Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (6 év)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Gary Sinise, Jake Gyllenhaal, Jeff Goldblum, John Malkovich, Kevin Spacey, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery, Tom Hanks, Tommy Lee Jones
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

4 2020-09-29 3,7
Hair

5 2020-09-29 4,3

Erre nagyon nehéz osztályzatot adni, olyan 2,5. :(
Sok rossz film kapott már kettes, így oda nem tenném, viszont ettől jobbak meg kaptak hármast, tehát oda sem igazán.

A Marvelt inkább ne is emeljük be az ilyen témákba, mert elfog a sírógörcs :)
Maradjunk annyiban, hogy megmaradhattak volna a képregényeknél, mindenki jobban járt volna. Vagy esetleg rajzfilmes feldolgozás.

előzmény: Xuja (#69)

" Mivel ugye nincs jellemfejlődés" - nincs jellemfejlődés? Konkrétan épp ez a film egyik konfliktusszála, fő vonala.

előzmény: Mizi (#134)

Nem feltétlen igaz. Ez most a tyúk vagy a tojás esete. De ha nem lenne ilyen bugyuta film, akkor nem lenne közönsége sem. Tehát nem úgy kezdődik, hogy megkérdezzük a kedves közönséget, hogy milyen szar effektek, meg földöntúli ökörségek legyenek a filmben és az legyártjuk, hanem megcsinálják és aztán beülnek ... javarészt "gyerekek" ... Aztán mesévé alakítjuk az összes többi filmet is, elsősorban a fizikát, mint tantárgyat pedig úgy tekintjük, hogy az emberek nem tanulták és nem is tapasztalták még életükben. Szóval nehéz megállapítani ki kezdte, de mára már majdnem Bollywood a hollywoodi akció/sci-fi/fantasy filmek világa.

előzmény: Xuja (#67)

Ez valami rettenet...ilyet nem szabadna a mozikba engedni, az ilyen f@#ságok alakítják a nézők elvárásait, igényeit egy filmmel szemben. Megfertőzik a kicsiket ezekkel a "látványos" (hú ez nagyon átvitt értelemben), értelmetlen, fantasy-nak is túl fantasztikusanelvont ökörségekkel, és aztán minden más filmél is ilyenek lesznek az elvárásaik. Ezért nem különbözik manapság már egy amerikai akció/sci-fi sem ettől a ... Jézus...

2020-10-23 14:03:49 Paranoia (2013) Nordbright (3) #6

Rossznak egyáltalán nem mondanám. Igazából egy átlagos "egy éjszakás" mozi, amit megnézel, leokézod, hogy ez is meg volt, de nem a TOP-ok közé helyezel el.
Nyilván a story kicsit hihetetlen, fordulatra lehet számítani, de nem feltétlen erre és így, szóval olyan átlagos kategória. Ettől sokkal gyengébb filmek kapnak kettest, tehát nem ott van a helye.

2020-09-06 11:58:22 The Mist (2007) / A köd Nordbright (3) #100

Szerintem pedig épp az lett volna mondjuk az utolsó ilyen lehetséges pillanat.
Nagy valószínűséggel mondjuk így sem menekült meg a főhős, mert ilyen tudattal nem gondolom, hogy sokáig életben tartaná... MAGÁT

előzmény: kaamir (#99)

2020-09-06 11:21:54 The Mist (2007) / A köd Nordbright (3) #98

Én a fekete-fehér változatot láttam (nem tudtam hogy másféle is van), de színesben elképzelve egyszerűen sokkal bénább lenne az egész. A FF-sége például sokat javított az egyébként iszonyatosan gagyi animációkon is, de a vér sem hiányzott vörösben egyáltalán. Szóval inkább a FF! A novellát sajnos nem olvastam és nagyon remélem, hogy sokkal komolyabb, mint a film, a sok helyen 'ZS' kategóriás rendezésével, a leggagyibb "horrorfilmes" klisék felvonultatásával és embertelenül primitív, életszerűtlen párbeszédivel, cselekedeteivel megfűszerezve ezzel a vallásos elmebetegséggel (mert az). Talán nem csak előítélettel beszélünk sokszor az amerikai polgárok agykapacitásáról, hanem saját tapasztalatok alapján is, nos ez a film egy nagyon jó példa arra, hogy ha valóban ennyi az eszük a "népeknek", akkor meg is értek a pusztulásra (egyébként ez egy ragadós példa és már hazánkban is erőteljesen terjed a kór).

Egyszerűen nem tudom mit adjak rá 2-3 közt. A film vége (az utolsó 10-15 perc) a zenével, a lassított jeleneteivel szinte 6-ost érdemel, más részei a gagyi faktorral a 2-est súrolják.
Nem is emlékszem utoljára melyik filmnek volt ennyire durva a lezárása (és itt abszolút nem fizikai kegyetlenségről beszélünk). A szenvedés a főhős arcán/viselkedésén nagyon jól megjelenik, de teljessé csak a "felmentő sereg" megjelenésével válik, amit később már nem is tud talán ép ésszel lereagálni.
Ettől függetlenül elképzelhetetlennek tartom, hogy egy apa idáig elmenjen, minimum az utolsó másodpercig vár tettével, ameddig hajszálnyi remény is van bármire. De ettől még legitimnek tekintem ezt a befejezést is és egyben rendkívül kegyetlennek.

2020-08-31 14:47:04 The Fog (1980) / A köd Nordbright (3) #24

A zenét ki lehet emelni, nagyon jó az elektronikus hangszerelés. A horrorhoz semmi köze (manapság egy átlag akciófilm sokkal brutálisabb minden tekintetben, ijesztgetés meg nem igazán van benne, csak a kiszámítható klisék), még talán a 80-as évek színvonalán sem számított túl horrorisztikusnak. Azért néztem újra, mert összekevertem a másik "A köd"-del (remélem az jobb lesz). Ennyi idő elteltével már nehéz a kor színvonalán értékelni.

Az érdekes megközelítés miatt lehet egy 4-es.