Bicycle Repairman

Regisztráció: 2015. március 12. (4 év, 5 hónap)

Nem: nem publikus

Upgrade – Javított verzió
4 2019-02-04 3,9
Ready Player One

4 2019-01-01 3,6

Nem is tudom mit vártam egy olyan filmtől, amit a szürke 50 árnyalata című betűmoslék ihletett. Lélekben egy Nancy Mayers féle habcsókos és felejthető sztorira készültem, de ehelyett csak egy kínos és bugyuta filmet kaptam, ahol a legfőbb poénforrás a könyvből kiragadott idézeteken való megrökönyödés és/vagy szemérmes kuncogás a főszereplő hölgyek részéről.

2019-02-28 14:46:35 Unsane (2018) / Tébolyult Bicycle Repairman (3) #13

Érdekes kísérleti darab a használt technikát illetően, jár neki egy hármas fölé. A történet nem nagy truváj, de a rendezés és a főszereplő csaj elviszi a hátán a filmet. A sztori a vége felé valóban megbicsaklik néhol, de az egyik lentebb felemlegetett teleportációra azért próbálnak némi magyarázatot adni:
George szökése a gumiszobából az általa említett titkos ajtón keresztül történhetett, ami közvetlenül az erdőbe nyílik. Fel is kínálta a csajnak, hogy azon keresztül szökjenek meg. Persze ettől még a magyarázat sántít, mivel nem szoktak gumiszobákra titkos "vészkijáratot" rakni, és pláne nem kötik az újonc ápolók orrára, ha így is lenne.

2019-02-24 15:39:29 Overlord (2018) Bicycle Repairman (2) #18

Sajnos ez a mozi most a két szék közül a földre esett, pedig jól is elsülhetett volna a zsánerek közötti váltás.
Nem segít az értékelésen a jó néhány plot hole sem, egyes szereplők szuperhősként teleportálnak a helyszínek közt, ill. a szintén a semmiből kerülnek elő méretes gépkarabélyok és egy komplett náci tábor felrobbantásához is elegendő robbanóanyag is. Sajnálom, ez most nem sikerült - talán majd legközelebb..

A nosztalgia-faktor miatt kiosztok neki egy ötöst - bár e nélkül sincs oka a filmnek szégyenkeznie, hál' Istennek jól öregedett. A budy cop zsáner egyik gyöngyszeme (az első résszel egyetemben) - sajnos ez már nem mondható el a harmadik részről. Good old times never come back..

Azon kevés filmek egyike, ami beszippant az első percekben, és a végéig nem ereszt.
Újranézés után is kitűnő alkotás, nagybetűs SCI-FI.
Most megyek, és eszek egy kis krumplit.

A franchise gyalázása tovább folytatódik - külön fájdalom, hogy most Shane Black rúgott bele a földön fekvő ragadozóba. Az Asylum studiónak fel van adva a lecke.

Celluloid hulladék, jobban szenvedtem alatta, mint Nicolas Cage.

2017-09-10 19:07:15 Alien: Covenant (2017) Bicycle Repairman (2) #200

Ez a film az alien univerzium meggyalázása/paródiája. A film csúcspontja az integető alien bébi - csak az hiányzott, hogy a fejére csapjon egy szalmakalapot, és a "Hello my baby, hello my honey" dalolva elsasszézzon David előtt.

Méltatlanul alulértékelt vígjáték, bőven nézhető kategóra. Nem az évtized vígjátéka, de néhány poén nagyon ült, és az altesti viccek terén sem veti el (túlságosan) a súlykot. Erős hármas.

2017-01-09 10:20:25 Hardcore Henry (2015) Bicycle Repairman (1) #25

Sajnos szó szerint nézhetetlen, kb. 10 perc után fordult fel a gyomrom az fps élménytől..