Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (8 év, 2 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan, Denis Villeneuve, Ridley Scott
Színészek: Gary Sinise, Jake Gyllenhaal, Jeff Goldblum, John Malkovich, Kevin Spacey, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery, Tom Hanks, Tommy Lee Jones
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

Corpus Christi
4 2022-07-12 4,4
Top Gun: Maverick

5 2022-06-07 4,0

Ez így egyébként nem teljesen igaz, vagy valami ellentmondás áll fenn:
"Egyébként ez csak az IMAX-kópiánál érvényes, a sima 3D vagy a 2D-nél egyértelműen nincs HFR."

Épp én írtam, hogy 3D HFR-ben néztem és nem IMAX-ban (sima CinemaCity is két félét futtat ... elvileg, vagy mégsem?)

Már elnézést, de ezt magyarázza már el nekem valaki, mert mindenhol ezt hallom: "HFR-nél szakadozott a kép" és hasonló problémák, amik rontják az érzetet. De nem pont azért lenne HFR, hogy még jobb legyen a hatás, több képkocka, simább mozgás, stb. Akkor hogyhogy pont az ellenkezője történik?

előzmény: sasi89 (#35)

Nem tudom ki hol nézte, de kíváncsi vagyok a Cinema City-ben megtekintők véleményére.
Múlt héten Miskolcon sikerült megtekinteni (HFR verziót), de a látott minőség durván elmarad a várakozásokhoz képest. Teljesen életlen kép, "szürke", színtelen, dinamikatartomány 0. Végén rögtön mondtam is havernak, hogy figyeld meg, majd letöltve az otthoni TV-n mennyivel jobb lesz a kép... Most van is összehasonlítási alapom, mert pár hónapja néztem az első részt, és "egy szaros", 10 éves Samsung 3D TV-n SBS is szignifikánsan jobb volt a minősége, mint ennek. Vélhetően IMAX-ban jóval jobb lehet a látvány. Ti mit tapasztaltatok? Bár nem tudom van-e olyan, aki a CC és az Imax verziót is látta...

2022-09-28 20:28:32 Moon 44 (1990) / Űrkalózok Nordbright (?) #3

Nem láttam még, de ez egyfajta Aliens klón (Xeno nélkül). Totál copy a díszlet és a hangulat.

Jaj, ez sajnos eléggé ZS kategóriásra sikeredett. Sablonos, bugyuta dialógusok, kiszámítható reakciók, a vége "akció" pedig... :D röhelyes. A történet lezárva nincs, valódi magyarázat nincs, csak homályos ideológiák/hiedelmek.

2022-06-09 13:25:24 Prey (2022) / Préda Nordbright (?) #7

Ez nekem is feltűnt. Kicsit "túl modern" vagy színházias volt a hatása.

Előre félek, hogy milyen hatalmas jószággal sikerül megspékelni az eddig látottakat. :(
A jól megszokott menekülésen túl egyébként várható valami új, önálló, egyedi cselekmény?

2022-06-07 18:41:14 Prey (2022) / Préda Nordbright (?) #1

Neeeeeee..... női harcos? De miééééééééért? Miért kell mindent női- vagy gyerek főszereplőkkel megspékelni, hogy úgy mindenki számára "fogyaszthatóbb" legyen? Félreértés ne essék, ez nem hímsovinizmus vagy bármi hasonló (amit bele lehet magyarázni), de azért ez mégis csak egy kemény élet-halál küzdelem / harc / rituálé, stb. Az ilyen fajta harcosság pedig nem feltételen a nőkre volt jellemző a történelem során... Női harcos, aki megvédi törzsét - WTF?

2022-06-07 09:58:01 Top Gun: Maverick (2022) Nordbright (5) #9

Maradjunk abban, hogy azért volt benne jó pár fura/megmosolyogtató/érdekes/érthetetlen jelenet, vagy életszerűtlen dolog, de alapvetően nem ütötte agyon a filmet, mint ahogy a mostanság divatos akciófilmeknél azt szokta. Ráadásul a katonai repülésben kicsit sem jártas nézők (~90%+) ebből kb. semmit nem is vesznek talán észre. De majd részletezzük őket, ha jönnek a kommentek - egyelőre furcsán nagyon alacsony a hozzászólások száma. Kíváncsi vagyok ki mit talált...
Valahogy mégis azt érzem csak ezért nem szabad ezért "lehúznom" 4-esre, mert viszonylag jól megidézte az eredeti légkört is, de hozott bele újdonságokat is. Nagyon attól féltem, hogy csak egy akciódús remake lesz az egész, eredetiség nélkül, de szerencsére nem.

2022-05-04 11:27:06 Encanto (2021) Nordbright (3) #4

A grafikáról viszont még nem esett szó, pedig az tényleg az egyik pozitívuma.
Nagyon szépek a fény-árnyék játékok, a színek a karakterek mozgásának és ruháinak kidolgozottsága (a tükörsima arcok kivételével).