BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (2 év, 4 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan, David Fincher
Színészek: Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Michael Fassbender, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra

Lakhely: Nemesvámos (Veszprém)

Toy Story 3
Toy Story 3.
5 2017-06-16 4,3
Toy Story 2
Toy Story - Játékháború 2.
4 2017-06-16 4,0

Next Floor
A következő emelet
5 2017-05-28 3,6

2017-06-21 22:34:21 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6256

Rajongó ismerőseimből kiindulva biztos vagyok benne, hogy rengeteg tinilány vált rá majd jegyet, és azért a tinibandáknak nem a leghiggattabb rajongóik vannak... :D De egyébként kíváncsi vagyok a srácra (ahogy Nolan új felfedezettjére, Fionn Whiteheadre is), ugyanis nem feltételezném a rendezőről hogy csak a nézettség miatt válogatja be egy tinibanda énekesét...

Kwzatz: Na ezt nem is tudtam, de nem vagyok meglepve. Úgy érzem egy hónap múlva ilyenkor újra elő lesz véve a "filmvetítés alatt hangosan beszélő emberek" topik. :D

2017-06-21 20:31:15 Fight Club (1999) / Harcosok klubja BalaKovesi (5) #192

Apu zseniális, csontnélküli 10/10-es filmje vagyok. (Mármint nem én, hanem a Fight Club.)

2017-06-21 20:18:35 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6253

"Ami tök oké, egy film nem attól lesz jó, mert rövid vagy hosszú."

Lásd Transformers. Attól még hogy valami eposzi hosszúságú, nem biztos hogy jó is. :D

"Ezért sem volt akkora nagy dobra verve és ezért lesz "csak" 1 óra 50 perc."

Pedig szerintem nem ártott volna nagy dobra verni, ha már elvileg ez az eddigi legdrágább háborús fim. :D Nagy név Nolan, de szerintem nem ártott volna kicsit jobban reklámozni. (Nem vagyok marketinges, ők biztos jobban tudják mit csinálnak). Bár a sok Harry Styles rajongó lány miatt tuti dől majd a pénz. Előre sajnálom azokat az embereket, akik visítozó lányok társaságában fogják nézni a filmet... :D

2017-06-21 18:49:10 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6251

Abból is lehetne mondjuk a hosszúságára következtetni, hogy eddig a legtöbb filmjéhez 3-4 kedvcsinálót is kiadtak, ehhez meg csak kettőt (+teaser, tv spotok). Egyébként én még az első (hosszú) előzetes megjelenésekor megijedtem, hogy a film is lehet ugyan olyan unalmas és semmilyen lesz mint az a trailer (pláne hogy arra számítottam, hogy ez is megkapja a 2 és fél óra körüli játékidőt), aztán a második előzetes és az igényes tv spotok már megnyugtattak. Különleges mozi ez Nolan eddigi filmográfiájában, csak legyen különleges a háborús filmek között is! :)

előzmény: MicaHiro (#6250)

2017-06-21 16:39:26 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6249

Az IMDb mennyire megbízható forrás? Mert az oldal szerint Christopher Nolan Dunkirkje csupán 1 óra 47 perces, ami szokatlan Nolantől, hiszen egy-két kivétellel mindegyik filmje 2-2 és fél órás. Ha igaznak bizonyul, akkor ez lesz a rendező legrövidebb (nem dokumentum)filmje a Követés óta.

2017-06-20 19:26:52 The Thing (1982) / A dolog BalaKovesi (4) #177

Szépen fényképezett, hangulatos darab a The Thing. A szobában éreztem a filmből áradó hideg levegőt, pedig kint 30°C van. :D A szereplők nagyon emberszerűek. Nem gyökerek, nem hoznak random logikátlan döntések, érthetőek. Ebben hasonlít a Nyolcadik utasra, hogy nagyon emberiek a szereplők (Kurt Russell meg jó főszereplő, de azért Ripley maradandóbb). Persze az Alienhez hasonlóan itt sem kell hihetetlen mély és kidolgozott karakterekre gondolni, de nem is baj, mivel így is érthetőek a döntéseik, reakcióik stb. Mint fentebb említettem, a hangulatteremtés megy a filmnek, viszont a feszültségteremtésnél akad egy probléma. Persze lehet velem van a baj, lankad a végére a figyelmem, de az ember azt várná hogy egy film folyamatlsan adagolja a feszkót, vagy legalább a végén van a csúcspont, itt viszont nem így volt. Sőt, nekem ez a befejezés kicsit olyan semmilyen volt, jobbra számítottam. Így lehetne mondani, hogy unalmassá válik a végére, de ez hazugság lenne, mert a hangulat beszippantva tartja az embert. Valahogy nem állt rá a kezem, hogy ötöst nyomjak rá. Talán a vége miatt, talán azért, mert túl sok filmre nyomok zseniálist és próbálom visszafogni magamat. :)

Kijöttek a filmről az első vélemények, és EGYÖNTETŰEN POZITÍVAK! Van aki a nyár legjobb filmjének tartja, van aki szerint nem egy szokványos blockbuster. A forradalomhoz hasonlóan érzelmes, és nagyon jól néz ki (továbbá kiemelték Giacchino zenéjét is). Milyen messzinek tűnik ilyenkor ez a július 13...

