Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (3 év, 1 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Jeff Goldblum, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

Now You See Me 2
Szemfényvesztők 2.
2 2017-09-17 2,8
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
3 2017-08-14 3,0
4 2017-08-10 3,6
Love Actually
Igazából szerelem
4 2017-07-23 4,1

Nem konkrétan az oldal működésével kapcsolatos, hanem a FB-os "100 napos filmes kihívás" játékhoz lenne egy észrevétel. A játék félidejéhez közeledve lehetséges egy aktuális "állást" lekérni/publikálni, hogy kik vannak még játékban? Most már elég idő eltelt, hogy elveszítse az ember a fonalat - és ha nem minden nap figyel oda, vagy nem kerül a géphez, akkor kimaradhat(ott) 1-1 nap szinte észrevétlenül. THX

2017-12-06 13:02:52 Life (2017) / Élet Nordbright (5) #41

Nem a hozzászólásra gondoltam, hanem a rengeteg IQ-t megjelenítő "pontozásra", mert ha te pl. ezek alapján adsz egy 3-ast, az szerintem teljesen rendben van, na de ...

előzmény: slawter (#40)

2017-12-03 17:32:35 Life (2017) / Élet Nordbright (5) #39

Gratulálok...!

előzmény: Herrberger Detonator (#38)

2017-12-03 17:31:39 Roswell (1994) / Roswell Nordbright (3) #1

Még egy hozzászólás sincs? Akkor legyen, ennyit megérdemel!
Jó kis régi hangulatú sci-fi, a téma kedvelőinek mindenképp ajánlott. Sok újdonságot nem hoz és nem is rágja le az ember a körmét az izgalomtól, de ez előre tudható volt.
Érdekességek:
- abban biztosan rekorder, hogy ez az a film az, amiben Martin Sheen a legtovább csak "néz". Aki látta, érti.
csak a film végén beszél, a film alatt végig csak a háttérben néz, néz, néz, néz
- nem tudom láttam-e olyan filmet amiben több mikrofon-belógatásos baki lett volna. Visszatérő jelenség volt jó pár jelenetben :)

2017-11-04 21:55:40 Life (2017) / Élet Nordbright (5) #36

A sértődés, személyeskedés, meg duzzogás helyett kicsit te is értelmezhetnéd rendesen a hozzászólást.
1. Ha elolvasnád és értelmeznéd látnád, hogy nekem nem 5-ös a film, csak utálom a nagyképű, cinikus és/vagy trollkodó bosszú lepontozást (nem a tiédről van szó), és itt most voltam olyan gyenge, hogy megengedjem magamnak a "bosszú-felpontozást".
2. A hozzászólásban lévő önellentmondásra hívtam fel a figyelmet, miszerint a filmben kevés a karakterek bemutatása, de pont azokat a részeket hoztad fel példának, hogy nem kellettek volna bele, amelyek épp (még ha kicsit is) is a karakterek hátterét célzottak bemutatni. Mi ez, ha nem ellentmondás? Pont ezeket a részeket lehetett volna még megtámogatni további részletekkel, vagy dialógusokkal, nem pedig törölni a filmből. És pl. a család bemutatása mióta tilos, mint karakter motiváció vagy háttér story? Akkor mi legyen? Csak és kizárólag beszélgethet két szereplő? És miről beszélgethetnek egymással? Mit szabad mondani és mi a tiltott téma, ami nem a karakter megismerését szolgálja? Egyébként talán a játékidő miatt is hiányozhatnak a hosszabb és egyben lassabb dialógusok. Ilyen filmek közel 2 órásak szoktak lenni, engem meglepett, hogy ez mennyire rövid film.

előzmény: adikaland (#35)

2017-11-01 11:07:41 Life (2017) / Élet Nordbright (5) #34

Kifejezetten aránytalannak tartom a pontozásokat, még a leírt kritikák függvényében is.

