ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (9 év, 7 hónap)

Rendezők: Adriano Celentano, Federico Fellini, Jancsó Miklós, Paolo Sorrentino

Magyarázat mindenre
Explanation for Everything
2 2023-10-10 4,1

2023-11-27 07:24:55 Leo (2023) / Leó ifj. Ó. Posszum (4) #1

Vállaltan hozza vissza a tanmesék hagyományát, viszont a nagy tanulságokhoz jól adagolja a humort. Illetve szerencsés választás Leo Buddha-Coelho karaktere, aki hitelesíti az animált, életvezetési tanácsadást
A musical stíl kissé erőltetett és meg lett volna a film a dalok nélkül is, de Adam Sandler fahangja kissé megtrolkodja a negédes betéteket.
Animációs filmnek teljesen okés, Adam Sandler produkcióhoz képest meg egyenesen zseniális.
A gyerekkarakterek és maga a gyerekábrázolás pedig telitalálat. Az alkotók tényleg láttak már gyereket, nem csak fényképről. Az ovisok pedig

Sokáig halogattam ezt a filmet, kb 8 éven keresztül.
És meghökkenve látom a hozzászólásokat, hogy provokatív és melegpornó... Ijesztő ezt olvasni 2023-ban, főleg, hogy a film végén megkapjuk azt az adalékot, hogy 1936-tól a szovjetunióban börtönnel és kényszermunkával büntették a homoszexualitást. 2013-tól Putyin pedig újra tiltja a homoszexualitás ábrázolását és népszerűsítését. És most direkt nem vonnék párhuzamot Magyarországgal, az egy másik bejegyzés lenne egy másik topicban.
Csak annyit kérdeznék, hogy, ha a főszereplő egy 30-as éveiben járó szűz lány lenne, aki csak most fedezi fel a szexualitását és ebben segítségére siet egy mexikói férfi, az is pornó lenne, provokatív és ízléstelen?

Greeneway filmjében pedig nekem volt semmi meghökkentő. Egy esztétikai vízió és törengés arról, mi történik akkor, amikor valaki megismerkedik egy másik halálkultusszal, egy másfajta halál felfogással. És ezek után elkezd élni, szabaddá válni. Ahogy a filmben is elhangzik, ha a halálban nem az ellenségedet látod, hanem cimboráddá fogadod, aki veled tart egy egész emberöltő során, akkor az életet sem állandó harcként fogod élni. Hanem békében magaddal és saját halálod tudatával.
Ehhez pedig Eisenstein életútja, és mexikói kalandozása tökéletes példa és párhuzam volt.
Egy életigenlő esszéhez Greenaway-től.

Egyetlen dolog zavart, hogy túl sok benne a faszos poén. De amennyire rengeteg benne a pénisz, annyira nagy szíve is van! Óriási.
Illetve már zavarba ejtő, hogy ennyire részletesen bele megy a toxikus kapcsolatok elemzésébe, annak ellenére, hogy "csak" egy kutyás marháskodás. Sőt, kifejezetten érzékenyítő funkciója is van az áldozathibáztatás problémakörében.
Amikor pedig megszólal a Wrecking Ball, az az év filmes jelenete.

Örültem a film sikerének, igazán. És nagyon szimpatikus Reisz.
De ezt a filmet nagyon nem szeretettem.
Baromi hosszú, ez kb. max 100 perces film. És a nyelve sem valami izgi. Értem, hogy kézikamera, de ahhoz nem voltak kellően feszültek a jelenetek. Ha pedig nem volt cél a feszültségteremtés, akkor pedig nem voltak elég érdekesek a képek, a beállítások.
Mérföldekkel elment mellettem ez a film.
A szereplőgárda viszont szuper. Őket jó volt nézni. De csak őket.

2023-09-25 08:35:29 El Conde (2023) / A gróf ifj. Ó. Posszum (5) #1

Nagyon fura ez az érdektelenség, kijött egy új Larraín film és eddig 7 ember látta. Nagyon szerettem a Jackie-t és a Spencer-t, de úgy voltam vele, hogy Larraín ettől sokkal elvetemültebb lehet, csak érezhetően fogva van a keze a stúdiók által.
Nos, a Grófnál nem volt fogva és ez nagyon jót tett neki.
Elborult, abszurd, groteszk politikai szatíra horror köntösbe bugyolálva és egyben gyönyörű, allegorikus látlelet társadalmunk kollektív lelkiállapotáról.
Nézzétek.
(Aki nem bírja a klasszikustól eltérő narratívát, annak lehet megfekszi a gyomrát, szóltam.)

Egy kicsit több, mint faék. Sőt, marad az a trash vonal, amin Rodriguez halad. Teljesen egyet értek, amit írsz. Csak ez nálam megér egy 4-est :)

Az meg különösen nagy poén az elején, hogy a biztonsági őrök Tarantino Desperados viccét mesélik egymásnak És idézőjelbe is teszik az egész filmet, mintha ezt láttuk már volna. Zseni.

Biztos vagyok benne, hogy hasonló szerkezetű, felépítésű filmre már írtam, hogy giccses-hányás. De itt mégis valami másról van szó. Szirup van, nem is kicsi, de egyszerűen annyira szerethető minden karakter, és olyan nagy szeretettel mesél róluk a film, hogy ez most baromi jól esett.
De ami előtt igazán le a kalappal, hogy úgy beszél perifériára szorult társadalmi csoportokról, hogy az univerzális marad. Nagy szívvel, lélekkel, de közben nagyon is vigyáz arra, hogy általános maradjon.
Sokat tanulhatna a Disney és a Netflix Gunntól, hogyan kell úgy történetet átadni fontos üzenettel, hogy ne legyen abból erőszakos propaganda.

Lehet A galaxis őrzői 3. lesz az egyre inkább bukdácsoló, saját világában elvesző Marvel univerzumnak is az egyik záróakkordja. Ha így van, akkor méltó lezárás.

Annyira érdektelen, hogyha nem lenne benne Jack Black, még szerintem karót is kapna. De még a Jack Black által felvinnyogott betétdal, a Peches, is unalmas a filmben.
Annyira semmilyen, hogy azt már tanítani kéne.

2023-04-07 17:39:52 [Tévésorozatok] ifj. Ó. Posszum #4302

Esni nem fog. Stagnál, hozza a kötelező köröket. De azt jól hozza.

előzmény: Umberto (#4301)