Újpest Ostora

Regisztráció: 2014. december 14. (4 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

"...Köpet korom óta a lököttek között van a helyem
Néha hetekig csak csukott szemmel közlekedem
Végigszövegelem az utam, miközben közeledem
Önmagam felé..."

----

Kritikusi énem pedig itt ébred öntudatra: Retrun To Holy Mountain

----

Ezek meg a tressmozgókép "alkotásaim".

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro Jodorowsky, Alekszej Balabanov, Corrado Farina, David Lynch, Jim Jarmusch, Kitano Takeshi, Kovásznai György, Luis Buñuel, Martin McDonagh, Nicolas Winding Refn, Peter Greenaway, Slobodan Sijan, Tanaka Hiroyuki (SABU)
Műfajok: szatíra
Országok: angol, csehszlovák, dán, japán, jugoszláv, mexikói, olasz

Születési év: 1992

Un singe en hiver
Majom a télben
5 2019-09-02 4,5

2018-07-24 14:09:33 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Újpest Ostora #23886

:DDDDDDDD, azt a betyár kurva életbe, milyen tökéletes komment minden ízében. Őszintén köszönöm az élményt.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

Hú, ez csak most került elém, de késztetést érzek, hogy leírjam: kurvajó! Szerintem iszonyat nehéz ez az "in memoriam" műfaj, de jól egyensúlyoztál a direktség meg a sejtetés határán - talán még lehetett volna egy kicsit az utóbbi felé billenni. De azt az érzést pazarul és izzadságmentesen hozza a vers, hogy a legmélyebben bennünk élő művészek minden cselekedetünkben ott vannak. Nekem is ilyen József Attila - én így reflektáltam rá.

Tudom, sablonos választás, de ez az MC5 legjobbja szerintem is. Képregényfilmért meg a csehszlóknál illik kopogtatni. Rég esett ilyen jól két mondat kultúrsznobéria.

2018-02-08 21:33:35 Kojot (2017) Újpest Ostora (4) #17

Bármi is legyen a valódi ok, ez már a második undorító húzása Kálomistának a Kút ügye után. Én pl. nagyon bánom, hogy kihagytam, amíg még adták moziban, mert a trailer és a kritikák alapján elég ütősnek tűnik. Erre egy díjnyertes filmet elgáncsolnak. Bocs, hogy off, szívesen írnék én a filmről is...

2018-02-04 13:38:09 Crash (1996) / Karambol Újpest Ostora (4) #8

Szép baleset ez a film... :)

Ez a hülyefilmek alfája és omegája. Aki valaha érezte már magát vagánynak és/vagy magányosnak attól, hogy gitár van a kezében, az érezni fogja ezt a filmet. De bárkinek ajánlanám, aki egy kicsit is... kívülálló. Ez a 3,1-es átlag szemfényvesztés, senki ne dőljön be. Nekem kb. 10 perc után egyértelmű volt, hogy ennek helye van a toplistámon. Ezt havonta újranézem, az is biztos. És tényleg utalgat az El Topo-ra is (sivatagban mászkálás gyerekkel és napernyővel). És posztapó meg minden, de én nagyon élnék ebben a szétrohadt amerikában, ahol még a halál is gitárhős. Aki azt akarja, hogy rock'n'roll hősünk behódoljon a nyomi hevimetáljának :D Rá is baszott a lúzer. A zárókép is 10/10-es, és minden idiotizmusával együtt üzenete is van az egésznek. Telibetalált ez a filmcsoda!

Deborah (Edwige Fenech) A latorból. Szorosan mögötte Mara (Sophia Loren) a Tegnap, ma, holnapból. Ez a műfaj (is) a digóké.

Ennél nehezebben megválaszolható miértek is vannak a filmben, de szerintem pont az a lényeg, hogy a magas rangú katonák sem profi gyilkológépeknek vannak ábrázolva, hanem egyszerű arcoknak, akik össze tudják szarni magukat, és olyankor elég random döntenek. Egyébként meg árulás volt számukra, hogy rájuk fogta a fegyvert, és gondolom, fenyegetve is érezték magukat ezután az "adrenalin-sokk" közepette. De mondom, abban a jelenetben nekem az esetlegesség a lényeg.

Amúgy rég láttam már olyan filmet, ami ennyire jól és lazán helyezi történelmi-politikai kontextusba magát. Pártatlan, de nem görcsösen, és az üzenetének is az egyszerűségében rejlik az ereje. Ha már vannak katonák, sokkal többet kellene féllábon ugrálósat játszaniuk!

előzmény: gerbence (#17)

Én kurvára bírom a Sigur Róst (ahogy a Mayhemet és az égő norvég fatemplomokat is), de nem tudom, mit szóljak hozzá, hogy ők írnak zenét egy black metál filmhez. Igaz, furcsább hírek is keringtek már erről a filmről, amit már most gyűlöl az ún. színtér. Én bízom benne, hogy vagy vállalható lesz, vagy annyira nevetséges, hogy az már kult.

2018-01-18 13:13:50 [Filmzene] Újpest Ostora #580

A Smiths-szel amúgy nehéz mellélőni borús angol környezetben. (Nem láttam, de gondolom, nem napsugarasak az új részek sem. :D) Morissey énekhangja a brit nihil precíz popzenei leképezése szerintem. Én legutóbb a This is England '88 minisorozatban futottam bele ebbe. Atom főcím a Thatcher-éra pillanatképeivel, annak minden tragikomédiájával.