noir

Regisztráció: 2014. június 22. (7 év, 7 hónap)

Rendezők: Francis Ford Coppola, John Huston, Michael Curtiz (Kertész Mihály), Oshii Mamoru, Quentin Tarantino, Raoul Walsh, Robert Zemeckis, Sidney Lumet
Színészek: Al Pacino, Audrey Hepburn, Audrey Tautou, Cillian Murphy, Clint Eastwood, Emma Stone, Gloria Grahame, Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Joseph Gordon-Levitt, Lauren Bacall, Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Matt Damon, Robert De Niro, Robin Williams, Tom Hanks, Tom Hardy

Születési év: 1995

Space Jam
Space Jam - Zűr az űrben
3 2021-05-03 3,1
How to Steal a Million
Hogyan kell egymilliót lopni?
5 2021-04-26 4,2

2021-12-25 14:21:10 One Fine Day (1996) / Szép kis nap noir (4) #4

Nulla elvárással ültem le a film elé, nem is tudom hogyan találtam rá. Amennyiben karácsonykor szeretnél látni valami jó kis feel good movie-t, ami nem Reszkessetek Betörők! és a többi ilyenkor agyon játszott film, akkor tudom ajánlani ezt. Clooney először nekem egy kicsit idegennek hatott ebben a szerepben, de ezt gyorsan elfeledtette velem. Pfeiffer az első perctől remekül hozza a csípős nyelv mögött megbúvó fáradt és érző anyukát. A gyerkőcök is nagyon rendben vannak, kellően vannak adagolva. Ami számomra erős négyessé teszi ezt a filmet, a jó értelemben, az a vége. Nincs hatalmas csinnadratta, nem indulnak meg a hegyek és még tűzijáték sincs. Csak a nap végén két elfáradt ember és szülő összebújása a kanapén, hogy másnaptól nem egyedül kell szembenézniük ezzel az őrülettel, amit életnek hívunk.

Annyit tennék ehhez hozzá, hogy a Commendatore-t sose érdekelte az utcai autók gyártása, számára az csak a szükséges rossz volt. Ami ahhoz kellett, hogy a versenyrészleget fent bírja tartani. :D

2020-02-02 22:21:37 Chinatown (1974) / Kínai negyed noir (4) #138

Így első nézésre egy nagyon erős négyes. Nálam valahogy nem talált be olyan keményen mint pl. a nagy elődök (Máltai Sólyom, Hosszú álom). A Nicholson-Dunaway-Huston trió zseniális. Huston az utolsó jelenetekben valami elképesztő, a hideg futkosott tőle a hátamon. Nicholson cinizmusa és a beszólásai szintén zseniálisak. Dunaway-től ez az első film amiben úgy látom, hogy nem Milady de Winter-t alakítja, a film kb. feléig azt hittem, hogy itt is egy hasonló karaktert hoz, végül jól áthajított a palánkon. :D A zene is nagyon ott van. Valahogy mégsem tudom elsőre megadni rá a zseniális osztályzatot. Talán majd második nekifutásra.

Egy vígjátéknak/akciófilmnek miért kellene félelmetesnek lennie? :D

előzmény: dorothygale (#3)

2016-12-16 11:49:38 The Public Enemy (1931) / A közellenség noir (4) #28

Nagyon jól indul, de nálam a vége miatt lecsúszik az ötösről. Cagney zseniális mint mindig, Harlow is jól hozza azt a kis szerepet, ami jutott neki, kár hogy olyan fiatalon halt meg. :(
Engem a tűzharcok hiánya annyira nem zavart, ellenben Tom Powers dicstelen halálával, szívem szerint a "Nem vagyok elég kemény" c. mondatnál lezártam volna a filmet. :D

Fun fact: amikor az autóból gránátokat hajítanak a kirakatba további két Cagney filmben is látható, csak más kameraállásból ( A viharos húszas évek, Mocskos arcú angyalok).

2016-01-21 18:06:27 Legend (2015) / Legenda noir (3) #11

A Star Wars mellett ezt a filmet vártam a legjobban, kár volt. Tom Hardy zseniális, de az Emily Browning karakterével való kapcsolatát annyira túltolták, hogy ilyen a világon nincs. Pedig az első 20-25 perc egész jó, úgy körülbelül a leszámolásos kiborulásig, azután számomra teljesen érdektelen lett. :\

Közutálat ide vagy oda, ez egy hulladék. Nem is értem, kettesnél hogyan lehet rá jobbat adni. A film végén felálltam és csak egy gondolat járt a fejemben, hogy ez mégis mi a f*sz volt?

The Walk, Legend, The Martian, Dheepan.

2015-09-29 19:39:31 Heartbreak Ridge (1986) / Halálhágó noir (2) #11

Csak az öreg szövegei mentik meg a totális bukástól.

2015-09-22 09:40:54 The Godfather (1972) / A keresztapa noir (5) #443

Ez a film olyan ajánlatot tett nekem, amit nem tudtam visszautasítani... :)