Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (7 év, 6 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan, Denis Villeneuve, Ridley Scott
Színészek: Gary Sinise, Jake Gyllenhaal, Jeff Goldblum, John Malkovich, Kevin Spacey, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery, Tom Hanks, Tommy Lee Jones
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980
Lakhely: Mezőkövesd

Ghostbusters: Afterlife
Szellemirtók: Az örökség
3 2022-05-08 3,0
Encanto

3 2022-05-04 3,3
El a kezekkel a papámtól!

3 2022-04-23 2,4

4 2021-12-27 ?
Bűnös város

4 2021-12-27 3,9

2022-05-04 11:27:06 Encanto (2021) Nordbright (3) #4

A grafikáról viszont még nem esett szó, pedig az tényleg az egyik pozitívuma.
Nagyon szépek a fény-árnyék játékok, a színek a karakterek mozgásának és ruháinak kidolgozottsága (a tükörsima arcok kivételével).

2022-04-20 10:04:20 Feel the Beat (2020) / Táncra fel! Nordbright (2) #1

Nehéz egy gyerekeknek szánt filmet felnőtt fejjel értékelni, és talán nem is túl sportszerű.
Mindenesetre kicsit túl egyszerű, sablonos, kiszámítható az egész történet.
Vasárnapi Disney matiné - a gyerekeknek azon a szinten biztosan "elmegy".

2022-03-20 10:00:06 Midway (2019) Nordbright (3) #18

Valahogy végig a film alatt egyfajta ambivalens érzésem volt. Próbáltam keresne az értékeit, de mindig visszahúzott valami... Aztán a végén a stáblista elején megjelent a Roland Emmerich név és egyszerre minden világos lett :( Kb. egy percig ismételgettem ezt a nevet, ahogy megláttam: R.E. jaaa, R.E., jaaaaa OK.

Kicsit 'B' kategóriás a film. A CGI nagyon sok helyen olyan emmerichesen nem túl realisztikus. A csatajelenetek iszonyatosan eltúlzottak, kaotikusak, hiteltelenek.
A szereplők tényleg kidolgozatlanok, háttereikről alig kapunk valami információt.
Maga a midway-i csata nagyon összecsapottan, ide-oda ugrálva a színterek között, összefüggéstelenül jelenik meg. Ráadásul a játékidőhöz mérten elég röviden, pedig ugye erről szólna a film. Aki nem ismeri a történteket nem tudja összerakni pontosan mi történt és milyen sorrendben.

Egy plusz pont, hogy valamennyire bemutatja a japán szálat is. Nem alázza meg a japánokat a film, egy-két beszólás kivételével. Sőt bizonyos értelemben Yamamoto volt talán számomra az egyik legjobban megformált és azonosulható karakter - nem tudom ez most jó vagy rossz :(

2022-02-04 15:42:42 Moonfall (2022) Nordbright (?) #2

Ez az előzetes visszajelzések alapján is egy "übertrágya". A 'ZS' kategória netovábbja, ami végleg megkoronázza az Emmerich féle munkásságot.
De igazából már a cím is magáért beszél, aki pedig ismeri az előzményeket...
Várjátok már a "Robbanó nap", illetve azt folytatva az "Összeomló galaxis" című filmeket 2024 és 2025-ben?

Tökéletesen összefoglaltad. A mai hollywoodi akció/blockbuster filmek receptje:
- szar CGI (beleértve a sima bőrű gumiembereket)
- minél nagyobb, minél hihetetlenebb akciók (felrobban a fél város...minimum)
- földi/légi/vízi fizika MARVEL szintű értelmezése (bohóckodás, nézők kisgyereknek nézése)
- 80%-ban női akciófőhősök... vagy GYEREKEK
- elcsépelt közhelyek, erőltetett "poénok"

Szánalom, ahová az amerikai mozik jutottak.

előzmény: kaamir (#38)

Főszereplővel közel azonos korú gyerekekkel teljesen jó és élvezetes végignézni. Csak felnőttként, felnőtt fejjel természetesen kicsit bugyuta, gyerekes lehet. Láttunk már ilyen történetet több más filmben/feldolgozásban is, ezúttal karácsonyi köntösben.
TV2 / M1 / stb biztosan nem vetíti egy darabig az LMBT... kikacsintás miatt, na meg hát hogy a ... -ban lehet a Mikulás néger, ugye?!

2021-12-27 12:13:00 Bűnös város (2021) Nordbright (4) #21

Végül is csak összeszedte egy rövidfilmben a NER történések tizedrészét (századrészét?).
Inkább doku...tehát ha úgy vesszük semmi extra nincs benne :)

2021-12-24 12:20:58 Singularity (2016) Nordbright (2) #4

Annyira jó, hogy egyes tárgyak, eszközök, helyek 60 éve elhagyatottak, de úgy találják meg őket, mintha csak 6 hete lennének ott. Tisztán, működőképesen... Mindenki ruházata frissen mosott, vasalt - illatos, mosott hajú.
És egy nagy kliséhalmazból építkezik.

2021-11-28 23:32:06 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa Nordbright (2) #34

De egyáltalán ki várt többet / jobbat / mást (és mi alapján)?

előzmény: VVega (#15)

2021-11-28 23:31:03 The Meg (2018) / Meg - Az őscápa Nordbright (2) #33

Igen, a film egyik-, ha nem a legszánalmasabb jelenete / "szerepe" a kutya....
426879 ember hal meg benne véresebbnél véresebb módokon, de a legkisebb szereplő ... a kutya ... egy kutya nem pusztulhat el!!! Emberek, egy állat nem pusztulhat el!