Újpest Ostora

Regisztráció: 2014. december 14. (3 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

"...Köpet korom óta a lököttek között van a helyem
Néha hetekig csak csukott szemmel közlekedem
Végigszövegelem az utam, miközben közeledem
Önmagam felé..."

----

Kritikusi énem pedig itt ébred öntudatra: Retrun To Holy Mountain

----

Ezek meg a tressmozgókép "alkotásaim".

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro Jodorowsky, Alekszej Balabanov, Corrado Farina, David Lynch, Fábri Zoltán, Jim Jarmusch, Kitano Takeshi, Luis Buñuel, Martin McDonagh, Nicolas Winding Refn, Slobodan Sijan, Yorgos Lanthimos
Műfajok: szatíra
Országok: angol, csehszlovák, dán, japán, jugoszláv, mexikói, olasz

Születési év: 1992

Goksung
Kokszongi sirató
5 2018-02-11 4,0

2018-02-08 21:33:35 Kojot (2017) Újpest Ostora (5) #17

Bármi is legyen a valódi ok, ez már a második undorító húzása Kálomistának a Kút ügye után. Én pl. nagyon bánom, hogy kihagytam, amíg még adták moziban, mert a trailer és a kritikák alapján elég ütősnek tűnik. Erre egy díjnyertes filmet elgáncsolnak. Bocs, hogy off, szívesen írnék én a filmről is...

2018-02-04 13:38:09 Crash (1996) / Karambol Újpest Ostora (4) #8

Szép baleset ez a film... :)

Ez a hülyefilmek alfája és omegája. Aki valaha érezte már magát vagánynak és/vagy magányosnak attól, hogy gitár van a kezében, az érezni fogja ezt a filmet. De bárkinek ajánlanám, aki egy kicsit is... kívülálló. Ez a 3,1-es átlag szemfényvesztés, senki ne dőljön be. Nekem kb. 10 perc után egyértelmű volt, hogy ennek helye van a toplistámon. Ezt havonta újranézem, az is biztos. És tényleg utalgat az El Topo-ra is (sivatagban mászkálás gyerekkel és napernyővel). És posztapó meg minden, de én nagyon élnék ebben a szétrohadt amerikában, ahol még a halál is gitárhős. Aki azt akarja, hogy rock'n'roll hősünk behódoljon a nyomi hevimetáljának :D Rá is baszott a lúzer. A zárókép is 10/10-es, és minden idiotizmusával együtt üzenete is van az egésznek. Telibetalált ez a filmcsoda!

Deborah (Edwige Fenech) A latorból. Szorosan mögötte Mara (Sophia Loren) a Tegnap, ma, holnapból. Ez a műfaj (is) a digóké.

Ennél nehezebben megválaszolható miértek is vannak a filmben, de szerintem pont az a lényeg, hogy a magas rangú katonák sem profi gyilkológépeknek vannak ábrázolva, hanem egyszerű arcoknak, akik össze tudják szarni magukat, és olyankor elég random döntenek. Egyébként meg árulás volt számukra, hogy rájuk fogta a fegyvert, és gondolom, fenyegetve is érezték magukat ezután az "adrenalin-sokk" közepette. De mondom, abban a jelenetben nekem az esetlegesség a lényeg.

Amúgy rég láttam már olyan filmet, ami ennyire jól és lazán helyezi történelmi-politikai kontextusba magát. Pártatlan, de nem görcsösen, és az üzenetének is az egyszerűségében rejlik az ereje. Ha már vannak katonák, sokkal többet kellene féllábon ugrálósat játszaniuk!

előzmény: gerbence (#17)

2018-01-20 15:47:50 Lords of Chaos (2018) Újpest Ostora (?) #1

Én kurvára bírom a Sigur Róst (ahogy a Mayhemet és az égő norvég fatemplomokat is), de nem tudom, mit szóljak hozzá, hogy ők írnak zenét egy black metál filmhez. Igaz, furcsább hírek is keringtek már erről a filmről, amit már most gyűlöl az ún. színtér. Én bízom benne, hogy vagy vállalható lesz, vagy annyira nevetséges, hogy az már kult.

2018-01-18 13:13:50 [Filmzene] Újpest Ostora #580

A Smiths-szel amúgy nehéz mellélőni borús angol környezetben. (Nem láttam, de gondolom, nem napsugarasak az új részek sem. :D) Morissey énekhangja a brit nihil precíz popzenei leképezése szerintem. Én legutóbb a This is England '88 minisorozatban futottam bele ebbe. Atom főcím a Thatcher-éra pillanatképeivel, annak minden tragikomédiájával.

És mi akasztott ki ennyire a szarvasmarhák feldolgozásának bemutatásában? Tényleg érdekel, nem cinikusan kérdezem.

előzmény: Ehun69 (#104)

Szétadom, hogy ez följött napfilmjének, nem jött még szembe KT-n. Ha valaki kíváncsi rá, hogy lehet csurig tölteni egy koncerttermet rock'n'rollal a 21. században, amikor már elvileg leáldozott a Nagy Rockzenekaroknak, az hessz ide.

A Jack White-recept:
1. Vakarj le minden sallangot a műfajról, még egy kurva basszusgitárost se engedj fel a színpadra!
2. Rakd be a dobok mögé a húgodnak hazudott csajodat, és ne engedd, hogy túlcifrázza, sőt!
3. Ha a gyökereidet keresed, ne állj meg a fehérseggű Led Zeppelinnél, menj el Robert Johnsonig, Leadbelly-ig és náluk gyapotszedőbb blues-fekákig is!
4. Járasd csúcsra a fekete-fehér-piros színfétisedet, megteremtve a poklok egyik legstílusosabbikát.
5. Torzíts egy öblöset a gityódon, nézz fel zavartan a világra, és üvöltsd bele édesbús fájdalmadat!
6. Játssz Dolly Parton-feldolgozást így, ilyen felkonffal!
7. A hetedik te magad légy!

Szerintem ez vérszegény lett. Amikor egy film után többnyire azt tudjuk hangsúlyozni, hogy profi munka, az nálam kiábrándító. Pedig tényleg az, de ha már ennyire k-európai a sztori, vihettek volna több helyi ízt a megvalósításba, nekem fárasztó volt az amcsi stíl. A főszereplő is egész tisztességesen helyt állt, de egy percig nem hittem el neki, hogy egy székely faszagyerek, akinek a lételeme az, hogy odabasszon. A kihallgatós kerettörténet pedig megúszósan szájbarágós volt, ütősebb lett volna, ha a sztori és nem a nyomozó teszi fel a nagy kérdéseket. Hiányzott az is, hogy megtudjak valamit arról, hogyan lesz valaki profi bankrabló. Értem, hogy nem akartak ötleteket adni, de a lelki tényezőkkel is megelégedtem volna, nem a bankok alaprajzára voltam kíváncsi.

Amúgy a gyerekkor-kamaszkor-katonaság egész jól lett ábrázolva, azt azért körbelengte a Ceaușescu-éra haldoklószaga. Érthető okokból az újpesti hokis részek is elkaptak néha. (Az igazi viszkist egyébként még mindig szoktam látni ott hokimeccsen.) De összességében végig megmaradt az érzés, hogy közepes színészeket nézek egy olykor unalmas filmben.

Remélem, beleszédültetek a dőlt betűkbe.