Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (4 év, 11 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Gary Sinise, Jake Gyllenhaal, Jeff Goldblum, John Malkovich, Kevin Spacey, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery, Tom Hanks, Tommy Lee Jones
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

Galaxis útikalauz stopposoknak
3 2019-06-22 3,4
Alien: Specimen

3 2019-05-02 2,9

Milyen jó is annak, aki a világ összes nyelvét beszéli :)
Egyébként sokszor a felirat rosszabb, mint a szinkron (szöveghűségét tekintve).

előzmény: sleepingdancer (#17)

2019-08-12 16:27:30 Pandas (2018) / Pandák Nordbright (3) #1

Ha lehet ilyet mondani "átlagos" természetfilm.
Van benne némi izgalom, némi cukiság, de semelyikből sincs túl sok (a legtöbben gyerekekkel nézik, ezért mi is több "ariságra" számítottunk).
Ami nagyon meglepett, hogy IMAX-hoz képest (finoman szólva) eléggé gyengének tűnt a minősége.
Fakó színek, rossz felbontás - igazából talán a HD (nem FHD vagy UHD) sem volt meg, olyan SD jellegűnek tűnt.

Azért ezzel eléggé kilőtted szinte az összes jelentős nyelvcsaládot :) :
távol-keleti, szláv, latin és germán
Így gyakorlatilag majd az összes film szóba jöhet a meghatározásod alapján.

2019-07-12 10:09:02 Chernobyl (2019) / Csernobil Nordbright (5) #82

Eléggé ritkán adok ötöst...de itt belefér.
A kutyalövöldözős résztől eltekintve (abból elég lett volna max. egy 5 perces bemutatás és nem egy mellékszálat, egy komplett drámát ráépíteni) a sorozat végig nagyon erős, végig fenntartja a figyelmet, érdeklődést, hihetetlen módon ott tud lenni az ember, beleéli magát a helyzetbe, a környezetbe.
A szereplők játéka is nagyon erős, néhol a hasonlóságok is megdöbbentőek.
Az első két részben a 3,6-os bénázás totál kiverte a biztosítéket. Gyanítom, hogy ez a részlet túlságosan ki lett domborítva a sorozatban a feszültség növelése/fenntartása végett, mert ha ez a valóságban is hasonlóan zajlott, akkor végtelen nagy pancserségről árulkodik az utolsó munkástól kezdve Gorbacsovig.

3,5-öt adnék rá szívem szerint, mert néhol tényleg túl lett tolva a patriotizmus és az érzelmes vonal.
Összességében viszont elég jó kis akció-dráma ez. Ami kicsit zavarólag hatott, hogy a "főhős" valahogy mindegyik történésnél éppen ott volt valahol a közelben és részese volt. Nem otthon aludt épp, nem bevásárolt stb... hanem mintha 0-24-ben az utcán járőrözött volna, pont ott, ahol az akciók történtek, a bűnözők rejtőztek.
Valószínűleg az utcai nagy lövöldözéses-robbantásos jelenet nem jgy nézhetett ki, ott egy kicsit átment a film Rambo-ba.

2019-07-05 23:16:05 The Intern (2015) / A kezdő Nordbright (4) #37

Könnyed kis "asszonnyalnézős" vígjáték & kisebb mértékben dráma.
van egy viszonylag jó hangulata, teljesen vállalható.
A lent folytatott vita a nemi szerepekről is jogos lehet, de ezért nem a filmet kell büntetni, ha valakinek nem tetszik ez a helyzet (inkább a társadalmat ami így alakította a dolgokat).
A vége tényleg kicsit hiányzik, viszont nem az lett, amire számítani lehetett végig - vagyis mégsem Ben lett a főnök...

Hát ez komoly...
És még most sem tudom eldönteni, hogy ez jó, vagy rossz volt. Eléggé megosztó valami, kicsit modern Gyalog galopp érzésem is volt közben. Nehéz, nehéz...

2019-05-09 09:36:08 Alien: Ore (2019) Nordbright (3) #9

Ok. Nem voltam biztos, hogy nem-e az évfordulós kisfilmek elsőnek bemutatott 2 részére gondolsz.
Nyilván ez sem mutat sok újdonságot, illetve kicsit rájátszik az általad is említett Alien univerzumos klisékre.
Amatőr megoldásént mindenképp jó, de ha ebből rendes film lenne tuti megkapná a "tucatfilm" bélyegzőt.

2019-05-02 09:51:18 Alien: Ore (2019) Nordbright (3) #7

"Első két résznek"? Melyikekre gondolsz?

2019-04-15 11:27:19 Alien: Containment (2019) Nordbright (3) #4

Teljesen felesleges egy ilyen összehasonlítás. Ezek "amatőr" filmecskék, néha alig van bármi kapcsolódás az eredeti Alien világhoz. Nézd csak meg a Speciment. Szinte csak az atmoszféra alienes, a feszültség fokozása csak a cél, nem a Xenomporphok megjelenítése. Ahhoz képest szerintem tök jók.

előzmény: Ragemarci (#3)