Mizi

2018-08-01 11:01:09 Rampage (2018) / Rampage - Tombolás Mizi (3) #12

Először hallottam Mihályfi Balázst szinkronizálni, és remek volt JDM magyarhangjaként.

2018-07-01 22:55:25 [Foci VB 2018] Mizi #124

Mer a horvát nem. :)

2018-06-03 01:45:30 Noah (2014) / Noé Mizi (2) #97

Több, mint 2 órás hegyi beszéd és agonizálás, kő-transformersekkel!

2018-05-27 09:12:04 The Book of Eli (2010) / Éli könyve Mizi (1) #95

Szerintem eléggé egyértelmű volt. :)

előzmény: SoZi (#94)

Üdv mindenkinek!
Talán nem egészen idevaló, de nem találtam alkalmasabb topikot... Szóval nemrég belekezdtem egy blogba, ami elsősorban a székesfehérváriaknak lehet érdekes (nem tudom mennyien vannak jelen rajtam kívül), de szerintem nem csak nekik. A blog amolyan gyűjtemény lesz, és talán inspirációforrásként is hasznosítható.

Politikai beállítottságom talán nincs is, hisz egyik oldallal/párttal/eszmével sem tudok teljesen azonosulni. A világnézetem természetesen befolyásol, nagyon is, hiszen mi más alapján dönthetném el, hogy egy film értékes üzenetet közvetít-e?

2018-05-05 17:22:55 [Ki a legjobb HULK/Bruce Banner?] Mizi #1

Nem számítottam ekkora Ruffalo-fölényre, de ja, szerintem is. Mondjuk a képregényes Banner-re Edward Norton hasonlít a legjobban.

2018-05-02 20:26:47 Kincsem (2017) Mizi (4) #47

Imádom az ilyet, mikor a tájékozatlanságával akar valaki felvágni. :)

Melyik?

előzmény: grofjardanhazy (#334)

2018-04-22 00:09:09 [In Memoriam...] Mizi #2309

Meghalt Verne Troyer

Nyugodjék békében!

2018-04-14 22:47:36 Casino Royale (2006) Mizi (5) #154

Én úgy emlékszem, Clive Owen volt Craig ellenfele, meg amúgyis, Jackman ausztrál. Vagy az még belefér? Végül is a királynő van a pénzükön. :)

2018-04-01 13:48:26 Paterson (2016) Mizi (2) #46

Még korábban olvastam egy interjút Adam Driverrel, és neki felvetettek valami hasonlót (hogy a lányt csak képzeli), de ő cáfolta ezt, a lány nagyon is élő szereplő a filmben.

előzmény: erahurka (#40)

2018-03-30 21:07:14 [Filmet keresek] Mizi #2272

Ez még mindig nem ismerős senkinek? :)

előzmény: Mizi (#1874)

2018-03-30 13:08:19 Annihilation (2018) / Expedíció Mizi (2) #95

Na megmondom hogyan lehetett volna jó filmet csinálni ebből. (Nem, nem olvastam a könyvet, de az alapanyag jónak tűnik)
- El kellett volna hagyni a pentyülős country muzsikát, mert rohadtul nem illett ide. A film végi zene teljesen jó volt, olyat kellett volna végig nyomatni.
- Érdekes karaktereket kellett volna beletenni, mert ezek a nők irtó vékonyak voltak. Ventress figurája meg olyan hihetetlenül idegesítően szar volt, hogy az már fájt.
- Ki kellett volna irtani a felesleges flashbackeket, mert semmit nem adnak hozzá a történethez és a főkarakterhez sem! Inkább csak megtörik a lendületet. + A mesélős jeleneteket is, ugyanezen okokból kifolyólag.
- Vagy több pénzt kellett volna feccölni a CGI-ba, vagy inkább minimalizálni kellett volna a CGI jeleneteket (ez is működhetett volna, sejtelmesebbre vették volna a figurát és kész). Mert valljuk be, az ilyen trükkök már cikinek számítanak...
- Ha már a horrort is odabiggyesztették a műfajokhoz, akkor már sokkal darkosabbra is vehették volna a figurát, mert így rohadt ergya lett az egész, félni egy percig sem féltem. És hiányoltam a dzsumpiban megőrülös és rohadtul elveszős hangulatot.
- A végében sokkal több lehetőség volt... Nem hatott rám, egyáltalán.
Egyszerűen nem értem kinek, minek szánták ezt a filmet.
Csalódás is volt, mert itt elhitették velem, hogy azért száműzték a mozikból és passzolták le a netflixnek, mert valami irtó különleges és intelligens horror sci-fi, de nem, igazából azért passzolták le, mert nem jó film.

