Mario Brothers

Regisztráció: 2015. június 23. (4 év, 4 hónap)

Rendezők: Alex Proyas, Guy Ritchie, John Carpenter, Luc Besson, Mel Gibson, Ridley Scott, Sergio Leone, Wes Craven, Wong Kar-Wai
Színészek: Adrian Paul, Brandon Lee, Cary Elwes, Clive Owen, Mark Dacascos, Scott Adkins, Timothy Olyphant, Tony Leung Chiu Wai
Műfajok: akciófilm, fantasy, horror, sci-fi, történelmi film
Országok: amerikai, japán, kínai

5 2019-11-08 4,6
Punisher: War Zone
Megtorló: Háborús övezet
5 2019-11-07 3,1
Per qualche dollaro in piu
Pár dollárral többért
5 2019-11-05 4,4

Csavaros sztori és remek színészek! Bruce Willis milyen jóképű faszi volt már akkoriban!

Erős hangulatú krimi, van stílusa, nem úgy mint a mai filmek többségének. Gere pedig fantasztikusan hozza a jóvágású dzsigolót. Remek szórakozás!

Én is kételkedtem eleinte, hogy mégis mi a fenét lehet élvezni egy 1957-es fekete-fehér filmben. Aztán megnéztem... Egyszerűen zseniális! Nem csak a színészi alakítások miatt, hanem ahogy a történet magával ragad. Természetesen a 8. esküdt (Henry Fonda) volt a legszimpatikusabb számomra. Megértem, hogy ez a film áll az első helyen az oldalon.

2019-11-10 19:59:25 The Mission (1986) / A misszió Mario Brothers (5) #12

Nagyon erős érzelmi hullámvasút ez a film Ennio Morricone gyönyörű zenéjével. Hans Zimmer elmondása szerint ennek a filmnek a zenéje inspirálta őt munkája során!

A Dollár-trilógia a western filmek csúcsa számomra, abból is a második rész. A Volt egyszer egy vadnyugat sokkal lassabb folyású, sokat időzik olyan dolgokkal, amik nem viszik előrébb a cselekményt. Ha csúnyán akarnék fogalmazni, akkor úgy mondanám, hogy vontatottabb. De! A színészi alakítások, a látványos párbajok, a gyönyörű tájak és a legfontosabb: Ennio Morricone zenéje miatt nem tudok 5 csillagnál kevesebbet adni rá. Pedig tény, hogy közel sem szórakoztam olyan jól rajta, mint a Dollár-trilógia bármelyik részén. Vannak filmek, amikért rajong az ember, amiket bármikor meg tudna nézni, amik sok-sok megtekintés után is ugyanolyan szórakoztatóak, mint elsőre (Dollár-trilógia). És vannak filmek, amiket azért néz meg, mert klasszikusok, mert illik ismerni őket és bár elismeri az érdemeit/értékeit, mégis néhány évente egyszer nézi csak meg őket, mert hiányzik belőlük a felhőtlen szórakozás romantikája (Volt egyszer egy vadnyugat).

Megnéztem újra és azt kell mondanom, hogy a Pár dollárral többért erősebb. Persze ez nem jelenti azt, hogy ez nem zseniális, csupán ebből hiányzik számomra a kellő érzelmi töltet. Míg az előző részben együtt tudtam érezni a szereplőkkel, addig itt ez szinte lehetetlen. Gyönyörködöm az operatőri munkában, a színészi játékban és élvezem az események sodrását, de érzelmileg nem tud úgy hatni rám, mint a Pár dollárral többért. De mint mondtam ez is zseniális, csak másképp!

Véleményem szerint ez a rész egy szinten van a Jó, a Rossz és a Csúffal. Sok emlékezetes jelenettel van tele és a zene csúcs. A zsebóra zenéjétől libabőrös leszek. "Ha véget ér a zene, próbálj megölni!" Az ilyen pillanatok miatt imádom a western filmeket!

2019-10-23 14:54:29 Rasen (1998) / A spirál Mario Brothers (5) #2

Szívbemarkoló!

Látványos harcok vannak benne és a történet se rossz.

Sikerült megnéznem és valóban látni, hogy bizony Indiana Jones innen kapta a személyiségét, meg úgy en bloc az egész karakterét. 65 éves film létére meglehetősen látványos és izgalmas volt, viszont nagyon egyszerű a történet. Egyszerű, de szórakoztató a maga 1954-es módján. :)