schankox

Regisztráció: 2014. április 26. (5 év, 1 hónap)

Születési év: 1970

The Last Airbender
Az utolsó léghajlító
1 2019-05-22 2,1

2019-06-19 14:02:55 Chernobyl (2019) / Csernobil schankox (5) #71

Persze hogy rányomtam az ötöst!
Nagyon jól visszaadta a rendszer hangulatát, a (szinte) katonai fegyelmet, a kisemberek tudatlanságát. Persze ez nem dokumentumfilm, de azért sok esetben jó lett volna a valósághoz jobban ragaszkodni, mert a széles tömegek (nem szakmabeliek) mind az ebben a filmben elhangzottakat fogják készpénznek venni.
A sok dicséret mellett azért megemlítem, hogy néhány jelenet túl "nyugatiasra" sikerült (pl. tárgyalás, vagy a helikopterben lejátszódó jelenet), és két szereplő is nagyon nehezen illett a miliőbe (főleg Stellan Skarsgård, és egy kicsit kevésbé Emily Watson). De Fomin és a KGB főnök játéka egyenesen zseniális szerintem.

Igazi tahó vígjátékot vártam és az első egyharmad meg is adta ezt az élményt. Valami különös oknál fogva úgy gondolták az alkotók, hogy nem elég az addigi őrület és elkezdik fullba tolni a kretént, iszonyatos ripacskodással elképzelhetetlen mélységekbe lökve a színvonalat. Pedig jól indult. Kegyelem hármas.

Nagyon tetszett, ahogy az "internetet" ábrázolták a filmben. Kb. a feléig egész jó és ötletes (pl. a hercegnők:)). Azonban a dalbetét után - máig nem értem, miért kell minden filmbe egy dalbetét? - alaposan leül. A vígjátéki elemek után nagyon nem áll jól neki ez az érzelgős ömlengés.

Fényévekre lemaradva az első résztől...

Érthetetlen, hogyan készülhetett el ez a film. A főszereplő mérhetetlenül ripacs ebben a méltán feledhető alkotásban. Pár apró poén miatt adok kegyelem kettest.

2019-03-18 17:52:47 Budapest (2018) / Legénybúcsú Bt. schankox (3) #2

Teljesen szokványos vígjáték. Számunkra csupán az "emeli ki" a többi közül, hogy itt Budapest önmagát alakítja :) Érdekes élmény egy francia filmben Kovács Katit és Neoton Famíliát hallani (a Himnusz néhány strófájáról már nem is beszélve).

2018-12-28 10:19:38 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom schankox (4) #59

Brad Pitt valami hihetetlent nyújt ebben a filmben! Amúgy nagyon pozitív csalódás volt a film, örülök, hogy megnéztem.

2018-12-07 12:14:35 [Általános fórum] schankox #7710

Köszönöm, tedd meg légy szíves.

2018-12-07 12:02:12 [Általános fórum] schankox #7708

Véletlenül rossz filmet értékeltem és írtam kommentet, lehetne ezeket törölni? Erről van szó:
Perfectos desconocidos/Perfect strangers 2017 (Álex de la Iglesia)

Jön a mozikba a magyar remake BÚÉK címmel, így megnéztem az eredetit és nagyon jól szórakoztam.
Egy jó kis vígjáték, ami a cselekmény előrehaladtával egyre inkább drámába hajlik. Legkevésbé az tetszett, amit az alkotók valószínűleg a leghangsúlyosabbnak szántak: a homofóbia kiemelését. Az elhangzó, homofóbnak tekinthető mondatok szerintem nem indokolják a meleg szereplő film végi reakcióját. Pl. a "két órára langyi" szereplő inkább marad látszólag homokos, minthogy hetero félrelépését felvállalja, azaz szerinte a homo megcsalás kisebb rossz, mint a hetero.

Nehezen indokolható továbbá a legvége, azaz mikor a film úgy fejeződik be, mintha mi sem történt volna az előző másfél órában.

A fenti gyengeségek ellenére is az utóbbi évek egyik legjobb vígjátéka, nagyon ajánlom! (És kíváncsian várom a magyar remake mit ad ehhez képest.)