schankox

Regisztráció: 2014. április 26. (4 év, 8 hónap)

Születési év: 1970

Manieggs: Revenge of the Hard Egg
Manieggs: Egy kemény tojás bosszúja
4 2018-12-06 2,3

2018-12-28 10:19:38 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom schankox (4) #59

Brad Pitt valami hihetetlent nyújt ebben a filmben! Amúgy nagyon pozitív csalódás volt a film, örülök, hogy megnéztem.

2018-12-07 12:14:35 [Általános fórum] schankox #7710

Köszönöm, tedd meg légy szíves.

2018-12-07 12:02:12 [Általános fórum] schankox #7708

Véletlenül rossz filmet értékeltem és írtam kommentet, lehetne ezeket törölni? Erről van szó:
Perfectos desconocidos/Perfect strangers 2017 (Álex de la Iglesia)

Jön a mozikba a magyar remake BÚÉK címmel, így megnéztem az eredetit és nagyon jól szórakoztam.
Egy jó kis vígjáték, ami a cselekmény előrehaladtával egyre inkább drámába hajlik. Legkevésbé az tetszett, amit az alkotók valószínűleg a leghangsúlyosabbnak szántak: a homofóbia kiemelését. Az elhangzó, homofóbnak tekinthető mondatok szerintem nem indokolják a meleg szereplő film végi reakcióját. Pl. a "két órára langyi" szereplő inkább marad látszólag homokos, minthogy hetero félrelépését felvállalja, azaz szerinte a homo megcsalás kisebb rossz, mint a hetero.

Nehezen indokolható továbbá a legvége, azaz mikor a film úgy fejeződik be, mintha mi sem történt volna az előző másfél órában.

A fenti gyengeségek ellenére is az utóbbi évek egyik legjobb vígjátéka, nagyon ajánlom! (És kíváncsian várom a magyar remake mit ad ehhez képest.)

2018-12-07 11:56:15 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] schankox #24022

ÁÁÁ köszi, rossz helyre írtam a kommentet, én az általad linkeltet néztem meg :))

Töröltetnem kellene, az értékeléssel együtt.

Áthelyezve a(z) Perfectos desconocidos topikból.

előzmény: VVega (#24021)

2018-12-07 09:48:00 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] schankox #24020

Áthelyezve a(z) Perfectos desconocidos topikból.

Iszonyat sok utalás, elrejtett poén van a filmben. Ha valamiért, akkor ezért volna érdemes még egyszer megnézni. Igazi suttyó film, ennek megfelelő poénokkal, sőt, a maga nemében már-már zseniális alkotás.

2018-12-04 17:36:01 Jour J (2017) / Oltári baki schankox (3) #3

Pont azt vártam, ami a mai francia vígjátékoktól várható, de a sok-sok kellemes kis epizód mégsem állt össze egy egésszé. Többször megbicsaklik a történet folyamata, ilyenkor az ember egyszerűen kiesik a filmből. Pedig elég sok jó poén van benne, egyszer azért mindenképp érdemes megnézni, de én többet vártam!

Az utóbbi idők legjobb romantikus vígjátéka, és persze, hogy nem Hollywoodból!

Szerintem egy 2018-as akciófilmnek így kell kinéznie. Annak az egy-két logikátlanságnak meg követhetetlenségnek bele kell férnie :)