Mario Brothers

Regisztráció: 2015. június 23. (6 év, 1 hónap)

Rendezők: Alex Proyas, Guy Ritchie, John Carpenter, Luc Besson, Mel Gibson, Ridley Scott, Sergio Leone, Wes Craven, Wong Kar-Wai
Színészek: Adrian Paul, Brandon Lee, Cary Elwes, Clive Owen, Mark Dacascos, Scott Adkins, Timothy Olyphant, Tony Leung Chiu Wai, Wesley Snipes
Műfajok: akciófilm, fantasy, horror, sci-fi, történelmi film
Országok: amerikai, japán, kínai

Some Like It Hot
Van, aki forrón szereti
5 2021-06-08 4,4

2021-07-03 17:57:16 Nobody (2021) / Senki Mario Brothers (5) #21

Simán egy szinten van a John Wick-kel szerintem. Bob Odenkirk pedig egy vadállat! Az utóbbi évek legjobb akciófilmje.

George Peppard rendkívül szimpatikus a filmben. Visszafogott, nyugodt, megfontolt férfi, akinek van önbecsülése (a filmben legalábbis, a valóságban nem ismertem). Audrey Hepburnért sose voltam igazán oda, de ez a film nagyon jó volt.

Nagyon látványos és pörgős háborús film. Owen Wilson szerintem remek választás volt, igaz, hogy legtöbbször romantikus szutyok komédiákban lehet látni, de meglepő módon nagyon illett hozzá ez a karakter. A kedvencem azonban Vladimir Mashkov volt, a melegítő pulcsis fejvadász szerepében nagyon szimpatikus volt, már ha szabad ilyet mondani... Csupán azért adok 4 csillagot, mert az amerikai nyálas patriotizmus a végére már eléggé visszataszító méreteket öltött.

A felsoroltak közül Stallone a legjobb színész, de akcióhősként nekem Bruce Willis viszi a prímet. Amúgy valaki írta lejjebb, hogy Gary Cooper kenterbe veri az összes későbbi keménycsávót és nagyon igaza volt! Cooper volt az, aki a modern akcióhős karaktereknek példaként szolgált. Clint Eastwood, Steve McQueen, Charles Bronson stb., mind Gary Cooper csöndes, nyugodt macsó karakterét utánozták le. A többi pedig már történelem...

2021-06-25 12:47:50 Dracula (1931) / Drakula Mario Brothers (4) #58

Igazi klasszikus és Béla bá is hátborzongató, de nem igazán tetszett, hogy kispórolták a legérdekesebb részeket. A '22-es Nosferatu, igaz, hogy némafilm volt még, de ott sokkal látványosabban oldottak meg mindent, a hangulatot is jobban eltalálták, mint itt. Az nálam az 5 csillag.

2021-06-21 11:29:51 Phantasm (1979) / Agyrém Mario Brothers (5) #4

Zseniális horror, ami évekkel megelőzte a korát. A Rémálom az Elm utcában, az Elemi ösztön, a Mátrix és még rengeteg film merített belőle. A zene pedig lenyűgöző, hasonlít a Sóhajok című film zenéjére, amit én szintén nagyszerűnek tartok. Az egyik legjobb horror, amit mostanában láttam!

2021-06-16 22:07:56 Saw (2004) / Fűrész Mario Brothers (5) #72

Ez az első rész a legjobb. Itt az tetszett, hogy Jigsaw-ról alig tudunk meg valamit, rejtélyes marad és ezáltal rémisztőbb, az indítékai se teljesen világosak és ez így van rendjén. A következő részeket is kedvelem, de ott már minden misztikumot leromboltak a gyilkossal kapcsolatban, már azt is megtudjuk róla, hogy milyen kovászos uborkát rakott el befőttnek, ami szerintem nem tett jót a sorozatnak.

Sokan szidják Chris Rockot, de véleményem szerint nem volt rossz alakítás. Persze ez a laza feka humora itt is jelen van egy kicsit, de jó volt látni egy ilyen komolyabb szerepben is, nem valami hülye vígjátékban. Aki viszont nem illett bele ebbe az egészbe az Samuel L. Jackson volt. Na vele tényleg mellélőttek...

2021-06-13 12:35:25 Mogambo (1953) / Vörös por Mario Brothers (?) #3

Vagy inkább Jávor Pál Magyarország Clark Gable-je. :D

előzmény: Jereváni Rádió (#2)

2021-06-12 16:02:19 High Noon (1952) / Délidő Mario Brothers (5) #119

Bár én mindig is úgy tartottam, hogy Sergio Leone westernjei a legjobbak, azonban tudomásul kell venni, hogy a klasszikus westernek régebben készültek, más technológiai megoldások voltak akkoriban, egyszerűen más idők jártak. De a Délidő még 1952-es film létére is izgalmas, látványos és nagyon férfias western. Gary Cooper kiváló színész és enélkül a film nélkül valószínűleg Leone westernjei sem olyanok lennének, amilyenek...