ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (2 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

War Dogs
Haverok fegyverben
4 2017-02-04 3,6
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
Tini nindzsa teknőcök: Elő az árnyékből
2 2017-01-31 2,4

2 2017-01-22 3,8
Falak
Walls
2 2017-01-18 3,3

A végén iszonyatosan közhelyes, maszkban nézi végig a család a gyerekek előadását, tyűűű lerohad a tarrfejem sokat markolni akaró, román új hullám-lovaglás. A reális élethelyzet humorral való oldása pedig pont a film gyengesége lesz, nincs szikárság, csak súlytalan kukucskálás egy család életébe. Értettem, értettem mit láttam, de sajnos csak agyban dőlt el.
Hajdú és Török Illyés Orsolya fantasztikusan jók, a kettősük lendítette tovább a sokszor lankadó figyelmem. Talán észre kellett volna vennie Hajdúéknak, hogy ez csak Eszter és Farkas története, semmi keresnivalója ott másnak, még akkor is, ha anno úgy vélték Maladypés próbafolyamatban, hogy kellenek katalizátor karakterek és szituációk. Csak legyőzte a színházi struktúra a filmet...
Sok problémát próbált beletuszkolni egy történetbe és így csak egy vasárnap délutáni Mungiu-szomszédok maradt.

A második rész teljesen átnyergel a gyerekfilm és a kisebb korosztály irányába. Okés. A rajzfilmsorozat karaktereire épít a film. Okés. A gyereket hülyének nézi. Nem okés. Látványorgia vegyítve ZS-kategóriás Disney Channel humorral, dramaturgiával. Elég tág a célcsoport, eladhatóság szempontjából 11-es féllábú kapusnak, morálisan nézve nagyon nem okés! A karakterek árnyaltak, árnyaikban vannak jelen a vásznon, épp annyit nyújtanak, amit az előzetes képregény, rajzfilm tudásunkból megszerezhettünk. A sematizmus okés lenne, de itt egyáltalán nincs karakter, aki Teknőc szüzen megy be a moziba, az csak pislog, mint a szétvart fejű Megan Fox a szereposztódíványon. Valamiféle eredettörténet szerű izével is próbálkoznak, lásd Casey Jones. Mint kutya az angol WC-n. Zúzó annyira üres, hogy már hallani ahogyan kong. King Teljes feledés, gyerek majd nézi otthon, de menet közben bealszik, vagy püföli a nagyi bokáját a félkarú barbival. Tini Nindzsa.

2017-01-22 11:05:19 [Vapiti 2016] ifj. Ó. Posszum #46

Juhuu! Idén történt meg először, hogy a jelöltjeim közül mind három kategóriába került egy-egy név. Történelmi pillanat! Hajráhej!

2017-01-20 23:11:42 Inferno (2016) ifj. Ó. Posszum (2) #14

Dettó!
Teljesen egyértelmű volt! Már az első orrfelhúzásnál gondoltam, na bazz, a csaj lesz a csavar... de tuti nem, ó, de akkor meg milyen gagyin próbál átejteni... És még sem :D
bénáskoáds

2017-01-17 00:56:10 Arrival (2016) / Érkezés ifj. Ó. Posszum (5) #54

Villeneuve az én Nolanem. Lenyűgöző, amit művel.
Mint ahogy az Érkezés is. Minden egyes másodperce!

Nem jó film és egyáltalán nem vicces, olyan, mint amikor az ovisok belekiabálják az arcodba, hogy pisiskaki... Mégis, mosolyogva néztem végig ezt a két kivénhedt partiribancot és képtelen voltam haragudni rájuk. Matinés blődli, amiben két régi, jó, fáradt ismerős viccel veled. Már nem hahotázol rajtuk, de nem tudod nem vigyorogva hallgatni a sztorijukat, mert oltárian megszeretted őket. Sajnálom, hogy a hatvanasok kapuzárási pánikjából nem hoztak ki többet. Szigorúan csak Pusszantalak, drágám rajongóknak!

Nem rossz ez, csak veszettül unalmas, hogy már X része ugyanazért nyákog mindenki, epizódonként váltanak, hogy éppen ki a legönbizalomhiányosabb az adott részben. Kissé olyan, mintha még nem ért volna véget a First Class, hanem ahhoz érkeznének kiegészítő filmek...

2016-10-26 10:51:07 Kút (2016) ifj. Ó. Posszum (2) #12

Nem szerettem a filmet, viszont alig hallok fanyalgást, maximum kritikai oldalról, mindenki örvend, megtalálta a magyar közönségét és ez szuper! Hajrá Gigor, hajrá KÚT, legyen akkor magyar kult!

2016-10-22 09:54:08 Knock Knock (2015) / Kopp-kopp ifj. Ó. Posszum (4) #43

Amikor ennyire sok az ellentmondás, sőt, maga a helyzet blőden irreális, akkor nekem gyanús szokott lenni, hogy másról van szó, mint egy átlag szituációs horror. Már a cím is utalhat erre: Knock Knock. A horrorsztorik nagy részében ezzel a mondókatöredékkel a gonoszt szokást jelölni. Ha a két lányt, mint kísértőt fogjuk fel, az apuka karaktere pedig a tiszta ember, akit megkísért "a gonosz", akkor máris zöld utat kaphat az irreális cselekmény. Keanu Reeves egy próbatétel előtt áll, elbukik és ezért jó nagy büntit kap. A lányok is már annyira elvetemültek és a valóságtól elrugaszkodottan kegyetlenek, hogy tényleg gyanússá válik, hogy allegorikus szerepük van. Úgyhogy ebben az olvasatban nálam ez egy elég erős, groteszk társadalmi szatíra.

előzmény: goromba (#42)

2016-10-22 09:36:29 Nerve (2016) / Idegpálya ifj. Ó. Posszum (4) #2

Rohadt jó tinifilm, tökéletesen és okosan tálalja azt a problémát, ahogyan ebben a zsánerben kell. Kérdez, döbbent, mellette pedig igyekszik elég ijesztő képet is festeni egy aktuális társadalmi problémáról, közben pedig marad a megszólított réteg nyelvénél és elvárásainál is: szerelem, kaland, erkölcs, "self". Legyen is generációs kult.