Mario Brothers

Regisztráció: 2015. június 23. (3 év, 4 hónap)

Rendezők: Alex Proyas, Guy Ritchie, John Carpenter, Luc Besson, Mel Gibson, Ridley Scott, Sergio Leone, Wes Craven, Wong Kar-Wai
Színészek: Adrian Paul, Brandon Lee, Cary Elwes, Clive Owen, Mark Dacascos, Scott Adkins, Timothy Olyphant, Tony Leung Chiu Wai
Műfajok: akciófilm, fantasy, horror, sci-fi, történelmi film
Országok: amerikai, japán, kínai

5 2018-06-21 2,4
(T)Raumschiff Surprise - Periode 1
A zűrhajó
5 2018-05-27 2,1

Brandon Lee egyik legnagyobb rajongójaként mondom hogy ez a rész fantasztikus! Eric Mabius rendkívül tehetséges színész, méltó a Holló eljátszására. A zenék baromi jók, a hangulat baromi jó, a színészek baromi jók, a történet baromi jó! Az első rész klasszikus, de a második és harmadik rész is csodálatos! A negyedik viszont időpocsékolás...

Nagyon kemény film! David Bradley hatalmas!

Szórakoztató, tele sírva röhögős poénokkal és kellemes hangulattal. Szerintem a maga nemében fantasztikus!

Ez egy B-film. Én rajongok a B-filmekért. Az általad említett Amerikai nindzsa vagy a Véres játék is nagy kedvenceim. Ennek a filmnek a hangulata szerintem a véres összecsapásokban és a két fő karakterben rejlik. A szuperhősös filmeket pedig nem akartam bántani igazán, hisz én is kedvelem némelyiket, viszont valami hiányzik belőlük. A nosztalgikus érzés miatt is szívesebben nézem ezeket a filmeket.

Ilyen egy 100%-ig szórakoztató akciófilm kérem szépen! B-kategóriás, meg minden, de van valamije, ami a mai CGI-os szuperhősös bohóckodásoknak nincs. Ez pedig nem más, mint a hangulat! David Bradley minden filmjében ilyen szimpatikus jófiúkat játszik és nagyon jól állnak neki az ilyen szerepek. Remek harcművész volt a maga idejében. Mark Dacascos itt gonoszt alakít, de az ő karaktere is hatalmas!

Nem egy szokványos romantikus vígjáték, az biztos. Sokkal inkább nevezném drámának. Az biztos, hogy valós problémákkal foglalkozik és bár nem nyújt megoldást, azért igen fontos kérdéseket tesz fel a szerelemmel kapcsolatban. "Biztos a nagy Ő az egyetlen Ő?"

2018-07-24 09:48:27 Mad Max (1979) Mario Brothers (5) #35

A modern akciófilmek egyik (ha nem a) legnagyobb mérföldköve a Mad Max. Mel Gibson ekkor is nagyszerű és szimpatikus színész volt, a világ, amiben játszódik, a lepusztult hangulat, a sebességmámorban úszó gyilkos motorosok (és rendőrök), a minden irányból leselkedő veszély érzete mind-mind fantasztikusak! Persze mai szemmel már érződnek bizonyos hibák, pl. a kis költségvetés, de az akciók és Max ultrafaszályos kisugárzása mind a mai napig ugyanolyan lenyűgözőek, mint 1979-ben!

Ebben az időszakban véleményem szerint nem készült ennél jobb akcióthriller. Egyszerűen remek, hogy egy 1976-os film így le tudja kötni a mai adrenalinbombákon "szocializálódott" nézőket is. Le a kalappal!

A maga műfajában tökéletes. A britek sokkal erősebb horrorokat tudnak készíteni, mint Hollywood, az biztos! A színészek pedig egytől-egyig ott vannak a toppon. Bár az igaz, hogy a végén egy enyhe dührohamot kaptam. :D

2018-06-25 16:30:00 Gladiator (2000) / Gladiátor Mario Brothers (5) #107

Nem számít hányszor nézem meg, mindig elsírom magam rajta. Amint meghallom Hans Zimmer zenéjét, és ahogy Maximus sétál hazafelé a búzát simogatva... Libabőr!