BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (6 év)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Brad Pitt, Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, Natalie Portman, Robert Pattinson, Robin Williams, Ryan Gosling, Scarlett Johansson, Timothée Chalamet, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, western
Korszakok: Mostanában a 2000-es évek előtt készült filmeket részesítem előnyben, de ha jó a film, akkor nekem mindegy mikor készült

Születési év: 2001

3 2021-02-02 3,9
Disturbia

4 2021-01-31 3,4

2021-02-26 22:10:34 [Vapiti 2020] BalaKovesi #115

Mindhárom nyertessel maximálisan elégedett vagyok, és bár női ezüstnél Kathy Bates-re voksoltam, férfi ezüstnél pedig Delroy Lindo-ra szerettem volna, csak voltam olyan ügyes hogy egy beadandó miatt elfelejtettem szavazni ebben a kategóriában..., mindkét nyertes remek alakítást nyújtott. A Jojo aranyához pedig nem is fűznék semmit, arra szavaztam, boldog vagyok, hogy vitte. Azért nem volt ez olyan gyenge év szerintem, nem egy ötös osztályzat született, bár bebizonyosodott számomra, hogy a mozi után maradt lyukat a streaming nem tudja befoltozni.

2021-02-26 14:51:25 District 9 (2009) BalaKovesi (4) #124
2021-02-11 09:21:13 [Tévésorozatok] BalaKovesi #3912

Meg is van a The Last of Us sorozat két főszereplője. Hát nem tudom... Nem akarom előre leírni, lehet csak azért vált ki belőlem felemás érzéseket a hír, mert nagyobb hasonlóságra számítottam. Remélem meglepnek.

2021-01-22 10:36:31 [Általános fórum] BalaKovesi #9035

Én ilyen jellegű kérdésekre már nem is merek válaszolni, most kezdték el bejelenteni az újabb halasztásokat... 2021 sem lesz egy moziba járós év úgy tűnik. :/

2021-01-22 09:54:08 [Vapiti 2020] BalaKovesi #43

Ezen én is meglepődtem, pont arra számítottam, hogy többen is jelölve lesznek belőle.

2021-01-21 23:55:46 [Vapiti 2020] BalaKovesi #34

Arany: Jojo Rabbit, 1917, The Trial of the Chicago 7

Női: Saoirse Ronan (Little Women), Meryl Streep (Little Women), Awkwafina (The Farewell)

Férfi: Bartosz Bielenia (Boze Cialo), George MacKay (1917), Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)

Úgysem lát mindig elég filmet az ember, de idén tényleg nagyon keveset láttam, részben azért, mert kevés mozifilm volt, részben meg a vizsgaidőszak miatt, hiszen eddig mindig januárban pótoltam a Vapitira jelölhető filmeket, most inkább azzal voltam elfoglalva, hogy ne bukjak meg. Arányaiban viszont elég sok ötöst adtam idén, és bár filmeknél egyértelmű volt a három voksom, a színészeknél már bajban voltam. Sacha Baron Cohen helyére végülis kerülhetett volna Eddie Redmayne is, a bírót játszó színész is, Yahya Abdul-Mateen II is, az a jelölés így lényegében a castingnak szól, Robert Pattinsont nagyon szerettem volna jelölni a The Devil all the Time-ért, de végül George MacKay mellett tettem le a voksomat, Bartosz Bielenia jelölését pedig nem is kommentálnám, ma láttam csak a Corpus Christit, de egyértelmű befutó lett nálam. Nőknél Awkwafina, de főleg Saoirse jelölése volt egyértelmű, a harmadik helyet pedig végül Florence Pugh és Wunmi Mosaku helyett az a Meryl Streep kapta tőlem, aki egyébként kicsit irritál azzal, hogy minden díjátadón minden filmjével jelen van, a Little Women-beli alakításáva viszont eléggé meggyőzött.

Emlékszem tavaly pont Super Bowl előtt néztük meg gyorsan, és engem is baromira idegesített, elidegenítés ide vagy oda, bevonzani bevonzhatott volna, de nem sikerült neki, bár ez talán tulajdonítható annak is, hogy társaságban néztük. De nem tudnám megmondani pontosan mi a baj vele, hiszen Adam Sandler tényleg jó, szeretem az ilyen markáns hangulatú filmeket, de míg ez nálam gyenge hármasról csúszott le kettesre, addig a Good Time csontnélküli ötös, a stílusuk pedig igencsak hasonló. Lehet majd teszek vele egy újabb próbát, ezúttal már egyedül, viszont itt megragadnám az alkalmat és figyelmetekbe ajánlanám a rendezőpáros fentebb említett filmjét, a Good Timeot, nekem sokkal jobban tetszett mint ez, és fájóan kevés szavazat van rajta.

