Nordbright

Regisztráció: 2014. november 9. (3 év, 3 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan
Színészek: Jeff Goldblum, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Sean Connery
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, horror, sci-fi

Születési év: 1980

Zygote

4 2018-01-16 3,7

Abszolút jogos!

előzmény: Gameface (#1)

Egyetértek Bonny-val, de nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy ez, vagy a '78-as verzió a jobb. Mindkettőnek vannak pozitívumai és negatívumai. Ennek talán 3,5-öt adnék (ha lehetne...).

Csak azért kap 3-ast, mert valahogy jelezni akartam, hogy a sorozatból talán ez a legjobb rész, de igazából sajnos ez sem érne ennyit, max 2.5-öt. :(

2017-12-25 12:59:53 Sztalker (1979) / Stalker Nordbright (2) #81

Elolvastam a hozzászólásokat is, de igazából utalást sem nagyon találtam egy dologra, ezért árulja már el nekem valaki a megfejtést. A végén, mintegy csúcspontként a kisgyerek (jedi-ként) a dondolatával mozgatja az asztalon lévő poharakat. Ez a jelenet miként kapcsolódik a zónához, a cslekményhez és mit akar kifejezni? Belemagyarázni nyilván sokmindent lehet, de mégis mi a "hivatalos" verzió (ha van ilyen), talán a könyv többet elárul erről?

Gyerekkorom egyik kedvence volt, talán az egyik film ami a repülők iránti szeretetet megalapozta.
Most újranézve, hát ismét eléggé nyomot hagyott az élmény.
Tényleg nagyon 80-as évek, ezért meg van a bája, de a kivitelezés az iszonyatosan megmosolyogtató.
A történet szó szerint gyerekes (gyerekek egy légibázison szabadon járva-kelve, karöltve egy tartalékos ezredessel megszerveznek titokban egy katonai akciót a Közel-Keleten, felfegyvereznek gépeket, majd "elkötik" azokat és egy kisebb hadsereget megsemmisítve két vadászgéppel kimentik "apát" ), a párbeszédek über gagyik néhol. Az emerikai filmekhez hasonlóan a gépek fegyverzete vágásról vágásra változik. Vagy tök üresek a pilonok, vagy tele vannak pakolva, köztes állapot nincs. Ráadásul egyszer irányított rakéták, máskor szabadesésű bombák vannak felfüggesztve. Na és ez a fegyverzet is gyakorlatilag végtelen, annyit ellő egy-egy gép, amennyit egy század bír magával vinni. Na és, hogy az USA-ból Ázsiába átrepülnek az F-16-osok, az is EPIC valahol. A végén a hadbírósági "cirkusz", na az tényleg a korona a történetre, persze előre kiszámítható. Szóval minden régi klisé egyben van, de haragudni nem tudok rá az emlékek miatt.

Nem konkrétan az oldal működésével kapcsolatos, hanem a FB-os "100 napos filmes kihívás" játékhoz lenne egy észrevétel. A játék félidejéhez közeledve lehetséges egy aktuális "állást" lekérni/publikálni, hogy kik vannak még játékban? Most már elég idő eltelt, hogy elveszítse az ember a fonalat - és ha nem minden nap figyel oda, vagy nem kerül a géphez, akkor kimaradhat(ott) 1-1 nap szinte észrevétlenül. THX

2017-12-06 13:02:52 Life (2017) / Élet Nordbright (5) #41

Nem a hozzászólásra gondoltam, hanem a rengeteg IQ-t megjelenítő "pontozásra", mert ha te pl. ezek alapján adsz egy 3-ast, az szerintem teljesen rendben van, na de ...

előzmény: slawter (#40)

2017-12-03 17:32:35 Life (2017) / Élet Nordbright (5) #39

Gratulálok...!

előzmény: Herrberger Detonator (#38)

2017-12-03 17:31:39 Roswell (1994) / Roswell Nordbright (3) #1

Még egy hozzászólás sincs? Akkor legyen, ennyit megérdemel!
Jó kis régi hangulatú sci-fi, a téma kedvelőinek mindenképp ajánlott. Sok újdonságot nem hoz és nem is rágja le az ember a körmét az izgalomtól, de ez előre tudható volt.
Érdekességek:
- abban biztosan rekorder, hogy ez az a film az, amiben Martin Sheen a legtovább csak "néz". Aki látta, érti.
csak a film végén beszél, a film alatt végig csak a háttérben néz, néz, néz, néz
- nem tudom láttam-e olyan filmet amiben több mikrofon-belógatásos baki lett volna. Visszatérő jelenség volt jó pár jelenetben :)

2017-11-04 21:55:40 Life (2017) / Élet Nordbright (5) #36

A sértődés, személyeskedés, meg duzzogás helyett kicsit te is értelmezhetnéd rendesen a hozzászólást.
1. Ha elolvasnád és értelmeznéd látnád, hogy nekem nem 5-ös a film, csak utálom a nagyképű, cinikus és/vagy trollkodó bosszú lepontozást (nem a tiédről van szó), és itt most voltam olyan gyenge, hogy megengedjem magamnak a "bosszú-felpontozást".
2. A hozzászólásban lévő önellentmondásra hívtam fel a figyelmet, miszerint a filmben kevés a karakterek bemutatása, de pont azokat a részeket hoztad fel példának, hogy nem kellettek volna bele, amelyek épp (még ha kicsit is) is a karakterek hátterét célzottak bemutatni. Mi ez, ha nem ellentmondás? Pont ezeket a részeket lehetett volna még megtámogatni további részletekkel, vagy dialógusokkal, nem pedig törölni a filmből. És pl. a család bemutatása mióta tilos, mint karakter motiváció vagy háttér story? Akkor mi legyen? Csak és kizárólag beszélgethet két szereplő? És miről beszélgethetnek egymással? Mit szabad mondani és mi a tiltott téma, ami nem a karakter megismerését szolgálja? Egyébként talán a játékidő miatt is hiányozhatnak a hosszabb és egyben lassabb dialógusok. Ilyen filmek közel 2 órásak szoktak lenni, engem meglepett, hogy ez mennyire rövid film.

előzmény: adikaland (#35)