BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (2 év, 6 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, Sergio Leone
Színészek: Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Michael Fassbender, Natalie Portman, Robin Williams, Scarlett Johansson, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra, western
Korszakok: Mostanában a 2000-es évek előtt készült filmeket részesítem előnyben, de ha jó a film, akkor nekem mindegy mikor készült

Születési év: 2001

Stand by Me
Állj mellém!
4 2017-07-27 4,2

2017-08-14 21:42:04 The Moonlight Man (2016) BalaKovesi (2) #1

Teljesen feszültségmentes, kicsit sem ijesztő, hangulat nélküli rövidfilm. Egyedül sétál a nő, meglát hirtelen egy ilyen izét, erre a rekciója egy sóhajtás...
Komolyan? A táskát meg minek rakja le a kulcs felvevéséhez? És miért a kocsiba száll be elfutás helyett? Amúgy sincs nála a kulcs.
Ha a Ragyogásnak ment a maga 146 percében a feszültség megtartása (sőt, fokozása), akkor ennek miért nem ment 3 percben? Azt hinné az ember, hogy ennyi idő alatt sokkal könnyebb a feszültséget megtartani (már ha sikerül egyáltalán megteremteni). A vége meg annyi, hogy elkapja a szörny. Ez aztán a befejezés! :D Totál felesleges volt elkészíteni, és még rossz is. :D A szörny mondjuk nem néz ki rosszul.

és itt tekinthető meg

Egy horror rövidfilmet kérnék:
(Youtube link)
A linkek telefonról vannak küldve, de azért remélem nem lesz gond. :)
Köszönöm!

2017-08-14 20:32:45 Dunkirk (2017) BalaKovesi (5) #62

Azt én sem értem, hogy hogyan került Murphy arra a hajóroncsra. Ismerősöm szerint akivel néztem azért nem mutatták, mert az nem tartozik a fő(bb)
cselekményhez. És végülis igaza van. A parti cselekménynél csak a fiatal katonákat és a mólót mutatták, az ő roncsrakerülése pedig kiszakadt a parton-/mólónlévők cselekményéből. (Mondjuk legalább mutathatták volna messziről, hogy elindul egy hajóval.) A hajós idősíkon is csak onnan lehetett mutatni, hogy megtalálták, elvégre ott találkoznak vele először. Repülőről meg nem lehetett látni, mert Hardy-ék jóval azután jöttek miután már a hajóra került.

Egyébként én akárhogyan számolom, a parti rész nálam sehogy nem jön ki egy hétre. Az egy hétnek csak a végét láthatjuk? Vagy miután kiérnek a partra a torpedózás után, és mielőtt bemásznak a parton ragadt hajóba több nap telik el? Vagy csak én vagyok hülye és mind kettő megtekintéskor elnéztem valamit? :D

előzmény: SoZi (#61)

2017-08-12 18:15:53 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6277

Ígéretes bizony! Aronofsky filmjei (a felejthető Noé-n kívül) sajnos totál kimaradtak nálam, pedig érdekelnek, de már a színészgárdából és a trailerből kiindulva is várós!

előzmény: hhgygy (#6276)

Igen, akad Jumpscare a trailerben, nem is egy, és nem túl eredetiek. :) Moziban láttam az előzetest, és annyira kiszámíthatóak... :D De hát csak van valami a filmben, elvégre eddig nem tiporták a sárba... Zalaba cikkbevezetőjéből kiindulva atmoszférában erős a film. Bááár ha már választanom kéne az IT és ez között, egyértelműen a King-adaptációval tennék próbát. :)

2017-08-12 03:04:06 Dunkirk (2017) BalaKovesi (5) #59

Hát én nem nagyon láttam hősies katonákat. Szinte mindenki csak a saját bőrét akarta menteni, próbáltak kijutni a földi pokolból, akár mások életét is kockára tették volna a saját túlélésükért (lásd: a hajóban bujkálós jelenet). Akire rá lehetne aggatni a hősies jelzőt, az Tom Hardy karaktere, szerintem az ő filmvégi jelenete ki is lógott picit az addigi filmből,
ott előjön a pátosz, de el tudom nézni a filmnek

"...és ez össze köthető azzal a sablonos klisé mondattal: Nézd fiam ! legjobb repülőgép amit valaha csináltak (na szép... gonosz németek annyira szart csináltak)."

