BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (4 év, 1 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Michael Fassbender, Natalie Portman, Robin Williams, Ryan Gosling, Scarlett Johansson, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, western
Korszakok: Mostanában a 2000-es évek előtt készült filmeket részesítem előnyben, de ha jó a film, akkor nekem mindegy mikor készült

Születési év: 2001

Captain Marvel
Marvel Kapitány
4 2019-03-14 3,4
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Pókember: Irány a Pókverzum!
5 2019-03-10 4,3
Requiem for a Dream
Rekviem egy álomért
5 2019-02-17 4,3
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Egy makulátlan elme örök ragyogása
5 2019-02-16 4,3

2019-03-20 16:10:14 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6380

Stranger Things 3 | Once Upon a Time in Hollywood

Közben pedig John David Washington és Robert Pattinson csatlakozott Christopher Nolan készülő filmjéhez. Micsoda nap ez!

Pedig direkt nem "gyereket" írtam (nagyjából 2 hónapig még papíron is az vagyok nem csak lélekben), hátha sikerül az ilyet elkerülnöm... :D

2019-03-18 19:59:07 Us (2019) / Mi BalaKovesi (?) #3

Előre idegeskedtem, mégis adják nálunk is, nagy az öröm, nagyszerű!

Most az egyszer sajnálom, hogy nem most vagyok kissrác*! 7-8 éves fejjel oda meg vissza lennék ettől a filmtől, hetente többször megnézném, folyton erről beszélnék, Miles Morales lenne a rajzaim "főszereplője", megvetetném szüleimmel az összes indokolatlan Pókverzumos terméket a chipstől kezdve a ketchupon át a gabonapehelyig (aztán persze szomorúan fogadnám hogy azt mondanák, a polcon lenne a helye Raimi általam rongyosra nézett Pókember-trilógiája mellett. Szórakoztató, páratlan, szinte nem tudok belekötni, minden perce aranyat ér. Plusz egy ok ez a film, hogy sajnáljam Lord és Miller kirúgását a Soloból. A karakterek (bár nem törtem volna össze ha a röfit meg az anime pókit kihagyják) remekek, Miles igazi példakép lehet a fiatalabb generációnak, csak úgy mint Peter Parker. De igazából ez a feladata valamennyi szuperhősnek (szerintem). Hogy gyengepontjaik, esendőségük ellenére igazi példaképek lehessenek, azonosulni tudjunk velük. Nagy szórakozás az Irány a pókverzum, nézzétek, megéri az árát, nagyobb figyelmet érdemelne. Jó helyen van az a szobor. :)

*Az MCU miatt is. :D

2019-03-18 15:58:00 Us (2019) / Mi BalaKovesi (?) #1

Vajon még nem frissült a műsorterv, vagy tényleg csak két város Cinema Cityjében lesz látható? (bár hiába reménykedem, Veszprémbe szokás szerint úgysem fogják lehozni...)

2019-03-15 21:10:23 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6379

Na, úgy tűnik, hogy a Marvel visszafogadta James Gunnt, ismét ő az általa írt Guardians of the Galaxy Vol. 3 rendezője (már csak az a kérdés hogy mi lesz így a tervezett Suicide Squad reboot/folytatás/tudjatökömmivel).

2019-02-21 01:08:53 Pulp Fiction (1994) / Ponyvaregény BalaKovesi (3) #208

Lehet hogy csak fáradt vagyok hozzá, nem tudom, de nekem a Ponyvaregény nem talált be. Szórakoztató, nem érződik 2 és fél órásnak, a karakterek telitalálatok, a humora is fekszik nekem, jó beállításai vannak, ütős hangulata, nem hiába idézik egyes sorait ilyen gyakran, de valahogy mégse fogott meg. Az előbb gyorsan elolvastam egy elemzést a filmről, hátha megvilágosodom, de ez nem történt meg, bármennyire is próbálom szeretni, egyelőre nem sikerül. Jeleneteiben/részekre bontva tetszik, viszont egészében valahogy nekem nem áll össze, nem látom értelmét, sajnos nem igazán értem hogy másoknak miért ekkora etalon. De nem utoljára láttam, mert szúrja az oldalamat a dolog, egy újranézéssel talán én is okosabb lennék, jobbnak tartanám a filmet. Még csak ismerkedem Tarantinoval, szégyen-nem szégyen, de most láttam tőle bármit is először. A 3-as és a 4-es osztályzat között vacilálok, mert tényleg nem tudom rá azt mondani hogy rossz film, de olyan jónak sem tartom mint a nagy többség. Lehet rosszat tettek neki a magas elvárások. De majd biztos megnézem még, kíváncsi vagyok a szinkronos verzióra is.

Még nem teljesen tudom mi volt ez, de bakker, baromi nagy élmény volt! Igazi hangulatbomba, biztos, hogy nem utoljára láttam. A kedvenc jelenetem a főszereplő diskurzusa a Dalszerzővel. Egyenlőre ennyi, jobban átgondolva, újranézve remélem képes leszek valami érdemit is írni a filmről.

Nézzétek!

Egyértelműen a Glass, de a Beautiful Boy is érdekel. (Az Egy kutya hazatérnek pedig valami siralmasan béna előzetese van...)

2018-12-29 22:59:15 Black Mirror: Bandersnatch (2018) BalaKovesi (4) #3

Nekem nagyon élvezetes volt, tetszik ez a formátum, bár még eléggé gyerekcipőben jár, mivel lényegében csak egy befejezés van, előbb-utóbb oda fogunk kilyukadni. Sajnos az angolom közel sem tökéletes, és bár szinte teljesen megértettem mindent, amit mondtak, még át kell gondolnom magamban a sztorit. Az biztos, hogy megvalósításban remek (bár mit is várjon az ember egy Black Mirror epizódtól), szépen van fényképezve, a színészekre sincsen panasz, és elég vaskos hangulata van, rengetegszer a Donnie Darko jutott eszembe a nézése közben. Én látok fantáziát ebben az interaktív megoldásban, nem bánnám ha fejlesztenék a jövőben, mert persze van még mit rajta fejleszteni. Az élményre rányomnám az ötöst, de amíg nem gondolom át jobban a sztorit, addig adok rá egy biztos négyest.

A Netflixes szálon nagyon meglepődtem, elég jó húzás volt a készítők részéről. :D

VVega: "Nálam ez most legjobb esetben is csak közepes, én semmi mindfuckot nem tapasztaltam."

Lehet én vagyok a hülye, vagy csak az angoltudásom szintje miatt maradtak bennem kérdőjelek, mindenesetre nekem talán már inkább a mindfuck-kategóriába esik a Bandersnatch. :D