BalaKovesi

Regisztráció: 2015. február 8. (5 év, 7 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Christopher Nolan, David Fincher, Denis Villeneuve, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Brad Pitt, Gary Oldman, Jake Gyllenhaal, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, Natalie Portman, Robin Williams, Ryan Gosling, Scarlett Johansson, Timothée Chalamet, Tom Hardy
Műfajok: dráma, krimi, sci-fi, szatíra, thriller, western
Korszakok: Mostanában a 2000-es évek előtt készült filmeket részesítem előnyben, de ha jó a film, akkor nekem mindegy mikor készült

Születési év: 2001

3 2020-07-10 3,7
Watchmen

4 2020-07-07 4,2

2020-09-06 08:10:50 [Tévésorozatok] BalaKovesi #3853

Nekem az előzetesben kicsit gyengének tűnt a CGI, a kész sorozatban milyen?

előzmény: VVega (#3852)

2020-09-05 10:02:39 Tenet (2020) BalaKovesi (5) #113

Nem tudom eldönteni, hogy ezt most az alapján jelented ki, amiket olvastál róla, vagy láttad is (nem osztályoztál, így nem tudom). De ugyanez igaz a "szar lett" kijelentésedre is. Ne érts félre, nem kötöszködni szeretnék, komolyan érdekel, meg én teljesen megértem ha valakinek nem tetszik a film, meg úgy unblock Nolan munkássága. Szerintem egyébként lehet rajta elmélkedni, nekem legalábbis szükségem volt rá, hogy felfogjam a filmet. De a magvas gondolatokat tényleg nem itt kell keresni.

Malcolm X (#112): én azért nem könyvelném el Nolan bukásának, szimplán csinált egy megosztó filmet. Azt hiszem innentől még izgatottabban várom a következő filmjét, valamit remélem, hogy elmegy egy Dunkirkösebb irányba, az idővel való játszadozást azt hiszem már kivéreztette (igaz, ott is szórakozott vele, de ott máshogy mint az Eredetben meg a Tenetben).

előzmény: Lady Ópium (#108)

2020-07-22 11:26:46 Tenet (2020) BalaKovesi (5) #25

Noland (Bocsánat. :D)

2020-07-09 04:22:53 [Tévésorozatok] BalaKovesi #3828

Röpke másfél hónap alatt megnéztem a Breaking Badet, nagyjából 10 perce végeztem vele, szóval friss az élmény. Sokk. Egy szinte tökéletes sorozat tökéletes lezárással.

2020-07-06 11:20:11 [Filmzene] BalaKovesi #635

Once Upon a Time in America

Emlékszem, hogy még gyerekkoromban apukám elmesélte a Volt egyszer egy vadnyugat történetét, és meghallhattatta velem a film zenéjét is. Ekkor sajnos még távolságtartó voltam a "régivel", nem foglalkoztam vele, eltaszítottam, de azt hiszem már akkor éreztem, hogy itt valami különleges virág nőtt ki a földből. Úgy igazán 15-16 éves koromban figyeltem fel Morriconéra, a nagy és minőségi filmfogyasztásom hajnalán, amikor akár napi 3 klasszikust is képes voltam megenni (a megemésztésük már nehezebb volt ilyen mennyiségben). Ekkor láttam a Dollár-trilógiát és a Volt egyszer egy vadnyugatot is, ebből utóbbi mai napig a kedvenc filmjeim szűkebb körét gyarapítja. Azonban bármennyire is kifacsarja a szívemet a Vadnyugat, bármennyire összerezzenek a harmónika szinte nem evilági hangjától a magányos pusztaságban, talán mindig is a Volt egyszer egy Amerika lesz az a film és az a zene, amihez leírhatatlan kötelék köt a filmek között. Múlt és jelen, barátságok, a visszafordíthatatlan idő, vétkek, félresiklott életek, és Morricone zenéje. Emlékszem ez volt a 600. megtekintett filmem (tudom itt nem nagy szám, nekem mérföldkő volt), de azelőtt talán végig se hallgattam ezt a szerzeményt. Azóta viszont folyton velem van, vagy inkább bennem, ez az az étel amit nem tudok megemészteni, de nem is baj. Egyszerűen gyönyörű. Ahogy számtalan zenéje. Tudom, borzalmasan pátoszos, de ha Ő el is ment, a zenéje örökre a filmtörténelem része, és velünk marad. Nyugodjék békében!

2020-05-22 08:11:53 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6470

Most nézem hogy a leírásban ott a dátum, nem szóltam.

előzmény: BalaKovesi (#6469)

2020-05-22 08:03:46 [Hamarosan a mozikban!] BalaKovesi #6469

Tenet

Hát ez elég vaskos, olyan Nolanesen epik, de az eddigi két előzetes mégis valami más, a korábbi filmjeitől eltérő hangulatot sejtet. Kíváncsi vagyok egyébként hogy vajon az alatta hallható zene már Göransson szerzemény-e, vagy csak Audiomachine és társai által 5 perc alatt összedobott sablon. Valamint az is érdekes hogy még mindig nincs kint az előzetesben dátum, talán még mindig megy a bemutatás körül a hercehurca.

2020-05-17 20:28:14 The Graduate (1967) / Diploma előtt BalaKovesi (5) #40

Köszönöm! Igazából 13 éves voltam, és túl lelkesen néztem nem éppen nekem való filmeket. :D (A diploma előttöt nem ennyi idősen láttam először, hanem rá 3 évvel nagyjából).

2020-05-16 17:16:41 The Graduate (1967) / Diploma előtt BalaKovesi (5) #38

Tegnap a gimis éveim lezárásaként, pár évvel érettebben újranéztem. Hasonló korba érkezve mint a főszereplő, most jön egy éles váltás az életemben, és bár nagyon más a kor, a helyzet sem azonos, azért én is ott fekszem a cél nélkül lebegő matracon a kérdéseimmel, a "nem tudom"-jaimmal, a tapasztalatlanságommal. De persze ez a váltás is semmiség lesz később visszatekintve, nem csak ez miatt volt igazán emberközeli a Diploma előtt, hanem a karakterei miatt. Nem minden bokorban terem egy dögös Mrs. Robinson, de céltalanság, kiüresedettség, bizonytalanság, fásult tekintetek annál inkább. Egymás mellett létező anyagias lények stagnálása, akik rosszabb esetben már nem is keresnek, legfeljebb pénzt. De feleslegesen durrogtatom a már amúgyis számtalanszor elhasznált petárdákat. Annyian beszéltek már a társadalomról, a kiégésről, felesleges lenne erről pont nekem beszélnem a 19 éves tudatlan fejemmel, aki még csak nem is létezett abban a korban. Akkor már inkább a filmet ajánlanám mindenkinek, annak amúgyis szavak nélkül sikerül a gondolatait (vagy inkább érzéseit) átadni. Hiszen keveset beszél a Diploma előtt, meg aztán nem is túl bonyolult, de annál többet mutat, érzékeltet, ad. Szenzuális film érthető karakterekkel, megfoghatatlan hangulattal, humorral, az egyik legjobb soundtrackkel amit valaha hallottam, és a filmtörténelem egyik legtökéletesebb záró képsoraival. Itt tényleg minden a helyén van, csak lennénk végre mi is a helyünkön.