Mizi

Regisztráció: 2015. január 22. (2 év, 12 hónap)

Rendezők: Alejandro Jodorowsky, Christopher Nolan, Guy Ritchie, James Gray, John Curran, Lars von Trier, Martin Scorsese, Richard Linklater, Ridley Scott, Vincent Gallo
Színészek: Keanu Reeves, Robert Downey Jr., Rory Cochrane, Winona Ryder, Woody Harrelson
Műfajok: fantasy, kalandfilm, sci-fi

Race to Witch Mountain
A Boszorkány-hegy
1 2018-01-07 2,2

2018-01-16 23:40:19 Molly's Game (2017) / Elit játszma Mizi (3) #5

Aaron Sorkin most is ugyanazt a sémát alkalmazza a történetmesélés szempontjából, mint már korábban is (Social Network). Amivel egyébként nincs baj, csak nekem úgy látszik ez nem jön be. Egyszerűen nem tudnak ezek a száraz életrajzi drámák semmi pluszt nyújtani magán a struktúrán kívül. Ez egy közepest kap tőlem.

2018-01-14 14:56:24 Dunkirk (2017) Mizi (3) #97

Nem hiányoltam a harcot, csak a film koncepcióját és a pátoszos befejezést állítottam párhuzamba. Mondom, szerintem nem illenek össze. De egyébként lehetett volna úgy, hogy ne "gazdátlan" tölténygolyók, torpedók meg bombák elől meneküljenek(!). :)

2018-01-14 12:32:28 Dunkirk (2017) Mizi (3) #95

Az eddigi osztályzataim alapján akár meg is vádolhattak volna azzal, hogy "nolanista" vagyok. Én pedig vállaltam volna, mert tényleg fantasztikusan zseniálisnak tartom a munkásságát. De tudtam, hogy eljön az az idő, amikor megszakad a sorozat. Minden sorozat megszakad egyszer. Nálam ez most történt meg. Csalódás ez a film. Nem tudott berántani. A koncepcióval is voltak problémáim, de azok végtére is szubjektív problémák, mert én kicsit többet meg szerettem volna tudni a szereplőkről például, de tudom, hogy ez a személytelenség, az arctalan ellenség stb. annak a koncepciónak a része teljes mértékben, amit Nolan megálmodott. Ezzel végül is nincs is baj, nekem nem jött be, van ilyen, de egy ilyen típusú filmnek nem ilyen befejezés dukál. Éreztem persze, hogy megpróbál azért visszafogott lenni, de akkor sem. Chruchill beszéd, sörözés, pátosz... Ha egy "rendes" háborús film lett volna, amelyben még harcolnak is, akkor még oké, de így, hogy tulajdonképpen arról szólt az egész, hogy a "főszereplők" megpróbálnak valahogy (bárhogy) eltűnni a kontinensről. És félreértés ne essék, nem baj, hogy erről szól, de akkor a vége ne legyen már ilyen, szerintem. És nekem egy kicsit túl angol is volt. Persze jó gép volt a Spitfire, de azért ne essünk túlzásba! :)
Mindent összevetve egyáltalán nem baj, hogy Nolan kipróbálta magát ebben a műfajban, és hogy csinált egy ilyen kísérleti filmet, de nekem ez most egyelőre egy hármast ért csak, és várom, hogy legközelebb visszatér korábbi önmagához.

2018-01-12 15:19:12 [Általános fórum] Mizi #7282

Nekem meg a Toy Story-ból az űrlények. :)

Luke "szintetikus" kezét meglövik még a Tatooine-on, ezután húz rá kesztyűt.

Ennek a leírása rossz, a fia nem válik, hiszen iskolás.

De Kylo nem egy Vader. :)

2018-01-09 21:17:22 Baywatch (2017) Mizi (?) #13

Én néztem a szereposztást, szerintem sehol sincsenek a sorozat nőihez képest. :)

előzmény: HejjaX (#12)

És a többiek?
Amúgy én is írtam már, hogy fantasy, csak nem értem, hogy aki ebből a részből hiányolja a fizikai törvényszerűséget, az a régebbiek esetében miért nem.

előzmény: Fatupi (#257)

Egyetértek. A Sith-ek bosszúja nála 5-ös, amikor abban Grievous menekülése azért eléggé problémás például.

előzmény: MicaHiro (#253)