Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (2 év, 3 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Jeff Goldblum, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

Invasion of the Body Snatchers
A testrablók támadása
3 2016-12-17 3,9

2017-02-24 20:46:25 Üvegtigris (2001) Nordbright (3) #27

lehet megnézem a többi részt is és lehúzom az egészet...

előzmény: Dangar (#26)

2017-02-22 16:22:22 Üvegtigris (2001) Nordbright (3) #25

Valahogy kimaradt az életemből, de alapmű. Hát legyen...
Nagyon kegyelem hármas. 2-3 poén volt amin tudtam mosolyogni, a többi iszonyatosan erőltetett. Történet semmi, befejezés semmi (oké, "sorozat" - persze). Idétlen jelenetek egymás után pakolva, minimális összefüggésekkel. Mondjuk alapból nem vagyok Rudolf Péter rajongó, mert szerintem nagyon "mű" a játéka bármiben, nem csak itt. Ettől jóval jobb magyar vígjátékok vannak.

2017-02-12 11:05:53 Passengers (2016) / Utazók Nordbright (3) #14

Ez is egy biztatónak induló, de középszerűségbe átforduló alkotás lett. Ettől függetlenül megéri megnézni, messze nem katasztrofális! A látvány kiváló, gyönyörű képek, nagyon szép a technikai kivitelezés, a steril és utópikus környezet, a jövőbeni technológiák bemutatása, az űrhajó "világa", az atmoszféra. Na de a legjobb Arthur volt!! :)
Logikátlanságok lehet vannak benne több helyen, de a végéig nem túl zavaróak, ott viszont spórolhattak volna velük.
Faxságok:
- a tűzkiengedős résznél a főhősnek szarrá kellett volna égnie. Így is majdnem átégett, de utána egy égésnyom sem volt a szkafanderen, még egy folt sem - csupán egy hajszálnyi szakadás a ruhán. :/
- a végén az a növényekkel és állatokkal teli rét... értem mit akar kifejezni, de MIÉRT? Miért így, ennyire eltúlozva? (egyébként hány köbméter földet hordtak a fedélzet(!) alá, és honnan, hogy egy 30m magas fa is nőhetett oda?
- a hollywoodi befejezés most (is) kifejezetten b...ta a csőrömet. Happy end. Nagyon kiszámítható és sablonos volt (a megmenekülés is). Mikor az űrben sodródva húzta maga után a szakadt kábelt már tudtam, hogy mi lesz a szerepe... persze, hogy meg is lépték.

Szép volt, de elpazarolt lehetőségek is jellemzik.

Nem igazán értek egyet azzal, hogy a film értékelése sokak szerint 1-es vagy 2-es. Dühpontozás (no én is csináltam már ilyet, de nem 1 vagy 2-re). Leginkább azok nyávognak (lehet jogosan) akik könyvben is olvasták. Nyilván így van egyfajta elvárásuk a filmmel kapcsolatosan, de mivel az (ezek szerint) teljesen más cselekményre épül, elfogultság leszavazni (a porig). Akik nem olvasták könyvben azok teljesen máshogy lát(hat)ják. Ez egy teljesen átlagos akció/sci-fi.
CGI minősége néhol tényleg elmarad az elvárttól, de nem erre épül a film, így kibírható.
Be kell látni, hogy míg néhol kiszámítható, néhol tartalmaz azért meglepő fordulatot is.
A végével nem mondom, hogy ki vagyok békülve mert gyakorlatilag a fél filmet negligálja, de el lehet fogadni, hogy így is megoldható a lezárás.

Igen, a Waltzing Matilda -t nem ismertem, de most utána is néztem és meg is hallgattam párszor :)

előzmény: Drug (#6)

Sokáig nem láttam az eredetit, csak a 2000-es adaptációt. Nagyon ritka az, amikor az adaptáció megtartja az eredeti rész történetének legfontosabb mozzanatait, szereplőit (még ha nem is 100%-ig ugyanúgy) és még tud is hozzátenni. Ez esetben szerintem ez történt, de a továbbiak itt On the Beach (2000).
Visszatérve az eredetire, szerintem nagyon jól érzékelteti a posztapokaliptikus, kilátástalan világot, de mégis kontrasztba helyezi azt az élet élvezésének a bemutatásával, amíg csak lehet.
Talán az atomkorszak viszonylag elejére tehető dátum miatt még kissé butácska módon jeleníti meg a történéseket - nyilván nem így zajlana le az apokalipszis és így folytatódna az "élet" egy atomháború után.
Ettől függetlenül ajánlott és elgondolkodtató mű.

Sziasztok!

Az alábbi két film az adatlapokon nincs "összekötve" egymással (feltüntetve, mint adaptáció):
On the Beach (1959)
On the Beach (2000)
Szerintem megérdemli mindkettő a figyelmet.

Kérlek korrigáljátok - és BÚÉK mindenkinek!

Értem az érvelésedet és teljesen világos, de ennyi erővel minden film lehetne még 30-40 perccel hosszabb, míg minden fontosabbnak vélt karakter érzelmi/családi/baráti/munkahelyi/bajtársi/(attól függ) előzményét körüljárná egy-egy film a jobb rálátás érdekében. Az tény, hogy mondjuk ebből is lehetett volna kivágni olyan részt, ami terhére mehetnének az ilyen feltáró szálak, de ez nyilván akkor sem megoldható sok-sok karakter esetén.

előzmény: The man who laughs (#112)

Bocsánat érte, de ezt a minden karakternek legyen szépen felvázolt, óriási "fejlődési íve" témát már annyira elcsépeltnek érzem. Minden filmnél! Miért kellene minden karaktert a bölcsődétől a kamaszkorán át a végkifejletig végig követni, miközben hatalmas jellemé fejlődik?!? (némi túlzással)

előzmény: The man who laughs (#106)

Vannak benne megmosolyogtató részek (és most nem feltétlenül jó értelemben), de az biztos: ez a réz messze felülmúlja a régi trilógia után készült összes folytatást, illetve előzményt. Az 5-től azért messze van, 3-asnál meg azért jobb.