BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (6 év, 4 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Brad Pitt, Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, Natalie Portman, Robert Pattinson, Robin Williams, Ryan Gosling, Scarlett Johansson, Timothée Chalamet, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, western
Korszakok: Mostanában a 2000-es évek előtt készült filmeket részesítem előnyben, de ha jó a film, akkor nekem mindegy mikor készült

Születési év: 2001
Lakhely: Veszprém

Wrath of Man
Egy igazán dühös ember
4 2021-06-16 3,3
Murder on the Orient Express
Gyilkosság az Orient expresszen
3 2021-06-10 3,1
Spiral: From the Book of Saw
Spirál: Fűrész hagyatéka
4 2021-04-05 4,5
Crazy, Stupid, Love
Őrült, dilis, szerelem
3 2021-04-04 3,6

A Szárnyas fejvadászra voksoltam, de a Majmok bolygója-trilógia is példaértékű egyébként (a harmadik részben emlékeim szerint több a közeli beállítás a majmok tekintetéről, mint a csatajelenet).

2021-05-12 08:57:54 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6494

Brutál jól néz ki! Remélem a film is olyan jó lesz, mint az előzetesei.

2021-04-15 20:29:00 F9 (2021) / Halálos iramban 9. BalaKovesi (?) #2

Kevés olyen vicces képződményt láttam mostanában, mint ez az előzetes, kedvem is támadt pótolni az egész franchiset. :D

előzmény: Joeker81 (#1)

Ilyenkor jön rá az ember, hogy más tudni és más látni. Meg persze átélni. Soha nem szeretném, a film után annál kevésbé. Adok neki egy ötöst, de remélem nem kell többet megnéznem.

Benne voltam. Ilyen nyugtalanságot még talán egy film alatt sem éreztem, az első felében végig a torkomban dobogott a szívem, de már az elejétől kezdve. Van egy megmagyarázhatatlanul nyugtalanító hangulata, még a látszólag békésebb jelenetek alatt is. A második felére meg egyszerűen nincsenek szavaim. Szerintem túlzás nélkül még fél órával a befejezést követően is csak néztem magam elé, utoljára talán a Szentjánosbogarak sírja tépázott meg ennyire. Nagy sebet ütött, az életöröm egy távoli, elérhetetlen fogalomnak tűnt tegnap a sötét szobában ülve. De persze vissza fog térni, és én ugyanúgy bántani fogok, ütni, taposni. Talán már most visszatért. A késszúrás hege viszont meg fog maradni. Tudom, van bennünk rengeteg jó is, csak a filmet látva sokkal nehezebb ezt elhinni. Őszintén nem tudom, hogy másnak tudnám-e ajánlani, vagy sem. Lehet átjön ennél kisebb rúgással is, de félek hogy még ekkora sem elég ahhoz, hogy abbahagyjuk az ásást. Soha többé. Nincs magyarázat ekkora pusztításra, nem lehet megindokolni, ép ésszel felfogni. Ahogyan a revansjelenet sem járt semmilyen katarzissal, nem oldozott fel az újabb erőszak. Komolyan bajban vagyok az osztályzással, mert bár maga a film hihetetlen atmoszferikus és profin van fényképezve (a szépent egyszerűen nem tudtam leírni), nem tudom hányasra tudnám osztályozni a terrort, az emberi gonoszságot, azt a tekintetet.

Bármit írnék üres lenne. Mi alapján lehet osztályozni ezt a filmet?

Én talán jobban kibékültem volna egy kevésbé egyértelmű befejezéssel, bár én alapból kedvelem, ha a befejezés valamilyen szinten a nézőre van bízva. A konklúzóval egyébként nem lenne olyan nagy bajom, ha nem lenne ilyen éles és gyors a váltás, ha jobban ki lenne dolgozva az oda vezető út. Nekem ez így kicsit kapkodós volt.

Idolkeresés, sok éves sebek, kiüresedett kapcsolatok, beteljesületlen álmok, üres üvegek. Sok mindenről mesél a film, amik bár elhangzottak már jó pár szájból, én nem tudnék egyet se mondani, ami ennél korábban mesélt volna ezekről. Mert jókat mond a Macska a forró bádogtetőn, nagyon értékes gondolatok hangzanak el benne olyan remek színészek szájából, mint Newman, Ives és Sherwood (egyszerűen nem lehet nem utálni a karakterét), viszik a hátukon a filmet. Bár képileg nem mondanám kiemelkedőnek, tetszett, ahogyan az időjárás kihangsúlyozza a történet ívét, a szereplők érzelmeit, akiknek a motivációik kezdetben nem teljesen tiszták, fokozatosan adagolva kapjuk az információkat, amitől még érdekesebb lesz a történet. Egyedül a vége miatt nem adom meg neki az ötöst, mert bár a film elmossa az 50'-es évek Amerikájának idealizmusát, végül a lezárással mégis mintha visszakanyarodna oda. Túl éles váltás, túl gyors megoldás, túl egyszerű. Ennek ellenére ez egy kifejezetten jó film.