ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (5 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Elevenszülő filmestészta, tanult neveletlen, műfajtól független erszényes.
Az avantgárdtól kezdve a blockbusterekig mindent fogyaszt, de
leginkább a hektikus, a klasszikus narratívára fittyet hányó alkotások táplálják igazán.
Általában bölcsész nagyságú, de sokszor ennél kisebb, a progresszív színházkedvelők nagyságát alig éri el. Veszélyeztetett faj, előfordulása igen ritka.
Minden műfajjal háziasítható, de egy idő után a szövegcentrikus, filmnyelvet alig használó alkotásoktól megvadul, kezelhetetlenné válik, ilyenkor érdemes elzárni, vagy legvégsőbb esetben avantgárd kezelés alá vetni.

Rendezők: Adriano Celentano, Denis Villeneuve, Federico Fellini, Nicolas Winding Refn, Peter Greenaway, Steven Spielberg
Színészek: Groucho Marx, Marcello Mastroianni, Paola Pitagora, Walton Goggins
Műfajok: horror, szatíra
Országok: francia, olasz
Korszakok: 1895-től napjainkig

Születési év: 1986
Lakhely: Szeged

Rocketman

5 2019-12-01 3,6
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
Halálos iramban: Hobbs & Shaw
2 2019-12-01 2,7
5 2019-10-20 4,0
Lesbian Vampire Killers
Leszbikus vámpírok gyilkosai
3 2019-10-02 2,6

Modern Bud Spencer és Terence Hill vígjáték a Marvel univerzumban.

Az egész csapat zseni, csak itt nem működik. Az ötletek üdítőek, csak itt nem működnek. Minden adott egy szórakoztató filmhez, csak nem ehhez.
Muschietti egy másik filmet akart már csinálni, nem ezt. Hajrá a következőhöz!

Én is nagyon sokat röhögtem, a moziban egyedül :D Ezek szerint olyan humora van a filmnek, ami vagy nagyon működik, vagy nagyon nem. Az elbaszott filmes és szoci utalások, Nagy Ervin karaktere úgy ahogy van, Nagy Zsolt coolsága, és a film fikciója rendkívül szórakoztató.
Pl: Az egyik legviccesebb jelent volt, ahogy Thuróczy a kutyáját gyászolja és Máté Pétert énekel. Emlékszünk a Kántorra? Groteszkségében, abszurditásában lesz marha vicces.

előzmény: Doc (#17)

Karcos, de ez a karcosság az erénye is. Tényleg hasonló, mint az Isteni műszak, nem volt tökéletes, de beégett a retinámba. Ez is. Nagyon szerethető, beránt, mint a Ica néni a kifőzdében.

Az említett csavart már vágtam, a legelején. Kiszámítható volt. Na ennek ellenére egy baszott nagy ötös. Nincs kvázi főszereplője, a hálózatra koncentrál. és mégsem szálazódik szét, nem veszik el a karakterek között, végig tart egy feszes tempót roppant ügyes dramaturgiával.
Inváziós zsánerbe csomagolt kémfilm, ami lefest egy aktuális állapotot, hangulatot.
Fontos és kényelmetlen film.

Négyest adtam rá, de most, 5 nap után megpróbáltam felidézni, de csak annyira emlékszem, hogy jól lekötött és Dexter játszik benne. Hármas lett, maradhat?

Ebben most nem éreztem a flowt. Csak az univerzum sebének a nyaldosását és az önmaszturbálást. Hát, na, de mikor maszturbáljon az ember orbaszájba, ha nem 16 évesen.

Mint X-Men film, hozza a megszokott szintet, se több, se kevesebb.
De, van-e élet a Logan után? Hát, nem úgy néz ki. :D

2019-09-12 17:24:20 [Színház] ifj. Ó. Posszum #197

Kedves színházba járó KT-sek! Nem tudom, hogy ilyet illik-e, de aki mer, az nyer.
Szeretnék ajánlani számotokra egy előadást! Most vasárnap Budapesten, az Óvóhelyen lesz egy szegedi független társulat bemutatója 18:00-kor: a Homo Ludens Project: HUMÁNIA.
Humorban gazdag, elgondolkodtató körkép a hazáról, hazaszeretetről és a minket megillető jövőről.
Mellesleg megsúgom, van aktív KT-s fórumozó kötődése is a darabnak ;)
Bővebb infót itt találtok!
Gyertek! :) Köszönet!

Szerintem is ikonizálta. És Sharon Tate nem volt üresfejűbb és butább Rick Dalton karakterénél. Sőt, egy szinten mozognak. Nálam nagyon működött a drámája bárhogy küzdött, ő nem volt más, mint Polanski felesége. Neki ebben a filmben is csak ennyi jut, mert neki csak ennyi jutott. A mozis jelenete pedig egyszerre volt bájos, szívszorító és gyönyörű.

előzmény: necksprain (#68)