Nem érzem zseniálisnak a filmet, én a végére vártam valami katartikusat, amit végül nem éreztem. De elvoltam vele, van egy hangulata. Velem elhitette, hogy az 1500-as években járunk. Kinski félelmetes, bár én több agressziót vártam. A német nyelvet bár nem igazán kedvelem, és furcsa is, lévén spanyolokról szól a film, most egyáltalán nem zavart, sőt az ilyen gonosz figurák csak még gonoszabbnak hatnak, ha németül szövegelnek. :) A színésznők gyönyörűek. Direkt humor szerintem nincs benne (a németeknek amúgy sincs), inkább egy-két komikus jelenet.

Hogy ne floodoljak, egy kommentben válaszolok mindenkinek.

HejjaX: Nem plusz jeleneteket szerettem volna, nyilván félreérthető voltam. A filmben az álom nem tudatalatti dolog, vagy legalábbis a tudatalattink képes kapcsolódni mások tudatalattijával. Miért? Hogyan? De ha erre nincs is válasz, miért csak egy morzsát kapunk egy hatalmas emeletes tortából?

Ugor: Attól még, hogy a szívednek kedves ez a film, nem kell lekezelőnek lenned azzal, akinek nem tetszett és kritikát fogalmaz meg vele. Bár ez a stílus már tőled már megszokott.

Chris: Ugyanazt neked is üzenem, mint Ugornak, akinek szokásodhoz híven asszisztálsz. Úgy érthető, hogy ha valakinek van egy kiváló fantasy/sci-fi alapötlete, akkor szerencsésebb nem egy szerelmi dráma mellékszálaként "elpazarolni"? De ez csak egy vélemény, nem kell vele egyetérteni, de kiforgatni sem kéne.

St4nt0N: Nem. :)

Mindenkinek: Bár sajnáltam, hogy nem abba az irányba vitték el a filmet, mint szerintem kellett volna, nem éppen ezért kapott tőlem rossz osztályzatot. Ez csak egy megjegyzés volt, ami nagyobb port kavart itt, mint gondoltam. Érdekesebb lett volna, ha a hsz-em másik felére érkeznek válaszok, észrevételek, vélemények.

Szerintem ez olyan, mintha a Jurassic Park arról szólt volna, hogy tudósok klónoztak egy csapat Gallimimust, de azokat csak összvissz háromszor mutatják néhány pillanatra, mert a film nagy részében a szigetre érkező paleontológus nő románcát kéne néznünk a park Costa Rica-i gondozójával, és azon kéne izgulnunk, hogy a szerelemük vajon beteljesedhet-e a hatalmas társadalmi különbségek ellenére.
Remélem így érthető, jobb most nem jutott eszembe. :)

Elfér itt egy negatív vélemény?

Nekem nem tetszett, pedig bíztam benne, hogy tetszeni fog. Amúgy nagyon profi film, az operatőri munka kiváló, a vágás is ésatöbbi. Viszont engem nagyon bánt, hogy egy ennyire jó és érdekes alapötlet, vagyis az álomban való találkozás állati "testben", el lett pazarolva, mert tulajdonképpen semmi érdekeset nem kezdtek vele, és ez szinte bűn.
A filmben lévő szerelem is problémás. A filmvégi szex tulajdonképpen behódolás, az aszexuális fél önmagának teljes feladása. Csak itt ez a pozitív végkifejlet... Nekem a Két pasi meg egy kicsi "Kinda Like Necrophilia" című epizódja ugrott be. Alan reakciója sokkal emberibb szerintem, mint itteni főhősünké.

A felsoroltak közül keveset láttam, de a Kutyám, Jerry Lee-re ment a szavazatom. A Hercule és Sherlock-ot hiányolom a listáról.

2018-03-05 21:50:35 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Mizi #23507

Akkor ezek szerint már meg is van a következő kötelező kvóta-jelölt? :)

Áthelyezve a(z) OFF (Ide offolj, mert ez a helye!) topikból.

előzmény: Vektor (#10610)

2018-03-05 14:56:54 [Megérdemelte-e az Oscart...] Mizi #10596

Én csak az idegen nyelvű filmig néztem, kíváncsi voltam, hogy zsinórban háromszor is lesz-e magyar díjazott film. Akiknek örülök: Rockwell, Oldman, Deakins. Aminek nagyon nem: A kötelező kvóta-jelölt díjazása forgatókönyv kategóriában.

