Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (3 év, 6 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Jeff Goldblum, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

Up in the Air
Egek ura
4 2018-02-25 3,8

2018-04-07 10:19:21 Down (2001) / Gyilkos felvonó Nordbright (2) #7

Egyébként ha valóban paródia jelleggel nézzük, akkor megérhet egy 3-ast is.

Nehéz a pontozás, mert ez 3-as és 4-es között van. Mindkét irányba nagyjából ugyanannyi érv szól.
Az eleje, több mint az első 30-40 perc elég vontatottan zajlik, lassan "pörög fel" a film - bár ez jelen esetben eléggé képzavar. Érdekes történet, végig furcsa érzésem volt a film közben, nem tudtam eldönteni, hogy ez most valami tök jó, vagy egy unalmas (nem a legjobb szó) valami. De egyfajta furcsa érzést/élményt mindenképpen kiváltott a film. Talán tényleg túlzóan sok konfliktus és a dráma.
Streep-et soha nem szerettem, itt is kicsit túltolja talán a szerepet, mint ahogyan többen is említették előttem.

2018-03-22 22:31:48 Dunkirk (2017) Nordbright (3) #99

A várakozásokhoz- és a beharangozáshoz képest kifejezetten csalódás a film. Mind megvalósítás, mind a történet szempontjából. Számomra abszolút nem volt reális, ha szabad ilyet kijelenteni.
Sajnos ZoLeEe "kollégával" vagyok kénytelen egyetérteni, szinte szó szerint megfogalmazta az érzéseimet, még ha nem is húzom le annyira az értékeléssel:
"foltozzuk be a kilyuggatott hajót kézrátétellel, térjünk ki egy messerschmidt elől gyors manőverrel hajóval, zuhanóbombázó lelövése motor nélkül, jön tíz kishajó nos egyszeribe 300000 ember tűnik el a partról minden átmenet nélkül, jelenetek..." + kiegészítve azzal, hogy ahhoz képest, hogy a repülők elég központi figyelmet kaptak, mind szövetséges, mind német részről 1-2 gép portyázik csak az egész hadszíntéren, még egy valamire való kötelék sem jelenik meg sehol
desolator említette, hogy a díszletek egy része változatlanul, modern formában került a filmbe. Ezt konkrétan nem tudtam a film megnézése előtt, de hihetetlenül előjött filmnézés közben és kilógott a jelenetekből, a hangulatot lerontotta. Talán ilyen érzésem még soha nem volt történelmi filmet nézve.
ryood: "őszintén szólva fogalmam sincs, mi fordul meg egy katona fejében egy háborúban, de én a filmben egy nyálas, csöpögős giccset érzékeltem, egészen máshogy is meg lehetne mutatni egy ilyen jelenetet"
Diót idézve: "az állítólag 400.000 embert állomásozó part nekem inkább párezresnek tűnt, és hát azért az utolsó jelenet is elég pátoszos."
-senki-: "Akkor sajnos egyenesen nevetségbe fullad amikor azon vitatkoznak (kb. ez lenne az egyetlen komolyabb dialógusos konfliktus) hogy ki legyen az az egy ember akitől könnyebb lesz a hajó miközben több hektó vízzel telik meg a hajó... "

Elnézést, ilyet még soha nem csináltam, hogy idézeteken keresztül értékelek, de úgy érzem, hogy egyes előttem szólók nagyon jól kiemelték bizonyos gyenge pontjait a filmnek.

előzmény: ZoLeEe (#73)

2018-03-22 21:44:36 Geostorm (2017) / Űrvihar Nordbright (2) #9

Valahogy az volt az érzésem, hogy egy tipikus Roland Emmerich katasztrófafilmet nézek, és nem pozitív értelemben véve.
Egy nagyszerű ötlet lett ismét elpazarolva azzal, hogy teljesen bugyuta módon szimulálták az időjárási anomáliákat. Egyszerűen nevetséges, bár már megszokott klisék.
"Futok a fagy elől, amely méterről-méterre közelít felém és pár centire megáll tőlem". Ja..wazze.
Vagy ugyanígy a hőség elől, áradás elől, stb.
Aztán amikor már gyakorlatilag a teljes Föld időjárási rendszere összeomlott, katasztrófa-katasztófa hátán tör elő, akkor nyomunk egy RESTART gombot és 1-2 perc alatt csodálatos időjárás kerekedik szerte a bolygón. Hát... no comment.

Kicsit Másnaposok utánérzet, de ettől függetlenül simán vállalható film. A 3-as pontszám nem lehúzás, inkább csak a 3,5 lehetőség hiánya.

2018-02-25 11:47:39 Up in the Air (2009) / Egek ura Nordbright (4) #46

Abszolút vállalható, kicsit dráma, kicsit poénos. A csavar benne jól üt, bár nem mondhatjuk, hogy teljesen kiszámíthatatlan - ettől függetlenül simán hoz egy 4-es szintet.

Nekem totálisan bejött. Egyszerűen annyira "más" az egész, annyira üdítő volt a megszokott filmek között.
A fényképezés, a párbeszédek, a vágások, maga a film menete (nekem kicsit Csinibabás beütéseket is hordoz, ami egy másik kedvencem).
Butácska, esetlen történet, kicsit szürreális, de mégis hihető elemekkel vegyítve.
A történelmi utalások kicsit kiforgatva, kigúnyolva. És a színészgárda még egy nagy plusz! Még ha valakinek csak 1-2 mondat jutott is, de jó ez így!

előzmény: Lanie (#52)

Abszolút jogos!

előzmény: Gameface (#1)

Egyetértek Bonny-val, de nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy ez, vagy a '78-as verzió a jobb. Mindkettőnek vannak pozitívumai és negatívumai. Ennek talán 3,5-öt adnék (ha lehetne...).

Csak azért kap 3-ast, mert valahogy jelezni akartam, hogy a sorozatból talán ez a legjobb rész, de igazából sajnos ez sem érne ennyit, max 2.5-öt. :(