Mario Brothers

Regisztráció: 2015. június 23. (5 év, 5 hónap)

Rendezők: Alex Proyas, Guy Ritchie, John Carpenter, Luc Besson, Mel Gibson, Ridley Scott, Sergio Leone, Wes Craven, Wong Kar-Wai
Színészek: Adrian Paul, Brandon Lee, Cary Elwes, Clive Owen, Mark Dacascos, Scott Adkins, Timothy Olyphant, Tony Leung Chiu Wai, Wesley Snipes
Műfajok: akciófilm, fantasy, horror, sci-fi, történelmi film
Országok: amerikai, japán, kínai

5 2020-12-01 4,3
Il mercenario
A zsoldos
5 2020-11-22 3,9
La classe operaia va in paradiso
A munkásosztály a paradicsomba megy
5 2020-11-21 4,0
5 2020-10-04 ?
Yôjû toshi
Wicked City
5 2020-09-25 4,1

Ez egy nagyon remek film, egy nagyon zseniális főszereplővel. Gian Maria Volontèt leginkább Sergio Leone westernjeiből ismerhetjük (rászolgált a világhírnévre), de a politikai drámái is rendkívül erősek (Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében, Sacco és Vanzetti, A Mattei-ügy stb.). Ez a filmje pedig az egyik kedvencem, mivel magam is gyári munkás vagyok, ezért rendkívüli módon tudok azonosulni a főhőssel. :D

Leginkább a színészek miatt néztem meg. Ralph Fiennes, Edward Norton, Adrien Brody, Willem Dafoe mind nagyszerű színészek, de ezen a filmen még ők sem tudtak segíteni sajnos. Bár annyi pozitívumot el tudok mondani, hogy volt egy egész jó hangulata a filmnek. De ez csak az én véleményem, meg tudom érteni ha valakinek tetszik.

előzmény: elzablues (#55)

Nekem nagyon nem jött be. Igazából nem is értem, hogy miért néztem meg, de az biztos, hogy ez egy unalmas, érdektelen faszság, aminek annyi értelme van mint egy felfújható darts táblának.

2020-10-06 16:02:44 The Crow (1994) / A holló Mario Brothers (5) #74

Életem legmeghatározóbb filmje. Brandon Lee egy legenda, ahogyan az apja is!

Johnny Nguyen mozdulatai lélegzetelállítóak, kár, hogy nem sok filmben kap szerepet, nagy pazarlás egy ilyen tehetséges harcművészt nem szerepeltetni. Maga a sztori nem sok embert fog letaglózni, viszont a verekedések olyan látványosra sikerültek, hogy Johnny Nguyen rúgásait még Boyka is megirigyelné!

Általában egy film műfaját az határozza meg, hogy mely elemekből tartalmaz többet. Ahogy guybrush is írta, ez egy horror és bár valóban vannak benne szexjelenetek, de a filmnek csak egy kis részét teszik ki ezek a jelenetek. A Ninja Scroll című anime is hasonló (ugyanaz a rendezője, mint ennek, abban is van szex, sőt nemi erőszak is), de az egy ízig-vérig akciófilm, távolról sem szoftpornó. De szerintem ez nem túl lényeges, az a fontos, hogy nagyszerűek ezek az animék és simán túltesznek sok hollywoodi filmen is...

Szerintem attól, hogy egy filmben vannak erotikus jelenetek, még nem lesz pornó. Ennyi erővel a Keresztapa is pornó, mert van benne szex...

Sokan kifogásolják a film naturalizmusát és a brutalitást. Pedig szerintem ez a film áll a legközelebb ahhoz, ami valójában történt Jézussal. A korbácsolás bizony nem egy leányálom, sokan bele is haltak akkoriban, ahogyan a keresztre feszítés sem egy kellemes halál, de sok ember fejében él egy kép Jézusról, hogy hogyan is halt meg, ami nagy valószínűséggel hamis... Mel Gibsonban most sem csalódtunk!

Vannak ebben is látványos részek, de sajnos ez már tele van speciális effektekkel, meg sok amatőr harcművésszel. Az első rész szerintem az akciófilmek csúcsa, a Sárkány bosszújánál jobb verekedős film véleményem szerint még nem készült sem előtte, sem utána. Éppen ezért nehéz is lett volna felülmúlni a tökéleteset. Gyenge négyes ez a rész.

2020-09-20 07:26:37 Ikiru (1952) / Élni Mario Brothers (?) #67

Köszi.