Gyorvik

Regisztráció: 2014. április 27. (4 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

2 2017-01-27 4,3
Taxi Driver
Taxisofőr
4 2017-01-27 4,4
Il buono, il brutto, il cattivo
A Jó, a Rossz és a Csúf
Ghostbusters
Szellemirtók
1 2017-01-24 2,5

2017-07-06 15:51:47 Chasers (1994) / Díszkíséret Gyorvik (3) #7

Gondolom Tom Berenger is minőségi szempontból Hopper miatt mondott igent a filmre (vagy mert meg volt szorulva, vagy nem tudom). Nagyon könnyed, amellett hogy természetesen ultra Zs kategória - így a kettő kiegyenlíti egymást.

2017-03-15 21:58:06 The Bounty (1984) / A Bounty Gyorvik (?) #13

Maga a film, a történetvezetés és a dramaturgia felér az eredetihez (Lázadás a Bountyn), de Hopkins nem tudja hozni az erdeti öreg Bleigh kapitány inhumánus, kemény, hideg, elfásult stílusát - ez persze nem von le Hopkins képességeiből. Gibson is jó, de természetesen Brando utánozhatatlan.

Valószínűleg a rendezőnek is bűntudata volt.

2017-01-02 15:25:16 Entre les murs (2008) / Az osztály Gyorvik (?) #21

Egy ideig biztos nem nézek európai filmeket. Nem tudom hogy aki éltette ezt, az mit látott benne (főleg a zsűri, amely díjazta). Azért mindennek van határa, ilyen alapon bármelyik gimis kisfilmjét - akinek van egy kézikamerája, amit idegesítően körbehordoz az iskola diákjain két óra erejéig - delegálhatnák a filmszemlékre, nesze ide a pálmát nekem - címszóval. Értékelhetetlen, a szó szoros értelmében, ez nem film.

2017-01-01 17:47:23 L'enfant (2005) / A gyermek Gyorvik (?) #4

Tényleg tisztán csak lírai jellegű mű. Nekem azért hiányzott belőle a drámai végkifejlet, az egész film egyetlen infernális tettet helyez az eseménysorok középpontjába, nevezetesen hogy a srác pénzzé teszi gyermekét. Vagyis rezignált egyszerűséggel járja körbe, hogy a modernitásban semmi sem szent már, mindennek megvan az ára, és aminek megvan, azt fel is viszik a tőzsdére.

2017-01-01 17:44:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Gyorvik #22560

Tényleg tisztán csak lírai jellegű mű. Nekem azért hiányzott belőle a drámai végkifejlet, mert az egész film végül is csak egyetlen infernális tettet helyez az eseménysorok középpontjába, nevezetesen hogy a srác pénzzé teszi gyermekét. Vagyis rezignált egyszerűséggel járja körbe, hogy a modernitásban semmi sem szent már, mindennek megvan az ára, és aminek megvan, azt fel is viszik a tőzsdére.

Áthelyezve a(z) L'enfant topikból.

Hát igen az a jó öreg poros horror klisé tényleg ordít rendről rendre hogy vegyék ölbe - azaz vessék be minden ilyen típusú filmben. Valószínűleg ezek nélkül (a hülye hangeffektek, a kamera látótere mögül előbukkanó dolgok, tátogó rémalakok) akár a jó film kategóriába is átcsúszhatott volna.

Durván C kategóriás film, szétzihált történetvezetés és pocsék forgatókönyv, a rendezésől nem is beszélve, a nyálas jelenetek felérnek egy tömegpusztító fegyverrel, a Disney-faktor csúcsra járatva. Azt nem lehet előnyére írni, hogy Willem Dafoe játszik benne, amúgy sem ilyen szerepekre való.

2016-09-17 22:27:57 Paper Moon (1973) / Papírhold Gyorvik (5) #6

Igen, sajnos nehéz lehetett eldönteni (mert talán a 70-es években az oscarnak is értéke volt) hogy pl. a két szuperalakítás közül - Linda Blair (Ördögűző) és O'neal - ki is érdemelte volna ki jobban. Nem beszélve a három másik felnőtt színésznőről. Talán L.B. extatikusabbat nyújtott - ha már a két fiatal "színésznő" közül akartak mindenképp választani.