A németek gépeit egy szóval nem szarozta le, a legjobb után nem rögtön a szar jön. :D Arról hogy klisé-e vagy sem nem tudok nyilatkozni, én máshol még nem hallottam, de hát én nem láttam több ezer filmet... :D Kíváncsi vagyok a többi fórumozó hallotta-e már más filmben.

Leírtad hogy szerinted mik benne a sablonok, és hogy mik benne a nem valószerűek. Téged most akkor a "Fuldokló katonát pont akkor mentik meg amikor már szinte megfulladt a repülőben.", az "utolsó másodpercben megállítottuk a bombát, vagy ha mégse utolsó pillanatban ugranak ki az épületből a hőseink amikor a bomba robban...." és az "amikor épp annyi üzemanyaga volt az embernek hogy épp hogy de sikerült az ellenséges gépet lelőnie..." részekből kiindulva az zavar, hogy Nolan ezekkel a jelenetekkel fokozni akarta a feszültséget. Lehet hogy nálad és sok más embernél nem érte el a hatást, untátok, de van akiknél igen (például nálam). Egyébként bomba megállítós részre nem is emlékszem. A repeszes rész fel sem tűnt, de le tudom élni a hátralévő életemet abban a tudatban hogy a parton a robbantásokkor a repesz nem találta el az embereket. A rendező játékfilmet csinált, és nem dokumentumfilmet. Ha dokumentumfilmhez van kedved, jó szórakozást! :) És ezek a "sablonok" a történetnek olyan kis részei, amik mellett el lehet menni. Sok film alkalmaz időhúzást, akkor ott is rá kell fogni hogy bejáratott sablon? Egyébként melyik filmben láttál pont ilyen jeleneteket?

"Fogj egy rohadt jó alapfilmet, írd át, és ha jó a marketinged akkor úgy adod el hogy saját nézőpont alapján készült...."

Itt melyik rohadt jó alapfilmet írták át?

"Jaaaa meg nem láttam sok háborús filmet, de ez egy új megközelítés... oké most leírtad más véleményét szinte 0 tapasztalattal :D"

Tényleg nincs sok tapasztalatom, ezt nem vitatom, de olyan háborúsfilmről még nem hallottam, ahol keverve vannak az idősíkok. :)

Egyébként láttam az Ellenség a kapuknált, de sajnos pár jeleneten és azon kívül hogy tetszett nem sokra emlékszem. De köszönöm hogy eszembe juttattad, majd valamikor újranézem!

előzmény: Durus4 (#57)

2017-08-11 22:23:01 Dunkirk (2017) BalaKovesi (5) #55

"...hősies Amerikaiak, az igazság bajnokai...blablabla.... lerágott csontokat filmesítenek megint."

Nem akarok kukacoskodni, de a filmben brit és francia katonák szerepelnek... :D Meg tudnád mondani, hogy melyik pillanat mutatja hogy az Amerikaiak britek-franciák az igazság bajnokai? Valamint azt sem értem hogy miért "kemény sablon film". Fel tudnál sorolni párat a lerágott csontok közül? Nem láttam olyan sok háborús filmet, de szerintem ez egy új fajta megközelítés. :)

előzmény: Durus4 (#54)

De ugye nem olcsó Jumpscareekkel próbál megijeszteni? Mert abból csak a trailerben volt legalább 2-3...

előzmény: Zalaba Ferenc (#3)

2017-08-09 00:13:41 Dunkirk (2017) BalaKovesi (5) #53

Másodszor nézve is ugyanolyan zseniális! IMAX-ben az igazi, de még így kisvásznon is nagy élmény. Ha tehetném, most azonnal újranézném! :D

2017-08-08 14:16:07 Dunkirk (2017) BalaKovesi (5) #52

Teljesen egyetértek! Én a színészek közül kiemelném még Murphy-t is, valamint a fiatalok közül Fionn Whiteheadot, az ő játéka is természetes és visszafogott volt, jól játszott. Gondolom beindul neki a szekér (mint ahogy Daisy Ridleynek is a Star Wars miatt), elvégre az első filmszerepe egy Nolan film fő(bb?)szerepe. :)

előzmény: King of Körút (#51)