BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (7 év, 4 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Ari Aster, Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Brad Pitt, Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, Robert Pattinson, Robin Williams, Ryan Gosling, Scarlett Johansson, Timothée Chalamet, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, western
Korszakok: Mostanában a 2000-es évek előtt készült filmeket részesítem előnyben, de ha jó a film, akkor nekem mindegy mikor készült

Születési év: 2001

3 2022-05-05 3,5
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Doctor Strange az őrület multiverzumában
4 2022-05-04 3,4

A Disney Plus-nak a vártnál sokkal nagyobb kínálata van, nem gondoltam volna. És hogy miért ide írom ezt a fizetetlen reklámot? Mert többek között Malick ezen gyöngyszeme is fent van a streamingszolgáltatón, így az előfizetéssel rendelkezők figyelmébe ajánlom, hogy nézzék meg. Rendkívül szép és értékes film, már több mint két éve láttam, de azóta sem ereszt.

A zenéje pedig gyönyörű.

2022-06-16 12:35:42 Barbie (2023) BalaKovesi (?) #1

A stáb alapján nagyon ígéretes a film (Gerwig, Baumbach, Gosling), az első képek nagyon bizarak, biztos valami nagyon nem szokványos fog kisülni ebből. Az Oppenheimerrel egy napon mutatják be, nehéz lesz választani, melyiket nézze előbb az ember. :D

2022-06-08 08:52:57 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6562

Joker: Folie à deux

Végre hivatalosan is bejelentették a már évek óta pletykált folytatást. Nem mondom, hogy nem érzem feleslegesnek folytatni a filmet, de azért az előző részből kiindulva van egy pozitív előérzetem, izgalmas projektnek tűnik. Bár elvileg a stúdió akarta a folytatást, Phillips azért elég sokat ült rajta, és Joaquinn Phoenix is valami olyasmit nyilatkozott korábban, hogy csak egy jó szkript esetén nem zárkózik el a folytatástól. A Joker 2019 egyik legjobbja volt, így tárt karokkal várom. (Erről pedig ismét eszembe jutott, hogy 2019 milyen bivalyerős év volt filmes szempontból.)

2022-06-01 01:16:57 [Tévésorozatok] BalaKovesi #4096

Nem tudom ki ért rajtam kívül a Stranger Things 4 utolsó részének a végére, mindenesetre én most teljesen le vagyok sokkolódva, minden rosszabb aspektusa ellenére meg tudott lepni a befejezés, nagyon intenzív élmény volt. A Demogorgonos ketrecharc mészárlás vérfagyasztó, soha nem gondoltam volna, hogy ez a lény valaha így meg fog engem rémíteni, pedig most konkrétan levegőt is alig vettem a szóban forgó szekvencia nézése közben, szóval nehéz eldöntenem, hogy ez, vagy a negyedik rész vége váltott ki belőlem nagyobb izgalmat, ami nagy szó, tekintve, hogy milyen izgalmas volt mindkettő jelenet. Philip Glass zenéje pedig mindennek képes különleges ízt adni, itt is megtette ezt a befejezésnél, ami bár kifejezetten lesokkolt (pozitív értelemben), minden hatásossága ellenére akadtak vele azért problémáim, és sajnos az eddigi (számomra) legfélelmetesebb jelenet hatásából is elvett kicsit. Aki végzett már az eddigiekkel írhatna nekem privát üzenetet, azért jópár kérdés felmerült bennem a látottakkal kapcsolatban.

2022-05-30 13:25:42 [Tévésorozatok] BalaKovesi #4092

Még csak az első fejezetnél járok, de az, valamint a casting hírek alapján erős sejtésem van, hogy kiről van szó. :D Egyébként eddig más a Stranger Things 4, mint az előző etapok, ugyanakkor mégis ismerős. Ez mondjuk eddig is igaz volt, egészen elképesztő, hogy az első óta mennyit fejlődött a széria. Ennek ellenére azért az önismétlés vádja is rendre előkerül a sorozattal kapcsolatban, és tulajdonképpen meg is állja a helyét, remélem ezt sikerül valamennyire levetkőznie. Emellett kicsit azért bennem van a félsz a gonosz (ebben a fejezetben voltak kifejezetten félelmetes és nem túl meggyőző jelenetei is), valamint a túl sok főkarakter miatt is, egyszerűen tényleg sok, és folyamatosan hozzák be az új arcokat. Meglátjuk. Valószínűleg meglesz pár nap alatt (a maratoni hosszúságú fejezetek ellenére).

előzmény: Fatupi (#4088)

2022-05-10 11:31:52 [Tévésorozatok] BalaKovesi #4077

4. évad

Valaki még nézi a Westworldot? Kicsit ambivalens érzéseim vannak az előzetest látva, a harmadik évadnak rosszabb szájíze van így 2 év távlatából, mint amennyire akkor tetszett, pedig már akkor sem voltam maradéktalanul elégedett. Azért érdekes, hogy bár anno az HBO lényegében ezt a sorozatot szánta az egyik fő zászlóshajójának, az eddigi évadok esetében sokszor már egy évvel az adott szezon előtt adtak ki előzetest, most az első trailer-ből derült ki, hogy amúgy másfél hónap múlva premier. Emellett ha jól emlékszem az HBO Max-ot sem éppen a Westworlddel reklámozták, bár ebben nem vagyok biztos. Én azért maradok, remélem az új évad az előzővel ellentétben megtalálja a helyét, ha meg nem, legalább láthatjuk a sajnos igencsak alulfoglalkoztatott Aaron Paul-t, meg talán kapunk pár új Ramin Djawadi-féle Radiohead feldolgozást. Június 26.

2022-04-26 09:57:55 [Filmet keresek] BalaKovesi #3078

Köszönöm a segítségeteket! :)

2022-04-24 23:07:18 [Filmet keresek] BalaKovesi #3074

Sziasztok!

Az egyik tárgyamhoz (társadalomtörténet) kellene prezentációt készítenem holnap reggelre, tehát nincs túl sok időm, a tematika szerint viszont akár filmrészletekkel is ki lehet tölteni a rendelkezésre álló idő egy részét, ami most lényegesen megkönnyítené a dolgomat. :D Tudnátok nekem olyan, a szocializmus idején játszódó magyar filmeket mondani, amikben megjelenik a társadalombiztosítás, mint téma, mint probléma forrása, stb.?

Előre is köszi!

Szerintem sem. A Minden mindenhol mindenkor érdekesnek tűnik, egy A24 filmet mindig tárt karokkal fogadok. Kurosawa-tól pedig így lehet nem a Hét szamuráj lesz az első film amit látok, pedig már több mint egy éve itt vár a gépemen.

előzmény: Atréyu (#2)

Tulajdonképpen miért világ szégyene, hogy megkapta a díjat? Nem bicskanyitogatás végett kérdezem, csak nem láttam a filmet, és érdekelne.