ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (6 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Elevenszülő filmestészta, tanult neveletlen, műfajtól független erszényes.
Az avantgárdtól kezdve a blockbusterekig mindent fogyaszt, de
leginkább a hektikus, a klasszikus narratívára fittyet hányó alkotások táplálják igazán.
Általában bölcsész nagyságú, de sokszor ennél kisebb, a progresszív színházkedvelők nagyságát alig éri el. Veszélyeztetett faj, előfordulása igen ritka.
Minden műfajjal háziasítható, de egy idő után a szövegcentrikus, filmnyelvet alig használó alkotásoktól megvadul, kezelhetetlenné válik, ilyenkor érdemes elzárni, vagy legvégsőbb esetben avantgárd kezelés alá vetni.

Rendezők: Adriano Celentano, Federico Fellini, Jancsó Miklós, Peter Greenaway
Színészek: Elia Suleiman, Paola Pitagora
Műfajok: horror, szatíra
Országok: francia, olasz
Korszakok: 1895-től napjainkig

Születési év: 1986
Lakhely: Szeged

Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

4 2021-02-06 4,1
Jojo Rabbit
Jojo Nyuszi
5 2021-02-06 4,0

Az elején nagyon szájbarágósnak találtam, aztán amikor leesett, hogy a múlt történéseit is az idősebb színészek játszák, akkor teljesen átértékelődött a film. Spike Lee csinált egy teátrális (a szó szakmai és nem pejoratív értelmében), politikai, moralitás játékot. A magyarázó képbevágások, dokumentum részletek is inkább a brechti, kizökkentő vonalat képviselik. Ezt a sztorit eljátsszák, de ezt viszont nem magyarázza már Lee, nem látsz stábot, mint mondjuk a Jézus Krisztus szupersztárnál, hanem ezt te olvashatod ki, már, ha ki akarod olvasni :)
Költői film ez, zseni.

Ajánlanám a zoom helyett a Google meetet.
Nem kapcsol szét 40 perc után, nem kell prémium fiók és akár 100 főt is elbír.

2021-02-07 10:00:13 [Vapiti 2020] ifj. Ó. Posszum #85

Tegnap néztem meg a Pilátust, és szuper dolog, hogy Hámori Ildikó bekerült a tíz közé, de Györgyi Annáért nagyon fáj a szívem, hogy rá nem lehet szavazni. Az eddig látott vapiti filmek közül messze az ő alakítása a legerősebb. Mindegy, hajrá Hámori Ildikó!

2021-02-04 23:33:10 Egy nő (2020) ifj. Ó. Posszum (?) #1

Február 11-én meg tudjátok nézni a filmet. Ingyenes közvetítés.

2021-01-21 07:13:31 [Vapiti 2020] ifj. Ó. Posszum #24

Kissé renitens lista a Capone-val, de legalább lesz egy szavazata :D

Arany Vapiti
1. Capone
2. A mennyországnak kell lennie / It Must Be Heaven
3. Kisasszonyok / Little Women

Női Ezüst
1. Renée Zellweger [Judy]
2. Haley Bennett [Nyelés / Swallow]
3. Maria Bakalova [Borat utólagos mozifilm / Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan]

Férfi Ezüst
1. Elia Suleiman [A mennyországnak kell lennie / It Must Be Heaven]
2. Tom Hardy [Capone]
3. Mark Rylance [A chicagói 7-ek tárgyalása / The Trial of the Chicago 7]

2021-01-02 10:15:41 Freaky (2020) ifj. Ó. Posszum (2) #2

A forgatókönyv garantál egy közepes szórakozást, sablon karakterekkel, sablon sztorival. Viszont Landon elfelejtette elmesélni Vince Vaughn-nak, hogy milyen filmben is játszik. Szerencsétlen Vaughn pedig hozza az összes tini klisét, amit látott és megtanult a B-kategóriás filmekből. Affektál, amikor fut, fenn tartja a két karját, ha örül sikít, ujjong, stb. A probléma csak az, hogy Millie, a végzős lány nem ilyen. Visszahúzódó, terhelt, elnyomott félénk tininek ismerjük meg a film elején, aki pasi testben úgy jelenik meg, mint egy huszadrangú kabaré két perc alatt megírt karaktere. Úgy tűnik, mintha Vaughn egy másik filmben játszana, egy másik rossz filmben.
Kár érte, mert az ötlet jó és benne volt az egy estés szórakoztatás. Így viszont még a Tökös csaj színvonalát se közelíti meg, ettől még Rob Schneider is elviselhetőbben bohóckodott.

Meglepődve nézem, hogy jó kritikákat kap itt ez a film. "Erős mondanivaló, olyan téma, amihez nem nem sokan nyúlnak, stb." Hasonló filmekre szokták írni, hogy blöff :D
Nagyon szeretem Kaufmant, de nekem ez a film most nem jött be. Most éreztem először, hogy blöfföl. Ugyanazt a témát pörgeti, mint eddig, csak most még zavarba ejtőbb, még kuszább, még több a direkt érthetetlenség. Ami nem lenne gond, sőt, vaduljunk a narratívával, vaduljunk csak, itt viszont valami nem stimmel.
Ez a film Kaufmannak készült, nem nekünk. És falra másztam a mini pszichoanalitikus filmelemzésektől.
David Thewlis-t pedig imádom, de most sajnos nem jó. Hullámzik, egyszer zseni, szép tiszta a játéka, egyszer meg elemelt karikatúra. Toni Collette-t pedig nem kedvelem, de zseniális amit itt művel.
Kényelmetlen film, de nem jó értelemben. Depresszív önmaszti.

Teljesen ötlettelenek. Teljesen teátrálisak. Teljesen didaktikusak.

Vagy karantén, vagy öregszem, de szétbőgtem az egészet.
Más, mint a Lady Bird, és ez marha jó. Elsőre tök klasszikusnak tűnik, de közben rohadtul rétegelt, okos, érzékeny és finoman pimasz.
Greta Gerwignek imádat.

2020-04-29 17:50:32 [JÁTÉK] ifj. Ó. Posszum #32249