laci123ism

Először én is azt hittem, hogy egy kákán is csomót keresővel állunk szemben, aztán rájöttem, hogy ezek az ellentmondások bennem is felvetődtek a moziban.
hozzátenném, miért kockáztatták az életüket, amikor az első aratógépet kilőtték, miközben a többit már játszi könnyedséggel a távolból semmisítették meg? Értem én, hogy kellett az akció, de az értelmetlen akciózásnak nincs tétje.
Tényleg nem kötözködésből írom, mert a film minden egyéb tekintetben lenyűgöző. De ezek mégiscsak magyarázatra szorulnak. Nem gondolom jó érvnek, hogy „a könyvben meg van magyarázva”. Az azt jelenti, hogy a könyv jó, a történet jó. Szerintem Szabó Dániel sem az univerzumot akarta kritizálni, csak ezt a filmadaptációt. A filmszínházban ülve millió variáció jutott eszembe, hogy ezt a 10 évvel ezelőtti Dancsó hogyan tudta volna kiparodizálni.

előzmény: Bence01 (#6)

Mikor legelőször néztem, nem bírtam a tábori fényképezős jelenetnél tovább nézni. Aztán belevágtam mégegyszer, de ugyanott kötöttem ki. Nem azért, mert fiatal lelkem megviselte volna ez az erősen groteszk hangulat, hanem mert egyszerűen nagyon unalmasnak találtam. Tegnap este azonban végig tudtam nézni, de még mindig úgy érzem, hogy akármilyen filmes értékelési szempontok is alakultak ki bennem 16 és fél év után, nem vagyok elég érett ahhoz, hogy ezt a filmet művészi szempontból értékelni tudnám. Mindenesetre későbbi éveim során még biztos meg fogom nézni, és akkor talán tudok neki egy 5-öst adni.

2016-02-12 19:24:29 [Filmet keresek] laci123ism #1932

Segítség! Filmet keresek! A lényeg, hogy semmit nem tudok a róla, de van egy jelenet, aminek utána akarok járni. A fiú azt mondja a lánynak, hogy ők nem értek egymáshoz, mert az elektronok, vagy valamilyen részecske taszítja egymást... Ezt a filmet keresem, ha tudnátok címet küldeni, nagyon megköszönném :)

2016-01-30 14:03:07 [Filmet keresek] laci123ism #1922

Nem, ez nem magyar film, ha jól tudom :) Semmit nem tudok a róla, de van egy jelenet, aminek utána akarok járni. A fiú azt mondja a lánynak, hogy ők nem értek egymáshoz, mert az elektronok, vagy valamilyen részecske taszítja egymást... Ezt a filmet keresem, ha tudnátok címet küldeni, nagyon megköszönném :)

előzmény: maci (#1912)

2016-01-27 22:24:04 [Filmet keresek] laci123ism #1920

Jaja, akár az is lehetne, de itt nem az :D A lényeg, hogy semmit nem tudok a róla, de van egy jelenet, aminek utána akarok járni. A fiú azt mondja a lánynak, hogy ők nem értek egymáshoz, mert az elektronok, vagy valamilyen részecske taszítja egymást... Ezt a filmet keresem, ha tudnátok címet küldeni, nagyon megköszönném :)

előzmény: ChrisAdam (#1911)

2016-01-21 16:23:49 [Filmet keresek] laci123ism #1917

Nem, ez színes film :) Semmit nem tudok a róla, de van egy jelenet, aminek utána akarok járni. A fiú azt mondja a lánynak, hogy ők nem értek egymáshoz, mert az elektronok, vagy valamilyen részecske taszítja egymást... Ezt a filmet keresem, ha tudnátok címet küldeni, nagyon megköszönném :)

előzmény: maci (#1912)

2016-01-17 14:18:04 [Filmet keresek] laci123ism #1910

Sziasztok! Semmit nem tudok a filmről, de van egy jelenet, aminek utána akarok járni. A fiú azt mondja a lánynak, hogy ők nem értek egymáshoz, mert az elektronok, vagy valamilyen részecske taszítja egymást... Ezt a filmet keresem, ha tudnátok címet küldeni, nagyon megköszönném :)

2016-01-03 15:51:41 [Filmet keresek] laci123ism #1885

Nem hiszem, hogy ázsiai volt, de azért köszönöm, utánanézek :) Ez inkább egy romantikus művészfilm, ha jól emlékszem...

előzmény: zetor (#1884)

2016-01-03 13:53:32 [Filmet keresek] laci123ism #1883