2018-02-23 15:20:40 The Room (2003) Mizi (1) #24

És olyannyira működésképtelen, hogy inkább lehervaszt, mintsem... :)

előzmény: flake (#23)

2018-02-20 14:59:19 [Vapiti 2017] Mizi #90

Na, tegnap megnéztem az utolsó filmet is a tíz jelöltből. Fura, de csak egyre tudtam hármasnál jobbat adni közülük. Pedig szerintem nem osztályozok szigorúbban, mint 3 éve. Az az egy viszont tényleg kivételes film, magasan kiemelkedik a mezőnyből, és igazán érdemes arra, hogy díjazzuk. Nyerjen a legjobb: Blade Runner 2049

2018-02-20 11:08:51 Paterson (2016) Mizi (2) #38

Ez a film arról szól, hogy ha egy unalmas, szürke kis ember vagy, egy egyszerű buszsofőr, akinek az egyetlen szórakozása gyufákról meg az élet nagy dolgairól írni rímtelen versecskéket, DE van egy hihetetlenül egzotikus és gyönyörű csajod, akkor légy papucs, nyelj le mindent, és a csaj minden hülye (és drága) hóbortjához vágj jópofát, mert ilyen nőd még egyszer úgy se lesz???
Tényleg ideillő a modoros kifejezés. Na meg még a fárasztó és az unalmas is. A film hazugan álidilli világa meg már csak hab a tortán. Patersonban mindenki entellektüel és/vagy művész, itt ha lerohad a busz, senki sem kezd el szitkozódni, mindenki végtelenül türelmes, a kocsmában nincsenek részegek (hogy is kerülnének oda, ugye?), a vendégek inkább sakkoznak egymással, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga egy lebujban. És még a gengszter suhancok is tök jó arcok. Rég láttam már filmen ennyire steril, ingerektől szegény világot.
Vagy lehet, hogy én megint egy másik filmet láttam azonos címmel...

2018-02-18 01:34:58 1945 (2017) Mizi (2) #27

Lehet, csak kérdés, mi értelme. Annyi közös van bennük, hogy magyar filmek, több nem nagyon.

2018-02-17 18:07:28 1945 (2017) Mizi (2) #25

Érdekes, hogy ezt írod. Lehet, énbennem van a hiba, de számomra meg pont, hogy hatástalan volt a film. A közelébe sem voltam annak, amit írsz, és egy ilyen típusú filmnél ez nem igazán megbocsátható, hiszen itt a kreativitást vagy a szórakoztatófaktort eleve nem lehet értékelni. Technikailag tényleg rendben van, az operatőrt meg kell dicsérni, de nem értem hogy jön ide a Kincsem. Almát a körtével?

Yepp.

Arra hivatkozva nem lehetne törölni, hogy már egyszer törölve volt az illető? Ezt a szerkesztőktől kérdezem elsősorban.

2018-02-15 13:43:02 Kojot (2017) Mizi (3) #39

Misi karaktere olyannyira ellenszenves (és csak egyre rosszabb lesz), ráadásul még példának is akarja beállítani a film (Nézzétek milyen tökös lett ez a faszagyerek!), hogy emiatt el kell még gondolkoznom, hogy egyáltalán a közepest megérdemli-e... Pedig nem lenne ez rossz film, legalábbis első filmnek.
Már akkor is totál szánalmas az elvileg pozitív főhős, mikor a polgárőrök félkézzel elintézik, majd utána a csajának meg az apjának kezd el izmozni. És csak ezután jön a nőverés meg a nemi erőszak.
Sokkal jobb lett volna, ha a főhős az erőszakra inkább ésszel, ravaszsággal válaszol, de Misi egy kőagyú tirpák, aki fejjel fut a falnak. De semmi baj, mert a lényeg, hogy leszálltak a tökei. Ez ám a faszagyerek! Ez így gáz...

Szerintem leszarja. :)

előzmény: whiteman 01 (#12259)

2018-02-14 16:19:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Mizi #23492

Írtam, hogy nem folytatok szemantikai vitát. Mindegy minek hívod, Asgard az Asgard, ahová teljesen értelmetlen behozni nem fehér karaktereket.
Norvég istenek? Azok mik? :D
A múlton való rágódás meg sírás szerintem nem komolyan vehető érv, ezért nem is reagáltam rá.

2018-02-14 16:09:28 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Mizi #23490

Tehát akkor Hadigép is lehetett volna mongolid a filmekben? Légyszi világosíts már fel, hogy mikor okés a rassz csere-bere.

2018-02-14 15:56:15 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Mizi #23488

Nem akarok szemantikai vitát folytatni, szerintem ez nem érv. Főleg, hogy tudtommal Heimdall a képregényekben ugyanolyan fehér, mint Thor vagy Loki.

