Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (2 év, 7 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Jeff Goldblum, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980
Lakhely: Mezőkövesd

Ta divna Splitska noc
Az a csodálatos spliti éjszaka
3 2017-06-28 4,0

Sully
Sully - Csoda a Hudson folyón
4 2017-03-19 3,7

2017-06-20 12:57:35 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #184

nem teljesen ugyanaz, mert más a fejlődési ciklusuk
A Deacon sokkal bonyolultabban (több genetikai áttétellel) alakult ki ilyen szempontból.

előzmény: Modric (#182)

2017-06-14 15:21:33 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #180

A neomporph szerintem (de javítson ki valaki ha tévednék) nem mesterségesen létrehozott faj, hanem az engineerek génállományából egyszerűen ilyen 'alien' fejlődik ki. Hasonlóan mint a 'Deacon alien' a Prometheusban. David csak ezeket fejlesztette tovább a saját kísérleteivel.

előzmény: Modric (#177)

2017-06-12 11:26:14 The Call (2013) / A hívás Nordbright (3) #16

Simán 4-es lenne a film, ha a végén, az utolsó negyed órában a szokásos kliséket nem durrogtatták volna el.
Miért kellett? Komolyan ideges voltam miatta, mert addig egész élvezhető volt a film, de kizökkentettek a végére a már megszokott hollywoodi klisékkel.

2017-06-12 11:09:09 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #173

Szerintem valamit félreértesz, vagy felületesen nézted.

"Mi volt ez a fekete por? Az rendben van, hogy David alkotta meg, és ki irtotta az összes Teremtőt."
Ez nem igaz. A fekete por, illetve fekete lötty már eleve fegyverként létezik a mérnökök hajóján a tégelyekben. Azzal David (tudomásunk szerint) semmit nem csinált, max. ráengedte a mérnökökre.
A "por" nem maradt 10 évig a levegőben, hanem az élőlényeket találta meg és azokban hozott létre genetikai mutációt. Ha megnézed jól csak azt a két embert fertőzött meg, akik ráléptek egy fertőzött gombaszerű valamire, amiből spóraszerűen kiszóródott a fekete "por". A többiek nem érintkeztek közvetlenül vele.
David amit alkotott az maga a Xenomorph, a Neomorph mintájára, abból kikísérletezve.
A szerelmes részre meg már válaszoltak. Meghibbant.

előzmény: Modric (#168)

2017-06-12 10:57:41 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #172

Erre kíváncsi vagyok. Ki vele, mikor, hol!?

előzmény: Dangar (#170)

2017-06-08 10:20:59 Alien: Covenant (2017) Nordbright (3) #167

"Csak az eredeti Alien és a Prometheus filmzenéje, valamint az utolsó 20-25 perc menti meg az egyestől. "
Na ez jó! A zene rendben van, de nálam meg pont az utolsó húsz perc húzza le majdnem kettesre.
(nézhetetlent elvből nem adok egy filmre sem, illetve annak tényleg bűn rossznak kell lennie *akad olyan* - az egyesre pontozásokat itt is túlzott bosszúpontozásnak ítélem és elnézést, de nagyon nem értek egyet az ilyen pontozókkal).
Visszatérve... a vége tényleg eszméletlenül gagyira sikeredett a korábban már leírtak miatt (pl.: Xeno teljes valójában mutatva folyamatosan, feszültség:0, teljes kiszámíthatóság, már ismert befejezés újra, a darus jelenet az teljes vicc - F&F 8 utánérzet kicsiben)
A Xeno CGI-re viszont tényleg megérdemelne a film egy hatalmas nagy egyest!!! Az Alien3 óta nem volt ilyen gyenge a "grafika". Még a szürke "Neok" is jobban sikerültek, mint ez a tükröződő testű, furcsa színű és mozgású Xeno. És még lát is - hát beszarás, na ennél a pontnál Ridley valóban megérdemelt volna egy taslit.

előzmény: Majvaldo (#158)

2017-05-27 09:53:30 It Follows (2014) / Valami követ Nordbright (3) #65

Hát ez elég "langyos", felemás. Nehéz bármit is megfogalmazni a filmmel kapcsolatosan, rá kell pihenni.
Megnézhet, de nekem mindenesetre várakozáson aluli.

kis OFF:
Nem értem azokat akik televágták 1-essel... Szerintem teljesen eltorzult az értékrend. Mitől horror egy horrorfilm? Azért mert hektoszámra ömlik a vér mindenhonnan? Azért mert feldarabolják az embereket, felnyársalja valami őket, stb? Csak ez lehet horror és akkor ami nem ilyen az már nyálas? Elég sok horror javarészt a feszültségre és annak fenntartására épít. Nem feltétlen a percenkénti ijesztgetésre meg darabolásra. Sajnos ugyanez a hozzáállás látszik a mai sci-fi / akció filmeken is. Ha nem robban fel egy fél kontinens, nincsenek holdnyi űrhajók, egy autó felrobbanása után nem repül 719 méter magasra, 42 piruettel akkor már gyenge a látvány. A "mi" hülye elvárásaink teszik olyan szarrá a filmeket amilyenek lettek.
ON:
Egyébként még 4-es is lehetett volna, ha a főhősök nem viselkednek a legtöbb esetben úgy, ahogy egy átlagember nem viselkedne. Pl. a sokak által emlegetett nem-villanyfelkapcsolás végig teljesen "természetellenesen" hatott. A csávó hüledezései, "mi a f@sz ez?" / "hát ez meg micsoda?" beszólásai miatt már szájba vertem volna. Mintha nem tudnák mi a f@sz ez, mikor már hetek óta LE VAN FILMEZVE. Akkor mi lenne? Szélmozgás, egerek? Hülye... Egész végig ellentmondásosan viselkedik. Szóval vannak hibái, de bőven nem olyan vállalhatatlan mint egyesek beállítják.

Nem volt rossz, de nem is feltétlen "maradandó" alkotás. Érdemes megnéznie annak, aki szereti a repülést és hasonló témájú filmeket. A film gerincét adó konfliktus kicsit műnek tűnik és ehhez képest túl nagy a fordulat a végén, már szinte sírva borul össze "vádló" és "vádlott".

Egyébként egy NTSB vizsgálat sem igazán így, ilyen lépésekben folyhat, szándékosan drámaira vették a figurát (picit túlerőltetve).
A jó osztályzatban nyilván szerepe van a személyes élményeknek is. No nem a gépen, hanem a helyszínen (Jersey-ben épp a leszállás helyén lévő partszakaszon volt szállásunk -persze nem akkor- így pár napot épp ezeken a helyszíneken sikerült eltölteni és így kézzelfogható közelségbe került a történet).
*PS: Ennek kapcsán ami megmosolyogtatott, hogy az Intrepid fedélzetén nincs ilyen festésű F4 Phantom II, ilyen jó rálátással, illetve ami van sem ilyen pozícióban áll a többi gépről nem is beszélve :) Azért ezt egy NY-i lakos csak kiszúrja (hogy a múzeumhajó "át van rendezve"). Ez a vadászrepülős, szintén drámai vonalat erősítő szál is csak tölteléknek kellett - kicsit kalandfilmes lett.

2017-02-27 09:34:16 Spy (2015) / A kém Nordbright (3) #38

Annyira azért nem rossz. Meg azért sem, mert magyar helyszíneken játszódik nagyrészt.
Költői kérdésnek pedig: vígjátékot manapság már nem lehet csinálni csak puki/kaki/hányás stb betétekkel, "poénokkal"? Már kur*ául unom, de tényleg.