Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (2 év, 2 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Jeff Goldblum, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

5 2016-10-30 4,3
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Star Wars V. rész: A Birodalom visszavág
4 2016-10-30 4,4

Nem igazán értek egyet azzal, hogy a film értékelése sokak szerint 1-es vagy 2-es. Dühpontozás (no én is csináltam már ilyet, de nem 1 vagy 2-re). Leginkább azok nyávognak (lehet jogosan) akik könyvben is olvasták. Nyilván így van egyfajta elvárásuk a filmmel kapcsolatosan, de mivel az (ezek szerint) teljesen más cselekményre épül, elfogultság leszavazni (a porig). Akik nem olvasták könyvben azok teljesen máshogy lát(hat)ják. Ez egy teljesen átlagos akció/sci-fi.
CGI minősége néhol tényleg elmarad az elvárttól, de nem erre épül a film, így kibírható.
Be kell látni, hogy míg néhol kiszámítható, néhol tartalmaz azért meglepő fordulatot is.
A végével nem mondom, hogy ki vagyok békülve mert gyakorlatilag a fél filmet negligálja, de el lehet fogadni, hogy így is megoldható a lezárás.

Igen, a Waltzing Matilda -t nem ismertem, de most utána is néztem és meg is hallgattam párszor :)

előzmény: Drug (#6)

Sokáig nem láttam az eredetit, csak a 2000-es adaptációt. Nagyon ritka az, amikor az adaptáció megtartja az eredeti rész történetének legfontosabb mozzanatait, szereplőit (még ha nem is 100%-ig ugyanúgy) és még tud is hozzátenni. Ez esetben szerintem ez történt, de a továbbiak itt On the Beach (2000).
Visszatérve az eredetire, szerintem nagyon jól érzékelteti a posztapokaliptikus, kilátástalan világot, de mégis kontrasztba helyezi azt az élet élvezésének a bemutatásával, amíg csak lehet.
Talán az atomkorszak viszonylag elejére tehető dátum miatt még kissé butácska módon jeleníti meg a történéseket - nyilván nem így zajlana le az apokalipszis és így folytatódna az "élet" egy atomháború után.
Ettől függetlenül ajánlott és elgondolkodtató mű.

Sziasztok!

Az alábbi két film az adatlapokon nincs "összekötve" egymással (feltüntetve, mint adaptáció):
On the Beach (1959)
On the Beach (2000)
Szerintem megérdemli mindkettő a figyelmet.

Kérlek korrigáljátok - és BÚÉK mindenkinek!

Értem az érvelésedet és teljesen világos, de ennyi erővel minden film lehetne még 30-40 perccel hosszabb, míg minden fontosabbnak vélt karakter érzelmi/családi/baráti/munkahelyi/bajtársi/(attól függ) előzményét körüljárná egy-egy film a jobb rálátás érdekében. Az tény, hogy mondjuk ebből is lehetett volna kivágni olyan részt, ami terhére mehetnének az ilyen feltáró szálak, de ez nyilván akkor sem megoldható sok-sok karakter esetén.

előzmény: The man who laughs (#112)

Bocsánat érte, de ezt a minden karakternek legyen szépen felvázolt, óriási "fejlődési íve" témát már annyira elcsépeltnek érzem. Minden filmnél! Miért kellene minden karaktert a bölcsődétől a kamaszkorán át a végkifejletig végig követni, miközben hatalmas jellemé fejlődik?!? (némi túlzással)

előzmény: The man who laughs (#106)

Vannak benne megmosolyogtató részek (és most nem feltétlenül jó értelemben), de az biztos: ez a réz messze felülmúlja a régi trilógia után készült összes folytatást, illetve előzményt. Az 5-től azért messze van, 3-asnál meg azért jobb.

2016-12-27 10:32:14 Dark Star (1974) / Sötét csillag Nordbright (3) #23

Ez az a film amiről nagyon nehéz bármit is írni. Félelmetes egyvelege az übergagyinak és szatirikus ábrázolásnak. Nagyon agyzsibbasztó. Nyilván nem akarja magát sem komolyan venni a film.
A John Carpenter & Dan O'Bannon páros iszonyat jól hangzik, vártam ebből mit hoz a film, és ha nem a hülyeségre mentek volna rá, bizony még valami tényleg jó is kisülhetett volna belőle (később összeállhattak volna valami komolyra, mondjuk az Alien valamelyik részére). Az meglepett, hogy innen származik az Aliens ikonikus késes jelenete is. Egy igazán jó történet mellett még az óvodás effekteket is elnézte volna az ember, de néha tényleg nem lehet hová tenni fejeben az alkotást: van, hogy vígjátékhoz képest túl melankolikus, vontatott - máskor meg sci-fihez képest túl nagy hülyeség (csiklandozós idegen - igen, az idegen szó itt már megjelenik és a "lény?" már járatokban bujkál :) )

és a CGI is mennyire... :(

Ezt a hozzászólást most találtam a 2012 (film) véleményei között, azt hiszem nagyon ide vág.
2012-03-23 15:38:16 ChrisAdam (2) #129
"Ja, a forgatókönyv meg olyan egyszerűn sablonos volt, hogy néha kitaláltam előre, hogy mit fog mondani. Jajjaj. Roland Emmerich mindenáron el akarja pusztítani a Földet? A következő filmjében már mi lesz?"

Fél Földet beterítő UFÓ?! Hát csak tudta überelni az öreg - a fene a pofáját :)