ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (10 év, 2 hónap)

Rendezők: Adriano Celentano, Federico Fellini, Jancsó Miklós, Paolo Sorrentino

Orion and the Dark
Orion és a Sötétség
5 2024-05-19 3,2

2024-04-28 19:05:49 Hundreds of Beavers (2022) ifj. Ó. Posszum (5) #1

Nincsen szavak! Ez a legjobb dolog, ami 2024-ben a filmmel történhet. Infantilis, Lonney Toones-os, vadállat burleszk humor. A vizuális, animációs megoldások zseniálisak. És nem veszik el a némafilmidézetekben, hanem csúcsra járatja az agybetegnél agybetegebb ötleteket.
Ryland Brickson Cole Tews pedig nem kevés, nem sok, épp annyi, amennyi egy némafilmben kell, hogy mai szemmel is nézhető legyen.
Fantasztikus!

2024-04-07 17:33:51 Contact (1997) / Kapcsolat ifj. Ó. Posszum (5) #49

Nekem elég terjengős és gejl. De a tükörjelenet... már az megér egy 10-est.

Vannak túlkapásai, amit értek, hogy miért, csak nem szerettem. Ennek ellenére egy csoda az egész film. Netflixen még elérhető.

Először hármast adtam, de feljavítottam négyesre.
Mert napokig velem maradt a film. Nem nagy durranás, a profizmusa a hátránya is, túl steril. Mégis többször eszembe jutott, gondolkodtam rajta, felvillantak képek. Aztán rájöttem, hogy miért.
A közönségtalálkozón egy szeretetemberekből álló stáb képe rajzolódott ki, akiknek nagyon fontos volt, hogy ez a film létrejöjjön. Akik nagyon sokat adtak bele. És azt hiszem ez sugárzik át a középszerűségén. És ez nagyon ritka. Megérdemli, hogy sokan lássák.
De már csak 1 dologért is: Bezerédi végre kapott egy filmet és csodálatos.

Novák Előd írta a forgatókönyvet?

Minden percében vártam a tragédiát. Mikor fullad a kislány a vízbe, mikor veszik el valaki, aztán a felétől, hogy mikor lesz öngyilkos az apa. Nem akartam, de elfogadtam volna. Mert végig ott lebegett az a finom szomorúság. A mosoly, a boldog pillantok közé is beszüremkedett. És építkezett ezzel a film, mert az elvárások, a megszokott sablonok ezt alá is támasztották volna.
De nem. És ez valami istentelenül gyönyörű húzás.
Paul Mescal pedig csodálatos színész.

2024-02-01 20:14:25 [Vapiti 2023] ifj. Ó. Posszum #12

Arany
1. An Cailín Ciúin / A csendes lány
2. Valoa, valoa, valo / Light, light, light (nem szavazható)
3. Maestro
4. El conde / A gróf (nem szavazható)
5. Babylon

1. Colin Farrell / A sziget szellemei
2. Andrew Bennett / A csendes lány
3. Bradley Cooper / Maestro

2024-01-24 04:58:01 El Conde (2023) / A gróf ifj. Ó. Posszum (5) #8

Csak szólok, jelölték Oscarra, legjobb operatőri munka kategóriában.

Csodálatos. Azon ritka filmek egyike, ami rengeteget markol és sokat is fog. Sikerül eggyé gyúrni a külső katasztrófától - esetünkben Csernobil - eredő szorongást, a tiltott szerelemtől, megélt identitástól való szorongást, a fiatalkori depressziót, az életközepi válságot, az ebből is eredő gyászt és a negatív önnarratívából adódó cirkulálódást. Nagyon szépen simul össze egy történetté A középiskolás szerelemet pedig gyönyörűen mutatja be, annak végletességével, hullámzásával. És baromi érzékenyen használja a kamerát, ahh, csodálatos!

2024-01-20 10:49:08 El Conde (2023) / A gróf ifj. Ó. Posszum (5) #7

Éljen, éljen! Akkor már lesz kettő jelölése!

előzmény: fempolip (#6)