Mizi

Regisztráció: 2015. január 22. (4 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Blogom

Rendezők: Alejandro Jodorowsky, Christopher Nolan, Guy Ritchie, James Gray, John Curran, Lars von Trier, Martin Scorsese, Richard Linklater, Ridley Scott, Vincent Gallo
Színészek: Keanu Reeves, Robert Downey Jr., Rory Cochrane, Winona Ryder, Woody Harrelson
Műfajok: fantasy, kalandfilm, sci-fi

1 2019-04-22 2,8
Dream House
Álmok otthona
3 2019-04-21 2,8

Tehát pontosan olyan, mint a címe és a plakátja? :)

előzmény: necksprain (#27)

2019-06-26 00:11:19 Yesterday (2019) Mizi (?) #1

A The Beatles kétségkívül nagy hatással volt a saját korára és ezáltal a jelenkorra is hatással van, de véleményem szerint ma már nem biztos, hogy sikeresek lennének. Teszem fel Mozart művei sem lennének világszenzációk, ha ma írná őket, hiszen a kortárs komolyzenét hallgatók száma elenyésző.

2019-06-14 23:56:00 The Thirteenth Floor (1999) / 13. emelet Mizi (5) #14

Én ezt anno még gyerekként láttam és sokáig úgy emlékeztem, hogy a főszereplői Nicolas Cage és Charlize Theron voltak. :D Meg is lepődtem pár éve hogy ilyen no name színészek vannak benne.

2019-06-12 23:24:47 Drive Angry (2011) / Féktelen harag Mizi (2) #25

Szerintem pont Fichtner karaktere volt a legröhejesebb, az úttorlaszos jelenet után a maradék méltóságát is elvesztette a film. A verdák viszont faszák végig.

2019-06-10 17:29:13 Wonder Woman (2017) Mizi (1) #65

Hát én már csak ilyen hülye vagy. :)

előzmény: ender1112 (#64)

2019-06-09 00:36:49 Wonder Woman (2017) Mizi (1) #59

Nem is beszélünk. :D (Én nem reagáltam rá)

Amúgy komolyan mondom, nem is emlékszem, hogy szerepelt volna ebben a filmben Zeusz meg Árész. LOL
Gondolom azért, amit írtál.

Az egyik kedvenc filmem, és még nincs hozzá vélemény?! Nos, akkor mondhatni kötelességem írni nekem.
Nemrég láttam, és annak ellenére elvarázsolt megint, hogy nagy fájdalmaim voltak.
Legelőször még gimis koromban láttam hajnaltájt a Film+-on (beteg voltam, "ágyhoz kötve", ezért nem mentem suliba), és már akkor is nagyon megkedveltem. Ajánlom, hogy vagy hajnalban vagy éjjel nézzétek meg, úgy hangulatosabb - a film is javarészt ezekben a napszakokban játszódik.
Már maga az alapszituáció is zseniális, ahogy a karakterek és a megformálóik is. Binoche és Reno is parádés, a szövegeik nem kevésbé. Kedvencem a vacsora-jelenet, de az "utóvacsora" is fenomenális. :) Maga a szerelmi történet pedig nagyon szép, és egyáltalán nem nyálas, amerikai... A vége is úgy jó, ahogy van, nem a tipikus happy end, de reményteli.
És ne felejtsem el megemlíteni a zenét, ami remekül passzol a hangulatos képekhez. Éric Serra az úriember neve.

Ez annyira szar, annyira kretén, hogy már jó. :D A figurák undorítóak, A musical-betétek borzasztóak, a történet pedig a faéknél is egyszerűbb, de mégis vicces, kedvelhető és kellően epikus.

2019-05-01 12:18:31 [Tévésorozatok] Mizi #3506

Trónok harca S08E03

Nem mondom, hogy bűnrossz volt, de ez egy vállvonogatós, menjetekafrancbaólós rész.
Volt egy fasza kis S02, amit nagyon bírtam, és ami remekül előkészítette a drámát... csakhogy nem volt semmilyen dráma. Akik meghaltak, azoknak is inkább pozitív haláluk volt, gondolok arra, hogy pl. Jorah nem is kívánhatott volna jobb halált, a szeretett királynőjét védelmezve halt hősi halált, és ráadásul mikor elment már tudta, hogy megmenekült az imádott nő, Theonnak meg megváltás volt ez a heroikus önfeláldozás. Csak szegény Edd-et lehetett igazán sajnálni - Azt a magaslabdát hogy a fenébe nem csapták le, hogy a zombi Edd mondjuk rátámad Jonra vagy Samre??? Mondjuk a kriptaszökevényak sem csináltak semmit, sok értelme volt annak is...

Az éjkirályt meg gyorsan letudták. Istenem, ettől a szartól kellett félni? Ez a nagy király? Ez volt a long night? Röhej. Arya meg... ez már nagyon hállivúdi, nem ilyennek indult ez, nagyon nem. Kapják be a készítők és fogjanak kezet a bundás Jézus megalkotójával. Így eltoszni valamit. Na mindegy.