ez a Solo nagyon gyenge!

2018-06-04 22:03:31 Deadpool 2 (2018) / Deadpool 2. Havierez (4) #13

Moziban láttam ezt a filmet is! Hát most mit mondjak? Nyári limonádé nem hagyott bennem túlságosan mély nyomokat. Röhögtem rajta párszor de semmi több hatást nem váltott ki.

2018-06-04 22:01:21 Detroit (2017) Havierez (5) #2

Kemény tökös film a Detroiti bűnözésről! A legmegdöbbentőbb hogy amit ábrázol az Oscar díjas Kathryn Bigelow rendező az alkotásában az igaz történeten alapul igaz jó pár évtizeddel ezelőtti esemény!

2018-06-04 21:59:22 Entebbe (2018) / 7 vérfagyasztó nap Havierez (4) #3

Moziban láttam ezt a filmet és elég vegyes lett a végső benyomásom José Padhila ezen történelmi filmjéről! Ugyanis nem értettem a táncbetéteket megzavarták a film rendes menetét, történetvezetését. A másik gondom meg a kameramozgatás volt hogy állandóan rázott a kamera meg túl sok volt a közeli kép! Viszont a történet maga nagyon erős és mély mely megérett a filmfeldolgozásra.

2018-06-04 21:57:07 Fame (2009) / Fame - Hírnév Havierez (3) #5

Jó dalokkal teletűzdelt alkotás mely bemutatja hogy a művészeknek nem csak a csillogás hanem a nehézségek is kijutnak! Egyáltalán nem volt giccses sőt inkább realisztikusan ábrázolta az amerikai művészeti gimnáziumban folyó életet! Nekem átjött a mondanivaló, a dalok meg tetszettek!

2018-06-04 21:53:01 The Babysitter (2017) Havierez (4) #8

Jó film lett bár a költségvetés rendkívül alacsony lehetett mert az egész alkotás kb egy helyszínen játszódik. A színészek Zs kategóriájúak. De ha ezeket nem veszem figyelembe akkor egész tűrhető horror komédia!

2018-06-04 21:50:37 A Wrinkle in Time (2018) / Időcsavar Havierez (4) #1

Nem értem ezt a sok negatív osztályzatot erre a filmre. A történet bár egyszerű volt mint a faék de Oprah Winfrey színészi játéka jót tett ennek az alkotásnak! Nekem tetszett