Én nem számítottam világmegváltásra, mivel ilyen már évek óta nem létezik (de azért mindenki várja
az újabb és újabb bemutatókkal), így abszolút nem volt csalódás, sőt...
Ilyen hibát én is elkövettem, amikor vártam a csodát az Interstellár esetén és ahhoz képest kapott rengeteg blődség miatt végül a 4-es osztályzaton billegő alkotást inkább lefelé kellett rontani 3-ra.
Na itt épp az ellenkezőjét érzem és 4-ről inkább 5-re kell felemelni, azért is, mert sokan az általam megvetett "bosszú lepontozást" választották. Így most engedtessék meg az ellenkezője (még ha nem is kedvelem ezt a módszert).
* itt jegyezném meg, hogy az itt sokat emlegetett Cloverfield nálam simán 2-est kapott, de azt nem bosszúból, hanem mert ezzel ellentétben tényleg elég gyengének érzem. A kettő legalábbis számomra összehasonlíthatatlan kategória. Nem hogy folytatás...

Na de vissza az "életbe":
A hangulata nagyon jó, viszonylag gyorsan be is indul, a kivitelezése valóban a Gravity-t idézi sok helyen, de ennek ilyennek kell lennie. Miért, milyen legyen? Star Wars?

Az nyilvánvaló, hogy ezt a filmet se (mint egyébként sajnos SEMELYIKET se) azoknak gyártották, akik középiskolában mondjuk 4-es/5-ös fizika és matek jegyekkel rendelkeztek. Átlagember beveszi a kicsit meghekkelt fizikát és matekot, nem kezd el filozofálni, hogy hol a hiba :(
De még egyszer mondom, hogy NINCS másik film (sci-fi), ahol ugyanez ne történne meg.

A legnagyobb logikai bukfenc, ami tényleg cseszte a csőrömet egyébként:
Egész végig a lény elpusztítása arra épült, hogy megvonják az oxigént és hibernálódik. Ennek ellenére legalább fél órát -ha nem többet- grasszált kint a nyílt űrben mindenféle kínlódás nélkül. Amikor meg 2 percre kiszívták a levegőt egy modulból, akkor a lény pánikszerűen menekült. Egyébként hogy a tökömben lehet egy fúvókán át bejutni az űrhajóba? Nem az üzemanyag tankban vagy a hajtóműben kellene találni magát a szerencsétlennek? Vagy egy jó adag csőrendszerben?

negatívumok:
- említett oxigénhiány anomália
- Prometheus + Covenant szintű lénybaszogatásról már a hülye is tudja, hogy nem szül semmi jót, nem kéne erőltetni minden filmben
- fentebb említett fúvóka
- fizika törvényeinek áthágása pár helyen

plusz pontok:
- J.G. ismét feláldozza magát az "emberiségért" és nincs happy end
- szép CGI, jó helyszínek, atmoszféra
- technológiai háttér viszonylag hihető, elfogadható, enyhén futurisztikus, de nem túlzó
- én a karaktereket is jónak találtam

Nincs ezzel a filmmel semmi nagy baj - semmi olyan ami BÁRMELYIK másik sci-fiben ne fordulna elő.

2017-11-01 10:24:01 Life (2017) / Élet Nordbright (5) #33

Bocsánat, de ekkora hülyeséget csak ritkán olvasok:
"Nem lett volna ez annyira rossz ha picit ráfeküdtek volna egy kis karakterizálásra meseköny, szíriai történet, skype szülés- mirelit fárasztás helyett..."
A KARAKTEREK privát hátterének behozása a történetbe, a származás, a család, stb nem éppen a szereplők megértését szolgálja, a motivációik bemutatását, a "karakterizálást"? Épp azt kéred számon túlzásként, amiből még többnek kéne benne lennie a kritikád szerint. WTF?!?

előzmény: adikaland (#21)

Teljesen egyet kell értenem Johnny-val.
Ez nagyon túl lett tolva minden vonalon. Az elsőben is megvoltak ennek a jelei, de itt csúcsra járatták. A trükkök már nem igazi trükkök, hanem konkrétan lehetetlen megoldások, CGI trükkök és gyakorlatilag erre van kiélezve minden. Ja, és rohadtul túl van kavarva, bonyolítva minden. Az apás szál szintén túl van erőltetve, sok helyen nagyon "csöpögős", a vége (Greenwichben) pedig egy konkrét giccsparádé (a kínai néniset is beleértve).
Összességében annyira nem rossz, popcorn-nak elmegy, de ha az első rész 3-ast kapott, akkor sajnos ez gyengébb.

Na jó, csak azért mert az "idő megszépítette", adok rá egy kegyelem 3-ast. Mert vannak benne látványos és tényleg szép részek. De ez a film a 2,5 értékelés mintapéldánya lenne.

Azért elég elszomorító, hogy az első válasz áll nyerésre :(