Újpest Ostora

Regisztráció: 2014. december 14. (5 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

"...Köpet korom óta a lököttek között van a helyem
Néha hetekig csak csukott szemmel közlekedem
Végigszövegelem az utam, miközben közeledem
Önmagam felé..."

----

Kritikusi énem pedig itt ébred öntudatra: Return To Holy Mountain

----

Ezek meg a tressmozgókép "alkotásaim".

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro Jodorowsky, Alekszej Balabanov, Corrado Farina, David Lynch, Jan Švankmajer, Jim Jarmusch, Kitano Takeshi, Kovásznai György, Luis Buñuel, Martin McDonagh, Nicolas Winding Refn, Peter Greenaway, Slobodan Sijan, Tanaka Hiroyuki (SABU)
Műfajok: szatíra
Országok: angol, csehszlovák, dán, japán, jugoszláv, mexikói, olasz

Születési év: 1992

5 2020-05-10 4,4
Cigányok

4 2020-05-10 4,1

2020-05-12 13:45:03 Szuperbojz (2009) Újpest Ostora (?) #77

Biztos csak a Melvins- és VHK-rajongását csempészte így a filmbe Kabay mester. Respekt.

Szívszorítóan gyönyörű film, szerencsére sok olyasmi is megjelenik benne, amit nem felszámolni, hanem táplálni kéne.

előzmény: Ragemarci (#3)

Hatalmas nagy +1 Kitano-ra. Az egész világ belefér az arcába.

Amúgy szívem szerint Jodorowsky-t írnám, de az ő filmjei annyira csak egységként értelmezhetőek, hogy nincs sok értelme színészi játékról elmélkedni.

előzmény: velvetgristle (#2)

Kraftidioten
Ryu san
Leto

2018-07-24 14:09:33 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Újpest Ostora #23908

:DDDDDDDD, azt a betyár kurva életbe, milyen tökéletes komment minden ízében. Őszintén köszönöm az élményt.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

Hú, ez csak most került elém, de késztetést érzek, hogy leírjam: kurvajó! Szerintem iszonyat nehéz ez az "in memoriam" műfaj, de jól egyensúlyoztál a direktség meg a sejtetés határán - talán még lehetett volna egy kicsit az utóbbi felé billenni. De azt az érzést pazarul és izzadságmentesen hozza a vers, hogy a legmélyebben bennünk élő művészek minden cselekedetünkben ott vannak. Nekem is ilyen József Attila - én így reflektáltam rá.

Tudom, sablonos választás, de ez az MC5 legjobbja szerintem is. Képregényfilmért meg a csehszlóknál illik kopogtatni. Rég esett ilyen jól két mondat kultúrsznobéria.

2018-02-08 21:33:35 Kojot (2017) / Coyote Újpest Ostora (4) #17

Bármi is legyen a valódi ok, ez már a második undorító húzása Kálomistának a Kút ügye után. Én pl. nagyon bánom, hogy kihagytam, amíg még adták moziban, mert a trailer és a kritikák alapján elég ütősnek tűnik. Erre egy díjnyertes filmet elgáncsolnak. Bocs, hogy off, szívesen írnék én a filmről is...

2018-02-04 13:38:09 Crash (1996) / Karambol Újpest Ostora (4) #8

Szép baleset ez a film... :)

Ez a hülyefilmek alfája és omegája. Aki valaha érezte már magát vagánynak és/vagy magányosnak attól, hogy gitár van a kezében, az érezni fogja ezt a filmet. De bárkinek ajánlanám, aki egy kicsit is... kívülálló. Ez a 3,1-es átlag szemfényvesztés, senki ne dőljön be. Nekem kb. 10 perc után egyértelmű volt, hogy ennek helye van a toplistámon. Ezt havonta újranézem, az is biztos. És tényleg utalgat az El Topo-ra is (sivatagban mászkálás gyerekkel és napernyővel). És posztapó meg minden, de én nagyon élnék ebben a szétrohadt amerikában, ahol még a halál is gitárhős. Aki azt akarja, hogy rock'n'roll hősünk behódoljon a nyomi hevimetáljának :D Rá is baszott a lúzer. A zárókép is 10/10-es, és minden idiotizmusával együtt üzenete is van az egésznek. Telibetalált ez a filmcsoda!