2018-02-14 15:50:36 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Mizi #23486

Mit keres egy fekete és egy ázsiai csávó skandináv istenek között? Asgardban pl mi haszna lehet a mongolredőnek? :D

2018-02-14 15:39:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Mizi #23484

Szegény DC-nek tudtommal nincs ilyen fekete-sztorija. Cyborg meg az egyik zöld lámpás fekete, de egyik sem egy "feketeország" hercege.
Amúgy furcsa, hogy Wakandában mindenki fekete, míg Asgardba muszáj volt berakni egy fekát meg egy ázsiait, hogy pc legyen. :)

előzmény: TheDriver (#23479)

2018-02-14 12:53:59 [Filmet keresek] Mizi #2249

Égető bizonyíték. :)

előzmény: PG (#2248)

2018-02-14 12:22:43 Kút (2016) Mizi (4) #40

Most már kijelenthetjük, hogy Gigor Attila jó történetíró. Persze messze nem éreztem tökéletesnek ezt a filmet, de nagyon sok jó pillanata van, emellett fordulatos és csavaros (még ha néha kiszámíthatóan is), két színész pedig olyat alakít, hogy nem lehet őket elégszer dicsérni. Tzafetás Rolandra és Trokán Nórára gondolok. Utóbbit már láttam szabadtéri színpadon, és ott is lenyűgözött. A két főbb szereplő tényleg kicsit halovány, de nem rosszabbak, mint a Testről és Lélekről amatőr főszereplői (akiket meg mindenki ajnároz).
A történet a történetben viszont zseniális! :)

2018-02-14 11:03:33 The Man from Earth (2007) / Az őslakó Mizi (4) #110

Ha Jézus kora Stohl Andrása volt, akkor Stohl András korunk Jézusa. Szóval Stohl keltené életre a figurát és Hujber Feri rendezhetné. De annak semmi köze nem lenne ehhez b-filmhez, az egy művészi, látnoki vízió lenne, amit úgy sem értenének meg az emberek. :( Szerinted Vajna papi adna erre pénzt? Előbb lesz Valami Amerika 5.

2018-02-14 10:54:24 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Mizi #23477

Manapság fekete-filmet jobb nem bántani. Itt is már a harmadik kommentben rasszistáznak. :)

előzmény: TheDriver (#23475)

2018-02-10 12:50:13 Kincsem (2017) Mizi (4) #38

Szerintem meg egyáltalán nem baj, ha Magyarországon nem csak "művészfilmek" készülnek. És a Kincsem bőven nincs olyan rossz, mint amikhez hasonlítod. Hibátlan? Dehogy. Szórakoztató? Számomra az volt, így megkapta tőlem a négyesalát. Hogy jobbos-e vagy baloldali, az engem nem érdekel. Készüljön mindenféle magyar film, és ha legalább ilyen minőségű lesz mindegyik a maga műfajában, akkor az már kánaán.

2018-02-06 19:26:53 [Általános fórum] Mizi #7298

Áh, ez csak egy floodoló troll.

előzmény: MicaHiro (#7296)

2018-02-06 10:50:31 Wonder Woman (2017) Mizi (1) #52

Hozza a gyenge DC színvonalat. A BvS-nél is csak kicsit jobb.
Külön fájó, hogy a görög mitológiát ilyen szinten lebutították. Zeuszból csináltak egy tescogazdaságos Jehovát, Árészból meg egy Lucifert. Nem mintha Marvelbuzi lennék, de tény, hogy ők sokkal jobban és okosabban használták fel a skandináv mondavilágot.
Kezdjük a dimenzió függönnyel (vagy mi a szösz?), ami ott van a világ elől elrejtett(!) sziget partjaitól nem messze, amin teljes természetességgel áthajózik egy egész komoly első világháborús német csapat (konkrétan egy bazi nagy hajó is), és persze hatalmas harc tör ki a Fritzek és az amazonok között. Na most lehet, hogy annak a hadihajónak a legénysége beijedt, aztán visszafordult, de egyszerűen ilyen nem létezik, hogy pár kardos luvnya legyőzzön képzett német katonákat, akik hatalmas előnyben vannak a lőfegyvereikkel. Pizarro egy cirka 150 fős szedett-vedett sereggel kényszerített térdre egy egész birodalmat. Persze ez csak egy film de akkor is...
És lehet ez is kukacoskodás, de a Diana latin név, nem görög.
Aztán ott a nagy csapat, amit Chris Pine verbuvál össze. Sajnos semmi funkciójuk nincs azonkívül, hogy ámuldoznak. Minek kell egy több tucat nyelven beszélő arabus, ha németekkel amúgy is angolul beszélnek, ráadásul a főhősnőnk is nyelvzseni. A mesterlövészünk, aki nem tud lőni, megint csak kurvára hasznos, az indián törzsfőnök is nagyon kellett, mert nélküle eltévedtek volna (mennyire lehet nehéz megtalálni egy háborús frontvonalat?).
És Danny Huston... Na ő úgy kellett ide, mint egy falat kenyér. Ráadásul valami újfajta drogot is kipróbáltak rajta, de ennek mi is volt a jelentősége?
A csavar egyébként nem rossz, de szerintem csak azért működik, mert azon a pontján már totál érdektelenné lett a film.
Ja, és megint csak nem akarok Marvelbuzi lenni, de nem olyan ez, mintha ez a női Amerika kapitány lenne? A szerepek felcserélődtek, de itt is a férfi szívja meg. :P
És megint csak egy tökéletesen jó szuperhős karakter egy elcseszett DC filmben, ami megint csak unalmas... Gal Gadot lehet dicsérni, de minek...

