ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (8 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Szilágyi Szabolcs
színész - Homo Ludens Project
filmalkoholista)

Az isten szerelmére, egy film beszéljen a nyelvén!

Rendezők: Adriano Celentano, Federico Fellini, Jancsó Miklós, Paolo Sorrentino
Színészek: Elia Suleiman, Paola Pitagora
Műfajok: horror, szatíra
Országok: francia, olasz
Korszakok: 1895-től napjainkig

Születési év: 1986
Lakhely: Szeged

Bardo, falsa crónica de unas cuantas verdades
Bardo, egy maroknyi igazság hamis krónikája
5 2023-01-19 3,4
The Sea Beast
A tengeri fenevad
4 2023-01-07 3,5

2023-01-22 14:20:14 [Vapiti 2022] ifj. Ó. Posszum #29

Na ilyen még nem volt, egy film és egy férfi jelölésem se jött be. Viszont a nők közül mind a három :D

Női ezüst
Mia Goth - Pearl
Jessie Buckley - Ők (Men)
Penélope Cruz - Út a díjesőig (Competencia oficial)
végül megváltoztattam erre: Tang Wei - A titokzatos nő (Heojil kyolshim)

Mia Goth vagy Jessie Buckley? Kő papír olló, bárcsak lehetne két első helyezett. Ha valamelyik nyer, én már elégedett vagyok.

2023-01-18 16:34:06 The Menu (2022) / A menü ifj. Ó. Posszum (5) #25

És aki nem érti, de tetszik neki? Azzal mi van, az mondhat?

előzmény: energoman (#22)

Engem nem érdekel az Avatar, de már ez a pár sor baromi izgi, amit a film kapcsán a CGI-ről írsz, és, hogy mit, hogy csinálnak és, hogy miért szenzációs ennél a filmnél a technika. Ezt viszont olvasnám nagyobb terjedelemben!

Had rajongjanak. Illetve volt, hogy egy bemutatóról és is úgy értesültem, hogy olvastam hozzászólásban. Sztem hasznos :)

előzmény: Mityu (#14680)

2023-01-08 08:55:24 The Menu (2022) / A menü ifj. Ó. Posszum (5) #16

Először 4-est adtam, mert zseniálisan van megcsinálva, de közben mégis folyamatosan azt kérdezgettem magamtól, hogy oké, de miért kellett megcsinálni ezt a filmet? Hisz a külcsín fantasztikus, ugyanolyan a profi a szerkezet és ugyanolyan teátrális a film, mint a séfünk. De mégis, tök felszínes és üres. Nincs mögötte semmi. A semmiért csinálták ezt a filmet? És utána rádöbbentem, hogy igen, a semmiért. Ez a semmi ott lappang néhány kult rendező, alkotó mögött, akik nem csinálnak mást egy idő után, csak ismétli önmagukat. Ez a büdös semmi van a kiégés során, ez a semmi folyt meg.
Ezeket az értelmezési utakat, lehetőségeket hiányoltam például a Nope-ból, ami ugye egy "tökéletes baromság", de mégis, az talán tényleg üres. Itt viszont az üresség a kulcs, egy félig rágott sajtburger.

2023-01-06 08:10:09 [Vapiti 2022] ifj. Ó. Posszum #8

Arany
Fabian: A vég kezdete (Fabian oder Der Gang vor die Hunde)
Bones and All
C'mon C'mon - Az élet megy tovább

Női ezüst
Mia Goth - Pearl
Jessie Buckley - Ők (Men)
Penélope Cruz - Út a díjesőig (Competencia oficial)

Férfi ezüst
Colin Farrell mindent visz A sziget szellemeiben (The Banshees of Inisherin), még Joaquin Phoenix-et is kenterbe vágja, de mivel a januári mozis bemutató miatt ez 2023-as Vapiti lesz, ezért az ezüst a következő:

Joaquin Phoenix - C'mon C'mon - Az élet megy tovább
Tom Schilling - Fabian: A vég kezdete (Fabian oder Der Gang vor die Hunde
Mark Rylance - Bones and All

Oilboy, itt a Shutter Island-et spoilerbe tehetted volna, ennek tudatában az első perctől tudtam, hogy mi a sztori és mire megy ki a játék. Azért "abból" már lehet tudni, aki látta azt a filmet.
Ennek ellenére a spoiler nem vett le a film élményből, ugyanis nem a rejtély a lényeg, hanem, hogy hogyan jutunk el oda. Olyan dramaturgiai bravúrt csinál a film, hogy öröm nézni. Ha valaki szereti, ha egy film rafinált, akkor hajrá, tessék megnézni.

előzmény: oilboy (#4)

Azért nem maradtál le semmiről, mert ismered a pause gombot? Vagyis a pause gomb ismerete olyan plusz tudást adott neked, hogy tisztában voltál a film cselekményével, anélkül, hogy néznéd?
Már megérte elindítanod, ha ilyen kvalitásra tettél szert közben.

Áthelyezve a(z) Mother! topikból.

előzmény: Igaz_Mondó (#26641)

Magasan McDonagh legjobb filmje nálam. Más, teljesen más, mint az eddigiek, nyugodt, lassú, csak az ember és a hétköznapok abszurditása maradt meg. És a szellemek, mert azok itt maradnak, filmen, drámán, háborún túl is.
Collin Farrell pedig azért lett színész, hogy ezt eljátszhassa.

2022-11-25 23:49:32 Amsterdam (2022) / Amszterdam ifj. Ó. Posszum (5) #5

David O. Russel ravaszabb, fifikásabb és kemény szavúbb, mint valaha.
Azzal, hogy narrátornak egy, a gyógyszerektől mámorban lebegő orvost tesz meg, olyat csavar az egészen, hogy ilyet ritkán látni Hollywoodban. Mert hepiend, a nácikat elkergetik, ki van mondva, hogy szeretettel lehet legyőzni a gyűlöletet, de basszus, minderre egy becucozott orvost
használ szócsőnek. És tudjuk, hogy nem így fog történni és a szeretet bizony nem jut el a Németországig. Végletekről beszél, oldalak libikókájáról, ahol nincs középút, csak az egyik vagy a másik. Mai korrajz ez keményen és Russel azt mondja vigyázz!

Fantasztikus, hogy elindulunk két veterán burleszk szerű figurájából és hova is fut majd ki a film. Olvastam kritikákat, hogy a sztárok végigripacskodják az egészet. Hát, a szinkronos előzetes alapján tényleg úgy tűnt, de eredeti nyelven nézve. Erről szó sincs.
Christian Bale egy csoda, a legfinomabb, legérzékibb alakítása ez, egyszerűen szép, ahogy játszik. Margot Robbie soha nem volt ennyire izgalmas.
A zene pedig, Pemberton az U.N.C.L.E óta nem írt ennyire zseniális filmzenét.
Nagyon jól esett ez a film, még, ha negédesen is nyomorgat.
A dada dal, az bekerült nálam a top jelenetek közé.