Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (5 év, 10 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Gary Sinise, Jake Gyllenhaal, Jeff Goldblum, John Malkovich, Kevin Spacey, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery, Tom Hanks, Tommy Lee Jones
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

Ghosts of Mars
A Mars szelleme
1 2020-08-17 2,0

2020-09-06 11:58:22 The Mist (2007) / A köd Nordbright (3) #100

Szerintem pedig épp az lett volna mondjuk az utolsó ilyen lehetséges pillanat.
Nagy valószínűséggel mondjuk így sem menekült meg a főhős, mert ilyen tudattal nem gondolom, hogy sokáig életben tartaná... MAGÁT

előzmény: kaamir (#99)

2020-09-06 11:21:54 The Mist (2007) / A köd Nordbright (3) #98

Én a fekete-fehér változatot láttam (nem tudtam hogy másféle is van), de színesben elképzelve egyszerűen sokkal bénább lenne az egész. A FF-sége például sokat javított az egyébként iszonyatosan gagyi animációkon is, de a vér sem hiányzott vörösben egyáltalán. Szóval inkább a FF! A novellát sajnos nem olvastam és nagyon remélem, hogy sokkal komolyabb, mint a film, a sok helyen 'ZS' kategóriás rendezésével, a leggagyibb "horrorfilmes" klisék felvonultatásával és embertelenül primitív, életszerűtlen párbeszédivel, cselekedeteivel megfűszerezve ezzel a vallásos elmebetegséggel (mert az). Talán nem csak előítélettel beszélünk sokszor az amerikai polgárok agykapacitásáról, hanem saját tapasztalatok alapján is, nos ez a film egy nagyon jó példa arra, hogy ha valóban ennyi az eszük a "népeknek", akkor meg is értek a pusztulásra (egyébként ez egy ragadós példa és már hazánkban is erőteljesen terjed a kór).

Egyszerűen nem tudom mit adjak rá 2-3 közt. A film vége (az utolsó 10-15 perc) a zenével, a lassított jeleneteivel szinte 6-ost érdemel, más részei a gagyi faktorral a 2-est súrolják.
Nem is emlékszem utoljára melyik filmnek volt ennyire durva a lezárása (és itt abszolút nem fizikai kegyetlenségről beszélünk). A szenvedés a főhős arcán/viselkedésén nagyon jól megjelenik, de teljessé csak a "felmentő sereg" megjelenésével válik, amit később már nem is tud talán ép ésszel lereagálni.
Ettől függetlenül elképzelhetetlennek tartom, hogy egy apa idáig elmenjen, minimum az utolsó másodpercig vár tettével, ameddig hajszálnyi remény is van bármire. De ettől még legitimnek tekintem ezt a befejezést is és egyben rendkívül kegyetlennek.

2020-08-31 14:47:04 The Fog (1980) / A köd Nordbright (3) #24

A zenét ki lehet emelni, nagyon jó az elektronikus hangszerelés. A horrorhoz semmi köze (manapság egy átlag akciófilm sokkal brutálisabb minden tekintetben, ijesztgetés meg nem igazán van benne, csak a kiszámítható klisék), még talán a 80-as évek színvonalán sem számított túl horrorisztikusnak. Azért néztem újra, mert összekevertem a másik "A köd"-del (remélem az jobb lesz). Ennyi idő elteltével már nehéz a kor színvonalán értékelni.

Az érdekes megközelítés miatt lehet egy 4-es.

2020-08-24 12:11:52 Descendants (2015) / Utódok Nordbright (3) #1

Gyermekeknek nagyon jó (ezért lehet 3-as), felnőtteknek egyedüli megtekintésre nem ajánlott.
Felnőtt szemmel nehéz reálisan értékelni, ezért ettől inkább eltekintenék.

Sok év után ismét újranéztem (a gyerek miatt) ... Jézusom, de egy gagyi ez a rész... vacak CGI, nevetséges párbeszédek és a történet. Borzalom.

2020-04-06 12:16:40 Sinister (2012) Nordbright (3) #37

A trailert TILOS megnézni! Tény, hogy még akár a filmet is felülmúlja a trailer a rémisztgetés és para faktor terén, de gyakorlatilag minden fontosabb szálat bemutat - nem értem ki tudott ilyen hülye módon összevágni bele mindent. A többiek mindent elmondtak róla. Nagyon jó kis film lenne ez, nagyon jó atmoszférával, de egy-két dolgot simán ki lehetett volna hagyni belőle, akkor is megállná a helyét.
Pl. a gyermekek megjelenítése sokszor teljesen indokolatlan és nem ad hozzá semmit. Én akár teljesen ki is hagytam volna őket, és akkor nem lenne egy ilyen "szellemvilágos" hangulata. Jobban a valósághoz lehetne közelíteni a történéseket, ami még inkább parás lenne, mint ez a szellemesdni. A végén a vászonra rámászós jelenet teljesen felesleges és ultra gagyi.
A zene tényleg nagyon jó.

2020-03-15 21:27:01 Prisoners (2013) / Fogságban Nordbright (5) #124

Mivel nem sorban nézem a filmjeit, ezért egy kicsit oximoron, de Gyllenhaal még mindig zseniális! Egyszerűen nem tud hibázni. Szerintem már minden fontosat leírtak, kitárgyaltak az előttem szólók. A befejezés is csak "picit nyitott". A síp elég egyértelmű, számtalan utalás van rá, mutatják is, felesleges belelátni olyat, amire semmilyen bizonyíték vagy utalás nincs a filmben. Miért akarunk alternatív befejezést, ha előtte minden kapcsolódó tényt/információt a szánkba rágtak?

Itt nincsenek klasszikus "történetszálak", csupán pillanatok, életképek, elkapott és megörökített érzelmek egy-egy ember életéből. Itt maga ez a hatás, nincs rendezői elképzelés, mit akar ő kifejezni... itt a karakterek beszélnek ... magukért.

Hú! Meg még vagy két-három hú... Erős valóban. Hatásos. Meg kell érni rá, nem huszonéveseknek szánt film és téma. Nagyon érzelmes, nagyon elgondolkodtató, nagyon érdekes gondolatokat is hallani a szereplőktől maguktól is, a fényképezés pedig helyenként zseniális.
Amúgy ki a fene vette rá a francia stábot, hogy eljöjjön Gelejre filmet forgatni?