schankox

Regisztráció: 2014. április 26. (5 év, 7 hónap)

Születési év: 1970

The Hustle
Csaló csajok
2 2019-11-03 2,4
Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile
Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány
4 2019-11-03 3,4

3 2019-11-03 3,0
Stuber
Übergáz
2 2019-11-03 3,3

Két elég excentrikus és talán ezért nehezen szerethető személy talákozása és románca. Sok-sok párbeszéd, és valóban, kettejükön kívül senki más nem szólal meg a fimben. A sok szöveg miatt folyamatos koncentrációt igényel a mozi. Van pár poén is, de mire kuncognál egyet, már a következő mondatra kell figyelni. Talán ettől is tűnik a film a valóságosnál hosszabbnak.
De legalább nem rángatják a kamerát :) és ez a mai világban már pozitívum!

2019-11-03 12:49:49 Kölcsönlakás (2019) schankox (3) #23

Egy bohózat, aminek inkább a színházakban volna a helye. Vagy jobb rendező kezében.

Ez a sztori egyszerűen kevés volt egy nagyjátékfilmhez.

Már azért érdemes megnézni, mert ennyi balfék karaktert ritkán látni egy filmben.

2019-09-16 15:54:55 Tully (2018) / Pszichoanyu schankox (4) #4

Jó ez a film, bár nehezen szippantott be, egyszer csak átvillant az agyamon, hogy "mi a franc folyik itt" és attól fogva lenyűgözött. Az eleje kicsikét nehézkes, ezért nem adok rá ötöst, de a négyes abszolút megérdemli.
Vígjátékként amúgy nehezen értelmezhető, úgy is mondhatnám, hogy vígjátéknak csapnivaló.
Chariize Theron pedig igen jó nő. Ebben a filmben sokat láthatjuk smink nélkül, pizsamában vagy mackónadrágban, és mégis átjön szépsége és érzékisége.

Pár perc kall ahhoz, hogy az ember felvegye a ritmust, de megszokás után egész nézhető lett. A sok-sok vágásból van 5-10 ami nyugodtan nevezhető zseniálisnak, már ezekért érdemes megnézni. A zene is sokat ad hozzá. Az ötlet is remek, de néha kicsit unalomba fordul a film, így nálam csak gyenge négyes.

2019-09-11 12:16:55 Hevi reissu (2018) / Heavy túra schankox (4) #9

Végre egy film, ami a kezdés után nem leül, hanem színvonala a végkifejletig egyenletesen emelkedik. Rég nevettem ekkorákat egy filmen, néha még a könnyeim is kicsordultak. Az első fél óra lassúsága miatt nem tudok ötöst adni, de a négyesem nagyon erős!

Kihagyott ziccernek minősítem a filmet, mert bár a pokemonok ábrázolása igen jól sikerült (különösen: Mr. Mime), a forgatókönyv érdektelen és csapnivaló. De legalább az elejtett humorbombák jól működtek.

2019-06-19 14:02:55 Chernobyl (2019) / Csernobil schankox (5) #71

Persze hogy rányomtam az ötöst!
Nagyon jól visszaadta a rendszer hangulatát, a (szinte) katonai fegyelmet, a kisemberek tudatlanságát. Persze ez nem dokumentumfilm, de azért sok esetben jó lett volna a valósághoz jobban ragaszkodni, mert a széles tömegek (nem szakmabeliek) mind az ebben a filmben elhangzottakat fogják készpénznek venni.
A sok dicséret mellett azért megemlítem, hogy néhány jelenet túl "nyugatiasra" sikerült (pl. tárgyalás, vagy a helikopterben lejátszódó jelenet), és két szereplő is nagyon nehezen illett a miliőbe (főleg Stellan Skarsgård, és egy kicsit kevésbé Emily Watson). De Fomin és a KGB főnök játéka egyenesen zseniális szerintem.

Igazi tahó vígjátékot vártam és az első egyharmad meg is adta ezt az élményt. Valami különös oknál fogva úgy gondolták az alkotók, hogy nem elég az addigi őrület és elkezdik fullba tolni a kretént, iszonyatos ripacskodással elképzelhetetlen mélységekbe lökve a színvonalat. Pedig jól indult. Kegyelem hármas.