Adele

Regisztráció: 2014. december 15. (9 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Ole Christian Madsen: Prágai történet
Simon Staho: Jelenetek két házasságból
Andrea Arnold: Fish Tank / Akvárium
Sebastian Leilo/Campos: Navidad / Karácsony

Rendezők: Agnès Varda, Andrei Tarkovsky, Bódy Gábor, Carl Theodor Dreyer, Dorota Kedzierzawska, Dömölky János, Edelényi János, Enyedi Ildikó, Éric Rohmer, Esztergályos Károly, Fehér György, Fliegauf Benedek, Gaál István, George Dorobantu, Hajdu Szabolcs, Hamza D. Ákos, Horvát Lili, Huszárik Zoltán, Ingmar Bergman, Jacques Doillon, Jacques Rivette, Jean Cocteau, Jean Eustache, Jean Renoir, Jean-Luc Godard, John Cassavetes, Krzysztof Kieslowski, Krzysztof Zanussi, Luis Buñuel, Michel Deville, Michelangelo Antonioni, Novák Márk, Ole Christian Madsen, Orson Welles, Philippe Garrel, Robert Bresson, Sergei M. Eisenstein, Simon Staho, Szőts István, Tarr Béla
Színészek: Anna Karina, Anne Wiazemsky, Audrey Hepburn, Bruce Willis, Demi Moore, Derzsi János, Gérard Philipe, Haumann Péter, Humphrey Bogart, James Dean, Jean-Paul Belmondo, Jordán Tamás, Latinovits Zoltán, Lénárt István, Louis Garrel, Lukáts Andor, Mácsai Pál, Monica Vitti, Olasz Ágnes, Székely B. Miklós, Török-Illyés Orsolya
Műfajok: dráma, film noir, rövidfilm, szerelmi történet, vígjáték
Országok: francia, magyar

Yella

5 2022-03-31 3,7
Jerichow

5 2022-03-31 3,7

Igen, ez egy valódi csemege. Még szegény megboldogult Perlaki Tamás filmklubjában láthattam. Ugyanúgy jóleső borzongás futott végig a hátam, mint Francois Truffaut A zöld szoba című filmjének vetítése alatt, amit szintén Nála láthattam a megboldogult Örökmozgó Filmmúzeumban. Kár, hogy napjaink filmjei közt ilyeneket szinte sohasem lehet találni.

előzmény: Rituska (#1)

Fehér György Szürkület és Szenvedély című filmjeinek a stúdiófüzeteit keresem, akár csak kölcsönbe is. Egyetlen könyvtárban sem sikerült még megtalálnom sajnos.

Fehér György (I) és Fehér György (II) azonos személyt jelöl.

Veszprémi Tévétalálkozókkal kapcsolatos kiadványokat keresek (elsősorban a korai katalógusokat 1985 előttről), illetve Rajnai András: "A műsorötlettől a képernyőig" c. televíziós tankönyvét -, akár csak kölcsönbe. Könyvtárban sem találom. :(

Igen, sajnos az a baj, hogy csak a Godard-film utolsó perceire ültél be. De persze nehéz is, amikor csak két töredéket vetítettek a Godard-filmből idehaza országos forgalmazásban (anno az Alphaville - Lemmy Caution különös kalandját [mert sc-fi-nek hitték] és most pedig a Búcsú a (film)nyelvtől [mert 3D-nek hitték] c. zárlat-töredékét)... De mindenképpen egybe kell nézni az egész Godard-filmet - vagy legalábbis sokkal nagyobb részét. (Na, és persze sorrendben, hiszen először lebontja a történetet a Kifulladásigtól a Week-end - egy kozmoszban elvezett filmig, majd elkezdi magát a filmnyelvet is lebontani egészen a Minden rendben-ig, ahol jelzi, hogy ennél tovább nincsen már, nem kell "aggódni", majd elkezdi felépíteni az új filmnyelvét, amelytől most szépen elköszön! de ezt a fajta új filmnyelvet önállóan nem lehet megérteni, csak a nullponttól - persze az is nyilvánvaló, ha valaki nem Godard, akkor teljességgel sohasem tudja befogadni azt. Godard szinte az egyetlen valódi szerzői filmes rendező, aki tényleg csak magának forgat. Ennyire radikális még John Cassavetes és Michelangelo Antonioni sem volt, bár legjobban ők közelítették meg a szerzői filmet még.) Persze ez nyilván fizikai képtelenség, hiszen még a Sátántangónál is hosszabb. :-)

előzmény: somogyireka (#14)