pedroalvarez

Regisztráció: 2014. szeptember 8. (2 év, 6 hónap)

Nem: nem publikus

Pillangó-hatás
4 2017-01-10 4,1
Suburra

5 2017-01-06 4,3

Jó kis film, elsőre anno a rendezői változatot láttam, így most a mozis verzió legvége brutál tompának hatott, ezt be kellene tiltani, gyalázat. Maga az alapgondolat remek, és a film a többféle szállal tényleg sok teret ad a fantáziának. A színészi játék elmegy, néhol kicsit bugyuták a szituációk, pedig sokkal de sokkal többet is ki lehetne egy ilyen ötletből hozni...Szóval még egyszer, a rendezői változatot nézzétek, annak a vége iszonyú sokat dob úgy de facto az egészen, így a végeredmény négyes.

2016-12-11 18:57:03 La zona (2007) / A zóna pedroalvarez (5) #26

Nyers, zseniális. Pont.

2016-09-11 14:17:03 Argo 2. (2015) pedroalvarez (3) #19

Bár sokkal gyengébb, mint az első, a hangulata azért átjön, és a karakterek ismét hozzák a szokásos formájukat :D Azt egy kicsit sokallottam, ahogy Pszicho-ból gyakorlatilag istent csináltak, mindenből ő vágja ki a többieket

2016-07-11 10:09:29 Airplane! (1980) pedroalvarez (5) #5

A film az elején egy limonádé közepessel kezd, és egy ideig ezt fent is tartja, néhány poént nem is értettem, hogy ezt hogy képzelték. A közepétől azonban felélénkül, és onnantól csak a hasát fogja az ember. Eredeti poénok, Leslie Nielsen meg a pilóta szövegein egyszerűen kidőltem.

A vége felé meg az izzadós jelenet :D ÁÁhh . Stabil zseniális!

Bár a szokásos északi hangulat végig remekül átjön, az első fél óránál majdnem kétszer is kikacsoltam, számomra nagyon nehezen indult. Aztán mondom csak végig nézem, de meg kell mondjam, nem jó. Az egyes jelenetek nem jöttek át, az esetlegesen belelátható társadalmi kérdéseket jobban is meg lehetett volna valósítani.

Aki a filmet a vígjáték kategóriába is besorolta, az nem erről a bolygóról származik, drámának is csak nyögvenyelősen lehetne mondani. Maximum egy balul elsült szatíra.

Kiváló film, egyszerűen nagyszerű. A karakterválasztás (bőrszínt is beleértve) tökéletes, Samuel L. Jackson, valamint Tommy Lee Jones abszolút jól képviseli a két egymással szemben álló életfelfogást. Egyikük szemében égő tűz, a másikban kihalt üresség. A végefelé meg amit Tommy Lee odapirít, azért külön adnék egy arany szobrocskát.

Az erősebbik fajta 4-es, tetszett. Meleg hely ez a Mehikó.

2015-12-03 23:22:01 Bronson (2009) pedroalvarez (3) #23

öncélú erőszak művész(kedő)takaróba bugyolálva.....még ha igaz is (?)

2015-11-01 00:54:37 Leviafan (2014) / Leviatán pedroalvarez (5) #37

A film már több hónapja ott pihent a kívánságlistámon, a legfőbb indok, ami miatt eddig nem került letöltésre, az a hosszúsága, és a vontatottságtól való félelmem voltak. Teljesen alaptalanul. Bár tény, hogy nem egy 90'-es akciófilm, ami előtt csak úgy elterül az ember, talán annál sokkalta értékesebb ez a mű.

Ez a rideg, néhol öncélú és már-már őrületbe átcsapó történet tökéletesen leírhatja nemcsak a múlt, de a jelen Mélyázsiájának mindennapjait (bár a valós helyszín "csupán" pár száz kilométerre található drága Európánktól), azt a kilátástalanságot, amivel egy itt élőnek kell szembenéznie nap mint nap. Lehet hatásvadász címkéket aggatni rá, de a kényelmes fotelből belegondolni is fájdalmas, hogy annak a kisembernek, aki ide született, a mindennapi gondok (munkanélküliség, alkoholizmus...stb.) mellett még milyen bürokratikus, és mocskosul korrupt rendszerrel kell megküzdenie, ha életben akar maradni. Ez nem mese, ilyen volt, van és lesz is. Pont.

2015-09-30 22:52:57 Festen (1998) / Születésnap pedroalvarez (5) #31

Nagyszerű alkotás. A hangulat gyakorlatilag az első perctől a tetőfokára hág, és már ekkor megcsaphatja a nézőt egy rég elfeledett trauma emlékének a szele. Christian szerepében Ulrich Thomsen, az apa pedig Henning Moritzen, akiktől kiemelkedő színjátékot kapunk. Bár a filmben vannak ellentmondások, ezek tényleg csak akkor mutatkoznak, ha mindenképp bele akarnánk kötni.