BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (2 év)

Rendezők: Christopher Nolan

Shutter Island
Viharsziget
5 2017-02-19 4,2

2017-02-25 21:19:45 Misery (1990) / Tortúra BalaKovesi (5) #39

A közeljövőben a Stand by Me-vel fogok megpróbálkozni a King adaptációk közül, de köszönöm az ajánlást, felveszem a kívánságlistámra!

előzmény: Umberto (#38)

2017-02-25 18:46:10 Misery (1990) / Tortúra BalaKovesi (5) #37

A Remény rabjai és a Halálsoron után a legjobb Stephen King filmadaptáció, amit eddig láttam. Nem hittem volna hogy eddig fent tudja tartani a figyelmem, ahhoz képest hogy alig van pár helyszín nagyon izgalmas film, mely nem éppen lassú tempója mellett teret hagy, hogy elmerüljünk a hófödte tájban. A lábeltörős jelenet az alatta hallható Moonlight sonata-val pedig egyszerűen zseniális, nagyon jó jelenet. Mind a két színész nagyon jól játszik, Kathy Bates minden mozdulatától a frász kerülget, James Caan ironizálásain pedig jókat mosolyogtam, nem számítottam rá, hogy humor is lesz a filmben. Jó film volt ez, bár nem ér fel a két előbb említett Darabont műhöz (ami nem is feltétlenül baj).

2017-02-24 21:20:30 [Vapiti 2016] BalaKovesi #97

A három végső jelöltemből kettő nyert. :D Igaz, nem Tremblayre szavaztam, de kiérdemelte a díjat, csak így tovább, sok sikert kívánok neki a továbbiakban is! :)

2017-02-20 23:25:45 [Vapiti 2016] BalaKovesi #77

Még a Spotlighttal lehet megpróbálkozom, de nem hinném hogy a Room-ot letaszítja a trónról.

Arany: Room
Férfi ezüst: Fassbender
Női ezüst: Larson

2017-02-19 20:21:08 Shutter Island (2010) / Viharsziget BalaKovesi (5) #153

Hmm, erről még nem hallottam. Mondjuk nem nyom sokat a latba, nem éreztem, hogy ezek nélkül a vágások nélkül kevésbé érzékeltetné az őrületet. :D

előzmény: purplerain (#152)

2017-02-19 19:23:09 Shutter Island (2010) / Viharsziget BalaKovesi (5) #151

Zseniális... Mesteri... Most így hirtelen ez a két szó ugrott be a filmről, de lehetne illetni még jópár pozitív jelzővel. Nagy elvárásokkal ültem le elé, és ezeket az elvárásokat sikerült megugrania. Nagyon ügyesen vezet félre, bár azért sejteni lehet dolgokat, például azt hogy Ruffalo karaktere nem az, akinek látszik (és hogy valószínűleg ő az orvos) vagy mégse?!? :D az atmoszférát remekül teremti meg, az igazság kiderülte pedig kellően szívbemarkoló (még úgy is, hogy lehet nem is igaz). DiCaprio zseniálisat alakít (jobban játszik, mint a Revenantben), ezért is kaphatott volna Oscart, de a többi színészre sincs panasz. Az első képkockától az elgondolkodtató utolsó képkockáig odavagyok a filmért, azt hiszem megtaláltam az egyik új kedvencemet.

9.5/10

Hogy negatívumot is mondjak: Néha elég furán van vágva a film, pl amikor valamelyik szereplő néz jobbra, a következő jelenetben meg néz balra, mintha már úgy nézne fél perce. Volt pár ilyen jelenet, de ez már inkább csak szőrszálhasogatás, számomra semmit nem vesz a film értékéből.

2017-02-17 21:26:00 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6147

Már az előzetes legelején sejtettem, hogy Lubezki keze van a dologban. :D (Leellenőriztem IMDb-n, és tényleg.) :)

2017-02-16 21:18:29 Moonlight (2016) / Holdfény BalaKovesi (?) #20

De jó!!! Sem Veszprémben, sem Balatonfüreden, sőt, sehol a környéken nem adják a filmet. De legalább a Pofoncsata című remekművet (mert bizonyára az) bőséggel vetítik, amelynek már a címe is alaposan meggyőzött arról, hogy ezt a filmet látnom kell! :) ... Well done! Úgy tűnik marad a torrentezés, meg a remény arra hogy egyszer majd a Moonlight féle filmeket is lehozzák ide vidékre, nem csak a látványfilmeket meg a maszlag vígjátékokat.

Mondjuk az nem olyan rossz dolog, ha nem spoilerezik el a fél filmet már a bemutató előtt fél évvel. :D De kétség kívül szokatlan hogy egy ilyen ismert regény(sorozat) adaptációjához még mindig nincs trailer. Manapság divat már egy évvel a bemutató előtt kiadni előzetest. (Lásd: DC)

előzmény: bambula (#1)

Meghallgattam, nekem tetszik. Hangulatos, megnyugtató. Most így hirtelen a Firewatch ugrott be róla. :D Csak így tovább!

előzmény: dikalosz (#608)