Mario Brothers

Regisztráció: 2015. június 23. (4 év, 8 hónap)

Rendezők: Alex Proyas, Guy Ritchie, John Carpenter, Luc Besson, Mel Gibson, Ridley Scott, Sergio Leone, Wes Craven, Wong Kar-Wai
Színészek: Adrian Paul, Brandon Lee, Cary Elwes, Clive Owen, Mark Dacascos, Scott Adkins, Timothy Olyphant, Tony Leung Chiu Wai
Műfajok: akciófilm, fantasy, horror, sci-fi, történelmi film
Országok: amerikai, japán, kínai

5 2020-01-31 2,7
Dracula 2000
Drakula 2000
5 2020-01-25 2,4

Úgy veszem észre, hogy nagyon nem egyezik meg az ízlésem az ezen az oldalon lévő emberek többségével. Az unalmas, sznob hülyeségeket felpontozzák az égig, míg az ilyen remek filmeket, mint ez is, lehúzzák a sárga földig... na mindegy, szerintem ez a film tökéletes, nem csak horrorként, de drámaként is kiemelkedő. A főhős emberségének köszönhetően végtelenül szimpatikus és szerintem nagyon is érthetőek a döntései. Ha lehetőségem lenne visszahozni a halálból az elhunyt szeretteimet, én is megtenném. Ez a film erre akar megtanítani. Hogy bele kell törődnünk a veszteségbe, még ha nagyon fáj is. Zseniális!

Jim Carrey, Bill Murray, Robin Williams, Chris Farley, John Candy, Rowan Atkinson, Sacha Baron Cohen, Benny Hill, John Cleese, Hugh Laurie, Dan Clark, Eddie Murphy, Gene Wilder, Richard Pryor, Wayans fivérek, Gerard Depardieu. Magyarok közül Hofi Géza, Laár András, Galla Miklós, Bagi Iván, Nacsa Olivér, Badár Sándor, Mogács Dániel. Mind nagy művészek, ugyanolyan szívesen nézem mindegyiküket.

2020-02-08 09:45:20 Good Will Hunting (1997) Mario Brothers (3) #30

Robin Williams remek, mint mindig, Damont meg Afflecket viszont sose bírtam. Maga a film is tele van túlzásokkal, hogy Will akkora zseni gyerek, hogy Einstein kismiska volt hozzá képest, meg hogy "Apám bárcsak a vasvellával szúrkált volna meg a verés helyett!", szóval itt-ott még én éreztem magam kellemetlenül a film nézése közben. Nem volt rossz film, de egyszer bőven elég volt.

Jeffrey Dean Morgan miatt néztem meg, aki kb. 5 percet ha szerepel a filmben. Nagyon gyenge hármas, mert igazából lekötött, de olyan szinten hatalmába kerített a gagyiság érzése a pocsék színészi játék miatt, meg a hülye karakterek miatt, hogy nem bírtam ki röhögés nélkül. JDM-nek is el kellett valahol kezdenie, ő az egyetlen a filmben, akinek később színészi karrierje lett. Nem csoda...

2020-01-31 17:38:55 Jumper (2008) / Hipervándor Mario Brothers (5) #34

Remek ötlet, jó a látvány, jók a zenék, bírom Hayden Christensent, úgyhogy nem kérdés az öt csillag. Persze nem tökéletes, de jó szórakozás.

De amúgy igaza van Ugornak, májuskirálynő minden évben van. Amikor Pelle mutatta a telóján a fényképeket Daninek akkor a tavalyi májuskirálynőt mutatta. Szóval így tényleg logikus a sok fotó.

Az oké, de a fénykép a 19. században jelent meg először. Szóval, ha jól számolom kb. 3 fotó lenne a logikus.

előzmény: DevilTakeU (#139)

Az első musical, ami 100 százalékosan elnyerte a tetszésemet. Tökéletes!

Rendkívül kellemes történelmi film, ahol nem a látványon van a hangsúly. Most tekintsünk el attól, hogy Attilát a 185 magas, kékszemű, szupermodell arcú Gerard Butler játssza, gondolom így jobban be tudja fogadni a közönség. Holott a való életben állítólag kifejezetten alacsony és ronda volt... A harci jelenetek nem a legjobbak, de elmentek, a színészi játék kiváló és nagyon eltalálták a hangulatát. Biztosan újranézem majd még.

2020-01-22 15:02:29 The Road (2009) / Az út Mario Brothers (5) #150

Már a film elején biztos voltam benne, hogy az Apa meg fog halni. Mégis amikor eljött az ideje, teljesen megérintett a dolog. Ilyen kilátástalan, nihilista hangulatot nem sok filmben láttam eddig, sőt talán még egyben sem. Viggo Mortensent mindig is bírtam, de ezek után felkerült az abszolút kedvenceim közé a pasas!