2018-02-02 22:59:22 I, Tonya (2017) / Én, Tonya Mizi (4) #2

Az eleje pörgős, lendületes, a közepétől meg úgy éreztem, hogy leült a film. Néhol el tudtam volna viselni egy kis zenét (persze lehet, hogy volt, csak "nem vettem észre"), ami megtámogatja a drámai szituációkat, hogy jobban átjöjjenek az érzelmek, jobban beszippantson a film. De az utolsó pár perc nagyon frankón működik. Egy kis katarzis is befigyel.

Ami még tetszett, hogy ez azon sportfilmek közé tartozik, amelyek nem heroizálják magát a sportot, hanem egy reális és eléggé kiábrándító képet mutat, megspékelve még egy kis médiakritikával.

Itt PSH kétszer "szerepel".

Tökéletes. Köszönöm.

Mindkét film ugyanannak a regénynek az adaptációja.

előzmény: Mizi (#12164)

Keményen hasogatjátok a szőrszálat! :D

2018-01-23 14:48:21 [Megérdemelte-e az Oscart...] Mizi #10430

Szerintem teljesen jogos, hogy ott van.

előzmény: BalaKovesi (#10428)

Igen, már az első fele is tele van hülyeségekkel (anyám meglátása szerint egy roncs kocsiból kiszedni azt az izét, amit aztán molnárkocsival visznek el a srácok, az olyan, mint porszívógépet találni a leveses fazékban :D ), de az még egész jónak mondható relatíve. Aztán annyi. Összecsapták, mint Móricka a matekházit.

De azért remélem a Marvel egyszer csinál egy rendes F4 mozit, mert szerintem van kraft az egészben, csak persze nem komolykodóan kell előadni, hanem úgy lazán, marvelesen.

2018-01-22 12:13:50 [Vapiti 2017] Mizi #47

Egy biztosan. :)

Ez gyönyörű.

Ezt és ezt össze lehetne kapcsolni.

Ha az eredeti trilógiában nincs benne valami -> Nem baj, képzeljük oda.
Ha a "Dizni" trilógiában nincs benne valami -> A film szar.

:D

2018-01-16 23:40:19 Molly's Game (2017) / Elit játszma Mizi (3) #5

Aaron Sorkin most is ugyanazt a sémát alkalmazza a történetmesélés szempontjából, mint már korábban is (Social Network). Amivel egyébként nincs baj, csak nekem úgy látszik ez nem jön be. Egyszerűen nem tudnak ezek a száraz életrajzi drámák semmi pluszt nyújtani magán a struktúrán kívül. Ez egy közepest kap tőlem.

2018-01-14 14:56:24 Dunkirk (2017) Mizi (3) #97

Nem hiányoltam a harcot, csak a film koncepcióját és a pátoszos befejezést állítottam párhuzamba. Mondom, szerintem nem illenek össze. De egyébként lehetett volna úgy, hogy ne "gazdátlan" tölténygolyók, torpedók meg bombák elől meneküljenek(!). :)

