Mario Brothers

Regisztráció: 2015. június 23. (5 év, 2 hónap)

Rendezők: Alex Proyas, Guy Ritchie, John Carpenter, Luc Besson, Mel Gibson, Ridley Scott, Sergio Leone, Wes Craven, Wong Kar-Wai
Színészek: Adrian Paul, Brandon Lee, Cary Elwes, Clive Owen, Mark Dacascos, Scott Adkins, Timothy Olyphant, Tony Leung Chiu Wai, Wesley Snipes
Műfajok: akciófilm, fantasy, horror, sci-fi, történelmi film
Országok: amerikai, japán, kínai

Születési év: 1996
Lakhely: ?

Boyz N the Hood
Fekete vidék
5 2020-09-08 4,0
Leatherface: Texas Chainsaw Massacre 3
Bőrpofa: A texasi láncfűrészes mészárlás folytatódik III.
5 2020-08-29 2,3

5 2020-07-05 3,7
Constantine
Constantine, a démonvadász
5 2020-07-02 3,4

Nagyszerű film volt ez is, akárcsak a Veszélyes elemek. Szeretem ezeket a társadalmi témákat boncolgató filmeket, mert nálunk Magyarországon sem sokkal különb a helyzet. Érdekes, olykor humoros és tanulságos film volt, Laurence Fishburne pedig talán a legszimpatikusabb fekete színész valaha! Cuba Gooding jr. pedig már itt is bizonyította, hogy nem csak egy jóképű fekete kölyök, hanem profi színész. 6 évvel később az Oscart is megkapta...

Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel! :)

előzmény: DevilTakeU (#20)

Paul W.S. Andersontól nagyon szeretem a Mortal Kombatot, az Event Horizont, a Kurt Russell-féle Katonát, a Halálfutamot, az Alien vs Predatort és a Resident Evil első részét. Nem tudom miért olyan nagy divat fikázni ezt az embert, hiszen nem kevés szórakoztató filmet rakott le az asztalra. Nem Oscar-díjas alkotások, az igaz, de minőségi, szórakoztató filmek (a Kaptár folytatásait leszámítva).

Én leginkább Anderson munkásságát szeretem. :)

Rendkívül ötletes és brutális film. Viggo Mortensen Lucifer szerepében lélegzetelállító! Komolyan mondom, hogy sok Oscar-díjas színészt szégyenbe tesz.

Én is újranéztem őket. Ez a rész a legjobb, a leglátványosabb csaták, a legszívbemarkolóbb jelenetek ebben vannak, de a 3 filmet szerintem nem túl szerencsés különválasztani, hiszen a 3 együtt adja ki a teljes történetet. Lassan 20 éves lesz, de mindmáig nem akad párja szerintem. Ott a helye a Gladiátor és a Rettenthetetlen mellett, de meg merem kockáztatni, hogy a Gyűrűk ura-trilógia túltesz még rajtuk is!

Semmilyen film. 3 percre rá már el is felejtettem...

2020-07-08 09:08:59 John Wick (2014) Mario Brothers (5) #52

Chad Stahelski egészen a John Wick elkészítéséig arról volt híres, hogy ő volt Brandon Lee dublőre a Hollóban, miután a fiatal színész életét vesztette. Profi kaszkadőr volt, hatalmas múlttal és tapasztalattal a háta mögött (Mátrix-filmek!). Aztán gondolta, ideje elkészíteni a saját filmjét... A John Wick erőssége a hangulatában, a látványvilágában és a tökéletesen megkomponált akciójeleneteiben rejlik. Keanu Reeves előtt emelnem kell kalapomat, ugyanis 50 évesen ezt a teljesítményt öröm nézni. A hapsi amúgy is egy vámpír, nem képes megöregedni, mármint külsőleg, de a kaszkadőrmutatványain se látszik, hogy ezt egy 50 éves ember csinálja. A 2. részen még jól szórakoztam, kicsikét kibővítették a bérgyilkosok világát, de a titokzatosságot sikerült megtartaniuk. A 3-ikban viszont már leromboltak minden misztikumot, ami nagyon nem tett jót a sorozatnak. Ez az első rész a csúcs, egy igazi felüdülés a mai CGI-ra alapuló, a kreativitás legkisebb szikráját is nélkülöző, műanyag szuperhősfilmek korában.

Ez a film atomkemény! Van benne minden: Pokol, démonok, angyalok, Sátán, láncdohányos ördögűző főhős, szenteltvíz, sárkánytűz, Antikrisztus, a Végzet Lándzsája és mindez baromi jó hangulatot teremt. Egyébként azt is merem feltételezni, hogy az Odaát című sorozatot is nagyban inspirálta a Constantine.

2020-06-30 16:32:27 The Matrix (1999) / Mátrix Mario Brothers (5) #139

Korszakalkotó klasszikus! A Wachowski-fivérek (vagy nővérek, ha úgy tetszik) sose csináltak titkot abból, hogy rengeteg más filmből merítettek. A holló, Dark City, Penge, Szárnyas fejvadász, Ghost in the Shell, Akira, Ninja Scroll, John Woo filmjei, kung fu filmek és még sorolhatnám napestig. Ami azonban furcsa az egészben, hogy ezek szinte egyáltalán nem tűnnek fel, mert olyannyira különleges filmet hoztak össze a Wachowski-tesók, hogy szem nem marad szárazon. Ezóta a film óta az akciófilmek szinte mindegyikében kell lennie bullet-timenak, techno zenének és minimum egy erős, de annál dögösebb nőcinek. Ja és az éjszaka viselt napszemüveg elengedhetetlen. A Mátrix megcsinálta azt, amit előtte (és utána is) csak nagyon kevesen tudtak... egybeolvasztotta az elvont művészetet a felhőtlen szórakozással!