BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (1 év, 11 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan

Don't Breathe
Vaksötét
4 2016-12-20 3,6

2017-01-22 13:14:16 [Vapiti 2016] BalaKovesi #51

Hűha. Női Ezüstbe mind a három jelöltem bekerült, az Aranyba kettő (Steve Jobs sajnos nem), és a Férfi Ezüstbe is kettő. Ennek örülök. :D (Bár Margot Robbie top 10-be való bekerülését nem nagyon értem, de igazából nem izgat annyira.) Egyébként ha Ryan Gosling csak egy filmjével jutott volna be, akkor ki lett volna a tizedik férfi jelölt? (Andrew Garfieldnak örültem volna, de nem hinném hogy rá olyan sokan szavaztak volna).

2017-01-22 01:48:12 Arrival (2016) / Érkezés BalaKovesi (5) #86

Gyönyörűen fényképezett, lenyűgöző atmoszférájú film lett az Érkezés. Öröm volt látni egy olyan (mostanában készült) sci-fit, ami nem csak a pusztításról és látványról szól, hanem van benne érzelem és értelem is (utóbbival valószínűleg sokan vitatkoznának, én viszont engedem magamat ,,becsapni". Sok ma készült sci-finél okosabb filmmel van dolgunk). Ami viszont zavart, hogy Jeremy Renner karakterét nem dolgozták ki rendesen, teljesen 2D-s a figura, pedig később ugye elég fontos szerepe lesz, ehhez azért illett volna mélységet is adni a karakternek, nem csak pár olyan infót, amivel indokolt a Dr. Banks-szel való összejövetele a film végén. Van még pár kisebb hibája, például hogy néha leül a sztori, de összességében nekem tetszett a film, kedvet kaptam a novella elolvasásához. A Fogságban jobban tetszett, de ahhoz hasonlóan az Érkezés is kiérdemelte nálam az ötöst.

8.5/10

2017-01-22 00:59:03 Steve Jobs (2015) BalaKovesi (5) #25

Teljesen egyetértek! Jelöltem is az Arany, és a Férfi Ezüst Vapitire a filmet. Szurkolok neki rendesen! :D

2017-01-21 19:18:55 [Vapiti 2016] BalaKovesi #35

Arany:
Room (A szoba)
Arrival (Érkezés)
Steve Jobs

Férfi Ezüst:
Michael Fassbender (Steve Jobs)
Tom Hardy (The Revenant / A visszatérő)
Andrew Garfield (Hacksaw Ridge / A fegyvertelen katona)

Női Ezüst:
Brie Larson (Room / A szoba)
Mary Elizabeth Winstead (10 Cloverfield Lane)
Amy Adams (Arrival / Érkezés)

Sajnos nem tudtam sok idei filmet nézni, így ezekre esett a választás.

2017-01-16 19:39:30 Steve Jobs (2015) BalaKovesi (5) #23

Steve Jobs:

Nem hittem volna, hogy ilyen izgalmas lesz. Egy percre sem ül le a sztori, csak úgy záporoznak a jobbnál jobb párbeszédek, amelyek sokszor nem hagynak levegőt venni, olyan nagy dózisban adagolják őket. A színészek is mind kiválóak, főleg Fassbender, aki nem hiába az egyik kedvenc színészem, csak úgy úszkál Jobs szerepében. DiCaprio kiérdemelte az Oscart, nagyon jól játszott a Revenantben, viszont én inkább Fassbendernek adtam volna oda a díjat. (Így sincs okom panaszra, jó kezekben van a szobrocska DiCaprionál is). A cselekmény váza is tetszett, nem az a szokásos "Based on a true story" típusú. Mondjuk féltem is picit, hogy nem fogom érteni ki-kicsoda, de szerencsére nagyjából érteni lehetett. A szinkron is kifejezetten jól sikerült. Nagyon jó film lett a Steve Jobs, tele remek színészi játékokkal és olyan jól megírt párbeszédekkel, amilyenekkel az utóbbi bő egy évben nem nagyon találkoztam. Fassbendert jelölöm Vapitira, a filmet még nem tudom, mivel nagyon sok elmaradásom van (sajnos már régóta nem nézek heti rendszerességgel filmeket, mostanában igyekszem behozni az elmaradást).

Egyébként Jobs tényleg akkora köcsög volt, mint ahogy itt mutatják? :D

A film egyik erős jelenete alatt hallható zene, érdemes végighallgatni.

