HerrWagner

Regisztráció: 2014. április 30. (9 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

You talkin' me?

Műfajok: dráma, horror
Országok: angol, dán, dél-koreai, olasz, spanyol
Korszakok: 1920-2024

3 2024-01-29 3,4
Requiem
Requiem egy lányért
2 2024-01-18 3,5

Hiányérzetem lett volna, ha nem látom Cage művészurat zokogni újfent. Ettől nem menekülhetünk. Egyszer, ha sok időm lesz, összevágom a könnypatakokat egész folyammá. A pszichedelikus részeknek van hangulata, de láttam már izgalmasabbat ezen a vonalon elég sokat. A drámaiság elhanyagolható, az örület viszonylag lapos. Klisék, wannabe művészfilm jelleg. A zene viszont tetszett, amiatt kapott csak hármast, egyébként nem egy emlékezetes film.

Valóban a zene vitte el a hátán. Imádom Sam Lee-t, két dala is volt benne, az igazán klasszis!

2017-08-24 17:28:38 Life (2017) / Élet HerrWagner (2) #32

Moralizálás középhaladóknak és erőszakmentes kommunikáció továbbképzés orbitális pályán, lágy és krémes wellness Hans Zimmer habfürdőjében. Izomagy viszont menő.

2017-08-22 13:57:49 Alien: Covenant (2017) HerrWagner (4) #190

Régen láttam ennyire megindító horror-sci-fit. Az idősödő Ridley Scott egy nagyon izgalmas parabola-történetet állított fel David karakterén keresztül. David az elefántcsonttornyába visszavonult őrült tudós, aki az öröklétért eladta lelkét az ördögnek, mindennapjait zenéléssel tölti és új életformák utáni kutatásának szenteli, Byront vagy Shelley-t szaval a hegyormon. És a mi Dr. Faustunk még csak nem is ember, de minden, ami emberiként értékelhető, azt magában rejt. Fekete romantika, költői attitűd és morózus sci-fi, nagyon ritkán látható kompozíció ez, főleg feszes akciófilmekben kuriózum.

2017-08-21 03:30:33 The Void (2016) HerrWagner (2) #3

Erős expozíció, feszült, súlyos tit(k)okkal terhelt kezdet, hihetőnek tűnő karakterek. Szerettem az elejét, aztán a rendező félrenyelt. A kinti fehérruhások elsőre érdekesek, ijesztőek, de később már csak díszletek, illetve ahogy sejthető a kilétük, inkább röhejesek. Szörnyek kuszálódnak egy kuszálódó történetbe. A kuszaság nem viszi előre a történetet, sőt ahogy haladunk előbbre, a titokzatoskodó elemek csak terhesebbek lesznek. A CGI hiánya nagy előny, de teljességgel érthetetlenül használva tovább sodorja a filmet a komikum felé, ami pedig nem lehetett célja az alkotóknak. A leégett kórház pincéje fura járatokat rejt, ahová a Cthulhu szerű létforma néhány műtőt és kórházi helyiséget teremtett, de lehet, hogy a doki szabadideje bánta a komplex feladatot. Nehezen felálló cselekmény, össze nem álló sok részlet. A röhejes cselekményvezetést a sok gennylény elviselhetőbbé teszi, de megmenteni már nem tudja ezt a többre becélzott filmet. Kár érte.