Mario Brothers

Regisztráció: 2015. június 23. (4 év, 11 hónap)

Rendezők: Alex Proyas, Guy Ritchie, John Carpenter, Luc Besson, Mel Gibson, Ridley Scott, Sergio Leone, Wes Craven, Wong Kar-Wai
Színészek: Adrian Paul, Brandon Lee, Cary Elwes, Clive Owen, Mark Dacascos, Scott Adkins, Timothy Olyphant, Tony Leung Chiu Wai, Wesley Snipes
Műfajok: akciófilm, fantasy, horror, sci-fi, történelmi film
Országok: amerikai, japán, kínai

5 2020-05-25 3,3
Jûbei ninpûchô
Ninja Scroll
5 2020-05-22 4,1
Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto
Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében
5 2020-05-21 4,4

5 2020-05-09 4,6
Rear Window
Hátsó ablak
5 2020-05-03 4,5

Látta amúgy már valaki egyáltalán a hajlenyírós befejezést? Mert én elég régóta keresem és sehol nem találom. Kezdem azt hinni, hogy ez a befejezés csak egy mendemonda...

2020-05-27 12:37:20 Dracula (1931) / Drakula Mario Brothers (?) #55

A 30-as években mindenki "teátrálisan" színészkedett...

Nem tartom magam animerajongónak, de ezt azonnal megkedveltem! A főhős Jubei valami eszméletlenül szimpatikus, az akciók pedig nagyon látványosak és pörgősek. Nagyon brutális és véres anime, szex és a nemi erőszak is van benne, szóval eléggé durva. Láttam már nagyon jó animéket(D, a vámpírvadász, Sword of the stranger, Wicked City, Inuyasha), de ezt még egyiknek sem sikerült lepipálnia!

2000-ben, amikor kijött a Rekviem egy álomért olyan filmzenék készültek, mint a Gladiátoré, a Hazafié, a Számkivetetté és a Tigris és Sárkányé (ez nyerte meg). 2000 túl erős év volt Clint Mansellnek.

A Caligarit még nem láttam, de köszönöm az ajánlást, mindenképp megnézem!

előzmény: Xuja (#18)

Persze, mert a későbbi horrorfilmek (szinte) mindegyike ebből inspirálódott. A mára már klisévé vált ötletek/megoldások nagy része ebből a filmből táplálkozik. Nyilván egy 1922-es filmet képtelenség manapság úgy élvezni, mint abban az érában, de ha helyén kezeljük a dolgokat, akkor egy igazán remek filmélménnyel lehetünk gazdagabbak.

előzmény: Xuja (#16)

Adkins színészkedni is tud! Viszont neki ez a drámai családi viszályos, hősködős szerep nem igazán áll jól. A harcművészeti tudásának is csak kb. 40%-át mutatja be a film, nincsenek 720°-os, látványos pörgőrúgások, sem akrobatikus mozdulatok, csupán nyers, állatias erő... amivel nem lenne baj, de tudván, hogy Adkins ennél többre is képes lenne, ezért nem az igazi. Szívesebben nézem inkább a Boyka filmeket, mint ezt.

A Rettenthetetlen filmzenéjének eredetije, egy 1991-es anime, a 3x3 eyes (Sazan aizu) zenéje, a Pai longing:
Kaoru Wada zeneszerzőtől származik, aki olyan animék zenéjét komponálta, mint a Ninja Scroll, Inuyasha, Bújj bújj szellem!, Samurai 7, valamint a Kingdom Hearts videojátékoknak is ő a zeneszerzője. Nem hibáztatom Hornert, nagyon jól választott. "Ha lopnod kell, a legjobbtól lopj!"

2020-05-09 15:46:29 Yojinbo (1961) / A testőr Mario Brothers (5) #21

Nagyszerű film, rengeteg remake készült belőle, melyek közül a leghíresebbek az Egy maréknyi dollárért és a '66-os Franco Nero féle Django. E film nélkül valószínűleg nem létezne a spagettiwestern, mint műfaj és a szófukar, magányos, névtelen antihős karaktereknek is a Toshiro Mifune által alakított rónin szolgált alapul. Mai szemmel nézve nyilván nem túl pörgős, de ez az a film, amivel a modern akciófilmek korszaka elkezdődött. Fantasztikus!

Nagyon hangulatos és eredeti western! A kis költségvetés - kár szépíteni - eléggé szembetűnő és valóban itt-ott előfordulnak unalmas részek. Viszont a zene zseniális, konkrétan egyszerre féltem és lettem libabőrös tőle, simán felér Morricone western filmzenéihez!
Maga az ötlet, hogy Eastwood a régi seriff szelleme és bosszút állni tért vissza, egyszerűen zseniális húzás, igazán különlegessé és misztikussá teszi a filmet, igazi felüdülés az ekkoriban már kissé megfáradt western műfajában!