2017-06-17 00:34:23 Toy Story 3 (2010) / Toy Story 3. BalaKovesi (5) #110

Nem is tudom hogy történt ez... Pixar meséken nőttem fel, viszont a Toy Story valahogy eddig kimaradt az életemből. Ma reggel ugrott be, hogy be kéne őket pótolni, így hát egy délután alatt egymás után végignéztem mind a 3 részt. (Mire nem jó a nyáriszünet:)...) Az egyik oka annak, hogy ebbe a topicba írok mindhárom részről, hogy így hogy egymás után néztem a meséket sokkal jobban összeálltak egy egésszé, a másik pedig az hogy talán ez az epizód volt rám a legnagyobb hatással.

Első rész:
Ami talán a legjobban tetszett benne az az, hogy mennyire árad a filmből a kreativitás és az eredetiség (legalábbis én ilyet még nem láttam ezelőtt). Már az alapötlet is mennyire zseniális! Technikailag meg ha nem is maximálisan állja meg a helyét (Andy szemein vettem észre leginkább azt a 20 eltelt évet...), a látvány nem bántja a szemeimet, sőt, sok helyen elég pofásan fest. Ha jól tudom, ez az első animált egészestés mesefilm, szóval le a kalappal előtte hogy úgy néz ki ahogy.

Második rész:
Hihetetlen hogy négy év alatt mennyit fejlődött a technika. Jobban is néz ki elődjénél, és érezni rajta hogy a készítők már több mindent megtudtak valósítani látvány terén. Viszont itt már nincs meg az a frissesség mint az első részben (kreativitás azért így is szorul bele). Sokkal feledhetőbb lett, kiszámíthatóbb. A *főszereplő (cowboy)-új lány (hasonló a főszereplőhöz, ez esetben cowgirl) között kialakuló románc* klisét szerencsére kihagyták. Mondanivalója soványka, viszont megjelenik benne egy fontos kérdés, amit továbbvisz a...

Harmadik rész: (+úgy összességében a trilógia)
Amelyik a legnagyobb hatással volt rám. Nagyon fontos témát dolgoz fel, ami előbb utóbb mindenkinél felüti a fejét: a felnövés. Egy olyan helyzet, amelyben mindenki el tudja magát helyezni, és ezáltal működik is. Néha már kezdtem elfelejteni hogy egy mesét nézek, ám itt jelent meg az egyik probléma: szerintem a Pixar is érezte, hogy ez így már túl komor, ezért telerakták jópár idétlen poénnal, amik rendre megtörik a hangulatot. És persze, lehet mondani hogy ez egy animációsfilm, amit nem árt ha a gyerekek is élveznek, de úgy tűnik ez már csak amolyan visszatérő hiba a Pixar-filmeknél, hogy lehetnének komorabbak (bár már az is nagy szó, hogy a meséik mernek annyira komorak lenni mint amennyire azok), de ha meg túl komorak, az gondolom nem tetszene a gyerekeknek. Az volt a gond, hogy a komolyságot megszakították a gyermeteg poénok, amik többé-kevésbe, de kizökkentettek. Azon viszont meglepődtem, hogy a börtönfilm műfajt is behozták a képbe. :D Nem lógott ki, jó volt. Az első filmben a negatív szereplőnek tekinthető szomszédfiú csak szimplán gonosz volt, meg se magyarázták mitől ilyen, a másodikban az egyiket a pénz motiválja (ki gondolta volna... :D),
a másik meg annak ellenére hogy neki már vannak motivációi, nem túl emlékezetes és kb semmit nem csinál
, a harmadikban a maci viszont zseniális, a kiemelkedő gonoszairól híres DC megirigyelné ezt a teljesítményt. A film vége teszi fel a pontot az I-re. Annak ellenére, hogy szerintem jobb lett volna hanem áll meg picit játszani a játékaival, hanem miután elbúcsúzik Woodytól elmegy, nagyon érzelmes rész, nem tudja az ember nem magát odaképzelni, ahogy hátrahagyja a gyerekkort, lezár egy nagyon szép fejezetet az életéből, hogy utat nyisson a felnőttkornak. A Pixar ebben is jó: eléri, hogy az emberek a papírzsebkendőt keressék a zsebükben (hogy aztán magyarázkodhassanak hogy csak por ment a szemükbe). :)

Igazából a trilógiában megmutatkoznak a Pixar hátrányai (már kifejtettem feljebb), de legfőképp erényei is. Az első rész kreatív, a második kevésbé zseniális elődjénél (de hibái ellenére is szerethető), a harmadik pedig komoly témát jár körbe szép mondanivalóval, és nagy hatással van az emberre. Pontozni most kivételesen nem nagyon szeretnék, de ha muszáj lenne, akkor az első 8-8.5/10-et, a második 7-7.5/10-et, a harmadik pedig 8.5-9/10-et kapna. :)

Mizi (#108-as kommentre): "A pásztorlány visszatérésének viszont örülök. Nagyon fura volt, hogy ebben a filmben még csak meg sem említették őt." Egyszer megemlítik, a film elején. :) Egyébként én sem repdesek az örömtől, hogy egy tökéletesen lezárt trilógiát folytatnak, hát majd meglátjuk... A Coco-t viszont (Pixar animációsfilm, ami idén jön ki) a Toy Story 3 rendezője csinálja, szóval annak ellenére hogy az előzetes teljesen hidegen hagyott adok neki egy esélyt.

2017-06-02 01:08:04 Wonder Woman (2017) BalaKovesi (?) #8

A főtéma eszméletlen nagyot szólt a koncerten! (Majd' kiszakadt a dobhártyám). A filmbe belerakták? Eléggé megjött hozzá így a kedvem. :D

Jupiter holdja. Remélem lehozzák vidékre is, már várom! :)