BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (3 év, 5 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Michael Fassbender, Natalie Portman, Robin Williams, Scarlett Johansson, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, western
Korszakok: Mostanában a 2000-es évek előtt készült filmeket részesítem előnyben, de ha jó a film, akkor nekem mindegy mikor készült

Születési év: 2001

Hereditary
Örökség
5 2018-06-14 3,9

2018-07-15 03:33:30 The Village (2004) / A falu BalaKovesi (4) #45

Késő van, nehezebben találom a megfelelő szavakat, alig fog az agyam, így elég összeszedetlen leszek: A falu szerintem jó film lett, zseniális hangulata van. Voltak olyan jelenetek, amikor majd' kiugrott a szívem a helyéről, kész önkínzás volt éjjel egyedül néznem a sötét szobában, mégis a film így ezen borzongató jelenetekkel együtt is szép. Ehhez nagyban hozzájárul a másik nagy pozitívum, a zene. James Newton Howard ismét fantasztikus zenét hozzott össze, amikor felcsendült az általam egyébként agyon hallgatott The Gravel Road, annál a jelenetnél úgy kirázott a hideg... Gyönyörű, érdemes meghallgatni. Színészek terén sem teljesít gyengén a film, sőt! (Bár az kicsit kizökkentett, amikor megláttam Mark Zuckerberget... :D) A fényképezése is tetszett, de szerintem semmi kiemelkedő nincs benne, legalábbis Roger Deakins szinten nincs (egy Blade Runner 2049 meg egy No Country for Old Men mellett azért eltörpül). Ami viszont említésre méltó, hogy sokszor nagyon ügyesen van érzékeltetve a beállításokkal Bryce Dallas Howard karakterének a vaksága. Egyébként érdekes gondolatok vetődnek fel a filmben, és tetszik, hogy előnyöket és hátrányokat is vizsgál. A XXI. század és velejárói, az ember természete, stb. Viszont kicsit aránytalannak éreztem a filmet, a hosszú felvezetés után elég hirtelen lett vége. De összességében bőven a "jó" felé billen a mérleg, leginkább a hangulat, a zene és a gondolatok miatt, amik a film hatására vetődtek fel bennem. Először úgy éreztem hogy a csavar tönkrevágja a filmet, de rá kellett jönnöm, hogy pont ettől a csavartól lett sokkal átélhetőbb, és szebb is a végeredmény. Én nem tartom rossz rendezőnek Shyamalant, ezúttal sem csalódtam benne! (A Glass pedig benne van a "top 10 legvártabb 2019-es film" listámban, csak kár, hogy annak nem James Newton Howard szerzi a zenéjét, a Sebezhetetlenhez is nagyon jó zenét írt. Azért remélem pár dallamot felhasználnak majd hozzá, például a Visions-t, mint ahogy azt a Split végén tették). :)

7.5/10

2018-06-30 08:17:37 Sunset (2018) BalaKovesi (?) #2

Ez engem is érdekelne.

előzmény: Ágó (#1)

Na azt azért megnézném, hogy milyen lenne a casting napjainkban! :D Kíváncsi vagyok ki játszaná el Sellers szerepeit. Talán Gary Oldman, vagy Tom Hardy, esetleg - egy nem éppen a csúcson lévő - Johnny Depp? :D

2018-06-17 20:07:25 Hereditary (2018) / Örökség BalaKovesi (5) #34

Erre a jelenetre nem is emlékeztem. Most beugrott, de én olyannak tudtam be ezt a képsort, mint a legelsőt, vagyis hogy a szereplőket figyelik a szobából, amiben a házuk (makettként) van. Gondoltam biztos egy nagy, gonosz entitás figyeli és manipulálja őket. Bár ha fák is vannak a jelenetben, nem tudom hogy hova raktam akkor a szemem... :D

előzmény: SoZi (#31)

2018-06-16 00:46:59 Hereditary (2018) / Örökség BalaKovesi (5) #30

ogreg83: Lehet hogy velem van a baj, de én egy ilyen természetfeletti dologban nem fáradozom azzal, hogy keressem benne a logikát. :) Mivel természetfeletti, ezért van tágabb értelmezés. Nem hinném, hogy a filmben ábrázolt szellem ne tudná az anyukát is irányítani.

palsiendre: Nekem az is tetszene megoldásként, ha tényleg az anya vitte volna fel a hullát alvajárva, mint ahogy azt a férje feltételezte róla. Bár valószínűleg kicsit feltűnő lett volna. Mindenesetre engem nem zavart hogy nem mondták meg, hogy hogy került oda a hulla. Lehet hogy utaltak rá, én nem figyeltem. Igazából én ennél a filmnél valahogy nem is figyeltem az ilyen dolgokra, inkább a technikai/megvalósítási részre figyeltem (színészi játék, képek, zene, feszültségkeltés), és ezek alapján is osztályoztam. :)

előzmény: ogreg83 (#29)

2018-04-24 15:46:46 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6345

Nagy kár lenne, ha nem R-res lenne. Amikor bejelentették, hogy ilyen korhatár besorolásúra tervezik, nagyon megörültem. :D Kíváncsi vagyok! :)

Nincs is annál jobb érzés, amikor idő előtt belefut az ember egy rohadt nagy spoilerbe... :) Kellett nekem belehallgatnom a soundtrackbe... (A trackek között futottam bele egy spoileres címűbe.) :/

2018-04-24 07:06:13 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6343

Venom

Elég város, bár nekem valamiért fura Venom kinézete, de hát ez legyen a legkisebb gond. :)

2018-04-10 16:28:53 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6341

THE MEG

Nem igazán vagyok oda a Statham filmekért, de ez igazi bűnös élvezetnek ígérkezik így trailer alapján, már várom! :D

(Azért remélem nem spórolnak majd az ehhez hasonló jeleneteken... :D)

Azért nem semmi értékelései vannak a filmnek... Rotten 100%, IMDb 8.4, Meta 80. Persze még elég kevés szavazat/kritika van mindenhol, de én azért bízakodom, mostanában úgyis úgy tűnik hogy egyre több minőségi horrort készítenek (Get out, It, mother!). Szerencsére így trailer alapján inkább a feszültségkeltésre mennek rá, nem pedig a jumpscareekre, ami nekem már alapból egy nagyon jó jel.