Bicycle Repairman

Regisztráció: 2015. március 12. (4 év, 9 hónap)

Nem: nem publikus

4 2019-09-18 3,7
Le sens de la fête
Eszeveszett esküvő
3 2019-06-21 3,3

Újranézés után felpontozódott ötösre, immár 2 folytatás után is ez a legjobb/legizgalmasabb/látványosabb M:I film - és egyben a leghosszabb bmw reklám is :-) - bár az utóhatás szorosan a nyomában van.

Na kérem, nem volt ez rossz. Bár fogalmam sincs, hogy kik voltak azok a hüllő testű - meg Jude Law testű - idegenek, de a film közepe hozta a 90-es évek buddy cop filmek hangulatát.
Ezenfelül az ifjú Samuel L.J. is remekül sikerült, Ang Lee sírva könyöröghet a receptért.

Ülj le Tarantino fiam, ez most csak egy erős hármas - remélem az utolsó filmedre öszzekapod magad!

"Nagy legyen a szíve és ez kifele jól látsszon" - Sub Bass Montster ezen örökbecsű klasszikus sora járt a fejemben végig, miközben Jessica Chastain alakítását - vagy inkább domborítását - szemléltem a képernyőn, és ha van létjogosultsága a 3d-nek, akkor ez a film az (lett volna, ha abban forgatják), ám még így is nagyon nehéz Chastain szemébe nézni, pedig remekül hozza a szerepét. Nincs szó explicit tartalomról, csupán a rá (és hölgytársaira) adott ruhák vannak olyan mód köldökig sliccelve, hogy az ember fia képtelen az amúgy pörgős és remekül megírt narrációra és dialógusokra koncentrálni.
Szóval ettől függetlenül (vagy éppen ezért), a film az első perctől beránt, az ember csak kapkodja a fejét a nagy információáradatban és a vizuális orgiában. A gyönyörű Chastain mellett a többi szereplő is rászolgál a jattra, bár az Idris Elba által alakított ügyvéd figurája már-már annyira sztereotip, hogy tuti a való életben is ilyen volt, mert ennyi sablont egymás mellé pakolni igencsak gáz lenne Aaron Sorkin részéről.
Egyedüli hiányérzetem a végével volt, vártam volna valami csavart (ahol is kiderül, hogy a vörös démon orránál fogva vezette az FBI-t, a bírókat és saját ügyvédjét is - a'la Közönséges Bűnözők), de ezúttal nem kaptam ilyet, hisz végül is ez egy valós történet, a kisember győzelme a gonosz hatalom ellen, ami legalább annyira felemelő befejezés, mint egy elcsépelt fordulat.

Nem is tudom mit vártam egy olyan filmtől, amit a szürke 50 árnyalata című betűmoslék ihletett. Lélekben egy Nancy Mayers féle habcsókos és felejthető sztorira készültem, de ehelyett csak egy kínos és bugyuta filmet kaptam, ahol a legfőbb poénforrás a könyvből kiragadott idézeteken való megrökönyödés és/vagy szemérmes kuncogás a főszereplő hölgyek részéről.

2019-02-28 14:46:35 Unsane (2018) / Tébolyult Bicycle Repairman (3) #13

Érdekes kísérleti darab a használt technikát illetően, jár neki egy hármas fölé. A történet nem nagy truváj, de a rendezés és a főszereplő csaj elviszi a hátán a filmet. A sztori a vége felé valóban megbicsaklik néhol, de az egyik lentebb felemlegetett teleportációra azért próbálnak némi magyarázatot adni:
George szökése a gumiszobából az általa említett titkos ajtón keresztül történhetett, ami közvetlenül az erdőbe nyílik. Fel is kínálta a csajnak, hogy azon keresztül szökjenek meg. Persze ettől még a magyarázat sántít, mivel nem szoktak gumiszobákra titkos "vészkijáratot" rakni, és pláne nem kötik az újonc ápolók orrára, ha így is lenne.

2019-02-24 15:39:29 Overlord (2018) Bicycle Repairman (2) #18

Sajnos ez a mozi most a két szék közül a földre esett, pedig jól is elsülhetett volna a zsánerek közötti váltás.
Nem segít az értékelésen a jó néhány plot hole sem, egyes szereplők szuperhősként teleportálnak a helyszínek közt, ill. a szintén a semmiből kerülnek elő méretes gépkarabélyok és egy komplett náci tábor felrobbantásához is elegendő robbanóanyag is. Sajnálom, ez most nem sikerült - talán majd legközelebb..

A nosztalgia-faktor miatt kiosztok neki egy ötöst - bár e nélkül sincs oka a filmnek szégyenkeznie, hál' Istennek jól öregedett. A budy cop zsáner egyik gyöngyszeme (az első résszel egyetemben) - sajnos ez már nem mondható el a harmadik részről. Good old times never come back..

Azon kevés filmek egyike, ami beszippant az első percekben, és a végéig nem ereszt.
Újranézés után is kitűnő alkotás, nagybetűs SCI-FI.
Most megyek, és eszek egy kis krumplit.

A franchise gyalázása tovább folytatódik - külön fájdalom, hogy most Shane Black rúgott bele a földön fekvő ragadozóba. Az Asylum studiónak fel van adva a lecke.