2018-01-14 12:32:28 Dunkirk (2017) Mizi (3) #95

Az eddigi osztályzataim alapján akár meg is vádolhattak volna azzal, hogy "nolanista" vagyok. Én pedig vállaltam volna, mert tényleg fantasztikusan zseniálisnak tartom a munkásságát. De tudtam, hogy eljön az az idő, amikor megszakad a sorozat. Minden sorozat megszakad egyszer. Nálam ez most történt meg. Csalódás ez a film. Nem tudott berántani. A koncepcióval is voltak problémáim, de azok végtére is szubjektív problémák, mert én kicsit többet meg szerettem volna tudni a szereplőkről például, de tudom, hogy ez a személytelenség, az arctalan ellenség stb. annak a koncepciónak a része teljes mértékben, amit Nolan megálmodott. Ezzel végül is nincs is baj, nekem nem jött be, van ilyen, de egy ilyen típusú filmnek nem ilyen befejezés dukál. Éreztem persze, hogy megpróbál azért visszafogott lenni, de akkor sem. Chruchill beszéd, sörözés, pátosz... Ha egy "rendes" háborús film lett volna, amelyben még harcolnak is, akkor még oké, de így, hogy tulajdonképpen arról szólt az egész, hogy a "főszereplők" megpróbálnak valahogy (bárhogy) eltűnni a kontinensről. És félreértés ne essék, nem baj, hogy erről szól, de akkor a vége ne legyen már ilyen, szerintem. És nekem egy kicsit túl angol is volt. Persze jó gép volt a Spitfire, de azért ne essünk túlzásba! :)
Mindent összevetve egyáltalán nem baj, hogy Nolan kipróbálta magát ebben a műfajban, és hogy csinált egy ilyen kísérleti filmet, de nekem ez most egyelőre egy hármast ért csak, és várom, hogy legközelebb visszatér korábbi önmagához.

2018-01-12 15:19:12 [Általános fórum] Mizi #7282

Nekem meg a Toy Story-ból az űrlények. :)

Luke "szintetikus" kezét meglövik még a Tatooine-on, ezután húz rá kesztyűt.

Ennek a leírása rossz, a fia nem válik, hiszen iskolás.

De Kylo nem egy Vader. :)

2018-01-09 21:17:22 Baywatch (2017) Mizi (?) #13

Én néztem a szereposztást, szerintem sehol sincsenek a sorozat nőihez képest. :)

előzmény: HejjaX (#12)

És a többiek?
Amúgy én is írtam már, hogy fantasy, csak nem értem, hogy aki ebből a részből hiányolja a fizikai törvényszerűséget, az a régebbiek esetében miért nem.

előzmény: Fatupi (#257)

Egyetértek. A Sith-ek bosszúja nála 5-ös, amikor abban Grievous menekülése azért eléggé problémás például.

előzmény: MicaHiro (#253)

Áh, csak picit elcseszett a humorom. Házsártos nő nem kell! :)

előzmény: kwzatz (#246)

Naivan azt hittem, hogy még a Jumanji premierje előtt kikerül a kérdés. Amúgy szerintem is! :)

előzmény: Umberto (#2)

Én bírom C3PO-t! :)

előzmény: kwzatz (#240)

2018-01-09 16:16:21 Bright (2017) Mizi (4) #8

A negyedik alatt, amit csak megemlítenek, melyikre gondolsz? Én felfedezni véltem egy kentaur zsarut abban a jelentben, mikor behajtanak az őrsre. Plusz volt egy repülő sárkány az egyik városi látképen, bár azok nem tudom beleszámítanak-e a kilencbe.

Nekem tetszett az alapötlet, szerintem nincs sok baj a filmmel. Én várom a folytatást.

Az ebben szereplő Paul Curran nem az a Paul Curran, aki meg ebben szerepel. My bad.

A Star Wars még mindig fantasy.

előzmény: Szabó Dániel (#225)

2018-01-08 03:15:06 Logan (2017) / Logan - Farkas Mizi (1) #74

Csatlakozom, minden szavaddal egyetértek. Semmivel sem jobb az előző résznél, sőt számomra az szórakoztatóbb volt. Ez lassú, unalmas, erőltetett. Sajnos.
A lány és Logan alig lépnek lényegi interakcióba egymással, így nincs is elmélyítve a viszonyuk, ami a film lényegét adná, és így a vég sem működik egyáltalán. Xavier meg mi a francot keres ebben a filmben? Csak mert szerepe istenigazából nem nagyon volt, így a halála is majdhogynem lexarom kategória. A gonoszok meg... Mutánsokat irtó prof? Volt már, de rohadt sokszor. A klón jelenlétének sem igazán látom értelmét, akkor már lehetett volna egy Küklopsz-klón a kinyírhatatlan geci, az még poén is lett volna. Apropó, poénok nincsenek, mert ez a film aztán nagyon komolyan veszi magát.
ÉS igen, én is éreztem, hogy Mangold mennyire hatni szeretett volna az érzelmekre, de nálam nem szuperált a dolog, egyáltalán. Semmi. Totális csőd.

