hirien

Regisztráció: 2014. szeptember 16. (9 év, 6 hónap)

Django Unchained

3 2015-03-10 2,2
Noah
Noé
3 2015-02-24 2,9

Imádtam. Holnap megyek és megnézem újra.
Ui: The elevator is not worthy...

Zseniális. Méltán és jogosan lehetünk büszkék a drága magyarokra, akik ezt elkészítették. Sok hasonlót!

Miért nem mentek rá inkább az arisztokrácia, az üzlet, a hatalom, az "aratásos" bolygók bemutatására?! Basszus... annyi lehetőség lett volna a filmben. Tényleg kihagyhatták volna a jókat, és készíthettek volna egy igazi szívtelen, kegyetlen filmet az Abrasaxokról. Így csak közepes, barátokkal egyszer megnézhető.

Nálam nagy hatást ért el, teljes katarzis volt. Mikor vége lett, csak ültem, nagyon furcsán éreztem magam... a legpozitívabb értelemben. Kemény film, de valóban gyönyörű.
Ui, Michael Fassbender egyik karakterét sem utáltam még feleannyira sem, mint itt. Pedig egyébként nagyon kedvelem a színészt. :)

2015-01-30 19:29:25 The Imitation Game (2014) / Kódjátszma hirien (5) #11

Abszolút zseniális film - és ha nem éppen most jönnék a moziból, és meg tudnék fogalmazni értelmes kritikát, megtenném. De nem megy, ez a film nagy hatással volt/van rám, még napokig kell emsztenem és talán utána tudok majd véleményt írni. Benedict Cumberbatch frenetikusan jó.

2015-01-28 15:28:25 [Vapiti 2014] hirien #95

Jake Gyllenhaal méltán lehetne Ezüst Vapiti nyertes. Én rá szavaznék.

2015-01-10 00:30:11 Zodiac (2007) / Zodiákus hirien (5) #40

Nekem nagyon tetszett a film, főleg a Robert Downey jr.-Jake Gyllenhaal-Mark Ruffalo trió. Hihetetlen jól hozták a karakterüket, végig. A történetvezetés jó volt, a levelek és telefonhívások megadták az alaphangulatot, ahogy a szereplők fokozatos "leépülése" is. Poénból nem láthattunk sokat, de azok ütöttek. Itt például az I am not Paul Avery kitűzőre gondolok, az zseniális egy gondolat volt. Ami egyedül kívánnivalót hagy maga után, az a vége. Nagyon gyorsan lezavarták, én meg csak vártam a csattanót. Értem, hogy ez valóban így történt, de a filmbe beletehettek volna valamit még oda... számomra tényleg ez volt az egyetlen negatívum, ezért lesz a film nagyon erős négyes.

2015-01-01 15:34:34 [Nemed?] hirien #37

"De vannak nonkonformisták, akik nem hallgatnak ezekre a sztereotípiákra, és igen is fórumoznak, értékelnek, diskurálnak."
Ez vagyok én. Egyébként elgondolkodtatott, amit írtál. Valóban a nagy átlag megkülönbözeteti a filmeket, mint férfi vagy női. Találkoztam már olyannal, aki rendesen megütközött azon, hogy jónak találtam egy alapvetően véres, gyilkolászós (emellett persze okosan elkészített..) filmet. Egy férfi meg lehet, nem is merné mondani, hogy tetszett neki a romantikus film. Egyszóval én egyet értek a hipotéziseddel.

Gyönyörű film. Zseniális.

Közel sem mindenben. :)