ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (7 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Elevenszülő filmestészta, tanult neveletlen, műfajtól független erszényes.
Az avantgárdtól kezdve a blockbusterekig mindent fogyaszt, de
leginkább a hektikus, a klasszikus narratívára fittyet hányó alkotások táplálják igazán.
Általában bölcsész nagyságú, de sokszor ennél kisebb, a progresszív színházkedvelők nagyságát alig éri el. Veszélyeztetett faj, előfordulása igen ritka.
Minden műfajjal háziasítható, de egy idő után a szövegcentrikus, filmnyelvet alig használó alkotásoktól megvadul, kezelhetetlenné válik, ilyenkor érdemes elzárni, vagy legvégsőbb esetben avantgárd kezelés alá vetni.

Rendezők: Adriano Celentano, Federico Fellini, Jancsó Miklós, Peter Greenaway

5 2021-08-04 2,7
Major Grom: Csumnoj Doktor
Grom őrnagy és a Pestisdoktor
4 2021-07-14 2,7
Comment je suis devenu super-héros
Hogyan lettem szuperhős
4 2021-07-13 2,6
America: The Motion Picture
Amerika: A mozgókép
4 2021-07-09 3,1

2021-09-12 07:03:29 Kate (2021) ifj. Ó. Posszum (4) #2

Semmi eredeti nincs benne. Mindent látunk már valahol, minden fordulatot, karaktert, akciót, stb.
Viszont Mary Elizabeth Winstead a tömegfilmek Charlotte Gainsbourg-ja. Finom, érzéki játék, a tekintetével, vagy akár a levegővételével is monologizál és közben akkora titok lengi körül, hogy fülled a monitor. Rajongok.

A kameramozgások és a látvány is pazar. Akár felesleges is lehetett volna, de valami miatt működik. Talán - ahogy mondani szokták - leszállt a filmisten a vágószobába.

Most nem tudom eldönteni, hogy komolya vagy irónia? :D

Amit kifogásolsz, pont az az erénye sztem. Fejetlenül, átgondolatlanul, minden el van baszva, kapkodnak, mert egyszerűen itt a vége. Az emberek meg birkáznak, mert eddig is ezt tették.
Én már inkább túl szájba rágós klíma katasztrófa példázatnak találtam, de akkor ezek szerint mégsem? Vagy csak nem vagyok ma iróniámnál?

előzmény: Lady Ópium (#15)

Elképzeltem, ahogy a NANE fogja somogyirekát, beülteti egy katapultba, és a nők elleni erőszak jegyében kilövi egy ujgur munkatáborba.
Komoly baj van. Egy véleménynek nekiszállni úgy, hogy nem ismeritek azt, amire reagál? Erőszakkal az erőszak ellen... Lapozzunk.
Én ajánlanék egy közös filmnézési projektet. Nézzük meg a filmet, és egy hónap múlva térjünk ide vissza és vitassuk meg úgy.
Én sem láttam, de most kedvet kaptam hozzá somogyireka a gondolataid alapján.

2021-06-06 11:56:08 JAG (1966) ifj. Ó. Posszum (5) #1

A leírást kiegészítve, nem a férfi és a nő viszonya válik bonyolultabbá, hanem a film :D
Itt inkább csak az identitás keresésről van szó. Tipik modern téma, de inkább kísérleti film. Avantgard identitáskereső utazás.
Aki szereti az ilyesmit, annak nagyon ajánlatos, aki kapcsolati drámát keres, az nem azt fogja kapni, amit vár.

Köszi St4nt0N a cikket, így már minden érthető, és kissé felháborító, hogy ennek fényében a Netflix felkarolta a projektet.
A sztori egy szutyok. De tényleg, az az igazi, összelopkodott, unalmas kliséhányás.
Wright pedig megtette, amit megkövetelt a megrendelő. Kicsit többet, amit egy jó szándékú iparos megtehet. A film nagyjelenetében, a vérciki monológból csinált egy színházi jelenetet. Úgy, ahogy a Broadway darabok vérciki monológjainál lenni szokás. Az a rész fantasztikus. És még van benne több trükk a Wright játszóházból.
Ezért érdemes. Amy Adamsért érdemes. Julianne Moore-t érdemes.
Aki viszont egy zseni hátsó ablak átgondolásra vár, az várjon még, nem ez a film az.

2021-05-09 16:43:13 Mortal Kombat (2021) ifj. Ó. Posszum (3) #39

Mintha szuper erővel megáldott növényeket néztem volna másfél órán át. Látványos zöldségfesztivál.

Egy mesterséges intelligencia átveszi a hatalmat?
Lehet valóság.
Egy kenyér alakú kutya szuperfegyver?
Lehet valóság.
Felvesznek az egyetemre mert trash homevideókat töltesz fel a YouTube-ra?
Csak mese.

Azt értettem, hogy szatírát látok, csak inkább tűnt erőlködésnek, mint túlzó fricskának.
Ami a legnagyobb bajom, hogy a filmnyelve nagyon átlagos, ami egy Scorsese filmnél roppantul zavar.
Egy óráig bírtam, de ízlések és farkasok.
Kap majd még egy esélyt.

Először használom úgy az osztályzást, hogy szó szerint értelmezem a nézhetetlent. Nem bírtam végignézni, de bevarrom az egyest. Mert ez a film megérdemli. Scorsese sablon pufogtatás, túltolt ripacskodás, túltolt forgatókönyv és unalmas filmnyelv. Scorsesehez képest minősíthetetlen.

2021-03-31 19:23:14 Flora & Ulysses (2021) ifj. Ó. Posszum (?) #1

A Disney tényleg csinált egy filmet egy szuperhős mókusról? Egy szuperhős mókusról? Várom már a Szuperkutyabébit a Disney+-on, bébi Nick Fury cameóval.