Kubrick23

Regisztráció: 2014. március 30. (9 év, 11 hónap)

Rendezők: Alex Garland, Charlie Kaufman, David Lynch, Henri Verneuil, Jean-Pierre Melville, Lars von Trier, Oliver Stone, Robert Eggers, Stanley Kubrick
Színészek: Alain Delon, Jessica Chastain

Get the Gringo
Börtönregény
4 2024-02-28 3,6

2023-11-25 06:55:52 Oppenheimer (2023) Kubrick23 (3) #45

Elég nagy csalódás volt a film, olyan lett, mintha Amerika egója találkozott a rendező egójával és ez félrevitte az egészet, csak néhány példa:
- továbbra is azt az egy bites narratívát erőlteti, hogy a japánok az atombomba miatt tették le a fegyvert, így mennyi amerikai életet mentettek meg (pedig nem, hanem az aug. 9-i szovjet támadás miatt kapituláltak, plusz hónapok óta puhatolóztak a békéről, csak annyi kérésük volt, hogy a császárukat szerették volna megtartani)
- a kamera szemérmesen elfordul és egy képkockát sem mutat a következményekből, amikor ledobják az atombombákat Hiroshimára és Nagasakira (pl. a lépcsőn ülő kislány/kisfiú, akinek csak az árnyéka maradt meg)
- abszolút érdektelen, hosszadalmas meghallgatások Oppenheimerrel, aminek az volt a tétje, hogy elveszik a biztonsági szintjét, vagy mijét, meg lerombolják a szavahihetőségét, ó istenem, miközben ekkor nálunk a semmiért kerültek emberek a gulágra
Önnön nagyságába ájult sajnos Christopher Nolan és az az érzésem, hogy elvesztette az önkontrollt. Szóval egy rendesen túlhype-olt filmről van szó

Az utóbbi évek egyik/ha nem a legjobb horror filmje. A főszereplő csaj félelmetesen jól játszik, nem lepődnék meg, ha nagy karriert futna be. Sophie Wilde - jegyezzük meg ezt a nevet

Zseniális

2023-09-18 22:06:46 Barbie (2023) Kubrick23 (2) #106

Ezzel mit is akartál mondani? Bocsánat, ha visszakérdezek, de nem túl világos, mire akartál utalni…
Ha érdemi mondani valód is van, szeretettel várom…

előzmény: Dangar (#105)

2023-09-18 15:22:04 Barbie (2023) Kubrick23 (2) #104

Sajnos létezik. Máskülönben nem tudom, mivel lehetne magyarázni azt, hogy 2014 és 2020 között az Egyesült Királyságban az önmagukat LMBTQ személynek vallók aránya majdnem megduplázódott (1,6%-ról 3,1%-ra) és a tendencia folyamatos emelkedést mutat. Valami csak áll a háttérben, elég drasztikus emelkedés ez pár év alatt, még ha jóhiszeműen feltételezzük azt, hogy esetleg korábban nem merték bevallani. (pedig 2014 már nem a sötét középkor volt)
A 16 és 24 év közöttieknél ez az arány már 8%, azaz jól látszik, hogy a fiatalok húzzák fel a statisztikát. Tehát kikre fejt ki "jótékony" hatást a nem létező LMBTQ lobbi?
Még mielőtt valaki megvádolna propagandával, belinkelem a hivatkozást. (Hallani már 20%-ról is az angol középiskolások körében, de ez remélem tényleg csak túlzás)

Barbie filmről meg annyit, hogy sokat akart a szarka... De azért voltak jó pillanatai, ezért nem 1-es. Meg mielőtt valaki azt is felhozná, hogy nem értettem a filmet... Értettem és így sem tetszett.

ui.: Azt már fel sem merem tételezni, hogy azért ment a végén Barbie nőgyógyászhoz, hogy nemváltó műtétről érdeklődjön... :) Bízom benne, "csak" gyereket szeretne

előzmény: Doc (#95)

2023-05-03 23:49:27 Larry (2022) Kubrick23 (4) #17

Gyerekek, most ez komoly? Puzsér szerepel ebben a filmben, akármilyen formában is? Nagyon gáz… Tudom, hogy a NER-t gyűlölni kell, mert az a divat, de akkor is…

2023-03-15 18:20:44 The War on Democracy (2007) Kubrick23 (5) #1

Ilyen kevesen látták ezt a filmet? Na jó, tudom hogy nem nagyon reklámozzák a mondanivalója miatt, ami nem vet túl jó fényt egy bizonyos országra. Ha csak a fele igaz...
Mainstream médiában nem vetítik, National Geographic sem adja le 20-szor.

2022-06-20 13:33:17 Colonia (2015) / A kolónia Kubrick23 (2) #5

A téma megérdemelt volna egy ennél méltóbb feldolgozást, lásd pl. Eltűntnek nyilvánítva Costa Gavrastól. Lehet, hogy Daniéle Brühl jó színész, de ez a szerep nagyon nem passzolt hozzá. Maga a film, ezt meg hagyjuk...

Nem is lenne rossz, ha jó lenne. Abszolút gagyi tv-filmes feldolgozás másod- és harmadvonalbeli színészekkel. Ennek ellenére egyszer nézhető, ha szereted Stephen Kinget. A téma többet érdemelne, mert igazán érdekes dolgokat feszeget, idődilatáció, időcsúszás, stb.

2021-10-22 07:19:34 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Kubrick23 #26157

Látom az értelmét a hozzászólásomnak nem sikerült megfejteni.

Áthelyezve a(z) Elk*rtuk topikból.

előzmény: Ubul (#26154)