2020-12-29 08:49:54 [Általános fórum] BalaKovesi #8995

Én is egyetértek, legalábbis amíg nem nyitnak újra ki tartósan a mozik és van tetemes mennyiségű film bemutatva a megszokott módon, addig miért ne lehetne a streaming premierekre is szavazni? Elvégre nem egy moziba szánt film esetén döntöttek végül a streaming mellett. Amíg a mostani helyzet fennáll, én szívesen szavaznék mondjuk a Chicagoi 7-ekre. Bár nagy szívfájdalmam volt tavaly, hogy bárhogy próbáltam, sehogy nem tudtam jelölni a Világítótornyot, még egy olyan kompromisszumban is benne lennék, hogy csak azok a filmek indulhassanak, amiknek eredetileg mozis bemutatójuk lett volna (bár ezeknek a kiszűrése hosszabb időt vehet igénybe).

Az idén megnézett filmekről pár szó: sajnos nem túl sok filmet láttam idén, így kevesebb rosszat is láttam. Elkezdtem megnézni elölről a James Bond mozikat, ott adtam egy-két kettes osztályzatot, de azok sem voltak fájdalmasak. Az év legnagyobb filmes csalódása Villeneuve Dűnéje volt, de csak mert elnapolták. :) Viszont láttam nem egy kiemelkedő filmet is idén. A legjobban talán a Jojo nyuszi és a Chicagoi 7-ek tetszett, a legnagyobb hatással viszont azt hiszem az Út a vadonba volt rám, a tavaszi karantén és az érettségi idején néztem meg, és azt hiszem pont jókor volt jó helyen. Ami pedig igazán meg tudott gyötörni idén, az a Last of Us Part II volt, ami bár nem film, de említésre méltó, hiszen megtépázott, megtaposott, míg végül nem maradt más, csak sokk és néhány könnycsepp.

előzmény: MicaHiro (#8992)

2020-12-11 09:16:13 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6486

Igen, azt hiszem így lenne létjogosultsága a sorozatnak. Reméljük, hogy a Disney itt mer majd kísérletezni a Skywalker korával ellentétben...

Közben most nézem miket jelentettek be, azt a mindenit! Ahsoka sorozat, hivatalosan bejelentették az Obi-Wan sorozatot (meg egy eddig pletykált, elég jelentős szereplőt), közben Marvel téren Fantasztikus négyes reboot, Nick Fury sorozat, de inkább meg sem próbálom felsorolni. Azért kíváncsi vagyok ezekből mennyi lett volna eredetileg filmként megvalósítva, ha nincs a Covid, mindenesetre azt hiszem mostmár nem kell aggódnia a Disneynek, hogy két The Mandalorian évad között eltűnnek az előfizetők. Amitől viszont félek, hogy ez nem csak egy pótmegoldás a pandémia idejére, hanem modellváltás, ami azt hiszem szintén nem túl jó jel a mozinak.

Mindenesetre ami a nagy hírdömpingből kiemelkedik, hogy Noah Hawley Alien sorozaton dolgozik. Kissé fáj a szívem a Prometheus szál miatt, bár azt már a Covenant idején temetni lehetett.

előzmény: Fatupi (#6485)

2020-12-11 01:15:08 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6484

Ehhez ki mit szól? (Nem tudom erre melyik topik lenne a legalkalmasabb, így ideraktam.)

Nekem a cím furán cseng, mégha indokolt is. Maga a sorozat olyan szempontból érdekes lehet, hogy a Disney éra egyértelműen legkedveltebb filmje a Zsivány egyes, mégha Cassian nem is túl érdekes karakter, legalábbis a film alapján, de ez nem jelenti azt, hogy ezen ne tudnának változtatni. Ha pedig magát a figurát nem is sikerül igazán emlékezetessé tenni, azért a Star Wars baromi erős settingben, a Solo is ez miatt volt számomra élvezetes a nem túl karizmatikus Ehrenreich ellenére. Azért kíváncsi vagyok, remélem kapunk egy, a Zsivány egyeshez hasonló tónusú, koszosabb, "földhöz ragadtabb" Star Warst, csak annál azért jobban dolgozzák ki a karaktereket. Ja, és visszatér Alan Tudyk is!