ifj. Ó. Posszum

Regisztráció: 2014. április 8. (4 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Elevenszülő filmestészta, tanult neveletlen, műfajtól független erszényes.
Az avantgárdtól kezdve a blockbusterekig mindent fogyaszt, de
leginkább a hektikus, a klasszikus narratívára fittyet hányó alkotások táplálják igazán.
Általában bölcsész nagyságú, de sokszor ennél kisebb, a progresszív színházkedvelők nagyságát alig éri el. Veszélyeztetett faj, előfordulása igen ritka.
Minden műfajjal háziasítható, de egy idő után a szövegcentrikus, filmnyelvet alig használó alkotásoktól megvadul, kezelhetetlenné válik, ilyenkor érdemes elzárni, vagy legvégsőbb esetben avantgárd kezelés alá vetni.

Rendezők: Adriano Celentano, Denis Villeneuve, Federico Fellini, Nicolas Winding Refn, Peter Greenaway, Steven Spielberg
Színészek: Groucho Marx, Marcello Mastroianni, Paola Pitagora, Walton Goggins

Tengeri csillag
5 2018-09-02 3,4
Emak Bakia

5 2018-09-02 3,6

Tini-horror limonádé. Érdekesen elcsépelt alapsztorival, cukin modoroskodó Uma Thurmannel, kellemes atmoszférával. De a végére lekváros, kolbászos lecsósnokedlivé válik.

2018-09-10 22:19:16 Super Troopers 2 (2017) ifj. Ó. Posszum (5) #4

Ha az első részre négyest adtam, akkor ennek bizony ötösnek kell lennie. Sokkal merészebb, sokkal durvább, sokkal viccesebb, de legfőképp, sokkal tahóbb. Farva az első részben egy simán taszító bunkó volt, de itt, talán a legviccesebb karakter. Mocskos bugyutaság.

Huu, nem tudom eldönteni, mit láttam. Az első fele tényleg egy unalmas ZS-kategóriás dinós kalandfilm a 2000-es évekből, a második felétől pedig egy keményvonalas ZS-akció keverve Jurassic Park best offal. Viszont rettentően szórakoztató. A harmadik résszel nem összehasonlítható, mert az csak simán szar, de ez... Így összebaszarintani valamit tényleg művészet. Azt hiszem, szerettem :D

Egyetértek, betiltani, kitiltani, letépni, felkoncolni!
Velük együtt a történelem könyveket, a népmeséket, az Andersen meséket. Ja és Ördög Nórát is. Olvasom a lapot és folyton szembejön velem a gonosz. Borzasztó!

Áthelyezve a(z) The Nun topikból.

előzmény: angel (#23915)

2018-09-04 00:08:27 Hereditary (2018) / Örökség ifj. Ó. Posszum (5) #57

Nekem pont az tetszett benne, hogy 15-20 percig felkínál valami extraklisés utat, aztán lerombolja. Megint ad egy irányt, és azt is lebontja. A kiszámíthatósággal való játék tette nekem kiszámíthatatlanná. A széthájpolt horrorok közül szerintem magasan a legjobb az elmúlt években.

2018-09-02 09:06:43 Mother! (2017) / Anyám! ifj. Ó. Posszum (4) #70

"Kizárólag vallási fanatistáknak és érzelmi fogyatékosoknak ajánlom!"
"Nagyon nem ajánlom semmilyen jóérzésű embernek!"

Azért ezt nehéz nem magára vennie annak, akinek tetszett a film :D

előzmény: hellmuth (#69)

Nem találok szavakat. Mindenre számítottam, csak erre nem. Hogy ennyire bátor lesz. Valami... irtó nagy mozit csinált Mitchell!

2018-09-01 19:43:02 [Megérdemelte-e az Oscart...] ifj. Ó. Posszum #10655

Akkor biztos azért, mert olyan rossz, hogy még Cannesba sem válogatták be.

előzmény: Vektor (#10654)

Nem szerettem a filmet, de a Szirmai kritika tényleg cseszett jó.

előzmény: pelu (#101)

2018-08-27 00:55:37 Tag (2018) / Haverok harca ifj. Ó. Posszum (3) #4

Viccesek az akciók meg minden, de a fene egye meg, hát előbb azonosulok egy padlizsánnal, mint ezzel az öt faszival. Közben viszont a film nagyon is szeretné ezt, a végén jól ki is hangsúlyozza, na ezekkel kell együtt érezned.
És ott követi el a hibát, hogy a végén bevágja az eredeti fickókat, és a fogócskás videó szösszeneteiket. De könyörgöm, az eredeti felvételeken minden egyes rajtaütésből árad a kedvesség és a szeretet, amit az öt karakternek másfél órán keresztül nem sikerült összeizzadniuk. Ezzel le is gyalulják a filmet.
- Megkönnyezted őket?
- Egy frászt, hagyjál most, padlizsánozok.