Amilyen jól sikerült a First Class és a Days of Future Past, úgy lett ez a film teljesen közepes.
Több gondja is van: En Sabah Nur totál jellegtelen, próbálták nagyhatalmúnak/félelmesnek beállítani, de nem sikerült. Az egész film alatt nem csinál kb semmit (csak halkan suttog és néha felordít mint egy retardált). A Négy lovas tagjaiból háromnak (Magneto ugye kivétel) nincs 2-nél több tulajdonsága, a fiatal Jeannek, Scottnak és Árnyéknak valamivel több van, de annyi karaktert mozgat a film, hogy egyiket sincs idő normálisan kidolgozni. Sajnos Magnetonak sem jut annyi szerep mint kéne, pedig megérdemelné. Valamint Farkast Rozsomákot is felesleges volt belerakni. Oké, nagyon király amit művel, de azért érezni lehetett rajta a ,,Rakjuk bele Logant! Hámerméne" jelleget.
Hibái ellenére mégsem tudok haragudni a filmre. A régi szereplők jók, a zene és a látvány is (bár lehetett volna sokkal visszafogottabb is), Higanyszál nagggyon laza, és ebbe még mindig több szív-lélek szorult, mint mondjuk egy Suicide Squad-ba vagy Acélemberbe. (DC khmmm... Kapd össze magad!)

Azt az átlagot, ami itt KT-n van neki, pont megérdemli. :)

2017-01-08 11:42:19 Room (2015) / A szoba BalaKovesi (5) #123

Úgy tűnik hasonló véleményen vagyunk. :) Az interjús jelenetre tényleg a ,,gyomronrúgás" a legjobb kifejezés. Egyszerűen undorító ami annál a résznél történik.
A könyvre pedig egyre kíváncsibb vagyok!

előzmény: Bubu (#122)

2017-01-08 00:02:29 Room (2015) / A szoba BalaKovesi (5) #121

"Nem is annyira az amstettenivel, mint mondjuk Jaycee Lee Dugard esetével."

Róla még nem is hallottam, de utánaolvasok. :)

"A szabadulásuk után is van érzelmi csúcspont szerintem..."

Ezért is írtam, hogy a szabadulás után is bővelkedik a film erős momentumokban, csak engem valahogy a szabadulásos rész fogott meg a legjobban, az volt számomra a legintenzívebb, az hatott rám a legjobban. Ezért nekem az a film "fő" csúcspontja.

Egyébként teljesen egyetértek azokkal, amiket a spoilerben leírtál. Arról az interjús részről érdekes, meg is feledkeztem. :D De most visszagondolva valóban zseniális jelenet az is. Pedig emlékszem, gondoltam is magamba hogy "ajaj, ennek nem lesz jó vége..."

előzmény: Bubu (#120)

2017-01-07 15:10:45 Room (2015) / A szoba BalaKovesi (5) #118

Emlékszem, amikor először hallottam erről az esetről, mennyire lesokkolt. El sem tudom képzelni, hogy lehet képes ilyen dolgokra egy ember. (Bár aki ilyeneket tesz, ott már nem esik szó józan észről.) Egyébként ha jól tudom a film egy könyv megfilmesítése. Vajon ez a Josef Fritzl féle eset ihlette a könyv létrejöttét?

A filmhez: Így, hogy már nem olyan friss az élmény, találtam benne egy apróbb hibát. A film a közepe fele, a szabadulásnál éri el számomra csúcspontját. Onnantól is vannak erőss jelenetek, de egyik sem váltotta ki belőlem azt az érzést, mint az előbb említett résznél. Persze ez nem olyan nagy baj, hiszen azt a jelenetet nehéz lett volna űberelni, így is marad ugyanolyan zseniális, a film számomra nem veszített semmit az értékéből.

2017-01-06 21:52:15 Room (2015) / A szoba BalaKovesi (5) #111

Keresem az állam, de a film nézése közben elhagytam valamerre!

Rég éltem át ilyen erős, szívbemaró filmélményt. A színészek egytől-egyik kiválóak, kiváltképp Brie Larson és a kicsi Tremblay, ez a srác még sokra fogja vinni! (És hát Larson sem hiába tarthatta tavaly kezében az Oscart.) Különleges ízt ad a filmnek, hogy mindent Jack szemszögéből látunk. Vele kelünk, vele alszunk, vele izgulunk Anyáért, és vele fedezzük fel, hogy milyen a külvilág. Nagyon tetszett ez a szemszög, hogy nem egy reménytelen túléléstörténetet látunk, hanem egy szívvel-lélekkel teli történetet, amelynek egyes részei úgy érzem jó időre belevésődtek az emlékezetembe.
Még keresem a szavakat, sok mindent kavarog bennem, de már látom hogy a filmnek a kedvenceim - és a Vapiti jelöltjeim - között lesz a helye. (A szinkron úgy érzem egész jóra sikeredett.)

Zseniális, csillagos ötös, stb... (Ha itt a KT-n lehetne 6-ossal is szavazni, gondolkodás nélkül azt adnék rá). :)

7 évig bezárva lenni egy ilyen helyen, te jó ég! Hét éve még általános iskolában a tanáraimat boldogítottam soha be nem álló számmal/aranyköpéseimmel. :D Ha belegondolok, hogy az azóta eltelt időt egy ilyen helyen kellett volna eltöltenem ilyen körülmények között...