ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (2 év, 9 hónap)

Nem: nem publikus

Casanova

4 2016-12-28 ?

2017-01-20 23:11:42 Inferno (2016) ifj. Ó. Posszum (2) #14

Dettó!
Teljesen egyértelmű volt! Már az első orrfelhúzásnál gondoltam, na bazz, a csaj lesz a csavar... de tuti nem, ó, de akkor meg milyen gagyin próbál átejteni... És még sem :D
bénáskoáds

2017-01-17 00:56:10 Arrival (2016) / Érkezés ifj. Ó. Posszum (5) #54

Villeneuve az én Nolanem. Lenyűgöző, amit művel.
Mint ahogy az Érkezés is. Minden egyes másodperce!

Nem jó film és egyáltalán nem vicces, olyan, mint amikor az ovisok belekiabálják az arcodba, hogy pisiskaki... Mégis, mosolyogva néztem végig ezt a két kivénhedt partiribancot és képtelen voltam haragudni rájuk. Matinés blődli, amiben két régi, jó, fáradt ismerős viccel veled. Már nem hahotázol rajtuk, de nem tudod nem vigyorogva hallgatni a sztorijukat, mert oltárian megszeretted őket. Sajnálom, hogy a hatvanasok kapuzárási pánikjából nem hoztak ki többet. Szigorúan csak Pusszantalak, drágám rajongóknak!

Nem rossz ez, csak veszettül unalmas, hogy már X része ugyanazért nyákog mindenki, epizódonként váltanak, hogy éppen ki a legönbizalomhiányosabb az adott részben. Kissé olyan, mintha még nem ért volna véget a First Class, hanem ahhoz érkeznének kiegészítő filmek...

2016-10-26 10:51:07 Kút (2016) ifj. Ó. Posszum (2) #12

Nem szerettem a filmet, viszont alig hallok fanyalgást, maximum kritikai oldalról, mindenki örvend, megtalálta a magyar közönségét és ez szuper! Hajrá Gigor, hajrá KÚT, legyen akkor magyar kult!

2016-10-22 09:54:08 Knock Knock (2015) / Kopp-kopp ifj. Ó. Posszum (4) #43

Amikor ennyire sok az ellentmondás, sőt, maga a helyzet blőden irreális, akkor nekem gyanús szokott lenni, hogy másról van szó, mint egy átlag szituációs horror. Már a cím is utalhat erre: Knock Knock. A horrorsztorik nagy részében ezzel a mondókatöredékkel a gonoszt szokást jelölni. Ha a két lányt, mint kísértőt fogjuk fel, az apuka karaktere pedig a tiszta ember, akit megkísért "a gonosz", akkor máris zöld utat kaphat az irreális cselekmény. Keanu Reeves egy próbatétel előtt áll, elbukik és ezért jó nagy büntit kap. A lányok is már annyira elvetemültek és a valóságtól elrugaszkodottan kegyetlenek, hogy tényleg gyanússá válik, hogy allegorikus szerepük van. Úgyhogy ebben az olvasatban nálam ez egy elég erős, groteszk társadalmi szatíra.

előzmény: goromba (#42)

2016-10-22 09:36:29 Nerve (2016) / Idegpálya ifj. Ó. Posszum (4) #2

Rohadt jó tinifilm, tökéletesen és okosan tálalja azt a problémát, ahogyan ebben a zsánerben kell. Kérdez, döbbent, mellette pedig igyekszik elég ijesztő képet is festeni egy aktuális társadalmi problémáról, közben pedig marad a megszólított réteg nyelvénél és elvárásainál is: szerelem, kaland, erkölcs, "self". Legyen is generációs kult.

Ez egy sokkal komolyabb, látványosabb, de egyben viccesebb, összeszedettebb Alice sztori, nagyon jót tett a kalandfilm műfajának hangsúlyosabb megjelenése, az emancipancsi kiemelése. Hármast a hisztéria vonal és az intézetes jelenet elbagatellizálása miatt nyomtam rá, mert annak rövidsége mégis kissé zavarossá teszi, nagyon megkavarja az értelmezést, meg lett volna nélküle is ez a bátor, nincs lehetetlen kapitlány. Persze, a tükör metafora miatt adott ez a pszichoanalitikus, őrültes vonal, de összességében nem ad hozzá. De még úgyis agyalok rajta, és lehet második megtekintés után felcsúszik négyesre. A gusztustalan első részhez képest viszont egy frenetikus nagy ötös ez a film.

Ígéretesen kezdődik, majd a végén a saját csapdájába esik, csak egy átlagos attrakció, semmitmondó, agyonrágott üzenettel, kiüresedő hatásvadászattal. Ennek ellenére egyszeri megtekintést mindenképp megér.

2016-10-06 00:23:28 Kút (2016) ifj. Ó. Posszum (2) #8

A Film+2-n jó helye lesz, hulláját meg boncolja fel az Anger. Viszont ritka magyar filmek egyike, amiben a színészek, mint filmszínészek is működnek, és nem, mint arcok. Mindenesetre nagy visszafejlődés ez a Nyomozó után.