BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (5 év)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Brad Pitt, Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, Natalie Portman, Robin Williams, Ryan Gosling, Scarlett Johansson, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, western
Korszakok: Mostanában a 2000-es évek előtt készült filmeket részesítem előnyben, de ha jó a film, akkor nekem mindegy mikor készült

Születési év: 2001

5 2020-01-23 3,9
Down by Law
Törvénytől sújtva
3 2020-01-17 4,3
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)
5 2020-01-04 4,0
Valami követ
4 2019-12-31 3,4

2020-01-21 23:06:21 [Vapiti 2019] BalaKovesi #50

Arany: Joker, Parasite, The Irishman

Női: Lupita Nyong'o (Us), Scarlett Johansson (Marriage Story), Florence Pugh (Midsommar)

Férfi: Joaquin Phoenix (Joker), Robert De Niro (The Irishman), Timothée Chalamet (Beautiful Boy)

Azért reménykedve bepróbálkoztam a The Lighthouse-val, de hát hiába. Dühös vagyok a forgalmazókra, remélem valami csoda folytán mégis bemutatják és akkor legfeljebb jövőre jelölhetem jókedvűen. Ha idén opció lenne, akkor Pattinson villámgyorsan ment volna De Niro helyére, a film pedig az Irishman helyére. Női ezüstnél nem volt gondom, ha a Favouritet láttam volna, lehet másképp néznének ki a jelöltjeim. Chalamet és Driver között hezitáltam, de inkább előbbire esett a választás, Drivernek úgyis lesz elég szavazata (jogosan).

2020-01-05 22:54:47 Joker (2019) BalaKovesi (5) #220

Először én is ezt gondoltam, sőt, második nézésre is ekképp vélekedtem, de azért a bevágott képért Bruceról és a halott szüleiről (szerintem baromi jó snitt, pont a megfelelő helyen bevágva) már megérte tovább húzni a film befejezését.

előzmény: slawter (#216)

2019-11-06 22:41:42 [Általános fórum] BalaKovesi #8189

Magában a technikában egyébként nagy lehetőségek rejlenek, csak tényleg az nem mindegy, hogy mire használják. Az Irishmanben nincs semmi bajom a dologgal, hiszen ott csak fiatalítás történik. A Zsivány egyesben már hoztak vissza elhunyt színészt, és bár valahogy ki lehetett volna hagyni a karaktert, de érthető és indokolt döntés volt. Még az is egy fokkal árnyaltabb eset, ha mondjuk egy életrajzi filmben alkalmaznák a címszereplő minél pontosabb megjelenítése érdekében (bár azt sem tartom nélkülözhetetlennek, nem attól lesz jó egy biopic, hogy a színész külső jegyekben hasonlít az általa játszott karakterre), de erre már tényleg nem tudok mit mondani. Attól még, hogy a család beleegyezett, nem biztos, hogy Dean is beleegyezett volna egy ilyenbe.

Túl sok ígéretes film, nehéz választani... De talán a Doctor Sleep.

2019-10-23 20:31:22 [Általános fórum] BalaKovesi #8157

Lehet hogy csak beképzelem magamnak, de mintha régebben azt olvastam volna, hogy azért lett létrehozva a "nem akarom megnézni"-funkció, mert sokan úgy fejezték ki az ellenszenvüket egy számukra unszimpatikus film felé, hogy látatlanban rányomták a nézhetetlent. Ezzel a funkcióval legalább elégedetten kiadhatják magukból az ellenszenvüket és az adott film átlaga sem csökken igauságtalanul. De ténylet lehet hogy csak beképzelem, mindenesetre én így emlékszem. :)

előzmény: HejjaX (#8143)

2019-10-22 22:21:13 [Általános fórum] BalaKovesi #8138

Az egyik legjobb dolog az interneten! <3 Ha a KT ember lenne, lassan már szavazhatna, vásárolhatna alkoholt/dohányt, illetve lottózhatna. :D Boldog szülinapot!

előzmény: cucu (#8137)

2019-10-19 07:55:31 Joker (2019) BalaKovesi (5) #144

Ha az "ebből a fajtából" a komolyan vehetőségre utal, akkor már ott volt egy Logan (ami egyébként sokszor eszembe jut mostanában a Joker kapcsán), hasonlóan érett, karakterközpontú, komoly és nagybetűs, a saját lábán megálló filmként tekinthető képregényfilm.

előzmény: Trashman (#142)

Kérsz egy léggömböt Georgie?

Pontosan ugyan erre gondoltam tegnap este. Én azért még reménykedem hogy valahogy sikerül megegyezniük.

előzmény: Kempesbaba (#16)