Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (5 év, 6 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Gary Sinise, Jake Gyllenhaal, Jeff Goldblum, John Malkovich, Kevin Spacey, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery, Tom Hanks, Tommy Lee Jones
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

4 2019-12-14 4,1
The Signal

3 2019-12-14 2,8

2020-04-06 12:16:40 Sinister (2012) Nordbright (3) #37

A trailert TILOS megnézni! Tény, hogy még akár a filmet is felülmúlja a trailer a rémisztgetés és para faktor terén, de gyakorlatilag minden fontosabb szálat bemutat - nem értem ki tudott ilyen hülye módon összevágni bele mindent. A többiek mindent elmondtak róla. Nagyon jó kis film lenne ez, nagyon jó atmoszférával, de egy-két dolgot simán ki lehetett volna hagyni belőle, akkor is megállná a helyét.
Pl. a gyermekek megjelenítése sokszor teljesen indokolatlan és nem ad hozzá semmit. Én akár teljesen ki is hagytam volna őket, és akkor nem lenne egy ilyen "szellemvilágos" hangulata. Jobban a valósághoz lehetne közelíteni a történéseket, ami még inkább parás lenne, mint ez a szellemesdni. A végén a vászonra rámászós jelenet teljesen felesleges és ultra gagyi.
A zene tényleg nagyon jó.

2020-03-15 21:27:01 Prisoners (2013) / Fogságban Nordbright (5) #124

Mivel nem sorban nézem a filmjeit, ezért egy kicsit oximoron, de Gyllenhaal még mindig zseniális! Egyszerűen nem tud hibázni. Szerintem már minden fontosat leírtak, kitárgyaltak az előttem szólók. A befejezés is csak "picit nyitott". A síp elég egyértelmű, számtalan utalás van rá, mutatják is, felesleges belelátni olyat, amire semmilyen bizonyíték vagy utalás nincs a filmben. Miért akarunk alternatív befejezést, ha előtte minden kapcsolódó tényt/információt a szánkba rágtak?

Itt nincsenek klasszikus "történetszálak", csupán pillanatok, életképek, elkapott és megörökített érzelmek egy-egy ember életéből. Itt maga ez a hatás, nincs rendezői elképzelés, mit akar ő kifejezni... itt a karakterek beszélnek ... magukért.

Hú! Meg még vagy két-három hú... Erős valóban. Hatásos. Meg kell érni rá, nem huszonéveseknek szánt film és téma. Nagyon érzelmes, nagyon elgondolkodtató, nagyon érdekes gondolatokat is hallani a szereplőktől maguktól is, a fényképezés pedig helyenként zseniális.
Amúgy ki a fene vette rá a francia stábot, hogy eljöjjön Gelejre filmet forgatni?

Nagyon szerettem volna Jake-nek bevarrni egy újabb 5-öst, de valahogy nem visz rá a lelkiismeret.
A várakozásokhoz képest (és amit írnak róla) sajnos kissé csalódás ez a film. Nem rossz, de nagyon kiemelkedő, vagy valami újféle látásmód/feldolgozás azért nincs benne. Közelebb áll egy szimpla thrillerhez, mint valami "igazi J.G. szerű" ütős storyhoz (aki érti tudja mire gondolok). Sajnos túl magasra tette már Jake a lécet és neki is nehéz mindig átugorni :)

2019-12-14 11:46:26 The Signal (2014) Nordbright (3) #13

Hmm.... zseniális/jó/miért?
Kb. ezzal a hármas tagolással lehetne jellemezni a film vonatkozó harmadait.
Igazából gyenge 3-ast érdemelne, ha lehetne kicsit lejjebb pontozni.
Ahogy már írták az első fele vagy kétharmada nagyon jól adagolja a feszültséget és fenntartja a misztikumot, de (szokás szerint) aztán a végén sikerült elvinni a túltolt kategória irányába. Értelmetlen és nevetséges akciókkal és a végső nagy csavar is egy kicsit... fantáziátlan, erőltetett, vagy valami hasonló.
Szóval egy nagyon ígéretes lehetőség, amit kicsit elpuskáztak. Érdemes megnézni a sci-fi rajongóknak, de biztos nem ez lesz a kedvenc és a műfajban meghatározó mű.
Sokan mondják, hogy innen-onnan lopkod. Szerintem ezt már el kellene felejteni, nem igazán várható már ezen a téren eget rengető, forradalmian új ötlet. Lényeg, hogy az első részében jól össze tudták rakni a történetet, csak aztán...

Milyen jó is annak, aki a világ összes nyelvét beszéli :)
Egyébként sokszor a felirat rosszabb, mint a szinkron (szöveghűségét tekintve).

előzmény: sleepingdancer (#17)

2019-08-12 16:27:30 Pandas (2018) / Pandák Nordbright (3) #1

Ha lehet ilyet mondani "átlagos" természetfilm.
Van benne némi izgalom, némi cukiság, de semelyikből sincs túl sok (a legtöbben gyerekekkel nézik, ezért mi is több "ariságra" számítottunk).
Ami nagyon meglepett, hogy IMAX-hoz képest (finoman szólva) eléggé gyengének tűnt a minősége.
Fakó színek, rossz felbontás - igazából talán a HD (nem FHD vagy UHD) sem volt meg, olyan SD jellegűnek tűnt.

Azért ezzel eléggé kilőtted szinte az összes jelentős nyelvcsaládot :) :
távol-keleti, szláv, latin és germán
Így gyakorlatilag majd az összes film szóba jöhet a meghatározásod alapján.

2019-07-12 10:09:02 Chernobyl (2019) / Csernobil Nordbright (5) #82

Eléggé ritkán adok ötöst...de itt belefér.
A kutyalövöldözős résztől eltekintve (abból elég lett volna max. egy 5 perces bemutatás és nem egy mellékszálat, egy komplett drámát ráépíteni) a sorozat végig nagyon erős, végig fenntartja a figyelmet, érdeklődést, hihetetlen módon ott tud lenni az ember, beleéli magát a helyzetbe, a környezetbe.
A szereplők játéka is nagyon erős, néhol a hasonlóságok is megdöbbentőek.
Az első két részben a 3,6-os bénázás totál kiverte a biztosítéket. Gyanítom, hogy ez a részlet túlságosan ki lett domborítva a sorozatban a feszültség növelése/fenntartása végett, mert ha ez a valóságban is hasonlóan zajlott, akkor végtelen nagy pancserségről árulkodik az utolsó munkástól kezdve Gorbacsovig.