Mario Brothers

Regisztráció: 2015. június 23. (5 év, 10 hónap)

Rendezők: Alex Proyas, Guy Ritchie, John Carpenter, Luc Besson, Mel Gibson, Ridley Scott, Sergio Leone, Wes Craven, Wong Kar-Wai
Színészek: Adrian Paul, Brandon Lee, Cary Elwes, Clive Owen, Mark Dacascos, Scott Adkins, Timothy Olyphant, Tony Leung Chiu Wai, Wesley Snipes
Műfajok: akciófilm, fantasy, horror, sci-fi, történelmi film
Országok: amerikai, japán, kínai

Rise of the Footsoldier
Futballmaffia
5 2021-05-08 3,8
Alien
A nyolcadik utas: a halál
5 2021-05-06 4,3
3 2021-04-25 4,1
Mortal Kombat

4 2021-04-18 2,5
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
Buckaroo Banzai, avagy nyomul a nyolcadik dimenzió
5 2021-04-09 2,6
Wong ga jin si
Ultra Force - Hivatásos gyilkosok
5 2021-04-06 3,7
Dèmoni
Démonok
5 2021-04-05 3,4

A kedvenc gengszterfilmem. Igazi érzelmi hullámvasút. Az egyik pillanatban szörnyülködsz a brutalitáson, a másikban szétröhögöd magad a haláli beszólásokon, a harmadikban meg elérzékenyülsz a drámai pillanatok miatt. Vagy egyszerre mindhárom! Ezért ez a legjobb film ebben a témában szerintem.

2021-05-06 21:14:44 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Mario Brothers #25773

Egy vélemény?! Máglyára vele!

Áthelyezve a(z) Alien topikból.

előzmény: Kempesbaba (#25769)

Amikor először találkoztam Tarr Béla Sátántangó című filmjével, az első ami szemet szúrt nekem, az a 7 órás hossz volt. Sok külföldi rendező (nagyrabecsült és elismert rendezők!) zseniálisnak tartja ezt a filmet és elmondásuk szerint nagy hatással volt rájuk Tarr Béla munkássága. De úgy döntöttem, hogy én nem nézem meg. Legalábbis egyelőre. Egyrészt 7 órát végigülni egyszerre qrva nehéz és én utálom félbeszakítani azt, amit nézek, szeretem egyszerre megtekinteni a filmeket. Láttam már 4 órás filmet, 3 órásakat is és sajnos azt kell mondanom, hogy a nagy részüket 1,5 vagy nagyon maximum 2 órásra is el lehetett volna készíteni anélkül, hogy lemaradtál volna akármiről is. Úgyhogy egy 7 órás film szerintem korántsem az olyan "tróger" filmnézőknek való, mint én.

Nos igen, Lorenzo haverunk nem éppen a legélesebb kés a fiókban, ha színészi játékról beszélünk. Azonban azt kár lenne elvitatni tőle, hogy a 80-as, 90-es évek egyik leggyönyörűbb férfija és legstílusosabb harcművész/színésze volt, nem egy szórakoztató filmmel és tévésorozattal a háta mögött. Az Exkommandós vagy a Fejvadász ikonikus b-kategóriás gyöngyszemek, de akad egyéb szórakoztató filmje is. A való életben is állítólag jótékonykodik és közvetlen, kedves ember. Kinézetben nem sokan értek a közelébe anno, de még így 63 évesen is jól tartja magát. Brad Pitt, Chris Hemsworth, Ryan Gosling stb. Ha engem kérdeztek, nem ér a közelébe egyik se, hiába A-kategóriás celebek...

Igazatok van abban, hogy ebben több mélység és mondanivaló van. És én is tiszteletben tartom a ti véleményeteket. De az én szememben Rambo mindig is a kemény, faarcú darálógépként létezett, a másik 2 részt hamarabb is láttam, mint az elsőt. Ez lehet az oka annak, hogy ez a drámai, pszichológiai folyamatokat egyébként egész jól bemutató film nekem nem tetszett annyira. Nincs bajom az ilyen fajta filmekkel sem, például a Szarvasvadászt zseniálisnak tartom, (pedig az azt hiszem 3 órás), de Rambo egy gyilkológép, aki egymaga legyőz egy hadsereget, amivé a folytatások során átváltozott és ha jól tudom azok sikeresebbek is lettek az első résznél.

Kritizáljátok csak, nem igazán izgat. Azért ez a leggyengébb, mert itt még nagyon lassan folynak az események. Nehezen indul be, vontatottabb, a látvány se az igazi. Nem rossz ez a rész se, de többihez képest eléggé gyenge. A 2. és 3. rész a 80-as évek legjobb akciófilmjei közé tartoznak. De ez nem. Szerintem legalábbis.

Ez a rész a leggyengébb. Hiába ez az első...

Egyiket se láttam. Lehet jobb is...

2021-04-20 22:16:54 Mortal Kombat (2021) Mario Brothers (4) #12

Én mozisan láttam, de egész jó minőségben angolul. Megnézném moziban is, de mivel ez jelenleg képtelenség, ezért a könnyebb utat választottam.

előzmény: Gruden Gergo (#11)

2021-04-20 21:45:01 Mortal Kombat (2021) Mario Brothers (4) #10

Pedig válaszoltam volna jóságosan. :)

előzmény: Gruden Gergo (#9)