2018-01-07 22:29:18 Catwoman (2004) / A Macskanő Mizi (2) #15

Ez egy kifejezetten "csajos" szuperhős(?)-film. S mint ilyen, a maga nemében egyedülálló(?). Sajnos a "cica" eleve halva született, mert aki csajos filmre vágyik, az inkább megnéz egy esküvőszervezős-lovaglós-golfos-nyálas-nyúlós... románcot. Amolyan bűnös élvezetként viszont működőképes.

2018-01-04 13:12:39 Get Out (2017) / Tűnj el! Mizi (2) #44

Ez a film eléggé rasszista. Vajon milyen fogadtatást kapna egy film manapság, ha minden fekete szereplője gonosz lenne? Naugye! De komolyabbra fordítva a szót: baromi lassan indul be a film, a közepén már bele is untam, aztán vége már izgi, de túl sima, és nem lehet az mellett elmenni, hogy egy baromság az egész, tele logikai hibákkal. A csavar még nem is lenne rossz, gyanakodtam valami effélére, de azért meg tudott lepni, viszont ilyen bénán tálalni... A fényképekre gondolok, amik nem hogy nincsenek kulcsra zárva, de még nyitva is van az ajtó. Olyan amerikai... Mint a szájbarágós magyarázat, amelynek az okát elintézik egy félmondattal, mármint hogy nagyobb az esélye a beavatkozás sikerének, ha az alany megérti a miértjét, de mind tudjuk, hogy csak azért magyarázza el a vakfószer a dolgot, hogy a néző is képbe legyen, így talán elhiszi, hogy van értelme az egésznek, pedig nincs. A fotós tehetségnek semmi köze a testi adottságokhoz. Aztán ott van a csaj, aki hónapokig képes eljátszani a jófej barátnőt hiba nélkül, de mikor a puhos feka felhívja, akkor meg úgy beszél, mint egy robot. Miért? A vége poént meg nem képesek ellőni? Ugyan már! Ez a fekete film a feketéknek készült, a fehér sznobok pedig tapsolnak. Kicsit furcsa ez, de furcsa világban élünk.

2017-12-31 18:37:14 [Vapiti 2017] Mizi #6

Na meg van akkor, hogy januárban majd még miket kell gyors pótolnom. :)

előzmény: cucu (#1)

Nem értelmezem szó szerint a "nézhetetlen" meghatározást, bár ritkán, de volt olyan, hogy tényleg nem bírtam végig nézni. Egy ZH is lehet egyes attól függetlenül, hogy valaki teleírja a lapot.

Nem értem, miért kell oda az az alcím. A James Bond filmek címében sincs, hogy "A James Bond Movie". Röhejesen is nézne ki.

Most a napokban végignéztem mindkét Tolkien-trilógiát, és egész érdekes volt így egyben. Főleg A Gyűrűk Ura utalásai A hobbit eseményeire. Most mikor Bilbó beszél Frodónak a Magányos Hegyről meg a Tóvárosról, már teljes mértékben képben vagyok, és ez finom mosolyt csal az arcomra. Sajnos A hobbit is megpróbál utalni A Gyűrűk Ura szereplőire, de olyan bénán csinálja... A Gimlis poén még hagyján, de amikor Thranduil elküldi Legolast Aragornhoz, az nagyon erőltetettre sikeredett. Többek között az ilyeneket is mellőzni kellett volna a filmekből.

Miért szörnyű? Úgy nézett ki, mint a régiekben, ami mindenképpen pozitívum, csak mai technikával tették a vászonra. Azért furán nézett volna ki bábként ebben a filmben. Ez olyan mintha valaki Stop-motion animációt várt volna az új Titánok harcában...

Akkor nem kellett volna annyit varázsgombázni. :)

előzmény: elmouse (#197)

Ha Tyrionra emlékeztetett, akkor miért mondod, hogy rosszul játszott? :D

előzmény: elmouse (#195)

Az apja fénykardja van nála, ami sokáig az övé volt. Persze szerintem is a zöld tartozik igazán Luke-hoz, de nincs itt semmiféle plot hole szerintem, BonnyJohnny magyarázata teljes mértéken helytálló.

előzmény: Gergely Gergő (#189)

A Disney-t kéne megkérdezni, de szerintem lényegtelen, hogy miért. Hibának nem hiba.

előzmény: Gergely Gergő (#185)

Luke nem is volt ott, így maga a fénykard sem.

előzmény: Gergely Gergő (#183)

Nem hibátlan, de basszus, bátor egy film, ami tele van "majdsokszorvisszanézős" jelenetekkel. Aki persze a "sohanemvolt" rejtélyek kibogozására vár, az biztosan csalódni fog, de hát ez van. Csak mellőznék az infantilis poénkodást...
A legfőbb tanulság pedig: Ne gecizz a jedi mesterrel, fiam! :)

Ezt meg ezt össze kéne kötni.

