ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (4 év)

Bemutatkozás

Elevenszülő filmestészta, tanult neveletlen, műfajtól független erszényes.
Az avantgárdtól kezdve a blockbusterekig mindent fogyaszt, de
leginkább a hektikus, a klasszikus narratívára fittyet hányó alkotások táplálják igazán.
Általában bölcsész nagyságú, de sokszor ennél kisebb, a progresszív színházkedvelők nagyságát alig éri el. Veszélyeztetett faj, előfordulása igen ritka.
Minden műfajjal háziasítható, de egy idő után a szövegcentrikus, filmnyelvet alig használó alkotásoktól megvadul, kezelhetetlenné válik, ilyenkor érdemes elzárni, vagy legvégsőbb esetben neoavantgárd kezelés alá vetni.

Rendezők: Adriano Celentano, Denis Villeneuve, Federico Fellini, Nicolas Winding Refn, Peter Greenaway, Steven Spielberg
Színészek: Groucho Marx, Marcello Mastroianni, Paola Pitagora, Walton Goggins

5 2018-04-16 4,4
Wrony
Varjak
5 2018-04-07 ?
George Carlin... It's Bad for Ya!

5 2018-04-04 4,8
4 2018-03-18 3,4
Tragedy Girls

5 2018-03-17 2,7

2018-04-08 17:12:42 Kojot (2017) ifj. Ó. Posszum (5) #48

Technikai oka van, a verzión, amit néztél. Én a moziban mindent tisztán, szépen értettem. Semmi motyogás. Pedig hárklis vagyok rá én is.

előzmény: fatbastard (#47)

2018-03-31 12:08:19 [Tévésorozatok] ifj. Ó. Posszum #3257

Csak most jutottam el a Darkhoz! Tényleg nem sok köze van a Stranger Thingshez hálisten, max annyi, hogy ez is Netflixes, van benne vuvuvu zene, rejtély és pár gyerek. De ettől függetlenül, baszottul állat. Zseniális a feszültségkeltés, a német nyelv keménysége pedig csak hozzápakol az amúgy is fojtogató atmoszférához. A retronak pedig szerepe, helye van, nem csak trendi csapjunkbelegiccs.
Rácsavarodtam rendesen.

Ez Will Ferrell Jack és Jillje. Vérciki.

Látszik, hogy David S. Goyer már nincs az írói csapatban és, hogy megérkezett Whedon. Az Igazság Ligája végérvényesen leszámolt az archetipikus sztorival, amit oly szépen építettek Goyerék az Acélemberben és a Batman v Supermanben, kivesztek a szimbólumok, az áthallások, helyette pedig lett egy Marvelt utánzó, humorra görcsölő, hektikus katyvasz.
Snyder tökéletesen tudta irányítani Goyer hősre koncentráló, elemző, több síkon mozgó sztoriját, lenyűgöző, felfelé ívelő dinamikával, ritmussal; ráharapott a hős-elemzősdire és ez remekül is illeszkedett az ész nélküli zúzdájába. Kiegészítette egymást a kettő.
Itt viszont már csak felfércelt, unalmas, két dimenziós figurák pakolódnak egyik helyszínről a másikra, egyedül Alfred, Flash és Victor az, aki még valamilyen módon működik.
Wonder Womentől egyszerűen megőrülök, Gal Gadot szépsége ide vagy oda, minden egyes jelenete fáj. J.K. Simmons annyira érdektelen, hogy egy krumplival is helyettesíthető lenne, Amy Adams pedig elnézhetne a Barátok közt egyik castingjára (ezt úgy írom, hogy ez az egyik kedvenc színésznőm, de itt szegény kritikán aluli).
A Bénaság Ligája.

Érthetőnek érthető, de úgy adja ki a teljes élményt, ha megismered az első két részben a figurákat. Én ajánlanám előtte az első két részt.

előzmény: TheDriver (#23)

2018-01-29 09:11:55 [Tévésorozatok] ifj. Ó. Posszum #3222

A fényekre, ha megfigyelitek amióta ekkora őrület lett a Stranger Things, egyre jobban tűnnek fel a para jeleneteket pirosas-kékes fényekkel sejtelmesítő sorozatok és filmek, lassan már stílusjegy lesz belőle :)

2018-01-28 23:09:59 [Tévésorozatok] ifj. Ó. Posszum #3219

Nem vagyok sorozatos, de agyzsibbasztáshoz volt kedvem, és valahogy elém keveredett a Légió. Nem vártam sokat, a kíváncsiság hajtott, mi van mutáns tájékon, a Marvelen túl. De erre nem számítottam. Az első rész úgy kezdődik, mintha Wes Andersont trollkodna valaki, aztán átcsap a Stranger Things felnőtt verziójába, megspékelve az Észvesztő és az Eredet turmixával, hogy utána ezekből az elemekből létrehozzon valami teljesen újat, amit a szuperhősös filmeknél eddig láttunk.
Tarantino féle zsánerlopkodás és idézgetés ez, egy nagyon minőségi mashup.
Akinek nincs elege még a piros-kék sorozatokból, az tegyen egy próbát mindenképp! Legyen április!

2018-01-20 08:51:37 [Vapiti 2017] ifj. Ó. Posszum #33

Ebben az évben ezt dobta a gép:

Arany Vapiti
Jackie
American Made
(Bright - ha lehetne jelölni, ezért)
Jupiter holdja

Női Ezüst Vapiti
Natalie Portman - Jackie
Fantine Harduin - Happy End
Nicole Kadman - Csábítás

Férfi Ezüst Vapiti
Ansel Ergort - Baby Driver
Ed Harris - Mother!
(Garmadon - The LEGO Ninjago Movie)
Jéger Zsombor - Jupiter holdja

Csak rajongóknak! Leigh Whannell már teljesen elszállt a negyedikre, szétrollkodták az egész részt. A leggyengébb epizód, a legtriviálisabb szimbólumrendszerrel, már-már paródiába hajló jelenetekkel és démonnal, viszont szép, kerek lezárása a szériának.

Teljesen tipikus Dany Boon, bugyuta, olykor erőltetett és a színészekkel túljátszatott típuskomédia. Nagy szívvel, bájos naivitással, 10 percenként szállított vicces, erős, vitriolos beszólásokkal. Bárcsak ilyen lenne minden középszerhuszár.