Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (2 év, 11 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Jeff Goldblum, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

Now You See Me 2
Szemfényvesztők 2.
2 2017-09-17 2,8
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
3 2017-08-14 3,1
Arrival
Érkezés
3 2017-07-16 3,9
Ta divna Splitska noc
Az a csodálatos spliti éjszaka
3 2017-06-28 4,0
The Call
A hívás
3 2017-06-12 3,3
Alien: Covenant

3 2017-06-03 2,8

Teljesen egyet kell értenem Johnny-val.
Ez nagyon túl lett tolva minden vonalon. Az elsőben is megvoltak ennek a jelei, de itt csúcsra járatták. A trükkök már nem igazi trükkök, hanem konkrétan lehetetlen megoldások, CGI trükkök és gyakorlatilag erre van kiélezve minden. Ja, és rohadtul túl van kavarva, bonyolítva minden. Az apás szál szintén túl van erőltetve, sok helyen nagyon "csöpögős", a vége (Greenwichben) pedig egy konkrét giccsparádé (a kínai néniset is beleértve).
Összességében annyira nem rossz, popcorn-nak elmegy, de ha az első rész 3-ast kapott, akkor sajnos ez gyengébb.

Na jó, csak azért mert az "idő megszépítette", adok rá egy kegyelem 3-ast. Mert vannak benne látványos és tényleg szép részek. De ez a film a 2,5 értékelés mintapéldánya lenne.

Azért elég elszomorító, hogy az első válasz áll nyerésre :(

Egyetértek.

előzmény: dikalosz (#18)

A nagy bazár ötlet bár látványos, azért vérzik pár sebből.
A legfurcsább talán az, hogy valahányszor mutatják a "valós" világot, az emberek/lények csak síkban bolyongnak a sivatag felszínén, míg a VR-ban a bazár kb. 8654 szint mélységű/magasságú, a repülő alkalmatosságról nem is beszélve. Ezt a térbeli mozgást azért nehéz reprodukálni akármilyen sisakkal... :( A nem létező fizikai akadályokat szintén. Pl. mikor a főszereplő zuhan ~20 szintet lefelé, akkor hová és hogy zuhan? És erre nem magyarázat, hogy a mozgás is biztosan virtualizálva van - mert akkor mi a francnak mászkálnak körbe-körbe? Elég lenne leülniük egy székbe a fejükön a sisakkal. Ahhoz nem kell 50 km2 sivatag.

előzmény: kajaktej (#14)

...de ez "olyan nagyon látványos, tini cucc" lett. Nagyon látványos, nagyon tini.

előzmény: Ragemarci (#2)

az lehet, mert a többi nem nyűgöz le

2017-06-20 12:57:35 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #184

nem teljesen ugyanaz, mert más a fejlődési ciklusuk
A Deacon sokkal bonyolultabban (több genetikai áttétellel) alakult ki ilyen szempontból.

előzmény: Modric (#182)

2017-06-14 15:21:33 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #180

A neomporph szerintem (de javítson ki valaki ha tévednék) nem mesterségesen létrehozott faj, hanem az engineerek génállományából egyszerűen ilyen 'alien' fejlődik ki. Hasonlóan mint a 'Deacon alien' a Prometheusban. David csak ezeket fejlesztette tovább a saját kísérleteivel.

előzmény: Modric (#177)

2017-06-12 11:26:14 The Call (2013) / A hívás Nordbright (3) #16

Simán 4-es lenne a film, ha a végén, az utolsó negyed órában a szokásos kliséket nem durrogtatták volna el.
Miért kellett? Komolyan ideges voltam miatta, mert addig egész élvezhető volt a film, de kizökkentettek a végére a már megszokott hollywoodi klisékkel.