2017-12-24 16:28:47 Fred Claus (2007) / Télbratyó Mizi (2) #5

Nekem meg Banks kisasszony dekoltázsa tetszett. :)

előzmény: bambula (#4)

Itt kéretik javítani a leírásban a főszereplő nevét.

Azért Obit elég jól megizzasztja, pedig ugye nem erőhasználó. Windu meg kábé a "legleg" jedi mester elvileg.

Nekem meg ez az örök hármasom, mivel ezt a részt már gyerekként se szerettem igazán, ellentétben a Baljós árnyakkal, sőt mai napig szembemegyek a közvélekedéssel és úgy gondolom, hogy az jobb film. Ami igazán jó szerintem a klónokban, az Jango.

2017-12-04 19:01:34 [Hamarosan a mozikban!] Mizi #6320

Na, ez mi lesz?

XXX Parody? :D

Mindennek a legalja szerintem a filmvégi "NE!". A trilógia legjobb, legepikusabb jelenetét b*ssza tönkre. És most már a TV-ben is ezt a változatot adják le. Szégyen.

előzmény: noresz02 (#124)

2017-12-02 11:48:00 [Kritikus kód] Mizi #2007

Szerintem sem verseny, de azért természetes, ha van egy ilyen táblázat, elkezdi foglalkoztatni az embert. Én mondjuk kábé olyan rendszerességgel "munkálkodok" itt, mint azelőtt, mégis mióta van a táblázat, lecsúsztam a harmadik helyről a nyolcadikra. :(

előzmény: BonnyJohnny (#2003)

2017-11-27 15:35:44 [Star Wars - The saga is complete] Mizi #88

Bennem most tudatosult csak igazán, hogy mi is a legzavaróbb az előzmény filmekben. Lehet más is leírta már, sőt biztosan nem mondok újdonságot, de azért mégiscsak megosztom a véleményemet, hátha generált valamit...
Nos, amiben nagyon is eltérnek a prequel részek az eredetiektől, hogy merőben másképp viszonyulnak az Erőhöz. És most nem csak a midi-chlorianokra gondolok, arra, hogy megfosztották az Erőt a misztériumától, hanem hogy míg Luke-nak már érett Jediként is erősen koncentrálnia kellett, mikor megrepteti C-3PO-t a Jedi visszatérben, addig Obi-wan a Sith-ek bosszújában egy lágy suhintással ráb*ssza a haláldroidokra a plafonról azt fémhodályizét, mielőtt megküzd Grievous-szel. Persze lehet nem a legjobb példa, mert Obi már mester volt, Luke meg nem, de Yoda is behunyja a szemét, mikor kiszedi az X-szárnyút a mocsárból, és ő már azért jóval nagyobb Jedi, mint Kenobi. Az előzményekben az erőt használni olyan a Jedik számára, mint bármilyen más hétköznapi cselekvés. Mint valami telekinézises szuperképesség, mintha nem is az Erőt használnák... De bezzeg a Sith nagyurat a szenátusban nem érzékelik... :)
Lucas jobbat akart, ami számára azt jelentette, hogy látványosabb... aztán tudjuk mi lett a vége. De egyébként P. Jackson is ebbe a hibába esett bele.

2017-11-26 17:12:29 Poesía Sin Fin (2016) / Endless Poetry Mizi (?) #3

Ez engem is érdekelne. :)

előzmény: kajaktej (#2)

Mi összefüggés van a sztárolás és a férfiasság között? :)

előzmény: Lupi+1 (#37)

2017-11-23 12:56:45 Egymásra nézve (1982) Mizi (5) #32

Szerintem sincs baj a szinkronokkal, sőt...

2017-11-23 10:19:50 Egymásra nézve (1982) Mizi (5) #28

Igen, az élettelen szerintem is jó szó rá, persze lehet ezt minimalistának is nevezni, de ez olyan, mint, amikor egy fehér vásznat akar valaki eladni művészeti alkotásként.
Blanchet rendben volt, de én úgy érzem az a film a felszín alatt kong az ürességtől.

Makk filmjében a két téma (másság és 56) zseniális elegyet alkot, kitűnő alakításokkal.

2017-11-22 23:07:32 Egymásra nézve (1982) Mizi (5) #22

Pedig Mara a Carolban kifejezetten pocsék volt. Én meg azt az Oscar-jelölést nem értem.

előzmény: guybrush (#20)