Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (2 év, 9 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Jeff Goldblum, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980
Lakhely: Mezőkövesd

Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
3 2017-08-14 3,1
Arrival
Érkezés
3 2017-07-16 3,9
Ta divna Splitska noc
Az a csodálatos spliti éjszaka
3 2017-06-28 4,0

3 2017-05-27 3,4
Awake
Éberség
4 2017-04-29 3,4

Na jó, csak azért mert az "idő megszépítette", adok rá egy kegyelem 3-ast. Mert vannak benne látványos és tényleg szép részek. De ez a film a 2,5 értékelés mintapéldánya lenne.

Azért elég elszomorító, hogy az első válasz áll nyerésre :(

Egyetértek.

előzmény: dikalosz (#18)

A nagy bazár ötlet bár látványos, azért vérzik pár sebből.
A legfurcsább talán az, hogy valahányszor mutatják a "valós" világot, az emberek/lények csak síkban bolyongnak a sivatag felszínén, míg a VR-ban a bazár kb. 8654 szint mélységű/magasságú, a repülő alkalmatosságról nem is beszélve. Ezt a térbeli mozgást azért nehéz reprodukálni akármilyen sisakkal... :( A nem létező fizikai akadályokat szintén. Pl. mikor a főszereplő zuhan ~20 szintet lefelé, akkor hová és hogy zuhan? És erre nem magyarázat, hogy a mozgás is biztosan virtualizálva van - mert akkor mi a francnak mászkálnak körbe-körbe? Elég lenne leülniük egy székbe a fejükön a sisakkal. Ahhoz nem kell 50 km2 sivatag.

előzmény: kajaktej (#14)

...de ez "olyan nagyon látványos, tini cucc" lett. Nagyon látványos, nagyon tini.

előzmény: Ragemarci (#2)

az lehet, mert a többi nem nyűgöz le

2017-06-20 12:57:35 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #184

nem teljesen ugyanaz, mert más a fejlődési ciklusuk
A Deacon sokkal bonyolultabban (több genetikai áttétellel) alakult ki ilyen szempontból.

előzmény: Modric (#182)

2017-06-14 15:21:33 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #180

A neomporph szerintem (de javítson ki valaki ha tévednék) nem mesterségesen létrehozott faj, hanem az engineerek génállományából egyszerűen ilyen 'alien' fejlődik ki. Hasonlóan mint a 'Deacon alien' a Prometheusban. David csak ezeket fejlesztette tovább a saját kísérleteivel.

előzmény: Modric (#177)

2017-06-12 11:26:14 The Call (2013) / A hívás Nordbright (3) #16

Simán 4-es lenne a film, ha a végén, az utolsó negyed órában a szokásos kliséket nem durrogtatták volna el.
Miért kellett? Komolyan ideges voltam miatta, mert addig egész élvezhető volt a film, de kizökkentettek a végére a már megszokott hollywoodi klisékkel.

2017-06-12 11:09:09 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #173

Szerintem valamit félreértesz, vagy felületesen nézted.

"Mi volt ez a fekete por? Az rendben van, hogy David alkotta meg, és ki irtotta az összes Teremtőt."
Ez nem igaz. A fekete por, illetve fekete lötty már eleve fegyverként létezik a mérnökök hajóján a tégelyekben. Azzal David (tudomásunk szerint) semmit nem csinált, max. ráengedte a mérnökökre.
A "por" nem maradt 10 évig a levegőben, hanem az élőlényeket találta meg és azokban hozott létre genetikai mutációt. Ha megnézed jól csak azt a két embert fertőzött meg, akik ráléptek egy fertőzött gombaszerű valamire, amiből spóraszerűen kiszóródott a fekete "por". A többiek nem érintkeztek közvetlenül vele.
David amit alkotott az maga a Xenomorph, a Neomorph mintájára, abból kikísérletezve.
A szerelmes részre meg már válaszoltak. Meghibbant.

előzmény: Modric (#168)