BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (6 év, 7 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Brad Pitt, Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, Natalie Portman, Robert Pattinson, Robin Williams, Ryan Gosling, Scarlett Johansson, Timothée Chalamet, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, western
Korszakok: Mostanában a 2000-es évek előtt készült filmeket részesítem előnyben, de ha jó a film, akkor nekem mindegy mikor készült

Születési év: 2001

Terminator: Dark Fate
Terminator: Sötét végzet
3 2021-08-04 2,8

2021-09-01 00:13:55 The Green Knight (2021) BalaKovesi (4) #4

Tudom, hogy szürreális film, de hogy került a Barry Keoghan karaktere átlal ellopott fejsze a szellemlányhoz? Az óriásoknak csak annyi szerepük volt, hogy felkínálkozzanak, mint egérút, vagy valami felett elsiklottam? Alicia Vikander lényegében a kísértést játszotta? Más magyarázat nem jut eszembe, hogy miért alakíthat két külön karaktert. A Vendéglátó várában kicsoda a bekötött szemű nő?

Idén ezt a filmet vártam az egyik legjobban, és ha nem is maradéktalanul, de teljesítette az elvárásaimat. A közepe tényleg kicsit leül, valamikor kicsit untam is, pedig szeretem a lassú filmeket, valamint bármennyire is erős az atmoszférája, szerintem lehetett volna még ennél is vaskosabb (mondjuk helyenként markánsabb zeneválasztással). A hibái ellenére a vége kárpótol, a megválaszolatlan kérdések ellenére pedig azt hiszem világos, mit szeretne üzenni a film. Nem egy szokványos darab, mindenképpen újranézős.

2021-07-31 09:08:28 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6525

Friss infók szerint a Dűne PG-13-as besorolású és 155 perces lesz. Én nem olvastam még a könyvet, tehát a kérdésem: az alapmű indokolja az R besorolást, csak a fejesek valószínűleg félnek a BR 2049 csúnya anyagi bukásának megismétlődésétől, vagy nem indokolja, várható volt? Előbbire magyarázat lehetne a 155 perc az alapján, hogy mindenhol azt olvasom, hogy ezt 3 órában sem lehetne adaptálni, 2 film ide vagy oda, csak ugye így többször lehet vetíteni/nap.

A Szárnyas fejvadászra voksoltam, de a Majmok bolygója-trilógia is példaértékű egyébként (a harmadik részben emlékeim szerint több a közeli beállítás a majmok tekintetéről, mint a csatajelenet).

2021-05-12 08:57:54 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6494

Brutál jól néz ki! Remélem a film is olyan jó lesz, mint az előzetesei.

2021-04-15 20:29:00 F9 (2021) / Halálos iramban 9. BalaKovesi (2) #2

Kevés olyen vicces képződményt láttam mostanában, mint ez az előzetes, kedvem is támadt pótolni az egész franchiset. :D

előzmény: Joeker81 (#1)

Ilyenkor jön rá az ember, hogy más tudni és más látni. Meg persze átélni. Soha nem szeretném, a film után annál kevésbé. Adok neki egy ötöst, de remélem nem kell többet megnéznem.

Benne voltam. Ilyen nyugtalanságot még talán egy film alatt sem éreztem, az első felében végig a torkomban dobogott a szívem, de már az elejétől kezdve. Van egy megmagyarázhatatlanul nyugtalanító hangulata, még a látszólag békésebb jelenetek alatt is. A második felére meg egyszerűen nincsenek szavaim. Szerintem túlzás nélkül még fél órával a befejezést követően is csak néztem magam elé, utoljára talán a Szentjánosbogarak sírja tépázott meg ennyire. Nagy sebet ütött, az életöröm egy távoli, elérhetetlen fogalomnak tűnt tegnap a sötét szobában ülve. De persze vissza fog térni, és én ugyanúgy bántani fogok, ütni, taposni. Talán már most visszatért. A késszúrás hege viszont meg fog maradni. Tudom, van bennünk rengeteg jó is, csak a filmet látva sokkal nehezebb ezt elhinni. Őszintén nem tudom, hogy másnak tudnám-e ajánlani, vagy sem. Lehet átjön ennél kisebb rúgással is, de félek hogy még ekkora sem elég ahhoz, hogy abbahagyjuk az ásást. Soha többé. Nincs magyarázat ekkora pusztításra, nem lehet megindokolni, ép ésszel felfogni. Ahogyan a revansjelenet sem járt semmilyen katarzissal, nem oldozott fel az újabb erőszak. Komolyan bajban vagyok az osztályzással, mert bár maga a film hihetetlen atmoszferikus és profin van fényképezve (a szépent egyszerűen nem tudtam leírni), nem tudom hányasra tudnám osztályozni a terrort, az emberi gonoszságot, azt a tekintetet.

Bármit írnék üres lenne. Mi alapján lehet osztályozni ezt a filmet?