Lurenkill

Regisztráció: 2014. október 31. (9 év, 4 hónap)

Születési év: 1973

Nocturnal Animals
Éjszakai ragadozók
5 2017-03-01 4,0
The Man Who Knew Infinity
Az ember, aki ismerte a végtelent
4 2016-10-11 3,5
Kukuska
Kiskakukk - Madárlátta szerelem
5 2014-12-26 4,3
Taegukgi hwinalrimyeo
Harcosok szövetsége
5 2014-12-25 4,0

2019-11-28 18:20:53 The Reader (2008) / A felolvasó Lurenkill (5) #82

Teljesen egyet értek a véleményeddel marcilu!
Talán csak abban térünk el,hogy szerintem így volt jó ahogy volt. :)
"A zsidó nő..." lelki sérüléseit/emlékeit kitörölni és az ebből fakadó keménységét eltüntetni egy élet is kevés. Talán ezt egy kicsit félre érted azért véled sznobnak.Számomra még ez a rész is zseniális.Először kap egy levelet a fiú/férfitől,hogy szeretne beszélni vele a "gyilkos őr" kapcsán valaki,aki ismerőse vagy a csuda tudja milyen kapcsolatban vannak.Ezért az a jéghideg udvariasság,majd mikor kiderül szinte köpködi a szavakat a szája csíkban feszül,az első apró empátiát akkor látni mikor megérzi hogy a férfi milyen szerelmes volt a nőbe és hogy az ő életére is milyen borzasztó hatással volt.Majd a teásdoboz kapcsán látni enyhülést a viselkedésében. Majd a legvégén szintén a teásdoboz kapcsán,mikor oda teszi a családi fotó mellé számomra azt jelképezi, hogy bár egy életen át gyűlölte,s emiatt már meghasonlana ha szavakba kellene önteni a megbocsátásnak akár a szikráját is,de a tette azt mutatja érzi mi lenne a jó.
Az a kis csitri amúgy se tudta volna eljátszani az apja miatt megszakadó szívű lányt. :)))

előzmény: marcilu (#78)

2019-11-28 17:23:31 The Reader (2008) / A felolvasó Lurenkill (5) #81

Sziasztok!
Nem igen szeretem idegenekkel,legfeljebb csak a családommal,nagyon szűk baráti körömmel megosztani az érzéseimet/véleményemet.(nincs is benne gyakorlatom ezért elnézést) Egy film kapcsán főleg nem,de nem szeretném, ha mint én is a kommentek olvasása miatt valaki lemaradna erről a zseniális alkotásról. Felróják a film hosszát,számomra ez a 2 óra úgy elrepült,mintha teljesen kikapcsoltak volna.Ahogy haladt a film olyan érzésem volt mint mikor egy jó könyv kézbe vételénél az ember egyre szomorúbban veszi tudomásul,hogy a jobb oldali lapok halmaza mennyit csökkent.Vagy mikor egy jó ebéd után a deszertet inkább kihagyod,hogy tovább érezd a szádban a fenséges lakomát. Természetesen mint minden jó alkotáshoz,képzelőerő,empátia, talán a megfelelő hangulat is szükségeltetik,de ha ezek legalább kis mértékben megtalálhatók az illetőben nem fog csalódni a filmet illetően.

u.i."Negatív" hozama is volt a filmnek,két emberről aki eddig kedvencem volt leíratkoztam,mert aki erre azt jelölte,hogy oké/elmegy azzal sajnos nem tudok közösséget vállalni mert vagy nem értette meg, vagy ami még rosszabb meg se nézte úgy írt véleményt.

Üdv..csók..pacsi

Érdekesség szerintem,hogy az egyik leghíresebb örökzöld dal, az egyetlen magyar világsláger, a Szomorú vasárnapot (angolul Gloomy Sunday) többször is hallhatjuk a filmben.szerzője:Seress Rezső

Kifejezetten vártam a filmet,mert az előző részek nagyon bejöttek,de sajnos csalódnom kellett.
A régi reklám jutott eszembe róla...MERT EZ MŰANYAG!..