ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (3 év)

Nem: nem publikus

Broken Arrow
Rés a pajzson
5 2017-03-22 3,1

2017-04-16 12:28:19 WALL·E (2008) ifj. Ó. Posszum (5) #200

Szeretem a Pixart, mert mernek kockáztatni, merészet húzni, és nem tudom, mire számíthatok az újabb filmek debütje kapcsán. Szeretem, mert van munkájuk, amitől kifejezetten falnak megyek, és van amitől meg sikítozva rohangálnék a Hősök terén, hogy kész, leállítani a filmgyártást, ezek után már nincs értelme, úgy se lesz jobb. A WALL-E is ilyen! Ha premierkor látom, Hősök tere!

Nem vagyok nagy Star Wars rajongó, meg kissé hidegen is hagy az univerzum, ezért félve pofázok ide, de ez volt eddig az első epizód, ami felnőttként is behúzott (10 évesen a 4, 5, 6-ot éltem, viszont később már eléggé unatkoztam rajta). És amit soha nem gondoltam: ha meglátom Forest Whitakert, nekem is hasonló mód jojózni kezd a szemem, de itt... Gareth Edwardsék megtalálták végre az egyetlen szerepet, ami neki való. Zseniális, visítottam minden jeleneténél, groteszk, cool, az Erő vele van!

A végén iszonyatosan közhelyes, maszkban nézi végig a család a gyerekek előadását, tyűűű lerohad a tarrfejem sokat markolni akaró, román új hullám-lovaglás. A reális élethelyzet humorral való oldása pedig pont a film gyengesége lesz, nincs szikárság, csak súlytalan kukucskálás egy család életébe. Értettem, értettem mit láttam, de sajnos csak agyban dőlt el.
Hajdú és Török Illyés Orsolya fantasztikusan jók, a kettősük lendítette tovább a sokszor lankadó figyelmem. Talán észre kellett volna vennie Hajdúéknak, hogy ez csak Eszter és Farkas története, semmi keresnivalója ott másnak, még akkor is, ha anno úgy vélték Maladypés próbafolyamatban, hogy kellenek katalizátor karakterek és szituációk. Csak legyőzte a színházi struktúra a filmet...
Sok problémát próbált beletuszkolni egy történetbe és így csak egy vasárnap délutáni Mungiu-szomszédok maradt.

A második rész teljesen átnyergel a gyerekfilm és a kisebb korosztály irányába. Okés. A rajzfilmsorozat karaktereire épít a film. Okés. A gyereket hülyének nézi. Nem okés. Látványorgia vegyítve ZS-kategóriás Disney Channel humorral, dramaturgiával. Elég tág a célcsoport, eladhatóság szempontjából 11-es féllábú kapusnak, morálisan nézve nagyon nem okés! A karakterek árnyaltak, árnyaikban vannak jelen a vásznon, épp annyit nyújtanak, amit az előzetes képregény, rajzfilm tudásunkból megszerezhettünk. A sematizmus okés lenne, de itt egyáltalán nincs karakter, aki Teknőc szüzen megy be a moziba, az csak pislog, mint a szétvart fejű Megan Fox a szereposztódíványon. Valamiféle eredettörténet szerű izével is próbálkoznak, lásd Casey Jones. Mint kutya az angol WC-n. Zúzó annyira üres, hogy már hallani ahogyan kong. King Teljes feledés, gyerek majd nézi otthon, de menet közben bealszik, vagy püföli a nagyi bokáját a félkarú barbival. Tini Nindzsa.

2017-01-22 11:05:19 [Vapiti 2016] ifj. Ó. Posszum #46

Juhuu! Idén történt meg először, hogy a jelöltjeim közül mind három kategóriába került egy-egy név. Történelmi pillanat! Hajráhej!

2017-01-20 23:11:42 Inferno (2016) ifj. Ó. Posszum (2) #14

Dettó!
Teljesen egyértelmű volt! Már az első orrfelhúzásnál gondoltam, na bazz, a csaj lesz a csavar... de tuti nem, ó, de akkor meg milyen gagyin próbál átejteni... És még sem :D
bénáskoáds

2017-01-17 00:56:10 Arrival (2016) / Érkezés ifj. Ó. Posszum (5) #54

Villeneuve az én Nolanem. Lenyűgöző, amit művel.
Mint ahogy az Érkezés is. Minden egyes másodperce!

Nem jó film és egyáltalán nem vicces, olyan, mint amikor az ovisok belekiabálják az arcodba, hogy pisiskaki... Mégis, mosolyogva néztem végig ezt a két kivénhedt partiribancot és képtelen voltam haragudni rájuk. Matinés blődli, amiben két régi, jó, fáradt ismerős viccel veled. Már nem hahotázol rajtuk, de nem tudod nem vigyorogva hallgatni a sztorijukat, mert oltárian megszeretted őket. Sajnálom, hogy a hatvanasok kapuzárási pánikjából nem hoztak ki többet. Szigorúan csak Pusszantalak, drágám rajongóknak!

Nem rossz ez, csak veszettül unalmas, hogy már X része ugyanazért nyákog mindenki, epizódonként váltanak, hogy éppen ki a legönbizalomhiányosabb az adott részben. Kissé olyan, mintha még nem ért volna véget a First Class, hanem ahhoz érkeznének kiegészítő filmek...

2016-10-26 10:51:07 Kút (2016) ifj. Ó. Posszum (2) #12

Nem szerettem a filmet, viszont alig hallok fanyalgást, maximum kritikai oldalról, mindenki örvend, megtalálta a magyar közönségét és ez szuper! Hajrá Gigor, hajrá KÚT, legyen akkor magyar kult!