schankox

Regisztráció: 2014. április 26. (4 év, 6 hónap)

Születési év: 1970

2 2018-10-23 4,6
Hurok
Loop
4 2018-10-23 3,4

Elhagyás, újrakezdés, elhidegülés, megcsalás, a test és a szexualitás felfedezése, a szülői aggódás és ráhagyás, a kamaszkor és a felnőttkor problémáit mind érinti a film. Sokat akar tehát markolni és a közhelyekkel ellentétben elég jól sikerül is neki.

A legnagyobb gáz a filmben a prológus és az epilógus, különösen az utóbbi. Minek kellett az??? Maga a narráció nem rossz, a cselekmény alatt talán kicsit ad is a filmhez. Na de az a lezáró szöveg?? Á, hagyjuk.

Nyilvánvaló hibái ellenére ez egy nagyon erős négyes vagy egy gyenge ötös, de mivel rég nem láttam olyan filmet ami ennyire rezonál az átlagember életének bizonyos mozzanataira, megadom az ötöst.

2018-11-11 09:13:43 Borg/McEnroe (2017) schankox (4) #7

Jó kis film ez, és elég izgalmas is annak, aki nincs képben a végkifejlettel. Én nem bírtam ki és menet közben rákerestem a végeredményre :(( Kicsit szégyellem is magam...

2018-10-25 11:35:14 Ride (2014) / Hullámlovasok schankox (3) #2

Úristen, hogy néz ki Helen Hunt! Plasztika ez vagy simán csak botox nem tudom, de nem tett jót az biztos.
A filmről annyit, hogy éppen ő a leggyengébb az egész filmben, pedig ő írta és ő is rendezte. Ha valaki másnak adta volna a főszerepet, akár egy erős hármas is lehetett volna, így csak egy gyenge hármas.

"A világ legnagyobb állatjogi problémája" - mondja a hírolvasó a film elején, ezzel igencsak alacsonyra téve a lécet. A zavaros és igen gyenge lábakon álló kezdésből egy lendületes, akár még izgalmasnak és humorosnak is mondható akciófilm kerekedik ki, ám egy olyan fajta, amiből teljes mértékben hiányzik az egyediség, az ötlet és a váratlan fordulat. A sorozat előbbi részeiből ismert klisék vonulnak fel végtelen (két órányi) mennyiségben. Egyszer nézős, méltán feledhető alkotás.

Jó tíz évvel ezelőtt is megnéztem, mint kihagyhatatlan alkotást és emlékeztem, hogy nagyon nem tetszett. Gondoltam, mielőtt itt leosztályozom, adok még egy esélyt.
Nos, a véleményem nem változott.
Az általában előkelő kritikákat bezsebelő színészek nekem majdnem mind idegesítőek, élen Jack Nicholsonnal. A sorból talán csak Denny DeVito és a Főnök lóg ki, na meg a Főnéni: az a szenvtelen, mégis sok mindenről árulkodó arcjáték nálam vitte a prímet. Egy kicsit szexinek is éreztem, bár lehet nem ez volt a cél :)
Két igazán jó mozzanat volt, ami célba talált: a hajós rész, illetve a medencés jelenet, ahol a főszereplőnek leesik a helyzet.

A film jelentéséről pár szót még. Olvasom itt és máshol, hogy lázadásról meg hasonlókról szól a film és ez mennyire pozitív kicsengésű. Nekem pont ellenkezőleg: van egy nyilván sokkal jobban is szervezhető, de azért működő rendszer az osztályon. Érkezik egy új páciens (civil), aki ezt jól felforgatja. Mert ő ezt jobban tudja. Hát nem. Nem tudja jobban. Csak elnavigálta magát amikor a börtön helyett ide szimulálta magát, aztán csak vergődik a saját maga teremtette helyzetben.
Részben persze igaza van, sok minden mehetne jobban (lásd hajós jelenet).

Bizonyára bennem van a hiba, de nekem csak egy kettes.

2018-10-23 13:04:19 Hurok (2016) / Loop schankox (4) #29

Sokkal jobb volt a vártnál. Jók az újra próbálkozások, az "azonosítási ötlet", az egymásba csúszó jelenetek. Majdnem ötöst adtam rá, de azért valami kicsi még hiányzott hozzá.

Épphogy 5-ös :)

előzmény: Kempesbaba (#59)

Nem vártam sokat a vélemények alapján, de hatalmas pozitív csalódás volt ez a film. Pörgős, látványos akciófilm a kötelező kellékekkel. Érdekes, hogy még Emilia Clarke is jobban tetszett, mint a Trónok harcában - valahogy ez a természetesebb, mosolygós oldala jobban megragad. Ez az Ehrenreich gyerek sem egy zseni, de azért a szerepnek megfelelt. Zene, látvány, humor rendben, a sztori khm... átlagos :). Néhány üresjárattól eltekintve egy jó popcorn mozi, de azért messze nem tökéletes.

2018-09-25 09:35:29 Donnie Darko (2001) schankox (3) #81

A vélemények alapján sokkal jobbra számítottam. Hangulatra kicsit a Mulholland Drive-ra emlékeztet, de annál azért egyszerűbb és összeszedettebb.

2018-08-06 17:25:47 The Island (2005) / A sziget schankox (4) #21

Remek alapötlet, melynek kidolgozása igencsak el lett szúrva az akciózással :( Pedig milyen jó az eleje! Érdekes atmoszféra, látványvilág, mi-folyik-itt kíváncsiság. Aztán sikerül annyi autót összetörni, mint a Taxi filmekben. Blődli akciók, hihetetlen menekülések. Mennyivel jobb lett volna a sci-fi irányba elvinni a filmet az akciófilmes vonal helyett... Ez így óriási kapufa. Sajnos.