ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (6 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Elevenszülő filmestészta, tanult neveletlen, műfajtól független erszényes.
Az avantgárdtól kezdve a blockbusterekig mindent fogyaszt, de
leginkább a hektikus, a klasszikus narratívára fittyet hányó alkotások táplálják igazán.
Általában bölcsész nagyságú, de sokszor ennél kisebb, a progresszív színházkedvelők nagyságát alig éri el. Veszélyeztetett faj, előfordulása igen ritka.
Minden műfajjal háziasítható, de egy idő után a szövegcentrikus, filmnyelvet alig használó alkotásoktól megvadul, kezelhetetlenné válik, ilyenkor érdemes elzárni, vagy legvégsőbb esetben avantgárd kezelés alá vetni.

Rendezők: Adriano Celentano, Federico Fellini, Jancsó Miklós, Peter Greenaway

4 2020-09-25 2,8
Watchmen

5 2020-09-05 4,2
Ma loute
A sors kegyeltjei... meg a többiek
5 2020-09-05 ?
The Young Pope
Az ifjú pápa
5 2020-07-18 4,6

Meglepődve nézem, hogy jó kritikákat kap itt ez a film. "Erős mondanivaló, olyan téma, amihez nem nem sokan nyúlnak, stb." Hasonló filmekre szokták írni, hogy blöff :D
Nagyon szeretem Kaufmant, de nekem ez a film most nem jött be. Most éreztem először, hogy blöfföl. Ugyanazt a témát pörgeti, mint eddig, csak most még zavarba ejtőbb, még kuszább, még több a direkt érthetetlenség. Ami nem lenne gond, sőt, vaduljunk a narratívával, vaduljunk csak, itt viszont valami nem stimmel.
Ez a film Kaufmannak készült, nem nekünk. És falra másztam a mini pszichoanalitikus filmelemzésektől.
David Thewlis-t pedig imádom, de most sajnos nem jó. Hullámzik, egyszer zseni, szép tiszta a játéka, egyszer meg elemelt karikatúra. Toni Collette-t pedig nem kedvelem, de zseniális amit itt művel.
Kényelmetlen film, de nem jó értelemben. Depresszív önmaszti.

Teljesen ötlettelenek. Teljesen teátrálisak. Teljesen didaktikusak.

Vagy karantén, vagy öregszem, de szétbőgtem az egészet.
Más, mint a Lady Bird, és ez marha jó. Elsőre tök klasszikusnak tűnik, de közben rohadtul rétegelt, okos, érzékeny és finoman pimasz.
Greta Gerwignek imádat.

2020-04-29 17:50:32 [JÁTÉK] ifj. Ó. Posszum #32249

Half Nelson?

előzmény: macready (#32242)

Adott egy zseniális színész gárda, wes anderson-i karakterek, finom rendezés. Ennek ellenére nem működik. Talán azért, mert nagyon le kell tolni a sztorit és nincs idő mélázni az abszurd helyzeteken. Nem tudom. Hugh Jackman és Allison Janney lubickol, kapjanak sok díjat.

Én azt nem értem, hogy ennek miért nyilvánosan kell zajlania, és magát a vádat facebookon közölni, a másik felet kihagyva ebből. Elegánsabb lett volna, ha Vitézy felkeresi Hajdut, és úgy mondja el:
- Öreg, átszabom a szádat, ha nem változtatod meg a címet.

Vagy mondjuk, csak simán megkérdezi tőle, hogy miért választotta ugyanazt a címet? :) És megbeszélik, négy fül között. De ez itt nem szokás.

Ez így szerintem csak keserű figyelemfelkeltés.
És tök jó ingyenreklám Hajdunak

2020-04-14 12:59:06 Reakciók (2012) ifj. Ó. Posszum (4) #3

Köszönet. Marhajó kis körkórkép.

Szegény Martin Lawrence, nagyon drukkoltam, hogy kibírja a filmet. Mintha a Gagyi Mami Coelho-s változatát forgatta volna csípőficammal. Marcus karaktere sótlan, az utolsó fél órában villan fel benne valami élet.
A film tempója is nyugdíjas. Vánszorog. Ellenpélda a Halálos fegyver 4. Hiába szól az öregedésről, a megnyugvásról, a cselekmény, a jelenetek eszetlenül pörögnek végig. A két főhőst, pedig bedarálja a száguldás és nyafognak, hogy már öregek ehhez. Lehet így is.
Sokan megköveznek ezért, de hiányzik Bay frissessége, dinamikája :D

2020-04-03 01:28:26 Swallow (2019) / Nyelés ifj. Ó. Posszum (5) #3

Szebb lett volna, ha maga a nyelés megmarad, mint szimbólum, és nem magyarázza meg az okát. Sokkal izgalmasabb, ha a nézőre bízza, miért eszik a csaj tárgyakat. Főleg az üveggolyó, a föld. Van, mit kódolni. De így, hogy konkretizálja az erőszakkal, agyoncsapja a filmet. Nem tetszett a döntés, és, utálni való, hogy felold a végén, de elfogadom, mert ennek ellenére is zseniális. Mélyre túr.

Hugh Grant mikor volt ennyire jó? Colin Farellt meg betenném a spájzba a cukorborsó mellé.
Fasza, hogy Guy Ritchie újra gengszterkedik, de ez a két faszi viszi a filmet.