BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (5 év, 3 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Brad Pitt, Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, Natalie Portman, Robin Williams, Ryan Gosling, Scarlett Johansson, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, western
Korszakok: Mostanában a 2000-es évek előtt készült filmeket részesítem előnyben, de ha jó a film, akkor nekem mindegy mikor készült

Születési év: 2001

The Invitation
A meghívás
4 2020-04-19 3,7
Indiana Jones and the Last Crusade
Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag
4 2020-04-19 4,2
Indiana Jones and the Temple of Doom
Indiana Jones és a végzet temploma
4 2020-04-16 3,8

2020-05-22 08:11:53 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6470

Most nézem hogy a leírásban ott a dátum, nem szóltam.

előzmény: BalaKovesi (#6469)

2020-05-22 08:03:46 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6469

Tenet

Hát ez elég vaskos, olyan Nolanesen epik, de az eddigi két előzetes mégis valami más, a korábbi filmjeitől eltérő hangulatot sejtet. Kíváncsi vagyok egyébként hogy vajon az alatta hallható zene már Göransson szerzemény-e, vagy csak Audiomachine és társai által 5 perc alatt összedobott sablon. Valamint az is érdekes hogy még mindig nincs kint az előzetesben dátum, talán még mindig megy a bemutatás körül a hercehurca.

2020-05-17 20:28:14 The Graduate (1967) / Diploma előtt BalaKovesi (5) #40

Köszönöm! Igazából 13 éves voltam, és túl lelkesen néztem nem éppen nekem való filmeket. :D (A diploma előttöt nem ennyi idősen láttam először, hanem rá 3 évvel nagyjából).

2020-05-16 17:16:41 The Graduate (1967) / Diploma előtt BalaKovesi (5) #38

Tegnap a gimis éveim lezárásaként, pár évvel érettebben újranéztem. Hasonló korba érkezve mint a főszereplő, most jön egy éles váltás az életemben, és bár nagyon más a kor, a helyzet sem azonos, azért én is ott fekszem a cél nélkül lebegő matracon a kérdéseimmel, a "nem tudom"-jaimmal, a tapasztalatlanságommal. De persze ez a váltás is semmiség lesz később visszatekintve, nem csak ez miatt volt igazán emberközeli a Diploma előtt, hanem a karakterei miatt. Nem minden bokorban terem egy dögös Mrs. Robinson, de céltalanság, kiüresedettség, bizonytalanság, fásult tekintetek annál inkább. Egymás mellett létező anyagias lények stagnálása, akik rosszabb esetben már nem is keresnek, legfeljebb pénzt. De feleslegesen durrogtatom a már amúgyis számtalanszor elhasznált petárdákat. Annyian beszéltek már a társadalomról, a kiégésről, felesleges lenne erről pont nekem beszélnem a 19 éves tudatlan fejemmel, aki még csak nem is létezett abban a korban. Akkor már inkább a filmet ajánlanám mindenkinek, annak amúgyis szavak nélkül sikerül a gondolatait (vagy inkább érzéseit) átadni. Hiszen keveset beszél a Diploma előtt, meg aztán nem is túl bonyolult, de annál többet mutat, érzékeltet, ad. Szenzuális film érthető karakterekkel, megfoghatatlan hangulattal, humorral, az egyik legjobb soundtrackkel amit valaha hallottam, és a filmtörténelem egyik legtökéletesebb záró képsoraival. Itt tényleg minden a helyén van, csak lennénk végre mi is a helyünkön.

2020-05-05 14:27:01 [Tévésorozatok] BalaKovesi #3819

Gondolom a mostani helyzetek miatt egyelőre nem szinkronizálnak, de nem biztos.

előzmény: NikoO95 (#3818)

2020-05-04 17:20:14 [Tévésorozatok] BalaKovesi #3817

Westworld III

Valaki nézi még innen ezt a sorozatot rajtam kívül? Szerintem érdemes, bár én a második évadot is eléggé szerettem, az internetes vélemények alapján a legtöbben pedig pont aközben/-után hagyták abba. Majd lehet írok róla valami terjedelmeset is hamarosan, csak most az érettségi elveszi az időm jó részét, ezért rövidre fogom. Azért meg lehet dícsérni a készítőket, hogy igyekeztek hallgatni a nézőkre, és próbálták kijavítani az eddigi évadokban sokat szidott elemeket, így egyszerűbb lett a történet, viszont vannak benne hülyeségek is. Olvastam panaszokat arról is az előző évad(okkal?) kapcsolatban, hogy túlságosan el van nyújtva a sztori. Ez eljutott gondolom Nolanékig, így 10 helyett csupán 8 részes a Westworld III, viszont még így is sokszor érzi azt az ember, hogy kb nem történik semmi, csak toporzékolunk egy helyben, a vége viszont kicsit összecsapott. Valamint az is elmondható, hogy ez már nem az a Westworld, mint ami még az első évad idején volt. Persze nem gond a helyszínváltás, hogyha közben olyan filmek jutnak eszünkbe, mint a Szárnyas fejvadász, a Harcosok klubja vagy a Terminator, csak így közben valahogy a saját hangját nem találja az évad. Remélem a következőre sikerül, és a játékidőt is sikerül arányosan elosztania a szereplői között. Az viszont még mindig elmondható, hogy a Westworld egyik legnagyobb erőssége Ramin Djawadi és az ő zenéje. Bár ebben is gyengébben teljesít szerintem az évad, mint elődei (erős túlzással sajnos kb alig maradt Radiohead zene, amit nem használtak már fel korábban). Lehetett volna sokkal jobb is az új évad, de én jól szórakoztam, meg is tudott lepni párszor, ez a heti egy rész dolog ez esetben nem zavart, és a hülyeségek mellett vannak értékei is.

Azoknak is, akik nem nézik:

Pink Floyd | Bowie

Érdekes, minél többet gondolkodom a filmen, annál inkább kezd átcsúszni a hármasból a négyesbe. Egyszerű kis film, de van mit mondania. Alszom rá egyet és meglátjuk mit gondolok róla akkor.

2020-03-17 13:21:47 Cats (2019) / Macskák BalaKovesi (1) #3

Ki is érdemelte.

előzmény: Ágó (#2)

2020-01-21 23:06:21 [Vapiti 2019] BalaKovesi #50

Arany: Joker, Parasite, The Irishman

Női: Lupita Nyong'o (Us), Scarlett Johansson (Marriage Story), Florence Pugh (Midsommar)

Férfi: Joaquin Phoenix (Joker), Robert De Niro (The Irishman), Timothée Chalamet (Beautiful Boy)

Azért reménykedve bepróbálkoztam a The Lighthouse-val, de hát hiába. Dühös vagyok a forgalmazókra, remélem valami csoda folytán mégis bemutatják és akkor legfeljebb jövőre jelölhetem jókedvűen. Ha idén opció lenne, akkor Pattinson villámgyorsan ment volna De Niro helyére, a film pedig az Irishman helyére. Női ezüstnél nem volt gondom, ha a Favouritet láttam volna, lehet másképp néznének ki a jelöltjeim. Chalamet és Driver között hezitáltam, de inkább előbbire esett a választás, Drivernek úgyis lesz elég szavazata (jogosan).

2020-01-05 22:54:47 Joker (2019) BalaKovesi (5) #220

Először én is ezt gondoltam, sőt, második nézésre is ekképp vélekedtem, de azért a bevágott képért Bruceról és a halott szüleiről (szerintem baromi jó snitt, pont a megfelelő helyen bevágva) már megérte tovább húzni a film befejezését.

előzmény: slawter (#216)